Dagblad voor Leiden en Omstreken. ABONNEMENTSPRIJS IN LEIDEN ES BUITEN LEID KB J. WAAK AGENTEN GEVESTIGD ZUS I PER KWARTAAL I ES» PER WEEK I0J» PRANCO PER POST PER KWARTAAL IU0 2de JAARGANG. - VRIJDAG 30 SEPTEMBER 1921 - No. 458 BUREAU: HOOIGRACHT 35 - LEIDEN. - TELEFOON INT. 1278 ADVERTENTIE-PRIJS PER GEWONE REGEL10221/1 DES ZATERDAGS !0£0 INGEZONDEN RECLAMES DUBBEL TARUfB ELE1NE ADVERTENTIES r&a hoossltae S8 woorden 60 «at: Zaterdag» 76 «ai, IS- bij voeraitbetalias -s Dit nummer bestaat uit twee bladen Oe candidaatstelling. (Slot). Hoe nu tot ihot voorgestelde doel to ge raken? Bij de beantwoording van.' deze vraag is het noodig bijzondere aandacht te srben- ken aan de bij do vorige verkiezing in de verschillende districten verkregen 9tem;aon- cijfers. Deze maatstaf is wel niet geheel zuiver, maar bij het ontbreken van andere gege vens, schijnt het ons in elk geval de bes te maatstaf. Er is toch ook geen enkele reden om aam te nemen, dat de A.-It. partij bij de komen de verkiezingen dn belangrijke mate zal worden verzwakt en dat de verhoudingen voor ons ongunstiger zullen worden. Ongetwijfeld, ook voor ons geldt het woord van Aóhab, dat die zidh gordt tot den krijg zioh niet mag beroemen als die zich losmaakt, maar al mogen wij ook bij onzo berekeningen en beschouwingen do voorzichtigheid niet uit het oog verliezen, we moeten to oh ook met de werkelijkheid rekening houden. En dan loert ons de ervaring met het vrouwenkios'iv hl. to Leiden en te Amster dam en fo Delft opgedaan, dat althans de eerste maal dat do vrouwen aan de stembus komen, een klein voordeel niet geheel uit gesloten is. Nemen we daarbij in aanmerking, dat wij bij do vorige verkiezingen een niet on belangrijk overschot hadden, dat onge bruikt bleef, on dat door de wijziging van hot Kiesrecht verschillende partijen allicht niet voor een zetel dn aanmerking zullen komen, dan is er althans eenige reden om to vorwachten dat wij straks een 14-tal zetels in /de Tweede Kamer zullen bezetten Daarmede kan bij het samenstellen en de combinatie van do lijsten rekening worden gehouden. En dan wil het ons voorkomen dat het aanbeveling zou verdienen bij de komende verkiezing niet met drie als in 1916, maar met twaalf candidatenlijsten uit te komen. Wij zouden dus moeten hebben twaalf kringen of groepen, die aldus zouden kun nen worden samengesteld: (de cijfers geven aan het in 1918 verkregen aantal stemmen. Kieskring Arnhem (13.754), 's-Eertogen- bosch, Tilburg, Maastricht en Nijmegen (11.930), Rotterdam (10761), groep 's-Gra- venhage on Amsterdam (13.832), Leiden (13.974), Dordrecht (26.536), groep Helder ten Haarlem (12.854), Middelburg (10.421) Utrecht (13.238), groep Leeuwarden en As sen (25.721); Zwolle (12.276), Groningen (15.230). Bij rustige beschouwing van deze cijfers blijkt, (de part-ij kiesdeeler was 13.809) dat er een zeer groot© kans is, dat op elk van deze lijsten één candidaat wo-rdt gekozen, met uitzondering van Dordrecht en Leeu wardenAssen, die twee candidaten zullen gekozen zien. Het spreekt wel vanzelf, dat. bij een zo'o groot aantal lijsten, hot. aantal namen op elke lijst betrekkelijk klein kan zijn, en dat verschillende reserve-candidaten op ver schillende lijsten zullen kunnen voorkomen. Wat heeft dit. systeem nu voor. In de eerste plaats, dat het mogelijk is, dat door