Dagblad voor Leiden en Omstreken. BUREAU: HOOIGRACHT 35 - LEIDEN. - TELEFOON INT. 1278 ALLES „DE BAZAR" UWE LBIDSCHB COURANT ABONNEMENTSPRIJS W LEUJ.BN EH BUITJSB L&imfö WAAR AGENTEN GEVESTIGD Z&J9 PER KWARTAAL IIH PER WEEKSOA» 7RANCO l'ES POST' PER KWARTAAL 12JMB 2de JAARGANG. - DONDERDAG 17 NOVEMBER 1921 - No. 493 ADVERTENTIE-PRIJS PER GEWONE roreragr,t jo^i^ DES ZATERDAGS IO30 INGEZONDEN RECLAMES DUBBEL TAÜiïJ] ELS3NE ADVERTENTIES vu Lcogstfe# 80 voordes 50 cent: Zaterdags 75 eesï, S- fcij voosvRbetaBsg I V D® Sneek. Wanneer wij aan de Snèeker motie en kele korte beschouwingen wijden, dan willen wij beginnen met onzen spijt uit te spreken dat aan deze zeer belangrijke motie elke toelichting ontbreekt. Het 'betreft hier een zaak van zooveel ge wicht, dat o.i. een breede uiteenzetting voor af had behooren te gaan, waarin de gron den waarop deze motie rust, duidelijk wa ren aangegeven. Allereerst wordt door Sneek geklaagd over d e a f b'r o k k.ë'1 e nd e eenheid in onze Anti-revolutionaire partij, zich open barende ih de bonding onzer Kamerfractie, in redevoeringen onzer voormannen en in de artikelen onzer pers, tegenover do in de laatste jaren op den voorgrond tredende punten van Staatsbeleid als Onderwijs, Kunst, Kiesrecht en Sociale Kwestie. Is deze klacht gegrond? Tot op zekere hoogte ongetwijfeld. Bij do behandeling van d© Onderwijswet lieten onze Kamerleden, onze voormannen en onze bladen die we gemakshalve, al is deze benaming niet geheel juist als partijorganen, aanduiden, niet altijd eenzelf de geluid hooren. Hier werd een meer optimistische daar een meer pessimistische toon beluis terd de e e n meende dat de vrijheid gevaar liep, terwijl de ander die vrees niet dulde. Ook ten opzichte van 't Kiesrecht- vraagstuk wérd verschil van meening Sommigen hadden tegen de invoering van het algemeen mannen- en vrouwenkiesrecht overwegend bezwaar, terwijl anderen meen den dat dit kiesrecht, in beginsel van het bestaande stelsel niet onderscheiden, de voorkeur verdiende boven het „menschelij- kerwijs volmaakte" maar toch zeer gebrek kige kiesrecht zoo als dat in de wet van Houten was geregeld. Inzake, de sociale wetgeving lié ten onze partijgenooten niob steeds eenzelf de geluid hooren. De een wil sneller vooruit dan de ander, bepaalde practische maatregelen door don een wen schel ijk geacht en toegejuicht, wer den door den ander afgekeurd. Er is, dat is juist, in onze fcriitgen omtrent alle punten van practisch staatsbeleid geen volkomen eenstemmigheid. Maar dat is geen nieuw verschijnsel. Dat was ook reeds het geval in Gr o en's dagen; we zagen hetzelfde onder het Ka binet Kuyper en onder het Ministerie Heemskerk was het niet anders. Maar gaat het nu aan daaruit te conclu- deeren, dat onze eenheid afbrokkeld? Waarin bestaat' onze eenheid als partij. - Zeker niet hierin, dat we het over alle practische maatregelen roerend eens zijn, dat we allen precies even ver gaan en over alle maatregelen en verschijnselen precies eender denken. Neen, onze eenheid ligt in onze begin selen, zooa.ls die in ons Program zijn ge formuleerd. En wanneer we dus klagen over en zoo als Sneek het uitdrukt mot toenemende be zorgdheid kennis nemen van de afbroklce- kelende eenheid in onze Anti-revolutionaire Partij, dan moet worden aangetoond, dat er gehandeld wordt in strijd met onze be ginselen en door onze partij-organen denk beelden worden beleden en gepropageerd, die met onze beginselen niet zijn overeen te brengen. Is dat het geval, dan is er reden om van een afbrokkelen van onze eenheid to spre ken. STADSNIEUWS. Gemeenteraad Le'ulcn. Do Raad dezer Gemeente zal a.s. Maan dag 21. November des na mid a as to 2 uur vergaderden ter behandeling van o.m. de volgende punten: lo. Benoeming van een directeur der Ste delijke Fabrieken van Gas en Electriciteit. 