BURGERLIJKE STAND LEIDEN 24 December. Ondertrouwd: A. L. r. d. Geer, jm., 27 j. en P. M. Warmerdam, jd., 24 j. A. v. Schooten, jm.. 23 j. en A. C. Sinke, jd., 19 j. P. v. d. Nat, jm., 29 j. en J. Kooreman, jd., 23 j. J. Bodijn jm. 21 j. en C. A. Huber jd.. 21 j. W. Bekooij jm. 30 j. en A. C. Sloos jd. 31 j. J. Bronsgeest jm. 22 j. en A. Lowitseh jd. 18 j. 2427 December. Geboren: Cornelia Margaretha <L van C. H. Guldemond en M. J. v. d. Burg T' 'aas Gerardus z. van P. Fakkel en W. v. d. Hoed Maria Catharina Elisabeth d. van J. Brou wer en C. E. Huieman1Maria d. van J. Kukler en P. van Royen 1Arend Willem Hendrik van M. Dubbeldeman en J. van Weoren Pie- ter z. van A. Kalkhoven en I. W. v. d. Nieuwcn- dijk Maria Cornelia d. van W. van Eijgen en M. C. van Amsterdam Wilhelmina d. van H. J. Kramer en J. M. Toske Elizabeth Maria Sara d. van W. Blok en M. A. A. v. Eijk Jo» hannes Arnoldns z. van A. J. Olivier en C. W. f. Ettinger Grietje d. van G. v. d. Put' -i en H. Ouwerkerk Maria Alida Catharina d. van J. Borrcman en M. A. C. Keerewoer Theodo ras Bernardus Alphonsus z. van A. Go rt en G. A. M. Voeger Cornelia Johanna Ma ria d. van J. Oosterveer en M. G. Brouwer -- Cornelis Franciscus Lee- s z. van C. Lut en L. E. M. v. Heugtcn Maartje d. -an C. Ket en M. v. Tol Helena Petroneüa d. van W. F. Bontje en J. C. W. v. d. Kamp Johannes Bea- tu6 z. van S. J. Ma'' 'T v. Rossen Mar garetha d. van J. van Weerlee en G. B. Hippo Johanna d. van W. F. v. d. Blom en J. v. d. Flas Johannes Josephus Emmanuel z. van A. J. Bokern en C. J. Ranmann Catharina d. van J. v. Bemmel en M. Heijmana Wilhelmus Gerardus Anthonius z. van G. W. v. d. Kooij en W. P. Belt Frans Bartbolomeus z. van F. B. v. d. Nat en A. Pillekor6 Bastiana Petronrila Anna d. van H. A. Visman en J. F. Bok Ja cobus Johannes z. van P. Alderden en C. La- mens. Overleden: J. M. Schaffels d. 15 mnd. J. C. de Beer z. 9 mnd. H. C. v. d. Meer» Hus wede. 68 j. C. v. d. Berg-de Wit vr. 45 j. D. Zaalberg m. 69 j. P. J. v. <L Lin den wedr. 63 j. J. A. de Wekker-v. d. Nieu- wendijk vr. 23 j. H. N. A. v. d. Wakker z. 72 j. W. F. Asseler z. 4 mnd. W. J. Trel m. 65 j. T. de Kinijver z. 7 d. B. Zeilstra z. 8 j. ten behoeve van de armen alhier heeftop- gebracht 757 gld. Zaterdagmorgen om ne gen uur werd voor proef stroom geleverd voor de straatverlichting in de Lisserhoek Met nieuwsgierige blikken werd des avonds uitgezien of het licht ontstoken werd. Het was niet tevergeefs. Want plot seling werd liet licht ontstoken, zoodat ge durende de Kerstdagen de wegen waren verlicht. De woningen zullen nu zoo spoe dig mogelijk aangesloten worden. Burger 1. Stand. Gebo- ren: Alida Wilhelmina d. van H. Groenen dijk en J. E. Voges Freek z. van M. van Maasbergen en G. Smink. Ondertrouwd: J P. Hoogervorst en M. Mens A. Sehrama en G. G. de Kuijper A. Faas en Th. A. v. d. Voort. Overleden: Nicolaas Marinus Keuken meester wedr. van C. M. Kuys 81 j. Gcertruida Bakker wed. van C. Warmer- hovcn 76 j. Pef-ronella Asseler 11 m. SASSENHEIM. Zondag 1 Jan. a.s. wordt in de Geref. Kerk gecollecteerd voor den nood in Drenthe, het Nederlandsche Rusland, ter wijl de heer L. van Leeuwen Jr. gaarno bereid is om allerlei kleedingstukken