overleg tussohen het Centraal Comité en de diverse kringbesturen, de mannen die in geen geval in de Kamer mo gen ontbreken, boven aan do lijst geplaatst kunnen worden en dat eveneens bij overleg aan enkele sterk op den voorgrond treden de reserve-candidaten een behoorlijke plaats verzekerd wordt. Tegelijkertijd kan bij do verdere samen stelling van do lijsten aan de Kamerkrin- gon meerdere vrijheid worden gelaten, waardoor het mogelijk wordt enkele perso nen, die men vanwege hunne bijzondere po pulariteit en hunne bijzondere bekendheid met plaatselijke en gewestelijke toestanden gaarne op de lijst ziet en die ook werke lijk als politieke personen iets boteëkonen. een plaats op een lijst in te ruimen. Do candidaatstelling zal dus als regel "'eel gemakkelijker en veel eenvoudiger ver- "oopen en minder tot ontevredenheid voor plaatselijke en centrale Kiesvereonigingen aanleiding geven. Aan den hopeloozon arbeid om eon lijst r-oor een groot aantal kringen tot aller tevredenheid samen tó stellen, wa.t tenslotte toch mislukt, zal dan een einde zijn gekomen. Maar bovendien zal dan zoo mogelijk met. nog meer vuur en mot nog meer geest drift dan in 1918 do strijd worden aange bonden, terwijl het aantal van 'hen, die niot in do eerste plaats uit beginsel onze can didaten stemmen maar uit andere overwe gingen ons hun stem geven, grooter zal worden. Ontevreden soldaten, zijn niet dn de meest gunstige conditie om met elan te strijden. En daar het aantal kiczors dat onzo candi daten steunt, .belangrijk' grooter is, dan het aantal van hen die in onze partij georgani seerd zijn, zal voorzoover dit zonder het beginsel te schaden mogelijk is ook met hunne wenschon rekening gehouden moeten wonden. Maar een ander groot voordeel, zoo niet het grootste, is dit., dat onze Kamer leden weer meor een eigen district hebben, waaraan zo meer in 't bijzonder hunne aan dacht kunnen sohenken en waar ze propa ganda kunnen voeren, terwijl de kiezers een adres hebben, tot hetwelk ze zich in voor komende gevallen wanneer speciale ge westelijke belangen aan de orde zijn kunnen wenden. 't Is zekor waar, dat bij de verkiezingen de beginselen den doorslag moeten geven. Maar er zijn ook .allerlei belangen die niet verwaarloosd mogen worden, en die zoo noodig in het parlement bepleit moeten worden. En dat kan alleen, indien we voorzoover dit mogelijk is, weer teirugkeeren tot het istolsel van di striolsafgevaaidigden. 't Zou niet gepast zijn het hier aangege ven 6ysteoin als het beste aan te bevelen, maar wel willen we hen, die straks geroe pen worden over de candidaatstelling te .beslissen, dit stelsel in ernstige overweging geven. STADSNIEUWS. A.-R. Kiesvereniging. Gisteravond, vergaderde de A.-R. kies- vereemdging „Nederland en Oranje.," alhier in de Nutzaal. De vergadering werd geleid door den 2en voorzitter, de heer J. Karstens, welke de vergadering opende met gebed en het lezen van een gedeelte uit de Heilige Schrift, nadat vooraf 'gezongen was Psalm 25 vers 2. Circa 100 loden waren aan wezig. Na lezing en goedkeuring der notulen word door den voorzitter meegedeeld, dat do heer J. de Lange, in verband met an dere werkzaamheden, ontslag |heeft geno men als 2e voorzitter en thans dus „amb- toloos" bestuurslid, geworden ia. Dat in de plaats van den heer Do Lange als 2e voorzitter