Uit de Omgeving. Gemeentelijke Aankondigingen. Mosselen. De Burgemeester van Leiden brengt ter kennis vóèj! do ingezetenen, dat (Maandag) aan. de gemeentelijke Visch- winkels (Vischmarkt en Stadshulpwerf) verlcrijgbaar zijn ZEEUWSCHE MOSSE LEN h, 0.06 per K.G. De mosselen zijn ook hedenavond ver krijgbaar aan den gemeentelijken Visck- winkel (Vischmarkt). W. PERA, Weth., loc. Burgemeester. Leiden, 8 Jan. 1921. Directe belastingen. De Burgemeester der Gemeente Leiden brengt ter algemeene kennis dat aan der Ontvanger der Directe Belastin- PersoneeJe belasting No. 16 van den dienst 1920, executoir verklaard den 6den Ja nuari jJ. en herinnert voort-s den be langhebbenden aan liunne verplichting om den aanslag op den bij de Wet bepaalden voet te voldoen. W. PERA, Weth., loco-Burgemeester. Leiden, 8 Jan. 1921. 2e NAVORDERINGS-KOHIER DER PLAATSELIJKE DIRECTE BELASTIN GEN NAAR HET INKOMEN. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat het 2e Narorderings-kohier der plaatselijke di recte belasting naar het inkomen, belas tingjaar 1918/19 is goedgekeurd, en inge volge ark 264 der Gemeentewet ter lezing is nedergelegd. Burgemeester en Weth. van Leiden, W. PERA, Weth.-loco-Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 8 Jan. 1921. Ontdekken van Brand. Burgemeester en Wethouders van Lei- Overwegende dat gebleken is," dat bij Tiet den; ontdekken van brand meermalen telefo nische aansluiting wordt verzocht mebden Commandant der Brandweer, den Onder- Commandant. of het Politiebureau; L Dat door het aanvragen dezer verkeerde aansluiting meermalen veel tijd verspild wordt; DatjJoor een en ander een spoedige en doelmatige blussching van den brand wordt belemmerd; Wijzen de ingezetenen dezer gemeente met nadruk op art. 23 der verordening op de brandweer, hetwelk luidt als volgt: „Ieder, die ontdekt, dat in een gebouw of vaartuig brand is ontstaan, draagt zorg. dat daarvan onmiddellijk kennis wordt gegeven aan het centraal-telefoonbureau; woningen waar ten allen tijde voor de brandweer een telefoontoestel beschikbaar is, zijn aangeduid op de in de nabijheid staande straatlantaarns, terwijl de wonin gen zelf van de aanduiding „Brandschel"' zijn voorzign". Men gelieve dus in geval van brand uit sluitend kennis te geven aan het Centraal- Telefoonbureau. W. PERA, weth. loco-burgemeester. VAN STRIJEN. Secretaris. Leiden, 8 Januari 1921. Verkoop van Beddenlakens, Katoen, Keper en Flanel. De Burgemeester van Leiden brengt ter algemeene kennis, dat voor inwoners van loeiden, op Maandag 10 Januari a.s. te be ginnen dos morgens te 9 uur in de Stads gehoorzaal, ingang Breestraat, zullen wor den verkocht flinke prima wit graslinnen be-ddelakens, 150 c.M. breed, en kleine partijen prima wit katoen, prima onge bleekt keper en prima Franseh erc-mo kcperflanel, tegen den prijs van: Beddelakcns, per stuk f3.— Katoen per 10 el f4.90 Keper per 10 el f4— Flanel per 6 el f3.95 W. PERA, weth., loco-burgemeester. Leiden, 8 Januari 1921. B. en W. van Leiden; G. zien het verzoek van M. den Os om vergunning tot uitbreiding der Eclectrische Grof- en Kunstsmederij en Constructie- wn kplaatsen aan de Heerengracht no. 85, kadastraal bekend, sectie C, no. 918 en 1693, door-liet bijplaatsen van een carbidlaseh- inrirhting, een smidse met twee vuren, een electromotor van 2 Pk. tot het aandrij ven van een slijpmachine, en een electro motor van 1 Pk. tol het aandrijven van een boormachine. Geven bij dezen kennis aan liet publiek, dat genoemd verzoek met de bijlagen op dc Scretarie dezer gemeente ter visie ge legd is. Op Zaterdag, den 22en Januari e.k. des voormiddags te half elf zal op het Raad huis gelegenheid