Ingezonden. Uit de Omgeving. Gemeentelijke Aankondigingen. Gemeentelijke Vischverkoop De Burgemeester van Le'den brengt ter kennis van de ingezetenen dat morgen (Zate-rdag)a.an de Gemeentelijke Visck- winkels (Visclimarkt en Stadshulpwerf) verkrijgbaar is SCHELVISCH k 0.22, GROOTE SCHELVISCH k 0.40, KA- BELJAUW k .50 en SCHOL a ƒ0.48 per pond. W. PERA, Weth., loco-Burgemeester. Leiden, 14 Jan. 1921. AGENDA. VRIJDAG, 14 Januari. Sassen- h e i m. Openb. samenkomst in Concordia Ned. Chr. Geh. Bond. Spreker P. P. Har- tendorf 7,30 uur. DINSDAG, 18 Januari. K a t w ij k aanden Rijn. Bazar, Geref. Jongedoch- tgrsvereeniging ten bate der Katwijksche Ziekenverpleging. Lokaal achter de Geref. Kerk (Nieuwsteeg. WOENSDAG, 19 Januari. K a t w ij k aanden R ij n. Zie boven. DONDERDAG, 20 Januari. Leiden. 2e openb. Turnavond „Jahn", Stadsgehoor zaal, aanvang 8 uur. Maandag 17 Januari plaatsbespreking in „Prediker" 7—9 uur. DONDERDAG, 20 Jan. K a t w ij k aanden Rijn. Zie boven. DINSDAG, 25 Januari. Leiden. Uit voering Chr. Zangvereeniging „Con Arao- Te" Stad6zaal 8 uur, Dir. de heer D. Smink, met medewerking van het Haarl. Sted. Orkest. Apotheken die tot en met Zondag op Maandagnacht eiken nacht en des Zondags gespend zijn: C. B. Duijsler Nieuwe Rijn 18 Tel. 523; P. du Croix, Rapenburg 9, Tel. 807. ten deze zedelijke ontaarding aan de toe nemende verspreiding van de prikkellite ratuur en eischten voorts meer toezicht op het speelplan der cinema's. De corres pondent oordeelt echter, dat cinema's, prikkelliteratuur en dergelijke dingen niet alles op hun geweten hebben en dat de grootste schuld bij de onwaardigheid van zekere vrouwelijke kringen ligt. De jeugd heeft tijdens den oorlog de vaderlijke tucht moeten ontberen. En de tuchteloosheid is toegenomen door de ver leidingen van de bonte, vreemde uniformen en van debuitenlandscho valuta. Dc Kabinetscrisis in Frankrijk. De val van het Fransche Kabinet op dit oogenblik, nu vraagstukken van het aller grootste belang op een beslissing wachten, wordt in officieel© Engelsche kringen, naar uit Londen gemeld wordt, betreurd. Men is evenwel niet van gevoelen, dat de gebeurtenis verdaging van den bijeenkomst van den Oppersten Raad op 19 dezerten gevolge behoeft te hebben. De bladen wijzen op de belangrijkheid van de vraagstukken, die in den Opper sten Raad in behandeling zullen komen, en welke alle betrekicing hebben op de over- heerschende kwestie van de economische reconstructie van Europa, en betoogen dat een verder uitstel van de oplossing van deze kwestie nadeelig zal zijn aan de po gingen om de normale toestanden te her stellen. Zij wijzen er ook op, dat het groot© be lang zoowel van Frankrijk als Engeland is, zoo spoedig mogelijk terug te koeren tot .een regelmatige productie en gezonde fi- nancieele verhoudingen en spreken de hoop uit, dat de nieuwe Fransche regeering in staat zal zijn, de volgende week met gezag hebbende stem voor Frankrijk het woord te voeren bij diet samenwerken met Enge land en Italië tot het verkrijgen van een practische oplossing. De werkloosheid in Denemarken. Eet aantal werkloozen in Denemarken is in de laatste week weder met meer dan 4000 gestegen. Voor Kopenhagen bedraagt het aantal 19.823 en voor de previncie 