BURGERLIJKE SïkW LEIDEM 18 October. 'Golioron: Heinrich z. van O. Vermiz en. F. S. M. Lorenz Gorard Filip z. van G. F. Crono en A. E. M. v. Hoorn Hubart.ua z. van G. J. Verberg en M. W. Rijebergen Maria d. van A. Fielemon en H. K. Buijn Johanne6 z. van A. Harteveld en A. van der Tuin. Overleden: H. Lut z. 5 j. N. Fles vedc. Korswagen 72 j. M. van Ark-van der landen v. 39 j. ZOETERWOUDE. Tot gomeonteontvangor alhier ie benoemd de heer W. Hoogzaad. Gemengd Nieuws Oo roofmoord te Houtdorp. In verband met don moord 4e Houtdorp meldt de „Tel." nog de volgende bijzonderheden: Beide vrouwen woonden alleen in een woning aan den weg GardcrcnSpeu'ld. Een knecht, die om vijf uur in dienst moest zijn bij zijn beide ongehuwde meesteressen, vond de staldeur geopend. Na licht gemaakt 4® hebben, zag bij eerst de oude vrouw aan 'ban den en voelen gebonden levenloos op den vloer liggen en iin het aangrenzend vertrek hing de richt eveneens gebonden "half uit een bedstede. Beide vrouwen hadden teekenon van worging. Een drietal kasten was opengebroken en de inhoud lag verspreid over den vloer. Op de naa.stbijgelegen boerderij, een afstand van on geveer 2 mhmlen, heeft men niets bemerkt. Een omgevallen wekker was op halfeen blij ven staan vermoedelijk het tijdstip van den roofmoord. In de zeer vreedzame omgeving maakt 'het geval een diepon indruk en allerlei verhalen komen voor den dag. Zoo vertelde een buurvrouw, dat de vorige week twee motorrijders bij de vermoorde vrou wen waren gekomen, hoewel haar woning vrij ver van den weg ligt, om een kniptang te lee- nen. In het vertrek van den moord werd een afgescheurd stuk van een sportblad gevonden, met een situatieteeken ing van de omgeving, be nevens een grijze handschoen. De oude vrouw stond bekend1 als vrij bemiddeld, als een van die oud-Veluwsche typen, die al maar potten en angstvallig al hun geld llbuis bewaren. Dr. Gerhards ui't EJspeet verrichtte de dbocLs- echouw. De Justitie uit Zwolle is naar de plaats van het misdrijf vertrokken. Nader verneemt de „Tel.": Aart Hofstede, een oude knecht, ddo tweemaal per week een dag op de boerderij komt werken, kwam als gewoonte al om halfvjjf. Tot zajn groote verwondering, bemerkte 'hij, dat een der kleine deuren open stond en dat het nacht lichtje niet brandde. Hij kon een bang voorge voel niet onderdrukken, toen hij de donkere boerderij binnentrad. Hij maakte licht in het kleine kamertje, waaruit men hem anders goe den morgen wenschte. En tot zijn ontzetting zag hij de heide vrouwen op 'den grond liggen. Alsof een booze geest hem op de hielen zat, liep hij zoo hard zijn stramme been en ihem dragen konden, naar buiten en om vijf uur deed hij aangifte hij de militaire politie. Doze vond de 78-jarige Lijs je Pater voor het bed liggen. Haar lichaam was gedeeltelijk bedekt met een bedde- zak. In haar mond stak een groote prop natte watten. Vermoedelijk heeft men haar de pTop in den mond gestopt, toen zij nog sliep en haar vervolgens door den beddezak op haar gelaat 4e drukken, doen stikken. De nicht, de 47-jarige Rikje Bouwers, die bij haar tante in huis woont, trof men in den an deren hoek der kamer aan. Een laken was om haar beenen gebonden. Haar handen waren vastgesnoerd met een