Dagblad voor Leiden en Omstreken. ALLES „DE BAZAR" 2de JAARGANG. - WOENSDAG 14 DECEMBER 1921 - No. 512 BUREAU: HOOIGRACHT 35 - LEIDEN. - TELEFOON INT. 1278 ABONNEMENTSPRIJS r IA «.HJUKN ÜN btlilüul LüÜJtül g A» AAÜ AGENTEN GEVESTIGD ZUM KWARTAAL t I I i-üu wüivs ttua FRANCO PER POST PER KW ART A AC 1SJÖ V Socialistischs spot. In den Leidschen Raad werd evenals dat ook elders meermalen geschied van Socialistische zijde, niet zonder waardee ring gesproken over den Godsdienst. Ook aan die zijde zoo wordt beweerd, heeft men een open weg voor de geestelijke de religieuse belangen van ons volk. Afgezien van het feit, dat deze betui gingen meestal ten doel hebben de Chris telijke arbeiders te lokken achter het roo de vaandel, mag dit worden gewaardeerd. Wij willen bij die waardeering echter niet uit het oog verliezen, hoe in de of- ficieele organen van de S.D.A.P. voortdu rend het godsdienstig gevoel wordt onder mijnd en met. het heilige gespot. Als voorbeeld wijzen wij op wat in H e t iV o 1 k omtrent een „kerstnummer" van de „Notenkraker" wordt medegedeeld. „Zoo rond Kerstfeest aldus het roode hoofdorgaan, voelt ook de meest roeke- looze schelm de onweerstaanbare be hoefte, zich voor enkele dagen (of uren) te buiten te gaan aan idealis me, menschenmin, vergeestelijking, poë zie, kortom, aan een warmgevoelde hartstocht voor al wat goed en edel is. „De Notenkraker" nu wil bij deze alom oplaaiende deugdzaamheid niet achter blijven en heeft daarom besloten de we reld te verblijden met een Kerstnum mer van dubbelen omvang. Hij voelde zich n.L zoo tot berstens toe vervuld van al de schoone en nobele gevoelens, die men tegen den heiligen dag in zich behoort te ontwaren, dat de gewone acht pagina's slechts een schamel denk beeld zouden geven van het ongewone kwantum edelaardigheid, dat in hem kookte. Hij neemt zich voor, met zijn terecht beroemde zachtmoedigenheid, allerlei verschijnselen van den tijd en de maat schappij in het teedere licht van de Kerstgedachte te zetten en op deze wijze het gemoed van zijn trouwe lezers te ontroeren tot de aandoenlijke stemming, die het heilige Kerstfeest ieder jaar weer maakt immers tot een moment van die pe verheerlijking en inkeer tot zichzelf. Bij voorbaat ontroerde gemoederen kunnen hun teederheden bij „de redactie inzenden." Wij gaan wat hier gezegd wordt niet eommentarieeren. Het spreekt voor zichzelf. Deze spotternij met wat voor Christe nen bet, heiligste is, spreekt van bittere haat tegen den Christus, wiens kom6t in bet. vlees oh straks wordt herdacht. Een nieuw verschijnsel ie dat niet. Het, wordt zelfs ietwat eer.tonig. Maar nu van soc. democratische zijde ook in deze omgeving weer allerlei po gingen worden gedaan om de Christelijke arbeiders onder de roode banier te vereeni- jgen en men steeds voortgaat met ons volk wijs te maken dat men waarlijk Christen kan zijn en een goed sociaal-democraat, te vens, meenden wij goed te doen op deze uitingen rogeens de aandacht te vestigen. STADSNIEUWS. 40-jaiig jubileum Dr. J. H. Gunning JHzn. Zondag j.l. herdacht Dr. Gunning, on ze vroegere predikant, te Serooskerke zijn 40-jarig ambtsjubileum. Dos morgens predikte Dr. D. P 1 o oy var Leiden over Ef. 2 17, besprekende de heerlijkheid der Evangelieprediking. Dr. Gunning, hierop het woord ne mende, verklaarde, dat het hem was, als had hij zijn geliefden vader mogen hoor- ren; zoo geheel naar den gedaehtengang en Bijbeluitleg van den ouden prof. Gun ning. was deze rede. Dr. Plooy bewees wel, dat hij een van diens dankbaarste leerlingen en volgelin gen was. FEUILLETON. STEPHANUS. Naar hor 'J'n ?clséh van 3. M. KINSLEY. 