32.888, totaal 52.711 werkloozen. Het grootste aantal hiervan zijn werklieden in de verschillende bouwvakken. Een passagiersschip van 20.000 ton. Uit Stettin wordt gemeld, dat dezer da gen het stoomschip „Tirpitz" aan de En tente zal worden uitgeleverd. Het schip zal den 18den Januari voor een proefvaart naar Swinemünde vertrekken en kort daarop aan de Entente worden overgedra gen. Het is het grootste stoomschip, dat «p het oogenblik nog in Duitschland is en meet ongeveer 20.000 ton. Het 'schip kan meer dan 2000 passagiers vervoeren. „Het yas indertijd op de „Vulkan"-werf in op draait van de Hamburg-Amerika-lijn als speriaal schip voor het Panamakanaal ge touwd. Onrust in Servië. Do „Times" verneemt uit Teheran: Het Biet er in Perziö zeer donker uit. De toe stand is nog te redden, indien voor de te rugtrekking der Britsohe troepen van de grens een krachtig verdedigingskabinet de nationale vergadering ter-stond bijeenroept dje de gemeenschappelijke Britsche en Per zische belangen erirent. Anders zal de En- jgelsch-Perzische overeenkomst niets meer waard zijn en zal Perzië niets anders kun nen doen dan contracten te sluiten met Bovjet-Rusland. De onmiddellijke verwijdering van En gelsche vrouwen en kinderen uit Perzië Wordt-geregeld. Dc dreigende ineenstorting. Do „Times" schrijft naar aanleiding van ide dreigende ineenstorting van Oostenrijk: „De economische en sociale gevaren van Sullc oen instorting voor Europa ep in het bijzonder voor de sucoees'ostaten, die on middellijk aan Oostenrijk grenzen, zijn be kend. Zij kunnen niet worden afgewend, tenzij door een vlugge en ernstige hulp der geallieerden en geassocieerden, te za nten met een economische politiek ten op zichte van de successiestaten. Deze staten hebben meer dan iemand onders onmiddel lijk belang bij den toestand in Oostenrijk welks hoofdstad het centrum is waarheen al hun spoorwegen en hun natuurlijke han delsroutes loopen en door een lange tra ditie het financieel© centrum is van Zuid, Centraal en Zuid,Oost-Europa. Het is voor hen van het grootste belang, met Oosten rijk zoo spoedig mogelijk tot economische overeenstemming te komen om de herleving van den handel te vergemakkelijken. Prijsdaling in Engeland. De Press Association meldt, dat de Schotsche wolfabrikanlen, ten einde de cri sis, welke het bedrijf bedreigt, af te weren, deze week een circulaire hebben verspreid, waarin zij aanbieden hun prijzen voor stoffen, die zij in voorraad hebben, omdat de handelaars, die orders hadden gegeven hun contraeten niet nakomen, met niet minder dan 2 shilling per el te verlagen. De fabrikanten dringen er op aan, dat de handelaren hun be6t zullen doen om het publiek van dit voordeel te laten profi- teeren. De fabrikanten zeggen verder, dat zij 'bedreigd worden door de zwaarste verlie zen, die men ooit gekend heeft, maar zij willen hun bost doen om, niettegenstaande verliezen, terug te keeren tot den staat van zaken van voor den oorlog. De Schot sche fabrikanten hebben door het clearing house te Londen de betaling gekregen van hun schulden in Duitschland, maar deze bedragen, hoewel zij zeer groot zijn, wor den geheel verzwolgen tengevolge van de huidige schaarsehte aan kapitaal. Onze bloembollen in Spanje. Te Madrid, de hoofdstad