'Apotheken die tot en met Zondag op Maan dagnacht eiken nacht en des Zondags geopend «tijn: D. J. v. Driosum Mare 76, Tel. 40G, Firma C. B. Du ijs ter, Nieuwe Rijn 18, Tel. 523. Van Zaterdagavond 8 uur tot Maandag morgen 8 uur nemen de volgende huisartsen den dienst waar: Dr. Blote, Papengracht 20. Dr. Boonackor, Hoogewoerd 138, Tel. 266. Dr. Mulder, Watersteeg, Tel. 990. Dr. Nijkamp, Breestraut 171, Tel. 1241. In een porceel aan hot Rapenburg alhier, heeft men zich door openslniting toegang ver schaft tot den gang en oen rijwiel ontvreemd. Van do(n) dader(s) nog goen apoor. Eenige jongens hebben het echuitenhuis aan den Heerensinecl verniold, door oet afbreken van planken en balken. Gisteravond, tegen 6 uur, werd de 14-jarige F. R., wonende op de Hoogewoerd, toen hij zich op de Ilooge Rijndijk bevond, aangereden door een twoelielig motorijtuig. Do knaap kwam te vallen en klaagde over pijn in de heup. Te voet vervolgde hij zijn weg naar huis. Het nummer van bet motorrijtuig ia bokend; de politie doet nu onderzoek naar den bestuur der. Tijdens den hevigen storm ia hedennacht do schoorsteen van de stoomketel der etoomver- -rij „Nederland", Garenmarkt omgewaaid en at dak gestort. het dak is geheel ineengestort. liet aantal ingeschrevenen bij de Gemeen de Arbeidsbeurs, bedroeg gisteren in totaal 568. n.l. 558 mannelijke en 10 vrouwelijke. Hierbij zijn onder moer: 14 letterzetters, 40 -handdrukkere. 42 opperlieden. 63 6chfldors, 24 timmerlieden. 11 meubelmakers. 32 bankwerkers, 24 seheepssmeden. 34 sigarenmakers, 10 brood bakkers, 11 warmoeziers, 88 losse worklieden, Voor de vacatures voor ouderling, ontstaan door het bedanken van de hee- ren Rotteveel en van Hoeken zijn door den Kprkeraad der Geref. Kerk candidaat gesteld de heeren P. Ie Grand en P. Smit, Oegstgeest, W. Vros en H. R. Woltjcr. Voor de vactures voor diaken wegens ■t bedanken van de heeren van Hooidonk, s. P. Israël en Tj. Kuypers zijn candidaat •-•esteld de heeren G. A. de Bruyn, Th. C. T. v. Kamp, H. J. Koenen, A. F. Kraan, H. J. Lamcns en J. van Weeren. De stemming zal plaats hebben Zondag 8 Januari Naar wij vernemen zal op Woensdag 1 Februari a.s. door de afd. Leiden van het Suppletipfonds „Schoolhulp" (Zuid- Holland) eenc openbare samenkomst wor den gehouden in de GerefKerk,Hooigracht alhier In deze bijeenkomst hoopt als spreker op to treden Prof. Dr. A. Noordtzij, hoog- leeranr te Utrecht. Zooals men weet stelt „Schoolhulp" (Zuid-Holland) zich ten doel, steun te verleenen aan mingegoede studenten aan de Thcologischo School te Kampen. Wij hopen binnenkort het onderwerp van den spreker te kunnen mededeelen. De Anti-Rev. Prop. Club „Dr. A. Kuyper" zal op Donderdag 5 Januari a^- haar 2e cursusvergadering houden. In deze vergadering zal als spreker optreden de heer A. de Jong Ezn., directeur der Ver<?eniging van Chr. Onderwijzers en On derwijzeressen in Nederland. Bijzonderheden omtrent deze vergade ring, zullen do volgende week per adver tentie in dit blad worden aangekondigd. Geslaagd voor het voorloopig ma chinisten-diploma de heer A. W. Verver, alhier. Voor het tijdvak van 1 Januari tot en met 31 Maart js benoemd tot conser vator bij 's Rijks Herbarium aan de Rijks universiteit. alhier, dr. H. Haller. Voor het jaar 1922 is benoemd tot assistent hij do vergelijkende pathologie aan do Rijksuniversiteit, alhier de heer P. H. van Tbicl alhier. Voor het tiidvak van 1 Januari tot en met 31 December 1922 is benoemd tot assistent voor