Dagblad voor Leiden en Omstreken. 2de JAARGANG. - VRIJDAG 8 APRIL 1921 - No. 312 BUREAU: HOOIGRACHT 35 - LEIDEN. - TELEFOON INT. 1278 houden raadszitting was echter bericht ingeko men, dat do heer v. Eek deze benoeming niet aanvaardde, omdat hij in Dordrecht geen woning kan vinden. Gieteravond word de aangekondigde wel-* dadigheidsvoo ra toling gegeven in hot Luxor-The- ator, ten bate van de noodlijdende Duitscho kin deren. De avond werd geopend door den heer André de Jong die nament* het Comité allen hartelijk welkom heette en in 't bijzonder een woord van dank bracht aan de. dames en heeren die hunne medewerking verleenden. Daarna werd de Zeeuwsche hoofdstad in oen groot aantal taforeelen op doek gebracht. De Dames-Gymnastiek-verceniging „Brunhildo" gaf hierna onder de bekwame leiding van Mevr. Dieben-Konings enkele welgeslaagde oofe- ningen, die terecht veel bijval oogstten. De oefe ningen werden mot de mec6te correctheid uitge voerd. Nadat vervolgens Mej. Dito Blooker, concert zangeres te Haarlem enkele liodercn had gezon gen en de hoer N. W. v. d. Brandhof, een spe cialist op dit gebied een clarinet-6olo ton beste had gegeven dat modo zeer in den smaak viel, werd het hoofdnummer van den avond de Honger- blokkade-film vertoont. Dezo film, op duidelijke wijze toegelicht, door Dr. E. W. de Flinus arts te 's-Gravenhage. gaf een indrukwekkend beeld van hot groote lijden dat over het Duitsche volk gekomen is. Vooral door de tegenstelling met den toestand in neu trale landen, werd een indruk verkregen van de ontzettende gevolgen van de blokkade, inzonder heid voor het opgroeiend geslacht. Na de pauze werd het mogelijke gedaan om de opgedane indrukken weer weg te lachen, waar toe vooral de heer Lou Bandy het zijne bijdroeg. Niemand die de uitvoering tot het einde bij woonde, zaj daardoor onder den indruk gebleven zijn van den grooten nood van het Duitsche kind. Vermoedolijk zal deze avond voor het comité oen niet onaardige bate hebben gegeven. Maar als wo een goeden paad mogen geven, laat hot dan deze zijn, voortaan niet meer op een der gelijke wijze de „weldadigheidszin" van het uit gaand publiek to prikkelen. f—i Alhier is gisteravond na gehouden bospre- king met cenigo Hoofdbestuursleden, opgericht oen afdeeding van de Voreeniging van Geheelont houders onder Spoor- en Tramwegpersoneel (S. O. V.) Besloten werd over 14 dagen een open bare vergadering te houden, afgewisseld door mu ziek. Het bestuur bestaat uit J. Verboom voor zitter, J. Flaman secretaris Huigstraat 4 en J. Hundorsmark penningmeester. De meisje6vereemging V. O. K. (Voor On zen Koning) alhier hoopt D.V. a.6. Maandag in het gebouw „Nathanael" een openbare vergade ring te houden, waartoe zij alle belangstellenden, maar in het bijzonder meisjes boven de 16 jaar, vriendelijk tot bijwoning uitnoodigt. In deze vergadering zal door oenige leden met verschillende ondorwerpen worden opgetreden en daarmede een beeld worden gegeven van de werk-- wize der vereeniging. Wij juichen het streven der vereeniging van harte toe en wekken gaarne tot bijwoning op. V. O. K. wil do geestelijke en voretandelijko vorming onzer meisjes en a.s. vrouwen bevorde ren en verricht daarmede een hoogst belangrijke arbeid, welko Kerk en Maatschappij ten goede komt. Laten onze ouders toch kennis nemen van liet werk dezer vereeniging en hunne dochters, welko den gesteldon leeftijd hebben, a.s. Maandag naar „Nathanael" zenden. Wij wenschen V. 0. K. oen volle zaal. s— De Zonsverduistering heeft heden onder zeer gunstige omstandigheden plaats gehad. De onbewolkte lucht maakte het mogelijk dit zeldzame en eigenaardige natuurverschijnsel van begin tot eind te volgen. Overal zag men dan ook