van Spanje, wordt in Mei een Nederlandsche tentoon stelling gehouden. In December zijn in de prachtige tuinen van het Retiro-Park 60,000 Hollandsche bloembollen onder lei ding van de Algem. Vereeniging van Bloembollencultuur uitgeplant. Deze tul pen en hyacinthen zullen juist tijdens de tentoonstelling in vollen bloei staan rond om de twee door de Spaansche regeering ter beschikking gestelde tentoonstellings gebouwen. Te Melbourne woont een Chineesche drogist een man van 59 jaar die bij vier vrouwen 56 kinderen heeft. Tien leden van zijn familie wonen met hem te Mel bourne, de overigen zijn woonachtig in China of in de Ver. Staten. De oudste zoon heeft te New-York aan de Columbia- universiteit gestudeerd en een doctoraat in de filosofie verworven. Een tweede zoon studeert aan de Harvard Universiteit in de economische wetenschappen. In het grensplaatsje Elten is een bomaanslag gepleegd tegen de woning van den douane-inspecteur Laurich. Een gedeel te van het huis is vernield. Een der daders een smokkelaar, is gevat. Te Berlijn is al6 de aanvoerder van de rooverbende, die daar een postwagen plunderde, de 16-jarige Willi Kirschkow6ki gepakt. Deze deugniet, die al op 12-jarigen leeftijd een postroof had geleid, is reeds viermaal gestraft. In Bohemen en Moravië zijn in 1919 300 kerken leeggeroofd, 500 .heiligeasland- beelden, waarbij de beroemde Mariazuil te Praag, vernield, en in 1513 de kruisen ver wijderd. In Hamburg bestaat hoog-waterge vaar. Door den wind i6 het water van de Elbemonden opgestuwd en ook de boven loop is tengevolge van de vele regens zeer •gestegen, zoodat de rivier reeds de oevers van de vischmarkt overstroomt en in ver schillende kelders is binnengedrongen. Op de onlangs te Bem gehouden spoorwegconferentie is de wenschelijkheid uitgesproken de internationale spoorweg dienstregeling voortaan slechts éénmaal per jaar en wel op 1 Juli wijzigen. Om trent de invoering van den zomertijd werd geen overeenstemming verkregen. De Beiersohe koningspartij heeft haar 120e plaatselijke afdoeling opgericht. Het ledental nam in het laatste jaar met 170.000 toe. Naar wordt medegedeeld, zullen over al in de Vereenigde Staten klopjachten worden gehouden op Oosterlingen, wier verblijf aldaar ongewenscht wordt geacht. Deze jacht zal geschieden op 22 Januari. Met ingang van 20 Januari is alle in voer van vleesch uit het buitenland in Zwitserland verboden. Uit Cleveland wordt bericht, dat bij een brand van een hotel te Chestnut (Mon tana V. S.) twee personen zijn verbrand en acht.zwaar gewond. Er worden nog ver scheidene personen venniet. In het politie rapport wordt gezegd, dat een ijzeren nood- ladder bezweek nadat slechte enkele men- scben er van hadden, gebruik kunnen ma ken'. KERK WSCHOOL. NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Beesd, Dr. Th. L. Haitjema te Apeldoorn. Aangenomen: Naar: Ovezande en Driewegen: J. Kalstooven te Kootwijk; naar Hei- en Boeicop: C. J. v. d. Graaf, cand. te Rotterdam. Bedankt: Voor Kralingen S. van Dorp te Rotterdam; voor Gies6en-Oud- kerk, C. J. v. d. Graaf, cand. te Rotter dam; voor Wageningen G. A. den Hertog te Kethcl; voor Asperen: N. Luijendijk te Scherpenisee. GEREF. KERKEN. BeToopen: Te Arnhem (vac.