do tropische hygiëne aan de Rijksuniversiteit alhier, de heer P. K. Roesr. BINNENLAND. Zaandam en «Ie schuwde onderwijzeres. Men meldt uit Zaandam aan „de Maas bode": Een der meest opvallende benoemingen hij het onderwijs in de laatste zitting van den gemeenteraad is die geweest, waarbij «■en gehuwde candidate met 0 tijdelijke dienstjaren fn de gemeente doorgebracht, en als no. 1 op de voordracht geplaatst, gepasseerd werd mot 10 tegen 8 stemmen. Voor de gehuwde vrouw schijnt dus in dienst der gemeente Zaandam nu geen plaats meer. „'t Kan verhoeren" I ]>c nood in do Venen, Aan een schrijven dat „Observator" ontving van don heer J. do Bruyn te Kla- Kimivccn is hot volgendo ontleend: Tot dueverro werken de Christelijke. R.-K. on socialist!scho organisaties afzon derlijk; elk voor eigen mcn6chcn; onzo Commissaris had ecu fusio gewenricht. doch daarvan zal wol niets komen, hoog stens zal con federatieve samenwerking nog verkregen kunnen worden, waarbij elke organisatie eigen zelfstandigheid be houdt en de vorkregen golden en goederen onder do gezinnen van eigen richting dis tribueert. Voor ons Christenvolk zijn milde offere geboden; en is reden tot grooien dank. want de Heerc heeft de harten van vele gevers tot milddadigheid gestemd; doch niot alleen wordt 't. hart verkwikt door de vele gaven en zendingen, het zijn ook zoo veel brieven en. kaarten, die van oprecht medelijden getuigen. Leiden en omstreken heeft menig gezin in Drentes Z.-O. hoek uit grootcn nood ge red; doch er blijft nog zooveel te doen. Geve do Heere nog mildo harten. De wcrkloozcn-demöustratlcs. Naar „Het Volk" verneemt, is in de cir culaire, die het N.V.V. aan de bestuurders bonden heeft gezonden in zake de werk- loozenbetoogingen op 2 Jan., in overwe ging gegeven voor de volgende eischen te demon streeren: 1. het gemeentebestuur wende zich tot den Minister om de verslechteringen in te trekken; 2. zoolang de verslechteringen niet zijn ingetrokken, wordt door de gemeente bij gepast het bedrag, dat de werkloozen daar door minder ontvangen. Den bestuurdersbondeu is geraden, reke ning te houden met eventueel afwijkende regelingen.waarnaar bovenstaande eischen zouden moeten worden gewijzigd. Verder verneemt het blad, dat de de monstraties slechts zullen worden gehou den in de plaatsen, waar veel werkloozen zijn en de verslechteringen zullen ingaan. Melk en boter. Dank zij de voortdurende daling der bo- terprijzen, zoo wordt uit Deventer gemeld, wordt do melk ook voortdurend goedkoo- per. Een zuivelfabriek in Overijsel biedt nu reeds volle melk aau, te leveren aan slijters en inrichtingcai, tegen den prijs van 10 cent per liter franco Deventer. Be rekent men den prijs der boter op f0.95 gelijk ze hier nu reeds kost en bedenkt daarbij, dat voor ieder pond boter pl.m. 14 Liter melk noodig is, dan kost haar de melk met onkosten en al slechts ongeveer 7 cent per L., zoodat met den aangeboden prijs door die fabriek toch nog winst ge maakt kan worden. De tarfprijzen. Te Roswinkel heeft de jaarliilcsche ver huring van veenputten plaats gehad. De geboden huursommen waren echter zoo laag dat de eigenaars alles hebben inge houden. HET MILLIOEN. 40e Verantwoording. Coupons van diverse effecten in depot van hét Millioenfonds 184.— Kiesver. Arnhem, 1 obligatie 4 Ver. v. Chr. Hulpbetoon aan T. B. C.-lijders 500.— Vreeland, 6e storting 57.— Katwijk a. d. Rijn, le storting 400.— Lisse 100.— Dieren 76.— Almkerk 200.— De Bilt (U.) 500.