Dagblad voor Leiden en Omstreken. BINNENLAND. Iste JAARGANG. - MAANDAG 21 MAART 1921 - No. 298 BUREAU: HOOIGRACHT 35 - LEIDEN. - TELEFOON INT. 1278 Het Plan-Posthutna. Eu nu hot ontwerp-Ziektewet, zooals dat door do commissie- Posthuma werd voor gesteld. Uitgangspunt is hierbij dat alle arbei ders die in loondienst zijn, under do ziek tewet zullen vallen, dus zoowel de georga niseerde ale de ongeorganiseerde, de losse zoowel als do vaste arbeiders. Hoofdgedachten van het plan zijn dat wet zal worden uitgevoerd doer do eigen organisaties van belanghebbenden; dat de uitkeeriiig zal bedragen 80-pCt van het dagloon gedurende hoogstens 26 we ken per jaar; dat de kosten alleen door de (werkgevers zullen worden gedragen en dat Üo besturen zuilen worden samengesteld uit een gelijk getal vertegenwoordigers (van werkgevers en werknemers. Teneinde het risico van do ziekteverzej kering zoo to doen dragen dat do werkgo :Vers slechts voor gelijke, hun bekende risico,s aansprakelijk zijn, wenscht men cm te beginnen ziekt e-risico-vereonigingen yoor bepaalde b e d r ij v e n. Deze bedrijfsvereenigingen over het ge- ■heele land vormen tezamen één groote ver- lecnigmg, do Hoofdverfienieiuff Deze Hoofdvereeniging stélt zich bij de Hegeering garant, dat de arbeiders der aangesloten leden in geval vain ziekte de voorgeschreven uitkeeringen ontvangen. De wet toch, die de nieuwe regeling zal hebben te sanctioneeren zal aan die werk gevers de verplichting opleggen, aan zieke arbeiders eon uitkeering to geven, maar zal daarbij de noodige waarborgen eischen dat aan deze verplichtingen ook werkelijk .wordt voldaan. Deze waarborg kan gevonden worden door den werkgever to verplichten lid te worden van eenige door do Koningin er kende bodrijfsvereeniging, wier statuten en reglementen aan bepaalde eischen moeten (voldoen. Het bostuux van deze Hoofdvereeniging zal evenals de besturen der bedrijfsver enigingen bestaan uit een gelijk aantal Werkgevers en werknemers, aangewezen door de verschillende organisaties. Het bestuur en de leiding van het geheel wordt opgedragen aan het Hoofdbestuur, dat zich zal doen bijstaan door oen Direc tie, die de beschikking heeft over de noo- digo ambtenaren, inspecteurs, controleurs, ©nz. Da bedrijfsvereenigingen zullen gehou den zijn alle werkgevers ook dus de cict-georganiscerde patroons als leden op te nemen, behalve uitzonderingsgeval len, waarin wegens bij de wet nader aan te geven redenen, de toelating kan worden geweigerd. De kosten der uitkeering worden evenals de administratiekosten door do^ bedrijfsle ren gezamenlijk opgebracht, volgens een ©mslag, berekend in evenredigheid van het door hen uitgegeven loon en het ziekte- gevaar der onderneming. Bovendien hebben de leden alleen op de zelfde wjize hun aandeel op te brengen in oen fo-nde, gesticht ter voorkoming van ziekten en genezing van ziekten. Dit fonds, uit hetwelk bijv. subsidies kunnen worden gegeven aan ziekenhuizen, ©nz. wordt beheerd door bet Hoofdbestuur. Met wenschen van behaalde -gezinnten en richtingen zal bij de besteding van de gel den van het fonds rekening worden ge houden. Nu bestaat de mogelijkheid we kunnen wol zeggpn de zekerheid -dat er werk- tevers zijn die zich niet bij een erkende be- rijfsvorzekering zullen aansluiten. Tooh moeten