-J. L. Schouten), H. S. Bouma te Leeuwarden. De Geref. Zendingsbond in de Ned. Herv. Kerk houdt zijn jaarlijksche Zen- dingsdag in 1921 op een terrein nabij de Praamgracht op het domein Soestdijk. 15 Januari. 15 Januari treedt het traclementenreglement in do N. H. Kerit in werking. Op dien datum m oo ten feitelijk alle tractementen minimaal bedragen f 2500, f 3000 en f 3500, al naar het zielental der gemeenten. Doot oen gemeente dit n i e t dan krijgt zij daar later onaangenaamheden door. In de aller eerste plaate wordt bij vacature het beroep van een .nieuwen predikant niet geapprobeerd. Im mers in het reglement op de vacaturen is de be lading opgenomen-dat het beroep door bet Clas sicaal Bestuur niet wordt, doorgezonden indien niet blijkt: lo. dat do betreffende gemeente haar aanslag in de Centrale Tractomentenkas heelt voldaan; 2o. dat de gemeente zelve voldoet aan de eiechen inzake het nnnimum-tractement. Hiervan is reeds een voorbeeld in Haarlo. Do kranten hebben gemold, dat het Classicaal Bestuur van Zutfen na eerst het beroep in de vacature te Doetichem te hebben tegengehouden tot het. tracteraenfc aldaar tot f 3000 zou worden verhoogd, het beroep in do vacature Haarlo heb ben teruggehouden op grond van onvoldoend trac- toment. Dominéés met een sterk. Toen ik nog een jongen was zoo schrijft Da. A. Keizer in de Amerikaansclie „Wachter" bestond zooiets als kleorvrijheid niet. „De vrij heid van den Christoninonsch" was op dat punt zeer goring geworden, en 't was bespottelijk om wat nietige reden do eeno broeder soms den an der verketterde, om Yan de zusters maar te zwij gen. Heit ergst had de predikant hot te verduren, mitsgaders zijn vrouw en kroost. De oude vromen hadden met weemoed afstand gedaan van de af zonderlijke ambtskleoding van den dominé: de korte broek en den steek, 't Ging met weemoed. In de eerste jaren van de Afscheiding, zoo is mij wol eens verteld, was ze nog vaak e<n oor zaak geweest van velerlei getwist en werden de dominéés maar al te vaak aan hun kleedij op zuivorheid in de leer onderzocht, maar die tijden wanen in mijn jeugd gelukkig voorbij. Ik heb nog enkele „steken" gekend, maar ze waren lo zeld zaam geworden, dan dat het etookliovend deel der gemeente volhouden kon, dat alle andere pre dikanten den noodigen graad va» «ijverh-jid niet halen konden. Ik weet van minstens twoe leeraars uit Neder land naar hier gekomen, die een „steek" hadden meegebracht. Maar hij word blijkbaar weinig ge- dragon. Ook had men hier zelf -blijkbaar bitter weinig eerbied voor dit driekantig hoedje, wijl mij eens een leeraar vertelde, dat hij in het kip penhok bij de pastorio het dingetje vond, mee gebracht door een zijner voorgangers, dienst doende als kippennestje. Oneerbiedig toch! (Rotterd.) Uit hef Sociale Leven. Actie der werkloozen. Te Amsterdam hebben Dinsdag een aantal werkloozo bouwvakarbeiders zich aan verschil lende karweien aangemeld, waar ze maar eenvou dig aan het werk trachtten te gaan. Het. spreekt wel vanzelf dat de patroons van de zo niet gevraagde hulp niet gediend waren zoodat de „vrijwilligere" door de politie-werden verwijderd. Naar aanleiding hiervan hield het P._ A. S. oen vergadering, waar do hoeren Kitz en Wolf betoogden, dat de werkloozen moesten eiechen productief werk, of