Dagblad voor Leiden en Omstreken. ABONNEMENTSPRIJS UI UdKUM its BUNKS uuiMia »AAB 4UBSffUJt CUVliSMUU Ui» r.'BB KWARTAAL fKB WUfig 18-18 CBANi.il f-EB POST PER EW ART A At IUX> 2de JAARGANG. - DONDERDAG 8 DECEMBER 1921 - No. 507 BUREAU: HOOIGRACHT 35 - LEIDEN. - TELEFOON INT. 1278 ADVERTENTIE-PRIJS PEE GËWONS RBGSL9QJ8X72 DES ZATERDAGS lOJfc EN GEZONDEN RECLAMES DUBBEL TABUS KLEINE ADVERTENTIES ru hoo«itma 90 vomica 50 cat: Zaterdags 79 ««4 j J hQ ewnithntiltn t Dit nummer bestaat uit twee bladen V Bezuiniging. Droeve dingen, ergerlijke dingen medegedeeld in het rapport van de Com missie, door de regeering in het leven ge roepen teneinde na te gaan of in de publie ke diensten bezuinigd kan worden. Op een schandelijke wijze worden de vaak zuui verdiende en met zooveel moeite bijeengebrachte bel ast in gpennin gen ver knoeid en weggegooid. Wil men een staaltje? Het hoofdbestuur van de Posterijen, die naar men weet telkens de tarieven moet yerhoogen om de verliezen te dekken, had door een sierkunstenaar meubelen laten ontwerpen, die enorme prijzen kosten, les senaars annex buroaukastjes van over de f600.kasten van over de duizend, enz. De hoofdingenieur-directeur van de Te legrafie zetelt in een lokaal, waar, on danks het centraal verwarmd wordt, een sierhaard is aangebracht van ver over de f 400.—. een ^betimmering van eenige duizenden, eene kast van f 2200, een kleed van meer dan duizend en een lichtkroon van f 850.plus een moei uurwerk met coupes. Alleen het meubilair van deze sar Ion heeft reeds f8800 gekost. Dat is op zichzelf al treurig. Maar nog treuriger, zoo mogelijk, is de wijze waarop de Minister van Waterstaat deze geldverspilling trachtte goed te pra ten. „De minister verwachtte als gevolg van de nieuwe lessenaars personeelbespa- ring"! De sierlijkheid van de meubelen, schreef hij verder, „zou aan het werk der ambtenaren ten goede komen!" De hooge kosten van het lokaal van den ingenieur- generaal, bovengenoemd, „wezen niet op luxe". Want het. karpet moest duurzaam zijn, de (onnoodige) haard wa6 noodig geworden door de (geheel overbodige) schooreteeubetimmering en die twee samen als wij het wel begrijpen hadden weer een (duur) uurwerk met coupes noodzakelijk gemaakt. „Wat dunkt u, belastingbetaler en gij die over dure posttarieven u beklaagt, vraagt terecht de „N.R.Crt." van zulk een nonsens in een officieel schrijven? Ons raakte het bloed aan het kerken, toen wij zagen, hoe hoog de ambtelijke brutaliteit ter verdediging van deze geldverspillingen opgevoerd was: „de kosten waren niet hoo- ger dan die voor het raadhuis te Arnhem ©n een der grootste Nederlandsche bank instellingen (sic! Waarom heeft men zich niet liever op bet gebouw van de Holland- sche Lloyd berq^penl?) voor nieuwe meu belen waren besteed. Hieruit zou volgenra den minister blijken, dat het Hoofdbestuur oen zuinig beheer had gevoerd." Met genoegen zagen wij dat het „bezui- nigingsvraagstuk" bij de algemeene be schouwingen over de Staatsbegrooting een speciaal punt van bespreking zal uitmaken. Laten er spijkers met koppen geslagen vorden. En ondertussohen zet de bezuinigings- Jcommhsie haar arbeid voort. Eerst in Den Haag, strales in de provin cie, waar ook nog heel wat op te ruimen valt. Onze verwachtingen omtrent dien arbeid zijn niet hoog gespannen. Met onwillige honden is het slecht ha- zenvangen en rnet onwillige ambtenaren is geinig te bereiken. Maar het is toch van groote beteekeuis <iat overal de gordijnen en horretje^ eens worden weggerukt en dal; in allerlei bu reaux eens een oogenblik het volle licht schijnt. STADSNIEUWS. GEMEENTERAAD. De Baad dezer gemeente zal a^. Maan dag des nam. te half twee vergaderen. De vergadering zal, zoo noodig, worden Voortgezetop Maandag 12 Doe., des avonds te 8% uur, op Dinsdag 13 Dec., ider namiddags te half twee en de avonds ite 8K uur, op Woensdag 14 Dec., des na middags te half twee en des avonds te 8Yt uur en, zoo noodig, de volgende middagen len avonden. Te behandelen onderwerpen: lo. Onderzoek van den geloofsbrief Van het nieuw benoemd raadslid, den heer (H. Piekaar en c.q. diens installatie. 