Weiland. int. Keukenmeisje AGENDA. DINSDAG, 11 Januari. Leiden. Tentoonstelling van Gas- en Electriciteite- artikelen Kleine Stadszaal, ingang Aal markt, 10—12 voorin., 2—5 nam. 8 uur 's avonds. Vrije toegang. WOENSDAG, 12 Januari. Leiden. Zie boven. DONDERDAG, 13 Januari. Leiden. Zie boven. DONDERDAG, 13 Januari. Leiden. 2e openbare uitvoering der Chr. Zangver- eeniging „Ex Animo". Dir. C. v. d. Keur Jr. Stadsgehoorzaal, aanvang 8 uur. Lei der Ds. J. lliomens, met medewerking or kest 4e Rcg. Staf. DONDERDAG, 20 Januari. Leiden. 2e openb. Tumavond „Jahn", Stadsgehoor zaal, aanvang 8 uur. Maandag 17 Januari plaatsbespreking in „Prediker" 79 uur. Apotheken die tot en met Zondag: op Maandagnacht eiken nacht en des Zondags geopend zijn: H. J. M. Proot, Maarsmanssieeg 17, Tel. 435. G. F. F^ljst, Steenstraat 35, Tel. 13G. Van Zaterdagavond 8 uur tot Maandag morgen 8 uur nemen de volgen-Ie huisartsen den dienst waar: Dr. Bijtel, Hooigracht 86, Tel. 876. Dr. Niemer, Breestraat 72, Tel. 506. Dr. Schreuder, Hooigracht 69, Tel. 301 Dr. Timmermans, Breestraat 8, Tel. 303 Woensdag 7 uur Ds. Merkelijn, rede.in 't belang der Zending. Overzicht van het Hulppost, .Telegraaf on Telefoonkantoor over het jaar 1920. Verzonden exprcs60 stukken 81Ontvangen idem 121; Verzonden aangetoekende stukken 911; Ontvangen idem - 2134Gestorte post wissels en chéques 2480; Tor uitbetaling ontvangen 1514; Uitbetaalde postbcwijzen 2; Ter invordering aan genomen borderellen 45; idem ontvangen quitan- iaën 4638; Verzonden postpakketten 1354; Oat- vangen idom 2041; Inlagen Rijkspostspaarbank i04; Tcrugbet. krSïii 304; Inschrijvingen Rijks- verzekeiingsbank 117; Handelingen Invaliditoits- wet 5271; Telegrammen en Telefoongesprekken 2227. KATWIJK. Een Cotip. Inkoopvereeniging. Een lastige geschiedenis. Onzo gemeente is in beroering. Wat er dan aan de hand is? Den 18den Maart 1918, in den oorlogstijd dus, werd hier opgericht een CoQp. Inkoopvereeniging voor den aankoop van levensbehoeften en landbouwbenoodigdheden. Dat leek bij de oprichting een mooi ding. Wel is waar werd den eersten tijd niet zooveel verhan deld, er wq£ in dien tijd immers weinig te koop, doch liet daaropvolgende najaar werd de Vcreeniging al officieel door het ge meentebestuur aangesteld ais leverancier van brandstoffen voor het tuinbouwbedrijf. Wel begon de misère toen reeds, omdat men een groote partij bruinkolen te distri- buecren kreeg, die bijna niemand wilde hebben, doch er werden toch zaken gedaan Spoedig zou het echter beter gaan, dacht men, Men pachtte Januari 1919 de faecaliën der stad Zaandam, ongeveer 60000 H.L. k 1.25 per H.L. Een reuzenkoop dus. Aan vankelijk waren vele leden hier ook mee ingenomen. Dc vreugde was echter weer van korten duur. Al zeer spoedig begreep men dan men „er in" zat. Zooals het na het oindigen van den oorlog met zoovele artikelen ging, zoo liep het ook met de Zaandamsclie beer, de prijs was veel te hoog.en waar steeds aan de leden afgegeven werd beneden den handelsprijs, was het al spoedig tc zien dat er groote stroppen zou den'vallen. 