voor de noodlijdenden in ontvangst te nemen en door te zenden. NOORD WIJK AAN ZEE. Mej. Loeber onderwijzeres aan de Hcrv. School alhier, heeft tegen 1 Juni 1022 eervol ontslag aangevraagd. WASSENAAR. -De collecte in deze ge meente, gehouden voor hongerend Rus land heeft opgebracht 422.543, welk be drag aan het Roode Kruis zal worden af gedragen. Het plaatselijk comité dat zich hiermede heeft wdlen belasten komt hier voor zeker een woord van w-lgemeenden dank toe. Donderdagavond zal ten bate van het Groene Kruis alhier een uitvoering wor den gegeven in de zaal voor Chr. Belan gen, door het Haagsche Strijkkwartet. HAZERSWOUDE. Als een sterk staaltje van brutaliteit kan dienen dat bij een wethouder in de kom van het dorp alhier uil een hok waar in zich 9 varkens bevonden, de beste daar van is gestolen. De Kerstfeestviering van de kinde ren der Zondagschool had 2en Kerstdag in het kerkgebouw der Ned. Herv. Gem. plaats, bijgewoond door vele ouders en belangstellenden. De Kerstgeschiedenis werd aan de kinderen verleid en door de leerlingen kerstliederen gezongen, waarbij zij bij afwisseling werden onthaald op versnaperingen. De heer N. v. d. Bosch, die 40 jaar lang leider der Zondagschool is geweest, sprak in deze functie voor het laatst tot de kinderen van den Koning in de Kribbe. Door een der leerlingen werd hem bij deze gelegenheid als aandenken een bril in goud gemonteerd aangeboden. Naar men ons mededeelde zal a.s. Maandag de melk weder worden verlaagd en van f8 op 16 et. de liter worden ge bracht. LEIDERDORP. Maandag j.i., 2de Kerstdag vier do do Zondagsschool dor Geref. Kerk in hot gebouw „Irene" haar Kerstfeest. Evenals andere jaren werd do aloude Kerstgeschiedenis verteld, en ont vingen de kindoren behalve versnaperingen oen iJifr j boekwerk en een wandtekst, terwijl aan hfii, die de Zondagschool gingen verlaten een bijbeltje werd uitgereikt. Door het kranig optreden van den voerman c-n diens ecbtgenoole was Moj. H. epocdig cp bet droge. Dinsdagavond vierde de Zon- dagschool der Ned. Hcrv. Kerk in het catechi-» salielokaal Kerstfeest. Was men gewond dat an dere jaren do dominee de kerstgeschiedenis ver telde, thans werd dit door den leider gedaan. Ook deze kinderen ontvingen behalve eenige ver snaperingen een boekwerk, terwijl icdor huisge» zin een scheurkalender ontving en aan hen, die de Zondagschool gingen verlaten een nieuw tea-* tamentje, tevens inhoudende de psalmen en ge zangen werd uitgereikt. Maandagavond stapte Mej. H. waarschijnlijk door de duisternis misleid, bij het verlaten van de veerschuit nabij Does brug in het water. Gemeenteraad Bodegraven. Voorzitter: de heer H. Ie Coultre, burge meester. Secretaris: de heer R. M. Lom an. De Voorzitter opent te ruim half tien uur de vergadering; daarna leest de Secretaris het gebedsformulier voor. Vervolgens worden de notulen van de vorige vergadering voorge lezen (hetgeen meer dan een half uur lang duurt!) Deze notulen worden goedgekeurd. Afwezig de heeren: Heusdene, Stapper en Mouris. Er is één vacature. De Voorzitter deelt mede, dat te ongeveer elf uur de heer Verbeek voor het publiek te spre ken zal zijn als adviseur voor de electricifi- catie, en dat genoemde heer te voren in deze vergadering aanwezig zal zijn, om inlichtingen te verstrekken aan de leden. De Voorzitter schorst daarop de openbare vergadering en gaat de Raad over in comité-generaal. 