Dagblad voor Leiden en Omstreken. NIEUWE LEIOSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJS es en leiden en buiten uodss '3 waar agenten gevestigd zus i nb kw abtaal ie5« peb weeki<u» pranco per post per kwartaal is-so 2de JAARGANG. MAANDAG 24 OCTOBER 1921 No. 477 BUREAU: HOOIGRACHT 35 - LEIDEN. TELEFOON INT. 1278 ADVERTENTIE-PRIJS peb GEWONE KEGELi0.8so1 DES ZATERDAGS I0J0 INGEZONDEN RECLAMES DUBBEL taiflm KLELNB ADVEBTENTIE3 r 69 voorden 60 tent: Zattnitf» VB 3- bij voceuixijotali^ Het noodwetje. f De „Nederlander" blijft hot noodwetje xVan Dr. De Visser, inzake den scholenbouw Verdedigen. „Wij blijven, aldus dat orgaan, van oor deel, dat de voorgestelde noodwet., of een ^andere verstandige maatregel aanbeveling toedient. Echter op één voorwaarde; maar id ie voorwaarde edscht dan ook vervulling. De reeds gevormde plannen tot echool- fcouw, waarvoor de Gemeenteraad, volgens JArtikel 75 der' wet, zijne medewerking toe zegde waaromtrent, volgens Artikel 77 ^óvereonstemming werd verkregen waar- Voor, uiterlijk op 30 September 1921, vol- jgens artikel 78, door B. .en W. do vereisohte teelden werden beschikbaar gesteld deze plannen moeten buiten bereik der Noodwet plijven. Wat thans geschiedt in Neede, in Apel doorn en in menige andere gemeente, dat een bijbouw- of schoolbouw, over welker redelijkheid en noodzakelijkheid alle auto riteiten het eens zijn en waarvoor de aan besteding reeds is uitgesdhreven of heeft plaats gehad, plotseling wordt stopgezet, omdat B. en W., met het oog op het nood- •hvetjé, bezwaar maken de gelden voor de ibouwtermijnen uit te keeren zulk een toe stand is in een land, waar reoht en wet nog iets beteek enen, onhoudbaar Trouwens, wij twijfelen goon oogenblik, of de Minister van Onderwijs deelt deze meening ten volle. De termijn van 1 October 3.921, en de uitdrukking „geene uitvoering gegeven," welke in het noodwetje voorko men, moeten o.i. dan ook zonder twijfel in dien geest worden opgevat." Het kan zijn, dat wij ons vergissen, maar het komt ons voor, dat. hiermede toch eigen lijk het geheele noodwetje veroordeeld is. Scholenbouw anders dan volgens de wet Is toch ook zonder het noodwetje niet ge oorloofd en in een land waar recht, en wet nog iets beteekenen, zal ook het oordeel van den betroldren minister toch alleen gegrond kunnen zijn op do wet.. Uit het feit eohter dat ondanks alle wet telijke bepalingen geheel in strijd met de wet de scholenbouw wordt stopgezet, blijkt, hoe groote gevaren hier dreigen. Gevaren die grooter zullen worden als straks Minister de Visser mocht worden op gevolgd door een man, die eveals de „N. R. jOrt." van oordeel is, dat een bijzondere school niet noodzakelijk is, zoolang de open bare scholen nog leerlingen kunnen her bergen. Is de Minister van oordeel dat de Onder wijswet herziening behoeft, niets belet hem. wijzigingsvoorstellen in te dienen. Maar, hij zou een goede daad doen, door dit noodwetje, dat moedere gevaarlijke kanten heeft, eenvoudig in te trekken. V Groots voorrechten. Onlangs werd in een Roomsoh blad de op merking gemaakt, dat Nederland, wat de pers betreft., wel zeer bevoorrecht is, boven andere landen. En terecht. In geen land ter wereld toch heeft de Christelijke pers een omvang en invloed als in ons land. Was dit wol het geval geweest, de ge schiedenis zou, menscholijkerwijs gesproken dn landen als Duitschland en Hongarije een anderen loop hebben genomen. Ook ten opzichte van de school is ons land rijk gezegend. De vrije Christelijke school, zoo als wij die kennen is in andere landen zoo goed als onbekend. In Duitschland bijv. werd het godsdienst onderwijs niet van de sciholen geweerd, maar de wijze waarop het