38) „Ja", antwoordde Maria van Nazareth met vastberaden stem, „en de belooning is heerlijk boven alles, wat het hart der men- schen zich slechts kan voorstellen." „Denkt ge dat?" antwoordde Saulus. „Uw lotgenoot en kunnen betere gedachten hebben. Let. dus goed op hetgeen ik zal zeggen," voegde hij er bij, zich tot de an dere drie wendende. „Hot Sanhedrin is vol genade, en daar het., zonder ophouden, het werk wil volvoeren, dat het op zich heeft genomen, om Israël te reinigen van dit godslasterende geloof in een veroordeelden boosdoener, schenkt het ook vergiffenis aan allen, die hun dwaling erkennen. In dien ge nu in deze laaatete ure belijden wilt, dat de Nazarener een bedrieger is, door den vader der leugens daartoe opge wekt; dat Hij rechtvaardig den dood aan het. kruis onderging; dat het. lichaam ge stolen is door Zijn volgelingen uit het 'graf, waarin hij begraven was; indien ge al deze dingen beliidt, luidt hot gena dig bevel van do machthebbende®, dat ge dadelijk zonder verdere berisping of straf Des middags sprak de jubilaris over Markus 6 3034. Hij wees er op, hoe hij in de Goesche landèn zijn werk aangevangen was en hoe hij nu weer in een plattelandsch gemeente in Zeeland den afgelegden weg van 40 ja ren mag overzien. In verband hiermede legde spr. den na druk op het, groote gewicht van rustige o ogenblikken in het leven van den Chris ten. De halve wereld is vol gejaagde nerven- se menischen, die ook onder de predikan ten helaas niet. weinige lotgenooten vin den. Spr. zelf, die het grootste deel van zijn arbeidsperiode in een groote stadsgemeen te heeft doorgebracht weet bij ondervin ding, hoe men zich menigmaal aftobt met velerlei arbeid, waarbij lidhaam en ziel te kort komen. Catechisatie, huisbezoek, armenzorg, wijkcommissies, collectoreizen, bouwplan nen, cursussen, correspondentie, polemiek, perswerk en alle mogelijk no o dig, en dik wijls onnoodig werk opeengestapeld tot een massale hoeveelheid, waarvan op slot van rekening weinig of niets goed wordt afgedaan. Zoo is het, als we op ons zelf zien, maar slaan nu het oog op het woord van den Heiland (en dat doet spr.) dan kunnen we zeggen: O, Heere, Uw belofte kan niet falen, en daarom op Uw Woord zullen we het net uitwerpen. Ik buig het hoofd in vrede. Het is een gewonnen zaak. Stellig gewonnen! eeuwig gewonnen. Amen! Dr. Gunning sprak daarna nog enkele woorden van meer persoonlijken aard, ge dacht den vToegeren en tegonwoordigen arbeid, verschillende personen, die hij in zijn leven ontmoette, bracht weemoedige en liefelijke herinneringen naar voren, en riöht/tex zich henslott/e vertrouwelijk tot de gemeente van Serooskerke, welke hij dankte voor den prachtige® Bijbel hem geschonken. De jubilaris werd vervolgens toegespro ken, allereeret door Ds. Vaandrager van Grijpskerke, namens de ringbroeders, ver volgens door Ds. J. dé Vries, namens dos jubilaris eerste gemeente Wilhelminadorp, daarna door Dr. Plooy namens den Loid- schen kerkeraad en de vrienden van Dr. Gunning te Gouda on Utrecht, van welke laatste gemeenten ook eenigo zusters aan wezig waren en ten slotte door Dr. Raa.be van Oosterhout, namens de uitgebreide groep „Pniël"-lezers in heel Nederland, door wie hem was opgedragen aan Dr. Gunning een fraai geschenk aan te bieden. Op verzoek van Dr. Plooy werd door allen den jubilaris staande Ps. 134 3 toege zongen. Groot was de belangstelling, die Dr. Gunning bij dit jubileum ondervinden mocht. Van alle kanten stroomden de brie ven, telegrammen en bloomen toe, o.a. van den Commandant van het Heilsleger, van het officieel© orgaan der Vrije Evangeli sche Gemeenten, en van volo „Pniöl"-le- zers. Zendingsavond. De Zendingssamenkomst, welke gister avond in de Oosterkerk werd gehouden, was matig bezocht. Ds. Joh. Rauws, Zendingsdirector, open de na 't doen zingen van Ps. 146 1 en 3, en