worden gegeven om be zwaren tegen dit verzpek in te brengen. W. PERA, weth. loco-burgemeester VAN STRIJEN. Secretaris. Leiden, 8 Januari 1921. trek slechts f 25 is, betaal ik met een gezin van twee kinderen voor f 1500 werkelijk inkomen f 66 belasting. Het aanslagbiljet ontving ik 30 December en op een bijge voegd papiertje stond dat ik voor 31 De cember het heele bedrag betalen moest! Wilna. Den bijzondere correspondent meldt uit Warschau: .,In den loop van een interes sant. interview over dc bestrijding van de typhus in Polen sprak de bekendo seroloog dr. L. Riechmann, directeur van het cen- traal-instituut Pasteur te Warschau, den wenscfa uit, dat de Nedorlandsche regeering bij de keuze der manschappen die voor Wilna bestemd zijn, er mee zal rekenen, dat de typhus in de betrokken gebieden 4pidemis4i heerse-hi/® B U T EN LAND. Rumoerige Raadsvergadering. In den gemeenteraad te Berlijn zijn gis teren opnieuw onbeschrijflijk woeste too- neelen voorgevallen. De communisten had den een voorstel ingediend om af te zien van de vervolging der arbeiders die zich tijdens de olectriciteitsstaking aan sabota ge hebben 6chuldig gemaakt en die indien him schuld wordt bewezen, uit den dienst zullen worden ontslagen. Toen dit voorstel werd verworpen, was dat voor bet tribune- publiek het sein om een helsch kabaal te maken. Toen de voorzitter de ontruiming der zaal aankondigde, werd bij van de tri bune af erg beleedigd. De betoogers wier pen stinkbommen in de zaal, waardoor de leden gedwongen werden de plaat te poet sen. Een uur later wedr de zitting in een andere zaal hervat. Dc tribunebezoekers in de groote raadzaal bleven intusschen zit ten en zongen de Internationale. Dc toekomst van Duitschland. De vroegere Duitsche Minister Erzber- ger heeft in een vergadering van de cen trumspartij uit Wurtembergsche _en Baden- sche streken van het Bodenmeer het woord gevoerd over Duitschland's toekomst. Het jaar 1921, zei hij, zal een moeilijk en som ber jaar worden, harder nog dan de zes vorige. Het vermogen van het Duitsche volk is geplunderd. Wat zijn vijanden aan Duitschland ontnomen hebben, kan op 300 miljard mark in papier geschat worden. Dit feit kent in de wereldgeschiedenis zijn weer ga niet. Het beteekenL 'n langzame uitput ting voor het land en nog zijn de opofferin gen niet ten einde. Nog altijd weet Duitsch land niet, wat het zal hebben te betalen, en zal het voor ten minste 20 miljoen aan graan moeten invoeren. Dat is het resul taat van den vrede van Versailles. Dit stemt tot wanhoop, doch men moet niet alle hoop laten varen. Zoo Duitschland nog te 'redden is, dan is alleen het centrum, daartoe in staat. Het Amerikaaaische leger. De Amerikaanscho senaatscommissie voor militaire aangelegenheden heeft een gunstig rapport uitgebrachtr over het bij den Senaat ingediende wetsontwerp, om de recruteering voor het. leger te staken, tot dat de totale legersterkte zal zijn terugge bracht tot 175.000 man. De voorzitter der militaire commissie uit het Huis van 'Afgevaardigden heeft na een onderhoud, mot Harding verklaard, dat de a. s. president voorstander is van 'het ont werp en van een vermindering tot 'slechts 150.000 man. <^hinccschc opvattingen. Enkele buitenlandsche bladen publicee- ren de „herinneringen" van graaf Witte, den beroemden gevezon Russischen minis ter-president, dio tijdens den Russisch-Ja- panschen oorlog op zijn hoogtepunt stond. Er worden verschillede eigenaardige anec- doten in verteld over vorsten en staatslie den. Merkwaardig i6, hetgeen Witte mede deelt omtrent Li-lloeng-Tsjang, den ver maarden Chineeschen %iaatsman en diens opvattingen. Witte vertelt: „De kroning van