menschen met be- walmde glazen enz. gewapend, voortdurend de zon observeeren. Te ruim 10 uur had de verduistering haar hoog tepunt bereikt. Van de zon was nog slechts ecu betrekkelijk kleine sikkel overgebleven. Alles was even wazig en somber. De helder blauwe lucht zag grauw en donker, 't was alsof een zyare onweersbui op komst was. Ook de dierenwereld vorkeerde merkbaar onder den indruk van hot merkwaardige verschijnsol. Aan de Chr. School voor L. O. aan het Noordeinde 38, welko na de splitsing der tegen woordige school voor M.U.L.O. op 1 Juli Q-s. ont staat, is met iogang van dien datum benoemd tot hoofd, de heer A. L. L. G a t h i e r, thans on- dorwijzec aan deze 6chool. Zoowel do school voor L. O. ,als die voor M. U.L.O. blijven na de splitsing in het tegenwoor dige schoolgebouw gevestigd. Hoofd der M.U.L.O.-school blijft de heer C. J. W. do Reuver. De gemengd© zangvereniging „Zang zij onze leus". Dir. dc hcor A. Toljour, die dó vorige week haar zoo kostelijk geslaagde uitvoering gaf. hoopt zich a.s. Maandagavond opnieuw te laten hooren, ditmaal in do Ooslerkork. De leiding van dezen avond berust bij Ds. M. J. Puo3olie. Dc baten komen ook nu weer de Diaconie van de Ned. Herv. Gemeente ten goede. Wij meenen dat er alle reden is een druk be zoek to verwachten. Voor bijzonderheden zie men de advertentie in dit nummer. BINNENLAND. Vroege Lente. Te Bergen op Zoom worden reeds asper ges, aldaar van den kouden grond gesto ken, verkocht. Dat is tenminste drie weken eerder daai andere jaren. Goed vruchtenjaar. Al wat vruchtboom heet, 't zij appel, peren, perzik, morel of abrikoos, dus meldt men aan het „Hdbl." zit vol met bloem knoppen en houden in een heerlijke belofte voor hot najaar. De poreboomen staan rondom Utrecht in vollen bloei, de kersen vertoonen het begin van het bruidskleed. Speelt de vorst ons geen parten, dan zal het een vruchtenjaar bij uitnemendheid worden. De positie van den ex-keizer. Op oen vraag in het Engelsche Lager huis betreffende bewaking van den ex-kei- zer, gesteld naar aanleiding van de ont vluchting van ex-koning Karl uit Zwitsel land, antwoordde Lloyd G-reame, namens het ministerie van Buitenlandsche Zakon dat do Britscho regeering geen réden vindt, de waarborgen door de Nederlandsche re geering voor de veiligheid van den ex-kei zer gesteld, in twijfel te trekken. Duro installatie. In den Frieschen greidhoek doet zich het. verschijnsel voor, dat voor groote boerde rijen geen huurders komen opdagen. Men wijdt dit vooral aan de omstandigheden dat er tegenwoordig een groot kapitaal noodig is om zich een goed beslag vee aan te schaffen. Goede melkkoeien nog niet eens stamboekvee worden betaald met f8 f f900 per stuk, men kan zoo nagaan welke kosten een beslag vee van 40 6tuks met zich brengt.. Dan heeft men nog maar enkel de koeien; or komt nog zooveel meer voor de installatie van de boerderij en haar bedrijf bij. Boerenzoons zien er dan ook tegenop zelf boer te worden, het is te riskant. Loonen der landarbeiders. In de provincie Groningen loopt het looncontract tusschen de werkgeversbon den op landbouwgebied en de landarbei# dersorganisaties met Mei a.s. weder ah Onderhandelingen over een nieuw contract worden gevoerd. Aan het Zoeklicht. Leiden 8 April 1920. Zonsverduistering Wij hebben weer kunnen genieten van een betrekkelijk zeld zaam en altijd indruk wekkend natuurverschijnsel. 