touw, waaromheen weer een zakdoek geknoopt was. Alles was opengebroken etn van zdjn plaats gesleept. Op eenige tientallen meters van de 'boerderij, in het akkermaalshout, werd een masker ge vonden, geknipt uit een Toodon zakdoek. Verder op trof men een paar 'hamdsohoenen aam, die de misdadigers vermoedelijk aangetrokken hebben om geen vingerafdrukken achter 4c la ten. Daar vlok bij lag een plattegrond van de boerderij op don grond, geteekend op een stuk bedrukt papier. Een bewijs, dat de misdaad goed voorbereid ■was. De handschoen heeft toch niet kunnen belet ten, dat cr vingerafdrukken zijn achtergelaten. ZD07,o zijn op last dier justitie gefotografeerd. Om kwart voor vier werd een ledige geldzak van bruine stof en met een touwtje er door ge regen, gevonden. Men dacht eerst dat dit zakje, diat binnenste buiten gekeerd was, een der kin deren uit die buurt toebehoorde, doch dit bleek niet zoo te zijn. Het is door een landman her kend als te zijn de geldzak van Injsje Pater. Het lag achter de 'heg, waardoor men kan na gaan, welken weg de misdadigers geloopen hebben. Bij hun vlucht hebben zij het er waar schijnlijk over heen geworpen. Er werd nog een Roode Kruis hond lucht ge geven, zonder resultaat. Van de daders ontbreekt elk 6poor. Vermoe dens op bepaalde personen zijn. er niet. Do beide vrouwen waren niet onbemiddeld en' bet was bekend, 'diat ze (haar geld thuis bewaar den. Het parket uit Zwolle, bestaande uit mr. Pc- rebnom, reehter-oommissaris en mr. Viehoff, substituut-officier, bleef den geheelen dag op de plek van de misdaad. Het medisch onder zoek werd ingesteld door dr. W. Hesseling ui4 Arnhem. Te Ureterp (Fr.) genieten een vader en zijn zoon „Ouderdomsrente". DE LAGE MARKENKOERS. Do Engelscho bladen wijden lango beschouwing gen aan de" daling van de Duitsche mark, die volgens hen verontrustend begint to worden. ïntueschen oefenen do Duitsche bladen hierop bij de eerste lezing zonderling aandoende com mentaren uit. Do bezadigde „Vossische Zeitung" bijvoor beeld spreekt ever de zegeningen van den lagen koers, die, wanneer die kunstmatig was, nadeelig zou zijn, doch thans oen zegen is voor do produc tie en den uitvoer en buitengewone voordooien sal brengen do industrie» terwijl aan de Duitsche arbrfdjjrs werk en brood wordt verze kerd. Op het oegetfblik reed6 is in geen dor groot ste industrieels staten zoo weinig werkloosheid als in Duitschland. Ho© meer de mark daalt, be toogt het blad, hoe meer de positie van Duitsch land als kooper afneemt, doch als verkooper toe neemt. Tegen do snelheid, waarmede dat ge schiedt, helpen goan anti-dumping wetten. De vreemdelingen te Berlijn zegt do „West minster Gazette" rijn aangegrepen door een paniek om zich te ontdoen van hun papieren geld en koopen maar of ze het noodig hebben of niet, wat er in de winkels to koop is. Vooral de Skan- dinavicre schijnen hier den toon aan te geven fin oen heel gewoon antwoord, wanneer men in do Berlijnsche warenhuizen naar éón of ander artikel vraagt is: „wij hebben er niet meer van. De Zweden hebben alles opgekocht." Hot ziet er overal uit of er groote herfst-uitverkoopen aan den gang zijn. Er wordt zelfs hier en daar ge schermutseld om de laatste 6tuks van veel be geerde zaken. Perzische