Breifabriek BURGERLIJKE. STAND LEiQEH 29 December. Geboren: Eva Maria <1. van H. v. Loei en E. M. Klinkhamer Tcunis z. van D. Klcijn en J. Ouwerkerk. Gehuwd: F. W. H. Rasinlc jm. en C. Pon jd. J. Parmenlier jm. en M. A. W. v. Iters son jd. J. v. Ldt jm. én M. C. v. Waardhuizen jd. G. J. Ansink jm. en M. P v. d. Hulst jd. D. Huygens gesch. en B. Veilbriel wede. P. A. Th. de Wringor jm. en 8. A. M. Pont jd. L. G. v. Doorn jm. en J. G. de Bruin jd. Overleden: A. van Veen m. 37 j. AGENDA. VRIJDAG, SO Dee. Leiden. Familie- Kvond J. C. G. O. B. Gebouw „Nathana- d". Spr. de heer Koee Veerman. Zang, muziek, tableau. Aanvang 8 uur. VRIJDAG. 30 December. Leiden. Gebouw ..Prediker". Br. de Jong. Kwart voor achten. VRIJDAG. SO December. Leiden. Openb. vergadering „OnésinmB". Gebouw Patrimonium". Aanvang 8 uur. Spr. Ds, W Bouwman. VRÏ JD AG 30 December. Riinsburg Gpenb. vergadering Chr. Oranje Vereeni- gine Geref Kerk. Aanvang 7 uur. Spr. Dp T Vonr-iteeeh van Katwiik. VRIJDAG. 6 Jan. 1022. Leiden. Stadsgehoorzaal. Chr. Zangvereeniging „Con A more". Dir. D. Smink. Uitvoering van ..Die Zeretömng Jerusalems". Orkest: het Utreehtsr-h Stedelijk Orkest. Aanvang 8 uur- Apotheken die tot en met Zondag op Maan dcroacbt eiken nacht bd dee Zondags geopend tijn: D. J van Driesum Mare 76, Tel. 406. Firma C. B Duvk+ot Nieuwe Rijn 18, TeL 523' HAARLEMMERMEER De heer J. C. Kempenaar te Nieuw-Venne". is verkozen tot notabel dor Ned. Herv. Kerk. In de vacature van secretarie van den Haar* "mm c—'oerpolder f-«-«—*- P. van Ouwerkerk Er.) werd met 17 stemmen benoemd de heer jhr. mr. L. U. Rensrers Hora Siccama, directeur van het. Bijkantoor der Amstcjrhmsche Maatschappij van Levensverzekering te Gronin gen. De heer mr. dr. Tom Kruijff adiunrt-secretaria van de commissie, bedoeld in art. 26 van de wet cp de Kamers van Koophandel 1920 voor liet gebied Haarlem en omstreken, verkreeg 4 stommen. NOORDWIJKERHOUT. De arbeider, rangeerder van Veen welke Dinsdag j.l. te Piet Gijzenbrug bij het rangeeren tusschen de wagpos in knel geraak te, is Woensdagavond in het Academisch Zieken huis te Leiden aan de gevolgen overleden. VOORSCHOTEN. Predikbeurten Ned. Herv. Kerk Oudejaarsavond bal! zeven Ds. C. v. Wijngaar den. Givef. Kerk. 'a avonds 6 uur Ds. A. Alting. OUDE-WETERING. Gisterenmorgen vie*l *t paard van den heer B. alhier, dat voor oen stond plotseling dood neer. Dit is het tweede paard binnen oen week tijd. Predikbeurten Ned. Herv. Kork Ouder jaarsavond 7 uur en Nieuwjaarsmorgen holf tien Ns. W. W. Siddré. Geref. Kerk. Oudojaarsavond 7 uur en Nieuw jaarsmorgen half tien (bev. ouderL en diakenen) en b' nam. half drie Ds J. Brouwer. KATWIJK. Hedenavond te 7.10 uur wordt een spoedeischende vergadering van den Raad gehou den, ter nadere bespreking van do steunregeling ontworpen door den Minister van Arbeid. - 20ETERWOUDE. De jongelui, die in het jaar 1922 19 jaren worden en alhior woonachtig zijn, of wel zij, wiens vader, Moeder, Voogd of Curator alhier woonachtig zijn, moeten zich in denmaand Januari, meer speciaal op Maandag 9 Januari doen inschrijven voor den Nationale Militie. Bij den Veehouder A. Rijnsb