keizer Nieolaas II, tlie plaats vond op 14 Maart 1896, werd geken merkt door een droevige en noodlottige ge beurtenis; bijna 2000 menschen kwamen om op het Chodynka-velil te Moskou, waar voor het volk verversdhingen en pretjes waren bereid. Een paar uren na de Chodyn- ka-ramp, woonden H.H. M.M. een concert bij, dat werd geleid door den beroemden Saronof. Ik herinner mij levendig een kort onderhoud, dat ik op dat concert had met den Chineeschen gevolmachtigde Li-Hoeng- Tsjang, die destijds voor officieele zaken te St. Petersburg was. Hij was nieuwsgierig naar bijzonderheden van de ramp en ik zei- de hem, dat er bijna 2000 menschen moes ten zijn omgekomen. „Maar Z. M. weet er toch met van.' zeide hij. „Natuurlijk weet hij er van, antwoord de ik, „alle feilen betreffende deze zaak zijn reeds aan hem gerapporteerd." "Wel" merkte do Chinees op „daar zie ik de wijsheid niet van in. Ik herinner mij, dat toen ik gouverneur-generaal was, 10,000,000 menschen stierven aan de bui lenpest in de provinciën, die aan mijn zorg waren-toevertrouwd; echter bleef onze kei zer daar onkundig van. Waarom hem zon der noodzaak lastig te vallen?" 50.000 menschen dakloos. Het Albaneesch persbureau doelt mede, dat volg€tis d«» laatste berichten uit Tirana bij de aardbeving meer slachtoffers zijn ge vallen, dan aanvankelijk werd gemeld. De stad Elbassan werd zoo goed al6 ge heel verwoest. Er zijn in het geheel 80 per sonen gedood en 600 gewond, terwijl 50.000 menschen door de ramp dakloos zijn geworden. Vijf maal doctor. De natuurwetenschappelijke faculteit der universiteit te Tübingen heeft den direc teur der verffabrieken v. h. Friedr. Bayer en Co. in Leverkufen prof. dr. Carl. Duis- berg het eere-doctoraat in de natuurweten schap verleend. De heer Duisberg i6 reeds eeredoctor in de philosophie, chemie, medicijnen en heeft het doctoraat als ingenieur behaald. Een bolsjewistisch paradijs. Uit Helsingfors wordt gemeld, dat de pers te Moekou er haar voldoening over uitspreekt dat de „sovjetiseering" van de Krim haar voltooiing nadert. Onze kameraden in het Zuiden hebben goeden arbeid verricht, verklaart de „Prawda". In de steden van de Krim zijn alle bourgeois uit 'hun woningen gezet en is hun plaats ingenomen door arbeidersfa- milies. Zij kregen 2 uur tijd om te vertrek ken en mochten twee 6tel ondergoed meene men, twee hemden twee onderbroeken, een paar schoenen en 10,UüU roebel aan con tanten. De rest, 'het meubilair inbegrepen, is aan den communistic eken staat gekomen Voorts hebben de personen, die niet tot de communistische partij behooren. geen recht dp het dagelijiksche voedselrantsoen en hun kinderen mogen de communistische scholen niet bezoeken. Locomotieven naar Rusland. Naax de „Evening News" mededeelt, heeft Krassin zijn reis maar Moskou .te Stockholm onderbroken om een overeen komst te sluiten met de Britsche firma Armstrong Withwordth en Co., voor aan- koopen, te bet-alen door de Russische re geering, tea- waarde van ongeveer 5.000.00Ü pd.st„ De firma belooft daarvoor do leve ring van een groot aantal locomotieven ten behoeve der Russische spoorwegen. Rrassin bezocht in Engeland de fabrieken der firma te Newcastle en achtte het type van haar locomotieven geschikt voor Rus land. Amerika en Engeland. Bij do debatten in den Amerikaanschen senaat gaven verschillende senatoren uiting van hun gevoel van wrok tegen Engeland. Senator Phemnn (Californie) zeide, dat Engeland de Duitsc-hers op zijde streefde met de voortzetting van een politiek, die tot oorlog moest leiden. Senator Maccallor (Tennesee) drong er op aan, dat Engeland geen Amerikaa-nsehe petroleum meer zou kunnen bekomen, tenzij de