Dagblad voor Leiden en Omstreken. 2de JAARGANG. - ZATERDAG 2 APRiL 1921 - No. 307 BUREAU: HOOIGRACHT 35 - LEIDEN. - TELEFOON INT. 1278 Dit nummer bestaat uit twee bladen De Staten-Generaal. Onder de punten dio bij de aanstaande herziening van de Grondwet aan do orde komen behoort ook de samenstelling van de Staten-Genoraal. De voorgestelde wijzigingen zijn voor wat de Tweedo Kamer betreft, niet van groote beteekenis. Wel is meermalen het denkbeeld ge opperd het aantal Kamerleden uit te brei den, maar de Regeering heeft evenmin ala de Grondwetscommissie behoefte gevoeld in deze richting vooretellen te doen. De motieven daarvoor aangevoerd zijn trouwens weinig steekhoudend. Een eerste gevolg van de uitbreiding, zoo heeft men betoogd, zou zijn dat het onmo gel ij k zou worden dat zoo onge veer alle leden aan het debat deelnemen, aoodra alsvanzelf hot debat zou werden beperkt tot die leden, die een leidende po sitie innemen. Als tweede argument word aangevoerd, dat de toeneming der werkzaamheden meer en meer dringt tot een commissoriale be handeling, waarvoor het materieel alleen in een grootere Kamer zou zijn te vinden. En een derde bezwaar dat men door uit breiding van bet aantal leden zou willen ondervangen, is gelegen in het feit, dat tal van personen die midden in het leven staan, thans geen lid der Tweedo Kamer willen worden, omdat het hun teveel tijd kost. De commissie uit de Anti-revolutionnaire partij, achtte op deze gronden eenige uit breiding van het aantal Kamerleden niet ongewenscht, mode ook in verband met de toeneming der bevolking en de 6terke ver meerdering van het aantal kiezers. De „Nederlander" dacht er echter anders over en schreef in haar nummer van 7 Ja nuari 1.1. over dit onderwerp onder meer: „Ten aanzien van het eerste argument, 6taan wij uiterst sceptisch. Naarmate hot kiesrecht werd uitgebreid, nam de breed sprakigheid toe, al schijnt de Kamer onder krachtige leiding en met een scherper Reglement van Orde in den laatsten tijd meer to-t zelfbeperking geneigd. Toch laten in 't bijzonder bij onderwerpen die groote kiezersmassa's interesseeren en hun belang onmiddellijk betreffen, volstrekt niet alleen de leidende Kamerleden of de deskundigen zich hooren, maar evenzeer de mindere ge- den. Daarbij wordt, herhaald wat reeds meermalen herhaald is. Om trouwens zeer begrijpelijke redenen: jle onderlinge concur rentie der partijen en ook der individueel© Kamerleden dwingt daartoe. Er is geen reden om te verwachten dat dit verbeteren zou bijv. bij verdubbeling van het. ledental. De nieuwgekozen leden moeten toch ook zoo is het helaas lang zamerhand traditie geworden laten hooi ren, dat zij er zijn. De tijd dat een jeugdig lid meende eerst een tijd van scholing te moeten doormaken, i6 lang voorbij. Ook zullen dan waarschijnlijk nog meer dwerg- partijtjes een vertegenwoordiger in de Ka mer krijgen, aan wie dan gelijk tdaivj reeds geschiedt een onevenredig gedeel te van den tijd zal moeten worden toege staan, omdat men bij belangrijke onderwer pen toch niet aan een „partij" bijv. 10 mi nuten zal kunnen toebedeelen! Het homoepat.isch middel, de breedspra kigheid te bestrijden door nog meer breedsprakige lieden in de Kamer te brengen, zal dus o.i. averechts werken Van de tegenwoordige veelpralers is tem gevolge daarvan geen beperking le wach ten en de nieuwe veelpraters zullen bij dd huidige'niot willen achterstaan. Immers ook thans springt reeds de onredelijkheid van de babbelzucht en aan de goede Kamerleden en aam de verstandige® onder de kiezers duidelijk in het oog. Degenen die dat i.hans nog niet inzien, zullon ook wel niet bekeerd worden als het ledental wordt uitgebreid Verbetering is o.i. alleen le