2o. Benoeming van een Regent van het H. G. of Arme Weeshuis. Voorgedragen Worden do hoeren W. J. Snrïngar en J. A. IViiTLS. 3o. Prasad vies op het verzoek van Mfij. EEL H. da Wolff om eervol ontslag als Ge- Geadviseerd wordt dit ontslag eervol te Verleen en. 4o. Voorstel inzake het sluiten v.an kas- KeldleeaSagen gedurende het le kwartaal &922. 5o. Verordening tot wijziging van de Verordening van 2 Augustus 1920, (Gemeen- ibeblad He. 35), betreffende het verleen en Tan een bijslag op de pensioenen aan ge- Ineente-asttbtenaren en hunne weduwen en weezen toegekend, krachtens de verorde- ning, regelende het verleenen van pensioen en wachtgeld aan gemeente-ambtenaren en de verordening, regelende het verleenen van pensioen aan weduwen en kinderen van gemeente-ambtenaren, zooaJs deze lui de nè, de wijziging van 26 Maart 1914. 60. Voorstel om Burg. en Weth. te machtigen de verschillende lokalen der Stads-Gehoorzaal tegen verminderd ta rief af te staan aan de Leidsche Pluimvee- Vereeniging ten behoeve van hare in Fe bruari a.s. te houden tentoonstelling. 7o. Voorstel tot kostelooze overname in eigendom en onderhoud bij de gemeen te van twee perceelsgedeelten, kad. be kend, gemeente Leiden, Sectie K nis 533 en 534, beide ged. 80. Verordening, houdende wijziging van de verordening van 2 Mei 1912 (Ge meenteblad No. 17) op de Straatpolitie. 9o. Voorstel tot verlaging van den gas- prijs. Zich geheel vereenigende met een voor stel van de commissarissen der Sted. Licht fabrieken, stellen B. en W. voor met in gang van de meteropneming in het begin van de maand Januari, de prijs van het gas voor do gewone verbuikers te Leiden te stellen op 13 cent per kub. M. en voor de Muntmeter verbruikers op 14 cent per kub. M. lOo. Begroeting van inkomsten en uit gaven der gemeente voor den dienst 1922. De Volkenbond. Over bovengenoemd onderwerp sprak gis teravond voor het Departement Leiden van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen, Prof. Mr. J. A. van Hamel, secretaris van de juridische afdeeling van den Volkenbond te Gcnève. De voorz. Mr. A. van der Eist, opende de vergadering met. een welkomstwoord tot de aanwezigen, sprak zijn spijt er over uit, dat zoo weinigen waren opgekomen, leidde den spreker kortelijk in en verleende hem daarna het woord. Prof. van Hamel ving zijn voordracht aan met de opmerking, dat, wanneer de Volkenbond zijn doel zal bereiken, hij be hoefte heeft aan steun in de openbare mee- ning van het publiek der verschillende vol keren. Spr. zal goen algemeene beschouwingen geven, maar zal in enkele trekken weerge ven, wat er door middel van den Volken bond gebeurt en wat reeds gebeurd is. De V. B. heeft zijn onmisbaarheid be wezen. Daar is echter verschil tusschen de oorsponkelijke idéé van het werk van den V. B. en hetgeen het geworden iis. Men had gemeend, dat na het sluiten van de vrede, de V. B. slechts tot taak zou heb ben, den vrede te bewaTen. Echter kwam de V. B. te staan voor een- geheel ontredderd Europa en werd ook zijn hulp ingeroepen, om het. ontwrichte te reconstrueeren. Meer dan ooit is thans zumk een instelling noo dig. Spr. ging vervolgens na, welke do leiden de gedachte is in den V. B. Niet een gezag boven het bestaande te vestigen, maar te komen tot overeenstem ming, samenwerking