door het bestuur is be noemd do heer J. Karstens, en dat in diens plaats al6 2e secretaris as aangewezen, de heer A. J. Sohonevölid. Terwijl tevens mededeeling geschiedde,dat do hoer T. S. Goslirga zijne benoeming tot bestuurslid heeft aangenomen.. De voorzitter zeide, dat deze vergadering is bijeengeroepen, in verband mot de a.s. dop utaten vergadering, welke D.V. op Vrij dag ,14 Oct. a.s. te 's-Gravenhage zal wor- don gehouden, en waarin een beslissing zal worden genomen inzake het bekende rapport Idenburg c.s., inzake het z.g. pas- siove vrouwenkiesrecht en de daarop be trekking hebbende resolutie van het Cen traal Comité. Het bestuur heeft den heer R. Z u i d e m a, hoofdredacteur der „N. L. Crt." bereid gevonden, dit punt in te lei don. De voorzitter dankte den heer Zuide- ma voor diens bereidwilligheid en gaf hem golegonheid tot het houden zijnor rede. Spr. begon met t9 herinneren aan de tot standkoming van het vrouwenkiesrecht. Tot het actieve kiesrecht worden onze vrouwen wettelijk verplicht, maar zoo staat het nidt met -het passieve kiesrecht. Onze vrouwen moeten stemmen, maar zij behoeven zioh niet te laten stemmen. En zoo is nu de vraag aan de orde ge komen, of wij met terzijdestelling van wat wij vroeger daaromtrent geleerd hebben straks ook vrouwen candidaat. zullen stel len, o fdat wij zullen vasthouden aan wat wij nog in 1917 als beginsel op den voor grond stolden? SpT. memoreerde dan de conclusies van hot rapport der Oommissie inzake het pas sief vrouwenkiesrecht en de door het Cen traal Comi'té voorgestelde resolutie, met welke resolutie 'hij zioh geheel en van har te kan vereenigen, zoodat zijne inleiding tevens kan zijn een verdediging van de door het C. C. ingediende voorstellen. Omdat zijn toelichting uiteraard kort moest zijn, wilde spr. een .paar punten meer speciaal naar voren brengen en wel ten eerste, dat aanleg, karakter, itaak en roe ping van de vrouw een andere zijn dan die van den man, maar om daarnaast vast .te houden deze gedachte, dat anders zijn. niet beteckent: van lagere orde, minder waardig. Breedvoerig werden deze gedachten nar der toegelicht. Reeds bij Ge schepping heeft God het onderscheid der geslachten ge stold, en ,word de vrouw den man geschon ken als oen hulpe. De vrouw, de tweede na ast den man Deze ongelijkheid is door den val ver scherpt. Niet alleen over den man kwam do vloek, maar ook over de vrouw, van wie het o.m. .heette: lot deu man zal uwe begeerte zijn en hij zal heerschappij over u hebben. Spr. vestigde er de aandacht op. hoe eT in het aanvaarden van dezen vloek tevens oen zogen ligt. Naarmate men meer tracht dit goddelijk woord ongedaan te makc-n en de vrouw z.g. onafhankelijk te maken °n vrij, naar die mate wordt ook de vrouw meer van. haar hiooge voetstuk gehaald. Het is al'tijd weer de vrouw, die de heil- looze gevolgen van deze theorión onder vindt. Mot kracht weersprak spr. de meening, als zou, bij het leven naair de in Gods Woord géteeikendo lijnen, de vrouw veron gelijkt worden en adhteruitgesteld. Dat zou 't wel geval zijn, indien een an dere plaat© en een andere itaak en een an dere bestemming beteekende een lagere plaats, een minder verheven bestemming. Maar zoo staat de zaak niet, wat door spr. met verschillende voorbeelden nader werd aangetoond. Met nadruk werd. mede afgewezen