ES Dagblad voor Leiden en Omstreken. NIEUWE LEQSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJS IN LEIDEN EN BUITEN LEIDEN WAAR AGENTEN GEYEST1GD ZIJN -ER KWARTAAL 6 12.50 k9|»ER WEEK10.19 ANCO PER POST PER KWARTAAL 12.Ö0 Isie JAARGANG. VRIJDAG 28 JANUARI 1921 No. 254 BUREAU: HOOIGRACHT 35 LEIDEN. TELEFOON INT. 1278 ADVERTENTIE-PRIJS PEK GEWONE PEGEL KLM VI DES ZATERDAGS 0.30 INGEZONDEN RECLAMES DUBBEL TAHIEP KLEINE ADVERTENTIES vaa hoogstens 80 vroorden 50 cent: Zaterdags 75 cenV, bij vooruitbetaling -: beu w< ctyan p; jen h> lR Particuliere Woningbouw. heef, Regoering begint ernst t© maken met het steunen van den particulieren wo ningbouw. Bij de Tweede Kamer ie thans ingediend in wetsontwerp dat het mogelijk maakt particulieren die wcnschen te bouwon hypothecair bouwcrediet te verschaf- In do toelichting tot het ontwerp wordt j>. a. medegedeeld, dat de Minister van Fi- Qixianciën na gehouden overleg met zijn imbtgenoot van Arbeid van meening is, ^lat de woningnood en de meer economi- Ë5|che voorziening daarin door het particulier ImiwhfiHrijf voldoenden grond geven om en proef te nemen met het verstrekken van lypothecair bouwcrediet op nader ne be- talen voorwaarden. Meer en meer blijkt van geneigdheid bij >t particulier bouwbedrijf den woinngbouw •eder ter hand te nemen, mits de regee- eenige tegemoetkoming verleent. Die jgemoetkoming moet ia do eerste plaats «taan in de toekenning van een bouw- iremie. De woningbouw is nog zoo duur, lat zonder premie het particulier bouwbe- Irijf de risico niet kan aanvaarden. Aan- ;ezien evenwel het particulier bedrijf good- ;ooper bouwt dan een veroeniging, die op nbesteding laat werken, kan de particu- >re bouwer ook met een beduidend lagere iremie volstaan dan krachtens het Kon. Jsw/pesluit van 6 November 1919, aan vereeni- ;ingen wordt gegeven. Eon tweede be- aar eohter, dat moet worden overwon- is de moeilijkheid bouwcrediet te ver rijgen. Helpt het rijk hier niet, dan is vreezen, dat het particulier bedrijf goed- ,ecls zal moeten blijven stilstaan, lteeds is gebleken, dat er bouwers zijn, |io indien zij een bouwpremie ontvangen* Vermoedelijk elders crediot zullen kunnen PT erkrijgen. maar er zijn ook bouwers, die aarin niet zullen slagen. Uit tot dusver bet organisaties van bouwers gevoerde >csprekingen is gebleken, dat zoowel de leno als de andere rubriek bestaat uit de- clijke bouwers. Zullen do hierboven ver- lagde premies in de eerste plaats door de ouwers worden geroten, de regeering beent, dat zij van die premies en het hier odoelde crcdiet niet moet uitsluiten ver enigingen, die er in slagen niet duurder te jouwen en met gelijke premies een eluiten- to rekening te verkrijgen. Daardoor zal ten gezonde prikkel voor economische leni- ;ing van den woningnood worden gegeven. Er wordt hierbij met nadruk op gewe en, dat scherp zal worden gewaakt tegen verslechtering van den woningbouw. Al- •n deugdelijke plannen voor goede wo- ingen, welker uitvoering door een deug- lelijk bouw- on woningtoezicht behoor- ijk worden gecontroleerd, zullen voor jtcun in aanmerking komen. In gemeenten, aar een behoorlijk bouw- en woningtoe- icht niet bestaat, zal deze steun niet ver end worden. In totaal wordt voor deze voorschotten 9 foor woningbouw met premie aangevraagd tijf milliocn gulden. j De bedoeling van 't ontwerp is dus twee- In de eerste plaats het tekort aan wo- iingruimto zooveel en zoo spoedig moge- PÜjk aan te vullen en in de tweede plaats Ie kosten voor de openbare kassen niet bnoodig op te drijven. Vertrouwd mag worden dat dit §trevon ial worden gewaardeerd en dat ook de meent ebesturen het bouwen oor particulieren zooveel mogelijk zullen teunen. STADSNIEUWS. J. C. G. O. B. Do afdeeling Leiden van de Jongelie den Christ. Geheelontboudersbond hield gisteren een Familieavond in het gebouw Nathanaël. De voorzitter Kees Veerman opende de vergadering