's Middags half drie werd weer apenbare vergadering gehouden, waar dezelfde leden als des morgens aanwezig waren. De Voorz. deelt mee, dat 'n schrijven v. d. Mi nister van Financiën is ingekomen, dat af wijzend is beschikt op het verzoek, om de gelden van Hoofd. Omslag (plaatselijke in komsten belasting) vanaf 1 Mei 1922 door de gemeente te laten innen. Hot Rijk zal dus voor de inning dezer gelden zorgdragen, vanaf 1 Mei a.s. Van Ged. Staten is bericht ingekomen, dat goedgekeurd is het Raadsbesluit, tot het aan gaan eener geldleening ten behoeve van den aankoop van perceelen in de verlengde Nieuw- straat, voor 't eleclr. bedrijf. De Voorzitter doet mededeeling van het procesverbaal van kasopname bij den ge meente-ontvanger. Totaal was ontvangen f 354324.42)*, en uitgegeven 331423,70)4, zoodat 22900,72 in kas moest zijn, welk be drag inderdaad aanwezig was. Van dit saldo staat ruim 19000 op de Girobank tijdelijk geplaatst. De Voorzitter leest een schrijven van de Burgerwacht te Bodegraven, waarin dank ge zegd wordt voor de toegezegde subsidie, maar tevens gevraagd om nog 125.00. Het adres is ditmaal wat uitvoeriger dan op 3 December. Na eenige bespreking besluit de Raad dit adres in eon vol#ondo vergarlorLng io behan-delon. De Voorzitter leest vervolgens een adres van de afdeeling Volksonderwijs, waarin ge vraagd wordt om de instelling van een zeven de leerjaar aan school A. Ook dit adres zal in een volgende vergadering behandeld worden, nadat B. en W. advies hebben uitgebracht. Thans stelt de Voorzitter aan de orde, de behandeling van het concept tarief voor elec- triciteit te' Bodegraven. Dit tarief is reeds in besloten vergadering besproken. De gemeentelijke kabel, welke door de ge meente zal worden aangekocht, zal worden ge legd, door alle straten van het dorp, in grond van Bodegraven, en zal naderhand worden aanbesteed om vakkundig te worden aangelegd. De kabel zal gelegd worden aan beide zijden van den Rijn. tot Nieuwerbrug en in Buitenkerk tot even voorbij de fabriek Zaal. Voorloopig komt de kabel dus nog niet in oud-Bodegraven, een deel van Buitenkerk en Schoordijk, en de Mcije. Mochten verzoeken van naburige Ge meenten inkomen, om cleclricHeit te betrek ken van Bodegraven, dan zullen die verzoeken door den Raad behandeld worden. Gratis zal aansluiting kunnen plaats hebben, indien de afstand van den slraatkabel tot den meier niet meer dan 10 meter bedraagt. Is die afstand meer dan 10 Meier, dan zal per jaar voor iedere meter meer een huur voldaan moeten worden van 20 cent per meter. Besloten is, speciaal ook met het oog op boerderijen, dat bij aansluitingen, binnen één jaar gedaan, op- afstandon van meer dan 25 Meter 25 pet. re ductie op de kabelhuur 20 cents gegeven zal worden, gedurende dri'o achtereenvolgende ja ren. Dit is natuurlijk bedoeld, om vlugge aan sluiting te bevorderén. Wens ebt iemand voor zijn peficeel aansluiting, waar de hoofdkabel der Gemeente nog niet is gelegd, dan kan aan dat verzoek worden voldaan, indien