Dagblad voor Leiden en Omstreken. stadsnieuws: BINNENLAND. buitenland. ABONNEMENTSPRIJS f EN LEIDEN EN BUITEN LEIDEN WAAR AGENTEN GEVESTIGD ZIJN PER KWARTAAL 12.50 PER WEEK10.19 7RANC0 PER POST PER KWARTAAL 12.90 Iste JAARGANG. - VBIJDAC 14 JANUARI 1921. - No. 242 BUREAU: HOOIGRACHT 35 - LEIDEN. - TELEFOON INT. 1278 ADVERTENTIE-PRIJS PER GEWONE REGEL 10»> 1/1 DES ZATERDAGS !0-S0 INGEZONDEN RECLAMES DLTBBL TAR1EK KLEINE ADVERTENTIES van hoo?ston 30 voordon 50 cent: Zaterdags 75 cenL bij vooruitbetaling V Een verstandig woord. i» Welk een zegen wij ontvingen iii onze jCh'ristelijke vakorganisaties blijkt telkens „weer wanneer wij kennis nemen van wat in Jde verschillende organen wordt geschreven. Ook hier wordt geijverd voor een be hoorlijk loon, een goede rechtspositie, in één woord voor de bevordering van de be langen van de betrokken arbeiders maar op een geheel andere wijze dan in de socialis tische vakorganisaties. Hier geen politieke bijbedoelingen, geen -„naar-den-mond-praterij" maar ook bij het stellen van eischen een rekening houden met den algemeenen toestand. 'Ecnigen tijd geleden vestigden wij reeds de aandacht op een kostelijk artikel in „De Dpbouw". Thans bevat „Onze Banier", het orgaan der - Christelijke vakorganisatie voor per soneel in overheidsdienst een bijdrage over de naderende economische crisis, die mede de aandacht verdient. Na gewezen te hebben op de moeilijkhe den voor de arbeiders in particuliere be drijven zegt het blad: „Het bovenstaande heeft ons, per soneel in publieken dienst, speciaal iets te zeggen. Wij zullen de gevolgen der crisis wel ondervinden, maar niet in dio mate als andere groepen, en niet in de allereerste plaats." En dan volgt deze verstandige opmeer Icing: - 7 „Hoewel we bedacht hebben te zijn op onredelijk tornen aan onze loonen cn werkelijke daling van het le venspeil langen tijd kan plaats heb ben, alvorens de loonen onredelijk hoog zullen zijn, we hebben dan, recht waardeerende het vaste in den publieken dienst toch anede onze schouders te zetten onder den gemeen schappen jken last die gedragen moet worden. We mogen ons daaraan niet onttrekken. Dat zou on-sociaal, meer nog, dat zou on-Christelijk zijn." r Dat is niet een alleen verstandige maar ook echt C h r i s t e 1 ij k e taal. Zoo wordt opvoedend gewerkt. 'Hoe gunstig steekt zulke taal af bij de Voortdurende pogingen van de roode orga nisaties om de menschen ontevreden te houden of te maken en eenzijdig het groepsbelang te bevorderen. Niet licht wordt de zegen van de Chris telijke vakbeweging overschat. „Ex-Animo." I>e Christelijke Zangvereeuiging „Ex-Animo" gat gisterenavond in de Stadsgehoorzaal haar tweed© openbare uitvoering, ten bate van het Muziek-Sludiefonóa V. E. O. die goed mocht sla gen. De zaal was geheel bezet. i Ds. J. Riemens, eerelid van „Ex-Animo" trad froor dezen avond als leider op. Na gemeenschap pelijk gezang van Ps. 138 1 en gebed, sprak Ds. Riemens een kort openingsWöord, waarin hij er op wees, hoe „Ex-Animo" reeds in haar pril ste jeugd op haar eerste uitvoering blijken gaf yan groot muzikaal talent, en toen reeds bewon derenswaardige muzikale prestaties leverde. Maar, aldus spr. daarom verwachten wij heden avond nog meerl Onze zangvereeniging draagt -oen fraaien naam: Ex-Animo wil zoggen „Geanimeerd", wat bete©-. Jcent „uit het hart zingem". Ex-Animo legt or zich op toe om zoo dicht mogelijk te komen tot (len ideaal-zang. om uit den mond te laten vloei an wat in ziel en hart leeft, gelijk Paulus dat deed bij.zijn gevangenschap na do gccseling in zijn kerkercel. Nadat Ds. Riemens de vcrccniging nog succes voor dezen avond had toegewenscht werd met Jiet afwerken van 't programma