Uit de Omgeving. Gemeentelijke Aankondigingen. Gemeentelijke Vischverkoop. Dq Burgemeester van Leiden brengt ter kermis van de ingezetenen dat morgern (Vrijdag) aan de gemeentelijke Viech- winkels (Vischmarkt en St.adehulpwerf) verkrijgbaar is SCHELVISCH a fO.ÊS, GROÓTE SCHELVISCH a f0.36—f0.44, KABELJAUW a f 0.50, SCHOL k f 0.50 per pond en ZEEUWSCHE MOSSELEN a 10.05 per EL.G. Do MOSSELEN zijn ook hedenavond (Donderdag) na 5 uur aan den gemeente- lijken Vischwinkel (Vischmarkt) verkrijg baar. W. PERA, Weth., Loco-Burgemeester. Leiden, 13 Januari 1921. MILITIE. Do Burgemeester van Leiden brengt bij de- een ter kennis van den dienstplichligo JOHAN GERARD MARTINUS VAN WALSEM, van de lichting 1919, uit de gemeente Bloemendaal. laatst gewoond hebbende alhier, Rijn en Scliie- kade 109, dat bij in zijn eigen belang wordt aangeraden zijn tegenwoordige verblijfplaats bekend tc maken ter gemeente-secretarie, af- lileeliog Miltaire Zaken, Breestraat 119, al- bier. W. PERA, Weth., loco-Burgemeester. Leiden, 13 Januari 1921. AGENDA. DONDERDAG, 13 Januari. Leiden, 2e openbare uitvoering der Chr. Zangver- -eeniging „Ex Animo". Dir. C. v. d. Keur Jr. Stadsgehoorzaal, aanvang 8 uur. Lei der Ds. J. Riemens, met medewerking or kest 4e Reg. Staf. VRIJDAG, 14 Januari. S a 6 s e n- h e i m. Openb. samenkomst in Concordia Ned. Chr. Geh. Bond. Spreker P. P. Har- tendor! 7,30 uur. DINSDAG, 18 Januari. Katwijk aanden Rijn. Bazar, Geref. Jongedoch- tersvereeniging ten bate der Katwijksche Ziekenverpleging. Lokaal achter de Geref. Kerk (Nieuwsteeg. WOENSDAG, 19 Januari. K a t w ij k aanden R ij n. Zie boven. DONDERDAG, 20 Januari. Leiden. 2e openb. Turnavond „Jahn", Stadsgehoor zaal, aanvang 8 uur. Maandag 17 Januari plaatebespreking in „Prediker" 79 uur. DONDERDAG, 20 Jan. Katwijk aanden Rijn. Zie boven. DINSDAG, 25 Januari. Leiden. Uit voering Chr. Zangvereeniging „Con Amo re" Stadszaal 8 uur, Dir. de heer D. Smink, met medewerking van het Haarl. Sted. Orkest. Apotheken die tot en met Zondag op Maandagnacht eiken nacht en des Zondags geepend zijn: C- B, Duijster Nieuwe Rijn 18 Tel. 523; P. du C-roix, Rapenburg 9, Tel. 807. De economische malaise. In de gisteren gehouden zitting van de Prov. Staten van Noord-Brabant zeide ide heer Foppcle, do werkloosheid bespre kend dat bij een bezoek dat spreker- dezer dagen met het- gemeentóhstuur aan het de partement van binnenlands che zaken bracht, hem word verklaard, dat men daar verwachtte, dat de economisch© malaise nog zóó zou toenemen,.dat spoedig 50 pCt. der Nederlandsche bevolking door de regeering zou moeten gesteund worden en dat die toestand nog wel 2 3 jaar kon Voortduren. Laten we hopen, dat deze voorspelling te Bomber is Misschien is het ook wel niet zóó ge- fcegd of zoo bedoeld gezegd te -worden. De Gronthvetsherzieflipg. Zijn wij wel ingelicht, dan zouden nog 'deze week de wetsontwerpen betreffende de grondwetsherziening naar. den Raad san State worden verzonden. De loodsen in Vlissingen. i Het is voldoende bekend dat er een Bcherpo concurrentie bestaat tusschen de Nederlandsche en Belgische loodswezens te Vlissingen. Daarop is den laatsten t;jd meermalen ,de aandacht gevestigd. Dat de Nederlandsche loodsen het met leede oogen aanzien dat het overgroote deel van de voor Antwerpen bestemde eohepen door Belgische loodsen naar Ant werpen worden