ger a. d. Rijndijk alhier kan men reeds een echaap met twee lammetjes in de weide zien hup pelen. bit tiet Sociale Leven. Christelijke fabrieks- eu transport arbeiders. Do Ned. bond van chriet. fabrieks- en transportarbeiders heeft Dinsdag te Utrecht een buitengewone algemecne ver gadering gehouden. Vertegenwoordigd wa ren 89 afdeelingen. Deze vergadering was voornamelijk be legd ter bespreking van de voorstellen van den minister van Arbeid, teij aanzien van de wcrkloozenkassen. Ook werd 'n nieuwe regeling getroffen nopeDs uitkeering bij overlijden. Thans is vastgesteld, dat men na een jaar lidmaatschap recht heeft op f 35.— uitkeering en na 2 jaar lidmaat schap op een nitkeering van f50.—. Aan de orde kwam daarna do bespre king van do mini6terieele voorstellen in zake do werkloozenverzekering. Nadat de bondsvoorzitter, do heer W. Strijbis Pzn.. do geschiedenis van de werkloozenverzeke- ring in het afgolotrpcn jaar had gememo reerd, zette hij do strekking van de voor stellen van den minister uiteen. Er bleken vele grieven te zijn. Dit was voor het H. B. reden, den afdeelingen do vraag voor to leggen, of zii bereid zijn, deze voorstel len ie aanvaarden. Den langdurige bespreking volgde, waaruit bleek, dat de afdeelingen bereid waren, de gevraagde contributie te beta len, ook al werd de meening geopperd, dat in normale tijden een zoo hoogo con tributie voor groepen niet noodig zou «ijn. De verdere bepalingen van den minister waren echter, naar de opvatting van vrij wel alle afgevaardigden, van zoodanigen aard, dat ernstig mocht worden gevreesd, dat do verzekering er een onherstelbare knak door zal krijgen. Er werd op gewe zen, dat tal van uitgetrokkenen bijv. in de flesschen-industrie, carton-industrie, 6choen industrie en andere bedrijven, absoluut niet weer in hun bedrijf arbeid kunnen vinden. Zelfs het verkrijgen van arbeid zonder eenige begrenzing van den aard zal vaak uiterst moeilijk zijn. De minister zal dan ook, zoo oordeelde de vergadering, deze bepaling moeten herzien. Ernstig bezwaar bestaat ook tegen het verbod om in die gemeenten, die eventueel tot de regeling niet zouden toetreden, uit keering aan de leden te verstrekken. De vergadering droeg het hoofdbestuur op, ook ten deze bij den miüister aan to drin gen op verandering. De transportarbeiders maakten er nog bezwaar tegen, dat de mi nister voor deze groep de uitkeeringen la ger stelt dan voor de andere arbeiders. Dit onderscheid achtte men door niets gerecht vaardigd. Het hoofdbestuur werd opgedragen, zoo noodig in overleg en samenwerking met het C. N. V. al die middelen aan te wen den, die kunnen bevorderen, dat de minis ters alsnog de onderwerpelijke circulaire wijzigt. Aan het hoofdbestuur werd verder blanco mandaat gegeven, om, naar gelang deze actie al dan niét resultaat heeft, een beslissing ie nemen over het aanvaarden van de ministerieele voorstellen. In verband met deze aangelegenheid werd ook nog besproken het optreden van de rechtsche Kamerfracties. Aan het hoofdbestuur werd opdracht gegeven, de rechtsche Kamerleden te wijzen op den grooten nood, die in do bedrijven heerscht, en den plicht die