't Ligt niet op dezen weg om verschillende handelingen van het bestuur te critisecren. Het feit ligt er eenmaal, er is op heden te zorgen voor een tekort van pl.m. 18000. Vele vergaderingen zijn al gehouden om deze aangelegenheid to be spreken. Vele besluiten zijn genomen, doch evenveel keer zijn de besluiten weer onge daan gemaakt, totdat het bestuur voorstel de de verceniging te ontbinden. Na 2 ver gaderingen is ook hiertoe besloten. Doch nu de afwikkeling der zaken. Daar komt juist dc beroering vandaan. Met die afwik keling, zooals hot bestuur die voorstelde gaat men niet accoord. De leden grootver bruikers wenschen dat alle leden voor ge lijke deelen verplicht worden tot betaling ,van het tekort. Andere, kleinverbruikers, gaan begrijpelijkerwijze hier niet mee ac coord. Art. 32 der Statuten zegt o.m. dat „in de winsten der vereeniging over eenig boekjaar door ieder lid wordt genoten naar verhouding van het bedrag der aankoopen door dat lid gedurende dat boekjaar bij de vereeniging gedaan", en verder: „Sluit de balans met verlies en kan dat niet door het reservefonds gedekt worden, dan besluit de algemeene verga dering of het verlies zal worden gedekt door omslag over de leden naar evenredig heid als ten aanzien van de winstverdee- ling is bepaald, of door andere middelen". Waar er geen reservefonds en ook geen an dere middelen zijn, volgt hier dus uit dat het verlies gedragen zal moeten worden op dezelfde wijze als het gegaan zou zijn als er winstverdeeling zou hebben moeten plaats hebben. Ook de Coöperatie -Wet zegt in art. 20 dat, indien de voor deelen volgens de Statuten ongelijk, worden verdeeld, ge rekend naar het bedrslg van aankoop, in- leggeld of andere maatstaf, het tekort ge heel of ten decle naai (T e z e 1 fc cl e maatstaf zal geschieden. Op alle laatstgenoemde gronden wenschen vele le den niet met het voorstel der grootverbrui kers mee te gaan. Iemand die b.v. als klein-, patroon voor 100 verbruikt heeft zou, nu er zulk een groot verlies is, evenveel in dit verlies hebben bij te dragen als een lid met groot bedrijf, die van. de vereeniging voor 10000 betrokken heeft, en dit waar het reglement volgens hen zoo "duidelijk het tegendeel zegt. Meerdere artikelen en aan tekeningen in de Coop. Wet spreken in den geest als de klein-vcrbruikcrs. Het bestuur schijnt echter de rechter in deze uitspraak te willen laten doen. Althans 't is niet aan te nemen dat alleen zoo maar niet dat gelijke deel op de eerste aanma ning zullen betalen. Wij kunnen het tegen deel al melden. Vrijdag is aan alle leden een schrijven gezonden door de neeren Her mans en Bolsius, liquidatcurs der vereeni ging, met vcrzoSk voor of op 15 Jan. a.s. het verschuldigde te voldoen. Als gevolg hiervan zullen alle leden die met deze af wikkeling niet accord gaan in vergadering bijeen komen om gezamenlijk deze aange legenheid te bespreken en de noodige maat regelen ie treffen. Dit belooft minstens een onverkwikkelijken geschiedenis te worden; dit muisje zal althans zeker een staartje hebben en nog lang het onderwerp der gesprekken uilmaken. Met spanning zal naar het einde worden uitgezien. Burg. Stand. Geboren: J o- hanna d. v. E. Av. Daaien en M. E. Adriaanse. Maria- d. v. J. Vis en J. Bloot. Gerritj© d. v. C. Vlieland. Arendje d. v. P. v. Duijvenbode on J. Kuijt. Leen- dert Cornells, z. v. G. Dijkhuizen enG. v. Beelen. Teunis