voor de kabelhuur dan 30 cent per meter per jaar voldaan wordt. De plaats van de meters wordt door de Directie bepaald. Do Voorzitter wijst nadrukkelijk op art. 4, waarin vastgelegd is, dat alle huisinstallaties moeten worden gekeurd, en bij afkeuring geen aansluiting za! volgen, alvorens eon hol ere lei ding is aangebracht. Voor het gebruik van Meters zal eenige huur betaald moeten worden. Do prijs van den stroom zal worden bere kend volgens 4 verschillende tarieven. Tarief A spreekt van stroom voor verlichting emz. (ook een kleine motor wordt hieronder begre pen) tegen 40 cents per eenheid; tarief B, be treft stroom voor beweegkracht of verwarming tot een capaciteit van 3 K.W. togen* een prijs van 22 cents per eenheid, vermeerderd met 15 cents per eenheid voor elke 100 cents welke de inkoopprijs van een ton kolen van 7200 caJö- riën voor de gemeente Gouda méér bedraagt dan 30.gedeelten van 100 cents worden bij dit verschil verwaarloosd. Tarief G betreft slroom voor beweegkracht of verwarming met een capaciteit van 6 K.W (3 lot 6 K.W.). Volgens dubbel tarief van 50 cents per eenheid gedurende de volgende tijd vakken: Van 15 Jan. tot en met 15 Februari de« avonds van 4.30 tot 10 uur. Van 15 Febr. tot on met 1 Maarl, des avonds van 5.30 tol 10 uur. Van 1 Oct. tot en. met 15 Oct., des avonds van 5.30 tot 10 uur. Van 15 Oct. tot en met 15 Nov., des avonds van 4.30 tot 10 uur. Van 15 Nov. tot en met 15 Jan., dec avonds van 4 tol 10 uur. 20 cents per eenheid gedurende den overi gen tijd, welke 20 cents vermeerderd worden op dezelfde wijze als onder tarief B. Tarief D. betreft stroom voor beweegkracht of verwarming met een capaciteit van 6 K.W. of daarboven. Voor alle verbruikte eenheden 18 ents, cn ook met dezelfde clausule als onder tarief B en C. Gedurende de tijdvakken, waar in volgens tarief G de slroom tegen 50 cents per eenheid wordt berekend, mag geen stroom gebruikt worden. Wordt van dezo bepaling af geweken, dan vervalt de verbruiker in een boete, gelijk aan het aangesloten K.W. verme nigvuldigd met 100 gulden. Dezo boete wordt 1 maal per jaar geheven. Binnenleidingen worden niet aangesloten, tenzij een jaarlijksch bedrag aan stroomver bruik wordt gewaarborgd, gelijk aan het aan gesloten K.W. vermenigvuldigd met 100. Door of vanwege de gemeente worden huur- installaties aangelegd, met als maximum acht lichtpunten. Reparaliën voor rekening van huurder. Een huur installatie kan later door den huurder worden overgenomen, in overleg inet de Directie. De huur bedraagt voor 1 tot 3 lichtpunten 40 cent in de maand; ieder volgend lichtpunt 10 cont per maand. Inning per maand. Wanneer een kwitantie voor de twee- do maal tevergeefs is aangeboden, dan wordt 20 cent kosten berekend. Het is den aangeslotenen verboden den aan hem geleverden stroom aan derden te verkno pen of te verstrekken, tenzij met goedkeuring van B. en W. De gemeente is tot gecnerlei schadevergoeding verplicht, indien door de le vering van stroom 6chade of hinder mocht ont staan of indien de levering mocht worden ver hinderd of belemmerd. De Directie heeft het recht om in bepaalde gevallen, de stroom te on derbreken, en kan een boete van 100 worden opgelegd, tenzij