vaak gegeven werd, doet de vraag opkomen of een school zonder den Bijbel niet de voorkeur zou hebben ver diend. De Bijbel wend gehanteerd door geloovige onderwijzers, maar eveneens door mannen, die den godsdienst beschouwen als opium voor het volk. Men begrijpt wat er van terecht kwam. De Duivel weigert niet, als hen?, dit dien stig schijnt, de Bijbel ter hand te nemen. Kwam bij de verzoeking in de woestijn Satan don Heere Jezus zelfs niet met Schrift woorden bestrijden? En nooit is hij gevaarlijker, dan wanneer hij zich van' Schriftwoorden bedient; als het heet: is het ook dat God gezegd heeft", of „er staat geschreyen." Dit nu heeft men in Duitschland niet be seft.. Do z.g. antithese-politiek heeft daar geen wortel geschoten, men heeft, de eenheid op schoolgebied weten te handhaven, maar do gevolgen zijn dan ook niet uitgebleven. De zich ontwikkelende jeugd is opge groeid zonderBijbel of zoo al niet zonderBij- bel, dan toch mot allerlei verkeerde beschou wingen omtrent het Woord van God. Hot revolutiezaaxl dat met milde hand gestrooid werd, vond overal een wel toebe reiden bodem. En het gevolg is geweest dat een beslist stelling nemen in het sociale vraagstuk als ten onzent en dat een Christelijke politiek zooals wij die kennen, daar evenals in an dere landen niet tot ontwikkeling is geko men en dat in deze historische dagen er geen Christelijke partijen waren, die onder eigen banier konden optrekken en leiding geven. In dit opzicht, zijn wij rijk gezegend, ge nieten wij groote voorrechten. Voorrechten die we niet genoog kunnen waardeeren, oen waardeoring die moet uit komen. vooral hierin, dat wij de wacht blij ven betrekken bij de beginselen en van die beginselen geen duimbreed afwijken. Uit de Pers. Prof. Eerdmans. Wij lezen in de „Rotterdammer": Het is oen kwaad teekem, dat juist dezer dagen Prof. Eordmans voor den Vrijheids bond weer op het oorlogspad verscheen. Bij de pacificatie was hij een van-de on- verzoenlijksten die tegen de Roodhuizjaan- sche strooming met beslistheid inging. Daardoor raakte hij eon oogenblik in dis- orediet en toen hij bij do Kamerverkiezing in 1918 uitviel, kwam hij in vergetelheid. Dat op dit oogenblik, nu ongetwijfeld in do gemeente- en in de landspolitiek een reactie tegen het getroffen vergelijk valt waar to, nomen, Prof. Eerdmans wederom als de „lion d'or" van den Vrijheidsbond in het strijdperk treedt, moet als een veeg tecken worden beschouwd. Hij tooh is de man.', die als eenig licht punt in de pacificatie zag, dat in de eerste twintig jaar niets van de heele zaak kon komen, om do hoogo kosten die ze met zioli bracht. Eerdmans' profetie mag door hot optre den van Eerdmans en consorten niet in ver vulling treden. suppletoir© begrooting voor 1914 in, waar bij 200.000 gulden werd aangevraagd als eerste termijn voor het nieuwe ziekenhuis: reeds op 6 Mei 1914 werd het ontwerp zon der hoofdelijke stemming door de Tweede Kamer na kort debat aangenomen. Uit de toejiohting tot het wetsontwerp blijkt, dat de begrooting van alles in totaal ruim 4 miliioen gulden bedraagt. Voorts vinden we een schema van de bedragen die telken jare zullen worden verbruikt.. In 9 jaar moet het werk gereed zijnmen zou gemid deld ruim een half miliioen per jaar ge bruiken .alleen het laatste jaar, 1922, iets minder, n.l. 251,872. Wij hebben aldus de „Tel.", waaraan wij dit ontleenen, nu eens nagegaan, hoever dit lijstje overeenkomt met de wer kelijkheid we laten beide tabelletjes hier volgeneerst watvolgens de toelichting moodig zou zijn, daarna wat in werkelijk heid is aangevraagd. Volgens toelichting. In merkelijkheid Voor 1914 200.000 200.000 1915 500.000 1000.000 1916 500.000 1000.000 