z. v. W. S. de Best en E. v. d. Plas. Maria Cornelia d. v. C. G. v. d. Aardweg en M. Vrijburg. Cornelis z. v. C. Hogewoning em H. J. Nijeboer. OverledenLevenloos aangegeven kind Van J. Hoek en G v. d. Bent. GehuvrdP. de Jong jm. en H/ C. v. Kla veren j.d. G. v. d. Plas jm. en A. Haas noot j.d. B. v. Beele jm. en C. v. Duijn jd. W. v. Rijn jjm. en N. Ouwehand j.d. Ondertrouwd: J. c. Duijn 24 j. en A. Kuijt 22 j. M. Kuijt 24 j. en P. v. Duijn 22 j. M. v. d. Bent 23 j. en A. v. Duijn 25 j. L. Schaap 27 j. en A. Vooijs 26 j. T. v. Duijn 24 j. en A. v. Duijn 23 j. C. v. Duijn 24 j. en A. v. d. Plas 22 j. C. v. d. Plas 22 j. en C. Vooijs 22 j. C. v. Duijn 28 j en J. v. d. Bent 19 j. P. v. Duijn 27 j. en K. de Haas 27 j. J. Ouwehand 27 j. en J. Hoek 19 j. W. Vooijs 24 j. en D. v. Rijn 18 j. SASSENHEIM. Donderdagavond werd in Con cordia een openbare vergadering gehouden door de Aid. Sassenheim van den Ned. Bond van Chr. Land- en Tuinbouwar'beidors, waarin als spre ker optrad dhr. L. van Vliet, lid van het Hoofd bestuur, met het onderwerp: „Do taak der Chr. arbeiders". Bij ontstentenis van den Voorz. der Afd. open de dhr. Kooy de slechts matig bezochte verga dering, ging voor in gebed cn las vervolgens 2 Petr. 2. De heer van Vliet daarna het woord verkrij gend, vangt aan mot te wijzen op de economische crisis, die aanstaande is. Do gevolgen daarvan zullen evenals in vorige perioden zich hot ergst wreken op den arbeidenden 6tand. Moet.cn wij ons nu maar onderworpen aan het geen ons zal overkomen, of moeten wij onzo roe ping volgend, ons opmaken om die gevolgen zoo veel mogelijk to ondervangen. Zoo ja, dan moet dit gaan in gemeenschappelijk overleg van pa troons en arbeiders. -De arb. organisaties moeten zin gelijk do, buf fers bij den spoordienst. De 6tooten vangen ze op, en voor een oogenblik worden ze in elkander gedrukt, doch om op'diet zelfde oogenblik weer veerkrachtig in vorigen stand terug to keeren. Spr. ontwikkelt dan verder als taak van den Chr. arbeider, le. versterking der Organisatie om gemeenschappelijk te ijveren voor de stoffe lijke verheffing en 2e. in te gaan tegen al wat zich verziet tegen recht en orde. Nog altijd, zegt spr. zijn wij op ons zelf aan gewezen. De liefde voor do Chr. arbeiders in 1918 geuit is reeds aan het tanen, nu het revolutie gevaar niet meer zoo dreigt. Thans staan zij die ons noodig hadden weer sceptisch tegenover ons. Onze taak is te streven naar positieverbete ring. Dit behoeft niet altijd gepaard te gaan met loonsvorhooging. De VTaag is maar, wat kun nen wij met ons loon doen, en zoo kan er ook een tijd komen dat de loonen zullen dalen. Maar positieverbetering moet bestaan in het meer me dezeggenschap en invloed krijgen in de prijsbe paling. Producent, arbeiders maar ook consu ment, zij zijn allen op elkander aangewezen, en moeten leven voor de menschen-gemcensckap. Do socialist komt nu met zijn socialisatie, waarin wij geen heil kunnen zien. De R.K. met hun bedrijfsraden, maar dat zal uitloopen op de fout die wij zien bij het typografenvak. Wij moeten, rekening houdend met do. histo rische groei der Maatschappij, deze niet willen omverwerpen, doch ze in haar groei steunen met herstelling van oude gemaakte fouten, en