ook hunne arbeiders recht op een uitkeering bij ziekte kunnen doen gelden. Daarom wordt voorgesteld, dat dergelijke werkgevers van rechtswege lid sullen zijn van een andere vereeniging. Zij zullen verplicht worden bij de beta ling aan huimo bijdrage, krachtens do On gevallenwet 1901, of do nog te verwach ten Land- en Tuinbouw-Ongevallenwet, een door de Kroon te bepalen percentage van het uitgekeerdo loon op te brengen. De aldus opgebrachte gelden worden gestort in een daartoe ingesteld garantie fonds, waaruit de betrokken arbeiders de hun toekomende uitkeeringen ontvangen. Ook deze werkgevers zullen bovendien hebben bij to dragen in het fonds, geslicht ter voorkoming van ziekten en het genezen van zieken. Invloed op de samenstelling van liet be stuur van beide genoemde fondsen, zal echter aan die werkgevers niet kunnen worden toegekend. Beslissingen over eventueelo geschillen zullon worden opgedragen aan Commis sies van scheidslieden, die hetzij voor een bepaald geschil zijn aan te wijzen. Men moonde dat dergelijke commissies zijn te verkiezen boven de Raden van be roep en den Centr. Raad van beroep,omdat daardoor betèr de mogelijkheid werd ge opend dat personen bekend met de eigen aardigheden in een bepaald 'bedrijf een aan deel in do rechtspraak kunnen krijgen. Ziedaar in korte trekken de ziektever zekering, zooals de commiesio-Posthuma zich die heeft gedacht. In een volgend artikel bespreken wo nog kort de beweegredenen, waarom men meent aan een dergelijk plan do voorkeur te mooten geven. STADSNIEUWS. Verplegend Personeel. Op 18 dozer werd door do Afdeeling Loiden van den Alogemeenen Nodorlandscben Chris telij- ken Ambtenaarsbond een lodenvergadering ge houden, die voor oon groot gedeelto was gewijd aan de belangen van het verplegend personeel dor instellingen, welke zioli in het ressort van de afdoeling bevinden. In die vorgadoring worden modedoelingen go- daan betreffende hot resultaat van do onder do vorplogendon govoordo propaganda. Een commissie uit de loden heeft zich n.L bereid verklaard, de verplogenden die krachtens hun lovons- cn wereld beschouwing daarvoor in aanmerking komen, met het wozon der organisatie in kennis te brengen en tot hot lidmaatschap van den bond uit te noo- digon. Eerst daarna kunnen 6tappeu worden ge daan, wolko leiden tot verbetering van onge* wenschte toestanden, als b.v. worden geïllustreerd door hot feit, dat .door de superieuren geen of maar weinig rekening wordt gehouden met de bogoerto tot bezook van kork en catechisatie. Blijkens het uitgebrachte rapport is hot resul taat nog sober te noemen, wijl het uiterst moei lijk is om do betrokken personen te bereiken. Daarom zal contact gezocht worden met de pre dikanten, die de inrichtingen rogolmatig bezoe ken on door him ambt en invloed in 'staat zijn, belangstelling voor het 6aamtrekken in Christe lijke vakorganisatie te wek/en op plaatsen, waar elk ander tevergeefs zou trachten toegang to ver-j krijgen. Doch het program van actie ie nog niet uitge put. Vooral wanneer zou blijkon, dat ook deze bemoeiingen nog niet aan do vorlangdo uitkomst voldoen, zal in de naaste omgeving dor betrek kelijke inrichting, meer speciaal vqpr het aan de verpleging verbonden personeel, oen vergadering worden belegd waarvan tijd en plaats nog nader wordt