tapijten vooral hetgeen een groot Berlijnsch blad den minder vxieruielijken titel „valuta-varkens" heeft doen uitvinden voor de kooplustige vreemdelingen. Huizen worden oveneens druk gekocht en groo te percceJen gaan in het westen van Berlijn voor 500.000 mark over aan Zwitsers of Nederlanders. Dat is dus ongeveer 10.000 gulden voor huizen van vijf verdiepingen met 50 a 60 kamers met centraio verwarming. Zoo voordeelig als het schijnt, is de aankoop echter ook weer niet, om dat do huren niet al to hoog rijn. Uit een juist, verschenen artikel in de „Indépendanco Beige" blijkt nog hoe België het vorig jaar overstroomd werd met goedkoopo Duitsche artikelen. In 1919 werd in België voor 95.927234 francs uit Duitschland ingevoerd, terwijl dit cijfer in 1920 steeg tot niet minder dan 903.296.652. Vooral de invoer van papier, machines, verfstof-" fen en zeep is aanzienlijk gestegen en die stij ging duurt nog altijd voort Uit het Sociale leven. Metaalbewerkers. In oen gisteravond gehouden huishoudelijke vergadering van de afdeeling Rotterdam van den Algem. Ned. Metaalbewerkorebond is met alge- meene stemmen besloten, de loonsverlaging niet te aanvaarden. Allen, die deze zeer druk bezochte vergadering bijwoonden, hebben rich bereid verklaard, met de andere organisaties van metaalbewerkers, over de gehoele linie in dezo stad den strijd tegen de metaalindustrieelen te voeren. Bij den strijd zullen alle groote werkgevers in de metaalindustrie en ongeveer 21000 metaal bewerkers betrokken zijn. In een hedenmiddag te houden gecombineerde zouden verdere maatregelen worden besproken. Land- en Tuinbouw. Verbetering der Melk winning. De melkwmning laat in vele deelen van ons land nog veol te wenschen over, zoowel uit een hygiënisch als nit economisch oogpunt. Ver-; betering te dien, opzichte zou in het be lang zijn zoowel van den veehouder als van den consument. Dit inziende, is de Zui- velconsulent voor Gelderland, de heer Hylkema te Zutphen, voor een paar jaar begonnen mot het oprichten van een Centralen Cursus, waar door een uitstekend melkleeraar, den heer Heida uit Friesland, ondcrricat werd gegeven in het melken, met het doel aldus pereonen te vormen, aangewe zen voor de leiding van te houden plaatselijko cursussen, De practi6ohe cursus werd aangevuld met eenvoudig theoretisch onderricht. Eenige tientallen melkers rijn in die 2, 3 jaren reeds ge vormd, en eenigen van hen zijn reeds opgetre* den als leiders van locale cursussen, op verschil lende plaatsen gehouden. Wordt hier mee voort gegaan, dan kan binnen eenige jaren do nieuwe methode over het grootste deel der provincie Gjelderland rijn verbreid, en zullen daarmee voordeelen van overgroote be teekenis zijn ver kregen. (ZiA hieronder.) Een verblijdend verschijnsel is dat hetgeen in Gelderland is aangepakt en verricht, elders na volging waarschijnlijk zal krijgen. Wij wijzen hierop, hopende dat meerdere provinciën zullen volgen. Het bestuur van den Brabantschen Zui-» velbond acht het ook zijn plicht de zaak van het melken en de behandeling der molk van de boordorij krachtig aan te pakken, overtuigd, dat .zeer groote voordeelen mot geringe kosten zijn te hor eiken. Op een centrale plaats zal in het voorjaar 1922 vanwogo