Dagblad voor Leiden en Omstreken. ABONNEMENTSPRIJS V IN LEIDEN EN BlIITKN LEID SN W WAAI! AGENTEN GEVESTIGD ZUS 1 PEB KWABTAAL IBS9 PEB WEEKIU.19 ffRANCG PEB POST PEB KWARTAAL I2HQ Dit nummer bestaat uit twee bladen Landbouw-arbeidswet. Door de Regeering is een voorontwerp- Landbouwaribeiderswet gepubliceerd, waar over 'het 'advies van den ïïooigen Raad van Arbeid zal worden gevraagd, maar dat te- ivens belanghebbenden in de gelegenheid igeeft deze zaak te bestudeeren en eventu- weraschcai en bezwaren tot uiting te Wij hebben indertijd reeds een kort over- üicht van dit voer-entwerp opgetnomen, maar de materie schijnt ons van genoeg zaam belang, om daarop nog nader de .aandacht te vestigen. Nadat in het eerste hoofdstuk enkele be- igrippen nader zijn omschreven volgt in hoofdstuk 2 de regeling van den kinder arbeid. Een leerplichtig kind, zoo heet het daar mag geen landbouw-arbeid verrichten. Wel echter mogen door kinderen van 10 jaar of ouder, in de onderneming der ouders, licit te .werkzaamheden worden verricht, mits dit niet geschiedt gedurende den schooltijd en de aiteid niet langer duurt dan v'er ureu per dag en niet plaats beeft lunchen zeven uur 's avonds en 8 uur 's morgens. Het derde hoofdstuk bevat een aantal voorschriften tot het tegengaan van gevaar voor de gezondheid, de zedelijkheid of het leven der arbeiders. In hoofdzaak worden hier gevallen ge noemd, waarin bij algemeen en maatregel van bestuur zal worden voorzien, zoodat over de beteekanis van dit deel der wet met igeen mogelijkheid te oordeelen valt. Alles en dit schijnt ons, gezien de practijk een niet gering bezwaar, hangt hier af van de vraag wat die algemeene maatregelen van bestuur zullen inhouden. Voorschriften zullen bijv. gegeven wor- iden, dat bepaalde soorten van landbouw- arbeid of landarbeid onder bepaalde omstan digheden door jeugdige personen en vrouwen op grond van gevaar,voor de gezondheid, de zedelijkheid of het leven niet mogen wor den verricht of alleen onder bpaalde voor- Bepaald zal worden, wat ten behoeve van thon die lamdbouwarbeid verrichten moet worden aangewend: tot het bevorderen van de zindelijkheid en tot het buiten beschik baar stellen van privaten ;tot het bevorde ren van een dragelijke temperatuur; tot hot togengaan van het ontstaan of tot de .verwijdering van schadelijke of hinderlijke dampen of .gassen of van stof; tot'het voor komen van gevaar voor de gezondheid; tot het voorkomen.van brand en tot 'het verschaffen van gelegenheden tot ont vluchting bij brand enz., enz. Wat deze maatregelen zullen inhouden is niet bekend; wij weten daardoor niet in hoeverre hier mte de practijk rekening Aal worden gehouden on daarom rijst hier de vraag of het gewensoht moet worden ge acht aan den Minister zoo ver strekkende en misschien zeer diep in het loven ingrij pende bevoegdheden, die tot op zekere hoogte vallen buiten de controle van het parlement, te geven. Omtrent het in hoofdstuk vier bepaalde inzake de arbeids- en rusttijden, wordt op den voorgrond gesteld, dat dit niet geldt voor bij 'het hoofd of don bestuurder der onderneming inwonende bloed- en aanver wanten tot en mot den derden' graad van 18 jaar en ouder. Op eigen kinderen, Ideinkindeien, ouders, broeders, zustors, ooms en tantes en kinde ren van broers en zusters, die bij