het voorlezen van Jesaja 60, do samen komst met gebed. Ds. Rauws verwelkomde de aanwezigen en leidde vervolgens met een kort woord de drie sprekers in. Voornamelijk legde spr. er den nadruk op, dat er zoo dringend gebrek is aan zen delingen en helpers. Eenigo Duitsohe zen delingen, die van hun posten zijn verdre ven, hebben zich ter beschikking van onze zending gesteld. Twee hunner zullen van avond optreden. De derde spreker keert binnenkort weer naar zijn -post, in Nieuw- Guïnea terug. Ook daar is behoefte aan zult bevrijd worden. Ge hebt mij gehoord. Wilt gij, jonge maagd, dit erkennen, waar bij lichamelijk heil en de zegening van den Almachtige uw deel zal zijn?" Eén o ogenblik heerschte or een adom- looze stilte; daarop sloeg Anat haar groo te donkere oogen tot het gelaat van den Parizeer op. „Heer, ik heb gehoord, op welke voorwaarden ge mij de vrijheid wilt geven, en dit is mijn antwoord. Ik geloof in den Heere Jezus Christus, omdat, ik eertijds blind was, en nu ziendo ben ge worden^ ik geloof, dat Hij ter dood ge bracht is aan het kruis, opdat Hij allen tot Hem zou leiden en hen van hun zon den genezen zou, evenals Moze6 de slang in.de woestijn ophie|, opdat de Israëlieten mochten aanschouwen en gered worden; ik geloof, dat Hij opstond uit den dood op den derden dag, en gezeten 16 aan de rechterhand Gods. Deze dingen erken ik en geloof ik in deze laatste uren van mijn sterflijk leven." „Ge zijt veroordeeld," zeide Saulus langzaam, doch zijn gelaat was bloeker, dan dat van de jonge maagd tegenover hem. „Jonge man" zeide hij, zich tot Sefch wendende, „wilt ge deze dingen belijden, die ik reeds héb opgenoemd, opdat gij uwe dagen in vrede kant leven?" „Tic kan Hem niet. verloochenen, in Wien op het gebied van ËCLEEDING en lfo1EU!3ELEE$3E?IG desverkiezend op gemakkelijke betalingswijze. 3336 Breestraat 161. arbeiders. Spr. wekte op tot belangstelling voor don zaak der Zending. Gezongen werd nu Gez. 36 2, waarna optrad de heer W. Bode, aanstaand hulp prediker voor de Indische kerk. De heer Bode deelde mede, nog niet uit ervaring over het werk der Zending te kunnen spreken, maar sprak daarom in verband met de Zending en do Zendings roeping, over den tekst 1 Cor. 15 58. Spr. zette uiteen, hoe deze woorden in houden een reeping voor den zendeling en voor de zendingsgemeente. Na verloop van deze rede lew am de heer J. Doxie op, die al3 zendeling van West-Afrika, verhaalde van het werk, dat daar wa6 verricht, de zegen die op den ar beid rustte en de treurige gevolgen, die de wereld-oorlog ook daar voor de zen ding had veroorzaakt Gezongen werd nu Gez. 77 1, waarna de heer D. B. Starrenburg, zendeling van Nieuw-Guinea nog een kort woord sprak. Spr. verteldo van de moeilijkheden, wel ke de zending in N.-Guinea had ondervon den, doch hoe langzamerhand de deuren voor het Evangelie werden geopend. Met een ernstige opwekking, om de Zen- dingsroeping getrouw to vervullen, eindig de spr. en 6loot vervolgens de samenkomst met. dankgebed. Tijdens de bijeenkomst was onder het zingen gecollecteerd voor dekking van de onkosten, 'terwijl aan den uitgang nog een collecte word gehouden voor de Zen ding. SchoolgeMheffing. Bij den Raad is thans een nieuw ont- werp-Scnoolgeldheffing voor de lagere scholon ingediend. Als grondslag van de heffing is thans genomen het inkomen der andere na toe passing van den kinderaftrek, bedoeld in art. 3S der wet op de inkomstenbelasting. De school is ©enigermate uitgebreid, terwijl bovendien de tarieven voor de hoo- gere inkomens niet onbelangrijk zijn op gevoerd. Wij komen hierop nader terug. De hoeren A. Baan en J. J. v.d. Berg hebben hunne benoeming tot dia ken bij de Geref. Kerk alhier aangenomen. De hoeren M. P. v. H o o