alzoo handelen overeenkomstig Gods Woord. Door organisatie ie reeds veel verbeterd. De beoordeeling over he~t menschwaardig bestaan is milder geworden. Echter is nog noodig krachtiger organisatie, waartoe spr. dan ook nog aan het einde met aandrang opwekt. Een drietal personen wisselden daarna van go- dachten met den spr. waardoor deze nog gelegen heid kreeg om een ongeorganiseerde op zijn roe ping te wijzen zich aan te 6luiten, waardoor'de genoomde misstanden met meer kans van slagen kunnen worden uit den weg geruimd. Nog werd gewezen op het weinige nieuws be treffende de bollenstreek door den spr. behan deld. .en aangeraden zich meer toe te leggen op vakkennis alsmede kennis van den handelstoe stand. Do voorz. sloot hierna de vergadering en ein= digdo dhr. Noordenneer met dankzegging. De bevolking dezer gemeente bestond op 31 December 1919 uit 1859 m. en 1849 vr. Totaal 3708. In het afgeloopen jgar is de bevolking ver meerderd met: geboren 76 m. 67 vr totaal 143, gevestigd 105 m. 111 vr. totaal 216. Verminderd door: overlijden 25 m. 18 vr. to taal 43, vertrokken 103 m. 123 vr. totaal 226. Vermeerdering derhalve met 53 m. 37 vr. of totaal 90 zoodat de bevolking op 31 December 1920 dezer gemeente bedroeg 1912 m. en 1886 of in totaal 3798. OEGSTGEEST. Het ophalen der telkaarten be- treffendo de Tiende algemeene volkstolling is af geloopen, zoodat met de verdere bewerking een aanvang kan worden gemaakt. -Invorbandmetde opheffingvan verleende vergunningen tot het maken van kaas, zijn alhier een vijftal veehouders genood-. zaukt 1i<m> kaaóföaakbedrijf stop tc zetten en do molk in de consumptie te brengen. Alhier had op de gevaarlijke hoek Rhijngeesterstraatweg—Groen«teeg eene aanrijding plaats tusschen den motorrijder van E. en oen fietsrijder, wiens voorwiel totaal werd verbrijzeld. „Pas toch op jekarrotj e". Dit on dervond de heer H. in het W&lhelminapark, al waar men door behulp van een valschen sleutel de deur hoeft geforceerd en 2 rijwielen ontvreemd, teen dc huiegenootcn Donderdagavond afwezig waren. STADSNIEUWS. Het I^oidsch Drankweer Comité hield Donder dagavond oen vergadering in de Kleine Stads zaal onder voorzitterschap van den heor J. J. Eildere. Op deze vergadering werd een rede ge houden door den hoer T. U. Schmidt van Amster dam. Ondanks gezonden uitnoodigingen en herhaald verzoek -gaf niemand zich op voor debat- De firma P. Clos *en Leembruggen is overge gaan in een N. V. Sajetfabrieken P. Clos cn Leem bruggen, evenzoo de firma J. Parmentier en Zo pen in een N. V. Sajetfabrieken en Breiorij J. Parmentier en Zonen. Directeur dezer onderneming is de hoer J. C. A. Binnendijk, tot nu toe procuratiehonder-di- recteur. De heer W. A. Leembruggen te Scheveningen, mr. R. J. H. Parijn en mr. R. V. Bakker te 's- Gravcnhago zijn gedelegeerd commissarissen, eerstgenoemde president-commissaris. De Leidsche Bestuurdersbond heeft aan den ge meenteraad een adres gericht, waarin gewezen wordt op de reeds heerschende workcloosheid, dio nog ernstiger dreigt te worden, en waarin o.a. wordt aangedrongen op uitkcering aan de uitge trokken loden dor weridookheidskassen, en wordt verzocht, dat vanwege het gemeentebestuur con tact wordt gezocht met de werkgevers