een begin ge maakt. .'Aanvankelijk klonken de stemmen wat dof, hoowel /ie harmonie vrij goed was, maar al spoe dig liet Ex-Animo zichin haar kracht zien om wel bij ,,'t Z&\ toch eenmaal Lente zijn" van P. Wiilfing. Met nog meer bezieling, en zuiverder Jclonk het nummer „Gods Grootheid in de na tuur" van L. van Beethoven. Dit lied maakte indruk en begeesterde. In den verderen avond handhaafde zich Ex-Ani mo uitstekend en het slotstuk „De Opstanding" bekroonde het geheel uitnemend, zoodat het pu bliek, toen het door een langdurig applaus zijn tevredenheid en dankbaarheid had betuigd, on getwijfeld met nog veel hoogcre indrukken over Ex-Animo naar huis keerde, als waarmede het gekomen was. In de keuze der solisten was de vereeniging zeer gelukkig. Het publiek genoot van de schoone Sopraanzang van Mej. Annie Dijkstra, van de prachtige Altstem van Mej. Diete Blooker, van de zuivere Tenorzang van den heer Th. Hanne- raa en ook van de zachte Sopraanzang van Mej. Toos Feenswa en de goede Basstem van den heer H. P. T. Laterveer. En als wij roemen, dan is het niot 't min6t de leiding van den bekwamen directeur de heer C. v. d. Keur Jr., die blijk gaf meester te zijn als di rigent! Hij verdiende dan ook ten volle het warme woord van waardeering dat de voorzitter van Ex- Animo bij het aanbieden van een huldekrans tot hem richtte. Do orkestbegeleiding van hot 4e Rog. Staf was goed, doch klonk nu en dan wat te sterk boven het zingen uit. De heer J. Plu A.Jz. be speelde het orgel. Het programma was eenigszins overladen, waardoor na het zangen van „Do Opstanding'- verscheidene personen wegens het vergevorderde uur do zaal verlieten. Ds. Riemens sloot met een kort woord den genetvollen avond, bracht huldo en darrk aan do vereeniging met haar directeur en voorts aan allen die medewerkten tot het slagen vanEx-Ani- ob©% 2e Openbare Uitvoering. Na 't gemeenschappelijk zingen' van Gezang ISO 1 en gebed ging men, uiteen. De vleugel, was uit hot magazijn H. Mens, Haarlemmerstraat. De benoeming tot tijdelijk adjunel-accoua- tant bij don dienst der directe belastingen. te Leiden van H. Henrar, leeraar M. 0. boekhouden, te Utrecht is ingetrokken. In verband met de hier in den laat- sten tijd veelvuldig voorgekomen spoor wegdiefstallen, heeft de politie aangehou den de besteller bij Van Gend en Loos W. Een groot aantal overhemden en een aan zienlijke hoeveelheid sajet zijn in beslag' genomen. Als verdacht van heling is mede de koopman S. in ai-rest gesteld. Naar do „N. R. Crt." verneemt, zal prof. dr. Ph. S. van Ronkel, sinds 25 April 1917 werkzaam als tijdelijk hoogleeraar in de Maleische taal- en letterkunde aan de Universiteit alhier, tot vast hoogleeraar worden benoemd. Gisterenmiddag omstreeks 3 uur had op de Breestraat bij de Hoogewoerdöbrug een ongeval plaats. Van een beladen -steen- kolenwagen van de firma Rooi jakker, brak een as, tengevolge waarvan de wagen kan telde en de heer Rooijakker met twee knechts benevens de lading op de straat terecht kwam. Gelukkig bezeerden zij zich niet ernstig. De tram had 5. minuten vertraging. Gisterenmiddag om '4 uur brak op den Stationsweg, ter hoogte van de kanto ren van de Leidsche Duinwater-Maatschap pij een as van een vrachtauto van de Fir ma Werdink, beladen met cementtegels. Er kwamen geen persoonlijke ongelukken voor. De wagen bleek te zwaar beladen te zijn. De tram had 10 minuten vertraging. Gisteren na 6 uur bad op den Rijns- burgerweg een ongeval plaats 'met een draaiorgel van den orgeldraaier Broers. Ondanks waarschuwingen van de in de nabijheid zijnde Rijkswerklieden stak B. met zijn orgel over de tramrails, juist toen een tram zou passeeren. De tram reed tegen het orgel aan