Dagblad voor Leiden en Omstreken. ABONNEMENTSPRIJS IN LEIDEN EN BUITEN LEIDEN Q WAAR AGENTEN GEYESTIGD ZIJN PER KWARTAAL PES WEEK10.19 fRANCO PER POST PER KWARTAAL 12.90 2de JAARGANG. - DONDERDAG 2 JUNI 1921 - No. 357 BUREAU: HOOIGRACHT 35 - LEIDEN. - TELEFOON INT. 1278 ADVERTENTIE-PRIJS PER GEWONE REGEL 10221* DES ZATERDAGS 1030 INGEZONDEN RECLAMES DUBBEL TAREKP KLEINE ADVERTENTIES raa boogsteoa 60 woorden 50 cent: Zaterdags 75 «al* bij vooruitbetaling *S Uitleven. Zich U i tl O V 0111 Ieder mensch moet zich overeenkom- zijn eigen wenschen en verlangens ten uitleven. Ziedaar de korte inhoud van het vrijzin- ige stelsel, dezer dagen nog weer in den idschen Gemeenteraad aangeprezen. Er is een tijd geweest dat men van dit h uitleven groote verwachtingen koes- >rde. Heel het leven, te beginnen met de opvoe- ig, moest hierop worden ingericht. Als do j*7teensch zich slecthe naar zijn aard zou kun nen ontwikkelen, dan zou het menschdom 'pp hooger plan worden gebracht en een be tere en meer gelukkige samenleving worden Verkregen. I Dezo verwachtingen, hoe kan het anders Rijn op de meest bittere wijze teleurgesteld. On Hen mag Gods Woord aannemen of ver werpen, men mag hot als regel en richtsnoer roor het leven al of niet willen erkennen, Jraarhoid is en blijft, dat hot gedichtsol van s menschen hart boos is, dat wij van na- ,ure geneigd zijn, niet alleen God, maar ook >nzen naaste te haten, en dat uit. het hart menschen voortkomen booze beden- c tuigen. tr. Geschiedenis en ervaring zijn daar om de chyaartieid van deze Ipor te bevestigen, en de ls schoonste wijsgeerige theoriën hebben hier- epan niets kunnen veranderen. De mensch is van nature boos en zondig. ieljEen hater Gods cn der menschen. Is J En aangezien uit een vergiftigde bron teen goed water kan opborrelen en een leöhte boom geen goede vruchten kan A voortbrengen, zoo kaai ook uit de door de :lufeonde bedorven en vergiftigde bron van het monschelijk hart niets goeds voortkomen, En nu is wel, dank zij Gods gomeenc ge- ade, de doorwerking van de zonde eeniger- late gestuit. Allerlei factoren zijn er die medewerken. Ook de indirecte in- 'vlood van hot Evangelie is niet gering te ^jachten. Opvoeding en onderwijs, zeden en ge woonten, wetten en verordeningen, werken "Jpamen om de doorbraak van de zonde tot ïaro int-ento consequentie te stuiten en het isven althans dragelijk te maken. e Maar toch, als God genade het niet ver- fjoodt, hoe diep kan ondanks dat alles do 'mensch vallen, hoe ver kan hij afdrijven, hoe kan hij als in een poel van ongerech tigheid wegzinken. Zich uitleven, naar e:gen aard en verlan gen! Daar gaat de veelbelovende jongoman, id.ie zich verlustigt in het heerlijke genot jyan vrijheid. Do schoonste verwachtingen, worden ge- ikoestord. Hij hoeft aanleg, hij lieeft gaven, oon schitterende toekomst ligt. voor hem open. Maar hij gaat' zich uitleven en straks is het leven gebroken, een schoone toekomst hopeloos vernietigd cn aan alle verwachtin gen den bodem ingeslagen. Daai- is de jongodoehter door God met gezondheid en schoonheid gesierd. Een heerlijke toekomst schijnt haar tc wenken, 't Is in haar jonge leven al zonne schijn on vreugde. Maar zij gaat zich uitleven, naar haren aard en verlangen. Zij rekent noch met goddelijke-, noch met ïnciisöhcilijke wetten en ordeningen cn straks is de schoone bloem geknakt en blijft niets anders over dan oen monschelijk wrak, door zichzelf en anderen verafschuwd. Ontzettend cn droef zijn de gevolgen van het. zich uitleven op elk gebied. Ti In het maatschappelijk leven heb ben we daarvan een proeve gehad in de vo rige eeuw, toen op dit gebied het liberale Saijheidssysteem werd toegepast. En op staatkundig gebied voert het in minder dan geen tijd tot een toestand die erger is dan oproer on revolutie. Maar zegt de