na het gemeen schappelijk zingen van Ps. 27 1 met ge bed. Hij heette de talrijke aanwezigen wel ke de zaal geheel vulden, hartelijk welkom alsmede ook mej. Mien Yerwer en den heer M. v. d. Keur die medewerking wilden verleenen voor piano en viool. Voorts alle Haagsche leden die opgekomen waren en tevens Johan Zwarts, 2o Bondsvoorzitter, die dezen avond zou spreken over het on derwerp: De noodklok klept. Spreker teekende op schilderachtige wijze de torenklok zooals zij den dag, den avond en den nacht vermeldt, des Zondags de gemeente ter kerke roept en ook wanneer ons laatste uur slaat haar eentonig geklep laat hooren. Maar er is nog meer waarvoor zij dienst doet. Ook wanneer de vloed al meer en meer zwelt en de dijk bezwijkt zoodat huis en leven in gevaar is, als er nood is dan is het de noodklok die klept. Spreker wilde hedenavond aan hot klok- ketouw staan en de noodklok doen kleppen. En als we op een geheel-onthouders verga dering bijeen zijn weten we al welk ge vaar er dreigt. Spreker teekende met cijfers hoe sinds do wapenstilstand het drankgebruik weer stij gende is en de ellende die daarvan het gevolg 16, en waartegen wij als Christenen onze stem moeten laten hooren. Moeten wij als Christenen daarvoor niet waken, nu er ook gevaar voor ons zelf dreigt/ Spreker schilderde in korte trekken de lichamelijke ellende doorden drank te weeg gebracht en hekelde nog de tentoon stelling welke ook hier in Leiden door den Drankhandel was georganiseerd waar het toppunt van belachelijkheid was bereikt. Na nog gewezen te hebben op het voor stel Rutgers betreffende de Plaatselijke keuze en de aanvankelijke resultaten in Amerika verkregen, tijdens het verbod, eindigde spreker zijn vurig betoog met oen krachtige opwekking aan de jongeren om lid te worden en aan de ouderen om hun werk te steunen Na de pauze werd een lint.enspel, in dezen Bond wolbekend, door 8 meisjes uitgevoerd. Dat dit zeer in den smaak viel bleek uit 't langdurig ap plaus. De tombola welke gehouden werd, nam veel tijd in beslag maar gaf toch een aangename afwisseling. De muziek, welke bij tusschenpoozen ten gehoor© werd gebracht gaf een prettige stemming terwijl een voordracht van een lid de lachlust van het publiek opwekte. Na opwekking om de Prop. Feestavond op 17 Fobr. in den Foyer der Stadszaal bij te wonen sloot de voorzitter de vergade ring met dankgebed. Het Millioen. Voor het Millioen werd door ons ontvan gen f 4.39 gecollecteerd bij gelegenheid van eon huwelijksfeest. „Observator" deelt ons mede dat hij een doosje ontving van „Sammi en Didi" met honderd halve centen. De jongelui komen, dus ook al in actie. '■t Gaat goed zool „De twee Witte Zwanen." Het bekende bedden en cap,'.;tmafi;azijn van de firma J. A. Kohschulte, Haarlem merstraat 72, alhier, wordt heden heropend na een inwendige verbetering te hebben ondergaan. In het magazijn is o. m. aangebracht een dichte, stofvrije etalagekast, ruim, en geheel geschikt voor moderne etalage's. Het ligt in de bedoeling van de firma om thans om de vijf dagen een nieuwe etalage te maken, waardoor ongetwijfeld ook de verkoopkracht zal toenemen. De firma is een specialiste in Egnelsche matrassen, kapokmatrassen, Engelsehe le dikanten, karpetten, tafelkleeden, divan kleoden enz. Voorts i6 zij geïnstalleerd voor woninginrichting, inrichting van slaapkamers (speciaal meisjeskamers) met witgelakte ameublementen. De vertimmering is verricht door den heer v. d. Poel. Voor het schilderwerk droeg de heer Duindam zorg. Het pleit voor de goede ondernemings- geest van de firma dat zij, na liet 35-tal jaren dat de zaak bestaat, en waarin zij te Leiden een goede reputatie verwierf, nu een dergelijke uitbreiding en verbetering aan brengt* waardoor zij de concurrentie met andere zaken verscherpt. J. P. de la Rie. Gisterenmiddag is de heer J. P. de la Rie, lid van den Raad dezer gemeente te Hille-, gom