dat een stoot ontving en in een diepen kuil viel, gegraven voor het plaatsen van een tele graafpaal. Van het orgel werd alles vernield. Bij een vechtpartij in den Bakker- steeg is gisteren W. van E. met eeu mes door S. L. niet ernstig in het linkerbeen Van bet Hoï. De maaltijd, door de Koningin aan te bieden aan de hoofden der to 's-Gravenha- ge geaccrediteerde gezantschappen en hun echtgenooten, welke in verband met de zeer luchtige ongesteldheid van de Ko ningin, uitgesteld moest worden, zal thans plaats hebben op a. s. Dinsdagavond. Kunnen wij dat volhouden? Een medewerker van de „Maasbode" schrijft:- Nederland staat in het buitenland be kend als een rijk, waar de welvaart komen moet van landbouw on handel. Onze bodem is dan ook voor.een groot deel vruchtbaar en de landbouw verkeert hier, wat de grondgesteldheid betreft, in een gunstige conditio. Gedurende den oorlog zijn onze boeren schatrijk geworden, verkondigen de stedelingen, maar zij weten wellicht niet, dat in 1912 voor een bedrag van ruim 64,5 millioen als hypotheek op landelijke eigendommen drukte, terwijl dat bedrag in 1919 was gestegen tot bijna '140 millioen gulden. Die vermeerdering van schulden last is o. i. toch geen bewijs van overma- tigen rijkdom bij de boeren. Maar er is mcciy dat onze bezorgdheid gaande maakt. De veestapel tolde zoowel in 1912 als in 1019 ongeveer 2 millioen runderen. Van de melk dezer dieren werd in 1912 gemaakt 67 millioen k.g..'boter en in 1919 ongeveer 64 millioen k.g. Dat ver schil is niet zoo bijster groot, maar in 1912 werd daarvan uitgevoerd ruim 39 mill. kg. en in 1919 slechts ruim 13,5 mill, kg., zoodat het verbruik van boter in het binnenland enonn is toegenomen. Ook de kaasproductie is ongeveer op het oude peil gebracht, maar tegen een uitvoer van bijna 59.5 mill. kg. in 1912 staat een uit voer -van bijna 12,5 mill. kg. in 1919. Der halve is ook het binnenlandsch verbruik van kaas enorm gestegen. Tegenover zulk een uitvoer van 21 mill. kg. eieren in 1912 staat een uitvoer van 12 mill. kg. in 1919. Wanneer we dit aandachtig nagaan, dan blijkt, dat onze bevolking het grootste deel der landbouwproductie zelf opeet. Nu mag men dat beschouwen als een vermeer dering van welvaart in bepaalde kringen. Maar wij moeten zoo kolossaal veel uit den vreemde invoeren. En daarom schreven we hierboven: Kunnen wij dat volhouden? De uitvoer van onze tuinbouwproducten is reeds aanmerkelijk verminderd door de verarming onzer vroegere afnemers en de boomkweekerij vindt slechts weinig afzet ,in den vreemde door de belemmerende be malingen van het buitenland. De toekomstige luchtvaart. In een lezing heeft de vermaarde Engel- sohe vlieger, kapitein-luitenant ter zee Maitland, die in een luchtship over den Oceaan naar Amerika vloog zonder te stop pen, voorspeld, dat het groote passagiers- luchtschip het luohiverkeersmiddel van de toekomst zou zijn. Er wordt - nu al een luchtschip gebouwd met. eet- en slaapgele genheid voor 50 man, met een keuken, waarin met electriciteit gekookt zal wor den. Voorts zong Maitland den lof van de parachute, waaraan 750 Engelsche officie ren en 800 F-ranschen in den oorlog hun leven te danken hebben, doordat het val scherm hun in staat gesteld had hot in brand gevlogen vliegtuig te verlaten. Het neerkomen was het eenige gevaarlijke, om dat men niet wist waar men te land kwam. Dalen op zee was 'heerlijk, alsof men op een veeren bed sprong, maar nog prettiger. De man het hoofd? Onder de opgehaalde kaarten van de .volkstelling te Amsterdam, beeft een hoofd van een gezin-medegedeeld op de betreffen de vraag, dat hij geen heerscher en daar om geen hoofd is. Hij is alleen in dat gezin de echtgenoot en