1917 600.000 1000.000 1918 600.000 1000.000 1919 GOO.OOO 1000.000 1920 700.000 1000.000 1921 600.000 1300.000 1922 251.872 Onbekend Totaal ƒ4.551.872 Totaal ƒ7.500.000 Terwijl 't werk nog bij lange na niet ge reed is, zijn we dus reeds 3 miliioen gulden meer kwijt dan waarop bij de begrooting was gerekend. Men zal dit natuurlijk op de duurdere loooien en materialen schuiven merkwaardig is dan eohter, dat reeds in 1914, teen de oorlog uitbrak, voor 1915 het dubbele werd aangevraagd van hetge.en in de toelichting stond te lezen. Ook is daar mede niet verklaard waarom het werk, als men heit dubbele heeft uitgegeven, nog in 1922 niet gereed is. Of komt het inderdaad het volgende jaar STADSNIEUWS. Het Leiósche Ziekenhuis. De commissie die in 1909 werd benoemd om te advisoeren omtrent een nieuw zie kenhuis te Leiden, was van meening, dat het wenschelijk was, dat alle ziekenliuis- gobouwen alsmede de laboratoria, op een zelfde terrein zouden komen te staan. In beginsel werd daartoe besloten bij de Staats begrooting van 1910, door den aan koop van het terrein. In Februari 1914 diende minister Cort v. d. Linden eene Hier ter stede is in een gezin, wonen- do Levendaal, eon kind geboren, met vrij abnormalen lichaamsbouw .De onderste lede maten van armen en beenen, tot aain knie en elleboog, ontbreken geheel. Verder is de kleine compleet. Den hoer G. Tegelaar, fabriekschef alhier, ie bij Kon. Besluit de bronnen me daille met een loffelijk getuigschrift toege kend, als blijk van goedkeuring en tevre denheid, voor het met levensgevaar redden van een drenkeling. Hot Theologisch Dispuutcollege S.S.S, alhier herdenkt, hoden den dag, dat 'het op initiatief van Prof. Pijper, 21 jaair geleden werd opgericht. Het feit wordt in ictiemen •kring herdacht. Hier ter stede is, evenals het vorige jaar, op initiatief dor Ned.Stud. Organisatie een comité opgericht, waarin alle sta dent en- corporateis vertegenwoordigd zijn. Dit comité stelt, zich ten doel onder stu denten en burgerij gelden on goederen te verzamelen ten behoeve der studenten in Centraal en'Oost-Europa, die het. door den lagen valutastand 'hard te verantwoorden hebben. Zaterdagmorgen omstreeks half 12 wilde do voerman do M. uit Rijnsburg, die mot. paard en wagen door do Pietor&kqrketoeg rood, oen hand wagen passeeren. Es hat nicht sollen seinDe handwagen 6choot mot oen vaartje door den spiegelruit van de ban-i kotbakkerij dor firma Brummolkamp, waar hij tusschen do gebakjes verzeild raakte. Do kar werd later beslagroomd en wel uit de etalagekast getrokken. Do schade wo;dt ten naastenbij geraamd op ongeveer f 53.66J. Gisteravond ongeveer 7 uur brak or brand uit in hot perceel Waldeck Pyrmonlstraat No. FEUILLETON. STEPHANUS. j- Naar hot Engelsch van mr M. KING3LEY. Pig 82) Saulus van Tharsus had zich reeds tot don strijd gegord. „Uw bevelen, heer, zullen uitgevoerd worden," zeide 'hij, het trotsche hoofd buigende, „en ik verheug mij, dat ik waardig bevonden ben, van dienst te zijn, om doze dien ut en der ongerechtigheid te vorvolgeni. Indien gij het goedkeurt, zal ik ook anderen gevangen nemen, die ik bezig vind deze godslasterende daden te ver richten." „Ga heen, mijn zoon," zeide Annas, de oogen ton hemel slaande en met zijn met juweelen versierde vingers uitspreidende „en neem met. u den hoogepriesterlijken ze gen. Moge hij u in staat stellen vol glorie te zegevieren. Handel met de mannen zoo- als ge wilt; houd alleen echter in gedach ten dat wij voorzichtig moeten zijn, en dat to groote ijver in het begin een onderne ming schaadt., welke anders tot volle kracht zou kunnen geraken. Matig daarom uw ijver, zooak oen waarlijk wijs man be taamt." Hij wreef zich mot een vergenoegd (tebaaj* j«. handen, toen de deuc achter den jongen Farizeeër dichtviel. „Een bewon derenswaardig man voor deze gelegen heid!" riep hij uit, zich tot Kajaphas wen dende. „Uitstekend geschikt!