of werk geversorganisaties in de betrokken bedrijven, ten einde ten spoedigste te komen tot het woder in stellen van wachtgeldregelingen, en dat door het goraeentebestuur maatregelen -worden genomen tot hol doen uitvoeren of vervroegd uitvooren van daarvoor in aanmerking komende werken, ter be strijding der werkloosheid.' Door den heer J. N. van Ammers, Hoogo Rijndijk 43, is hedenmiddag een filiaal geopend in het per.coel Hooigracht 68, in naaimachines. De heer v. Ajnmers die mechaniker van beroep is, en sedert jaren in hot naaimachinevak is werk zaam geweest, levert verschillende le .klas mer ken voor huis- en industrie-gebruik en is speciaal ingericht voor levering van hand en trapmachines op elcctriciteit. In de etalage wordt dit op duidelijke wijze gedemonstreerd. Bovendien hoeft de firma een speciale inrich ting voor vakkundige reparatie, terwijl cverttu- eelo, sectionale inrichtingen door haar zelf wor den geconstrueerd. Wij wenschen den heer v. Ammers, veel eucce3 met zijn zaak, die ongetwijfeld van voel onder- nèmingsgeest getuigd. Gemengd Nieuws. Een 2 8-jarige man uit Ze venborgen, is te Arnhem door een Gorcum- schen rechercheur gearresteerd. Hij was we gens oplichterijen en verduistering van rij wielen te Amsterdam, Rotterdam, Gorinchem en elders, acht maal in het politieblad gesig naleerd en hij heeft verscheidene vonnissen ondergaan. Deze oplichter is mn goeden huize en kcef^ hooger onderwijs genoten. „N. v. d. D." Te Stolberg bij Keikra d e heeft een 50-jarige werkman, die pas uit de gevangenis was ontslagen, waarin hij 2/3 van zijn leven heeft doorgebracht, een dynamietpatroon weten te bemachtigen en deze doen ontploffen tegen een huis in de Klatterstrassehet resultaat van de ont ploffing was geweldig. 'De knal was zóó hevig, dat de menschen verschrikt de straat op vluchtten en in de heele straat was in geen enkele woning nog een heele ruit. De dader werd door de verontwaar digde menschen gegrepen en aan de politie overgeleverd. De schade bedraagt vele dui zenden marken. Uit Winschotenwordl aan de „Prov. Gron. Ct." gemeld, dat daar gisteren 4000 K.G. worst en 8000 K.G. vlcesch als geheel bedorven naar de mestvaalt zijn gebracht. Zo werden in beslag genomen bij den worst fabrikant S., aan den Trekweg al daar. Bij den arbeid in de Zuid- Limburgsche kolenmijnen zijn verleden jaar 29 werklieden om het leven gekomen tengevolge van bedrijfsongevallen; .jn de bruinkoolgroeven vonden 2 arbeiders door een ongeluk den dood. Voor 1919 waren deze cijfers 38 en 7. Bij de deze week in de Gron. en Drentsche veenkoloniën gehouden veenverhuringen is wegens te laag bod geen enkele veenplaats toegewezen. Aan den Rhederweg (Gron.) zijn gisteren door de militaire politie twee Rus sische, over onze grens gevluchte in 'Builsch- land nog vertoevende krijgsgevangenen aange houden. Bij Terborg kwamen twee kippendieven in het kippenhok van den land bouwer D., doch zij «hadden er niet op gere kend dat in dat hok een electnischo instal latie aanwezig was De 'bewoners werdon dus door hun binnendringen gewaarschuwd Twee zoons kwamen met knuppel cn geweer naar' buiten en wisten de iudringer6, een vader en zijn 9-jarigen zoon, aan de politie over te