vader. Wat betreft de afwijkingen, zegt deze 47-jarige, dat- hij in de laatste jaren een gebogen houding krijgt en dat hij als huisschilder voor opzicht en dergelijke baantjes niet geschikt is. Van zijn 21-jarigen zoon zegt hij bij de vraag omtrent de afwijkingen, dat hij een prachtkind is, zijn 16-jarigo zoon is een eerste klasse voetballer. Omtrent zijn echt- genoote deelt hij achter die vraag mede, dat zijn 50-jarige vrouw een figuur van een jong meisje heeft en nog zonder bril een draad door een naald steekt. Omrekeningskoers van dc mark. In de te 's-Gravenhage gehouden verga dering van de Kamer van Koophandel was een schrijven ingekomen van de firma Pan der en Zonen-in zake den omrekeningskoers der Marken hij inklaring van postpakket ten uit Duitschland. De koers zou daarbij te hoog worden berekend. De heer v. Itallie zette uiteen, dat nu de Mark gedurende het laatste halfjaar, niet boven 4,5 fs geweest, de koersbereke ning door de douanen tegen 7 a 8 cent yeel te hoog is. Op voorstel van den heer Maartens be sloot de Kamer te dier zake bij den Minis ter te requestreeren. Weer een nieuw probleem. De N e d e r 1maakt melding van een Bond van straatventers, die tevens al6 vertegenwoordiger optreedt van den Bond of Vereeniging van Marktkooplieden, Lom penhandelaars, Bloemventers, Watersto kers, Plantenhandelaren, .Vischandelaren en anderen. Deze organisaties hebben zich tot den Minister van Handel gewend en vandaar dat opeens haar bestaan bekend wordt.. Wat is er geschied? De vereenigingen kla gen over deloyale concurrentie. Langza merhand bleek, dat ongewenschtc en min derwaardige elementen zich het air van straatventer gaven, dus niet slechts dc eehten hinderden in het verdienen van hun dagelijksöh brood, maar ook den goeden naam der straatventers in gevaar brengen, omdat het publiek tusscben de echte en de onechte niet onderscheidt noch onderschei den kan. Wie-zijn de onechten? Werkloozen, die trekken uit hun kas en er nu een centje»bij verdienen; arbeiders, die met de invoering van den acht-urendag een overschot hebben van tijd, dat zij al ventend besteden. Adressanten vragen nu aan den minis ter om een legit-imatiekaart voor echte straatventers in te voeren en deze uit te reiken aan wie als koopman ingeschreven staat, maar haar te weigeren aan arbei ders, die uit werkloozen-kassen trekken. Een nieuw, soc-iaal-vraagstuk, in een kring die de aandacht der sociaal-politici tot heden weinig had getrokken. De Hotlandsche boter in België. Men meldt uit Brussel aan „De Maas-» bode" Zooals men weet, hebben de Engelsche, Belgische en Duitsche regeeringen indertijd' een overeenkomst- gesloten tot gezainc-n- lijken aankoop van boter op de Nederland- sche en Deensche mankten. Alleen de rc- geeiiibgen konden aki os kooper zijn cn de particuliere handel werd uitgeschakeld. Naar wij vernemen heeft de Engels cha •régeering besloten a£ te zien van dit sy steem en op 1 April a.s. den botorhandel weer vrij te geven. Zijn wij goed ingelicht, dan zal België dit voorbeeld volgen en ook op 1 April a.s. de boter weer vrij geven, in dien het Ministerie van ravitaillement al 3» dan voor dien tijd de voorraden boter heeft' opgeruimd. Wij hebben er vroeger reeds over ge schreven, dat deze boter, hier in den volks mond „Hollandscke boter", weinig aftrek vond, ondanks de enorme reclame, welke de regeering in de bladen er voor maakte. Vroeger lieette de boter in de advertenties van het Ministerie van bevoorrading ..beux- re du ravitaillement", maar van heden af maakt dit Ministerie een reclame in de bladen, waarin deze boter eenvoudig Hol lands che en Deensche boter genoemd wordt. 