genoemden Bend een practischo cursus worden gegeven aan een 30-tal personen, welke aangewezen worden door Zuivel fabrieken of Landbouwviere-enigingen of andere corporaties (fokvereenigingen etc,) Op dezelfde wijze als de Centrale Cureus zullen de melkcur- euseen plaatselijk gegeven worden door de leer lingen van den Centralen Cursus. Deze cursussen gaan uit van de Zuivelfabrieken of andere orga nisaties, doch blijven staan onder de hoofdleiding en het toezicht van den- Bond. Jaarlijks worden de deelnemers aan de plaatselijke cursussen in de gelegenheid gesteld een molkexamen af to leg gen, waarvan de goede uitslag bekroond wordt mot oen diploma, door den Bond uitgereikt. De kosten van den Centralen Cursus worden gevon den door losgelden (f 5.per persoon), bijdra gen van een 30-tal vcreenigingen (elk f 25. en een bijdrage pro memorie van een Zuivel-» bond. Voor de reiskosten der deelnemers wordt een regeling getroffen, waardoor allje dJcfedne- roers daaraan hetzelfde betalen. Voor het afnemen van het meUtexameir wordt een bevoegde jury ingesteld, te benoemen door den Zuivelbond. Ziehier, waarop bij het examen wordt golet; do cijfer6 tusschen zijn die van do gevolgde puntenschaal: a. Zindelijkheid van handen en kleeding (3) r b. Spannen, stand dor koe, behandeling van den uier, 6penen en omrin gende deelen (3)c. Wijze van zitten en hou ding van den emmer (4)d. Manier van mel ken, vingers tanden (9)e. Regelmatig krachtig melken, hoedanigheid der 6tralen (9)f. Uit- melken ol namelken (8)g. Tijd voor liet uit melken benoodigd (3)h. Verlaten der koe (1). Men riet aan do cijfers, dat. vooral aan do pun ten d, e en f veel gewicht wordt gehecht. Ge noemde cijfers worden vermenigvuldigd met 5, 4, 3, 2 of 1, naarmato het geleverde werk in de verschillende rubrieken is: zeer goed, goed, vrij goed, onvoldoende of slecht. Het diploma wordt vorkregen, indien 120 o! meer punten Behaald zijn. Hel examen wordt af genomen en dit is een punt van belang niet direct na het eind van den gehouden cursus, doch een jaar daarna, zoodat co deelnemers zich lan gen tijd hebben moeten oefenen in do juiste manier van melken. Welke zijn nu de voordeelen, welke men van een gunstige verbetering der melkwin ning mag verwachten? 1. Groot er melkopbrengst en hooger vetgehal te. Volgens deskundigen is een vermeerdering van gomiddeld 1 K.G. per koe en per dag te be reiken. Dat is per jaar een meerdere mclkgift van 300 K.G. per koe. Voor een Zuivelfabriek Van 1000 koeden is dat een meerdere melkont vangst van 300.000 K.G., welko een waarde ver tegenwoordigen van f 18000,— (gerekend k 6 cents per K.G. voor-oo rlogsche prijs.) 2. Betere kwaliteit, daardoor betere kwaliteit der zuivel producten, en dus hoogere opbrengst. 3. Minder uierziekte. Goede behandeling van uier en spe nen voorkomt en geneest zelfs vele uierriektcn en „zeere" spenen. 