het hoofd der ondorneming inwonen, is dit doel van het ontwerp dus niet toepasselijk. Voor volwassen ar beider 6, niet inwonend, zal de gemiddelde arbeidsduur over het gOheele jaar 9 uren per dag bedra gen. Op verschillende door den Minister aan te wijzen tijden des jaars zal de arbeidsdag ©venwel 7, 8, 9 of 10 uren zijn. Gedurende 4 2 dagen per jaar zal echter, boven dozen wettelijken arbeidstijd, nog 2 uren per dag mogen worden overge werkt. De totale arbeidstijd in 52 weken, zal dus bedragen 52 X 6 X 9 2808 84 2892 uren. De ondernemer ie geheel vrij zelf de 42 dagen voer hoc overwerk te lie zen, mi-s hij daarvan aan het eiiv* der week mededeeling doet aan den Inspecteur van den Arbeid. Voor inwonende arbeiders is niet bo paald de maximum-naditrosttiid. De nacht rust moet, in vers hilleu.le declen des jaars bodragen 8, 9 of 10 uren. Ge durende 42 dagen per jaar mag die rusttijd tot 7 uren worden beperkt. Ook van deze 42 dagen )6 de keuze aan den ondernemo", behoudens de verplichting van kennisgeving des Zater dags aan den Inspecteur van den Arbeid. Op Zondag mag geen -Landbouw-arbeid worden verricht, behalve wanneer dit inoo- dig is voor de verzorging van dieren of van planten in broeikassen of -bakken. Jeugdige personen beneden 16 jaar mogen als regel geen landbouwarbeid verrichten tusschen 7 uur des namiddags ©n 6 uur 's morgens. Gehuwde vrouwelijke arbeiders mogen per dag 'hoogeetns acht uren land bouwarbeid verrichten; op Zaterdag na 1 2de JAARGANG. - WO&MSDAG 19 OCTOBER 1921 - No. 473 BUREAU: HOOIGRACHT 35 - LEIDEN. - TELEFOON !NT. 1278 ADVERTENTIE-PRIJS reit GEWONE REGEL1022 tfj DBS ZAT KB DAGS tOJO INGEZONDEN RECLAMES DUBBEL TA RH» KLEINE ADVERTENTIES nuj hoo^taw 89 woerden 50 eeat: 75 eeaL - bij roeraitbe*»Iis5 i uur is dezen arbeid voor haar verboden. Bij algemeene maatregel van bestuur, kan voorts worden 'bepaald, dat op Zater dag na 1 uur des namiddags door jeugdige personen, ongehuwde vrouwen ,of door mannen, geen arbeid mag worden verricht De gewone arbeidskaarten en arbeidslijs ten, tot heden bij den landbouw en den tuin bouw nog onbekend, zullen ook daar wor den ingevoerd. Gewestelijke commission, voorzien .van voorzitters en secretarissen, zullen den Mi nister adviseeren, o.a. over de bepaling dor verschillende dealen des jaars, waarin de onderscheiden arbeids- en rusttijden zullen golden. Plaatselijke commission zullen den directeur-generaal van den Arbeid advisee ren omtrent de toepassing van een groot aantal mogelijkheden tot 'afwijking en uit zondering. Hot -betreft hier nog slechts een vooront werp en „it is a long way" naar het staats blad, maar toch zullen belanghebbenden verstandig doen dit ontwerp grondig te be studeeren en eventueele bezwaren tijdig te publiceeren. Op het werkprogram voor dezen winter van onze kiesvereenigingen in de dorpen mag dit voorontwerp Landbouwarbeidswet niet ontbreken. V Leerplicht. Het wetstoniwerp tot den Leerplicht is de vorige week door de Eerste Kamer met 32 tegen 3 stemmen aan genomen. Tegenstemmers waren de heeren Luoasse. de Waal Malefijt en ldenburg. De overige anti-revolutionaire Senaats leden- hebben niet alleen aan deze wet hun stem gegeven, maar zelfs hield Prof. Die penhorst een betoog dat slechts bedoelde, een zakelijke metiveering van zijn stem, maar dat toch