de meening, ais zouden wij door de hier ont wikkelde beginselen, de beteekenis van de vrouw onderschatten èn haar invloed wil len keeren. Juist het omgekeerde i6 het geval. Als Christenen willen wij de vrouw haar eer en haar recht 'gunnen; het is het Chris tendom dat aan de vrouw hare eere-positie heeft hergeven. De pracbiJs'Jh'e bezwaren die tlogeu het voorstel van het C.C. worden aangevoerd, d'eel'de spr. niet. Wij hebben nooit sterker gestaan en wij hebben nooit meer gehad het hart van ons volk, dan wanneer we vasthielden aan onze beginselen, en onze strijd een principieel karakter droeg. Op deze inleiding, die met een hartelijk applaus werd beloond, volgde een breede en zeer geanimeerde discussie, waaraan weid deel ger. omen door do hoeren Kuyper. Schoneveld, Do Jong, Lambooy, Pera en Mr. Karstens. Onze ruimte laat niet t.oe, dit debat, hoe interessant overigens ook, weer to gaven. In zijn antwoord had de heer Zuidema gelegenheid verschiTende punten nog na der too te lichten. Ontkend werd o.m. dat wij door aanneming v-ain de resolutie onder voogdij zouden woiden gesteld van hot C. C. He't is do partij zelf, dio de beslissing heeft. In antwoord op do gemaakte opmer king, dat .wij door het passieve kiesrecht af te wijzen niet consequent zijn, werd er op gewezen', dat hier een groot vorsohil is, daar het actieve kiesrecht- - welles invoe ring spr. betreurde, ook om de consequen tial gebiedend is voorgeschreven. Toe gegeven weid dat het meer principieel zou zijn, het passief vrouwenkiesrecht zonder meer af te wijzen, hoewel naar 6pr. meen de, wat thans wordt vastgesteld, pnactisoh op hetzelfde neerkomt. In antwoordt op-de opmerking, dat het actieve als het passie ve vrouwenkiesrecht een logisch gevolg is van het feit dat de vrouw langzamerhand een moer zelfstandige positie inneemt, weid er door spr. op gewezen, dat we met dit argument toch wel voorzichtig mogen zijn. Wanneer toch, medo doordat de goddelijke ordinantiën voor het huiselijk en maat schappelijk leven licht geacht worden, de vrouw langzamerhand meer gedwongen wordt zich in het publieke, loven ,te bewe gen, gaat het niet aan dit als argument te gebruiken om nu dezen weg voider te volgen en tot het einde af te loopen. Nadat door den voorzitter een wooid van dank was gebracht aan spreker en debaters, weid aan de orde gesteld de be noeming van 6 afgevaardigden naai' de a.s. deputatenvorgadering. Als zoodanig worden benoemd de volgende 'heeren: G. Rietkerk, H. J. Lamers, A. Francken, A. Mulder, G. Pieneman en J. Benard, als se cundi werden aangewezen de heeren: F. Eikerbout, J. Noorlandt en G. v. Zwieten. Op voorstel van den voorzitter werd do be spreking en beslissing inzake het bestuurs voorstel tot reglementswijziging uitge steld -tot een volgende vergadering wegens te vergevorderd uur. De commissie tot nazien der boeken van •den penningmeester, rapporteerde bij mon de van den heer J. G. Snel, dat de boeken en bescheiden' zijn na,gezien en in errde 'bevonden. Door het bestuur weiden hierna aan de goedkeuring der vergadering onderworpon de voorstellen inzake de Winter campagne, welke ongewijzigd werden aangenomen. In de eerstvolgende vergadering der kiesver- eoniging, welke einde October zal plaats hebben, zal de heer F. Eikerbout, lid van den Gemeenteraad als spreker optreden met het