de verbruiker kan aantoonan, dat hij niet in strijd met de voorschriften heeft gehandeld. De aangeslotene die zich bezwaard acht door eenige handeling van de Directie, kan zich schriftelijk wenden tot B. cn W. van Bodegra ven, terwijl de Raad in hoogste ressort beslist. Met algemcene stemmen wordt hel tarief aangenomen. Do Raad machtigt B. en W. een leening aan te gaan, groot 170.000,ten behoeve van het electriciteilsbedrijf, legen hoogstens 6 pet. rente. Vervolgens stelt de Voorzitter aan de orde, de behandeling van een verordening voor de plaatselijke inkomsten belasting met progres sief tarief. Nadat de Voorzitter alle artikelen van de concept-verordening heeft voorgelezen, wordt de verordening bij acclamatie vastge steld. In deze nieuwe verordening is o. a. vast gelegd, dat voor noodzakelijk levensonderhoud wederom 650.zal worden afgetrokken; voorts ook af te trekken van het zuiver inko men, voor elk kind beneden 17 jaar 75. ook voo-r degenen die niet in eigen onderhoud kunnen voorzien door ziels- of lichaamsgebre ken 75.De aftrek voor ongebuwden ia 500.Op voorstel van don heer B. Bate- laan aal op 3o a-ohtovaljilo der v«x'oi'Jouin g worden afgedrukt, de in de verordening ge noemde artikelen 244a; 244h; 244c; 245b en 245c van de Gein een te wet. Het tarief wordt door den heer Ruling zeer geprezen. Ook de heer Beijen zal zijn stem aan dit nieuwe tarief geven. De progressie is voor den middenstand nog al dragelijk gemaakt. Met algemecne stemmen wordt daarna het tarief aangenomen, dat bij 50.belastbaar inko men aanvangt met 12 pcL, en bij een belast baar inkomen van 9900 gulden met de pro gressie eindigt bij 6.7 pet. (Het oude tarief be- gen met 2,2 pet., en eindigde bjj 4.6 pet.). Het nieuwe tarief is dus democratischer dan het oude. Van grooto inkomens moet thans heel wat méér betaald worden dan voorheen het geval was. Besloten wordt, om het oude tarief lot 30 pril a. s. te handhaven. (Wordt vervolgd.) Gemengd Nieuws Een Zwitsersche Landru. Te Laufenburg in Zwitserland is een zekere Müller gearresteerd, die een misdaad heeft geploegd, welke zeer veel overeenkomst ver toont mot die, waarvan Lan-dru zijn speciali teit heeft gemaakt. Hij had een weduwe, me vrouw Ravizza, er met trouwbeloften toe ge bracht, haar meubelen te verknopen, en had verklaard, dat zij zich na hun huwelijk te Zurich zouden vestigen. Op 14 October noo- digde hij mevrouw Ravizza en haar dochter op een diner to Zurich. Na den maaltijd ver moordde hij de beide vrouwen, de eene met revolverschoten, de andere door haar to smo ren. Na do misdaad vertrok Müller naar Win- terthur. Eenige dagen later haalde hij de meubelen aan het station te Zürich af, waarna hij ze verkocht. Müller werd te' Laufenburg gearresteerd, waar hij een bezoek aau zijn vrouw bracht; hij was namclyk evenals Laudru ge huwd. „Tel." De gevolgen van dc droogte. In Italië hecrscht groote onrust over de voortdurende droogte. In het Zuiden is er wat regen gevallen, zoodat daar de toestand iets verbeterd is, maar in dc Noordelijke provin cies, speciaal in Milaan en omgeving, blijft do droogte aanhouden. Door den lagen waterstand in dc rivieren kunnen de electrische cenlralen niet behoorlijk