overging in een lofzang op de wet, die de ouders reeds bij tweede over treding in de gevangenis brengt. Wanneer mannen als de professoren Die penhorst en Anemia, leiders van ons volle in zeer bijzonderen zin, zulk een ontwerp 6tounen en het redht van den Staat om op deze wijze op te treden erkennen, dan moe ten wij ons niet verbazen wanneer straks als de gelegenheid gunstig is, de Staat zijne vangarmen verder uitstrekt,. Maar juist daarom deed hot ons goed, dat de heer De Waal Malefijt, hoewel hij wist te strijden voor een verloren zaak, nog eens duidelijk het anti-revolutionaire bezwaar tegen den leerplicht naar voren bracht. Dat bezwaar is niet 'hierin gelgen, dat wij voor onze kinderen geen behoorlijk onderwijs zouden vx-nsohen. „Maar aldus de heer de Waal Malefijt het principieele bezwaar blijft, n.l. dat de wet uitgaat van de stelling, dat de Söaat bevoegd ;b regelen te stellen voor do opvoeding. Deze bevoegdheid is alleen dan verdedig baar, als men staat op het standpunt dat de kinderen in de eerste plaats behooren aan den Staat en eerst daarna aan de ouders. Dit standpunt werd indertijd ingenomen door de mannen der Fransehe revolutie. Danton sprak 'het met ronde woorden uit dat de kinderen eerst behoorden aan de re publiek en daarna aan de ouders. Ik zal wel niet behoeven te zeggen, dat ik dit uit gangspunt zoo beslist mogelijk bestrijd. En de roden waarom ik deze wet. ook niet kan aanvaarden, is, omdat zij de lijn, die in 1900 werd uitgestippeld, verder door trekt en scherper insnijdt in het teven onzes volks." Zeer terecht werd tenslotte -door den heer De Waail Malefijt gewezen op het gevaar dat uit het aanvaarden van het beginsel, waarvan de Leerplichtwet uitgaat vroeg of laat consequenties getrokken zullen worden zooals nu reeds gedaan werd. Het gevaar dat. de strik eenmaal te kwa der ure ons om den hals geworpen, vorder zal worden toegetrokken, is volstrekt niet denkbeeldig. Beginselen werken door. Ook kwade beginselen. STADSNIEUWS. CHR. LETTERKUNDIGE KJtlNG. „Geverfde pop, met rinkelen omhangen, Gebulte jonkvrouw in uw staal koreet, Lamzaligste aller vormen, stijf Sonnet! Wat rijmziek mispunt deed u 't licht erlangen? Zoo dichtte Ten Kate in „een sonnet op hot 6onnot." En terecht? Misschien wol, wat betreft de „rijmzieko mis punten", do kwartpoëtaster, die volgens denzelf- den Ten Kate zijn „lorren bakt en plakt, dat do Muzen zich schamen." Maar geheel ten onrechte, wat aangaat den echten dichter, die „door het sonnet (klinkdicht) een wondere betoovering 6chiep, waarmede liet do fijnsten en lioogsten tot buide dwong" Dit geldt vooral van de „dichters van dezen tijd" zoowel op het terrein der Christelijke als op dat der „wereldsche" kunst. Dit geldt in bijzonderen zin van den dichter Jaques Perk (geb. 1859, overl. 1881), in wiens „sonnettenkrans" ons oen schat van schoonheid is bewaard gebleven. Een parelsnoer, waarvan iedero parel schittert in teero tinteling van schoonheid. Perk dichtte met opzet in den sonnetvorm omdat hij meende naar z'n eigen woord, dat heit denkbeeld, dat hij had kunstig moest, worden uitgedrukt en geen moeite hem te veel mocht zijn. „De ware vrijheid luistert naar de wetten: Hij stelt de wet, die uwe wetten achtte". En daarom bon hij zingen in zijn 6onnet aan de sonnetten: „Sonnetten, klinkt! U