vastgestold. Daarbij zal als sproker op treden, iemand dio op hot terrein der verpleging zijn 6poren heeft vordiend en mot kennis van zaken kan aantoonen, dat verplegenden die een Christelijk levensbeginsel huldigen en zoowel in stoffelijk als in geestelijk opzicht verbetering hunner positie wenschen te verwerven, verplicht zijn om zich in oen gelijkgezinden, centralcn bond, als boven aangeduid te organi6eeren. In verband hiermede word besloten, het voor de Rijks- en Gemeentegroep samengestelde regle ment in dien voege te wijzigen, dat een groep kan worden gesplitst in eoctiën, opdat de belan- ABONNEMENTSPRIJS IN LEIDEN EN BUITEN LEIDEN WAAR AGENTEN GEVESTIGD ZIJN PER KWARTAAL 6 12.69 TER WEEK10.1# FRANCO TER POST PER KWARTAAL 12.Ö0 FEUILLETON Langs den afgrond. (58) Ik zou wel eens willen weten of zij mijn geheim geraden heeft. Ik geloof, dat ik Paul Vivian altijd heb liefgehad, maar ik durfde hot mij zelf eerst bekennen na on ze laatste ontmoeting aan hot station te 'Plymouth, toon bij voor goed wegging. Wat zag hij er knap uit, en hoe^ klopte jaijn hart., toen htj mijne hand vasthield. Ik wist, dat hij mij zeggen wilde, dat hij mij lief had; ik zag het aan zijne oogen. Och, had hij het maar gedaan, dan had ik hem beloofd op hem te zullen wachten, ©n die belofte zou hot anker geweest zijn, waaraan ik mij in dezen vreeslijken tijd had kunnen vastklemmen. Maar daar was geene belofte, die mij bond, en ik heb moe ten toegeven. Het is nog geen twaalf maanden geleden eedert hij wegging, maar boe vreeselijk lang schijnt dar. reeds te zijn. Ik wenschte nu, dat ik hom kon verge ten, en ik doe er ook mijn best toe, maar boe meer ik mij geweld aandoe des !e dui delijker staat he; irtjj voor den geest. Zou hij nog wel eens mij denken cf zcu- dou de nieuwe indrukken mij uit zijn hart verbannen hebben? Het zou toch heerlijk als hij nog aan mij dacht, en mij nog lief- hadt; maar neen, dat mag ik niet wen schen, want dan zou hij even ongel'-ikkig zijn als ik ben. Ik heb mij zoo lang mogelijk tegen de plannen van vader verzet. De naam lan Nick Trebarwith wa6 mij even hartelijk al6 de persoon zelf. Wat gaf ik er cm of hij een ouden naam had, en een mooi niiis, en voel geld, en uitgo 6trekte bezittingen. Ik verlangde niet naar een mooi huis, en bekommerde mij-niet om zijnen naam, ter wijl de man mij onuitstaanbaar was tenminste zoo vond ik hem toen. Nu begin ik hem dragelijk te vinden ter wille van vader. Wanneer ik mij opoffer dan red ik hom van den ondergang, cn dat is dan ook mijn eenige troost. Toen vader mij alles van zijne omstan digheden vertelde moest ik wel toegeven. Hij was zoo vriendelijk, de tranen stonden hom in de oogon, en zijne stem klonk zoo smeekend, dat het hart mij bijna brak ',t Schijnt dat ik meer dan drieduizend pond waard belt. Dat had ik nooit ge dacht. Maar het is do prijs dio Nick voor mij botalon wil. De me&rte mannen ver wachten, dat hunne vrouw hes eene huwe lijksgift zal aanbrengen, daarom, zegt vader, is het buitengewoon edelmoedig VPn gen van het verplogond personeel dee te beter kunnen worden ondorzooht on besproken. De sinds eenigen tijd verplaatste avond- markt op Zaterdagavond mag zich in een 6tecda toenomenden bloei verheugen. Daar de Visoh* markt en Hoogstraat gehoel bezet zijn en nu do tijd