op de regeering rust, om in dezen op royale wijze te helpen. In over leg met bet C. N. V. zal ook de steun van de rechtsche Kamerleden worden ge vraagd, om den minister van arbeid te be wegen, de circulaire alsnog in den geest, als door de vergadering besproken, te wij zigen. De vergadering 6prak de stellige ver wachting uit dat de hierboven genoemde Kamerfracties tot medewerking bereid zul- len zijn en dat hun optreden mede tenge volge zal hebben, dat aan de wensehen der organisaties wordt tegemoet gekpmen. Ten slotte werd nog besloten f2000. beschikbaar te stellen voor de stakende metaalbewerkers. Staking opgeheven. De op 16 September begonnen staking bij de firma P. J. Blom te Enschedé, is Dinsdagavond na een arbeidersvergade- ring opgeheven. De firma antwoordde ech ter op een desbetreffend schrijven der ar beiders, dat zij op het oogenblik geen ar beiders meer kan aannemen, daar er in middels anderen, zijn aangesteld. Loonsverlaging Metaalindustrie. In de gisteren gehouden algemeene ledenver gadering van den Metaalbond is, naar aanloiding van het verwerpen van het voorstel van het dagelijksch bestuur door do vakorganisaties, hat volgende besluit genomen: Do aanvankelijke loonsverlaging van 10 pCt. voor de meerderjarige en van 15pCt. voor de minderjarige werklieden, zooals zij reeds in eeni ge afdeelingen van den Metaalbond ingevoerd is, zal thans ook bij andero leden eveneens inge voerd worden en wel gedeeltelijk op 15 Januari en voor de overige leden op 1 Februari eJu Letteren en Kunst. Die Zerstörung Jerusalcms. (Do verwoesting van Jeruzalem.) Oratorium in tweo dcelon van Aug. Klughardt. Op Vrijdag 6 Jan. a.s. hoopt „Con Arno- re", Ghr. Zargver. voor Gemengd Koor alhier, ©en uitvoering te geven van boven genoemd Oratorium in de Do tekst van dit werk, door Leopold Gerlach voor een groot gedeelte ontleend aan de H Schrift, beschrijft den tragi- 6chen ondergang van Judea's hoofdstad (70 n. Ghr.), met de voorgeschiedenis daar van. De schrijver heeft do Bijbelsehe ge dachte aangaande het oordeel Gods, dat hierin over het volk der Joden werd vol trokken, ten volle gegrepen, maar weet aan het einde van zijn werk, met een aan haling uit de woorden der profeten, te vens to doen uitkomen, hoo „de Heere barmhartig is en niet eeuwiglijk toornen zal." De inhoud van dit werk, belangwekkend reeds door zijn tekst, maar vooral door de wijze, waarop Klughardt dien muzikaal bewerkte, komt in hoofdzaak hierop neer: Solo-stemmen en koor herinneren bij den aanvang ,aan do voorzeggingen der profe ten, „dat Israels land zal worden ver woest en zijn volksbestaan vernietigd, om do zonden van het uitverkoren -volk." En- gelenstemmen vermanen daarop het yplk zich nog tot God te bekceren, opdat net oordeel wordo afgewend. Dan begint do eigenlijke handeling. Hoorngeschal, telkens krachtiger herhaald kondigt het verschijnen van een Romein- 6chen heraut aan, die in naam van Nero (54—68 n. Chr.) eischt, dat 's keizers beeld in den tempel van Jehova zal wor den geplaatst en het volk, wanneer het 't 6challen der bazuinen hoort, daaraan god delijke eer bewijzen zal. Het volk barst over dit bevel in