3 Wij wezen er reeds op dat de ..beurre du ra.vitadllement" tengevolge van de behan deling op de Belgische fabrieken verschil lende goede qualïtei-teh der Hollandse ha boter miste en dat de regeeriug thans deze boter onder cl en naam „Ho-lland sche boter" verkoopt, is waarlijk ongehoord en zal den naam van onze boter in België nog verdot schaden. Wanneer de handel op 1 April a-s. vrij komt, zal men "va-n Nederland sche zijde al les in liet werk moeten stellen om hot ver loren terrein te herwinnen. HET MILJOEN. 3o verantwoording. Nederl. en Oranje Hellevoetsluis f 63.—» W. v. S. te Klundert 10.—» Mevr. R. t-e Arnhem 10.—» Mevr. V. te A. 85.— Mevr. V. te A. spaarpot kinderen 25.—» Kieskring Amsterdam 100. Van een Anti-Rev. vrouw 14.98 Meisjesvereen. „Marlha", te Buiksloot (collecte) 11.95 J. van N. te Amsterdam 25.— Van een moeder te B., die on der haar 14 kinderen (en drie verloofden een collecte hield 16.—» Dames de B. te Scheveningen 5.—» Mej. E. v. B. te 's-Bosch 16.09. H. G. S. te A25.— S. T. „zusjes-broer" 4.— Vrije Fries Jkhr. J.* R. E. te Arnhem 100.—» Samen f 511.02 le en 2e verantwoording 5499.95 Totaal f 6013.97 De Penningmeester, S. BAKKER. Zedenverwildering. T)e Rijnlandsche correspondent van liet Hbl. schrijft over de zedenverwildering, speciaal van de jeugd, in het bezon e go- bied. In den gemeenteraad van Keulen wees een der leden er op dat in het zieken huis Lindenthal meer dan 300 meisje* be neden de 14 jaar voor geslachtsziekten behandeld worden als interne patiënten. Het aantal buitenechtelijk geboren kinde ren te Keulet bedroeg in het afgcloopon jaar 2323. In SOS gevallen wisselde de leef tijd van de moeder tusschen 14 en 20 jaar. Verschillende „leden van den Raad we- FEUILLETON. Langs den afgrond. 2) „Het zou mi jniet mogelijk wezen zoo iets te doen," hernam John. „Ik heb een 'gevoel alsof de hemel zelf ons dit schepsel tje gezonden heeft. Wij hebben geen eigen kinderen Mary, waarom kunnen wij dit, wichtje niet, houden totdat men er navraag aaar doet? En als men het nooit komt te rug eischen wie weet dan kan de kleine vondeling wellicht een bron van vreugde en zogen voor ons worden." „Een bron van vreugde en zegen, het mocht wat!" antwoordde zij gemelijk; zeg liever een last en een vloek. Ik houd er 'liet van vreemde kinderen op die manier fa huis te nemen." ',Gij zijt uit uw humeur Mary, omdat ik a in uw slaap gestoord heb," sprak hij na ^enlge. o ogenblikken op teleur gestelden -^on, „maar als gij er zoo over denkt, dan zal ik wel naar de politie moeten gaan." „Ga nu maar liever naar uw werk, wij ^annen daar wél over praten, wanneer gij terugkomt, 't Zou wat moois zijn, als *jv daghuur er bij in moest schieten." John hief het hoofd op als wilde hij iets zeggen, maar geen woord ontsnapte aan zijne lippen. Met een laatsten blik op het poezele gezichtje van het kind verliet hij het vertrek, en bevond zich weldra op weg naar de mijn. Toen hij des namiddags tehuis kwam zat zijne vtouw in een laag stoeltje met het kind op haren schoot. Onopgemerkt bleef hij eenige oogenblikken in de ge opende deur naar haar staan kijken. Het kwam hem voor, dat hij nog nooit zulk een gelukkige uitdrukking op haar gelaat had gezien sedert zij getrouwd waren. Zij had hem niet hooren aankomen, en wist niet dat hij haar gadesloeg. Zoodra zij hem in het oog kreeg betrek haar gelaat onmiddellijk. Dit ontging hem niet, en het deed hem verdriet, gelijk het hom reeds zoo menigmaal verdriet had ge daan te bemerken, dat het. gelaat zijner vrouw nooit opklaarde of eenige blijdschap verried, wanneer hij van zijn werk tehuis kwam. Hun huwelijk kenmerkte zich niet door groote teederheid. Mary was een koele vrouw tenminste tegen over ha ren echtgenoot, en toen deze bemerkte dat zij niet op zijne vriendelijkheden gesteld scheen, nam hij insgelijks een. terugge trokken houding aan. „Zal ik het kind nu maar naar liet. arm huis brengen?" vraagde hij, terwijl hii naar haar toekwam. 