spoedig weder aanbreekt dat de Botermarkt weer geheel in gebruik zal worden genomen door den handel in bloomen en planten, zal er wol naar meer plaatsruimte in deze buurt moeten, worden omgezien. Naar wij vernemen rijn de betrokkenen bij do diofetal en heling van goederen, ten nadeelo van de Leidscho Katoen-Maatschappij, dio j-1. Maandag door do Haagsche Rechtbank tot voor waardelijke gevangenisstraf zijn voroordedd, nog niot op vrije voeten gesteld, daar de Officier van Justitio appél togen dit vonnis hooft aangetee- kend. In de Stcdelijko Werkinrichting zijn opg<* nomen in do week van i3 tot en met 19 Maart: Zondag 26 volwassen personen en 6 kinderen; Maandag 24 volw. en 4 kind.; Dinsdag 29 volw. en 5 kind.; Woensdag 28 volw. en 5 kind.; Don derdag 30 volw. en 5 kind.; Vrijdag 27 volw. en 5 kind.; Zaterdag 29 volw. en 5 kind.; totaal 193 volwassen personen cn 35 kinderen. Bij d gisteren gehouden vorkiezing van ambtsdragers bij do Geref. Kerk alhier, zijn ge kozen tot ouderling de heoren: G. J. B. Bontje en J. Noorlandt en tot diaken de heer L. Boekkooi terwijl herstemming voor ouderling moet plaats hebben tu&sclien de hecren G. J. v. d. Meeberg en H. Wilms. Wij vestigen gaarne de aandacht- onzer le zers op de in dit nummor voorkomende adver tentie der Gemengde Zangvoreeniging Zang zij onze leus" (Directeur de heor Tel jeu r) welke op WoenBdag 30 Maart as. haar eerste openbare uit* voering hoopt te geven in de Stadsgehoorzaal. De netto opbrengst dezer uitvoering zal hestemd zijn voor do Diaconie dor Ned. H9rv. Gemeente alhier. Do samenkomst zal worden geleid door Ds. J. Hoogenraad. Men leze voor bijzondorheden de advertentie en houde reeds nu dezen avond vrij. i' Ondanks de Maartsche buitjes liepen giste* renmiddag toch heel wat Zondagsche wandelaars over de Breestraat, zoo togen vijven. Ook do fiet- sendo jongelui lieten zich niet afschrikken. Fiet sen op een drukke, glibberige straat, waar rails liggen, is evenwol niet ieders werk. Dat onder vond ook hot dametje, dat met rijwiel en al vrij onzacht tegen de steenen kwakte. Vlak achter haar kwam echter een auto en met 6chrik zagen wij den toch al zoo goringeu afstand tusschen auto en juffrouw kleiner en kleiner worden. De vaart van do auto minderde, maar ieder hield zijn hart vastVlak voor do gevallene stond do machine stil. Het scheelde geen haartje moor. De fiets moest zelfs tusschen de voorwielen uitgehaald worden. Hulde aan den bekwamen automobilist, die niot als zooveel andoren in dolle vaart over de Breostraat rende, want dan was oen ongeluk niot meer te vermijden geweest. Naast God dankt® het hevig verschrikte dametje het aan zijn kool* bloodigheid eD tegenwoordigheid van geest, dat ze or zoo afkwam. Zelf was ze te ontdaan, om haar dankbaarheid te uiten en de schrik zat er bij ons ook zoo in; dat wo tot onzen spijt ver zuimden, het autonummer op te nemen. Door den heer D. A. van Eek is bij den Raad een voorstel ingediend om mot ingang van do meteropnemiiig in Maart alle gasprijzon mot 2 cent por M3 te verminderen en voorts B. en W. uit te noodigen oen progresieve regeling van de gas- en electricitoitsprijzen te ontwerpen. Het indertijd gevormde comité van oud-ledon dor Chr. Jongel. Ver. „Prediker" alhier ter her denking van het 60-jarig bestaan op 10 Juni