jammerklachten uit en roept de straffen des Heercn in over den onderdrukker. Als dan het bazuingeschal der Romeinen machtig en tergend opklinkt bezweert de Hoogopricster hei volk, geen afgoderij in het heiligdom te dulden, maar zich met geweld tegen den overheersoher te verzetten. Hot orkest schildert nu in schrille tonen het in Galilea opkomende, straks krachtig uitbrekende oproer. Spoedig echter volgt hierop jubel dor vreugd., want een bo de kondigt «aan, dat Nero zichzelf heeft gedood en Jeruzalem daarom „haar treur gewaad kan afleggen." Heel het volk prijst nu Jehova met blij gezang en vroolijke muziek. Bazuingeschal roept daarna het volk naar den tempel, waar do hoogepriester het offer brengt, biddend dat God Israel bewaren en zijn offer aannemen zal. Enge- lenstemmen herhalen echter het profeti sche woord „dat Jehova zijn oor voor Is raels gebeden sluiten zal", omdat, het den Vorst des Levens gedood heeft. Met deze onheilspellende woorden eindigt het eerste deel. Het tweede deel beschrijft in hoofd zaak den strijd om de stad, en wat daarbij in en buiten Jeruzalems muren plaats grijpt. Een bode kondigt de nadering der Romeinen aan. die Galilea weer onderwor pen hebben en nu Jeruzalem bedreigen. Een koor herinnert met de woorden van J©6aja 526 tot 30 aan de verschrikking, die van deze gevreesde krijgers uitgaat. Engelen- mond vermaant de Christengemeente van Jeruzalem, de stad te verlaten, opdat zij niet, deele in de vreoselijke plagen, die haar inwoners treffen zullen. Getuigend van hun vertrouwen op God, verlaten de Christenen dan lofzingende de stad. Binnen Jeruzalems muren woont ook Ahasveros, de man, die, volgens de legen de, den Heiland geen oogenblik van rust gunde voor zijn woning op den smartelij- ken weg naar Golgotha. Voor hem zijn de verschrikkingen van het naderend beleg geen bedreiging van het leven, want hij zal. den dood niet vinden maar gespaard blijven „tot zijn tuchtiging." Vervolgd en gepijnigd door de demonen van wroeging en berouw begeert hij te 6terven, maar de dood wijkt van hem. Onder zijn weeklagen en het kwellen der demonen weerklinkt echter nog, vertroostend en bemoedigend ook voor hem, het koraalgezang der Chris tenen, door harpgetokkel omspeeld. Vreeselijke ellende heerscht tijdens het beleg in de van alle zijden benauwde stad. Titus, de Romeinsche veldheer, van mede lijden vervuld, biedt daarom nog vrijen af tocht aan ieder, die do wapens neerlegt. Heftig wijst de Hoogepriester zijn aanbod af en bedreigt met den dood ieder, die van overgave spreekt. Ti his dringt aan op het kiezen van een. andere kampplaats, opdat de tempel gespaard blijve. Als de Hoog priester ook daarvan niet hooren wil, ge steund door het volk dat zijn vertrouwen in Jehova uitspreekt, geeft Titus, door zijn krijgers daartoe aangespoord, bevel tot den storm. Het orkc-sf geeft een schildering van het strijdgewoel. Schetterende tonen van ba zuinen en trompetten geven het 6ein tot den storm cri weldra is de strijd in volle kracht ontbrand. Jerazalem3 laatste bol werk bezwijkt en in bitter weeklagen bar sten de Hoogpriester en het volk uit, als ook Jehova's tempel in