onderwerp„Welke punten zullen op het Program van Actie geplaatst moe ten worden." Voorts zullen gedurende dezen winter neg een drietal vergaderingen plaats heb ben, waarvoor verschillende sprekers zul len worden gevraagd. Aan het slot der vergadering werd door den voorzitter meegedeeld, dat tot hem hst verzoek is gericht, met het. oog op de meerdere actie, welke de Bond van Anti revolutionaire propaganda-clubs aan den dag legt, ook to Leiden een afdecling o.p te richten, opdat spoedig een ring Leidon en- Omstreken kan worden gevormd. Staande de vergadering gaven do navol gende heeren zich co als lid: K. Veorman; G. Rietbeek; R. Zuidema; G. Kuyper; W. v. d. Wijngaard;, J Bei- nard; E. Wa«:euaar. De voorzitter zal zoo sooedig mogelijk de heeren in vergadering bijeenroepen, en sprak dpn wensc'h uit, -dat meerderen zich zullen aansluiten. Nadat bij de rondvraag nog eenige hee ren het woond hadden' gevoerd, wordt de vergadering door den voorzitter geslo waarna de heer Zuidema eindigde met dankzegging aan den Heere. Stads-Evagelisatic. Er schijnt, du3 meldt men ons, in onze goede stad Leiden eene ontwaking te ko men op verschillend gebied. De A.-R. Kiesvereeniging zette het sei zoen in met oen prachtig geslaagden par tijdag waar in en buiten1 Leidon met al- geineene waardeering op wordt terugge zien. De Geref. Jongelingsvereeniging begon een propaganda voor den uitbouw, met oen schitterende lezing door den heer Schouten uit Rotterdam. Dezer dagen werd ens bericht, dat voor den- Wijk-Arbefiid van Ds. Groot Enzerink twee huizen aan de haven werden gekocht! Mon boort het groeien! Ook de Stads-Ev. uitgaande van de Geref Keik alhier schijnt haar arbeid met kracht aan te vangen. We meldden reed3 dat 6 Oct. a.s. voor dio Comm. hoopt op te treden, de heer N. Baas van Amsterdam. Dozo heer, 'is geen onbekende voor velen onzer lezers. De bekende straatprediker in A'dam weet uit de praktijk wat het evan gelisatiewerk inhoud en zal daarvoor zie ker belangrijke mddedeelingen kunnen doen. Zijn onderwerp, dat naar we verna men aldus luidt: „De Loidsohe Peurder", staat ons daar ook borg voor. Opdat niemand van wego de kosten zou behoeven thuis te blijven, besloot do Com missie de toegang .gratis te doen zijn. We twijfelen niet of do Commissie zal echter wel veel geld kunnen gebruiken (niet alleen, maar zeker ook noodig heb ben. Daarom zal er een collecte worden gehouden', dio naar we vertrouwen geen aanbeveling zal noodig hebben. Iedor weet nu eenmaal dat „Evangeliecoren" geld koet on die or niet aan mee kan worken acht hot natuurlijk een voorrecht er iets voor te mogen afzonderen, De kerk aan do Hooigracht zal zeker Donderdagavond, stampvol zijn. Men kome daarom njet 'te laat, want precies om acht uur zal de samenkomst aanvangen, opdat het ook niet te laat worde met. eindigen. Geve de Heere Zijn onmisbaren zegen, ook over dezen avond en doe Hii den ar beid onder vole afgedwaalden dienen tot terugbrenging van hen die van Zijnen dienst vervreemd waren. Zendingsavond. Gisteravond werd de, in ons blad meermalen aangekondigde, gezellige avond gehoudsn ten bate van bet linnenfonds der Zendingsschool. Do opkomst was buitengewoon bovredigend, zoowel balcons als zaal, alles was nagenoeg ge heel bezet, Ü6. Riemens ging voor in gobod sn sprak ver volgens con kort openingswoord. Spr. heette