4. Grooter aantrekkelijkheid van den melk arbeid. Goed uitgevoerde arbedd is altijd prettiger dan „sleurwerk". Het melken wordt tegenwoordig wel eens als iets minder waardigs aangezien. Dat moet en kan veranderen als het „vak" geleerd wordt, Het groote gebrek aan goedo „melkers" en „melksters" wordt er door verminderd. Wij hopen, dat dit plan in Brabant zal 6lagen door algemeene medewerking, en ook andere provinciën het gegeven voorbeeld zullen volgen. Dalende kaasprijs. De kaasprijs gaat langzaam dalen. Op de mankt te Purmerend; was het gdstejneci stug en werden ook weer lagere prijzen be steed fabrdekskaas 63, met rijksmerk 60, boerenkaas 64, met rijks merk ƒ63 en commissiekaas met rijks merk 55, tegeai 66 de vorige maand. De commdssiekaas heesft al eens 100 opgebracht. Doordat er geen export naar liet buitenland is, is de prijs van de kaas met rijksmerk lager dan de RECHTZAKEN. HAAGSCH GERECHTSHOF. Het Gerechtshof te 's-Gravoaha»o heeft heden vrijgesproken v. L., suikerwerker te Leiden, van de aanklacht wogens ilic-T- istal van f 10.waarvuor de Haagseho Rerhtbank 'hem tót f 30.ooele of 30 da;gen ïtocht-ems had veroordeeld. Vöï'ooi('eeld is: E, D., naaister te Leiden, wegons dief stal van eon paar schoenen uit de winkel van M. de Haas, alhier: 3 maanden gevan genisstraf voorwaardelijk met een pToeft- tijd van 3 jaren. De Haarlemsche verordening op de winkel sluiting. Voor den Hoogen Raad heeft mr. P. Ti- demam, advocaat te Haarlem, gepleit in eenige zaken betreffende veroordeelingen door de rechtbank te Haarlem wegen» overtreding van de verordening op de win kelsluiting aldaar. Tot ontduiking van de verordening hadden de winkeliers, in den winkel staande, bestellingen overgenomen, welke een zoon of bediende van dein winke lier, in de portiek of de-ur van den winkel staande, van het publiek aannamen. Mr. Tideman voerde één cassatiemiddel aan, waarbij werd betoogd, dot verschil lende artikelen van het Wetboek van Straf vordering, art.. 135 der gemeentewet- en art. 7 der verordening op de winkelsluiting der gemeente Haarlem door de veroordeeling zijn geschonden of verkeerd toegepast. Conclusie O. M. op 31 October. Faillissementen. Faillissementen. V ernietigd: Vennootschap onder de firma G. Hoeken Zonen, te Katwijk aan Zee, en hare firman ten G. Hoek Sr„ G. Hoek Jr., te Katwijk aan Zee en A. Heek en K. Hoek te IJmui- den. Academienieuws. LEIDEN. Geslaagd voor het Doctoraal exa men in de Nedcrl. Letterkunde Mej. C. A. Da niels to Tiel. STADSNIEUWS. Baz&ar Chr. Nat. Werkmansbond. De door bovengemoetnden Band georg anise er- den bazaar belooft, naar wij vernamen een groot sucocs te worden. Zoowel Maandag- als Dinsdagavond was do belangstelling buitenge woon groot, zoodat de verkoopere(stens) druk werk 'hadden en de bazaar-commissie dan ook zeer tevreden is. Van de verschillende verlotingen waren reeds meer dan de helft der loten verkocht. Hedenmorgen omstreeks 9 uur fietste de 15-jarige kruidemierabe.diende P. S. met een groote boodschappenmand voor op zijn rij wiel over dc Schelpenkade. Over den toch al niet aargenamen weg lag een losplank om het verkeer nog een beetje aangenamer te maken. Op het voorbeeld van een paar andere fietsers probeerde ook S. erover heen te wippeni. Hij kwam te vallen en bleef geheel versuft liggen. Behalve een paar schramimen aan hoofd' en handen, -had hij geen letsel bekomen. De bloemist J. de Leeuw was zoo vrien delijk den jongen een oogenbiik in zijn huis op te nemen» zoodot hij ma een half uurtje weer dermate was, opgefrischt, dat hij zijn weg kon vervolgen. Voor het examen vrije- en orde-oefeningen