verwachten van bter inzicht bij Kamerleden en kiezers 'beiden. Zij behoort van binnen uit te ko men en zal niet werden bevorderd door een middel dat ook wel de tegenovergestelde werking kan hebben." Ook de andere argumenten achtte het blad niet steekhoudend en het verwondert ons niet dat. in de Staatscommissie en de Regeering zich bij deze zienswijze aan sloten. De eenige verandering die wordt voor gesteld is, dat. het. mogelijk wordt, gemaakt, dat. de begroetingen niet moer elk jaar wor den behandeld, en dat de vergooding voer de Kamerleden niet onbelangrijk wordt verhoogd. Wat het cerate punt betreft, oen wijzi ging in dezen zin was ook reeds door de commissie uit de A.-R. partij aanbevolen De vrees dat daardoor de invlood en de controle op de daden der Regeering ver slappen zou, achtte zij geheel ongewettigd De tijd die door een wijziging der Grond wet in dezen zin zou vrijkomen, zoowel voor de Kamer als voor de Ministers en de Departementen, zou kunnen worden be steed aan den eigenlijken wotgevenden ar» beid. De Staatscommissie kwam tot dezelfde, conclusie en het is in verband daarmede dat de Regeering voorstelt den wetgever vrijheid te laten het tijdperk voor hetwelk de begrooting geldt, tot twee jaar te ver- Verder wordt nog voorgesteld, alweer in overeenstemming met de Staatscommissie de schadeloosstelling van de loden der Tweede Kamer te bepalen op f 5000. 's jaars (thains f3000.—) en do schadeloos etelling van den voorzitter te bepalen op f 10.000.—. Ook wordt redelijk geacht., nu het Ka merlidmaatschap meer en meer den geheelen mensdh in beslag noemt, de mogelijkheid te openen ook aan de nagelaten betrekkingen pensioem te verzekeren.Daarom wordt voor gesteld als vierde lid aan art. 89 toe te voe gen: „Aan de weduwen en weezen va:| Kamerleden of gewezen Kamorloden, aan wie pensioen is verleend, kan pensioen ver leend worden, volgens regels door de wet te stellen." Of het Kamerlidmaatschap iuderdaad den geheelen mousch vordert, wagen wij te betwijfelen. Wanneer men ziet dat verreweg do mees te leden zeer belangrijke bijbet/rekkingen hebben, zooveel zelfs dat het. meer den 6chijn heeft, dat het Kamerlidmaats-hap een van de vele bijbetrekkingen is, dan wil het ons voorkomen dat deze utelling moei lijk is vol te houden. Het is echter zooals de „Nederlander" indertijd schreef: „Teruggaan op dezen weg is niet moge lijk en in zooverre ook ongewenscht, als daardoor het lidmaatschap voor onhemid- delden moeilijk toegankelijk zou worden. Met het. gevaar veer baantjesjagorij en afhankelijkheid van de kiezers stijgt met de genoemde aantrekkelijkheid in financieel opzioht van het Kamerlidmaatschap, is ech ter een bezwaar, dat men op den koop toe zal moeten nemen." STADSNIEUWS. De onlangs aangekondigde bazaar van do Chr. Oranjevereniging nadert haar voltooiing. Er is alle reden om hieromtrent hoogo verwach tingen to koesteren. ABONNEMENTSPRIJS O LEIDEN EN BUITEN LEIDEN WAAK AGENTEN GEVESTIGD ZIJN PER KWARTAAL 12.50 PER WEEK10.10 FRANCO PER POST PER KWARTAAL 12.50 FEUILLETON Langs den afgrond. 67) „Om uwentwil zal ik mij zoo lang moge lijk goed houden," hernam John, met een vriendelijken glimlach. „Om uwentwil zal ik leven zoolang ik kan." „Dat. is goed," zeide Paul met een dank baren blik, „als gij dat wilt deen, dan heb ben wij reeds veel gewonnen. „Ik zal mijn best doen," beloofde John. En hij hield zijn woord. Na verloop van enkele dagen kon hij weder naar buiten gaan, en hoewel bleek en mager zag hij or niet slechter uit dan in den laat6ten tijd het geval was geweest. Gedurende de maand October schenen zijne krachten een weinig toe te nemen, terwijl zijn eetlust beter was dan in maan den te voren. Ten spijt van hetgeen