leveren. TELEGRAMMEN. PARIJS, 7 Jan. De gezantenconferèntie heeft kennis genomen van het rapport der intergeallieerde commissie van controle op de scheepvaart, waarin de uitvoering ge constateerd wordt van de op de s cheep- IftSQrt betrekking hebbende bepalingen, in het verdrag van NcuilLy. Als gevolg hier van werd 'besloten de controle-commissie in Bulgarije te ontbinden. ABAZZIA, 7 Jan. Twee treinen met le gionairs van d'Anmmzio hebben gisteren Fiume verlaten. Het was zeer kalm in de stad. LOEDEN, 7 Jan. De minister van kolo niën, Lord Milner, heeft ontslag genomen, maar zal op zijn post blijven tot zijn op volger benoemd is. WARSCHAU, 7 Jan. Een delegatie van de stad Danzig is te Warschau aangeko men, om onderhandelingen te voeren over de kwestie der levensmiddelen-voorziening. WARSCHAU, 7 Jan. Officieel wordt ge meld, dat de onderhandelingen te War schau tusschen Polen en Litauen geschorst zijn, wegens het uiteenloopen der gezichts punten. Stoomvaartfierichten. STOOMVAART-MIJ. NEDERLAND. AMBON, tfiuisr., arr. 6 Jan. te Suez. PRINS DER NEDERLANDEN, Hhuisr., vertr. 6 Jan. van Colombo. CELEBES arr. 6 Jan. te Genua. KON. NED. STOOMB. MIJ. AGAMEMNON arr. 6 Jan. te Barcelona. CERES vertr. 5 Jan. v. Constantinopel. HE BE vertr. 5 Jan. van Genua ULYSSES arr. 7 Jan. te Amsterdam. ERATO vertr. 7 Jan. van Amsterdam. JUNO arr. 5 Jan. te Lissabon. TITAN arr. 7 Jan. te KON. H0LL. LLOYD. GOOILAND, uitr., vertr. 5 Jan. van Bahts,- HOLLANDIA axr. 6 Jan. te New-Orleans. LIMBURGIA arr. 5 Jan. te Buenos-Ayres* HOLLAND AMERIKA-LIJN. AM >ST E LD I .LK arr. 5 Jan. te Vera Criu. KINDERDIJK vertr. 6 Jan. van HambunE HOLLAND-B R.-l ND IE LIJN. RIDDERKERK, uitr., .arr. 6 Jan. te Poïf Said. ROTTERDAMSCHE LLOYD. BESOEKI, uitr., vertr. 5 Jan. van Gaile. GOENTOER arr. 7 Jan. te Rotterdam. SAMARINDA vertr. 7 Jan. v. Aarhuue. WALCHEREN, uitr., arr. '6 Jan. te Sabang.; Marktberichten. LEIDEN, 8 Jan. Boter. Prima fabrieks- boter f 0.00f0.00; prima Boerenboter f3.05 3.15. Goede fO.OO—C.— Aangevoerd 6/3, 2/6, 57/S, 17/16 vaten, 1660 K.G. Handel vlug. Telegrafisch Weerbericht volgens waarnemingen verricht in den morgen van 8 Jan. 1921, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand: 7G9.7 Biarrits Laagste barometerstand. 738.9 Sevdlsfjord Verwachting tot den avond van 9 Jan. Zwakke tot matige, later wellicht toene mende westelijke tot Zuidelijke wind. toene mende bewolking, later waarschijnlijk wee* regen er. iets zachter. Advertentiën Met wederkeerigen heïlwensch betuigt ondergeteekeude zijn harlelijken dank, voor de be langstelling, bij de wisseling des jaars ondervonden. Dr. P. LE GRAND, Sassenheim, 6 Januari 1921. 6724 GEVESTIGD: te LEIDEN, Rapenburg 31, als ADVOCAAT en PROCDREUR Oud Adjunct-Inspecteur der Directe Beïastingen: a22 Nette DIENSTBODE gevraagd, niet beneden de 20 jaar, door H, STAR, Rijnsburg HUISHOUDSTER. Gevraagd, een nette Huis houdster, P.G. of G.G. Liefst zoo spoedig mogelijk. Brieven bureau v.d. blad onder 6748. Wordt gevraagd een flinke WERKSTER Zich te vervoegen bjj Mevr- MENNINGH,Aloëlaan9. 