vlammen opgaat. Het Romeinsche leger jubelt over de over winning en huldigt, zijn veldheer. Titus echter verklaart, dat hij slechts het middel is geweest in Gods hand, om Juda terneder te werpen. Vrouwenstemmen bezingen in weemoedige melodiën Jeruza lems val en beweenen het lot der gevallen krijgers. Het Romeinsche leger evenwel volhardt in den jubel der overwinning en een enkele maal klinken zijn zegevierende tonen boven het weeklagen uit. Dan spreekt een stem het geloovig ver trouwen uit, dat Hij, Die Israël verstrooi de, het weer bijeenbrengen ral en het hoe den als een herder zijn kudde. Het slot koor vertolkt mede die hoop op de toe komst. o August Klughardt, een Duitsch toondich ter, wiens werken, al toonon zii onmisken baar den invloed van grooto voorgangers, zich door iets eigens kenmerken, werd in 1847 te Küthen geboren en overleed in 1902 te Dessau, waar hij orkestdirecteur was. Hij schreef talrijke werken voor or kest, enkelo opera's eeu groot aantal lie deren, verschillende kleinere koorwerken en een drietal oratoriums: „Die Grable- gung Christi", „Die Zerstörung Jerusa- leme" J1899) en „Judith" (1901.) De Uni versiteit van Erlangen erkende in 1900 zijn grooto verdiensten, door hem tot Dr. phil. hon. causa te benoemen. In „Die Zerstörung Jerusalcms" wijst het optreden van „leidmotieven" op den invloed van Wagner. Klughardt schreef iu dit werk schitterende soli, veel prach tige koren het. profetenkoorkoren van het Joodsche volk, do Christengemeente hel koor der Romeinsche soldaten, enz.) belangwekkende orkest gedeelten (het op roer, de Rei-dans der Israëlieten, de strijd om Jeruzalem), terwijl de knappe, vaak door oorspronkelijkheid verrassende, or kestbewerking naast soli en koren den meester verraadt. Wio „Die Zerstörung Jerusa- leras" goed wil verstaan en ge nieten, schafte zich tijdig een tekstboek aan en leze tekst en toelichting aandachtig door. Do Hollandsche vertaling naa6t den tekst maakt het vo 1- gen daarvan ook voor hen, die geen Duitsch lezen, mogelijk en gemakkelijk. RECHTZAKEN. HAAGSdHE RECHTBANK. Vandaag is gccischt tegen: J. de J., nachtwaker te W assenaar wegens mishandeling 20.l>octc subs. 20 dagen hechtenis A. N.. smid te Leiden, wegens ver nieling van een bruglantaarn, 20.boete subs. 20 dagen "hechtenis A. S., los werkman, tc Wassenaar, wegens wederspannigheid, 3 wekem ge vangenisstraf. Land- en Tiunbouw Knollen voor citroenen. Men schrijft aaa het „Ulr. Dbl.": De hier lo lande beslaande Organisatie der Veilingen heeft dit jaar enkele studie reizen laten doen, om op die wijze op de hoogte tc komen van zoo mogelijk nieu we afzetgebieden vooü onze vruchten en groenten en ook om zich te overtuigen op welke wijze de Hollandsche producten arriveerden in het buitenland. De commissie was in October in Enge land en zag daar op de vruchlenmarkt prima ster-appelen in watten verpakt, waarvan zich de mooiste vruchten in 3 of 4 bovenste lagen uitstrekten, de rest was rommel. Evenals een kwart eeuw geleden geldt ook nu nog tot scnanüe van den koopman: In matters of commerce, the fault of the Dutch is giving too little and asking too much. (De fout