slaagde te Rotterdam mej. J. Hendriks alhier. Gevestigde personen fe Leiden. P. Clausing, Hoogcwoerd 98 B. J. de Wit, Witte Rozenstraat 39 T. N. E. Edeling, surnr. P. en T., Langebrug 18a J. J. M. Stapels, winkeljuffrouw, Haarlemmerstraat 202 R. Oh. van Ommeriug, scmi-arte, Pa- pengTadht 7 N. Nijssen en vr., cotatroleur N. Z. H. T. M., Hoogl. Kerkgraoht 5 J. C. Hermans, Hoctgewoerd 175 J. J. Köhne, Noor-dorade 54 Wed. D. M. Wildieboer Hoos, Plantsoen 15 G. M. Hoos, idem H. Vredenburg, dienstbode, idem J. Gros, rijksMerk, Heerenstraat 87B A. A. de Wolf Job&e, Am-bonstraat 3 J. W. L. Laxners, Nieuwe Rijn 57 J. van Vreeswijk, surnr. P. en T., WKte Rozemstraat 24 B. M. Jansen, Morschweg 1 J. E. IJsebaert, cand. Imd. Ambt., Rijn en Söhiekade 27 Cl. Kriek, Schutterstraat 24 J. F. Looving, kallnar, Ringkade 6a. W. v. d. Plas en vrouw, tech nisch ambtenaar, Vischmarkt 11 C. W. Coppoolse, student, Maria Gondastraat 35 Th. van der Stok, student, Oude Rijn 67 Th. Cl. van den N-oulamd, dienstbode, Heeren gracht 92 H. A. van Adker, student, Hec- renstroat 2 S. A. Meerburg, bleeker, 3 Oc- toher&traat 51a L. J. Eli as, Noord-eind e 52 J. M. Bruggeman, Schelpenkade 48 W. van 't Hoen, studente, Hoogstraat 5 L. H. M. van Baarv. d. Meer, Haarlemmerweg 66 H. J. Mispelblom Beijer en vrouw, Maria Gondastraat 1 J. C. Corjwtesse, onderwij zer, Noordeinde 20 J. de Vries, Haarlem merstraat 211 J. A. G. Roeiers van Lennep Rapenburg 110 L. F. Ha verhorst, Groen hoven straat 17 M. F. E. Ndoolai, Groenho- venstraat 23 J. A. BtoiiI, Controleur R. V. B., Maredijk 4a Th. P. de Haas, stu dent, Rijn- en Sdhiekade 96 P. de Haas, student, idem C. J. vain de Stadt, Noord- einde 51 G. Kleian, Heijnsiusstraat 9 H. A. Beek, dienstbode, Hooge Rijndijk 116 G. Verdoes Kleijn, student, Oude Rijn 64 A. Quartel, student, Hóogewoerd 158 D. Schoor en gezin, Directeur Casino Witte Sin gel 96 G. A. Bontekoe, Breestraat 41 F. Roor-daKoers, Plantsoen 87 G. van der Wart en gezin beambte S.S., Varken markt 12 Wed. W. A. v. d. SluisHou- wink, Rijm- em Schiekade 81 J. Hof, ver pleegster, id-em H. Ch. Keiler en vrouw, weesvader, Middelweg 38 G. de Groot, N-ieuwstraat 15 J. F. J. Gul de mond en ge zin, marinier le klas, Langegracht 139 J. v. d. GentBoon, Pretoriusslraat 2 P. C. van den Ende, Heerensingel 15 K. E. Eriks, Maarmanssteeg 14 J. Ch. v. d. Poes-t Clement, Jon van Goijenkade 24 C. J. Brinkman en vrouw, 01. Ambtenaar met ver lof, Morschweg 38 -M. Stavleu, Academisch Ziekenhuis P. L. H. Roskes en gezin, Hoo ge Rijndijk 154 J. G. van Hameren, dienst bode, Doezastraat 8 E. J. M. Dartele, Noordeinde 50 R. Kan, student, Kaiser- straiat 47 M. Bogaards, Rijnkade 6a M. van Leeuwen, Vliet 31 J. J. Valkenburg en gezin, leeraar, Rijnsburgerweg 95 E. Hon- nef, Hoogew-oer-d' 8a. M. A. Schmitz, Inva lidenhuis J. B. A. v. d. Swan, onderwij zer, Hoogcwoerd 88a M. Corba, Duivonho- destraat 1 Ch. le CleTcq, dienstbode, Oegst- geesterlaan 4 M. S. Boonacker, huishoud ster, Hoogewoerd 138 P W. F. Verhoef, Haven 46 P. H. Val ent goed. Vliet 17 G. A. M. AaPbersberg, Heerengracht 29 S. A. Uifctedewillige, Invalidenhuis C. -H. Spaan, rijksambtenaar. Doezastraat 19a. TELEGRAMMEN. De Opper-Silezische kwestie. LONDEN, 19 October. Reuter