allen wolkom, hij had or. om niet oen confidentie te beginnen, wol togen op gezien om dezen avond te leiden. In do verschillende annonces, kon men tussclicn do regels doorlezen, dat Ds. Ricinens do gozob lig'heid er in zou moeten brengen. En deze specifiek Hollandsche eigenaardigheid is makkelijker door te maken, dan to omschrij ven of op le wekken. tiaar de damss van het Comité hobben den avond zoo goed voorbereid, dat spr. voor gezel ligheid niot erg bang is. Spr. geeft nu enkele inlichtingen over den arbeid van hot linnencomité en eindigt mot te constateeren dat het iets heerlijks is, dat de verschillende gemeenten eindelijk wakkor wor den en oog krijgen voor den grooten nood der Zending. Moge daarom dezen avond medewerken tot de vervulling der bedo van alle Christen kerken: „Uw koninkrijk kome." Na deze mot aandacht gevolgde rede werd „das zweite Trio" van Carl Bolnn uitgevoerd. Ds. Riomens had de pianopartij, terwijl de hoe ren van Leeuwen en Baak viool en collo speel den. In liet bijzonder de heer van Leeuwen bracht zoor mooi spel ten gehoore. Ds. Rieaners trad nu op niet zijn koor, en bracht de twee bekende Engolscho koorliedoren „When that the Lord en Fer all the Saints" ton gehoore. De beide nummers worden over 't geheel zeer goed uitgevoerd. Alleen had de uitspraak iets corrector kunnen zijn. Do heer Burger, directeur van het inter naat der Zenriingschool gaf nu een uitvoerige toelichting, op hot aanstonds to vertoonen ta bleau, oen tooneeltje. uit do Battaklanden. Hot tableau stelde voor een priester in vol ornaat, met alle noodig© ingrediënten. Enkoio Inlandsche hoofden zijn om hem heen geschaard, en daarachter vooren vrouwen en meisjes eon religieuzen dans uit, Dit tableau maakte een diepen indruk op allo aanwezigen Movr. A. v. Loeuwen-de Paauw zong hierna mot pianobegeleiding van Ds. Riomons: „Van het Watt© Bosch" van J. Wierts en het „Frühlings lied" van Unüauft. Wdj zullen over deze zangeres, met haar pracht tig vol geluid en zuivere uitspraak niot veel zeg gen, W© wenschen slechts het comité geluk met zijn kouze. Na de bedde bovengenoemde, lang en uitbundig toegejuichte liederen, gaf Mevr. van Leeuwen nog een kleine nagilt het bekende „Zon nelied" van Catharina van Renenes. Aan het ap-< plaus kwam toen geen einde. Mej. Bod uit Hongarije bracht nu een piano-t nummer ten gehoore. Dit technisch vooral hoog* staande spel trof ons. Alleen, het was meor dan hinderlijk dat de piano voortdurend door rumoer uit de gang we zouden haast zoggen over* schroeuwd werd. Een tableau voorstellend een Battaksclien krijgsdans, werd met zoor veel belangstelling ge-, yolgd. Hierna werd een pauze van 20 min. gegeven. Na do pauze werd hot 3e tableau voorgesteld, een kijkje in het maatschappelijk leven van En* gelsch-Indië, dat door Ds. Rieanens werd tosge* Jicht. Dit was wel hot interessantste der tableaux. Men kon zich nu een voorstelling maken, van do Kastenindöoling, den Godsdienst of liever heb .Boeddhistische bijgeloof, dat hier ten onrechte zoo verheerlijkt wordt. Mevr. v. Leeuwen-do Paauw gaf hierna nog enkele zangstukjes, dio als te voren zeer weiden toegejuicht. Het 4o tableau, werd nu uitgevoerd. Do krijgs* dans van het 2o tableau werd nog eens herhaald, waarop een Godsoordeel en ©an kijkje in do kop* Jtfm|3n.e]}Wij met gjsspannen