't Wordt ons zoo vreemd le moede als de zon, vroolijk als een held om het pad te loopem, een oogenblik haar aangezicht van ons verbergt, Mensch en dier worden onrustig; er komt over liet aardrijk iets beklemmends, 't Schepsel beeft, en staat verwonderd Wij gevoelen onze kleinheid en nietig heid. Maar we komen ook weer onder den indruk van do grootheid des Scheppers, die ook aan de hemellichamen een orde heeft gegeven die zij niet overschrijden zullen. En wij denken aan do woorueii Verbergt Gij uw aangezicht, zij worden verschrikt. Maar in zijnen Tempel zegt. Hem een iegelijk: Eerc! OBSERVATOR. Van werkgeverszijde deelt men ons mee, dat de moderne organisatie belangrijk hoogere loonen cischt, bencvons verbete ring der arbeidsvoorwaarden, terwijl de Bond van christelijke landarbeiders een verhooging vain het uurloon met vijf cen ten vraagt. De werkgeversbond in Oostelijk Gronin gen is van oordeel, dat van verhooging de® loopen bij den zoozeer vorminderden toe stand voor den landbouw geen sprake kan zijn. Herziening Leerplichtwet. De heer Ketelaar heeft op het we'sönt- werp tot gedeeltelijke herziening van de Leerplichtwet twee amendementen inge diend. Het eersto beoogt om don inspecteur geheel vrij te laten in hot onderzoek van de resultaten van het onderwijs. Voor machtsmisbruik is in dit geval volgens den voorsteller niet te vreezen. Het tweede amendement heeft ten doel, om de bevoegdheid van den gemeenteraad, om bij verordening te bepalen, dat ambte naren dor politie gemachtigd te zijn, een kind, dat zij gedurende de schooltijden op den openbaren weg aantreffen, te brengen naar het hoofd der school, -tot welker leer lingen het kind behoort, om te zetten in een verplichting.' De Grondwetsherziening. In de Vergadering van do Twoedo Kamer van gisteren heeft de Voorzitter medege deeld da-t Dinsdag 3 Mei zal worden aan gevangen met het onderzoek in de afdeo- lingen van de wetsontwerpen, betreffende de Grondwetsherziening en met dat, no pens de goedkeuring van het Protokol van het. Hof van Internationale Justitie. Jhr. mr. K. A. Godin de Beaufort, t Te Maarsbergen is gisteren, vrij plotse ling, overleden de heer jhr. mr. K. A. Go din de Beaufort. oud-Minister van r 11 an eiën in het Kabinet. Mackay, oud-li-! -»n van de Tweede Kamer voor Gouda en van de Eerste amerK voor de provincie Zee land. Gepensionneerden. Naar wij vernemen, heeft, het lid der Tweede Kamer, de heer Ketelaar heden een wetsontwerp ingediend tot het verstrekken uit do staalskas van een vergoeding aan gepensionneerden en op wachtgeld gestel- den. De bedoeling van dit wetsontwerp is om aan genoemde personen van 1 Januari 1920 af vrijstelling te geven van de pon- 6ioenstorting. ABONNEMENTSPRIJS IN LEIDEN EN BUITEN LEIDEN WAAR AGENTEN GEVESTIGD ZIJN PER KWARTAAL k k I2JS9 PER WEEK10.19 FRANCO PER POST PER KWARTAAL I 2.90 De Arbeidswet voor winkels en kantoren. De arbeidswet zal nu ook voor winkels en kantoren ingevoerd worden. De voorbe; reiding daartoe is zoover gevorderd, dat de voor-ontwerpen van de „werktijdenbe sluiten" gereed zijn. Wij kunnen er, zegt het „Hdbl." do hoofdlijnen van mededeelen. Voor winkels zou dan in groote lijnen liet volgende geiden. (Gedeeltelijk zijn deze bepalingen al in de wet vastgelegd.) I. Zondags-arbeid verboden, behalve in winkels die eet- of drinkwaren verkoopen en alleen voor den verkoop daarvan. In andere winkels mag het personeel 's Zon dags alleen werkzaam zijn wanneer de St. Nioolaasdag op Zondag valt; in bloe menwinkels op Zondagen, die samenvallen met Nieuwjaarsdag of 24, 25 en 26 Decem ber; in stations-kiosken 's morgens voor 12 uur. II. In het algemeen wekelijks 32 uur vrij, en één middag na 1 uur. Vallen beide rusttijden samen, dan moet do eerste 41 uur duren. III. Voor „jeugdige" bedienden (beneden 18 jaar) en vrouwen geldt: hoogstens 8 uur per dag en 45 uur per week; voor vol wassen mannen resp. 9 en 50 uur. Voor allen is het verboden, tusschen 's avonds 9 en 's morgens 6 uur te werken. Hierop zijn uitzonderingen mogelijk; voor