- Vol mood, vastberaden, bovendien gemakkelijk te lei den; doch ik wilde liever niet, dat hij veel ovor het goval praat., behalve met ons. In dien hij Nicodemus, Jozef of Barsabas zou hoorem, vroos ik, dat hij misschien in de verkoolde richting zal gestuurd worden, en wanneor hij eens op een andoren weg ge gaan i6, zouden halve maatregelen met hem niet baton. Hij zou zich weldra tot een tweeden Petrus kunnen ontwikkelen." „Gelooft ge in waarheid, dat doze mannen van den duivel bezeten zijn?" Annas schrikte op; do zelfvoldane glim lach bestierf op zijn lippen; hij keek onder zoekend in het afgetobde gelaat voor hem, naar de oogen met hun koortsigen gians naar de magere mstelooze handen, de gebo gen schouders; darop fronste hij de wenk brauwen. „Hot is beter, dat ge naar uw kamer gaat", begon hij wrevelig, doch Kajaphas viel hem met een ongeduldig gebaar in de rede. „Praat niet tot mij van mijn kamer. Ik ben ziek; ja maar het 'is con krankheid der ziel. Ge weet niet alles: ik heb u niet alles verteld. Dooh luister nu: mijn zoon, mijn zoon, David is gekruisigd als een dief, aan de rechterhand van den Nazarener." Ziin stem klonk onnatuurlijk schel, en hij rukte zich de haren uit met alles ovorheerschen- de smart,. Annas sprong op do boen. „Je bent gek!" beet hij hem toe. „Om Godswil, 6chrceuw niet zulke zottepraat uit; andore ooren konden het vernomen behalve de mijne." „Neon, ik ben niet waanzinnig," zeide Kajaphas; „indien ik het ware, zou ik mis schien kunnen vergeten. Gij weet, hoe wij iham verloren hebben,' vervolgde 'hij, zijn ©tem tot een bijna onhoorbaar gefluister latende dalen. „Hij werd ons ontstolen door een dief, die hem opvoedde in zijn eigen schandelijk bedrijf, en die ook gekruisigd is. Deze Stephanus, die tot het volle pre dikt van den Nazarener, is zijn zoon. Ste phanus was 't, die de vrouw,die mijn eoht-ge- uoote was, leerde gelooven, dat de Naza rener de Messias van Israël is. Indien het eens waarheid ware! Mijn God, indien het waarheid ware!" „Dwaas!" riep Annas hem toe. „Al6 ge oen andere mensehelijke ziel toefluistert, wat ge mij verteld hebt, dan zal ik u in een kerker werpen, waar go uw verhitte brein tot in de eeuwigheid kunt afkoelen, Wilt ge onzen alouden naam door de mod der der straten sleuren en hem tot spot en schande maken? Deze Stephanus zal ster ven, ea iapoedig; geef dus acht dat uw tong 22a, bewoond door den beeldhouwer Driessen, en den heer P. v. Dijk. Deze laatste was op den zólder naar een ouden hoed gaan kijken en had natuurlijk oen stuk of acht brandend© lucifers laten vallen. „Het vuur groop snel om zich heen" zooals het politierapport zegt, doch word ondcir leiding van den brandweercommandant zeiven in zijnen ver nielenden loop gestuit. Verzekering dekt de eóhade. Blijkens eene in dit nummer voorkomende advertentie heeft "do Oud-Minister van Finan ciën de heer S. do Vries Czn., zich weder gevestigd als advocaat en procureur te 's-Gravcn* hage. Zooals men weet was Mr. de Vries voor hij minister werd, gevestigd te Amsterdam waar hij een groote practijk had en mode een reeks jaren Wethouder was, eerst van Onderwijs en daarna van Financiën. In de Stedelijke Werkinrichting zijn opge nomen in do week van 1622 October 208 vol wassen personen en 28 kinderen; totaal 236 per sonen. BINNENLAND. Een tekort van 30 miliioen? Naar de „Tel." verneemt, luiden de cij fers voor ontvangsten en uitgaven over het le 'halfjaar van 1921 als volgt: (Ontvangsten: Reizigers