2o. Benoeming van eeno onderwijzeres, hoofd der Meisjesschool 2e klasse. 3o. Benoeming van eene onderwijzeres in de handwerken aan do school der 3e klasse No. 3. 25o. Praeadvies op het verzoek van de Eerste Leidsche Schoolvereeniging, om gel den' beschikbaar te stellen voor het stichten van een schoolgebouw voor gewoon lager onderwijs aan de Cronesteinkade, hoek Ro odenburgstraat. 26o. Voorstel om Burg. en Weth. te machtigen, tot H.M. de Koningin het ver zoek to richten aan de gemeente Leiden vrij stelling te verleen en van de bij art. 11 der Woningwet opgelegde verplichting tot het instellen van een Woningbeurs. 27e. Voorstel tot beschikbaarstelling van gelden voor het inrichten van het beneden gedeelte van het perceel Garenmarkt No. 6, tot rémise voor de auto-spuit. 2So. Voortzetting van de behandeling van het praeadvies op de verzoeken van de afd Leiden van don Ned. Bond van Werklieden in Overheidsdienst en van het Nationaal Verbond van Gemeenteambtenaren in Ne derland, om reep. ook aan de brugwachters en de havenrecherc.hours een extra-toeslag over 1920 en een toelage over 1921 op het ldeedinggeld toe te kennen. 31 o. Praeadvies op het verzoek van de afd. Leiden van den Centralen Nederland- schen Ambtenaarsbond, tot invoering van den 8-urigen arbeidsdag voor het verplegend personeel van de gestichten „Endegeest". „Voorgeest" en „Rhijngeest'. 32o. Interpellatie van den heer Sijtsma, naar aanleiding van de nadere mededeelin- gen van Burgemeester en Wethouders, met betrekking tot de bij de interpellatie van den heer de Lange ter sprake gebrachte dis tributie van rijst voor zieken en zwakken. De volledige agenda wordt morgen ge plaatst- Ned. Ckr. Bond van Pers. in publ. dienst De aid. Leiden van bovengenoemde?;] Bond was gisteravond in het gebouw „Prediker" in feestelijk samenzijn bijeen ter viering van haar le lustrum. De zaal was gezellig ver sierd, terwijl de leden met hun vrouwen en a.s. vrouwen in groot en getale aanwezig waren. Na het zingen van Ps. 77 7 en gebed las de voorzitter der afd. de heer Veer man, Psalm 103 voor, waarna hij een kort woord van welkom richtte tot allo aanwe zigen. In 't bijzonder werden welkom ge- heeten de hoeren Wetselaar en v. d. Haven, die van elders gekomen waren om deze ver gadering bij te wonen en de heer Sehone- veld, voorzitter van den C. B .B. De secretaris, de hoer Passchier, hierna het woord verkrijgende, gaf een kort overzicht van de pogingen, die meer dan eenmaal in 't werk zijn gesteld om tot op richting der afd. to komen. Trachtte men dit in 1912 nog tevergeefs, do pogingen in 1916 andermaal aangewend, werden met succes bekroond, doordat het 15 Nov. van dat jaar mocht gelukken een afd. op te richten met 9 leden. Thans waren er 5 jaar verloopen en met dank in het hart mocht worden teruggezien op den tijd, die achter ligt. Wel moest aanvankelijk hard worden gewerkt om het hoofd boven water te hou den, maar dit is dan ook. gelukt, daar de afdeeling zich thans verheugen mag in een ledental bijna 10 maal zoo groot als bij de oprichting. Er wordt, thans met haar gere kend, wat duidelijk bleek uit het overzicht van de gedane werkzaamheden en de be haalde successen. Nadat het „duo Lepihowe" enkele lui mige voordrachten hadden ten beste gege ven, die goed in den smaak vielen, werd het woord gegeven aan don heer v. d. Ha ven bondssecretaris. op het gebied van KLEEDING en MEUBSLEERSNG desverkiezend op gemakkelijke betalingswijze. 