van de Hollanders in handels zaken is, dat zij te weinig geven en te veel vTagen). DeEngelsche commissionair verklaarde: Dit is alles zeer gewoon; wij weten dat van te voren. CORRESPONDENTIE. D. L. Voorschoten. Zie het nummer van Woensdag j.l., tweede "blad, tweede pagina, derde kolom. STADSNIEUWS. De eerstvolgende maandvergadering van de Maatschappij van Nederi. Letterkunde zal plaats hebben op Vrijdag 6 Januari a. s. des avonds te half acht in het Nutsgebouw. Als spreker zal optreden de heer H. Robbers letterkundige te Schoorl (N.-H.) met het on derwerp: „Literaire smaak." Vervolgens zullen door den heer Felix Dries- sen, directeur van de Leidsche Katoenmaat schappij eenige mededeclingen worden gedaan van induslrieelen aard. Vanmiddag is langs den Haarlemmer- trekvaart een jongen, v. d. H., van een vrachtauto afgesprongen, toen hij het ouderlijk huis aldaar was genaderd. Hij viel en bekwam een hoofdwonde. De melkprijs is met ingang van a.s. Maan dag 2 cent verlaagd. 0fficieele beursnoteering. O.K 5% Nederland. W/0 5% Indië. 7% 4% Hope 4% Oost Jan.-Juli Oude Vaart f Nieuwe 1 a China Jan an Kon. Holl. Lloyd Kon. Ned. Stoomboot Kou. Pahetvaart Huil. Stoomboot Ned Scheepv. Unie Rotterdam. Llovd Stoomv. Mij. Nederland Noordzee Oostzee A'dam Deli Besot kt rv - Cultuur Maatschappij Med~u ut.ftü q Dell «Mr» Compania Cultuur gew. act. Nierop Java-Cultuur In8ulincie olie Poerworedjo Bod jong. Tels Co. Stokvis H.V.A Hand. Rank UotïHPI MIJ. Gew. Dordtsche. Ge >ns. Holl Petrol. KoninkJ PetroL o»-ir,r* Petrol Steana Romans D nbber Deli Bat. Rubber Rubber c Kol. Rubber. Serbadjadi R'dam Tapanoeli Sumatra Rubber Oost Java Rubber Erie Missouri K. ft T. 2mrtb°rr> Raflway rnr Foundry Hide Leather comm. ninn Pacific Centr. Leather -r»nper Interc. Rubber Gulf "p-'crvp Nat. 2e pref Marine Comm. prof. South. Pacific Steels -> «eer i Smelting H Cigar i Topeka Kol. Bank. Oude Philips Geld prol. 4*/* V.K. 90 80»/,6 84 V, 1021/a 7 U/4 162 146 106 27 Va 109 166 164 34V2 72 i 52.50 62 316 263b 272 29Va 3S1 71V2 133 114 7*/, 270V2 :fu 76V2 129i/s 43«/2 57S 329 903/, 132 385 137 412 83« J2 43 103 761/j 62i/2 1241/4 1V2 2IV4 164 68 143 36V* IO0V2 71/g 521/4 U/2 17 701/4 89 94l/a 82 491A 74 1001/a 112 2253/4 162 1441/2 27*/4 315 72 2701/j 93/4 92 134 384 137 410 331/2 107 I1/* 168/d Wis so In o teeringen (Amsterdam) Londen fll.43V2 Beriijn Parijs Brussel Zwitserland Weenen Kopennagen Christiania Stockholm New-York 1.401/2 ,21.771/a 20.S0 53.25 0.11 .54.10 43.65 elke ingetrokken niet doorgegeven gesprek- aanvrage, ook internationale, waarvoor onder de tegenwoordige omstandigheden geen kosten verschuldigd zijn, een insohrij- vingsrecht van 10 cent zal worden geheven De Directeur van den Rijkadiens" der Werkloosheidsverzekering en Arbeidsbe middeling deelt mede, dat reeds het groot ste deel der gemeenten, die betrokken zijn 1 bij de steunregeling door uitgeputte werk lozenkassen van den Minister van Arbeid voor het jaar 1922 zich hebben bereid ver klaard, daaraan mede te werken, dus ook harerzijds een derde deel van den extra- steun te dragen. Gewacht wordt nog op de toezegging tot medewerking van groote gemeenten, als Amsterdam, Tilburg, Groningen en anderen. Markt"eHnhtfin. Laatste Berichten. ALPHEN AAN OEN RIJN, 29 Dec Veiling. Per 100 Kg.: Knolrapen 1.805.Spruit- kool I 18-38, Spruitkool II 618. Peen 9.10—9.30, Kroten 4—6.80. Per 100 boe: Boerenkool 1.804.10. Per 100 stuks: Knol- selderie 4.605.Groene Kool 36. LEIDEN. 