en internationaal ver antwoordelijkheidsgevoel onder de volken. Spr. geeft eenige voorbeelden en schetst vervolgens den arbeid welke, behalve 't be slechten van geschillen, door den V. B. werd en wordt verricht, bijv. wat betreft het ri- vierrecht, internationale hygiëne, arbeids regeling, opiumregeling, financieels vraag stukken, enz. In dit alles toont spr. aan, hoe door den V. B. verschillende volken nauwer met elkander in betrekking komen. Ten slotte behandelt spr. de vraag: In hoeverre is er reden voor, te zeggen dat van de schoone verwachting zoo weinig nog is verwezenlijkt? Spr. noemt twee redenen. le. De V. B. kwam voor een wanbopigen toestand te staan; '2o. De afzijdige houding van de "Vereen. Staten. In de Conferentie van Washington, ziet de V. B. aldus spr, geen concurrentie. Er is maar één goedon weg; men zoekt ze nu van twee zijden, maar 't. kan niet anders, of straks zullen op 't zelfde pad uitkomen. Met nog een korte propagandistische ver- gelijking eindigt spr. zijn met aandacht ge volgde rede. De voorzitter dankte Prof. van Hamel voor het gesprokene en voegde daarbij eenige hartelijke woorden met betrekking tot Prof. vam Hamei's arbeid aan het Vol kenbond-secretariaat. Daarna werd de vergadering gesloten. Rijksp ostspaarbank. Aan het postkantoor Leiden en de daar onder ressorteeronde hulpposlkantoren' werd gedurende de maand November 1921 ingelegd f 128.362.26; terugbetaald f 102.388 57. Hot laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het. nummer 60877. Gisteravond hield de onlangs opge richte A.-R. Propagandaclub „Dr. A. Kuy- per", haar eerste cursusvergadering, die, hoewel de opkomst beter had kunnen zijn, tocih uitnemend geslaagd is. Nadat de voorz. de heer Karstens de vergadering met gebed en het lezen van een Schriftgedeelte had geopend, enkele mede- deelingen waren gedaan en de notulen gele zen en vastgesteld, werd het woord gegeven aan den heer G. Rietkerk, die een inleiding leverde over: Waarom Anti-revolu tionair. Spr. behandelde eerst den naam Anti revolutionair of Chr. Historisch, waarbij er inzonderheid de nadruk op werd gelogd, dat de partij zich niet keert, tegen een be paalde revolutie of de gevolgen daarvan, maar tegen het revolut.ie-b e g i n s e 1, te gen den geest die meer speciaal in de Fram- sche revolutie tot uiting kwam. Die revolutie heeft ook wel enkele goede gevolgen gehad, daarom zijn wij niet con tra. maar anti-revolutionair Maar we noemen ons tevens Ghristelijk- Historisch. Ons staatkundig leven moet wortelen in de historie en wij wenschen daarbij te rekenen met. de Hand Gods, zoo- a.ls die zich in de ontwikkeling van die his torie openbaarde. Vervolgens kwam spr. tot art. 2 van hot Program, waarin met verwerping van het beginsel van volks-souvereiniteit wordt uit gesproken dat de A.-R. partij de bron van het souvereine gezag alleen in God vindt. In den breeds werd hierbij de ontwikke ling van de revolutionaire theoriën, waar van de revolutionaire beweging aan het einde der 18e eeuw een vrucht was getee- kend. Atheïsme en Deïsme lieten him invloed gelden; er ontstond een valsche idéé van den Staat, het goddelijk gezag werd geloo chend en met. het goddelijk bestel niet meer En wanneer God wegvalt, dan hebben zij gelijk, die alle gezag verwerpen, dan zijn alle menschen gelijk en is een revolutie de noodzakelijke consequentie. Tegen die revolutie-beginselen, die ook in onze dagen nog vele aanhangers vinden, al durven niet alle partijen de volle conse quentie aan, gaat onze strijd. Niet tegen personen, die in vele opzich ten sympathiek kunnen zijn, maar tegen be ginselen. Tegenover het- los van God, plaatsen wij het. „bij de gratie Gods, bij Godes genade" Deze inleiding werd door een breed© en zeer geanimeerde discussie gevolgd, waar aan een tiental aanwezigen deelnamen. Daarbij kwam nog o.m. aan de orde het verschil tusschen de A. R. en de Ohrist.