as. houdt hedenavond weder een lijeenkomst in hot gebouw der voreeniging (Janvossensteog). Nickolaas Trebarwith, dat hij mij hebben wil voor drieduizend pond, minder dan niets. Toen ik zoo ziek werd, onmiddellijk na dat ik mijn woord gegeven had, toen hoop te ik, dat ik zou sterven en ik geloof, dat moeder het ook hoopte. Ik hoorde haar •tenminste eens tegen vader zeggen, dat zij mij minder zou beweenon in hot stille graf, waar ik gevrijwaard was voor leed en ver driet, dan als de vrouw van dien man, met een bizonderen nadruk op de beide laatste woorden. Ik weet niet, wat zij tegen hem heeft, want zij vermijdt zorgvuldig over dit onderwerp te spreken. De dokters hadden alle hoop opgegeven, heeft men mij verteld, en gedurende ver scheiden dagen lag ik geheel zonder be wustzijn, en niemand daohc dat ik de oogen ooit weer zou openen. Och, had ik toen het geheimzinnige land maar mogen betreden, in welks schaduw :k zoo lang vertoefde. Moeder zeide mij later, dar zij nooit om mijn herstel heeft gebeden. Zij wist dat mijn hart gebroken wae. Do dokters beweren, dat mijno herstel ling zoo langzaam gaat, omdat ik geeno moeite doo om beter te worden. Maar hoe kan ik mii jnspannen om te loven, als het leven nret de minste waarde voor mij heeft. De gedachte pm de vronw van Nickohs Wij herinneren hieraan en wekken gaarne tot bijwoning op. —Naar wij vorneincn zal Donderdagavond oen dobatvergadering worden gehouden, uitgeschreven door den Leidschen Beetunrdersbónd, over de Ziekteverzekering. De heer Kupcrs zal het stelsel Posthuma ver dedigen en de heer Goslinga, voorzitter van den Raad van Arbeid alhier do Zicktewot-Talma. Het aantal workloozen ingeschreven bij de Gom. Arboidsobeurs bedroeg Zaterdag 557, waar van 105 textielarbeiders, 11 textiolarbeidsters, 23 sigarenmakers en 3 sorteerders, gedeeltelijk. Ondor de ingeschreven workloozen bevonden zich 124 losso werklieden, 81 sigarenmakers, 37 grondwerkers, 22 opperlioden, 12 bankwerkers, 12 broodbakkers enz. Sinds ©enigen tijd is men van Gemeenteweg© bozig de Zijlsingol in ordo te brengen, door do kuilen en hoogten die er zich vertoonden golijk te maken; zoo zullen allo 6ingels onderhanden worden gonomen, wat ©en goode verbetering is. Of het echter veel zal helpen, valt te betwijfelen, daar er dagelijks ook langs de singels zware vrachten worden vorvoord, en bij regenachtig weer, de wegen toch weor zullen gaan verzakken. Wil men afdoendo verbetering dan zal or niets anders overblijven dan de singels to bestraten. f—-In het Kooiparkkwartier is door de bouw* voreeniging „Do Eendracht" een complex wonin gen gobouwd, die allen een voor- en achtertuintje hebben, wat aan deze omgeving een heel aardig gezicht geeft. Jammer echter dat de lieve straat jeugd er voortdurend op uit is deze tuintjes te vernielon. Het zou zeer gowenscht zijn indien op wolk© wijze dan ook maatregolen konden worden genomen om aan deze vernielzucht paal en perk te stellen. Ecu nieuw Kamerlid. Naar de „Tolegr." vernam, zal, indien het Tweede Kamerlid L. M. Hermans eventueel benoemd wordt tot wethouder der gemeente Arnhem, deze als Kamerlid bedanken en dan opgevolgd worden door den beer H. J. van Braambeek, ambtenaar bij de Ned. Spoorwegen en hoofdbestuurs lid der Ned. Vereen, van Spoor- en Tram wegpersoneel. De heer