in elk geval vol loon gedu rende de werldoosliedd. Als hun eischen niet spoedig worden ingewilligd, moeten zij hun rech ten vorwerven door een daad; zoo noodig door het „bezetten" van werken en fabrieken, waarop opzettelijk te weinig arbeiders zijn aangesteld. Voorts oefenden de sprekers critiek uit op de houding van, de regeering inzake de werkloos- heid6uitkeeringen. Zij meenden, dat de regeering dewerkloozen om den tuin leidt. Het Bestuur van het N. A. S. verzond het vol gend telegram aan den Minister van Justitie: „Het bestuur van het N. A. S. protesteert met kracht tegen het verwijderen van werkwillige bouwvakarbeiders van de bouwwerken te Am sterdam door de politie en verzoekt dringend dat Uwe Excellentie order geeft de vrijheid van ar beid te waarborgen. De woningnood eischt, dat het bouwbedrijf niet gesaboteerd wordt door aannemers en bouw ondernemers om financieel© belangon, terwijl dui zenden menschen samenwonen in hokken, een groot gevaar voor do gezondheid der geheelo Nederlandsche bevolking." i 90.niet genoeg. Naar Het Volk meldt, hebben de vorige weok do stukadoors in het in aanbouw zijndo dorp van gemeentewoningen in Oostzaan het. work gestaakt, omdat zij in tarief werk niet hoo- ger kwamen dan I 90 per week. (Builen verantwoordelijkheid der P©d.' Oproep om hulp voor 22000 kin leren in Hongarije. „Is er nu werkelijk nood in Hongarije" vraagt men wel een6. Hongarije is toch een rijk land met overvloed van koren? Heeft Hongarijo het nu werkelijk net zoo noo dig als Duitschland en Oostenrijk? Ja er is nood, grooto nood, in Hongarijo. "Hot was een rijk land, doch dit herinnert men zich daar alleen nog slechts uit een ver verleden. Door het vredesverdrag is slechts een derde deel van 'hot vroegero gebied aan do Hongaren gela ten, waarop talloos velen uit do weggegeven pro vincies hun woonplaatsen verlaten hebben en naar het overgebleven vaderland vertrokken zijn. De bevolking werd hierdoor verdriedubbeld. Groot© woningnood, armoede en honger waren het gevolg. In Budapest, de hoofdstad, wonen hon derden gezinnen van vluchtelingen, waaronder vele tot de gegoede middelklasse behooren, in de spoorwegwagons, die ze er heen brachten. De ko len cn grondstoffen moeten nu in 't buitenland ge» kocht, worden, met kronen, die daar nog geen eent waard zijn. En vooral nu dezen zomer de oogst mislukt is, heerecht er werkelijk nood in Hon garije. En waar nood ie wlTlen wij rmtnerfi helpen. Wat het Comité noodig heeft zijn twee dingen. In de oorste plaats adressen van gezinnen van alle gezindten om een Hongaarech kind voor 3 maanden te herborgen. (Liefst ook reeds nu van hen die dit orst na een bepaalden datum kun nen doen.) Wat dit voor ben bote^hfUt, kan men alleen bij benadoring begrijpen. En in de tweede plaats ook gold om de treinen te bekostigen en zoo noodig tegemoetkoming te geven voor klee ding on schoeisel. Wie spoedig holpt, helpt dubbel. Dit. geldt vooral hior, waar juist door do winter? maanden de nood in Hongarije op 't hoogst is gestegen. Namens hot Centraal Comité voor Hongaarscho kandoren voor Leiden en oni6trekon: D. M. VAN NES ;VroewijkBtraat8 Leiden. WASSENAAR. DOOR EEN VRACHTAUTO OVERREDEN. He>t „Vad." bericht nader: Het was Woeoisdagovnd cxm 6 u. stikdon ker op