1 „Neen, van daag nog niet, antwoordde zij, zonder op te zien. „Mij dunkt wij moes ten het nog maar een paar dagen houden. Het is in ieder geval geen bedelaarskind. Zijn kleertjes zijn in ieder geval netjes ge naaid, en van de beste stof. En de meeste stukken zijn met roodc zijde gemerkt; kijk, het schijnen wel twee Ps of twee ge kruiste 6charen of zwaarden, zie maar eens", en zij toonde haren echtgenoot het merk. -•-] Zwijgend keek John eenige oogenblikken naar 'het monogram en zeide toen: „Ik geloof dat gij gelijk hebt Mary, en dat het geen kind van bedelaars of land- loópers is. Misschien komen zijne ouders het gauw terug halen, en dan zullen wij er wel alles van hooren." ,,'t Is een pracht van een jongen," zeide Mary, terwijl do vriendelijke trek weer op haar gelaat terugkeerde, „en in 't geheel niet lastig. Het heeft haast niet gehuild." „Ik ben blij, dat gij er geen last van hebt gehad," zeide John, terwijl hij zich vooroverboog, en het kleiho gezichtje van het kind heel voorzichtig oven met zijn grooten voorvinger streelde, waarin de kleine blijkbaar veer pleizier scheen te hebben. „Kijk, hij kent. mij al," riep de goedhar tige man. „Geef hem maar aan mij Mary, ik zal hem wel vasthouden, terwijl gij voor de thee zorgt." „Vasthouden," herhaalde Mary, „alsof het een paard is, dat zou gaan schoppen." „Nu, ik zal hem geen kwaad doop, ver zekerde John, het kind behoedzaam uit de armen zijner vrouw nemende. „Mij dunkt Paul, of Peter, of Philip, althans een naam, die met een P begint," zeide zij. „Laten wij hom dan Paul noemen," ant woordde hij. Dat is een goeden naam, en wij zullen bidden, dat het kind zich dien naam waardig moge maken." Het bleef dus afgesproken, dat het kind Paul zou heeten. En daar niemand den kleinen zwerver kwam terugvragen groei de het ventje op als Paul Virion, de zoon van John Vivian den mijnwerker. Het huis waar de Vivians des tijds woon den, lag zeer afgelegen, oen heel eind van den grooten weg verwijderd, en er ging bijna eene week voorbij, eerdat do men. sohen iets hoorden van het gevonden kind. De geheele week was iedereen vervuld ge weest met het verdwijnen van een boot uit Port Stormel. Op denzelfden morgen toen John Vivian zijne vondst had gedaan, ont dekte Frankey Hooper zijn verlies. „Be zou wol eens willen weten of het .verdwijnen van Frankey's boot iets te ma ken heeft met het vinden van onzen kleinen, Paul", zeide John op zekeren avond. „Dat weet ik niet," antwoordde Mai-v, ok knorrigen toon, „maar ik ben niet vr*i plan aan de menschen te vertellen, dal wij Paul 'gevonden hebben. Ik heb Susan Bla ke, toen zij van middag hier kwam gezegd, dat het kind eene wees was, en dat wij het daarom aangenomen hadden." „Zoo, zoo," zeide John, de wenkbrauwen samentrekkende alsof hij het niot met zich zelf eens kon worden, of dit 'do rochfcd imanier was om de zaak voor te stellen. Maar hij sprak zijne gedachten niet uit* en daar de enkele menschen. die bij de Vivians aan huis kwameu weinig belang in de zaak schenen te stellen, werd zijne waarheidsliefde op niet al te zware proef gesteld. j Toen Paul ongeveer achttien maanden oud was, verhuisden zijne ploegoudera naar Pcnwhavf. John Vivian had namelijk! werk gekregen in een tinmijn, do Wheal Anthony. Hier werd, tien maanden latom David geboren, en van af dat oogonbltffl ging de liefde, die Mary tot nu toé aan haar pleegzoon geschonken had, op hang eigen kmd over. 4 (Wordl xepcolgdl» J

Nieuwe Leidsche Courant | 1921 | | pagina 1