V.rijheidsbondergij doet ons omrocht. Gij maakt van ons bedoelen oen carricatuur. Wij denken er niot aan het „zich uitleven" in dezen zin op te vatten. En dat. is volkomen juist. Men durft on daarvoor zijn wij dank baar de consequentie van zijne theoriën niet aan. Op geen enkel' terrein. Men wil vrijheid, maar binnen de perken van wet on orde, waardoor het vrijheidsbe ginsel in de theorie van het „zich uitleven" wordt, begrensd. Wij achten dit een zeer gelukkige incon sequentie, omdat men daarmee in den grond der zaak toch weer eenigermate het christe lijk standpunt nadert.. Het eenige en alles beheers ch end e onder scheid hierbij is, dat do vrijzinnige zelf de grenslijnen wil trekken, terwijl de chris ten buigt voor de eischen van het. Woord van God. Dat de vrijheidsbeperking zooals de vrij zinnige die wenscht een willelceuri ge i6 en daarom gemakkelijk in o n g e-m o t i- veerdedwang entyrannie ontaart terwijl de Christen vraagt niet naar eigen verlangens, maar naar de hooge en heilige wet Gods. STADSNIEUWS. Vereeniging voor Chr. Mid. Onderwijs. Gisteravond werd door bovengenoemde vereeniging een ledenvergadering gehouden in het gebouw der Chr. H. B. S. Witte Singel. Nadat, de voorzitter Ds. Kouwenhoven de vergadering geopend had, ging Ds. Broek stra daartoe uitgenoodigd, voor in gebed. Na het lezen der notulen, welke onver anderd werden goedgekeurd, deelde de voorzitter mede dat. deze vergadering in hoofdzaak was saamgeroepen ter voorzie ning in de t wee vacatures in het. bestuur. De in de laatst gehouden vergadering ge kozen bestuursleden de hoeren Sasse er Wester, hadden beiden gemeend te moeten bedanken. Zoodoende moet in de vacatures Roscam Abbing en Fontein nog steeds worden voot- zien. Tot. stemming overgaande werden tot. be stuursleden gekozen de hoeren J. P. Mu 1- der cn Lourens Bosch, welke, niet aanwezig zijnde, met hunne benoeming zul len worden in kennis gesteld. Door den penningmeester Dr. v. Es wer den hierna eenige medodeelingen gedaan van financieelen aard. De 6 pCt. obligatieleening groot f 60.000, welk door de vereeniging is uitgeschreven, is uitnemend geslaagd. Op dit oogenblik is toch een bedrag van f 52.000 -ingeteekend, terwijl nog f 4000 is toegezegd. Er is dus nog circa f 4000.te plaatsen, wil het- geheele bedrag volbeckond zijn. Het zal dus voor 'hen, die van deze voordeelige en solide belegging alsnog wil len gebruik maken, zaak zijn, met het. ne men van één of meer dezer aandeelen, haast te maken. Voorts werd meegedeeld dat het terrein aan den: Rijusburgerweg, waarop eerlang de nieuwe Chr. H.B.S. zal verrijzen, dooi de vereeniging is aangekocht voor de som van f 32.600.-. En eindelijk kon door den penningmees ter worden meegedeeld, dat de oproep in de laatsto vergadering gedaan, betreffende uit breiding van het aantal contribuanten, niet zonder succes is gebleven. Werd in de vorige vergadering meegedeeld dat hot bedrag der jaarlijkfsöhe contributies f 1400.bedroeg thans kon worden geconstateerd dat dit be -drag tot. f 1800.— is gestegen. In verband hiermede word nog door den voorzitter een opwekkend woord gericht, tot cle aanwezigen, om zooveel mogelijk aan de uitbreiding on opvoering van het. aantal óontiributanten, krachtig mede te werken. Door Dr. van- Es werd hierop de verga dering met dankzegging geëindigd. Door de niet talrijke aanwezigen werd na sluiting der vergadering de in aanbouw zijnde uit breiding der school bezichtigd. Aan liet postkantoor Leiden en de daaron der rcesorteerende hulppostkantoren werd gedu rende de maand Mei 1921 ingelegd f 98856.21; terugbetaald f 134441.72. - Gisteravond opende de lieer L. Dommcnie zijn nieuwe zaak voor kantoorinstallatiies, Haar lemmerstraat 219 alhier. Wc zijn vanmorgen even een kijkje wezen ne men in het keurig ingerichte perceel. Het