den Leidschen straatweg onder Wassenaar. Hst woed en regende en slechts het Hclit van voortsnellende auto's be scheen den straatweg. Dat licht as de oorzaak geweest van het ongeluk, dat twee mensehen het leven ge kost heeft en waarvan wij kortelijk gewag hebben gemaakt. Een motorrijwiel, be stuurd door een inwoner van Rotterdam terwijl een stadgenoot van hem op de duo zitting had plaats genomen, had een de fect gekregen. De berijders waren afge stapt om het euvel te herstellen, toen er een vrachtauto uit dm Haag aankwam. Tegelijkertijd verscheen 'n auto uit de rich ting Ledden. Nu schijnt de bestuurder daarvan niet het gebruik gevolgd te heb ben om bij het ontmoeten van een anderen auto de lichtwerper aan de voorzijde van zijn voertuig te dooven, zoodat dan alleen de zijlichten blijven baanden. De bestuur der van den vrachtauto moet ten minste verklaard hebben, dat hij, uitwijkende voor den ander door den lichtkegcl van dezen zoodanig werd verblind, dat hij aiiet zag, dat hij daarbij recht op den motorfiets aan reed. Do beide Rotterdammers zagen op het laatste oogenblik, welk gevaar hen dreigde. Zij trachtten met hun voertuig nog naar den kant van den weg uit te wijken, doch te laat. Zij kwamen onder den vrachtauto. Een hunner bleef mot een gapende wonde aan het hoofd liggen, den ander gingen de wielen van de auto over het onderlijf en toen men ze te hulp snelde, bleken de le vensgeesten geweken te zijn. De lijken zijn door de Wassenaarsche politie weggehaald en een onderzoek is ingesteld, in hoeverre hier de' schuld is aan te nemen. De auto die het ongeluk veroorzaakt heeft was van de firma Yorschure te Am sterdam. De omgekomenen zijn de heeren Yan 't Hogerhuis en Yan "Wijk, uit Rotterdam. NOORDWÏJKERHOUT. De Raad dezer gemeente ver gadert Vrijdag 14 Jan. des namiddags te 4 our. Op de agenda komen de volgende punten voor: 1. Ingekomen stukken1; 2. Adres van den Ned. Bond van Gem. ambtenaren om-eeno bijdrage» in de stichting van een rust- on vacantieoord", 3. Adres van het Bestuur van den Land- en Tuin- böuwarbeidersbond „St. Isidorus" alhier, hou dende verzoek tot het verschaffen van work tot woring van werkloosheid; 4. Voorstel van B. en W. tot toolcenning van een gratificatie aan den Rijks- en Gem. politie voor bewezen diensten ge durende de kermisdagen »n 1920; 5. Voorstel van B. en W. tot overdracht van den inventaris der algemeen© Begraafplaats aan de Ned. Herv. Ge meente alhier; 6. Reclames Hoofd. Omslag dienst 1919-1920. BODEGRAVEN. - Inzake de aanbesteding der a r- beiderswoningen, welke gisteren alhier plaats had, vestigt men er onze aandacht op, dat de bouw dezer woningen was begroot geworden op I 124.000. OEGSTGEEST. i= Het aantal door of vanwege den Burgemeester afgegeven geldige arbeidskaarten bedroeg op 31 December 1920 voor jeugdige man nelijke personen 41, voor ongehuwde jeugdige vrouwelijke arbeidere 30, voor gehuwde vrouwe lijke arbeiders 2. In totaal dus 73. Burgerlijke Stand. Geboren: Anna Maria d. v. J. Verhoeks en T. Beverloo. Gehuwd: L. J. A. Hoogendoorn 29 j. te 's-Gravenhage en W. G. Bak 24 j. alhier. Ovorleden: J. J. van den Eijkel 72 j. geh. met A. Heemskerk J. Slootbeek 31 j. overle den to Leiden. r— De heer K. Braamskamp is met ingang van 1 Februari