verneemt, dat alle geallieerde regeeringen hebben verklaard; het advies valt den Volkenbond inzake Opper- Silezië zonder eenig voorbehoud te aanvaarden. Zij achten het van het hoogste belang, dat (Duntscliland en Pol-en bet stipt opvolgen. De eenige kwesties, waarover thans nog wordt beraadslaagd, betreffen de benoeming der gemengde commissie, welke de uitvoering der economische aanwijzingen moet controlee ren. Men acht het noodzakelijk 'hieromtrent een beslissing te -nemen, alvorens de nieuwe grens lijn aan de Duits ah e regeer ing wordt medege deeld. Serialistische conferentie. LONDEN, 19 October. Donderdag wordt hier een internationale conferentie geopend-, waar van gedachten zal worden gewisseld -omtrent de verdeeldheid in de internationale eoc. beweging. Tot de gedelegeerden behoor en o. m. Ledebour, Duitschland; Friedrich, Oostenrijk; Lomguet, Frankrijk, en JoweH, Engeland. Men boudt re kening met de mogelijkheid, doit een nieuwe In ternationale (de vyfde?) wordt gevormd. Laatste Berichten. TWEEDE KAMER. Ln de heden gehouden zitting van de Tweede Kamer is het ontwerp-Zegel wet met 47 tegen 28 stemmen aangenomen. Voor aanvragen om Kon. goedkeuring van Statuten zal voorlaan 50.bet-aald moeien worden, welk bedrag bij niet goedkeuring gerestitueerd wordt. H.M. de Koningin heeft, heden-namid dag ten Palerae „Het Loo" ontvangen den nieirwben oomden Poolsdhen gezant bij Hr. Ms. Hof, den heer Kowalski, ter overhan diging van zijn geloofsbrief als zoodanig. Daarna ontving do Koningin Baron von Lucius, tot het aanbieden van zijn geloofs brief ails gezant van het Duitsche Rijk bij Haar Hof. Beide nieuwbenoemde diplomat 31 werden door don Minister "van Buiteniandsche 7/!?- ken, Jhr. Mr. Dr van Karnebeek aan Hare Majesteit voorgesteld. Marktberichten. AMSTERDAM, 19 Oct. Veemarkt. Aan gevoerd. 209 vette Kalveren le kw. f2.60 0.00, £e kw. f2.40-0.00, 8e kw. f_2.10—0.00 per Kg., 73 nuchtere Kalveren f1528, per stuk, 826 vette varkens le kw. fl.18, 2c en se kw. fl.10—1.06 por Kg. schoon gewicht WOERDEN, 19 Oct. Kaas. Aangevoerd waren 381 partijen, le soort f6S.00--72. 2e scort f64.67t Rijksmeik f 64.0073. Handel trnag. LOOSDUINEN. 18 October. Groentcnvriüng. Bloemkool 12.60—21.50, rijen komkommers f 8.2012, komkommers gcJo f 8.70—15, dito witte I 9.7016, groene kool f 5.708.10 per 100 stuks, salade le srt. I 4.606.70 per 100 krop, peen f 13.60—-17.80 por 100 bos, andijvie i 2.70—5.80 por 100 struik, spinazie 8004 ct., per 4 K.G., prlneaeseboonen f 0.721.11, snlji boonen f 0.901.06 per K.G., schorseneeren le 6rt. f ^.80—10.20, tomaten le srt. f 8.30—12.40, dito 2e srt. f 3.70—7.60 por 50 K.G., druiven 6894 cent per K.G. ALP HEN AAN DEK BIJIf, 18 Oct. Veiling. Postelein f9.UÖ—9.10 Peulen f .00,U0 Doperwten 00.0000.00, Tuinboonen f - 0.0, Zuring f 0—. 0, Uien f6.10— 9.50, Exportuien fO.OO—C.00. Augurken f 0. f0.Peulen f .0000.00, Snjj boon. f .00- 0 .CO, .Aardappelen f ,0.0, Tomaten Peren f 6.00—10.00. Heerenboonen f '~"0- 58.00, Pronkboonen f11.00-22.00, A n f 9. -13.00, Spekboonen f31.00—.