geeft ons een indruk van de voortvarendheid van den heer Demmcnie, Het allermodernste op kantoorgebied was aan- vt-zig. Praktisch en goedkoop is zijn devies. Heel welwillend liet hij. ons de werking zien der Rotary Cyclostyles, een vermenigvuldigingstoc- stel, dat zeker z'n weg naar de meeste kanto ren wel vinden zal. Telgeer daar voor belangheb benden gratis onderricht in de behandeling zal gegeven worden. Verder zagen we een geldkist die op vernuftige wijze tevens als kasboek was ingericht, Nieuwe stapeldoozen enz. We duiven den heer Demnienie veel succes voorspellen, en raden belangstellenden aan zich eens op de hoogte te gaan stellen. BINNENLAND. Van het Hof. De Ivon-in-gfin--Moe.rtcr heeft een belangrijk bedrag aan het hoofdbestuur van liet be- derlandsdhe Roocle Kruis doen toekomen ten bate van de behoeftige Nederlanders Ie Berlijn. Burgemeester van Amsterdam. Woensdagavond werd door sommige bla den imet stelligheid veraekcnl. dal eersf- daags de benoeming van den heer Keliwich Verschuur burgemeester van Groningen, tot. burgemeester vau Amsterdam is le ver wachten. Het N. v. d. D. meldt evenwel dat als bwv gomeester aan do Koningin zal worrlien voor gedragen \de. lieer W. ide Vlugt, de tegen woordige wel houder van publieke- werken van Amsterdam, tevens oud-lid van de Tweede Kamer. Het bericht van de benoe ming kan tegen het eind dezer week in de Staatscourant verwacht worden. Christel. Boeren en Tuinders. In de Dindsdag gehouden vergadering van den Christel. Booren- en Tuindersbond, werd het. slotwoord gesproken Prof. Dr. J. R. Slotemaker de Bruine. Deze wees >er op hoe we bijeen zijn voor practische vragen-, niet om een stichtelijke beschouwing te geven. De practijk hebben we gohad in het. onderwerp de „arbeidstijd", en de theorie en practijk in „socialisatie" en nu het opwekkend slotwoord, niet. stich telijk, niet een preek. niet. ecu derde referaat, maar de tusschenweg, een samenvatting. Achter de practijk echter leeft altijd een achtergrond. Voor ons bestaan geen reeële. aardsche, practische landbouwersvragen zonder meer. Altoos is er een achtergrond van het. eeuwige. Uit de schepping Gods blijkt ons de toewijding, het doel en de taak Daarom Christelijke organisaties voor het maatschappelijk leven. Wc ervaren eiken dag hoe het aardsche werk neertrekt verdort; hoe de draad tus- sc'hen het aardsche cn geestelijke rekt, tot zij knapt. Dan wrordt. het verband kunstma tig hersteld. We zien or uit hoe er een ach tergrond achter de practische vragen schuilt. Uit de geestelijke voorraadschuur grijpen wij de twee grondbeginselen op, -die zich op dringen in verband met de onderwerpen van dezen dag: het sociale en het individueele, Het eerste, dat allen omvat, en hot tweede het recht van den enkeling. God heeft ons solidair geschapen, zij dan ook bij het stre ven naar socialisatie de grondgedachte so- lidak.De organisaties van personen en groe pen, de vakorganisatie van beide kanten 'hebben ook de solidariteit te betrachten, van, samenwerking te willen weten en vertrouwen jegens elkander, te koesteren. Brongt dit dan geen gevaar met zich mede? Zeker, ook aan de zijde vaai de arbeiders. Maar laten we daarover vooral in dezen kring niet spreken, en daarenboven- met conservatief tegenhouden, wat noodig en bovendien gees telijk zuiver is. C'lcmenceau naar ons land. Naar wij uit goede bron vernemen zal eind Juni of begin Juli Clemenceau in ge zelschap van den schilder Monet een kunst reis door ons land maken. De beide vrien den, die per auto zullen reizen, willen eenige schilderijen van Rembrandt en Frans Hals bezichtigen en zullen Rotterdam, den Haag, Haarlem en Amsterdam bezoeken. Invoerrecht op krenten. Uit Athene wordt aan het „Vad." bericht dat de Grieksche handelaars in hooge mate verontrust zijn door het bericht, dat