op een noodlottige wijze om het leven gekomen. Zijne bedoeling was op de in beweging zijnde stoomtram te springen. Hij had echter het ongeluk te vallen en werd, daar de tram rakelings langs een muur gaat, door een van de wagens overreden. Vreese- lijlc verminkt werd de ongelukkige, die reeds na enkele minuten overleed opgeno men. Het lijk zal morgen naar hier worden overgebracht. De begrafenis is bepaald op a. s. Maan dag. In verband hiermede is de tegen Maan dagmiddag uitgeschreven Raadsvergadering uitgesteld tot Dinsdagmiddag. De heer De la Rie behoorde gelijk fflsa weet tot de S. D. A. P. en zal als lid van den Raad werden opgevolgd door den lieer J. F. Oostvéen die bij de laatste ver kiezingen niet herkozen werd. De tenten der Lameelis. Donderdagavond hield de Chris bel. Gerefor meerde Jongolingsvereeniging alhier een openbare vergadering waarin als spreker optrad De. Sa lomons van Bussum met het onderwerp: „De tenten der Lamecbs." In een gloedvolle rede, teekende deze spreker het leven in de tenten van d«n góddeloozen La mech waarvan in Genesis 4 gesproken wordt en den godvruchtigen Lamecli de vader van Noach. De eerste heeft vele natuurlijke zegeningen ontvangen, maar dio zegeningen -voeren hem van God af. In ijdelen hoogmoed pocht hij op zijn goddeloosheid en praalt hij als een koning met zijne schatten en krachten. Hij is het beeld van den wereldeclien mensch, die Ja zijn hoogmoeds waan over zijn kennen en kunnen vergeet dat hij is een gevallen koning. Tochniek en beschaving hebben een hoogo vlucht genomen, maar ondanks ja juist door dio beschaving is het dierlijke in den mensch op ontstellende wijze aan hot licht gekomen. Men heeft gezocht oen hemel op aarde, maar zonder God, en men heeft gekregen oen hel. En zoo vinden wij tenmjdden van de cultureels schatten vaak een somber pessimisme dat vra- gecsmoede heil zoekt in do koele meren des doods, waar hij straks zijn zal als een ellendige, maar ook als een schuldige die staat voor zijn Rechter. ■Geheel anders is het in de tent van den god- vrpchtigen Lamoch, dio bij de geboorte van zijnen zoon uitroept: "Deze zal ons troosten over ons werk en ovor de smart onzer handen. In te genstelling met den anderen Lamech is er bij hem een zuchten over zijn vroomheid. Hij ge voelt den vloek als een vloek Gods. Maar daar is een kiem der hoop. Dezo zal ons troosten. Zijn kind is een voorafschaduwing van den waren RRustaanbrenger Jezus Christus, die als de betere zoon van Lamech ziju volk zal troos ten. In de tenten van deze Lamech's wordt de ware vreugd gevondert. Bij de wereld is geen echte vreugde en geenwerkelijke rust hier niet en niet in den dood. Maar bij de vromen is het beginsel de ware vreugde in 't dierbare, bezit van den zoon van Lamoch. Neen zij behoeven niet de wetenschap en de cultuur te schuwen; die gaven en talenten megeu worde» opgeladen om ze gebruiken in den dienst des Heeren. De wapenen mogen worden gebruikt in den strijd voor hun Koning en de harpen, en orgelen mogen dienen om de godverheerlijkende zangen to begeleiden. Ten slotte wendt spr. ach meer in 't bijzonder tot de jongelingen. Ook zij moeten een keuze doen. In beide tenten wonen is niet mogelijk. Velen zouden wenschen to leven in de tent van den god- deloozen Lamech om in die van den godvruchti- gen Lamech te st<yven. Mot klem en ern6t wijst spr. do jongelingen op hunne duro roeping om niet allen uitwendig maar in waarheid te verkecren in de tent van den god- vruchtigen Lamech en daartoe ook hun vereeni- gangslcven dienstbaar te maken. Nadat tenslotte nog oen opwekkend woord is gesproken tot de ouderen om de jongelingsvereen.. to steunen met hunne voorlichting, hun gaven en hun gebed, ein digt-6pr. zijne met groote aandaeht gevolgde rede. De vergadering die met gebed was begonnen word daarna met dankzegging gesloten. Christ. Kantoor, en Handelsbedienden. Gisterenavond