— Zevenhuizen, le storting 200.— Voorscholen, 7e storting 185.— Warffum, 2e storting 150.— Utrecht, 7e storting 600. Totaal 3.152.— 39e Verantwoording „591.686.74 594.838.74} De Penningmeester, S. BAKKER. Necrologie 1921. (Vervolg.) J. J. van Werraeekerken, hoofd eener Chr. School te Utrecht. W. Jansen, oud-districts schoolopziener te Utrecht Ds. J. Salm, Ned. Herv. pred. te Opper does. P. Koning, fabrikant. Leiderdorp. BUITENLAND. De ontwapeningsconferentie. Do Vlootcommissie uit de conferentie, heeft in principe haar instemming betuigd met do resoluties, indertijd door senator Root ingediend, aangaande den duikboot oorlog. De eerste resolutie zegt, dat de onder- teekenendo mogendheden, „wenschende meer kracht bij te zetten aan de regels, die door'de beschaafde volken aanvaard zijn voor do bescherming van de levens der neutralen en non-combattanten in tijd van oorlog", verklaren, dat: le. koopvaarders moeten worden doorzocht, voordat zij worden buit gemaakt, en niet mogon wor den aangevallen, tenzij zij weigeren te stop pen voor het onderzoek. Ook mogen koop vaarders niet worden vernietigd, tenzij de bemanning en do passagiers eerst in vei ligheid worden gebracht. 2e. als do duikbooten zich niet kunnen meester maken van een koopvaarder zon der inbreuk te maken op do hierboven gc- noemdo Tegels, moeten zij het schip zijn reis laten vervolgen. Deze resolutie is aan een sub-commissie overhandigd om enkele ondergeschikte redactiewijzigingen te ondergaan. De tweede resolutie behelst een alge heel vorbod, om koopvaardijschepen door duikbooten tot zinken te brengen. De Britecho gedelegeerden verklaarden, volgens ReuteT, deze laatsto resolutie slecht zullen aanvaarden op voorwaarde,dat zij onmiddellijk na de aanvaarding door do vijf groote mogendheden en dat zonder te wachten op de instemming van andere vol ken. van kracht zal worden geacht. De bespreking dezer resolutie werd hier op verdaagd. Men neemt algemeen aan, dat Frankrijk hot verbod van hot gébruik van duikboo ten tegen koopvaardijschepen niet zal aan vaarden, maar do spanning blijft groot. Do Amerikaansche bladen toonden zich tot dusver terughoudend in hun oordeel over de houding van do landen, welke aan de bijeenkomst deelnemen, doch thans bevat ten verscheidene bladen scherpe en ten deele bittere aanvallen tegen Frankrijk. De Duitsehc spoorwegstaking. De stakingsbeweging te Berlijn, gaat. zooals bekend is, uit van den Bond van Duitsche spoorwegarbeiders. Deze vereeniging telt te Berlijn 14.000 leden, terwijl in andere vereenigingen on geveer 40.000 spoorwegbeambten zijn ge organiseerd. Deze zullen zeker niét tot een solidari- teitsstaking overgaan, maar toch worden karweitjes, die, volgens de vakvereeni- gingsprincipes, voor onderkruiperij door gaan, door hen geweigerd. Hierdoor is het dus onmogelijk de 14.000 stakers te vervan gen en bot ziet er wel naar uit, dat het. spoorwegverkeer volkomen stil gelegd zal worden. Berlijn was sleetu® voor enkele dagen van kolen voorzien en het gebrek aan brandstof laat zich dan ook al geducht merken. De president van de spoorwegdirectie van het district Berlijn heeft den volgen den oproep gepubliceerd: „Ik vestig er de aandacht op, dat arbeiders, die zonder gel dige reden het werk neerleggen, zich aan contractbreuk schuldig maken en dat be ambten, dio hun dienst zonder geldige re den verlaten, zich schuldig maken aan overt reding der dienstvoorschriften. Ik noo dig daarom alle beambten en arbeiders uit hun