cle Ne- derlandsche Regeering voorgesteld heeft, het invoerrecht op krenten van f 1.50 tot. f 2.50 per 100 kilo te verhoogen. Zij hebben zich tot hun regeering gewend met het verzoek stappen te doen bij do Nederlandsche, opdat van een dergelijke biii-tiengiewone verhoo ging worde teruggekomen. Een vliegterrein op een postkantoor. Het. nieuwe postkantoor te Chicago, dat (hans in aanbouw is, zal van een dak voor zien worden, waarop postvliegtuigen zullen kunnen landen. Het zal verder door niimia- tuiu'-ondergrondseho spoorwegen met alle belangrijke stations in de stacl wrorden ver bonden, meldt do „Daily Mail". De ziekteverzekering. Op do jaarvergadering van „Patrimo nium" deelde de heer Smeenk omtrent de re geling van de Ziekteverzekering mede, dat de commissie uit den Hoogen Raad van Arbeid er voor is om do regeling Posthuma- Kupers te aanvaarden, doch* de uitspraak moet nog komen. De anti-revolutionnairen én christel.- historischen wenschen een publiekrechte lijke regeling op -Am grondslag der wet- Talma. Hoe het nu met do verdere behande ling gaan zal, weet- spr. niet, wel dat er on der de soc.-dem. groote verdeeldheid iheerscht. Met den heer Duys achten alle ver zekeringsdeskundigon het plan verwerpelijk Wat de R.-Katholieken-, zullen doen, is nog niet te zeggon. Spr. is van meening, dat do zaak niet vol komen wordt overzien. Ook de heer Kupers is (niet. volkomen op de hoogte van de be palingen der Zicktewet-TalmaDe heer Posthuma is een buitengewoon gladde baas en een bekwaam man. hij nam reeds onder Minister Talma het. zelfde standpunt in als thans. Toen is'het hem niet. gelukt de zaak in deze richting te sturen. Thans heeft, hij de heer Kupers voor zijn standpunt weten te winnen, het geen consequenties meebrengt voor de geheele sociale verzekering. Daarom meent spr., dat het gevaarlijk is op het. standpunt Kupers-Posthuma in te gaan. Volgens hem zal men, nadat de noo- dige wijzigingen zijn aangebracht-, aan de wet-Talma moeten vasthouden. De geheele sociale ven-zekering zal publiekrechtelijk ge regeld moeten worden. De vergadering verklaarde zich met deze zionswijze te kunnen verecnigen. Uitvoering Invaliteitswct. De opbrengst, van den verkoop van in- vaKteitszegels in de maand April bedroog f 2.864.199.95. Het voor de maand Maart opgegeven be drag ad f 2.722.599.47Va moet worden ge wijzigd in f 2.722.693.22 'A Een aanvraag van 27 millioen. Bij de Tweede Kamer is ingediend een wetsontwerp tot verhooging van de begroe ting van Financiën met f 27.097.599.67. Voor „voorschotten" voor woningbouw mot premie is noodig een bedrag van 23 millioen, voor teruggave pensioenkortingen, enz. is mede 'n bel andrijk bedrag noodig,ter- wijl de heffing van de plaatselijke inkom stenbelasting door het Rijk in verschillende plaatsen o.a, in de behoefte aan meerdere kantoorruimte moet. worden voorzien. Onder -het. in totaal aangevraagde ad f 27.097.599.67 bevindt zich cene som van f 24.400.000 aan buitengewone" uitgaven, zoodat de gewone dienst, uit hoofde van de supplctoire aanvrage wordt belast met f 2.697.599.67. BUITENLAND. Nieuwe crisis in Oostenrijk. Op voorbeeld van Tirol en Salzburg be sloot de Landdag van Stiermarken, even eens een volksstemming te houden over de aansluiting bij Oostenrijk. De bondskanse lier Mayr, die volgens hot eenstemmig oor deel der bladen, dit besluit had trachten te voorkomen, vond hierin aanleiding met zijn Kabinet af te t reden. In politieke kringen verwacht men, dat president Haenisch het. oude kabinet zal vragen, de zaken voorloopig te blijven be hartigen, ofschoon de bondskanselier ver klaard heeft. dat. hij in geen geval langer aan het. bewind blijft. De ch rist.