dichten was genieten! U dichten was genieten Maar het was evenzeer oen genot op den gis teravond in 't Nut gehouden vergadering van bovengenoemden Kring den heer A. B. Mulder te hooren, die esn aller aandacht beheerschendo lezing hield over den Mathild-e-cyclus, waarvan wo een overzicht laten volgen. Perk dichtte aldus spr. in een tijd, toen men, vrij naar De Genestet kon zeggen: Verlos ons van het preekdicht, Heer Geef ons natuur en schoonheid weer. Het was in den tijd» toen alle kunstuiting was verstard in dood uitzeggen van dingen, die de dichter zag, maar niet beleefde, toen de kunst glad-effen en vormelijk zich bewoog in afgepaste en gedistribueerde dagelijkschheid. Was het wonder, dat Perks „Mathilde" won-s derlijk opbloeide als een exotische bloem te mid den van dien poëzie-tuin? Kloos spreekt van de fijn-muzikale rijk-genu anceerde huppling en zwiering, tink'ling en jui ching van zijn melodieuse verzen." Spr. wil trachten voor zijn hoorders te doen openbloeien de sublieme pracht van het werk van den 20-jarigen genialen dichter en zal daarbij .velgen de indeeling van Alb. Verweij: Boek I. De Schoonheid. Boek II. Het schoonheid-looze. Boek III. Inkeer en mijmering. Boek IV. De vrede van wie zich in zijn Schoon heid terug gevonden heeft. En dan goeft spr. ons een schoon panorama van dezen rozenhof, maar hij leidt ons ook rond van bloem tot bloem, noemt ogs haar onderschei den namen, doe ons zien de bijzondere schoon heid van elk. We genieten van 't fijne spel van rhythme en klank en van de zuivere lyriek. „Elk sonnet is één stemming en te zaaim zijn ze een reeks, waar van 't verband luchtig wordt aangeduid, maar verder niet wordt uitgesproken." Spr. doet ons zien de kunstevolutie van den dichter. De natuurlijke liefde" tot de schoone vrouw wordt „liefde tot de natuur" en de liefde tot de natuur culmineert in liefde tot zelfs in het aanbidden van de Schoonheid. „Gevoel en zang, beeld en natuur, woord en gedachte, ze zijn goboren in de stroomende zeeën van zijn diepste wezen. Door de gebeeldhouwde sonnetten lot één krans gesnoerd, fluisteren tee- dere stemmen en door dat woud van strenge stammen ruischt een lied van lieflijke lyriek." Niet in Holland, maar in de Belgische Arden nen, in het stroomgebied van Ourthe en Le6se, bij de grot van Han, werd de gedachte, die in den dichter leefde, werkelijkheid. Vandaar de beroemde Grotsonnetten, door Al bert Verweij genoemd de kerngroep van de Ma thilde, die bij een bezoek aan de grot verstomd 6tond over de subtiele uitbeelding van Perk's gevoelens. Zijn beelden zijn echt en natuurlijk, onmiddellijk gegrepen uit de wereld, die hij zag om zich heen. Mathildo en do grotten, Leven en Dood het zijn onscheidbare mysterie, dat hij be zingt. Maar helaas! zegt spr. Jaques Perk, uw tempel van Schoonheid is heidensch in lijn en in opvatting. „Natuuraanbidding, 6choonbeidsaanbidding, zelfaanbidding, zie bier het voorhof, heilige en heilige der heiligen van deze hooge, onwe<lerge-j boren menschenziel." (Seerp Aneina.) Een „a esthetisch pantheisms" kondigt zich ook Perk's gedichten aan als plaatsvervangster ,n den Christelijken godsdienst, waar deze kun stenaar bij de gratie Gods zich zelfs niet ont zag de formule van hot allervolmaaksto gebod te misbruiken voor schoonheidsaanbidding. Uitvoerig