de dok ter gezegd had begon Paul werkelijk hoop te voeden, dat deze aanvankelijke beter schap weldra door een volkomen herstel zou gevolgd worden. Het was, zoo dacht hij, een goed teeken, dat iemand in krach ten toenam in een tijd, dat de bloemen verwelkten en do bladeren afvielen. „Ik heb alle hoop, dat gij den winter goed zult doorkomen vader," zeide hij op zekeren dag. „Gij zijt voel beter dan cene maand geleden." „Ja, dk ben beter," antwoordde John, veel beter dan ik ooit had gedacht." „En wij hebben nog een Indiaanschen zomer te wachten," zeide Paul opgeruimd. „Gij wordt geheel beter, dat voorspel ik u." „Ik hoop het, om uwentwil, Paul" zeide John, en daarop nam het gesprek een an dere wending. Zoo gingen de dagen voorbij en had men den laatsten October bereikt Verlangend en toch niet zonder angst zag Paul uit naar den eerstvolgende® brief uit Ponwharf. die waarschijnlijk het bericht van Abi gail's voltrokken huwelijk zou bevatte®. Op zekeren avond 6tond hij aan de deur der hut in afwachting van den wage®, die de brieven voor het kamp meebracht, toen op eens een kreet uit de kamer van zijn vader tot hem doordrong. Hij snelde naar biime®, en vond John Vivian achterover liggen op zijn bed, terwijl het hoofdkussen rood gekleurd was van bloed. Paul begreep onmiddellijk wat er ge beurd was. De gevreesde uitstorting van bloed uit de longen had plaats gehad. Met een kreet van ontzetting boog hij zich over zijn vader heen. Diens oogen waren geslo ten, en zijn gelaat doodsbleek, maar toch ademde hij nog. „Niemand t'huis?" klonk het een oogen- blik later in de woonkamer. Een commissie van 30 porsonen, onder leiding van den beer J. Plu, voorzitter, P. Spaa Jr., se cretaris en Mevr. Vollekoop penningmeeeteresae houdt zich onder toezicht van een commissie be staande uit do hoeren Ds. Beekenkamp, Pera, Vroom, Laurens Bosch en Goslinga reeds een drietal maanden met do voorbereiding bezig. Omtrent het resultaat van dezen arbeid kunnen wij nog geen bijzonderheden meodoelen, maar het lijdt geen twijfel of de 25 standen—die in de groote Stadsgehoorzaal in gereedheid worden ge bracht, zullen de stoutste verwachtingen op dit gebied overtreffen. Dinsdagmiddag te half drie zal de bazaar door den voorzitter van de Chr. Oranjevorecniging, Ds. Thomas worden geopend. Deze opening waar voor geen entreegeld wordt geheven zal wor den opgeluisterd door muziek. 'a Avonds en verdere dagen, zullen het Chr. Ilarm. Gezelschap „Polihymnia", het strijkorkeet Jong Holland", het strijkorkest „A. N. U." en hot Mandoline-Ensemble „Espana", welko verceui- gingen allo welwillende medewerking verleenen, voor de noodige afwisseling zorg dragen. Vrijdagavond zal den bezoekers een Thoefilm, gratis beschikbaar gesteld door de ia. van Nclle te Rotterdam, worden vertoond. Deze film toont de geheele bewerking van do thee vanaf het land van oorsprong tot aan het pakje. Donzelfden avond wordt de bazaar door Ds. Beokenkamp, lid van de comm. van toezicht ge sloten. Wij weten te beihooren tot de broodetende pro feten. Maar toch wagen wij de voorspelling dat. deze bazaar voor de Chr. Oranjevereeniging oen groot succes zal worden. Do heer W. Swaak, Haven 32 alhior die in het najaar 1920 zich vestigde in de koper- en blikslagerij voorheen do heer Boehmor, mag zich in een steeds toenemend zakensucces verhougen. Reeds nu bleek uitbreiding dringend noodza kelijk. De achter den winkel liggende huiskamer is bij den winkel getrokken waardoor oen aanzien lijke ruimte is ontstaan welke de bohoorlijke eta- leering der velorlei soort artikelen uitermate ton goede komt. De winkel heeft thans een aanzien* lijko diepte gekregen, waarin een uitgobreide sor teering