- Hist. partij; de vraag wat het. meest, ver kieslijk is een monarchie of een republiek, de nieuwe Herv. (Geref.) Staatspartij, enz. Het was een goede avond; een mooie in zet van den arbeid der club. Begin Januari zal een volgende vergade ring worden gehouden, waarin de heer A. de Jong Ez. zal spreken over „De strijd om het kind." De A.-R. Kiesvereeiging en Oranje" komt morgenavond weer in ver gadering bijoen; ditmaal in het gebouw „Nathanaël" (Moriaansteeg). In de j.l. Vrijdag gehouden lodenvergade ring konden door de uitvoerige bespreking betreffende het Program van Actie, ver schillende punten der agenda niet worden afgehandeld. Deze komen nu aan de orde. Ook vraagt de lijst van candidaten voor de Tweede Kamerverkiezing, de aandacht der leden, vooral wie op de lijst van den Kamerkring „Leiden" die zoo als men weet waar schijnlijk met. Utrecht verbonden zal wor den, als no. 1 zal worden gesteld. Tevens moet de benoeming plaats hebben van afgevaardigden naar de Kam ei-kring vergadering en moet een nieuw bestuurslid worden verkozen, in de vacature Mizée. De laatste vergadering was in tegenstel ling met vorige, slechts matig bezocht. Mis schien waren vele leden verhinderd aanwe zig te zijn de vorige week. Dat kan wel eens voorkomen. Maar het is bijna regel dat dezelfde le den, getrouw de vergaderingen van N. en O. bezoeken, en eveneens een andere groep, regelmatig wegblijft. En het eigenaardige is altijd, dat door hen juist do meeste critiek wordt gevoerd op de gedragingen der partij. Critiek is altijd goed, zelfs onmisbaar voor een gezond opgewekt partijleven, mits die wordt geyoord in de Kiesvereeniging zelf. Anders is het geen critiek meer, maar wordt het „kankeren", zooals de heer Schouten het op den Partijdag zoo juist teekende. Wij wekken nogmaals de leden der ki©3- vereenicing tot. getrouw bezoek op. Bij K. B is benoemd tot. gewoon hoogleeraar in de faculteit, der letteren en wijsbegeerte aan de Rijksuniversiteit al hier om onderwijs te geven in de archaeo- logie en in de oude geschiedenis d r. A. W. Byvanck. onder-bibliothecaris van de Koninklijke Bibliotheek te 's-Gravenhago. met gelijktijdige toekenning van eervol ontslag uit laatstgenoemde betrekking. Curatoren van het Eraamiaansch gymnasium te Rotterdam bovelen voor tij delijk lecraar in de geschiedenis aan die ondorwijs-inriohhing aan: de heer D r. F. A. v a n W ij k alhier. Met ingang van 8 Dec. is benoemd tot aman. le kl. bij de geneesk. aan de Univ. alhier, J. W. Smit, alhier. Gistermiddag ongeveer kwart over twee, werd op de Nieuwe Rijn een handwar gen, bestuurd door den 11-jarigen Chr. v. d. L. uit. de 2e Groenestoeg, aangereden door oen auto. De knaap werd door den schok tegen de 6traat geworpen en bekwam een hoofd wonde. In de drogisterij van den heer Kruizinga werd hij voorloopig verbonden. Dr. Weebers die hem verder behandelde achtte de wond niet ernstig. Een met tonnen geladen wagen van den expediteur Nieuwkerk alhier, bevond zi'Ch omstreeks half vijf gistermiddag, op de Haarlemmerstraat, toen een der voor wielen van den as liep. De tonnen werden spoedig op 'n anderen wagen over geladen, terwijl de defecte wa gen werd weggevoerd. Het straatverkeer werd niet. belemmerd. Van het perceel Vliet 27 alhier, be woond door den heer P. v. W., stortte he denmorgen, omstreeks 9 uur een gedeelte van het dak in. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. De bouwpolitie zal er voor zorg dragen, dat ook verder het ge vaar wordt voorkomen. De heer A. J. G Venderbos alhier, is geslaagd voor 't einddiploma Kon. Conser vatorium voor muziek, orgel-onderwijs, kunst- en solo-spel en piano-solospel (beidq laatste met onderscheiding). De ree. officier van gezondheid G •Manschot, met. ingang van 9 Dec. opgeroe pen in werkelijken dienst., wordt geplaatst bij de Militaire Ziekeninriohting alhier BINNENLAND. HOE DE GRONDWET HERZIEN WORDT. De Tweede Kamer heeft Dinsdagavond, tot middernacht, de Grondwet, herzien. De Grondwet, men weet het, is de hoeksteen van onze constitutie. Grondslag van Thor- becke's levenswerk. Welnu: het was ons wat waard geweest, indien het Nederlandsche volk deze abéle vergadering had kunnen bijwonen. Tal van artikelen uit de Grondwet wer den onder handen genomen. Waaronder be langrijke. Maar: er kon niet gestemd wor den. Hoeveel er waren? Laat. ons zeggen: een dozijn van de honderd. Een cynicus op perde de veronderstelling, dat bij dit, dozijn thuis de kolen opwaren, zoodat ze in de zaal warmte kwamen zoeken. Wij willen echter het meest, gunstige veronderstellen: deze afgevaardigden des volks waren opge komen, om de Grondwet te herzien. Maar nog eens: er kon niet gestemd worden. Om te stemmen moeten er 51 leden zijn, volgens de heilige Grondwet (art. 105) zelf. En 12 13 39 minder dan 51. Dus had de vergade ring verdaagd moeten worden. Want de Grondwet, verbiedt niet alleen het stemmen, maar ook het „beraadslagen" in een on voltallige vergadering. De voorzbter stoor de zich echter niet, aan de Grondwet. Hij stelde alle stemmingen uit tot den volgen den dag. Hij wist dat de Kamer onvoltallig, dus ongrondwettig was. Hij ging toch door. Hij schond zoodoende willens en weten6 en opzettelijk art. 105 der Grondwet. Do onvoltallige, dus onbevoegde, want ongrondwettige vergadering, ging kalm door met de herziening van de Grond- wet. Langzamerhand zakten er van het dozijn nog wat af. Een handjevol maniaccen bleef over. Op de publieke tribune een paar dak- loozen. Op de gereserveerde tribune twee (slapende) belangstellenden. In dit trieste milieu, in deze poppenkast-vergadering, bij deze opzettelijke en welbewuste en voort durende schennis van de Grondwet zelf werd aan haar herziening gowerkt. De Koningin naar de veenstreken. Zooals reeds werd gemeld, had de Ko ningin het voornemen in do eerste dagen dezer week eon tocht op schaatsen te ma ken in Friesland en Groningen. Het was Harer Majesteit's bedoeling zich op den te rugweg in do veenstreken op de hoogte te gaan stellen van den' toestand. Nu d© tochten op het ijs door den inval lenden dooi niot kunnen plaats hebben, heeft, do Koningin er toch prijs op gesteld het voorgenomen bezoek aan do veenstreken te laten doorgaan. Prins Hendrik tc Parijs. Prins Hendrik, die gisterenavond alhier is aangekomen, reist alleen voor zijn ge noegen cn strikt incognito. Hij logeert ook niot bij het Nederlandsche gezantschap, maar is afgestapt in een stil hotel in de omgeving van do Champs Ely sees. De Pa ri jsoho bladen melden dan ook nog niets over hem: Alleen de „Potit Parision" geeft het volgende sympathieke nootje tegenover Nederland: Aan het Zoeklicht. Leiden, 8 December 192L De Kamerleden hebben zichzelf een aar dige St. Nicolaasverrassing bereid. De tegemoetkoming van f3000 i9 n.L omgezet in een salaris van f5000.