werken, zoodat er een rantsoe neering van electriciteU is ingevoerd in Lom- bardije, Emilië en Ligurië. Daardoor zullen een groot aantal fabrieken moeten worden stop gezet en duizenden arbeiders zonder werk raken. Op verschillende plaatsen slaat de bevol king de noodige kaarsan cp petroleum in uit vrees, dat zij binnenkort zouder electrisch. licht zal komen te zitten. Waar blijven de centen? Do Vorwarts stelt op meewarigen toon eon stukje communisme aan de kaak. „Voor de politieke gevaugenen te NicderschoiTfold was uit New-York 20.000 mark beschikbaar ge steld, welk bedrag aan mevr. Mühsam was toe gezonden. Miihsam maakte voor do verdeelin; van het geld 't volgende plan op: 19.500 mark voor hemzelf en zijn vrouw (voor reizen, pro ceskosten o. d.), en 500 mark voor de gevan genen. Het communistische .partijbestuur ver wierp dat en besloot 11.000 mark voor de ge vangenen en 6000 voor proceskosten te bestem men (de overige 3000 mark waren al zoek toen het geld bij men. M. werd afgehaald). Alleen de 38 communistische gevangenen hebben van liet geld wat gekregen, do anderen (socialisti sche en onafhankelijke) geen cent." Spoorwegongeluk in Tirol. Uit Genève wordt aan de „Chicago Tribune" gemeld, dat op 24 Dec. jL een goederentrein te Bregenz derailleerde. De locomotief en een postwagen vielen 90 voet omlaag in de ravijn van de Bregenzerbach. Vijf man van het trein personeel werden ernstig gewond, terwijl de machine volkomen vernield werd. Een cycloon. Naar de „Chicago Tribune" meldt, zijn te Clarksdale (Arkansas) acht negers en één blanke tijdens een cycloon gedood. Gedurende den storm was er in drie uur 10 inch Tegen gevallen. Tengevolge van buitengewoon strenge vorst zijn 76 zeeschepen, die in de Donau in de ha vens van Braila en Galatz lagen, in het ijs vast gevroren. De Donau is vanaf Soelina geheel bevroren. In een café te Hoensbroek ontstond voor den zooveelslen keer herrie. De bezoekers trapten de deur stuk, het geheele café zat vol dronken menschen. Toen de po litie kwam, om het café te ontruimen en pro ces-verbaal op te maken, weigerden velen hun n op te geven, anderen gaven een valschen naam op. Do politie kwam in het gedrang en werd met stoelen en gummislangen mishan deld. Een rijksveldwachter werd herhaaldelijk mot een stoel op het hoofd geslagen. Twee der belhamels zitten in arrest, verdacht van po ging tot doodslag. In de woning der familie D., te Heisterberg, Hoensbroek, is ingebroken. Alles werd doorsnuffeld. Een geldkist werd geforceerd. 200 gulden aan baar geld werden ontvreemd. Bij bun vlucht vergaten de dieven den looper uit het sleutelgat te nemen. Een kostganger en een medeplichtige, op wie het geld werd bevonden, zijn gearresteerd. De stakende metaalbewer- kere te Apeldoorn, trokken Zaterdag door de gemeente met een draaiorgel, en zamelden geld in voor hun actie. Te Vlissingen is een vrouw moeder van elf kinderen, overleden aan de gevolgen van het openkrabben van een puistje m den kin. Te Maastricht wordt sinds Maandagmorgen vermist de 68-jarige onge huwde Elise W., wonende Capucijnenstraat. Om 7.30 uur ('s morgens) is ze naar de kerk gegaan en sedert i3 ze niet terug gekeerd. Met ingang van Zondag 1 Januari