aandacht worden Hot boven genoemdo Trio voorde nu „Sommer* nachtstraum" uit, wegens den boperkkm tijd slechts half, waarna door Ds. Rier.u'T.s en zijn koor hot „Lauda Som Salyatomin" eveneens voor do helft werd ton gohooro gebracht. De her Burger bracht nu in eenige woorden aan Ds. Riemens zijn oprechten dan ten w ..cb- lo hem toe, dat hij nog lange jaren wv.kzaam mocht zijn. Ds. Itiemers sprak hiena can kor! slotwoord, waarin hij de finr-a de Vries en Stevens voor haar exquise verlichting liuldo bracht en sloot na dankgebed deze uituemuud geslaagde bijeen* komst. Do 3 Octol>er-oj)tocht. Het bestuur van de 3 October-vcreoni- ging verzoekt ons Lo mélden, dn l door de lengte van den optocht, die geschat wordt op ruim ii K.M., het der Optocht-Com missie gebleken is, dat het niet mogelijk zal zijn, de Utrechtscho Y.-v te benutten; om den stoet te doet- keci u.De kop van den stoet zou dan reeds 'weder door de Kraa iorstraa t ,op- de Hoog c- woerd aankomen, vóór dat het einde daar weg was. Het is dus noodzakelijk geworden in dei} weg een wijziging te "brengen, zoodat nu de volgende route wordt genomen: k o- mende van Brecstraat^ Hoo- gewoerd zal NIET d e Utree lit- sclie Veer opgegaan wor- don, doch genomen worden Plan-Lage, Plantsoen, Kraai er- straat en zoo vervolgens. Gaarne voldoen we teven© aan het verzoek, de ingezetenen uit to noodigen om de vlaggen uit te steken, een verzoek waar aan naar. wij vertrouwen, (zooveel mogelijk zal worden voldaan. Heel Leiden moet.'a.s. Maandag in een.1 feestkleed worden gestoken. Onze stad is weder oene Melkinrichting rijker geworden. Het z.ijn de heeren R ijsbergen en Menken, die heden hebben geopend' do Melkinrichting en Zuivelfabriek „Rijn en S.chie", aan de Rijn- en Schiekade alhier, in het perceel waarin voorheen ge vestigd was eed nue'kizaak van do fa. wed. Onderwater. Do jongo firmanten hebben do zaak flink aangepakt en dlaarmede getoond hun tijd te begrijpen,. Het fabrieksgebouw en het daarachter gelegen pasteuriseerlokaal voldoen uit hy giënisch oogpunt aan de strengste ei schort eq zijn wat inrichting en ligging betreft zeer practiseh ingericht, waartoe hot groo te en ruime pand voldoende gelegenheid biedt. De firma zal haar zaak zoowel en grog als en, detail voeren. In speciaal hiervoor vervaardigde wa gens worden! de verschillende artikelen, zooals: kaas, boter, gopasteu r i- seerde flesschenmclk, room- en verder alle voorkomendemelkproduc- tien bij de clientèle rondgebracht.. Wij wenschen de jonge ondernemers veel succes toe in hun zaken. Vermelden we nog dat de eleclriciteit werd aangelegd door de fa. van Bergen Henegouwen, electrotechn-sch bureau al hier, ea het drijfwerk door de fa. van Wijk Levendaal. BINNENLAND. Wethoudersverkiezing Rotterdam. De R'ótterdamscho gemeenteraad heeft gisterenmiddag ter voorziening in. de vaca tures, ontstaan! door (het aftreden, van da heeren A. W. Heykoop en A. B. de Zeeuw, als wethouders benoemd de heeren T. da Meester (Lib.) industrieel te Hoek van' Holland en mr. van der,Hoeven (C.-H.), lid van de Eersto Kamer. Beida heeren hebben onmiddellijk do benoeming aanvaard. Voor de stemming had dr. van Rave- steyn er op gewezen, dalt men1 door het' niet/benoemen van sociaal-democraten in het gemeente-begluur de pure reactie aan

Nieuwe Leidsche Courant | 1921 | | pagina 1