gebracht-, spreekt vanzelf. Maar wat te zeggen van het feit, dat twee Nederlandsche schepen van de Hol- laniJ-Amerika-Lijn, de „Beukelsdijk" en ide „Vechtdijk" de diensten der Nederland sche loodsen weigerden en deze schepen Idoor Belgische loodsen naar Antwerpen (Werden opgebracht. Dit feit heeft in de Nederlandsche lood- ■pnkringen groote verbittering gewekt Suikerprijzen. Nu de prijs voor suiker in de tweede band, volgens telegrammen wan 11 dezer, gestegen is tot 25, bieden zonder ver-koo- pers, terwijl de tot heden gemelde afdoe ningen uit oogst 1921 nog steeds plaats nebben op basis vad 20 voor superieur, fceeft het Persbureau Vaz Daas naar de IpOTza-ak van dit steeds grooter wordende Werechil in prjje geïnformeerd. Het blijkt, Bat de V. I. S._ P., die, toen de prijzen tot 14 daalden, zich niet tot afgifte het he lwegen, in de overtuiging, dat deze pa-ijzen Boor de moeilijkheden der houders gefor ceerd waren, thans evenmin in ander rdch- üng wenscht te overdrijven. Althans Iranscht de V. I. S. P. zeker niet mee te Boen aan het hoog opdrijven der prijzen. IX© V. I. S. P. heeft nam mei- belang gehad bij een ongezonde marktpositie. lofcussohen kan het natuurlijk niet uit blijven, zoo vernam het Persbureau V. D., Bat, -indien de afdoeningen uit oogst 1921 in hetzelfde snelle tempo d^r laatste dagen en bij zulke groote kwantiteiten tegehjk zulten blijven plaats hebben, de Y. I. S. P. onder don drang der omstandigheden, dus tengevolge van blijkbaar gezonde factoren als het nog steeds bestaande wereldtekort aan zoet en de minder gustige vooruit zichten van de Cuba-oogst ook haar ver koopsprijzen weldra ..hooger zal moeten gaan stellen. Intussohen meldt hetzelfde bureau d-d. 11 dezer uit "Weltevreden, dat de V. I. S. P. 15000 ton tegen ouden prijs verkocht. Lage veenprijzen. Uit het resultaat van de - verhuringen van de veenputton in het Zuid-Oosten ran Drente blijkt, naar uit E m m e n ge meld wordt, dat de toekomst van het verven ers- bedrijf algemeen als weinig hoopvol wordt be schouwd. De prijzen welke thans voor het ruwe Dog tot turf te vergraven veen worden gebodeö, blijven verre beneden dio van vorige jarei». Op een verhuring van veenputten to Tweede Exloër- mond werd zelfs geen der aangeboden perceelen gegund en in de Emmorvenen, o.a. to Roswin kel ging het al evenzoozoo goed als niets van 't aangebodene werd verkocht wegens te laag bod. Er zal vermoedelijk in liet komende seizoen veel minder vergraven worden, dan in do laat ste jaren 't geval was, waardoor onvermijdelijk werkeloosheid onder de duizenden veen arbeiders zal rondspoken. BUITENLAND. Kabinetscrisis in Frankrijk. In Fran3nïjk4s een kabinetscrisis uitge broken. Do Kamer heeft Woensdag met 463 te gen 125 stemmen het verzoek tot uitstel van de interpellatie over de algemeene po litiek der regeering, hetwelk door Minister Leygues was gedaan, en waarbij deze de kwestie van vertrouwen had gesteld, ver worpen. De ministers verlieten aanstonds de ver gaderzaal om hun ontslagbrief op te stel len. Een van de hoofdzaken waarom dit Ka^ binet omvergeworpen werd is wel, dat de meerderheid een meer krachtige politiek tegenover de geallieerden en Duitschland wenscht. Een der correspondenten meldt omtrent dit conflict o. m. het volgende: Eigenlijk hebben beide partijen gelijk, zoowel Leygus, die weigerdo zich aan den