2602 Breesfraat 66!. Spr. bracht de hartelijke gelukwenschen van het hoofdbestuur over en memoreerde de geschiedenis van do oprichting in 1912, waaraan hij persoonlijk had meege werkt. Wat ook gedaan werd, hot kindeke scheen geen levensvatbaarheid te hebben en „nauw verschenen, ras verdwenen", kon dan ook op de Leidsche afd. in dat jaar worden toegepast. Maar de afd. Leidon is niet alleen blijven bestaan, maar. zelfs een afd. van beteekenis is geworden. Spr. brengt dan ook hulde aan den ijver van het bestuur en voor den verrichten arbeid. Krachtig wekte spr. de leden op van nu af aan wat meer actief mee te loven en mee te werken, niet het minst door trouwer dan tot nog toe alle ver gaderingen bij te wonen. Spr. eindigde met een krachtige opwek king, ook tot de vrouwen, om mee te wer ken aan den uitbouw en bloei der Christel, vakbeweging, mede in het belang van haar en haar gezin. Een krachtig applaus beloonde den spr. voor zijn bezielend woord, waarna muziek en het ronddienen van ververschingen voor de noodig© afwisseling zorgden. Daarna was het woord aan den heer Wetselaar, één der oprichters van de afd., die gaarne uit Dordrecht overgekomen was, om dit feest moe te vieren. Al had spr. het, door de actie in do met-aalindustrie veel drukker dan gewoonlijk, to veel ge voelde hij zich nog Leidenaar om een avond als deze te kunnen overslaan. Dit te meer, waar hij uit ondervinding weet, met wat moeite de oprichting is gepaard gegaan. Spr. herinnerde aan dion tijd van strijd, vooral tegen de modernen, die niets onbe proefd lieten om ook in 1916 het oprich ten van deze afd. tegen t.o gaan. Dankbaar moet dan ook hier worden gesproken van zegen na arbeid. Toch, zeide spr. zijn we nog niet waar we moeten zijn. Nog te veel zijn er die nog niet gebroken hebben met God en Zijne ordenantiön en toch maar steeds verkeerd georganiseerd blijven. We mogen niet rusten voor deze allen bij ons zijn. Een Christen arbeider mag niet ge organiseerd zijn te een Bond, waarin hij zijn beginsel niet beloven kan. Dit is on trouw aan zijn Heer on Koning, waarin niet volhard mag worden. Hierin ligt neg een zware taaie voor allen, niet hot minst voor de vrouwen, die mee opgewekt werden te doen wat haar hand vindt om te doen in het belang der Christel, organisaties. Nog een andere taak is er voer het perso neel in publieken dienst, waarop spr. de aandacht vestigen wilde. Nog steeds staat de Gemeente-arbeider in discrediet bij velen, omdat, naar do volksmond zegt „elke drop pel zweet een rijksdaalder kost." Laat dit, aldus spr. in elk geval van onze loden nooit gezegd kunnen varden. De mond die dit zegt moet worden gestopt en dit kan niet beter dan door ijver en trouwe plichts betrachting. Hiertoe wekte spr. dan ook krachtig op, opdat onze leden, als ledon van de kerk van Christus, ook op maatschappe lijk terrein als zoodanig uitblinken. Met oen krachtige oproep tot mannen on vrouwen om te doen wat mogelijk is, opdat do christelijke vakbeweging do triomf bc- hale, eindigde de spr. zijn rede, waarop spontaan applaus volgde. Nadat nog de hear S c h o n e v e 1 d onder het motto „houdt wat ge hebt" de felicita ties van den C. B. B. had overgebracht en tevens krachtige steun verzocht had voor de stakende metaalbewerkers, werd. nog eenigen tijd genoten van muziek en voor drachten, terwijl ook „de inwendige mensch" niet vergetenwerd. Hot was een recht gezellig samenzijn en het was reeds laat toen de vergade ring op de gebruikelijke wijze gesloten werd en een ieder voldaan en opgewekt huis waarts keerde. Derde Leidsche Dierenweek. Gisteravond half acht was er een bijeen komst voor de Jeugdgroep in de groote zaal van 't Volkshuis. De opkomst was weer bui- gewoon groot. Ds. J. Prins, opende de samenkomst met een hartelijk openingswoord, dat door applaus werd gevolgd en ging over tot uit- deeiing van de prijzen voor de bekroonde nestkasjes en voedorhuisjes. (De namen der winnaars publiceerden wij onlangs reeds). De