en bagage 43.761.000 Goederen enfc. 46.041.000 Buitengewone ontvangsten 2.169.000 Diversen 849.000 i Totaal 92.820.000 Uitgaven: Personeel M 56.150.000 Overige lasten uit diversen, andere oorzaken (uit be drijfsovereenkomsten etc.) 52.007.000 Totaal 108217.000 Nadeelig saldo over he-tj le halfjaar 1931 15.397.000 Aangezien het goederenvervoer niet ver betert, doch eerder slechter wordt, kan veilig worden aangenomen, dat het nadeelig saldo over 1921 ruim 30 miliioen gulden zal bedragen. Raden van Arbeid. Een dezer dagen hooft, naar bot „N. v. d D." meldt, de Minister van Arbeid een on derhoud verleend aan do hoeren Lub en Wa terberg, hoofdbestuurders van den Contr. Nod. Ambtenaarsbond. De delegatie hooft don Mineter gevraagd wat er waar was van de berichten, dat het aantal Raden van. Arbeid teruggebracht zou worden van 39 op 25. De Minster verzekerde dat van eon derge lijke inkrimping geen eprake was. Iit de praktijk was evenwel gebleken, dat Raden van Arbeid met. veel verzekerden goedkoo» per en even goed werkten als Raden van minderen omvang. Daarom had de Minister besloten, om, wanneer de gelegenheid daar toe gunstig was, tot samensmelting van Raden van Arbeid over te gaan. Zoo was nu de Raad to Heerlen opgeheven en bij dien van Maastricht gevoegd. Doordat er thans eau vacature was te Zaandam, over woog de Minister, welke van de beide Rag den, Zaandam of Hoorn, zou worden opge heven. Een besluit was nog niet genomen. Op do vraag of er personeel overtollig zou warden, indien op dozo wijze werd voortgegaan, antwoordde de Minister in be vestigenden zin. Hij voegde daaraan echter toe, dat met de belangen van dat overtol lig personeel zo-oveel mogelijk zal worden rekening gehouden. Ontevreden landbouwers. Blijkens eon mododoeling van hot. Alge meen Land- en Tuinbouwblad, zal de R.-KL Nodorlandsche Boerenbond de volgende maand een buitengewone algomeene vergas dering houden te 's-Hertogenbosch. De aanleiding, welke het bestuur van den Nederlandschen Boerenbond tot dit besluit bracht, ia gelegen in het feit der toonemendq ontstemming in de boerenwereld. Een ont stemming, welke 'haar aanleiding vindt in hot feit, dat allerlei wettelijke maatregelen de van ouds ten pla/ttelande bestaande vrij» hoid aan banden zal leggen. Naar wij vernemen ligt het in de bedoe ling om in een drietal afdeelingen voorna melijk de volgende kwesties te doen inlei den en bespreken: Landbouwarbeidswefc^ Grondbelasting en Jachtwet, terwijl op do algomeene vergadering des namiddags te houden, de wenschelijkheid zal worden be sproken om meer eenheid te bréngen in dq regeorings-bemoeiingen inzake landbouw. Een failliete Centrale. De eloctrisdhe centrale te Nieuw-Weer- dingon is voor eenigen tijd bankroet gegaan Thans zijn allo aandeelhouders dezer coö peratie schuldig verklaard voo#J f 500. ioder afzonderlijk. Hieronder is een aantal arbeiders, die over niet veel meer dan hun huismeubelen beschikken. Met spanning wordt de afwikkeling dezen gezien. De sterrenhemel. Twee malen, schrijft Prof. Nijland aan de „N.R.Crt." zal er binnenkort een mooie samenstamd vain heldere planeten aan dein: morgenhemel ie zien zijn. Den 22sten Octo ber passeert Venus bij haar snelle Ooefc- waartsohe bewoging Saturaus, den 25en Ju piter, zoodat wij eonïge dagen lang de drie heldere planeten dicht bijeen zullen zien staan. Mars staat dah een graad of tien rechts. Omstreeks half November is de con stellatie weor anders; dan heeft Mars zich' bij Jupiter en Saturnus gevoegd, terwijl Venus meer naar het Oosten, dat is naar, linies is opgeschoven: vlak bij baar zal men bij helderden hemel gemakkelijk Mcrcurius kunnen vinden. De afstand Satnrnus—Ycnrs bedraagt