dienst volgens de voorschriften te ver richten en het bestuur te seunen in zijn streven, om hot verkeer in stand te hou den". Uit de provincie komen van alle kanten berichten in van uitgebroken of zich uitgebreidende partieel© stakingen. Dc Economische conferentie. De economische conferentie, die aan dc bijeenkomst van den Oppersten Raad vooraf zou gaan. is gistermorgen op het ministerie van Bnilenlandsche Zaken te Parijs, onder voorzitterschap van minister Loucheur, bijeengekomen. Do conferentie beloofd goede resulta ten af te werpen. Het begin heeft in elk geval reeds vrucht afgeworpen. Na eeni- gen tijd van beraadslagen kwamen de Fransche en Êngelsche deskundigen tot overeenstemming omtrent een plan, dat dienst kan doen als basis voor de maat regelen tot het herstel van geschokt Europa. De conferentie zou gisteravond of he den een voorloopigc verklaring publicee- ren, waarin de voorwaarden zullen wor den vastgesteld, volgens welke de onder- teekenende mogendheden bereid zijn, om de handelsbetrekkingen, met andere lan den met name Rusland, le hervatten. Deze^ voorwaarden zouden in hoofdzaak overeenkomen met de tusschen beschaaf de volken bestaande usances en gewoon ten, in het bijzonder de erkenning van den particulieren eigendom en der verplichtin gen, voortvloeiende uit schuld, enz. Polen cn Litaucn. De Lilausche legatie deelt mede, dat Litaucn aan den Raad van den Volken bond heeft te kennen gegeven,, het door 'den Raad ontworpen vergelijk met Polen niet te kannen aanvaarden. Litauen wenscht zijn standpunt op een der eerst volgende bijeenkomsten van de Raad na der toe te lichten. Het Belgische legcreontingcnL Bij de Donderdag in de Ka mer gehouden stemming over het legercontingent hebben zich 57 leden van stemming onthouden. Dit waren in hoofdzaak de socialisten, op de gronden, door Vandervelde aangevoerd. Voorts ont hielden zich een zestal Vlaamsche katho lieke Kamerleden, omdat niet hun wen- schen inzake diensttijd, maatschappelijke positie der recruten en Vlaamsch rechts herstel geen rekening was gehouden. Een droog jaar 1921. Voor Londen en vele Engelseho distric ten zal 1921 het droogste jaar zijn ge weest, dat men in d© laatsto eeuw heeft gehad. Do totale regenval heeft slechts de helft, bedragen van hot gemiddelde. Van den lsten Januari af bedroeg do totale val 12.2 duim tegen een gemiddelde van bijna 24 duim. Uit de Omqevinq. OEGSTGEEST. 3 Jan. a.s. zal het 40 jaar geleden zijn dat mej. A. M. Middelkoop in dienst trad ale onderwijzeres der bewaarschool aan den Morsch, in welk tijdperk zij steeds vol ambitie en toewijding haar taak vervulde de liefde van aan haar toevertrouwde klei nen wist te winnen en de achting van ieder genoot. Dat deze dag niet voor haar ongemerkt mag voorbij gaan, ligt voor de hand; de noodig© voorbereidende maatre gelen zijn reeds getroffen. Laat ieder Morschbewoner nu medewerken, door op Dinsdag de driekleur uit to steken om al- zoo dit heugelijk feit een feestelijk aan zien te doen geven. Nog kan worden gemold, dat Dinsdag middag van 3—5 uur, receptie zal worden gehouden in de Bewaarschool. Mej. Zwaan had het ongeluk ter hoogte van de Zendingsschool to vallen met haar rijwiel, waardoor zij zich zoo danig verwondde, dat overbrenging naar het ziekenhuis te Leidon. noodzakelijk bleek. RIJNSBURG. Zoo ale hot verlodon Vrijdag was voor do aanstaande Kerstdagen, bleek het r.a voor het Nieuwjaar te zijn. Bcsto loipen op do veilingvor. „Bloemenluat", brachten goede