30 Dec. VeemarkL Ter markt aan gevoerd: 408 runderen. 74 kalveren en '356 schapen. Stieren 250715: Kalf- en Melk koeien 225685: Varekoeien 165350;. Vette Ossen en Koeien 340675. schoon -1 <L baak 11.35; Graskaiveren 30135; Vette kalveren 55170. schoon a. d. baak 1.65 2.25; Nuchtere Kalveren 1022; Vette Schapen 4065. 0.901.02 schoon a <L haak; Weideechapen 28—48: Magere Var kens voor fokkerij en Londen 1875. per Kg. levens gewicht 72 cents; Biggen 712; Kaas. Aangevoerd 68 partijen kaa6. Be steed werd voor: le soort Goudscbe kaas per 50 Kg. 6872. 2de soort idem 6067 le soort Leidsche kaas per 50 Kg. 5760. 2de soort idem 5056. Handel voor Goudsche Leidsche kaas flauw. Aan de Stadswaag gewogen: 44 partijen. 1685 stuks, 13143 Kg. Naar wij vernemn is een herziening van het Rijkslclcfoonregkment in bewerking. Ten gev lge hiervan zullen o.m. do ~ol 'gende wijzigingen met ingang van 1 Jan. a^s. in de tarieven worden gobraeht. Hot tarief van telefonische oproep berichten wordt- verhoogd van 10 tot 20 ct., het bedrag van 60 oerat voor bodebezorging wordt gewijzigd iai een gulden, terwijl voor Telegrafisch V>: eerw :::1 volgens waarnemingen verricht in den morgen van 30 Dec. 1921, medeeedeeld door het Kon. Ned. Meteorolitrisch Instituut te De Biktt. Hoogste Barometerstand779.6 Toulouse. Laagste Barometerstand: 738.3 Stornoway. Verwachting tot üev avond van 31 December Stormachtige tot krachtige Zuidwestelijke tot Westelijke wind, betrokkem met regen, later tijdelijk opklarend, zachter. Advertentiën Ver lo ofd; JOHANNA OVERDUIN en J. BOS. Leiden, Hooigracht 59, Delft, Oranjeplantagc 49, 29 December '21. 3750 Thuis 3 Jan. '22, 79 uur. Voor de vele bewijzen van deelneming tijdens de ziekte en na het overlijden van onzen innig geliefden Zoon en Broeder 3742 JAN, betuigen wij hiermede onzen hartclijken dank. H. SMITTENAAR. J. SMITTENAARDensel. J. H. SMITTENAAR. H. SMITTENAAR. Leiden, December 1921. Heerensingel 43. Dankbetuiging. Aan al degenen die hebben medegewerkt om mijn 30-jarig Ambtsjubileum onvergetelijk te maken, breng ik door deze mijn hartelijken dank, in het bijzonder aan de Commissie uit de Katwijkschc Burgerij. 3739 Y. DE WILT, Rijksveldwachter Brig. Tit. BRIK te koop aangeboden. Te koopeen beste Brik op nieuwe Pateutassen, flinke maat laag model. Te bevragen: T. H. B. VIS, Raadhuisstraat, 3749 Alphen aan den Ryn. SIGAREN. Heden ontvangen een partij Sigaren, prima qualiteit a 5 cu Aanbev. J. MOLENBROEK. Zijlsihgel 86. Machinale Specialiteit in: Gekleurde WgI 3884 en Sajetten, Kousen, Sokken en Tricot-Goederen. J. OVERDUIN Cz.Hoogewoerd75 C. J.vd.WILK, in Koek, Chocolade, Fruit en Suikerwerken, standplaats ÏISCfflMMI bij Hollanls, v enscht zijn geachte Clienteelo, Vrienden en Benijders een GELUKKIG NIEUWJAAR.

Nieuwe Leidsche Courant | 1921 | | pagina 3