en op St. Nicolaas (van 20 November af) en voor Kerstmis (van 15 December af) mag 11 uur per dag en 62 uur per week worden gewerkt, ook na 9 uur '6 avonds of voor 6 uur 's morgens. Hetzelfde geldt van Zaterdagen en marktdagen. IV. In elk geval 11 uur nachtrust. V. Rusttijden. Indien tot 's avonds zes uur of vroeger wordt gewerkt, na hoog stens 5 Yi uur minstens een uur rust, an ders minstens anderhalf uur. Bovendien worden er door het districtshoofd eischen- ges leid omtrent andere en (of) langere rusttijden. (Hiervan is beroep mogelijk op don Minister). De rusttijden mogen in het algemeen niet in het werklokaal worden doorgebracht. VI. In tijden van groote drukte of bij- zondore omstandigheden kan ontheffing van deze bepalingen worden verleend (deels door het districtshoofd en deels dooi den Minister), mits niet voor kinderen be neden 16 jaar, en niet langer dan tot 10 uur per dag en 55 uur per week voer vrou wen en jeugdige personen, en resp. 11 en 60 uur voer volwassen mannen. VII. Bijzondere ontheffing kan nog wor den verleend in bepaalde gemeenten (aan alle of aan sommige winkels), wanneer daarvoor een bijzondere reden bestaat (bijv. een kermis). VIII. Voor barbiers- en kapperszaken gelden bijzondere regels. In afwijking van «bovenstaande bepalingen mag op Zater dag door volwassen mannen 12 uur wor den gewerkt, mits zij hoogstens 50 uun per week dienst hebben en er telkens na 5 uur een half uur rust wordt gegeven (be houdens verdere bepalingen van het dis trictshoofd). Jeugdige personen, die to-t dt inwonende bloedverwanten behooren (tob den 3den graad ingesloten) mogen van 8 uur 's avonds -tot 8 uur '6 morgens niet werken. Kapperewerkzaamheden voor too neelvoorstollmgen mogen verricht worden 'e avonds van 911 en 's Zondags var 12—11 uur. Bij klanten aan huis mag op Zondag worden gewerkt. Voor afzonder lijk schoonmaak- en bewakingspersoneel bestaan bijzondere regels. Kantoren. I. De Wet bepaalt den maximum-ar beidsduur op 8 uur per dag en 45 uur per week. Uitzonderingen zijn mogelijk: ovor- werkvergunningen kunnen worden ver leend, mits niet voor jeugdige personen benedon 18 jaar) -en niet voor langer dan FEUILLETON Langs den afgrond. 72) „Is dat niet heerlijk?" vraagde John, terwijl een blijde glimlach zijn bleek gelaat verhelderde. „Ik zal nu 6poedig te huis zijn." „Gods wil geschiedde, mijn vader," snikte Paul, wien de tranen over de wan gen rolden. „Ween niet, mijn jongen," sprak de ster vende man, de uitgeteerde hand op het hoofd van zijn aangenomen zoon leggende. „Maar het is zoo hard u te moeten ver liezen, nadat ik u zoo Bef gekregen heb/' zeide Paul, zijn best doende zijne 6mart te bedwingen. „En o, ik zal uwen raad, en uwe Refde nog zoo noodig hebben." „God zal voorzien in hetgeen gij noodig hebt mijn zoon." Paul -boog het hoofd. Wederom heersch- te er stilte, die door niets verbroken werd dan door het tikken van het horloge, en het zachte gesuis van den wind in de tak ken der pijnboomen. „Kus mij Paul," fluisterde de zieke ein delijk, „en kus moeder voor mij. En zeg haar ja zeg haar, dat mijn laatste gebed «op aarde haar gegolden heeft." 10 uur per dag en 55 uur per weok. (Vooi 6poedeisobondo gevallen worden coupon boekjes ingevoerd, waarvan echter niet meer dan drie dagen achtereen en hoog stens 24 dagen per jaar). II. Vrije Zaterdagmiddag (na 1 uur> Uitzonderingen zijn volgens liet concept werktijden-besluit mogelijk voor mannen en vrouwen (boven 18 jaar), en wel gere geld voor: hot vorkoopen van plaatsbewij zen en entree-kaarten (en wat daarmee onmiddellijk verband houdt); in bad- en zweminrichtingen, bepaalde spaarbanken, notaris-katoren, advertentie- en nieuwsbu» reaux, en in dagblad-ondornemingen, die