Van Braambeek zal de benoeming tot Kamerlid aannemen en evenals dit bij het Rijk geschiedt., ver lof zonder bezoldiging, aan de Dircc-tie vragen. Verkecrsbrigade per rijwiel. Men schrijft ons: Meldden onlangs de bladen dat er een verkeersbrigade por mo torrijwiel zou worden opgericht van mili tairen, thans kan mot zekerheid worden bericht, dat er een verkcorsbrigade per motorrijwiel wordt opgericht van de Rijks- veldwacht, voorloopig worden hiervoor 20 man, onder leiding van eon of moer Briga diers, als proef voor den tijd van zes maan den. Rijwielen worden door den minister van Oorlog geleverd. De Vrijheidsbond. Omtrent den Vrijheidsbond meldt „De Vaderlander", dat er een partijraad zal komen, bestaande uit 32 leden, verdeeld over de verschillende fusioneeronde partij en, en wel naar verhouding van het aantal 6temmen, dat de verschillende groepen in 1918 op zich hebben vereenigd. De bedoe ling is, alle kieskringen in dezen partij raad te doen vertegenwoordigen. Werk in de Venen. De doorgraving van den Drentschen Hondsrug n.l. de verbinding van bet Oran- Trébarwith te worden, hoewel dat beduidt in een groot huis te wonen en talrijke be dienden te hebben, vind ik zoo vrecselijk, dat ik huiver iedere keer als die bij mij opkomt. Hoe zal ik het kunnen dragen als de tijd eenmaal daar is? Ik begrijp niet, waarom God mij in het leven heeft behou den. Had Hij mij dan geen lichter last kun nen opleggen? Doch nu Hij mij als 't ware van den rand des grafs teruggebracht hooft, schijnt het Zijn wil te zijn, dat ik dit kruis zal dragen. Maar, het is zoo hard, zoo vreesclijk hard! Vader maakt zich ongerust, dat. ik niot tijdig genoeg hersteld zal zijn met het oog op den voor het huwelijk bepaalden dag. Welk een bit tere spot om van oene vereeniging te spre ken, waar er niet de minste band des har ten bestaat. Indien ik mij op mijno begra fenis moest voorbereiden, ik geloof, dat ik dau vroolijker gestemd zou zijn. Dezen morgen kwam moedor een tijd lang bij mij zitten, maar zij sprak niet veel en in hare oogon lag een wereld van droef heid. Ik deed mijn best. om opgeruimd te schijnen, maar het glimlachen valt zoo moeilijk, wanneer het hart. treurig ge stemd is. Buiten in don oudon peroboom, dio midden in don tuin staat., zong een lif ter uit. allo macht. Het deed mij goed naar die vroolijke tonen to luisteren. Ik was ADVERTENTIE-PRIJS PER GEWONE KEGEL 10.22 1/1 DES ZATERDAGS 10.30 INGEZONDEN RECLAMES DUBBEL TARIB1 KLEINE ADVERTENTIES van hoogsten® 30 woorden 50 cent: Zaterdags 75 cent. bij vooruitbetaling -: jo-kanaal met do Wecrdingor venen een werk, dat aanvankelijk up f 500.000 be groot werd en thans "1 V\ millioen moe* kosten zal nu toeh, na jaron van vruch- teloozo pogingen om dit werk tot stand te brengen, eindelijk uitgevoerd worden. Wel licht zal er na eenige maanden mede wor den aangevangen. Do bakkers en de feestdagen. Naar de „Tol." verneemt., is bij den Mi nister van Arbeid van tie Neder landsohe Voreeniging van Werkgevers in het bak kersbedrijf bet verzoek ingekomen, om, in verband met hot Paaschfeest, aan alle bakkerijen dispensatie ie verleenen van het verbod van nachtarbeid, gedurende den ge- heelen nacht van Vrijdag op Zaterdag, voorafgaande aan den eersten Paasch- en den eersten Pinksterdag. Eveneons is toe