in den vroegen morgen van 21 October iets moor dan oen maunmid k te te, zoodat de beide planeten samen in 1 te void van oen middelmatig grooton ki.ker te zien zijn. Hetzelfde is in den morgen van don 2Gen het geval mot Jupiter on Vcr.es. Raafl van Voogdij. Bij Kon. Besluit n 19 dozer is als lid van den Raad van Voogdij over don min derjarigen Koning -aangewezen jhr.mr. O. F. A. M. van Nispen tot Sovonaer. Geen Duilsclie onderwijzers. Naar het „Vad." verneemt, 'hoeft men aan, het Departement van Koloniën van het denkbeeld om Duiteche onderwijzers naar Indië te zendon geheel afgezien. Do Gouv.-Genoraal moot ook tegenstan der van het voornomen, zijn geweest. De conferentio to Washington. Nevens de reeds vroeger vermelde verte* genwo'ordigers, zullen, naar wij vernemen!, ter conferentie te Washington als plaata- vervangende vertegenwoordigers optreden de hoeren mr. J. C. A. Everwijn, Hr. Me. gezant te Washington on Jhr. Mr. W. H. do Beaufort., laatstelijk tijdelijk zaakgelas tigde aldaar, benoemd gezant to Athena Aan de delegatie zullen worden toege voegd de hoeren jhr. mr. H. M. v. Haarsmal de With, gezantschapsraad, Jhr. Mr. A. W. L. Tjanda v. Starkenborgh Steehouwer, go zantsehaps-socreiaris, Jhr. Mr. 0. E. W. Six, referendaris aan het departement van Kolo niën, W. G. v. Wettum, oud-Indisch hoofd ambtenaar, J. J. lo Roy, adviseur voor ver- keersa angelogen lieden en de kapitein-luite nant ter zee G.J. W. Putman Cramer. voortaan zwijgo ovor deze zaak. Hebt ge mij verstaan?" Kajaphas beefde van angst onder de moorddadige blikken van don ouden man. „Uw bevel is mij een wet," zeide hij met zwakke stem. Daarop barstte hij in snikken uit als een klein kind. HOOFDSTUK XVII. 'i In den kerker. Het was zeer donker in den kerker en het etroo. dat op den steenon vloer lag, was vuil en vochtig. Abu Ben Hesed kon slechts met moeite in de benauwde atmosfeer adem halen; hij klaagde luid en sloeg zich vol wanhoop op de bonst. „Helaas!" zuchtte hij, „de boo zen hebben op de onschuldigen gezegevierd. Wij zijn gelijk vogel6, gevan gen in de strikken van den vogelaar." Het kleine kind op den arm van de vrouw naast hem bewoog zich en begon onrustig luid keels te schreien. „Ik heb niots voor hem te eten," zeide de vrouw op droovigen boon. „Toch prijs ik den Almachtige, dat mijn kind do kracht hoeft zich te uiten! Doch hoe zeer Ï6 hot zoet en het bitter altijd dooreongemeugd, Zoodra mijn kind 'hersteld was, werd ik in dozen gruwelijken kerker geworpen; en ik weet niet om wdko reden. Ik prees slechts Hom, uit wiens naam vie genezing go- schied is." „Denkt, ge niet., dat Hij, die '.w kind ge nezen heeft, ook in staat is, u uit do gevan genis to verlossen?" zeido <^en diepe stem naast haar in de duisternis. De vrouw drong zich angstig icgcai Abu Ben Hesed aan. „Wie spreekt- daar' fluis terde zij, terwijl hot lciod bleef schreien. Ben Hesod richtte zijn doordringenden blik naar do plaats van waar de stem ge komen was. Hij meende een aantal personen te onderscheiden, die te zomen in cc-n bock bijeenstonden. „Wie zijn onze deelgeuooten in het ongeluk?" vroeg hij. „Wij zijn de apostelen van den Heere Jezus, in wiens naam wij in staat zijn, de zieken to genezen. Op bevel van den hoge priester zijn wij in dozen kerkor geworpen} do dienaren, die ons govangen hebben geno men, zijn ons wel bekend. Doch do Oncdn- digo zij geprezen, dat wij waardig gekeurd zijn, om hot weak te doen, dat de Heere dood, en' in Zijn ellende to deelon. Want ons zal dan ook een deel van Zijn glorie too- komen, die Hij met den Vader deelt Doch' hoe komt het, dat 'gij met ons in dozo plaats zijt?" /(Wordt vrr i

Nieuwe Leidsche Courant | 1921 | | pagina 1