— plus vrij pensioen, ook voor weduwen en wee zen, waarbij dan nog komt een gratis abon nement eerste klas op de' spoorwegen. Maar het leven is zoo duur zegt men en het Kamerlidmaatschap eischt zooveel tijd. Ik ben geen Kamerlid, en kan dus ook niet over alle bijzonderheden oordeelen, maar ik geloof, dat 't nog wel een weinig meevalt. Daarbij denk ik dan niet aan een man als Oudegeest, die voor één handteekening zijn 3000 pop opstrijkt, dat spreekt. Maar wel aan mannen, die ernst met de En als ik dan zie dat men kan zijn: Kamerlid en burgemeester van een groo te stad; Kamerlid, burgemeester en beheerder van diverse groote boerderijen; Kamerlid, wethouder ven een groote ge meente en partij-propagandist; Kamerlid-wethouder van een groote ge meente en partij-secretaris; Kamerlid, Gedeputeerde en hoofdredac teur van een dagblad, enz.; dan wil het mij voorkomen, dat een ver goeding van f3000.nog zoo kwaad niet, is. Als ik goed zie, hebben de heeren een, goede gelegenheid om een goed voorbeeld te geven, laten voorbij gaan. OBSERVATOR. „P^ins Hendrik, echtgenoot van Koningin Wilhelmina, is gisteravond te Parijs aan gekomen. De Prins zal gedurende zijn ver blijf in Frankrijk 't gracieuse Hollandsche dorp bezoeken, gebouwd van houten hui zen, welke onze vrienden in Nederland ge heel gereed hebben gezonden en welke hun knappe werklieden snel hebben gebouwd om onderdak te geven aan de bevolking va» Lens." Mr S. de Vries. Naar de „Resb." meldt, is oVer eenigf dagen de benoeming te verwachten van den oud-mini6ter van Financiën, mr. S. de Vries tot. voorzitter van de Centrale Commissie voor Georganiseerd Overleg in ambtenaars- zaken, zulks ter vervanging van mr. M. W. F. Treub, die ontslag heeft genomen. Het verlies op de kolenvoorziening. Ingediend is een wetsontwerp tot aanvul ling en verhooging van hoofdstuk X van de Staatsbegrooting voor 1922 (dekking van het verlies op de kolenvoorziening). Aan gevraagd wordt een bedrag van f 33 600.000 Men zie de rubriek Stei-on-Omprfval BUITENLAND. De Engelseh-Iersche overeenkomst. Naar uit Londen wordt gemeld, zal de zitting van het Parlement, waarin de oveis eenkomst tusschen Brittainnië en Iorlani zal worden goedgekeurd, worden geopend met een rede van den koning. Zelfs wordfc verwacht, dat. de koning zelf deze redo va* den troon zal uitspreken. Ulsters houding. Gisteren in het parlement van Ulster t« Belfast het woord voerend heeft de premier Craig zijn voornemen aangekondigd ora morgen een bezoek aan Londen te brengen. Hij waarschuwde de Britsche ministers er tegen het loyalistische Ulster te prikkelen door redevoeringen als die van Birkenhead. (Zie ons blad van gisteren).. Tenslotte verklaardë hij, dat Ulster nog geenszin» een beslissing had genomen betreffende d« nieuwe voorstellen. De verwijzing door Craig naar de red» van Birkenhead was to wijten aan do om schrijving door Birkenhead van do uitzet ting van eenige Sinn Fein plaatselijk» autoriteiten in Tyronne als een ongeluk kig voorval, waarbij de door het volk geko zen colleges buiten hun woningen werden gesloten door vertegenwoordigers dor re geering van Noord-Ierland". Craig zeide, dat. het optreden der noordelijke regeoring tegen weerspannige plaatselijke autoritei ten geschied was in bet belang der belas tingbetalers en dat men weigerde inmen ging van buiten in zijn zaken te dulden. Do IcTSche pers over de voorstellen. Het commentaar der Iersehe pers op do vredesvoorstellen wordt, gekenmerkt door, een zekere mate van voorzichtigheid. Do „Irish Times" keurt voorbarige gelukwew- echen af, gezien do onzekere houding van Ulster cn van het rijksparlement en de mo gelijkheid, dat. het Dail Eireann bezwaar maakt tegen de formule inzake de trouw. In Dublin wordt do overeenkomst zooweA door de nationalistische pers als door die der zuidelijke unionisten met ingenomen heid begroet. Het. nationalistische „Free- mans Journal" verklaart, dat in do artike len dor regeling al het essentieel© zal go- vonden worden van dio vrijheid, waarvoor het Tejcfhe volk meer dan zovon lange,

Nieuwe Leidsche Courant | 1921 | | pagina 1