emuillo-warfiu, landbouwartikelen en ijzer waren den kooplustigen -worden aangeboden. Wij wenschen den heer Swaak met de Uitbrei ding zijner zaak van harte geluk. Biij do Leidsche Spaarbank is in de maand Maart ingelegd f 204.036.60 en terugbetaald f 195.453.39, terwijl 125 nieuwe inleggers zijn ingeschreven en 73 boekjes geheel werden uitbot taald. Hot tegoed der 15545 inleggers bedroog einde Maart f 3.969.310.06. Aan bet postkantoor Leiden en de daaron- dor ressortoerende hulppost-kantoren werd gedu rende de maand Maart 1921 ingelegd f 106.351.89. Terugbetaald f 106.123.56. Het laatste door dat kantoor uitgegeven book- jo draagt hot nummer 60025. Prof. Dr. Slotemaker de Bruino Loopt, naar men ons mededeelt, D.V. den l3e April a.s. in eon opbenare bijeenkomst op te treden in do Stadsgehoorzaal, voor de Leidsche Christelijke Besturenbond. De laatste Zendingssamenkomst dor afdee- ling Leiden van den Geref. Zendingsbond zal aj. Maandagavond in do Oostorkork plaats hebben. Als spreker treedt ditmaal op Ds. Bicehaar van 's-Gravenhage. Vorzuime niemand deze slot bijeenkomst bij te wonen. De zaak en de spreker zijn het bijwonen ten volle waard. i Do heer P. Vermeulen, alhier, i6 ter beschik king gesteld van den gouverneur-generaal van Ne- derlandsch Indië, om daar te lande gedurende ten minste 4 jaren mot bijstand van bot onder wijsbureau to worden belast met de vervaardiging vau handleidingen voor het volsonderwije. „Zijt gij het., Israël?" vraagde Paul. „Ja, en ik hëb een brief voor u meege bracht." „Leg dien maar op tafel, en kom hier. Vader is erger." Onmiddellijk was Israël bij hem, en de beide mannen brachten een angstig uur met den zieke door. Na verloop van dien tijd opende hij de oogen en glimlachte even. Spoedig daarop viel hij in oen diepon slaap. Toen de dokter den volgenden dag kwam was hij wel wat bijgekomen, maar gedurende de eerste twee, drie dagen zweef de hij tussehen leven en dood. Toen begon er langzaam, bijna onmerkbaar, een kleine verandering te® goede te komen. Intusschen was er niet meer aan den brief gedacht. I® zijne bezorgdheid over zijn vader had Paul dien, zonder er bij te donken, in eene lade geworpen. Daar lag hij nu al aebt dagen ongelezen. „Het is lang geleden, sedert wij iets van huis gehoord hebben," zeide John op zekeren namiddag, toen hij door kussens gesteund op zat in zijn bed en zijne thee gebruikte. „Dat is waar ook!" riep Paul. „Er i6 een brief gekomen dien avond, toen gij zooveel erger waart, maar ik heb er in mijn onrust in 't. geheel niet meer aan gedacht- Waar kan ik dien gelaten hebben?" en hij yerliet de kamer. Een oogenblik later keer- Met ingang van 1 dezer is benoemd tot con servator bij 's Rijles Museum van Natuurlijke His torie alhier, Dr. C. A. Stitsny, thans tijdelijk als zoodanig werkzaam. Bij Kon. besluit van 31 Maart ifl, met ingang van den datum, waarop hij zijn betrekking zal aanvaarden, tot loeraar aan de Rijks-Landbouw- winterschool te Veendam, P. Sneeuw, alhier. Bij Kon. besluit van 18 Maart is aan den héor J. Benist, met ingang van 16 dezer, op zijn verzoek eervol ontslag verleend uit zijn betrek* king van anal iet bij het Rijksbureau tot onder zoek van Handelswaren alhier. 