stemming verzocht tot het verrichten van overwork en wol op de Vrijdagen on Zater dagen, ieder twee uur. De wettelijko geoor loofde arbeidstijd wordt daardoor op deze Vrijdagen, tien en op do bedoelde Zater dagen dertien uur, zoodat de wettelijk go- oorloofde arbeidsduur dan voor ioder de zer twee weken (Paasch- en Pinkstcrwcek) 49 uur wordt. Verder meldt het blad in verband met den bakkerarbeid op Paschen en Pink sto ren, dat, aangezien niot allo gemeenten van ons land, de bakkersarbeid op 2en Paasch- en 2en Pinksterdag 6t.il ligt., zonder nade re aanvrage, door de Arbeidsinspectie al- lene eon vergunning zal worden gezonden aan de bakkerijen, gevestigd i-n de gemeen ten Amsterdam, Rotterdam, 's-Gravonha- ge, Haarlem, Leiden, Delft, Schiedam, Utrecht, Hilversum, Bussura, Zaandam en Leeuwarden. Bakkers en broodfabrikanten, die elders gevestigd zijn, moeten eon vergunning als hierbovcne bedoeld, aanvragen aan Let dis trictshoofd der Arbeidsinspectie, waaron der de gemeente, waar de bakkerij geves tigd is, ressorteerd. Burgemeester Zimmerman van Rotteiilam. Het Haagsche Gorrospondcntiebureau meldt: „Naar ons ter oore kwam, moet van hoo» gerhand ernstige aandrang zijn uitgeoefend op Mr. Zimmerman, om hem te bewegen alsnog terug te komen op zijn ontslagaan vrage als burgemeester van Rotterdam". Bij in.format.io ter bevoegder plaatse,werd aan de „Msbd." welwillend medegedeeld, dal voor bovenbedoeld bericht tot nog toe geen grond beslaat en dal van H.M. de Ko ningin nog steeds goen antwoord is ont vangen op de ontslagaanvrage door Mr. Zimmerman. Het is echter niet buitengesloten, dat be doeld schrijven in dezen geest zal gesteld zijn. Ncdcrlandsrhc kolen naar Oostenrijk. D© Weenscbo berichtgever van hot „Hbld" meldt: Naar verluidt is hier oen overeenkomst gesloten omtrent de levering van groote hoeveelheden Nederlandscho steenkolen uit de Limburgsche staatsmijnen. Wie de ze kolen koopt, is niet bekend. Het uitvoerverbod op suiker. Hot uitvoerverbod op suiker zal thans op korten termijn worden opgeheven. Distributie rogceringsbloem, öe Minister van Landbouw hoeft besloten met 1 April in to trekken de distributie- regeling voor Regeeringsbloem. Als gevolg dezer beschikking zal mits dien aan aanvragen van gemeen! ©besturen om verstrekking van Regeeringsmecl na 3t Maart as. niet meer worden Voldaan. blijde, dat er ten minste nog iels in de werold bestond, dat zich gelukkig gevoel de. Maar hot lustig gezang scheen moe der te hinderen. „Ik wilde dat die vogel ophield," zeide zij, „zijn vroolijk gezang doet mij onaan genaam aan". Alvorens to antwoorden keek ik haar aan, en zag dat haro oogen vol tranen stonden. Do woorden, die ik had willen spreken bestierven mij op do lippen. „Mijn lief best moedertje," zoidc ik ein delijk, haar trouw gelaat tusschen mijn vermargerdo handen nemende. Toen kniel de zij op eens naast mij neder en het. ge zicht in mijn schoot verbergende begon zij bitter te schroion. Maar deze aanval van droefheidduurde slechts een oogenblik. Zij herstelde zich spoedig, en hare tranen schielijk afdrogende, sprak zij: „Mijn lieve Abigail, indien gij slecbte een weinig opgewekter kondt wezen. „Ik word olken dag een ueetjo siorker," antwoordde ik ontwijkend. (W.ordt vervolgd).

Nieuwe Leidsche Courant | 1921 | | pagina 1