avond werd ten slotte gezellig gepas seerd met muziek, voordrachten, iabteaux- vivants, uitgevoerd door do leden der Jeugdgroep, terwijl moj.S. Groshans 'n keurige-lezing met lichtbeelden hield. In de gisterenavond in de Oosterkerk door Ds. Groot Enzerink gehouden Bijbel lezing, was op elke zitplaats een circulaire neergelegd, waarin word medegedeeld, dat door Wijk VIII zijn aangekocht twee per- coclcn op de Haven. Juist zoo wordt ge zegd, is dit punt het geschikste geacht-, om dat daar alles voorbij gaat, dat naar de stad wil en waar men dus uit de wijk ge makkelijk heengaat voor vergaderingen. Deze panden hoopt zij in to richten voor den wijkarbeid (voor catechisatie, vereeni- gingen, enz.) die ook in dat deel hard noo- dig is; daartegenover staat dat onverschil ligheid en ongeloof dreigen velen mede te sleepen. Het Evangelio van don gekruisig den Heiland dient dan ook to worden uit gedragen. We weten dat ook daarnaar wordt uitgezien. Deze arbeid kan echter niet zonder gelde- lijken steun worden verricht. Behalve een hypotheek is daarvoor ook noodig een ren- tclooze obligatieleening van f 10.000. waartoe do ledenvergadering van 10 No vember 1921 macVitiging verleende. Beslo ten werd uit to geven aandeolen van f 10. f25.—, en f 100.—. Elk jaar zal D.V. min stens f200.— worden uitgeloot, Aan de circulaire was een inteekenbiljet voor het nemen van aundoelen verbonden. Door de beide daar aan elkaar grenzende Wijkvoreemgingen VIII on IV wordt in het noordelijk en oostelijk gedeelte der stad met kracht gearbeid. We haddon gisteren het genoegen, de geheel verbouwde en modern ingerichte brood- en banketbakkerij van de Firma Joh. Poptie Jzn., Hoogewoerd 64 te bezich tigen. Het nieuwste betreffende het bakkers bedrijf, is hier in practijk gebracht. De heete-lucht-oven, is vervangen door een heetwater-oven, welke dit voordeel heeft, dat het daarin gebakken brood minder droog is. Deze oven volgens de nieuwste constructie gemaakt, heeft drie bak-ruimten, waarvan de bovenste voor banketbakkerij is ingericht. Naast don oven, bevindt zich een stoom- kast, -speciaal voor de beschuitbakkerij. Verder is er nog eon eJectrische deegma- ehine, waarboven een meel voorraadhouder en meelziftniachino, wolko ook electrisch wordt gedreven. Door dit alles, wordt het mooi, van den zolder, op de meest hygiënische en snelle wijze naar de decgmachino gebracht. Een lift, zoowel binnen de bakkerij,aJy aan de straatzijde te bedienen, maakt het' mogelijk, om verschillende artikelen zeen snel van boven naar beneden en omgekeerd te vervoeren. Ook voor gezondheid en zindelijkheid van het personeel is gezorgd. Achter de bakkerij is een schaftlokaal en kleedkamer met bij- behooren. Hierboven is een badkamer inge richt. Om te voorkomen dat stof p.d. in het deeg zuden komen, zijn zoowel de stookplaats voor de oven, als het magazijn, geheel af gescheiden van de andere ruimten. Een en ander was gisteren van 2 tot 8 uur ter bezichtiging voor het publiek open gesteld, waarvan nogal gebruik werd ge maakt. Wij wensclien do heer Poptie, met zijn doelmatige inrichting veel succes. Men verzoekt ons het volgende te mel den: De Centrale Wijkkrans, die na den. ge houden Centralen Wijkbazaar bleef voort- werken voor de verschillende Wijkbelangen zou gaarne, wat zij dit jaar vervaardigde, willen tentoonstellen en zoo mogelijk vor* koopen. Zij heeft kleeron, zeer geschikt voor uit- deeling met. Kerstmis; zij heeft handwerken. zeer geschikt voor St Nicolaas-Cadeaux. Nu stelt zij zich voor 21 en 22 Nov. in het Wijkgebouw Levcndaa! een miniatuur, bazaar te houden, waaraan door thee en en kele vermakelijke attracties eenige gezellig heid zal worden bijgebracht. Allen die inkoopea voor St. Nicolnas of Kerstmis hebben