6749 Mevr. DE BAAT-Dros, Wil- helminapark 30, Oegstgeest, vraagt tegen 1 Februari, eene DIENSTBODE als meisje alleen, of eene Huis houdster, v. g. g. v. 6746 Zich aan te melden na 7 uur 's avonds. DAGMEISJE GEVRAAGD. Mevr. HAENTJENS, Thor- beckostraat No. 10, vraagt een Dagmeisje. Aanmelden 's avonds na 7 M uur. i 6733 Mevrouw PELV. d. HARST, Rhijngeesterstraatweg 42, te 0egstgec6t, vraagt een DIENSTBODE, Voor den deg of dag en nacht. Bekend met koken en werken. Zich aan te melden 's avonds na 7 uur. 6733 Met 1 Febr. gevraagd een flink DAGMEISJE, niet beneden 18 jaar, of hulp in de huishouding. 6727 Aan 't zelfde adres een WERKSTER. Witte Rozenstraat 56a. GEVRAAGD: met I Maart een flink tegen hoog loon, een Burgerpot kunnende koken P.G, Brieven Bur. van dit Blad No. 6658. in klein gezin 6734 Gevraagd een net MEISJE of NOODHULP, tot Maart, voor heele of halve dagen. Adres: Boisotkade 4. TE HUUR AANGEBODEN ongeveer 3.50 H.A. Weiland, gelegen in de Geelhoorn te SASSENHEIM. 6714 Te bevragen bij: Gebr. VAN ZONNEVELD PHILIPP0, SASSENHEIM. Notaris G. TEN BRÜGGENCATE te Sassenheim, zal op Donderdagen 20 en 27 Januari 1921 bij opbod en afslag telkens des morgens 11 uur in het Ho tel „Het Bruine Paard" to Sassenheim, publiek verkoo- pen216 Vijf perc. Bouwterrein zeer g'msfcig gelegen aan de Floris Schouitenstraat te Sas senheim te «amen groot 9 A'. 29 o.A. Kadaster Sectie A. Nos. 2619 en 2783, benevens ter amotie een daarop staan de houten schuur met pan nen, groot 10 bij 5 M. Aanvaarding 1 Maart 1921. Betaling 31 Maart 1921.. Breeder omschreven bij bil jetten, verkrijgbaar ten kan tore van genoemden Notariff: Bericht van Inzet Het LANDHUIS, Haagweg 82 te Leiden staat in bod op slechts 11400 14 perceelen BOUW TERREIN, elk 280 M\ samen op 5100 Het TUINLAND resp. op 3600.— 3600.3200.en 2500.— Samen 12900 Totaal slechts ƒ29400 Afslag Vrijdag 14 Januari 1921, uur in Zomerzorg, te Leiden ten overstaan van notaais C. J. A. BOOM te Voorschoten, te wiens kan tore inmiddels kan worden verhoogd tegen 20 pCt. der verhoogsommen. 244 Notaris G. TEN BRÜGGENCATE te Sassenheim, zal op Dinsdag 18 Januari 1921 '8 morgens 10 uur a. d. Dood- laan bij de Herv. Kerk te Voorhout publiek venkoopen 38 Eikeboomen geschikt voor werkhout, w,o. zware. - Betaling 1 Augustus 1921 onder borgstelling. BAKKERSNACHTARBEiB De Burge meester van Hazerg- woude maakt bekeud, dat ter gemeentesecretarie ter inzage ligt een aanvraag van C. H. SCHUITERAKER, om Vergunning tot het ver richten van bakkersarbeid, tusschen 8 uur des namiddags en 6 uur des voormiddag in het perceel D252 Hazerswonde. Op Zaterdag 5 Februari a.s., des vóórmiddags 10 uur, «i ter Gemeentesecretarie gelegen heid bestaan om ten overstaan van den Burgemeester bezwa ren tegen de aanvraag in te brengen. Daarbjj worden zoowel de aanvrager als zij, die bezwaren inbrengen, in de gelegenheid gesteld zich naar aanleiding vau de bezwaren mondeling en schriftelijk te verklaren. Zoowel de aanvrager als zjj, die bezwaren inbrengen, kunnen gedurende acht dagen vóór het bovengemelde tijdstip, ter secretarie der* gemeente, van de ter zake ingekomen schrif turen kennis nemen. 6741 Hazerswoode, 6 Jan. 1921. De Burgemeester voornoemd, J. VAN DER MKULKN. Aangeboden 60 H.L. POOTAAROAPPELEN, Nimctyfold, door N. VAN EG- MOND, Rijksstraatweg, achter Endogeest te Oegstgeest, 6731

Nieuwe Leidsche Courant | 1921 | | pagina 3