1 De Onderlinge Spaarkas „D.O.S." geves tigd te Amsterdam heeft dezer dagen in onze stad een bijkantoor gevestigd. Door de heerechende woningnood kan do maat schappij ternauwornood een huis bemachtigen .aan don Maresingel hoek Pasteurstraat, alwaai de Hoofdinspecteur de heer C. de Witte, tevens woonachtig is. Uiteraard ligt het buiten ons bestek eene aan beveling te geven voor deze onderneming. Daar mede zouden wij in botsing komen met andero soortgelijke instellingen. Maar wol willen wij voldoen aan den weusch der directie, hier even te releveeren wat kort cl eden in do „Avondpost" omtrent deze maat schappij t.o lezen stond: nJ. „De D.O.S. is volko- nen Safe natuurlijk mtaschelijkorwijze geeprsj- cn en mag zich in do belangstelling van het -parend publiek verheugen. Over het eerste jaar bedroeg de kapitaalvor- .eerdering 100 pet., over hot tweede 215 pet. en - or het derde ruim 430 pet. Ons dunkt knap werk binnen 3 jaren! De volledige uitslag der onderhandsche aan* besteding van de Chr. H. B. S. aan den Witte Singel, architect de heer W. Fontein, is als volgt: P. J. Verhoog f 23275.— J. W. Reijneveld „20500. P. J. Gijsman „17750.— J. H. v. d. Velden 16988.— J. v. Iterson (Rijnsburg) 16500. Buitendien wa6 nog oen aanbieding ingekomen van een houtbouw firma, ora een en ander to ma ken voor do som van f 15000.— Tot. deskundigen bij het examen L.O. te Haarlem zijn benoemd de iheoren: M. va® Warmelen en W. Kops alhier. Bl^lMEfêLAND. Belasting waardevermeerdering. De Ned. Bend vaoi huis- on grondeigena ren e® bouwkundigen, heeft een adres gei zenden aan de beide Kamers der olulen- Genoraal in verband met het wets ontwerf tot heffing van ce® belasting wegens waar devermeerdering van onroerend goed, ten behoeve van de gemeenten. Het adres voert aan, dat heit tijdstip voor de heffing van de belasting mindei gunstig gekozen is: 1. omdat het in do te« genwoordige abnormale omstandigheden ondoenlijk is om de waarde van een on roerend goed naar behooren vast te stellen; 2o. staat een aanmerkelijke waardedaling van onroerend goed voor de deur; 3o. over treft op hot oogenblik de stichtingsprije van nieuwbouw meestal de werkelijko waar de, terwijl de nieuwbouw zal worde® afga» schrikt. Indie® een waardevermeerderings- belasting noodzakelijk wordt geacht, dient ze de waardevermeerdering te treffen van onroerend zoowel als va® roerend goed. Naar Washington? Gemeld werd dat de heer Mr. Zimmer man zou worden benoemd tot gezant te Washington. Wij hebben reden te gelooven, zegt hot „Hdbl. dat dit gerucht onjuist i6. Er zijn in Nederland slechte weinig persoonlijk- de hij terug met den brief in zijne hand. „Hier heb ik hem, vader," zeide hij. t Spijt mij, dat ik zoo onnadenkend ben geweest." John nam den brief zonder een woord te zeggen, scheurde bet couvert los en be gon te lezen. „Mijn beste, beste man. Kom onmid dellijk te huis. David verkeert in groote moeilijkheid, e® ik weet niet waar hij is. O, mijn goede ma®, ik heb u al die jaren liefgehad, en naar u verlangd, maar mijn trotech en hardnekkig hart wilde u dat niet. bekennen. Nu heeft God mij m het etof vernederd, en in mijne droefheid smacht ik naar u. O John, mijn Hoveling, kom t'huis, kom spoedig." Toen hij zoo ver gekomen was, liet hij den biicf uit zijne hand vallon. „Te laat. te laat," kermde hij, en viel bewusteloos achterover in de kussens. HOOFDSTUK XXXIII. Dicht bij huis. De lente was weder aangebroken en nog vertoefde John Vivian aan deze zijde van de doodsrivier, wachtende op do laatste roepstem. Gedurende zes wintermaanden had hij de kleine hut niet. meer kunnen ver laten, maar geene klacht was al dien tijd ADVERTENTIE-PRIJS PER GEWONE REGEL f 0.22 1/) DES ZATERDAGS £0.30 INGEZONDEN RECLAMES DUBBEL TARÏEI KLEINE ADVERTENTIES van hoogstens 30 woorden 50 cent: Zaterdags 75 cent, bij vooruitbetaling Aan het Zoeklicht. Leiden, 2 April 1921. Wij klagen menigmaal over den fiscus voor wie nu letterlijk niets veilig is. Maar we vergeten weieens, hoe hooi de belastingbetalende wereld voortdurend in de weer is, om dien fiscus te verschalken. Zelfs zag ik al melding gemaakt van een nieuw spreekwoord: Al is de fiscus nog zoo snel, De handel achterhaalt hem wel. En waarlijk zoo