vooravond van de conferentie aan een in terpellatie to onderwerpen, als de Kamer meerderheid, die eerst wat meer wilde we ten voor zij den minister-president op nieuw met een blanco volmacht ter confe rentie zond. De redeneering van Leygus was, dat de overige geallieerde regeeringen op die conferentie zouden komen met een absolu te vrijheid van handelen, en dat zijn aan zien te veel geschokt zou zijn indien de Kamer tegenover hen anders optrad. Dat was van zijn standpunt juist. Maar men kan zich de houding van een deputant begrijpen, die zegt: Nu bedank ik er toch voor, opnieuw voor een fait ac compli te worden gesteld en een nieuwe overeenkomst- door de andere geallieerden en de Duitschers gesloten, maaT weer te moeten.. ratificeeren zonder eigenlijk iets te weten van de omstandigheden, waaronder die gesloten werd, en zonder dat het par lement bij dat sluiten ook maar iets heeft kunnen inbrengen. De kwestie is dat Leygus, wien men ooals men dat vroeger ook Clemenceau -daan heeft) te groote wakheid en mee gaandheid tegenover Engeland verweten heeft-, het vertrouwen van de Kamer niet meer had. De zeer behoudende en nationa listische Kamermeerderheid wil dat de Fransche regeering krachtig naar buiten zal optreden tegenover de bondgenooten, maai vooral ook tegenover Duitschland en op dat punt had zij in dit Kabinet geen vol doende vertrouwen. Voor Duitschland voorspelt deze crisis alweer weinig goeds. Christelijk dagblad in Amerika. Te Chicago is onlangs het eerste num mer verschenen van een principieel Chris telijk dagblad „Christian Daily Newspa per for Chicago at large". Omtrent do verschijning van het eerste nummer schrijft eon belangstellende aan de Standaard o. m.: We waren allen in do snelp ersdrakkerij Het commando werd eindelijk gegeven, en daar begon do groote pers in beweging te komen, en eerst langzaam en teen sneller en sneller kwamen de gedrukte kranten te voorschijn. Er haperde nog wat aan. De machine werd gestopt. Nog enkele veran deringen, toen begon de pers weer. Nu was het in orde. En onze jeugdige President, Monema, ontving het eerste goede exem plaar. Wat een gewaarwording. Na bijna anderhalf jaar van worsteling, van onver poosden arbeid en gebed, hadden we de eerste vrucht van onzen arbeid in onze hand. De gedachten vermenigvuldigden den zich. Het was een roerend oogenblik.' De -boventoon was innige dank aan onze almacht-igen en goeden God, die ons tot hiertoe bracht. De pers snorde door, bij tientallen, bij honderdtallen, straks bij duizendtallen leverde zij haar product af. Wat een monument van God's almacht! Indien Hij ons niet geholpen had, we hadden wel op onze knieën willen vallen om daar to midden van allen Zijn grooten naam dank te zeggen. Maar ach, daar stonden bijna een vijftigtal werklui om die pers, en wie van hen begreep wat hier plaats rreep. Hier stonden wij met ons weren, .donsma, ik, Rechter Cleveland, en Yan Spronsen, een echt Calvinist, die van het begin met ons gewpreteld heeft, en wij al len zagen daar Gods hand. Tot hiertoe heeft ons'de Heere gebracht! Steeds snor de de pers door. Straks worden de kran ten bij honderden naar buiten gebracht en op de wachtende wagens geladen, om door de stad verspreid te worden. Do strijd heeft een aanvang genomen. Het eerste blad op Chicago's straten, dal openlijk uitkomt voor den naam en dc cere Gods. Dat