had in den Foyer der Stadsge hoorzaal een Propaganda-Feestavond plaats ter .gelegenheid van het 121 jarig beslaan van de af deeling Leiden van de Ned. Vereen, van Chri6t. Kantoor- en Handelsbedienden. De voorzitter, de heer v. d. Kamp, opende, na 't zingen van Ps. 103 1 door de aanwezigen, het samenzijn met gebed en sprak vervolgens zijn openingswoord, waarin hij wees op de beteekenis van den avond. Er zijn, wat den bloei der afdee ling betreft, al is er stof tot dankbaarheid na deze 12J jaar van bestaan, weinig redenen om feest to vieren. De afdeeling kon grooter zijn, de leden konden meor actief zijn. Deze feestavond draagt daarom .een meer pre, pagandistisch karakter, opdat de loden elkander beter zouden leeren keiïnen opdat de inwendige kracht van de vereenigicg zal toenemen. Na afwisseling met muziek door een strijkje onder leiding van den heer J. Plu A.Jzn., hield de heer H. A. C. van der Kraan, directeur van Zomers buiten" een feestrede. Spr. zette het nut en de beteekenis van de Christelijke organisatie uiteen. Het gaat hierbij in de eorste plaats niet om liet stoffelijk voordeel. Wij, Christenen, 6tellen het geoetelijko voorop. Hierin verschillen wij met de reode en noutrate organisaties. Wij bezien het leven niet als een dood iets ais iets leegs. Voor ons is het vol leven, omdat het staat in een booger verband dan waarin we het zien. Ook kunnen wij niot altijd verlangen dat do zon op ons levenspad schijnt. Wij moeten ons ook met regendagen tevreden stellen, omdïft die eveneens onmisbaar zijn. Thatm is er een tijd aangebroken waarin nog meer dan vroeger de beteekenis van onze orga nisaties moet uitkomen. Als we zien naar den tijd die aanstaande is, dan huiveren we onwille keurig, want wij weten niet wat over ons komen zal. Er dreigt ons een ramp. De werkloosheid die overal te voorschijn treedt nadert ons al meer en meer. Daarom is het een eisch om de orga nisatie nog krachtiger door te- voeren. En dan de salarieveraünderingWij zullen ons vergenoegen met vermindering van het salaris, zoolang ons, in verband met voldoende daling van do levensmiddelen, een behoorlijk bestaan is verzekerd. Organisatie is noodig. Is het echter a 11 e o n voor stoffelijk voordeel, dan is organisatie het toppunt van egoïsme. Wöj hebben ons te houden aan Gods Woord en hebben ons Christelijk beginsel daarom ten allen tijde in de wereld uit te dragen. Zoo wij ons Christenen noemen en er ver der niets aan doen, zoo begaan wij groote heilig schennis. Tenslotte wenscht spr. de afdeeling voorspoed toe in het nieuwo tijdperk dat voor haar is in getreden. Mogen we over 121 jaar weder samen komen en dan in een nog grooter getal, cm God te dan ken voor hetgeen Hij ons dan in do 25 jaar van bestaan heeft willen schenken. Gezongen werd Ps. 68 110. Do feestavond werd verder afgewisseld met zang, muziek en voordrachten. Mej. A. v. d. Reyden, begeleid door Mej. M. Hoekstra (piano) zong bot do grootste voldoe- ning van de aanwezigen eeniige liederen, als „Wie* gedcuntje" van Cath. v. Hennes, „Geluk" van Arnold Spoel. Ook de muziek van hot strijkje onder leiding van den heer Plu werd zeer gewaardeerd. Do voordrachten vielen in don smaak. Tenslotte werd de avond met een woord van den voorzitter gesloten, die dank betuigde aan allen die tot het welslagen van den avond had den medegewerkt. Staande werd- gezongen Gez. 180 1. waarna de heer v. d. Kraan in dankgebed voorging. De Foyer was geheel met feostgenooten bezet. Na afloop werd met de uitloting van de Tom- bcla een begin gemaakt. ,,'e Zomers buiten" had voor een lot beschik-» baar gesteld aan den trokker zes dagen volledig pension in haar inrichting. De volgende firma's hadden inzending'u go* daan voor de tombola: De Kon. N. V. •ietaal-» fabrieken v. Kempen, te Voorschoten; X. V. Gebr. Polak te Groningen, v. Voornoveld Jr. te Rotterdam; v. Houten te Weesp; de Kwatta-fa* brieken; Gebr. Pel