een Zaterdagavond of Zondagochtendblad uitgeven. Verder is Zaterdagmiddag-ar beid vergund tusschen eon en drie uur in effectenkantoren, tusschen één en vier uur in kantoren binnen de gemeenten Alkmaar Gonemuidon, Harderwijk, Helmond, Hoorn. Heerenvean, Leiden, Roermond, Sittard, Stavoren, Utrecht en Venlo; den gehee-lcn middag voor veilingen van land- en tuin bouwproducten, en voor verkoop en ver zending van (denzelfden dag gevangen) zeovisch; in kantoren van rooderijen, car gadoors, veemen, expediteurs-, stuwa doors-, scheepsbevrachters- en sleepdienst- ondernemingen, voorzoover deze arbeid dringend is. Behalve voor effecten-kanto ren, zeovisch behandeling en reederijen, enz. moeten degenen, die op Zaterdagmid dag werken, een anderen workmiddag of Maandagmorgen vrij hebben. Iedereen, die Zaterdagmiddags werkt, en bovendien op Zondag meer dan vier uur, moet (binnen drie dagen voor of na Zondag) een rust tijd hebben van minstens 41 uur, of 36 uur benevens een vrijen middag in de week. Schoonmaak- en bewakings-work is op Zaterdagmiddag toegestaan het eerste vooi mannen en vrouwen, het laatste voor mannen. III. Op andere werkdagen is de kantoor tijd niet aan bepaalde uren gebonden, be halve v-oor jeugdige arbeiders (86). IV. Zondagsrust. Voer jeugdige arbei ders is Zondagwork bij de wet volstrekt verboden, voor vrouwen behoudens geval len, geneemd in het werktijdenbesluit. Deze gevallen zouden zijn: vrouwen, die geen huishouding te verzorgen hebben, mogen op Zondag telefoontoestellen bedienen, plaatskaarten en entreebewijzen, en in kan teren van bad- en zweuinrichtingen wer ken. Mannen mogen dus op Zondag kan-, toorwerk verrichten, maar indien zij of vrouwen dit gedurende meer dan 4 uur deen, geldt dat de betrokkenen drie da gen voor of na den Zondag 36 uur onafge broken rust moeten hebben. V. Iedereen, die langer dan 12 uren ar beid pleegt té verrichten in een kantoor, mag volgons de wet buiten dat kantoor geen arbeid verrichten op tjiden, waarin hij dat niet in kantoren zou mogen doen. Afwijkingen hiervan zijn voor volwassen mannen mogeHjk. STADSNIEUWS. ORANJE-BAZAAR. Hoewel niet zoo druk als Woensdag, maakte de bazaar toch ook gisteren., weer goede zaken. Circa 800 toegangsbewijzen werden verkocht, terwijl de bruto ontvangsten de duizend gulden weer ruim overschreden. Do stemming blijft uitstekend, men vermaakt zich kostelijk. Hodeüavond wordt de bazaar nadat de Thee film ia afgedraaid on het restant dor goederen bij opbod on afslag ia verkocht, door Da. Beeken kamp gesloten. Directeur Keuringsdienst. Dr. D. J. J. v. Eek, directeur van den Keurings dienst van eete en drinkwaren was als zoodanig benoemd te Dordrecht. In de gisteren aldaar ge- Daarna 6prak John Vivian niet meer. De verpleegster was intusschen binnen ge komen, zij zette zich naast Paul neer. Is raël Trusoott, die eenige o ogenblikken daairna nog even kwam kijken hoe het ging, bleef onbeweeglijk aan het voeten einde van het bed staan. Niemand sprak een woord. Het horloge tikte steeds voort. De avondwind suisde klagelijk door hei woud. Het Hebt verdween van de toppen der heuvelen, en duisternis heerechte in het dal. De engel des doods trad inmid dels binnen, en roerde het zwakke hart aan. Do poorten des levens werden wijd geopend, on John Vivian ging in bekleed met onsterfelijkheid om voor het aango- zicoht zijn's Heeren te verschijnen. En nog altijd waakten de ach terb ij ven den bij het bed, en wachtten totdat het ge heel donker wa6. Eindelijk stond de ver pleegster op om eene lamp te halen, en teen zij terugkeerde, en het licht op hot gelaat van den zieke viel, zagen allen met één bBk, dat de strijd gestreden en de overt winning behaald