i d o n k, S. P. Israël en T. Kuypcrs hebben oven- wel gemeend hiervoor te moeten bodan ken. De heer J. Schaap H z n., gekozen tot ouderling, heeft deze benoeming aan vaardt, terwijl de heer C. J. v. II o o k o n eveneens gekozen tot ouderling, dozo be- nooming niet heeft aangenomen. Telken jaro wordt door de Diaconie der Geref. Kerk, alhier met Kerstmis oone uitdeeling gehouden van levensmiddelen en scheidingetukken, (vervaardigd door de verschillende naaivoreenigingen) aan de ondersteunden en verdei e behoeft igen. Dit jaar zal deze uitdeeling plaat3 heb ben op Vrijdag 23 PDscember a.s. De voor dit doel j.l. Zondag gehouden collecte, bracht de kapitale som op van t OQC? Bij Kon. beslui! van 12 dezer is, met ingang van 16 dezer, benoemd tot secreta ris van het college van curat.oron der ik geloofd heb, zelfs om mijn leven te redden en het leven is zoet," stamelde Selh, op wien het naderend noodlot don geheelen nacht zwaar gedrukt had. „Go zijt veroordeeld", herhaalde Saulus met holle stem. „Vrouw, die door uw hoogc geboorte, een moeder in Israël bad moeten blijven, wilt gij deze dwalingen, welke go beleden hebt, loochenen; en in dit loochenen zult ge do vergiffenis van uw vader on van uw echtgenoot en hooge eer ontvangen. Zoo is mij verzocht u te zeggen." Anna beefde en zweeg. „Erkent ge zoo uwe zonde?" zeide Sau lus en het scheen dengenen, die luister den, toe, alsof er 'n smeekbede in zijn stom lag. „God mijner vaderen!" riep do vrouw van Kajaphas uit, opziende in het schit terende blauw des hemels. „Help mij om to wetenzonder twijfelen, wat do waar heid is, cn stel mij in staat, zo zonder wei feling te erkennen." Daarop wendde zij zich tot. Saulus en zij beefde niet meer. ..Zeg mijn echtgenoot en mijn vader, dat de vergiffenis en gunst van God verre te verkiezen zijn boven de vergiffenis en gunst der men.~c-.hen, hoezeer ook begeerd. Ik geloof, dat Jezus van Nazareth de Messias van Israël is, en indien ik nu voor dat geloof moet sterven, sterf ik met Rijksuniversiteit alhier mr. J. E. Bod- daert. De heer W. N. van Nooton alhier is te Groningen geslaagd voor het aan vullingsexamen volgens art. 135 H. O.-wct (letteren en wijsbegeerte). Bij de politie alhier is door een win- helier van de Breestraat, aangifte gedaan van vermoedelijken diefstal van een reim- bourseiment. Men verdenkt hiervan de knecht van een bode uit een der omliggende dorpen. Om 4 uur gistermiddag, had op de Hoo- gewoerd een aanrijding plaats tusschen een vuilniskar en de electrische tram. Het voorbalcon werd ernstig beschadigd en één der achterwielen van de kar werd vernield. De bestuurders geven elkander de schuld niet voldoende signaal te hébben gegeven. De 72-jarige Mej. K. wonende aan de Langebrug alhier, bevond zich. gister middag op heit Pieterskerkplein, toen eeni- ge jongens, die juist uit de school kwar men, tegen haar aanliepen. De juffrouw kwam te vallen en brak het rechterboven- been. Een agent van politie, surveilleerend in de Oegstgeesterlaan, bemerkte, dat over den drempel van een daar staand huis, wa ter naar buiten stroomde. Daar de bewo ners niet thuis bleken te zijn, begaf do agent zich naar de buren, alwaar hij een sleutel van het huis verkreeg. Toen hij nu de woning binnen ging, bleek het dat een kraan in de badkamer wijd openstond, waardoor eon groote wa tersnood was ontstaan. De agent draaide do hoofdkraan dicht, waardoor hot stroo men ophield. Op de Raadstribune. De Leidsche Raad beeft zichzelf over troffen. Men heeft n.l. kans gezien meer dan drie zittingen algemeene beschouwin gen te houden, en toch zoo goed al3 niet van de begrooting te reppen. Inderdaad oen niet gewone prestatie. De burgemeester, die na langdurige on gesteldheid weer tegenwoordig