prijzen op. Besteed werden por 100 stuks: Mooro f 5-7 50; La Matolas f 5.37-6.76; Salvator Rose f 5.80-6.97; La Reino f 3.43- 5.08; Scharlot due f 4.82—5.57; Rose due f 2.05 *-8.40; Rembrand f 3.38—3.78; Ver.milloen Br. f 8.27; Procorpino f 6.43—6.65. Beate blauwe Hyacinthen werden nog ver kocht voor 1 18-94, terwijl voor do witte 14.54 werd betaald. Handel vlug. s—De melkprijs wordt hier a.e. Maandag met 2 cent per Liter verlaagd. Aan do 1 April te openen P r ri ses Juliana-school zijn benoemd: tot onderwij zeres: Mej. Z. Leene, onderwijzeres to Zuid- Beijerland, Mej. J. Hazonoot, onderwijzeres .te Noordwijk aan Zee; on tot onderwijzers de heeren: D. H. Da nistra ond. te Ellecom, H. Pen, ond. te Sint-Janskloos- tor on C. van den Borg ond. te Woll-Ammer- aoden. De twee laatstgenoemden hebben echter, naar wij vernomen beiden voor huuno benoeming be dankt. VOORSCHOTEN. Predikbeurten Ned. Herv. Kerk Zondag 1 Jan. voorin. 10 uur Ds. C. van Wijn-i gaarden. Geref. Kerk voorm. 10 en nam. 5 uur Ds. H. Alting. Donderdagmiddag ie alhier de aan to koopen motorbrandspuit gedemon streerd, onder groote belangstelling zoowel van autoriteiten als van het publiek. De demonstratie, welke door den heer Lam<5- ris uit Utrecht (vertegenwoordiger van de N. V. Gedeke on Co., to Amstedam) geloid werd, toonde dat de spuit in alle opzichten aan do te 6 tollen eischen voldoet. LEIDERDORP. Predikbourton Ned. Herv. Kerk Oudojaarsavond nam. 6.30 uur Ds. Voorsteegh van Katwijk; Geref. Kerk nam. 7 uur Ds. Woudstra. Zondag 1 Jan. Nieuwjaarsdag Ned. Herv. Kerk voorm. 10 uur Ds. Hartwigscn van Leiden. Gerof. Kerk voorm. 9.30 uur Ds. Woudstra (bevestiging ambtsdragers) nam. 6 uur Ds. Woudstra. Donderdagavond vergaderde in „Ircno' do in de vorige maand opgerichte afd. van den Chr. Middenstandsbond. De vergadering werd op gebruikelijke wijzo geopend. Do notulen der oprichtingsvergadering werden goedgekeurd. Behalve de in do vorige vergade ring aanwezige, waren vijf middenstanders te genwoordig. dio allen als lid toetraden. Door den voorz. werd nog in het kort dool en streven van den Christ-. Middenstandsbond uiteengezet. Vervolgens worden behandeld onk werp-statu ten en huishoudelijk reglement-, welke beiden worden vastgesteld. Besloten werd de bondscontributie door de aid. zeil te doen innen. Het voorloopig bestuur werd bij acclamatie tot definitief bestuur ho zen en uitgebreid met nog twee bestuursleden. De samenstelling yan hot. bert-mr is als volgt: J. G. Meerburg, voorz.; G. v. d. Beek, 2e voorz.; H. Nieriuk, seer.G. Los, penningm. en H. D. van Ósnabrugge, algem. plaasvervanger. LISSE. Tot ouderling ©n diakon xijn in de Geref. Kerk alhier respectievelijk gekozen, de hccrcn L. Algcra en J. Buurman. WASSENAAR. Notaris Munnick, alhier, die alreeds eenige maanden door ziokte verhinderd is de practijk vaar to nemen, zal eerstdaags ontslag aanvragen. De roomboter ia alhior afgesla- gen en kost nu 1.10 per. pond. HAARLEMMERMEER. De heer H. v. Dorsten te Hoofd- dorp word benoemd tot Heemraad van den Haar- lommermeerpolder in do plaats van den heer S. W. do Clerq. Naar wii vernemen zal alhier spoedig worden overgegaan tot het doortrokken van de Eavelsloot te Hoofddorp vanat de Dra- verslaan tot Nicuwewog en van de Marktlaan tot aan do Kagcrtocht en te Niouw-Vonnep van af de Hoofdvaart tot aan do spoorlijn nabij de hallo Veaneperweg. HILLEGOM. Predikbeurten Ned. Herv. Kerk voorm. 