-sociale „Seischpost" geeft als conig redmiddel voor het voortbestaan van den bondstaat aan de vorming van een ministerie, samengo- steld uit de meest vooraar.staande mannen van do bondsregeeringon, opdat de in de verschillende bondsstaten geveerde politiek in onmiddellijke aanraking kome met de buitenlandsche politiek. De komende dagen zulleu reeds ophelde ring brengen, wijl Dinsdag a.s.-de Christe- lijk-aociale partijdag bijeenkomt. In elk geval staat Oostenrijk weder voor een nieu we crisis. Do Engelsche gezant heeft heden een lang durige bespreking met. don bondskanselier- gehad. Amerika en de Volkenbond. Ter gelegenheid va,n de verleening van een universilakon graad aan lord Robert Cecil, in verband met diens werkzaamheid ten behoeve van den Volkenbond, zeide deze. dat niomand meer dan hi jzelf bet rourde, dat Amerika uit. den Volkenbond gebleven was; niemand trouwens had zich zooveel moeite gegeven voor do toetreding van Amerika, dan hij. Doch hij zou nimmer toegeven, dat het besluit van de Vereen. Staten noodlottig was voor den Volkenbond, en de Engelsehen zouden erger dan lafaards zijn, als ze zich uit den bond terugtrokken, omdat hun machtige bondgenoot hun zijn hulp ont hield. Hot was niet. de eerste keer, dat. zi» zonder hulp van anderen, er op uit waren getogen om groote morcele on internatio nale hervormingen tot stand te brengen. Als de Engelschen den Volkenbond verliei ten cn zoo de laatste hoop om de bescha ving te redden, vernietigden, zouden zij dit. niet gemakkelijk kunnen verantwoorden. Absenteïsme van Lagerhuisleden. In Engeland wordt evenals bij ons, ge klaagd over het. absenteïsme van de volks vertegenwoordigers. Dit. heeft Sir John Butcher er toe ge bracht, in het Lagerhuis aan don kansel ie van de schatkist te vragen om do loden to FEUILLETON Eindelijk 'thuis. 20) Ik zit voortdurend in angst over hom «n zoo vaak denk -ik och, wais -hij maar een klein ventje, zoo als je broer tje Alfred, dan kon ik hem door en door loeren kennen en hem in zekeren zin vormen; hij zou een groot gedeelte van den dag om en bij mij zijn en me dunkt, ik ?ou hem den godsdienst zoo aantrekkelijk ma ken, dat hij zelf Jezus wel moest zoeken, Vindt je het niet heerlijk om Alfred te om derwij zen?" Arme verlegen Esther! Welk een doodge wone vraag scheen haar nichtje dat te vin den. Zij kon haar immers onmogelijk ver tellen, dat er wel eens een geheele week verliep zonder dat ze zelf6 aan Alfred dacht én dat hot denkbeeld om hom to onderwij zen nog nooit bij haar was opgekomen, „ik geel' hem geen les", zeide zo ten slotte, „ik heb geen tijd voor zoo iets, 'hij gaat op echool. zie je cn moeder helpt hem oij zijn huiswerk". „Maar", zeide Abbic met een peinzend, ge zichtje, „ik bedoel ook niol, dat je hom los zoudt geven of iels dergelijks, hoewel ik .hfjt prettig zou vinden, wanneer hij mij bij fcUos noodig kadA maar ik dacht ei- nu meer in liet bijzonder aan hoe heerlijk hef. zou zijn lieim voor Jezus te winnen: het schijnt mij zoo veel gemakkelijker als iemand jong is. Of heeft, hij misschien Jezus al lief?"' Als een-ig antwoord schudde Esther het hoofd. Zij ken haar nichtje niet in de ern stige blauwe oogen zien' en zeggen, dat zij haar broertje nog nimmer door woord of daad gevraagd had tot Jezus te komen. „Zie je, ik wou alleen maar zeggen, dat de gelegenheid u zooveel gunstiger is dan mij. O, Esther, mijn hart ie zoo bezwaard over Ralph. Ik sta geheel alleen. Weet je wel, dat vader en moeder geen Christenen zijn en onze huiselijke omgeving is voor een jong mensch niet de meest geschikte. Hij is zeer levenslustig, noemen zij •het. Zijn collegevrienden, zijn alle jongelui, met wie ik hem niet. graag zie omgaan en er is niemand dan ik arm, klein ding om een dam op te werpen tegen den stroom van wereldsgezindheid, die hom van alle kanton omringt. Ben ding vooral verontrust mij, hij is of liever hij is niet hier bleef de arme Abbie steken cm er ontstond