op zijn eerste bladzijde door uitbeel ding en afdruk van. de blijde boodschap het deze goddelooze stad aankondigt, dat in Bethlehem geboren is de Zaligmaker en de Verlosser der wereld. Zal Satan het met rust, laten? Nimmer. Hij zal al zijn kracht inspannen om dezen arbeid ten on der te brengen. De strijd is begonnen, en in des Heeren Mogendheid zullen we over winnen. De landbouw in Rusland. De bolsjewistische regoering in Rus land, die voor 't moeilijk probleem van de volksvoeding staat, wijdt haar aandacht natuurlijk in 't bijzonder aan de landbouw productie. Ze meent blijkens een mede- deeling in de Pravda die productie niet beter te kunnen opvoeren, dan door den bodem to socialiseeren. Een onlangs uit gevaardigd decreet beeft ten doel de indi- vidueele bewerking van den bodem gelei delijk hoe voorzichtig worden de hee ren, als ze aan de praktijk beginneen om te zetten in een collectieve. Laten de resultaten afwachten Tegelijkertijd wordt al het mogelijke gedaan om den uitzaai zooveel mogelijk te bevorderen en de te bezaaien oppervlakten uit te breiden. Tot dat doel zullen in alle districten van de communistische repu bliek bijzondere comtté's voor den uitzaai worden ingesteld en de uitzaai zal tot verplichtende en gereglementeerde rijks dienst worden verklaard. De 'boeren mogen zich dan tooien met den sierlijken naam lïjksuitzaaiers. Wat een eer, on waardig heid voor die brave moejiks! Een zachte winter. v Volgens de thermometer is het Zondag 1. in Engeland de warmste Januaridag geweest sinds 1841, in welk jaar voor het eerst de stand van den meter dagelijks offi cieel werd opgenomen. Voorts was het op 9 Januari j. 1. vijf graden warmer dan op 5 Juli 1920 en slechts één graad kouder dan op 31 Aug. j.l. Het'milde winterweer is ook in ons land een verrassing na de stregne koude in de eerste helft van De cember. Runderpest. Bij de Oost-Pruisische landbouwers heerscht toenemende zorg over de runder pest in Poleu, omdat het gevaar voor be smetting heel groot is vooral over de Li- tausche grens,- waar het verkeer niet be lemmerd wordt. Publicatie van documenten. Naar h<?t „Berl. Tagebl." uit Belgrado verneemt, is volgens inlichtingen van ge zaghebbende zijde het ministerie van bui- tenlandsche zaken aldaar voornemens, binnenkort alle bescheiden en documenten te publiceeren- die op politieke gebeurte nissen yan 1914 en 1915 betrekking heb ben. De socialisatie in Duitschland. In een groote vergadering van mijnwer kers te Duisburg, waai- do plannen tot so cialisatie van de mijnindustrie besproken werden, heeft Imbuseh, de leider van den Ghristeliiken mijnwerkersbond, verklaard, dat de Christelijke mijnwerkers actie moes ten voeren voor de volgende programpun ten: De in den bodem aanwezige kolenrijk- dom gaat in bot bezit van het geh eel e volk over; de ontginning wordt in handen ge laten van de tegenwoordige eigenaars; van deze wordt voor het recht van ontginning een belasting geheven in overeenstemming met de waarde van het kolenbekkon; de in den mijnbouw werkzame personen moeten bij do productie geïnteresseerd zijn. Werkstaking in Palestina. Ook Palestina, het Heilige Land, ont komt niet aan een der 'hcerschende teeke nen des tijde, de werkstaking. De arbei ders in de confectiefabrieken te Jaffa heb ben gestaakt en hét is daarbij toegegaan op de meest moderne Europeesche^ wijze, n. 1., dat er flink gevochten is en de zaak ten slotte, aan een arbitrage-commissie voorgelegd ie. Toen een gedeelte der arbei ders van een fabriek zich weigerachtig toonde om zich bij de stakers aan te slui ten, bestormden de anderen de fabrieksge bouwen en brachten aanzienlijke schade aan. De politie kwam er bij to pas, er werd gevochten, met het gevolg, dat ver schillende peronen gewond werden. In af wachting van de uitspraak der arbitrage commissie, blijven de fabrieken gesloten. De Palestijnsche regoering heeft een pro clamatie uitgevaardigd, in welke wordt gozegd, dat zij ten aanzien van arbeidsge schillen een neutrale -houding zal aanne men, doch onder geen beding geweld zal toelaten. Rooken in het Witte Huis. Na 4 Maart a..s., den dag dat Harding zijn nieuwe taak zal aanvaarden, zal voor het eerst in 20 jaar weer in. de Kamer van den President, in het Witte Huis gerookt worden. Harding schijnt namelijk doof te blijven voor de smeekbeden van enkele fa natici, om althans in het Witte Huis niet te willen rooken. Toon Roosevelt in 1901, na den moord op Mac. Kiuley, President werd, begon de langdurige „rooklooze" periode. Onder het, bestuur van Taft schitterde de tabak in de presidentieele werkkamer ook al door afwezigheid en Wilson schijnt bij het overpeinzen der vele problemen die hem hebben bezig gehouden, al evenmin behoefte gehad te hebben" aan den kalmee renden invloed van pijp, sigaar of 6igaret. De dreiging uit het Oosten. Er komen dreigende berichten uit het Oos ten van Europa. Men vermoedt nieuwe oorlo gen. Er het/ben onheilspellende troepencon centraties plaats aan de Rueasóh-Poolscho grenzen, gedeeltelijke mobilisaties in Roeme nie en Polen, terwijl DiritechJand zich ver ontrust voelt door het ieH, dat de Polen groote legerdeelen ooneentxeeren aan "de Oost grens van Duitschland. Tot voor drie maan den waren aan dc Poolscbc grens tusschen Opper-Siiezië en de Oostzee in liet ge/hedl 5700 man Poolsche gnenswechttroepeuthans echter zon dc sterkte van hel aan de Westgrens staan do Poolsche leger 100,000 man bedragen. Daarbij komen nog drie divisies van de Op- per-Silezische grens en 1 divisie van de pro vincie Posen. Het Poolsche leger heeft dus aan de Oostgrens van. Duitschland do beschikking over 170,000 man strijdvaardige troepen. Duatsche regeling heeft by do r ogee ringen te Paxys, Londen en Romo op don ernst deze Poolsche toerustingen gewezen en. verder ook do Poolsche regeering zelf op hel gevaar opmerkzaam gemaakt. Want Duitscblapd acht eioh bedreigd door zoo vlak aan zijn grenzen een groot leger te hebben, waarvan men ver moedt, dat Ihet moet dien-en om, wanneer d< volksstemming in Opper-Süeeië niet ten gun ste van Polen zou uitvallen, met geweld van dit door Polen zoo heet begeerde gebied bezit te nemen. Polen op zijn beurt maakt zich ongerust zenuwachtig over dreigende voornemens van de Russischo botejewiki, die, naar het heet, •zich gereed- maken, om hun nederlaag van het vorige jaar te -wreken. Berichten van de Oos telijke grenzen van Diritschfland zeggen, dat uit alle teekenen met schrikbarende duidelijk heid op te maken valt, dat het opperbevel der Russische legers bezig is, ondanks alle ge ruststellende verklaringen van het congres te Moskou, zorgvuldige voorbereidingen te maken voor operalies op zeer gTooto schaal op het Russische