vervalt op de lijn BoxtelGennep, de vierde klasse. Van dezo klasse werd haast geen gebruik meer gemaakt. STADSNIEUWS. Daor do hevig© windvlagen van heden morgen, is in de stad eenige schade aangericht. Hier en daar werden eenige dakpannen afge rukt en op 6traat geworpen. Do houten schut ting bij do meelfabriek van do finna Bots kwam gedeeltelijk in het water terocht. Bij de firma Beuth, aan de Kaiserstraat werd zinken platen van hot dak afgerukt. Van den winkel van de firma Holswpder aan do Haarlemmerstraat, waar bij den November^ storm do winkelruit geheel ingedrukt werd, is nu de nieuwe ruit, welke verleden week pas-is ingezet, geheel gebarsten. Luit. ter zee 2e H. J. G. v. Nauba Lemke is van zijn detacheering aan boord van Hr Ms. Zeeland bij de Kweekschool voor Zee- vaa/rt alhier teruggekeerd. TELEGRAMMEN. Stationsbrand. BOEKAREST, 27 Dcc. Het noorder- station is gisteren voor de helft afgebrand. De schade wordt geschat op 10 millioen lei. Do brand is door kortsluiting veroor zaakt. WASHINGTON, 27 Dec. In het Witte Huis werd heden verklaard, dat de wij zigingen in de politiek der sovjet-regee ring, die onlangs zijn aangebracht of nog hangende zijn, wellicht zullen leiden tot een hervatting der handelsbetrekkingen tusscbcn Rusland en de V. S. ALEXANDRIë, 27 Dec. De algemeene staking* is geheel mislukt. Aan de deparle meuten werd normaal gewerkt, behalve aan een enkele afdeeling. Enkele kleine demonstraties werden door de politie uiteengedreven. PARIJS, 27 Dee. Aangezien de Duit- sche regeering aan de Commissie van Her stel had verzocht hare vertegenwoordigers to willen ontvangen, in verband met ze kere inlichtingen welke zij noodig zou hebben tor beantwoording van hot schrij ven der Commissie d.d. 16 December, heeft de Commissie van Herstel besloten, de Duitsche vertegenwoordigers op 29 De cember a.s., dcc middagë om vier uur te ontvangen. Laatste Berichten. De storm. Gisteren is in de haven te Scheveningen ge strand dc schokker Sch. 142. Tengevolge van den hevigen wind is vanmorgen hel schip ka pot geslagen. De bemanning was niet meer op het vaartuig. Persoonlijke ongelukken had den dan ook niet plaats. Zedelijke verheffing. Hel Haagsche Centraal Comité tot Zedelijke Verheffing kan met groote blijlschap mede- doelen, dat het H. M. dc Koningin behaagd heeft aan het Bestuur te berichten, dat zij met belangstelling, waardeering en ingenomenheid kennis heeft genomen van het in de dagbla den van 1 October jl. geplaatste artikel „Maat schappelijke verwildering ©n do klceding d©r vrouw", waarin door het Comité pogingen worden aangewend, betreffende verbetering van de kleeding der vrouw, en dal H. M. on gevraagd een ruime bijdrage beschikbaar beeft gesteld tot bestrijding der onvermijdelijke on- kosten, welke aan de propaganda van genoemd artikel verbonden zijn. Dit hcogc bewjjs van waardeering wordt door het Comité ten zeerste op prijs gesteld. Droogmaking van de Westpias fe Aalsmeer. Dinsdagavond werd te Aalsmeer een groote protestvergadering gehouden tegen de droog making van de Westpias. Door verschillende, sprekers werd gewezen op de schadelijke geve'j gan die een eventueeïe drooglegging van d« plas voor den Aalsmeer sch en