te Leiden; do Leidscho Ha a* delsvereen. en v. Nelle. De afdeeling mag op een zeer goed geslaagden Piopaganda-feestavond terugzien. Bij Kon. besluit van 18 dozer ie, voor het tijdvak van 18 Januari 11. tot 1 Januari 1923, benoemd in den Raad voor d© Scheepvaart tot plaatsvervangend lid* voor de buitengewone leden: als scheeps bouwkundige voor de zeevisscherij, de heer P. Boot Jr. directeur van de N. V. Scheeps bouw- en Reparatiewerf „De Hoop", to Leidon. Men verzoekt ons te willen mededee- lon, dat de Gemengdo Zangvereeniging „Zang zij onze Leus", alhier, dirigent de hoer A. Teljeur Jr. (Den Haag) haar eerste Openbare Uitvoering zal geven in de Stadszaal den 30 Maart a.s. Verdere bijzonderheden zullen later per advertentie worden, bekend gemaakt. Hedenmorgen kwam een geladen wa gen met aardappelen van don heer v. Haas teren alhier aangereden vanaf de Pelikaan straat naar de Oude Vest. Met het afrijden van de Blauwpoorls- brug gleed het paard uit, en kwam daar door met den kop door de ruiten van het daartegeaover gelegen pcrcceel. Het paard was licht aan den kop ge wond. Do bewoners kwamen met den schrik vrij. Alleen worden twee ruiten vernield en het gordijn gehavend. BINNENLAND. Gereformeerd© Jongelingsvereenigingen. De afdeeling Zuid-Holland van don Bond van Jong. Vereen, op Geref. Grondslag, houdt haar jaarlijksche vergadering 2do Paaschdag a. s. te Rotterdam. In de middagvergadering zal het. 2e Ka merlid, de heer J. Schouten spreken over de kwestie der subsidie en Dr. S. O. Los van Den Haag de opwekkende rede houdon. Staten van Noord-Holland. De heer P. Vermeulen te Velscn, die ge kozen was tot lid der Provinciale Staten van Noord-Holland in plaats van mr. Die penhorst, heeft voor deze benoeming be dankt. Werkverschaffing voor visscherr.. Naar „Het Volk" verneemt heeft de Mi nister van Arbeid toegestemd in het voor stel om in de kosten, verbonden tan het uitvaren van tachtig Scheveningschc log gers voor de trawler-visscherij ten hoog-te FEUILLETON. Langs den afgrond. 14) O, als zij maar even togen hem mocht eggen: „Vader heeft mij verboden met u e praten" alleen maar doze acht woor- lon. Dan zou hij alles begrijpen. Dan zou lij haar niet voor valsch en wispelturig .anzien, hetgeen hij stellig doen zou zoo ang hij do waarheid niet wist. Met deze gedachten vervuld begaf zij zich >p zekeren morgen naar benoden, en spood- lo zich naar den boomgaard, waar haar ader zich op dat oogcnblik bevond. Zij ras bijna buiten adem, toen zij bij hem :wam; hare wangen glooiden, en daar zij ;een hoed op had, fladderden haar mooi© iruine lokken in don wind. „Wel Abigail, wat is er mijn kind?"- 'raagde hij, bij haar nadering omziende. „Ik wilde u ceno gunst vragen, vader 1" „Een© gunst? laat eens hooren." „Ja, vader. Ik wilde u vragen mij toe te 'taan aan Paul Vivian de reden te zeggen, vaaroin ik niet langer met hem mag om- faan." „Dat moogt gij in geen geval, Abigail", nidde het strenge antwoord. „Spreek mij looit meer over depe zaak." „Goed vader," antwoordde zij met gebogen hoofd en langzame schreden keerde zij naar huis terug. Hot was do derde Zaterdag na dien be- wusten middag aan het strand. Het weder was buitengewoon fraai, ev de oogst in vollen gang. Vroeger was hot altijd do ge woonte, dat Paul Vivian, zoolang de oogst tijd duurde, Mr. Treeillian des Zaterdag- middags een handje ging helpen, en men had hem dan menigmaal geprezen om zijn handigheid in hot binden van korenschoven en het maken van hooischelven. Ja, Mr. Tresillian had meermalen gezegd, dat er in het gansche dorp geen bet-er hooier was dan Paul Vivian, en dat hij zijn zoon Jack verreweg de baas was in do kunst van het maaien niettegenstaande Jack zijn leven lang op eeno boerderij was geweest. De oogstmaand was voor Paul steeds oer. heerlijke tijd geweest. Hij be6ohouwdo bet werk niet als een vermoeiender arbeid, want hot was