Westfront. De Russen trekken op do beide vleugels van hun reusachtig West front twee zelfstandige, zeer sterke legerirne pen samen. Dc Zuidelijke groep wordt in de Oékrajino gevormd. Deze groep beeft een drieleedig doel: ten eerste de nog altijd saneu- len'de anti-bolsjewistische beweging in de Oekrajino te onderdrukken, dan een front-aan val tegen het Roemeensohe Bessar^bië en ten slotte met een zwenking half naar rechts een aanval tegen Poolsch Galicië. In verband hiermede neemt Roemenië militaire afweer- maatregelen. Het andere Russische leger, het Noordelijke, zou zich gereed maken voor een regelrechten aanval op Polen. Het is moeilijk na te gaan, wat hiervan waar is, maar in elk geval acht Polen zich bedreigd en zoo geheim mogelijk worden op het oogenblik in Polen militaire voorbereidingen in grooten stijl getroffen, om op alles voorbereid te zijn en ook wordt- van Poolsche zijde al het mogelijke gedaan om de anti-Jbolsjewistischo beweging in Oekrajine weer leven in to blazen. Tevens lieeft Polen te Parijs gepolst of het op -militairen steun van de Geallieerden kan rekenen. Hel besluit van den Raad van den Volkenbond, om internatio nale troepen naar Wilna te zenden, zou een tegemoetkoming aan Polen bcteekenen, want wanneer Midden-Litauen door neutrale troe pen bezet is, kunnen de Russen niet zonder meer daar binnenrukken en Polen zou daar door een onschatbare flankdekking krijgen. Om al deze redenen acht men den toestand Oost-Europa nog al kritiek en ernstig. Er smeulen tal van kleine oorlogsvuurtjes. Moge God verhoeden, dat zij tot branden zullen uit- KERK EN SCHOOL. NED. HERV. KERK. Bedankt. Voor Bergambacht: D. E. Hup- ke6 te Wanswerd; voor Oisterwijk (bij Leer dam): R. C. W. J. Hoek, cand. te Oudewater. Ds. E. Hopma. Na korte ongesteldheid ie te Helmond overle den, Ds. E. Hopma, pred. der Geref. Kerk aldaar, den ouderdom van 35 jaren. De gemeente Hel mond was de eerste gemeente van Ds. H. Hij as er sedert 12 Oct. 1919 werkzaam. Ds4 P. Zijlmans, Pred. bij de Geref. Kerk te Hengelo (0.) is zeer ernstig ongesteld. J. C. Sikkel-Bibliotheek. Naar de Staifd. meldt zijn de pogingen van bet J. C. Sikkel-fonds aanvankelijk met goeden uitslag bekroond.. Voor de eerste maal zal ter perse gaan: „On der de vleugelen des Heeren'^bct Woord Gods het boek Ruth overdacht en „Naar Gods hart'4, het le boek van Samuël en waarschijnlijk reeds eerrige preeken. De werken die het Comité zich voorstelt in de eerstvolgende jaren uit te govcn zijn o.a. Het Boek Ruth, Het le en 2o Boek van Samuël. >- Een verklaring Yan den Brief aan de Romeinen, bundel overdenkingen over hot lijden des Heeren, idem over de Psalmen, idem Feeetstof- fen, Hot Evangelie van Joh. Hoofdst. 1416 oen over Mozes. Diverse preeken volgens stenogram. De Geref. Kerk" te Bolnes hoeft besloten :n jeugd-ouderling aan te stellen. Diaconale Conferentie. 