a^s. benoemd als qgent van politie, te 's-Gravcohage. NOORD WJJK. M „Do Hanze" begon deze week ha ar boekhoudcursus met ruim 25 leerlingen. r*-. De Bloemi8te n-<w erklieden ver- eeu. „Door Eendracht Verbonden" gaf in de zaal van den heer v. d. Voort aan haar leden een feestavond. i V r ij d a g a.s. worden hier weer eenige kinderen uit Weenen venvacht. ZEGWAART—ZOETERMEER. ■=i Zondag a.s. hoopt in de Geref. Kerk op te treden Ds. Beek van Pijnacker. Do middagdiénst zal gedurende Januari en Fe bruari niet aanvangen om 6 uur, doch om 2 uur. In de gehouden Jaarvergado- riug van de A.-R. Kiesvereen. werden de versla gen goedgekeurd. De penningmeester 6loot met eon tekort van ruim f 190, loopend over eenige jaren. Staande ter vergadering werd voor ruim f 50 door de aanwezigen gedekt. De heeren J. Scheer, H. Nieuwenhuyzen werden als bestuurs leden herkozen. Voo: het Millioenfonds werd een Coonmieie benoemd bestaande uit 3 bestuursleden de heeren J. Scheer. IT. Niouwenhuyaen en A. den Hoed en 3 gewoi c leden de heeren C. H. de Kater, J. M. Bom en A. D. v. Rijs. Deze Com missie zal zich uitbreiden met leden van andere organisaties. ZOETERMEER. f— Burgerlijke S4and. Geboren:] Jan z. van J. Blijleven en van N. Frijroan. ZEGWAART. Burgelijke Stand. Overledena Cornelia Vos 78 j. oehtg. van G. 't Hart. Ondertrouwd: J. A. Stolk 32 j. te 'e-Hw ge en H. M. Hokker 39 j. alhier W. Vree* wijk 49. j. te Zoeterwoüde eu J. P. Reuneker 40 j. alhier P. Rosbergen 27 j. alhier en P. de Jong 21 j. alhier i J. L. N. van der Burg 23 ,j. te 's-Hage en M. G. Ruitenbeek 19 j. alhiej. ZOETERWOÜDE. i=3 Dat nog niet tot aller bowuet- zijn is doorgedrongen, de plicht, om bij veran- dering van woonplaats daarvan kennis te geven aan den ambtonaar van den Burgerlijken Stand, is hier bij de Volkstelling gebleken. Hier zijn 57 personen meer geteld dan het bevolkingsregi der aangaf. Daar dit verzuim een strafbaar feit is, zal voor* taan streng worden toegezien door do politie. BOSKOOP. M Tot agent van Politie te Rota terdam is aangesteld de heer J. de Groot, alhior. De heer A. J. Visser, uit Apel doorn, heeft Dinsdagavond in het gebouw „Sali vatori" eeno lichtbeelden vertooning gegeven. De zaal was goed gevuld o.m. werd ook ver- toend de levensgeschiedenis van „Maarten Lu ther" hetgeen door den heer Visser op duidelijke wijze word uiteengezet. Om 7.30 uur begonneir keerde do aanwezigen circa 10 uur hoogst vol daan huiswaarts, Zondag 16 Januari des voormid- dags 9.30 on des namiddags 6 uur hoopt voor de Confessioneole vereeniging in het gebouw „Sal- vatori" op lo treden De. Aldus uit Monnikendam. In den nacht van Woensdag op Donderdag is ingebroken in de schuur van den heer Booij, aan den Zijdeweg alhier. Ontvreemd i8 voor de zooveel6te maal een lrae- renrijwiel. j NOORDWIJKERHOUT. 5— Gieteron werden in de Loidsche vaart alhier dc lijken van een zekere Opdam en zijn 14-jarig zoontje afkomstig van Lisse opge- ha aid. Beiden waren Maandag 1.1. reed6 om. het leven gekomen. Door dc storm welko toen woedde waa de schuit waar zij op voeren vol water geslagen. De man welke op de kant liep te trekken dit ziende, wilde zijn zoontje redden en sprong te water met het noodlottig gevolg dat beiden ver dronken. Als bijzonderheid dient te worden ge meld, dat op deze plok in wieinige jaren reeds vijf menschen om he leven kwamen, waarbij vier uit Lisse. BODEGRRAVEN. 