10 uur Ds. J. G. V. v. Bemin el 's avonds geen dierst. Maandagavond opening der weck der gebeden door Ds. IJ. v. d. Zee van Nieuw-Vennep cn Ds. J. C. V. v. Bemind. Gerof. Kerk voorm 10 nur Ds. Ruys van lósse, bevestiging Kerkeraadsleden's avonds 5.30 uur Leosdicnst. Burgerlijke stand Bevallen: J. K. de Kegel-Lagendijk d. G. Jansen-v. d. Berg d. Ondertrouwd: H. J. A. H. de Groot en N. A. Berkhout G. Onck en D. Otto. Overleden: Joh. Mats m. 62 j. S. Verhoeven vr. 18 d. In de Herv. Kerk alhier is op^ gericht een Kerkelijke Kiesvcroeniging: „Evan gelie en Belijdenis". Voorz. E. Cardol, Secret. J. D. Jansen en J. Keizer, Penningm; J. M. Phi lippe en W. J. v. Biezen bestuursleden. i De Woek der Gobedèn zal ge houden worden van 27 Januari. Do oersto drie dagen in dc Herv. Kerk; de laatste drie dagen in de Geref. Kerk, steeds 's avonds 7.30 uur aanvang. ALP1TEN AAN DEN RIJN. Predikbeurten Nqd. Herv. Kerk (Wffhelimnastraat) voorm. 10 uur Ds. Veldhoen cn nam. hall 7 Ds. do Bruin. Evangelisa tie gebouw (Hoofdstraat) voonn. half 10 en nam. half 7 de heer v. Dam van Utrecht. Oudshoorn- sehe weg voorm. 10 uur (bevestiging kerkeraads leden) Ds. Deelman. Mart ha-Stichting voorin, half 11 Ds. Voore. Geref. Kerk. Raadhuistraat voorm. half 10 (bev. ambtsdragers) en nam. 6 uur Ds. Schouten. Hoofdstraat, voorm. half 10 (bev. ambtsdragers) en nam. 6 uur Ds. Wientjcs. Chr. Geref. Kork voorm. half 10 en nam. 6 uur Ds. v. Brammen. Het bestuur van tfe Vereen ig i n g tot slicht ing van eenc Lagqrc Landbouw school alhier, heeft van den Minister van Landbouw do mcdcdeeliag ontvangen dat de Reg'Cring in principe bereid is, de noodigo gelden toe te staan uit 's Rikskas voor do exploitatie van ren© Chr. Landbouwschool te Alphen aan den Rijn. LEIMUIDEN. Predikbourton Ncd. Herv. Kerk Oudojaarsavond 5 uur Ds. Siddré van Oudo-Wole ring. Zondagmiddag ouDs Lemon van Bode graver», Gerof. Kerk. Oudejaarsavond en Zondagmorgen preeklezcn. BOSKOOP. Cop. Vereeniging „De B o sk o o p-» echo veiling". Er worden prijzen besleed als volgt Bloemon: Crysanthen per stuk 1016 cent; Hulsttakken met bes per K.G. f 1.50—2.; flhem- mia per stuk 15 cent- Mahonia por bos Xi—24 cent. Groenten: Witlof 2c soort per K.G. 6l cent; Savoyekool per K.G. 5 cent., Zondag 1 Januari des voormicL dags 9} uur hoopt voor de confessioneel© vereeni ging op to treden ds. Brekckamp uit Zwammen dam. Namiddags 6 uur de hcor Man in 't veld alhier. Een drankweer-tentoonstelling die alhier van 24 tot 21 December in do Nutn bowaarschool gehouden is, werd door ruim 500 personen bezocht. ALKEMADE. Dc bruij-kwestie. Alhier was 1.1. Don derdag in Café Zoetemelk een vergadering belegd, van Ingelanden van den droogge- maakten Lijkerpolder. Nadat door den voorz,, den heer P. Straathof de vergade- ring was geopend, sprak deze er zijn vol doening over uit, dat zoovelen aan den op roep hadden gehoor gegeven. Hierna gaf hij het woord aan den Edel Actitb. heer L. M. J. Vosters, burgemeester der Ge meente Alkemade, om de zaak nader toe te lichten. Zijn Edel Ach tb. begon met hot notarïeele stuk van 1809 voor te lezen, toen de Polderweg aan de gemeente Alkc- made werd overgedragen, onder beding dat de gemeente voor een vrije, geregelde overtocht zou zorg dragen, aan de Ring vaart te Nieuw&-Wetering, ter verbinding met den Haarlemmeraieerpafder, dan zou Haarlemmermeer jaarlijks 500 gulden, bij dragen tot onderhoud en bediening der brug. Nu is sinds een jaar de brug we gens den slechten toestand voor verkeer met rijtuigen gesloten en