— .te kool fl.003,50 Spruitkool f 3.0024.00 Au- f.00.00, Spinazie f 13,00 tot flfi.10 Knol rapen f3- 6,50 f alles per 100 KG. Sla I f .00.0 idem II f Bloem kool I f 8.10—15.10, idem II f 2.10— 3.10, idem III f 0.80-1,50, Komkommers f 2,40-6,20, Witte Komk. f .00— idem Gele f Meloenen f 9.000.00, Andy vie f. 0 .0, Savoyekool f6.00Perziken f .00.00, Rabarber f0,00.0, Uien f0.00-0,00, Eieren f16.50.0, Roode kool f 4.006,00, Groene kool f .00.00, Witte kool f2.0012.00, per 100 stuks. Prei fO.OO—0.00, Peen f 3.30—17.80, Kroten 4,20—6,CO Radijs f0.50-0. 0, Uien f.0 p. baal, Andijvie f 1.005,50 Peen f .0- f 0, boerenkool f2.- alle6 per 100 bos. Frambozen f00.00—00.G0, Morellen f00.00 00,00, Aardbeien f .00-- .00, Zwarte Bes sen f .00alles per 100 pond. Dahlia's korte stelen ct., idem lange stelen ct. Perziken fO.OO per stuk. Bodegraven, 18 Oct. Kaas. Aangev. waren 302 wagens, waaronder 220ltyksmerk te samen 13305 stuks, wegende 79830 KG. Men betaalde voor le kw. f69- 71, 2e kw. f6467, Controlemerk f6572. Zware f74.50 Handel Hauw. VOORSCHOTEN', 18 Oct. Vryc Telling. Aangevoerd 470 eieren, prijs per 100 stuks, f19.00—19.60, Eender.tieren per lOOstuks f .001 ,00, 4 Kippen per stuk f 1.20-1,75 7 Hanen p stuk f 0,201,15 10 Konijnen per stuk f U,201,75 Sla per 100 stuks f 0,0,0 Zuring f 0, per mand, Komkommers per 100 stuks f0,00, Kroten per 100 bos f ,00, Appelen per kin f .00, Peren per Kg. f0. roode kool f Andijvie f0,(j0 per 100 stuks. Radijs per 1U0 bos f2.3ö, Witte kool f6.008.00, Savoye kool fö.00— 7.00 per 100 stuks. 0FFICIEELE BEURSROTEERING. 5% Nederland. W/o 5°/0 Indië. 7% 4% Hope 4% Oost Jan.-Juli Oude Vaart Nieuwe .uva China Japan Kon. Holl. Lioyd Kon. Ned. Stcosboot Kon. Paketvaeirt HuU. Stoomboot o Ned.- Scheepv. Unie Rotterdam. Lloyd fetoomv. Mij. Neerland Noordzee Oostzee A'dam Deli Besoeü Del'. Batavia. Cultuur Maatschappij Med*~ir 'I&dux. Rotterdam Dell a Sen Compania Cultuur gew V.K. 85 V, 86 101'/,6 6 IV. 1331/, 1241f 99 26% 501/. 100 U 12'J f 52.50 95l/o 296 act. Nierop Ja va-Cultuur lusulinde olie Poerworedjo Bodjong Tels «fe Co Stokvis H.V.A Ind Hand. Bank Cert. Handel Mij. Gew. Dordt3che. Gecona. Hull Petroi, Komnkl. Petroi Orion Petrol. Steana Romana *rr «dordnm Rubber Deli Bat. Rubber Neder 1 Rubber Kol. Rubber. Serbadjadi R'dam Tapanoeli Sumatra Rubber Oost Java Rubber Erie Missouri K. T. Southern Railway Car. Feundry Hide Leather comm. Union Pacific Centr. Leather Anaconda nonpar Interc. Rubber Me-ican Nat. 2e pref Marine Comm. idem pref South. Pacific Steels S"ü.<obafcer Smelting Cigar Topeka Kol. Banki Oudc Philips Geld prol. 3 25Va 216 IOOV4 441/2 57S 326 102 12-lVi 10972 214 7'/. 7ÓV2 83S-4 11M-10 IB1/, 42 32V4 165 I6V2 90 137V2 IS l'U 22'/) 150 7°/l8 "V* 63 OSl/, 9ii;/s 100 411/, 66 104V, 10?l/2 131/2 22 1C9-10 1581/, Wisselnoteeringen (Amsterdam). London Bcwyu Paryt Bruaeel Zwitserland Ween en Kopenhagen Christiania Stockholm New-York Marken 1.71 Kronen Ü.13 20.90 .20.70 55.10 0.18 .56.00 Telegrafisch. Weeroericht volgens waarnemingen verricht in den morgen van 19 Oct. 1921, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste Barometerstand: 771,6 München. Laagste Barometerstand: 748,9 Thorshaven. Verwachting tot den avond van 20 October* Zwakke tot matige Zuidelijke tot Zuid* westelijke wind. meest licht- totbalfbewolkt| weinig of geen regen, iets koeler overdag.

Nieuwe Leidsche Courant | 1921 | | pagina 3