mocht zijn en de vergaderingen leiden, is op de moest hartelijke wijze begroet. Het oudste lid, de heer van Hamel sprak wel niet in opraebt van den Raad toen hij den burgemeester welkom heette, maar, zooals ook later nog duidelijk bleek, wel namens den geheelen Raad. De voorzitter, die aanvankelijk diep on der den indruk was, wat ook zeer verklaar baar is, herstelde zich spoedig en 't was voor meerderen een verrassing dat hij niot alleen in staat bleek de middagzittingen, maar ook de avondzittingen te leiden. Nadat eerst de heer Piekaar als opvol ger van Mevr. Baart was geïnstalleerd en enkele noodzakelijke dingen waren afge daan, werd Maandagmiddag een aanvang gemaakt met. de behandeling van de be grooting, of liever met de beschouwing naar aanleiding van de begrooting. 't Was zeer interessant, soms zelfs iet wat spannend, maar veel nieuws werd niot naar voren gebracht. Verschillende redevoeringen en 't wa ren niet de* kor.ste, weken alleer. in don vorm eenigermato af van wat reeds bij vroegere begrootingsdebatten werd opge merkt. De heer van Eek deed weer een hopeloo- ze poging om de houding van de Sociaal democraten ten opzichte van het bezetten van wethouderszetels goed to praten en het spreekt, wel vanzelf dat de heer Knuttel niet naliet op de vele inconsequenties van de S.D.A.P. te wijzen, wat in elk geval dit voordeel had, dat het aan hot debat eenige levendigheid gaf. Ook de andere partijen namen aan het vreugde." Saulus boog het. hoofd zonder te spro ken. „Neem do gevangenen in uw midden," beval hij de wacht, die als zwijgende ge- tuigon het tooneel had gadeslagon, „on leidt hen naar de strafplaats." Abu Ben Hesed had niet st.il gezeten, gedurende de uren, die voorbijgegaan waren, sodert hij de gevangenon achtor de gesloten deur der rechtzaal had zien ver dwijnen. Hij had hen tot de gevangenis ge volgd, en van een tempeldienaar, die niot ongevoelig wais voor de schittering van goud tusschen de vingors van don bohoor- soher der woestijn, had hij vernomen, hoe groot, het getal der bewakers was, de sierkte van do muren en do gohcelo in richting van de gevangenis. ..Een uitstékende gevangenis voorwaar" zeide hij tot den dienaar, terwijl het goud van hand wisselde, en geen van beiden eenigo acht op die wisseling scheen te slaan. „Veilig als het graf', gaf do andere ten antwoord, terwijl hij het goudetuk op wreef mot de mouw van zijn Moed. „Wan neer een man eenmaal binnen gindschc muren is, wordt, hi.i niet weer gezien, tot dat- hij er uitgehaald wordt." Daarop keek hij nog eens ^aar do Tan Ben TTos d. daar hij zich verbeeldde, weer' iels geels ADVERTENTIE-PRIJS PEE GEWOJIB REGELJCuiS U* DES ZATERDAGS INGEZONDEN DUBBEL TAUSSI KLELNB ADVERTENTIES ru fcoofstOT EO voorde» 60 ent* Z&tenUp 75 oeaA t. Wj ToornÜ&ttfcfis? -T politieke steekspel deeL, zoodat de verschR- lende beginselen weer eens tegenover el kaar werden geplaatst. Dit heeft ook zijn voordooien. Alleen, meermalen werd vergeten, dat hier de Gemeente-politiek aan de orde' was. B. en W. hadden intusschen een zeer ge makkelijke taak. De strijd ging vrijwel buiten hen om, zeodat ook hun antwoord zeer kort kon zijn. De wethouder van onderwijs was zelfs zoo gelukkig dat zijn departement en be leid geheel buiten beschouwing werden ge laten, zoodat hij aan het debat geen deel behoefde te nemen. Misschien wacht hem nog een kleine verrassing bij de straks aan de orde komende schoolgeldregoling. Ook de heer Pera, die door den voorzit ter nog werd gehuldigd voor zijn arbeid als waarn. burgemeester ,werd geheel mot rust. gelaten, als men tenminste enkele speldeprikjes van den heer Sijtema bui ten beschouwing laat. Na de breedvoerige verslagen, reeds in ons blad opgenomen, willen we geen po ging