'Het Beetzrar van de Vereen, van Diakenen, iu de Ned. Herv. Kerk heeft de vorige week be sloten in het voorjaar een Diaconale Conferentie te houden. Ofschoon do juiste datum nog niet ia vastge steld, zoo kan, volgens de „Ned.", toch reeds worden medegedeeld, dat besloten werd deze Con ferentie te Amersfoort te houden en dat Dr. J. Th. de Visser on Dr. J. H. Adriani zich bereid verklaarden als sprokers op te treden. Uit dc hoofdstad. In do laatst gehouden kerke raadsvergadering der Ned. Herv. Gemeente van Amsterdam is een voorstel ingediend, om de kerkelijke grenzen van A'd&m gelijk te maken met de burgerlijke. Dit voorstel zal in do kerkeraadsvergndering van Maart a.s. behandeld worden. Ook is een commis- in 6 personenbenoemd, 1 predikant en 5 ouderlingen, om te onderzoeken of aan de predi kanten ambtswoningen kunnen verschaft worden en deze gobouwd of gekocht moeten worden. Ongezonde toestand. Omtrent liet tweetal, dat voor de beroeping van een predikant bij de Ned. Herv. Gemeento te Oude-Tonge ter electie aangeboden of liever verzonden is aan den roomsch-katholieken am bachteheer, den heer Cuypers te Brussel, schrijft men aan dc „Stand?*. M van Hem nog geen hu- richt ontvangen word. Reeds op 10 December is het tweetal verzonden en vorige week werd hem per telegram nog het verzoek gedaan wat haast te maken. Nieuwc-Tonge, dat bij het beroopings- werk op dezelfde wijze gebonden is aan den am-* fcachtshcvi' Cuypers, schijnt in den regol spoedi ger geholpen te worden. Studiebeurs. De Minister van Koloniën is voornemens om een studietoelage toe te kennen aan een aantal onder.» wijzers en looraren die oen acte vaai bekwaam heid of een acadomisohen graad (daaronder be grepen die van candidaat) wenechen to verkrij gen, welke bevoegdheid tot liet geven van mid delbaar onderwijs verleent. Voor de toekenning van zulk een ondersteuning komon in aanmerkitig Ned. leeraren en onderwijzers, die genegen zijn zich tp verbinden onder de geldende voorwaar den in dienst te treden bij het openbaar of ge subsidieerd Indisch Onderwijs. LISSE. Gisterenavond hield de H a r d- draverij-Vereeniging Lisse en Omstreken haar jaarvergadering in Hotel „De Witte Zwaan". Aanwezig waren 72 leden. De Vice-Voorzittcr de heer C. Langeveld leidde'do vergadering. De notulen werden gelezen en goedgekeurd, waarna do Secr. het jaarverslag, benevens eoni verslag; over dc gehouden draverijen uitbracht, waari» de voornaamste bijzonderheden nog eens werdoni gememoreerd. De in do maand Mei gchoudon hard draverij is voor de kas der vereemging onvoor- deelig gebleken en hoewel de Octobor-draverif uitstekend slaagde, heeft zij het tekort van de voerjaarsdraverij niet goed kunnen maken. UiÜ de rekening on verantwoording door den Penfc ningmeeeter bleek dat de inkomsten met inbe grip van het batig saldo van het vorig jaaf f 6047.12.5 hebben bedragen waartegenover I 4936. 29 aan uitgaven zoodat een kassaldo vaK f 1110.33 overblijft. Do aftrodendo best-uursleden de heeren J. v. d. Meer Gzn. en Tb. van Rijn werden bij aclamatie herbenoemd. In de vacatures ontstaan door over lijden van den heer W. van Dijk en bedanken' van den beer J. van Til, werden gekozen de heeren A. Mulder en J. Tegelaar. Bij de rondvraag deelde do voorzitter medo, da# er plannen bestaan dc voorjaarsdravorij op een" ander tijdstip te houden en dat daarvoor do 31ö Aug. door het bestuur wordt overwogen. De vergadering werd hierna gesloten waarna? de traditioneelu verloting van kamerplanten on der de loden werd gehouden. Do afdeeling Lis6e van Bloonv bollencultuur hield een ledenvergadering in Hote? „De Witte Zwaan". De Voorzitter opende deze vergadering en besprak de donkere vooruitzich' ten van het vak. Finland had zich voor alles gesloten en Enge* land overwoog zeor sterk op 1 April beperkende» bepalingen to maken op den invoer van