seringen-cultuur, die wereldberoemd is, zou veroorzaken. Met algemeene stemmen werd tènslotte een motie aangenomen, waarin tegen de voorgenomen' drooglegging ernstig geprotesteerd werd en waarin de Gemeenteraad en de Regeering uit- genoodigd werden alle maatregelen te tref fen om de drooglegging met te doen plaats hebben. De vergadering ging uit van de Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde, en werd ongeveer door 500 personen bezochL Marktberichten. WOERDEN, 28 Dec, Kaas. Aangevoerd 92 kaaspartijen. Eerste kwaliteit 6870, 2c kw. 4670, Rijksmerk 6974. Handel matig. ROTTERDAM, 27 Dec. Vlas. Wegens de feestdagen was de aanvoer van weinig belee- kenis. Het aangevoerde blauwe vlas werd ge deeltelijk verkocht tot 1.301.75, terwijl voor het aangevoerde Grotingsch en wit vlaa ook 1.301.75 besteed werd. Voor Zeeuwscb vlas was er weinig kooplust. Lijnwaad. De aanvoer was klein. Men betaal de voor goed blauwbloem van den nieuwen oogst 2427, voor witbloera 1923. OUDEWATER, 27 Dec. Kaas. Aangevoerd! 4 partijen, ISO stuks, wegende ongeveer 900 Kg. Prijs 2de soort 57, gestempelde 70.4 Handel traag. OFFICIEELE BEURSNOTEERING. 5% Nederland. W/o 5% Indië. 7% 4% Hope 4% Oost Jan.-Juli Oude Vaart Nieuwe I -nva Chtna Jopen Kon. Holl. Lloyd Kon. Ned. Stoomboot Kon. Pak et vaart Holl. Stoomboot Ned. Scheepv. llold RotlefdA'm. Uoyd Stoomv. Mij. Nederland Noordzee Oostzee A'dain Deli Betsorhi tvt' Tia'avia Cultuur Maatschappij Med-rn 'J'nbah P^tr Dell ^err ubah Compania Cultuur gew. act.. Nierop Java-Cultunr Insulinde olie Poerworedjo Bodjong. Tels Co Stokvis H.V.A Hand. Rank fori ilnrdef Ml|. Gew. Dordtsche. Ge «na. Holl PeiroL Petrol. Orinr Petrol a Steana Romans «nbber Deli Bat. Rubber Rnbber s Kol. Rubber. Serbadjadi R'dam Tapanoeli Sumatra Rubber Oost Java Rubber Erie Missouri K. T. Southern Rfrilwav far Foundry Hide A Leather comm. n-ion Parfflc Centr. Leather a r.i*r>nd "ooner Interc. Rubber Gulf Mericaa Nat. 2e pref Marine Comm. idem oref. 4 South. Pacific Steels tudcor Smelting Cigar Topeka Kol. Bank I Oude Philips Geld prol. 48/4% V.K. 84Vlt- 102*/.. 7'Zis 163 16 145 106 25s/4 89»/4 94V< 50 HOV4 1S8 166 333/4 72 152.50 63 314V2 271 26iV2 272 28*/| S77 728A 1343/4 1133/4 7% 2761/2 10 781/., 1201/1 43»,4 57S 333 91 133 392 1381/4 417 3.31/, 44 1071/2 751/2 621/;, S21/4 2301/4 Wlo 21Vs 162 66 143 S6Va 1053/., 7Vs 521/4 71/8 16V- 687/g 8y 931/4 84V. 491/^ 74V4 IOOV2 1101/8 2S2i/< 276»/, 3327a 91Va 135 390 138 4187a 33V* 43 108 167a 931/jt Wisselnoteeringeu (Ameterdam) Zicht. Londen 111.45 Berlijn 1.52 Par ij 21.977. Brussel .21.— Zwitserland 53.50 Weenen 0.117, Kopenhagen .55.— Christiania 43.— Stockholm .68.— New-Y ork 2.727* Marken (rood) 1.54 Kronen 0.077, Telegrafisch Weerbericht volgens waarnemingen verricht in den morgen van 28 Dec. 1921, medegedeeld door het Kou. Ned. Meteoroligisch Instituut te De Bildt. Hoogste Barometerstand: 773.9 Biarritz Laagste Barometerstand: 723.5 Sedisfjord. Verwachting tot den avond van 29 Deccmte* Stormachtige, later tijcrelijk afnemende Wes" telijkc tot /(rUiwestdjjken wind, tijdelijk op" klarend, 'tater weer kan» 00 regen, aanvan* kelijk iets kouder.

Nieuwe Leidsche Courant | 1921 | | pagina 3