was. „Kom mede Paul," zeide Israël. „Het is wol met. hém." Daarop verboten beide mannen de kamer. Den volgenden Dinsdag legden zij hem ter ruste aan den zoom van het bosch, te gen do helling, die naar de rivier afliep, en waar de wilde bloemen het eerst en het weUgst groeiden. Paul wachtte, totdat het graf tot den rand toe gevuld was, en wendde zich toen af, gevoelende, dat zijn werk te Cedar Creek was ofgeloopen. Nu zijn pleegva der heen was gegaan, was de kleine hut niet langer zijn te huis. De eenzaamheid en de stilte benauwden hem. Bij elk geluid schrikte hij op, denkendo, dat 'hij in het aangrenzend vertrek den zieke nog hoorde, dien hij daar zoo langen tijd verzorgd had. Reeds de volgende week begon hij aan stalten te mak on voor zijn vertrek. Hij wist niet of hij ooit te Cedar Creek zou terug keeren, maar waarschijnlijk was het niet. Hij had daar ruim twee jaar gewoond, hij liet er vele vrienden achter, en geern enkelen vijand. Daar was een tijd geweest, toen hij gedacht had er wel altijd te willen bBjven. Maar nu was alles veranderd, en nooit kon het moer worden, zooals het ge weest was. Het licht was van de heuvels, de poczie uit het woud verdwenen; ten minste zoo scheen het hem toe. Bovendien hij kon niet blijven al had hij het ook gewild. De laatste wensch van zijn stervenden vader was hem een heilige plicht. Hij vordipto zich niet in gissingen over hetgeen de toekomst voor hem in haren 6ohoot verborgen hield. Dit liet hij met volkomen gerustheid over aan Hem, die zich nooit vergist. Het vooruitzicht van naar Ponwharf terug te koeren, gaf hem moor zorg dan genoegen. Hij was wegge gaan om aller, wan daarmee in verband stond, te vergeten, en had met vreugde het vooruitzicht van een nieuwe omgeving en nieuwo tooneelen begroet en thans imoest hij volgens het ondoorgrondelijk besluit van Gods Voorzienigheid weer naar die plaats terug koeren, om den ouden last weer op -te nemen, en gemar teld te worden door al de pijnlijke herin neringen aan het verloden. Toch deinsde hij niet terug voor het- goon hem wachtte. Hij wist., dat hot vol gen van Christus, het kruis dragen en zelfverloochening beteekende. En indien hij waardig geacht werd om te lijden dan zou hij zich dit tot eene oer en niet tot 'schado rekenon. Zijn verblijf te Cedar Creek wa6 hem in menig opzicht, (en ze gen geweest. Iets van den geduldigen, lijdzamen, moedigen geest van den man. dien hij zjin vader noemde, was in hem overgogaan. Wellicht zou het terugkeeren hem nog tot grootor zegen worden. Hij wist het niet. Maar één ding was hem duidelijk hij moest zijn plicht doen en hel. overige aan God overlaten. ADVERTENTIE-PRIJS FER GEWONE REGEL 10.221/1 DES ZATERDAGS f(L30 INGEZONDEN RECLAMES DUBBEL TARIEF KLEINE ADVERTENTIES van boogstena 30 voordrn 50 cent: Zaterdags 75 ccnK bij vooraitbetaliog HOOFDSTUK XXXV. Weer t'huis. Het was een mooie avond in Juni, toen Paul te Ponwharf terug keerde niet on- lijk aan den avond, toen hij nu twee jaa* geloden van daar vertrok. Hij had met den moest mogelijken spool gereisd, co nergens stil gehouden, behalve te New- York, waar hij twee dagen vertoefd had, om in gezelschap van Chris Waek-Poreo», de merkwaardigheden dezer stad te bezich tigen. Onzé vriend Chris had een vaste botrek- king gekregen in eene kruidenierszaak, en hij verzekerde, dat het. hem opperbest ging. Hij was dan ook in twee jaar zoo zeer in zijn voordeel veranderd, dat Paul hem niet aanstonds herkende. De bleek» magere holoogige knaap was een flink», stevige - jonge man geworden, met een op geruimd, blozend gelaat geen woudesj dat Paul niet dadelijk zijn oude bescher» meling in hem terug zag. (Wordt vervolgd).

Nieuwe Leidsche Courant | 1921 | | pagina 1