toont 6pr. aan, hoo do Mathilde in zich bevat anti-christelijke tendenzen. Spr. wil opwekken te genieten van den rijkdom van schoonheid, die hier blinkt, maar hij wil ook waarschuwen voor den geest dor Mathilde. „Gij hebt gezongen, dichter, van „het lied des levens op het kruis des doods", maar de diepe hoilige 6ymboliok van dit beeld hebt gij niet verstaan." „Neen, gij liet een vogelijn zingen op 't ver murwde hout, maar gij verstondt niet, dat wij, die door 't geloof op de Rots der eeuwen boa-: wen, waarachtig kunnen jubelen het „lied des levens" bij „het kruis des doods van onze zon dige natuur" op Calvaria. Aan dat Kruis hebt ook gij uw schoonheids-uiting te danken. Hoe duidelijk en klaar bleek bij vernieuwing ook weer uit deze schoone inloiding, die door een korte bespreking werd gevolgd het nut van een Ghristelijken letterkundigen Kring inzon derheid voor onze „jongeren." Wij, Christenen, zijn gezondo realisten. Wij willen allerminst de werkelijkheid van het leven voorbijzien. Maar wij mogen ons concreet tbéisme, ons heerlijk Christelijk geloof, niet doen verwase men in een „aesthotisch pantheïsme", dat in de gedichten dor Modernen in 't algemeen en ook in de Mathilde van Perk prédomineert. Daarom was het ook fijn gevoeld, dat de Voorzitter deze samenkomst na 't gebed, begon met de lezing van een ander „lied der liefde", dat zingt van een Koning, „veel schooner dan de menschenkinde-ren", omdat genade op Zijne lippen is uitgestort. En die genade maakt rijk. Zelfs bij aestlietische armoede. S. M. „Con Amore". Thans kan definitief worden medegedeeld, dat „Con Amore" op 6 Januari a.s. haar uitvoering Ihoopt te geven van „Die Zer- störunz'Jerusalems", oratorium van August Klughardt, tekst van Leopold Gorlaoh. Voor de soli hebben zich reeds tot mede werking verbonden de dames: Mia Pelten- burg, sopraan, Haarlem, Jo van Emmerik.. mezzo-sopraan, Rotterdam, Hermine Poel Scholten, alt, Haarlem, en de heeren Jos Holthaus, eenor, Rotterdam, en Jac. Ph Caro, bariton, Utrecht. De begeleiding is toevertrouwd aan 'het zoo gunstig bekend staande Utrechtsch Stedelijk orkest Wij herinneren onze lezers nog even aan de buitengewone vergadering der Geref Schoolvereeniging, alhier, welke hedenavond in de Nutzaal in verband met uitbreiding&- en bouwplannen zal worden gehouden. In verband met het gesprokene door wethouder Do Lange in de laatst, gehou den vergadering, omtrent de verbetering van de Maria Gondastraat aan den Haag- weg, is door den heer Goedbloed c.6. eene vergadering bijeengeroepen van de bewo ners dier straat om te spreken over ver lichting,bestrating en rioleering. Deze vergadering zal Donderdagavond plaats hebben in „In den Vergulden Turk". Ons wordt medegedeeld, dat de verga dering der Anti-revolutiomairo Kiosvereeni- ging, waaromtrent wij gisteravond een be richt opnamen, niet Donderdag 27 October doch W oensdag 26 October zal worden gehouden. De plaats van samenkomst zal nog nader worden meegedeeld. Op Woensdag 26 October a.s. zal voor de afd. Leiden van den Ned. Christel Grafischen Bond optreden, de Bondsvoor zitter de heer Hofman, om te spreken over de werkloosheid in do internationale vakbe weging. De afd. Leiden van den Algemconen Noderlandsdhen Christel. Ambtenaarebond. heeft een krachtige actie op touw gezet., om