een oogenblik stilte. Na een korte pauze hernam ze: „O, Esther, je zult het wel zien zonder dat ik het jo vertel; het is iets, waarbij ik ten zoorste je hulp behoef. Ik rekeni dan. ook op jo. Zoowel om zijnent als om mijnentwil heb ik je komst met. verlangen te gemoet •gezien. Ik weet., dat het ook voor hem goed zal zijn, dat je hier logeert. Esther had graag willen weten, waarin dat. „iets" bestond en wat er van haar ver wacht werd maar do pijnlijke trek op haan nichtjes gelaat weerhield haar en zij zeide slechts: „Waar is hij nu?" „Op de hoogeschool en hij leemt de vol gende week hier. Vooral voor hem lean ik er naar verlangen een eigen huis te hebben. Ik bon vanplan om hetheni bij ons zoo aan genaam te maken, dat. hij het huiselijk leven verkiest boven het leven, dat hij nu leidt.." Nu ontspon zich eeu langdurig gesprek over het aanstaande huwelijk. „Moeder is niets in haar schik, dat wij in Augustus trouwen en het was natuurlijk ook prettiger als het wat later viel, maar de zaak is, dat de heer Forstor in September naar het buitenland nioet." „Wie is mijnheer Fosther? Kun je niet trouwen ails hij er niet bij is?" „Dat zou niet best gaan," zeide Abbie met een vroolijk lachje, „hij is de man, met wien ik zou trouwen." „Och, kom, is 't heusch?" en Esther moest om haar vorige vraag lachen, maar plotseling schoot haar iets te binnen en ze vroeg: „Is 't een dominé?" „O, heden, neen, 't is een gewoon koop man." ,Is hij oon Christen?" vroeg ze verder cn I zoo vreemd viel het haar over dit onder- werp te 6preken, dat ze er het. eenvoudige zinnetje niet dan stamelend kon uit- I brongen. Op deze vraag keerde Abbie haar ge- I zichtje naar Esther en zag haar met haar heldere oogon ernstig aan. „Esther," zeide zo snel, „ik zou niet met demand kunnen trouwen, die dat. niet- was." „Waarom niet", vroeg Esther,.een weinig verbaasd over don nadruk, waarmede haar nichtje gesproken had. „Zou je denken-, dat daar kwaad in 6tak?" „Misschien niet voor een ieder; me dunkt, dat. men onder biddend opzien mot zijn eigen geweten te rade moet gaan; voor mij zou het zeker verkeerd zijn. Ik ben te zwak en ik zou dan niet kunnen opwassen in dc genade. Ik voel, dat ik zooveel mogelijk steun en hulp noodig heb. Ja, Foster is een oprecht Christen. „Als do heer Fosther geen Christen was" zeide Esther, zich op hel. gebied der gissin gen begevend, „zou je hem dan toch trou wen?" Abbie antwoordde met een lichte huive ring: „Ik hoop en vertrouw, dat ik kracht zou ontvangen om te doen, wat recht was." „Ja, dat denk je nu wol," hield Esther vol, „omdat er geen nood is, dat je zoo op de proof gestold zult worden, maar ik moet je zeggen-, dat ik niet geloof, dat je hom- bedanken zoudt, als het er op aan kwam." Abbio's teen was zeer nederig, toen zij antwoordde: „Misschien niet, het kon zijn, dat ik jammerlijk mistastte en toch, Esther. H ij heeft, immers gezegd: „Mijn genade is u genoeg." Na eon oogenblikje van stilte hernam haar gelaat zijn vorige vroolijke uitdruk king en zij vervolgde: „Ik ben maar blij. dat ik een derge lijke vuurproef niet behoef te doorstaan en ik vind het niet goed zich zelf te kwellen met. do gedachte, wat wel had kunnen ge beuren. „Genade van God ontvangen heb bende. sta ik lot. op dozeu dag" is mijn motto. Als mijn plicht mij voorschreef den brandstapel te bestijgen,dan zou ik tot. mijn Verleger .gaan on om de „noodige genade" bidden, maar zoolang ik niet weet of een dusdanige beproeving mij vacht, begrijp ik niet, waarom ik vragen zou om iels, dat ik niet. behoef of waarom ik mij zelf ongeluk kig zou maken door te peinzen over dingen die waarschijnlijk nooit gebeuren, maar •toch bid ik God iederen dag mij bereid t« doen zijn voor alles, wat de toekomst bren gen kan." (Wordt vervolgd), j

Nieuwe Leidsche Courant | 1921 | | pagina 1