te doen, worden uitgenoo- digd te komen. De bazaar wordt Maandagavond half ze ven door Ds. Punselie geopend en is verder opengesteld tot 10 uur on Dinsdag van 2 10 uur. De prijzen zullen zeer billijk zijn. Op de voordracht tor benoeming van een Directeur der Stedelijke Lichtfabrieken, werden door B. on W. geplaatst do heeren: 1. G. A. van Klinkenberg, w. i. Adjunct- Directeur der lichtfabrieken alhier; 2c. W. L. C. Brunings, o.i., Hoofdingenieur bij het Provinciaal Electriciteitsbedrijf van Noord- Holland. Voor de benoeming van een hoofd der; Openb. Meisjesschool 2o klasse worden voorgedragen lo. Mej. A. B. J. Wissel, onderwijzeres aan de Openb. Meisjesschool 2o kb; ?se, to Leiden 2o. Mej. J. Baljet,- onderwijzeres te 's-Gravenhage; Sc.. Mei. L. W. E. Valk, hoofd der lagere school van het Zeehospitum te Katwijk. Voor de benoeming mn een qadewijzcres in de N. H. aa i de O L. school dor 3e ld. No. 3: lo. Mej. E. "Ji.Tsdijk, tijdelijk onderwij zeres in de nuttige handwerken aan do O. L. School 2e lel. *'oor Jongens en Meisje} No. 3, te Leiden; 2o. Mej. G. van der Linden. 3o. Mej. M. C. Allers, beide helpsters bij het onderwijs in do mitlïgé bami werken; te Leiden. In de gisterenavond ten raadhui zo gehouden eersto vergadering van den Ar menraad voor den nieuwen (derden) iermijn van 4 jaren, welke vergadering werd geleid door den waarn. burgemeester, is gekozen tot voorzitter de heer Dr. J. W. Lely. Tot bestuursleden wei-don benoemd: Mevr. A. van der VlugtRauwenhoff cn dó hee- ron J. A. Bots, E. van Wijhe, Dr. H. J. M, Boonacker en G. R, Rijnenberg. Tot plaats vervangende besturïleden werden benoemd: mej. C. Verhoy van Wijk en do lueren Ds. M. J. Punselie, M. van Klinken, A. L Rci- meringer en S. J. lo Poole L.Gzu. Ilct echtpaar B. dat. door ga5verstik king bijna oDi hot leven was gekomen, kon, naar wij vernemen weer naar huis terug- koeren. FEUILLETON. STEPHANUS. Naar "bet Engelsch van N M. KINGSLEY. 49) Iddo boog met een instinktmatig eorb'ed- betoon, toen de hoogo magere gestalte bem voorbijging en in de breede gang ver dween. „Hij is geen hoogopriester meer", zeide hij op fluiterouden toon, „en het er gert hem misschien, dat hij het ambt heeft moeten neerleggen." „Er zijn andcro redenen, waarom hij er zoo slecht uitziet", zeide- de oude man, „maar het betaamt mij niet, om over iets te praten, wat alleen Kajaphas aangaat. De Ileore heeft met hem gehandeld, zooals Hij met allo mehsohen handelt, misschien dat Hij zc eindelijk zal doon gelooven." „Denkt ge dan waarlijk, dat het mogelijk is voor do moordenaren van onzen Ileore, om vergiffenis te ontvangen?" „Hot staat ons niet te beoordeelen, hoe ver het mede,loogen en de liefde van den •Vader van onzen ITcere Jezu? zich uil strekt, dio zelfs voor hen gebeden heeft in zijn laatste ure. ndicn Hij mij redden kan, is Hii ook in staat, anderen van hun zonden te verlossen: want ik ken mi in eigen hart. hoe bedriogelijk en-hoe wanhopig slecht hét is." „Dat is een waar woord, Simon," zeide do jonge man ntderinig. „Niemand -weet dat beter dan ik, die altijd er op uit was kwaad te doen, evenals een vonk, die uit elkaar spat. Ik moet .weg; indien Stepha- nus slechts ovorecd kon wordon, om Jeru salem te verlaten" „Dat wilde ik juist zeggen," viel Simon hem in de rode. „Laat hem weggaan da delijk Het is onnoodig, dat hij blijft., om in het net. gevangen te worden, dat ze voor hem uitspreiden. Misschien was het de Voorzienigheid van God, dat ik dit gehoord heb." Daarop, toen hij do deur opende, om den jongen man uit te laten, fluisterde hij: „Lalon alten zich in acht nemen voor den Farizeër van Tarsus." „Dat is een wijs woord," zeide Iddo tot zichzelf, toen hij met. vluggen stap voort schreed. „Maar zou hij ons durven' onrecht