alle ambtenaren, die nog niet of dio ver keerd georganiseerd zijn op te wekken tot den Ghristelijken Bond toe te treden. Tot dat doel is aa.n allen, die daarvoor in aanmerking fcomen een brochure toege zonden, waarin de heer C. J. van Daim, lid van hei. hoofdbestuur, do beteekeni6 van de Christelijke vakbeweging uiteenzet en mot grooten nadruk het personeel in Overheids dienst, voorzoover het de Christelijke be ginselen als richtsnoer voor het persoonlijk leven heeft aanvaard, opwekt zidh bij de Christelijke vakbeweging aan te sluiten. Wij juichen deze actie van den Christel Ambbenaarsbond van harte toe en indien er onder onze lezers nog ambtenaren moenten zijn, die zich tot nu toe afzijdig hielden, of die te kwader ure in „moderne" kringen zijn aangeland, dan wekken wij hun gaarne op althans met. ernst deze brochure te be studeeren en zioh af te vragen of 'hun hou ding inderdaad te verantwoorden is. -Met ingang van 1 November is aan Dr. Tj. Halbortsma, op zijn verzoek, eervol ontslag ver leend als hoofdassistent voor de kindergenees kunde aan de Rijksuniversiteit alhier, en voor hot tijdvak van 1 November tot en met 31 Do- comber is als zoodanig benoemd do heer J. van Lookeren Campagne, alhier. Voor het tijdvak van 1 November tot en met 31 December is benoemd tot assistent voor de echoikunde, buiten bezwaar van 's Rijks schatkist, aan de Rijksuniversiteit alhier, do heer TL Ph. Baudot, alhier. BINNENLAND. Raad van Arbeid te Hoorn. B. on W. van. Hoorn haddon dezor dagen te VGravemha-ge een conferentie met eoni ge Kamerleden, en met don referendaris aan het Ministerie van Arbeid, om te trachten den Raad van Arbeid voor Hoorn te behou den- Deze week zal over deze aangelgonheid een bespreking plaats hebben tusschen B en W. van Hoorn en van Zaandam met den V e rzekeringsraad. IvaJiditeitswet en Ouderdomswet. In do heden gehouden zitting der Tweede Kamer zijn do wetsontwerpen. Wijziging der Invaliditeitswet en der Oouderdomswet 1919 z. h. et. aangenomen, nadat bij de stemming over artikel 1 de Vrijheidsbond en de Christel i jk-Hist oris chen hadden to Dienstboden en Rijksinkomstenbelasting. Volgcms de „Avp," is do administratie Aan het Zoeklicht. Leiden, 19 October 192f„ Vreemde snuiters ontmoet men toch op het politieke pad. Van streek geraakt door de hooge be-» lastingen heeft de onlangs opgerichte Bond van Belastingbetalers een verkieringspro- gram gepubliceerd. 't Is te mooi om er niet wat van over te vertollen. Gevraagd wordt o.m.: Afschaffing van de personeele belasting; idem van de dividend- erj tantième-belas ting; idem van de grondbelasting; idem van de successiebelasting in de rechte lijn en niet to vergeten afschaffing van de ge meentebelasting. Afschaffing dus in het groot. 't Is alleen maar jammer dat men niet consequent gebleven is. Want in de plaats van al deze belasfin- gen wil men stellen do rijksinkomstenbe- lasting met een matige progressie die eerst haven do 20.000 mag ingaan. 