is het. We hebben, gelijk bekend, een dividend-, belasting, die in sommige gevallen heel wat geld in het laadje brengt. Neem b.v. de „Wilton's Dok- en Werf- maatöchappij" te Rotterdam, die van haar reusachtige winsten 9.05 pet. dividend be lasting zou moeten betalen. Maar wat heeft men nu gedaan? Men heeft een nieuwe „Wilton" opge richt en de aandeelen van de „oude" voor 2000 pet. in de „nieuwe" Wilton ingebracht Het gevolg van deze manoeuvre is, dat de fiscus in de plaats van 9.05 pet. divi dend 'belasting, 21 pet, registratie-recht ontvangt, wat een belangrijk verlies belee- kent. Men zal nu aan „Financiën" natuurlijk gaan studeeren om aan dergelijke practij- ken paal en perk te stellen. Maar zóo snel zal men dat wel niet kun- nen'doen, of de handel heeft al weer nieu we middelen bedacht om de fiscus-strikken Le ontkomen. OBSERVATOR. heden, die zich de luxe va® dezen dureaj gezantschapspoet kunnen veroorloven em voor zoovei' wij weten ambieert de heer, Zimmerman dezen poet niet. De nieuwe Middenstandspartij. In oen dezer dagen in „Parkzicht" te Amsterdam gehouden vergadering van de op 10 Maart j.l. opgerichte Middeneland»- partij, werd besloten deze partij den naam te geven: „Nieuwe Middenstandspartij". Dit ter voorkoming va® verwarring mot de oude Middenstandspartij, die, zooals be kend, deel uitmaakt van den Vrijheidsbond ZOMERTIJD. In don nacht van Zondag op Maandag gaat de Zomertijd in. Om twee uur des nachts zet men den tijd een uur naar vo ren. Men doet dus goed Zondagavond voor dat men zich ter ruste begeeft de wijzers van Mok en horloge een uur vooruit te brengen. De gewijzigde Huurcommissiewet. In aansluiting bij de mededeeling van gisteren aangaande de huurprijzen op 1 April merken wij op, dat het recht, van de verhuurders om resp. 20 pet. of 10 pot. meer te vragen, uitsluitend is een recht van beding, dat zonder de Huurcom- missio er in te kennen in nieuwe contrac ten kan worden opgenomen. Opheffing van het Zuivelkantoor. Naar wij vernemen zal het zuivelkantoor 30 April e.k.. opgeheven worden. De liqui datie hoopt men in twee maanden te kun nen doen beëindigen. Loonquaestfe in het mijnbedrijf. De audiëntie van de verlegénwoordigers der mijnwerkersvaklbonden bij den Minis ter van Landbouw, blijkt nader geen posi tief resultaat te hebben opgeleverd. DeMi- nisler meende niets tegen de aanhangige loonsverlaging te kunnen doen, daar ze volgens hem noodzakelijk is. Op do gecombineerde vergadering van de hoofdbesturen der vijf vakorganisaties, welke vergadering Donderdag lot laat in den nacht duurde, weigerde de Christelijke ever zijne lippen gekomen. Hij was dank baar, dat hij het bed niet behoefde te hou- den. Hij kon zich nog zonder hulp kleeden, en nu en dan do een of andere lichte bezig heid verrichte®, en het gevoel, niet volsla# gen hulpbehoevend, en ee® ander tot last te wezen, gaf hem een greoten troost, Io den beginne was het hem een bron van bib- tere droefheid geweest niet aan bet ver langen zijner vrouw te kunnen voldoen, en het. scheen alsof hij zich niet in het onver mijdelijke zou kunnen schikken. Langee dan negentien jaren had hij in ballingschap gezucht, en al dien tijd met een onuitspre kelijk verlangen uitgezien naar deze enkel* woorden: „John, kom t'huis." En nu ze ein delijk gekomen waren kon hij er geen gei hoor aan geven. Maar ten laatste daalden vrede en onderwerping in zijne ziel, en i:oa hij het hoofd buigen en zeggen: „uw nü geschiedde." Het deed iemand waaxiiJK goed, gedurende do la tste maanden va® zijn leven in Zijne nal.jheid te vertoeven. Na een zwaren en bit' ren strijd was hel eindelijk „volkomen vrede" geworden. ~r-ardt vervolgd).

Nieuwe Leidsche Courant | 1921 | | pagina 1