aandoen, terwijl wij ordelijk volgens do wet teven? Indien wij niet vastten, of de heilige feestdagen in herinnering brachten, of geen geboden opzonden gedurende den morgen en avonddienst doch dit alles teven wij na Toch heb ik Sicphanus hooren verkon digen in do synagogen, dal het niet meer noodig. was. dat de priesters de schapen en geiten slachtten, omdat Christus zichzelf had gegeven ate offer voor de zonden, niet alleen van de Joden, maar voor de zonden van de geheele wereld. Zelfs de apostelen zeggon zoo iels niet; het kan zijn, dat hij overmoedig is geworden daar hij een Griek is. Iemand, moet er eens met hem over spreken." In deze gedachten verdiept, had de jonge man eindelijk het huis van Johannes, den apostel, bereikt. Hot was brandend heet en stil in de straat; de voeten der weinige voobijgangers meestal vrouwen, die heen en weer gingen van de openbare fonteinen met haar waterkruiken maakten geen ge luid. Iddo bleef een oogenblik staan met gebogen hoofd; hij glimlacht e en zijn oogen schitterden van vreugde. „Zij zingt", zoido hij hardop. En hij spoedde zich voort, bijna in zijn haast struikelende over een klein bruin iets, dat zich stil koesterde in den brandenden zonneschijn voor de deur, waar hij wilde binnentreden. „Wat is dat?" riep hij. voor zich zien de, on nu bemerkte hii, dat het een klein bruin kind was, dat hem den weg versper de'; en dat er zelf? drie kinderen waren een jongen en een meisje en tusschen cteze beiden oen heel klein kind, dat rustig lag te slapen. „Wij luisterden", zoido het meisje, terwijl zij do donkore kruilea uit haar oogen weg streek en den jongen man aanzag. „Hot kleintje is in slaap gevallen, omdat hij dat prettig vindt; wij komen iederen dag. Wilt u hier ook gaan zitten? Het zand is zacht en de muziek klinkt alsof engelen zingen." Iddo glimlachte. ,.Je hebt gelijk, klein tje," zeide hij; „het is als do slem van oen engel." „Ik hef mijne oogen op naar do bergen, Van waar mijne hulpc komen zal. Mijne hulp is van den Hcere, Die Hemel en aarde gemaakt heeft." zong do welluidende stom binnen; daarop volgde het vertrouwende: „Hii zal uwen voet niet laten wankelen Uw bewaarder zal niet sic teven. Ziet, de. Bewaarder Israels Zal niet sluimeren, noch slapen. De Hcero zal u bewaren van alle kwaad; Uw ziel zal lli.i bewaren. De ïïoerc zul uwen ingang cn uwen uil gang bewaren, Van nu aan lot in eeuwigheid." Do .jonge, man zuchtte onwillekeurig; daarop strekte hij zijn hand naar de bel uit. terwijl hij geen acht' sloeg op hek gewich tige stemmetje naast hem: ..Indien u aan j het koord trekt, zal liet zingen ophouden." Bijna onmiddellijk werd (le ducr geopend én eon zachte slem riep hem toe: „O, zijfc gij het. Idilo Ben Obed. Treed binnen," daarop bemerkende, dal hot- gelaat van den jongen man zeer ernstig stond, voegde zij or bij: „Wat is u overkomen, vriend? Ge zijt zoo plechtig als het groote beeld in de woestijn, dat. de mensehen de Sphinix noemen." „Ik heb er reden loc," antwoordde Bon Obed, „zooals go dadelijk zult hooron." „Ik moet eerst mot de kleintjes opreken. Treed binnen vriend; *ge zult er mijn broo-, der vinden. Waarom hebt. ge niet aan dei deur geklopt, kleintjes?" vervolgde zij, zich!' voorover buigende, om het kleinste kind op1 t.e beuren. ..Do zon is veol te beet voor liet klein tic; het zou or ziek van kunnen wor- den. Wacht, even, da.n zal ik je een paai!.* granaatappelen geven; maar dan moet ié ook naar huis gaan. waar het lcoel is. att avond.' als je dan wilt komen on aan d« deur kloppen, kun je binnenkomen; dan zal ik voor ie zingen en ie een geschiedenis, vei ellen, hoe het Kind Jézn door de woe®, lijn na:-" het bind van Egypte kwam." (Wordt vervolgd.)

Nieuwe Leidsche Courant | 1921 | | pagina 1