doen, nog eens van het gesprokene een „overzicht" te geven. Men kan ook van het goede te veel krijgen. Alleen voor den heer Eerdmans willen we een uitzondering maken. Als vrijheidsbonder moet hij wel spre ken over bezuiniging. En hij deed het ook, maar op een buitengewoon ongelukkige wijze. Het denkbeeld werd n.1. verkondigd om vacatures in het ambtenarencorps eenvou dig niet te vervullen. Dat de heer Eerdmans bezuinigen wil is uitstekend, maar de Gemeente Leiden mag zich gelukkig prijzen dat dit denk beeld van geen enkele zijde gesteund werd. Het optreden van den heer Eerdmans herinnert aan de rede van een middonh stander, die op een Middenstands-congres verklaarde: „Coöperatie is altijd verkeerd, onverschillig of het goed of verkeerd is." Mevr. van Itallie deed een poging om de boteekenis van de Vrijz. Democratische beginselen in het licht te stellen. De Y. D., zoo verklaarde zij, leiden niet hot lo ven, maar zij staan naast den stroom, ora zich door het leven te laten leiden. In die korte woorden ligt het antwoord op de vraag, waarom de V. D. beginselen op het volk geen vat hebben en waarom deze partij, die toch over uitnemende krach ten beschikt, zoo weinig invloed heeft op het volksloven. Overigens trok het. de aandacht dat dé beide vrouwelijke leden, die naar het hoct in den Raad zitten om meer speciaal da belangen van de vrouwen te behartigen* zicb voortdurend op den achtergrond hiel den. Met de verwaarloozing van de belangen van de vrouw is het naar het 6chijnt nog niot zoo slecht gesteld als 't meermalen wordt voorgesteld. Men zou hier dus van een „welsprekend" 2vijgen kunnen spul-en. De heer Dubbeldeman, die 't vorig jaar. zoo terloops tot den bouw van 1000 wo ningen wilde besluiten, kwam nu met. ©en voorstel om 250 woningen te stichten. Dit voorstel komt nader aan do orde, maar uit. de opmerkingen van d. heer De Lange en den Voorzitter kan worden afgeleid, dat de kansen voor dit „parade-voorstel" nietgunstig staan. De critiek die geoefend werd betrof vooral de wethouders Bots en de Lange, maar veel plezier hebben, de opponenten niet beleefd. De heer de Lange had geen moeite, nu het gemotiveerde van de cri tiek op den woningbouw iu het licht te stellen en de heer Bots, die zich gewoon lijk tot enkele korte opmerkingen beriaa.lt, sloeg ditmaal zoo raak van zich nf, dat een groot, deel van den Raad niet kon la ten te applaudiseeren. Na veel omzwervingen zelfs dn or Duitsehlaud en Rusland werd cindéh'ik te zien blinken. Hij had zich niet vergist., en zijn gezicht nam een vergenoegden: grijns aan, toen een tweede goudstuk het) eerste gevolgd was in zijn begeerige hand. j „Ik ben onlang? pa6 in Jerusalem goko- men" zeide Ben Hesed, „en ik heb nog nooit de bestraffing van deze afvalligen j bijgewoond. Het zal wel een aardig j schouwspel zijn, om een afvallige to zien lijden. „O, een heerlijk schouwspel! Ik heb er,, verscheidene gezien. Ze zijn zoo hardnek-j kig. Maar indien ge een grootscih schouw- spl zien wilt, dan moot ge morgen bui tem do Damacuspoort komen. Het zal op do- zelfde plaats zijn, waar ze den verderft ij- kon Stephanus hebben gedeenigd. ..Ze zullen alleen zekor den man. slee- Ti igen, veronderstel ik?" zeide Ben H©6oJ J op voorgewend onverschilligen toon. „Zo zullen alle vier gegeeseld worden,-j veertig slagen min één," en de man wreef 1 zich vergenoegd in de handen bij heti vooruitzicht. ..Ik zolf zal een der roeden in handen hebben, en ik versta het werk. zooals niemand in geheel Jerusalem. Ik kan bii icderen slag hot bloed doen vlo©- ien; dat zult go eens zien." En hii knip- j oogde tegen Ben Hesed, en liet hot. goud t rinkelen, hoogst voldaan rondziende. (Wordt vervolgd.)'

Nieuwe Leidsche Courant | 1921 | | pagina 1