bloem bollen, vooral met het oog op de zieke narcissen., Misschien gaf de catastrophe van PrankrijM nog oenige uitkomst, waar daar alios is bovroren. In de vorige vergadering was den heer Joh. v. d. Mey Gzn. als 1© Secr. gekozen, doch deze wonech te die functie niet te aanvaarden. Alsnu ging mere over tot verkiezing van een ander, en word mei algemeene stemmen gekozen de heer M. Veldhny- zèn van Zanten Rzn. De penningmeester bracht! zijn verslag uit, waaruit bleek dat er een kas saldo was van f 1040.89 hetwelk overgebracht? zal worden van de Rijkspostspaarbank naar do Boerenleenbank. De archief-bescheiden vanafi 1879 die nog al belangrijk zijn geworden van om vang zullen eens worden nagezien en voorzoover noodig, oen plaatsje krijgen bij de firma Gralle- juans in do brandvrije kluis. Van de Tuinbouwaankoop-centrale was een aan bieding ingekomen van brandstoffen dio voor, kennisgeving werd aangenomen, daar deze brand stof niet geschikt bleek voor kachol of central© verwarming. Vervolgens werd behandeld do auctiohandcl. Waar het bekend was, dat er reeds eenigo per sonen aan werkten werd besloten aan deze Com missie te verzoeken zich ook in de verbinding te. stellen mot de Alg. Ver. van Bloembollencultuur. Do hoer Marbus, vroeg bij do rondvraag of het! niet op den weg kon liggen van de afd. zich in verbinding te stellen met do afd. Sassenlieim, met het oog op de telefoonaansluiting, daar hok ontzettend lang duurt eer men aansluiting) heeft. Besloten word aan de Zusteraldeeling te verkieken in dio richting etappen to doen. Iïior- kwam het contract orgaan bij de Erven Loos- jes tor sprake, on waar dit contract dit jaar af loopt, aan liet hoofdbestuur te verzoeken, alvo? dit to vernieuwen dé afdeelingen van dat contract op do hoogte te stollen. Ten slotte werd er geklaagd, over vertraging van telegrammen;, Het bleek dat deze soms 2 uur en moei' onder weg waren, wat onder de aandacht der betrok ken autoriteiten zal worden gebracht. De vergade ring was slechts matig bezocht. i—- Woensdagmi dd-ag had in de Lift serbroek het traditioneel© vogelschieten plaats. deelnemers hadden zich opgegeven voor dczeni wedstrijd. Prijswioners waren: lo vogel, le groep. Bout. P. van Oosten, Lisserbrook; le vleugel idem; 2o vleugel A. Wijnhout, Lïesor- broek. Kop. J. do Bruin, Lisserbrook; Staart. Verloot, 2c Vogel. Bout. J. Meyer, N.-hout; lo vïeugol P. Nulkene, N.-hout; 2© vleugel W. de Bas, serbroek; Kop. J. Meiman, Vijfhuizen; Staart, Bonarius, Volzen; Vlag. A. Wijnhout, Lissor- broek. 3e Vogel. Bout. J. de Bruin, Lieserbroeklo vleugel J. Meiman, Vijfhuizen-; 2o vleugel Bona* Velzen; Kop. -P. Nulkens, N.-hout; .Vlag; verloot. 4e Vogel. Bouit. Bonarius, Velzen; le vleugel A. van Oosten, Lisserbroek; 2e vleugel idemjl Kop. H. Mclman, Vijfhuizen; Staart. J. A. van' Leeuwen, Lisserbroek; Vlag. W- de Bas, Lisser broek. 5e Vogel. Bout. P. NülkenB, N.-hout; le vleu gel A. Wijnhout, Lisserbroek; 2e vleugel W.. da Bas, LissarbroekStaart. K. v. d. Voek, Lissera broek; Vlag. idem; Kop verloot. le Vogel 2de groep. Bout. A. v. d. Veek, Lis serbroek; le vleugel L. Meyer, N.-hout; 2e vleu gel J. G. van Oort, Warmond; Staart C. Cl«* ene, Lissorbroek; Vlag. idem; Kop verloot. 2e Vogel. Bout. A. v. d. Veek, LésserbrooJcj le vleugel C. Clement, Lieeorbroek; 2© rik*«gel

Nieuwe Leidsche Courant | 1921 | | pagina 2