1 Door de politie uit N.-Am6tel werd alhier een onderzoek ingesteld, in verband met do aldaar j.L plaats gehad hebbende dief stal van Goud cn Zilver ten nadeele van den Edel- achtbaren heer Burgemeester dier gemeente. De voortvluchtige J. V. is door de politie aangehouden en overgebracht naar het Huis van Bewaring te Utrecht. De hoer O., in de Spoorstraai liet gisterenavond ongeveer half zeven een oogen blik zijn rijwiel onbeheerd voor zijne woning staan, waarvan een rijwiéldicf gebruik heeft ge maakt om er met het karretje van door te gaan; 't Was een rijwiel dat nog een waarde had van f 200. SASSENHEIM. Burgerlijke Stand. Ondortro uwd:1 Johannes Franciscus van Leeuwen 31 j. en Jo hanna Borst 25 j. Gehuwd: Adrianus Hcrmanue van dor! Geest 23 j. en Cornelia Johanna Berg 21 j. Jacobus l'Ami 24 j. en Catharina Geertruidaf Kors 23 j. Geboren: Adrianus Everhardus z. v. J. A1. de Zwart en C. J. Smeltink. Ovorledon: Cornelia van Lierop 67 j. eehtg. van D. Bartels, wed. van M. Schoorl Cornelis Jacobus Prins 5 mnd. z. v. J.-Prins ett A. H. H. Piepen. Ingekomen: Mej. C. M. van Dieahon van Zoeterwoüde. Vertrokken: Mej. W. Oudehoorn naar Aaw ster daan Mej. A. M. van der Zwaan naar Be verwijk Mej. J. Kagenaar naar- Rijnsburg. Naar wij vernemen is het bevol- Jringscijfer dezer gemeente, naar aanleiding van' de gehouden telling, voorloopig vastgesteld opi 3734 personen, t.w. 1879 an. en 11855 vr. HAARLEMMERRMEER. f—-. Burgerlijke Stand van 11—13 Jtf» nuari 1921. ii Geboren: Matje d. van 'J. vaai Veen en A'. C. Koolhaas Pieter z. van J. Verbaas en M. van dor Knijff Cornelis z. van A. Huiberts eï H. Pcrdaan 1 Theodorue Jacobus z. van Th. J. van Tol en P. Akkerman Cornelia d. van O. Overboek en S. de Bakker Johannes Gcrar- dus Maria d. van A. C. van Leeuwen on P. C. E. Boonokamp Catharina d. van B. de Geua en L. J. Rinkel Huberta Maria d. van W. vatf der Jagt en W. Bouwman Jasper z. van J, Blom ou F. Janssen Jan z. van F. Meijer oH A. Verhoog Trijntje d. van J. K. van Eijk eH C. van der Heijden Levenlooze z. van C. vant der Stelt en M. M. Thur. Ondertrouwd: A. de Ruigh. 27 j. en G'. van Kerkhof 24 j. N. Slijkerman wed. 46 j. en P. J. M. Bacrken wed. 50 j. Overleden: Arie Cornelis 3 <L z. van IJ, Pruisscn en E. Enthoven. LISSE. Een droevig ongeval. e-H .Woensdag avond word uit de Loidsche Vaart, nabij de Mallegatsloot opgehaald het lijk van de 4(Ljarige Arie Opdam en diens 12-jarig< zoontje Adriaan. Het feit heeft zich als volgt toegedragen. Maatt dag met dien hevigen storm gingen beiden mei een met zand geladen schuit in de richting Lei den. Ongeveer 12 uur waren ze nog gezien ei sirds dien niet meer. En daar thuis was afge sproken dat men een nacht zou wegblijven was bs Dinsdagmiddag eer men ongerust werd over he lange uitblijven. Uit een gedaan onderzoek bleol dat ze niet in Leiden waren aangekomen. D weg dien zo moeten passeeron werd afgezocl doch zonder resultaat. Woensdagmiddag ra aki echter oen aldaar passoerende motorboot vas en bij onderzoek biedt het dat men vasUoA oen schuit met zand. Dadelijk begon moa d<

Nieuwe Leidsche Courant | 1921 | | pagina 2