heeft Haarlem mermeer de subsidie ingetrokken. Daar. nu het verkeer do laatste tien jaar enorm is toegenomen, met vrachtauto's, automo-' bielen. hooiwagens enz. die aan brug en wegen veel onderhoud kosten, zeker het driedubbeldo van voorheen, en Haarlem mermeer als meest, belanghebbende, niets meer wil bijdragen, noch voor een nieuw© brug, noch voor herstelling, werd den In gelanden voorgesteld die clausule van het vrije verkeer uit het reglement, schrap pen en des noods alles op te ruimen, de pont publiek te verpachten, om alzoo bij Haarlemlnermcer en andere autoriteiten meer pressie uit te kunnen oefenen om in de groote kosten, waarop dat uitgebrei de verkeer de gemeente Alkemade te staanv komt, te helpen betalen. Na verschillende besprekingen werd tot stemmir-c 'overge gaan cn bleken 85 stemmen voor behoud van de clausule en 73 er fer-m zoadat het regteman' V TELEGRAMMEN. Talschc "M'uu-rs vtl. BERLIJN, 30 Dec. In een has te Ham* burg is door do politie oen werkplaats van val-* soke munters ontdekt. Men vond er voor een be-» drag van twee millïoen aan valsdbe Pfcolscbe- 1000-markbil.iolten en arresteerde den koopman Sticgmann, dio blijkbaar een der vervaardigers was en do biljetten mede b;rtp nitgeiro. De beide voornaamste daders, waarvan cr een Czernv boette, schijnen met groove aantallen valsche biljetten naar München to zijn gevlucht. Een stakingsverbod in I: Liinlaad. COBLKNZ, 30 Dcc. De mtcrgcallicenlo Rijnland-commissie heeft, heden voor het go-» hoelo be2etto gebied een stakingsverbod voor lo spoorwegarbeiders uitgevaardigd. Hot 1 ©richt van gisteren, dat het verbod slechts zou gelden' voor het pas bc2ott-o gebied. Mï.ikt. onjuist te zijn. Ook Bonar Law naar Cannes. LONDEN, 30 Dec. Aan de ..Times" wordt uit Monte Carlo gomeld, dat Btmar Law mor gen te Cannes wordt verwacht. Men kan zijn reis moeilijk een plcïzierreis noemen. Pas kort geleden is Bonar Law uit het zuiden van Frank rijk staatsman, aoo*htt het mogelijk is. dat Lloyd rijk staatsman, zoodat het mogelik is. dat Lloy-1 G6orgo hem wenscht to raadplegen tijdens de confer-" i ie. Laatste-Berichten. GROOTE DIEFSTAL. Hedennacht heeft bij de juweliersfirnia Pampies te Amsterdam eo nopzienbarende diefstal plaats gehad. Men heeft in de etalageruit een gat geslagen en daardoor verscheidene voorwerpen van waarde naar zich toegehaald, zooals gouden sigaretten kokers, armbanden, ringen met edetetoencn. enz. ter waarde van f 10.000.—. Het gat in de ruit was echter niet zoo groot dat een mannenhand er door kon j zijn gestoken. Misschien hebben de dieven gebruik gemaakt van z.g. etalage knijpers. Is hot toch een band geweest-, dan moet het een zeer kleine geweest zijn. De firma was tegen inbraak verzekerd. De politio heeft rond om het gat in de ruit verscheidene vingerafdrukken gevonden. Marktberichten. LEI O EN, 30 Dec. Vcil'mo- Selderie 1216, Prei 69. Knolseldorio 914, Roodc Kool' 16—24, Gele Kool 11—21, Groene kool) 5—7, Boerenkool 4—11, alles por 100;) Spruilen 3855, Rapen 46, Uien 20—.j 29. Kroten 3.40—5.80, Brusselsch Loof f 98' lot 100, alles per 100 Kg. -Boter. Dc prijzen van boter op de heden t gehouden markt waren als volgt: Prima fa-; brioksboter, controle, van 1.89 tol 2. Pöf J Kg. Prima bocrcu'boter 1.802. per K-G^, Aangevoerd 19/3, 5/0, 36/8 cn 16/16 vaten, we gende 1955 Kg. Handel goed. Turfmarkt ran 26 Doc. tol cn mei 31 Doc* Aanvoer lango turf nihil, Korto taxi idem,; prijs 713.

Nieuwe Leidsche Courant | 1921 | | pagina 2