't Gevolg van dit mooie bedenksel zou zijn, dat monschen met middelmatige in komens hun hee'.e tractemcrit ineens bij deri ontvanger konden brengen. Dat een Bond van Belastingbetalers het betalen van hooge belastingen als ideaal stelt is eenligermate verklaarbaar. Maar een zóó dwaas voorstel had ik van die zijde toch niet verwacht. «Gelukkig komt op het program ook voor: benoeming van deskundige mi- nistors, waanmee de Bond. door zijn eigen eischen een dikke streep haalt, en waaruit 'blijkt dat dwaze menschen nog weieens een verstandige zet kunnen doen. Het is toch niet denkbaar dat een „des kundig" minister zich voor de uitvoer ring van zulk een program zal leenen. OBSERVATOR. van de Rijksinkomsten-belasting begonnen, ook dienstboden in de belasting aan te slaan. Ilaar loonen zijn dermate gestegen, dat ze tezamen met een bedrag voor kost en inwoning door de belastingadministra tie voor elk geval op zich zelf borekenld, die ƒ800 bereiken of overschrijden; zoodat van die som belasting geheven moet wor den. De militielichting 1922. Krachtens kon. bes-luit bedraagt do mv 1-iitied'ioh'ta.ng 1922 25600, waarvan 600 voor de. 'zeemilitie worden bestemd. Wetsontwerp Levensves-zekeringsbcdrijf. Het wetsontwerp tot regeling van hel le vensverzekeringsbedrijf is ingetrokken. Overheidspersoneel. Het- perma-neavt ccmiré iT.it de bij bet C. M. V. aangesloten organisaties vaai rereo- raeeil in pu blieken dienst esn de R.-K. en- v.rie vca burgerlijk ovorheids'iersoneel hebben te. Amsterdam vergaderd cm te ko men t rit s r. men werking inzake vraagstuk ken veer do s-riardeeransg va.n overheidsper soneel. Het resultaat was. dat tot vnming van oen comité als hierboven bedoeld werd beslut-cn en dat daartoe werden aangewe zen vier vertegenwoordigers van elk der beide centrallen. Jaarwedden Gemeenteambtenaren. Naar w© vernemen, wordt hel tweede Deel van het -rapport der staatscommissie ingesteld om t-e onderzoeken, welke bezol diging moet worden genoten door de bur gemeester en ambtenaren era werklieden in dienlst der gemeente in Februari a.s. ver wacht. Stamboek Nod. Trekpaard. In de gisteren gehouden vergadering van liet hoofdbestuur der Ver. Stamboek voor het Ned. Trekpaard werd besloten aan. do eerstvolgende algemeene vergade ring voor Ie stellen toezegging te doen) tot deelneming voor een bedrag van ƒ59.000 in de tot standkoming van een permanent ten toonstellingsgebouw. Het hoofdbestuur besloot om, indien me dewerking vande afdeelingen wordt verkre gen, aan de algemeene vergadering voor te stellen, evenals in dit jaar, ook >n 1922 een nationale tentoonstelling van het Ned. Trekpaard te houden. Als vertegenwoordiger der Ver. in de groep Paardenfokkerij van het Kon. Ned. Landbouw-Comité werd aangewezen de heer jhr. J. van Vredenburgh. R.-K. Staatsprogram. Door het Dag. Bestuur van de R.-K4 Staatspairtij is aan de besturen der R.-K. Ivameircentralea de volgende circulaire ge richt „Ingevolge de opdracht van het Be- .-'uur van den Algemeenen Bond van R.-K. Rijkskringorganisaties in Nederland aan het Dagelijksch Bestuur verstrekt, om een concept van aanvulling en wijziging van het R -K. Staatsprogram te ontwerpen, ea rekening houdend mot het besluit dor Bondsvergadering van Mei 1.1. om daarbij do lot dusver gevolgde method© to volgen, •iiichten wij lot Uwe Besturen het befcef- ido verzoek, do onder Uwen Rijkskieskring behoorende plaatselijke Kiesvereenigingen uit te noodigen vóór 15 December a-s. hare wenschen kenjbaar te maken ten aan zien; van de aanvulling en wijziging van hot R.-K. Staatsprogram. Deze wenschen worden uit eiken kies*

Nieuwe Leidsche Courant | 1921 | | pagina 1