hem een waar genot. Hij vond het heerlijk om buiten op het veld de glimmende schoven op te binden en te luis teren naar hot gezang dor maaiers naar het eentonig geluid der zeisen, en te lachen om do grappen der arbeiders en hen aller lei verhalen over de kraaien en den koe koek te hooren doen. En 't was zoo pret tig om bij het licht der volle maan de schoven naar huis te rijden, en in do groo te keuken van Rosevallion aan het avond eten deel te nomen, terwijl Abigail naast hem zat. Dat alles was als een heerlijke droom, een welkome afwisseling in den oentoonigon sleur van het dagelijksche le ven. Maar dit jaar scheen men niet van zijne hulp gediend. Hij kon in de verte de beken de geluiden hooren, die uit het anders zoo stille dal van Rosevallion tot hem kwa men; het scherpen der zeisen en hot gelach dor arbeiders, en onwillekeurig kwam het verlangen bij hom op om zich bij do oog siers te mogen voegen, en de goudgele schoven te binden, gelijk hij zoo menig jaar gedaan had. I „Maar wat komt het er op aan," zeide hij tot zich zelf. „Ik ga toch gauw h<cn, en misschien kom ik nooit terug. Wij kunnen niot altijd jongens en meisjes blijven. Ik zal mijn bést doen om Abie te vergeten, v zooals zij mij vergoten beeft. I Zij had het wel op oen andere manier j kunnen doen, dunkt- mij, maar zij hebben er haar misschien toe gedwongen, en daar om wil ik haar geen kwaad hart toedra- gen." I fiS Toen hij hot hier over met zich zelf eens geworden was verhaastte hij zijn pas. Hij liep thans langs bet voetpad aag den oever van derivier. Deze weg, om naar zee te ko men, was ongeveer vier mijlen langer, maar hij verkoos die boven de laan van Rosevallion, waar hij kans liep de een of ander dor Tresillians togen te komen. Maar óp eens bedacht hij zich dat allen, met inbegrip van Abigail, zich op het veld zouden bevinden, en daar de weg over de duinen veel aangenamer was, veranderde hij van richting, on bevond zich weldra in de schaduw der welbekende laan, die voorbij de hoeve naar de duinen voerde. Hij liep langzaam met gofroned voor hoofd en do oogen op den grond geslagen, want zijne stemming was alles behalve rooskleurig. Eensklaps koek hij verschrikt op bij het hooren van den lichten fiem wel bekenden voetslap, en in het volgende oogenblik zag hij Abigail recht op hem afkomen. Zij was geheel in het wit ge kleed, wat haar buitengewoon goed stond. Zij hield haar hoed, die met een licht rood lint was opgemaakt in de hand, en zwaaide dien in het graan hoen en weder. Het gol vende, blonde haar viel, door het zonlicht boschenen, als een gouden sluier over haar schouders, hare lippen waren even geopend en toonden tweo rijen paarlwrtte tanden, en de blos van jeugd en gezondheid kleurde haar vriendelijk gelaat. Paul keek ademloos naar deze bekoor lijke verschijning. Het scheen hem toe, dat zij er nooit zoo lief had uitgezien. Maai; opeens schoot hem een andere gedachte te binnen. Hoe zou zij zich houden? Zou zij hom, gelijk zij altijd gedaan had, met uit gestrekte hand en een vriendelijken groot te gemoet komen? Zou zij zeggen, dat zij blij was hem te zien, zooals zij den laatst ent koer gedaan had? Zou hij tot de ontdek king komen, dat al zijne vrees ongegrond was geweest, dat zij nog dezelfde Abigail van ouds was, of zouden zijn ergste ver moedens bevestigd worden? Hij zag haar even stilstaan toen zij hem ontdekte, waarna zij de oogen neersloeg, en een gloeiende blo8 haar naar het aange zicht steeg. Wat moest dat beduiden? Waa zij van plan om te keeren? Neen, zij Hor door met oen vasten, rustigen tred, maar hield daarbij de oogen voortdurend op den grond gevestigd. Zie liepen beiden aan denzelfden kant van den weg. Nog ééa oogenblik en dan zouden zij vlak tegenover, elkander staan. Natuurlijk zou zij dan op zien, en hem vriendelijk groetend zooala altijd. (Wordt vervolgd.) i

Nieuwe Leidsche Courant | 1921 | | pagina 1