Amerikanen ge lijke rechten als de Engelschen krijgen-fmi overal in de wereld petroleumvoorraden aan -te koopen en tot ontginning te bren gen. Pheman ondersteunde Maccallor en maakte de opmerking, dat de Engelschen gedurende den oorlog een beroep voor fi- nancieele hulp op de V.S. hadden gedaan, terwijl zij terzelfder tijd hiin eigen geld gebruikten om in alle mogelijke landen oheterrednen in bezit ie krijgen. Mijn brand in Spanje. In de galerijen v. d. mijnen in de prov. Juan is brand uitgebroken. Het reddingswerk is onmiddellijk begonnen- Hoeveel perso nen er zich nog in de mijnen bevinden is niet bekend, doch zeker is het dat 23 werk lieden in de gangen zijn achtergebleven. Volgens een bericht uit Athene is de Grieksche premier ernstig ziek, ten gevolge van een keelontsteking. Het aftreden van Rhallys wordt waarschijnlijk geacht, Te Marseille en in .Parijs doen zich weer talrijke gevallen van slaapziekte voor. Uit Douai worden verschillende ^gevallen gemeld met doodelijken afloop. De dienst op de Dcensche staatsspoor wegen, die gedurende den oorlog geleidelijk met 36 pet, was ingekrompen, wordt thans weer met 15 pet. uifcgbereid. Van de Russische grens wordt ge meld: Volgens de „Warsehawskoje Skowo" heeft de sovjet-regeering over geheel Po- delië en den sector aan de Roemeensche grens den staat van beleg afgekondigd. Volgens een bericht uit Moskou wil men ter bevordering van de Russische nij verheid op groote schaal vooral uit Duitschland geschoolde arbeiders aanwer ven. Er is vraag voor 5000 geschoolde ar beiders, waarvan alleen 4000 voor de me taalnijverheid. Ook uit Amerika wil men personeel naai' Rusland laten komen. De senaat der V. S. heeft credieten geweigerd voor de bezoldiging van 12.183 ambtenaren. Het is dus mogelijk, dat met 1 Juli een groot aantal ambtenaren hun ont slag zullen krijgen. Drie gewapende bandieten hebben den chef en een 'bediende van een bijkantoor der Michigan Statesbank in een kluis op gesloten en verdwenen vervolgens met me deneming van 18000 dollar. Het duurde twee uren, voordat het misdrijf werd ont dekt. Kolonel Fatseas, oud-president van den krijgsraad te Athene, is doog onbekend gebleven lieden vermoord, op het oogen- blik, dat hij zijn woning binnen wilde gaan. KERK EN SCHOOL. NED. HERV. KERK. ""Beroepen. Te Rijswijk (Gld.): W. J. van Elden te Terkaplc (Fr.); te L. Vrouwen-Paro chie: J. Jukema te Rinsumageest. Aangenomen. Naar Oost Rand (Trans vaal): G. E. Alois te Monnikendam; naar Zcd- dam: J. H. Buisman te Bpendam (cl. Edam). Bedankt. Voor Delft: P. Kruyt te Stap horst; voor Engelen (N.-Br.): J. C. Fontein te Hunvencn (cl. Bommel). GEREF. KERKEN. Tweetallen: Te Hardenherg, F. W. H. Bramer, te Hoogevcon en J. Koelewijn, te iie- demsvaart. Te Renkum, R. E. van Arkel, te Soeet en G. Elshove, te Rotterdam. Beroepen: Tc Delft, F. C. Meijster, te Rotterdam. Aangenomen: Naar 's-Gravenhage, Dr. S. O. Los, tijd. te Den Haag. Dr. O. Norel van Vlissingen is gi6toren te Amsterdam door Ds. J. Groeneweg uit Doetichem (Dr. de Visser was door ongesteldheid verhinderd) geïnstalleerd als Directeur van de Inwendige Zending. De Kerkeraden van de Geref. Kerken van Westmaas, Zwijndrecht en Steenwijk hebben besloten het stelsel van vrijwillige vaste hij- dragen in te voeren. Kerkcollccton en zit- plaatsvei'huringen worden dan afgeschaft. Do kerkeraad van do Geref. Kerk to Amster dam heeft besloten de beroeping van twee pre dikanten zooveel mogelijk te bespoedigen, door de oude beroepingscommissie te ontbinden en een nieuwe commissio voor het beroopingswerk te ba- noemen, aan welke thans is opgedragen het werk te doen tot bezetting van tweo open plaatsen, zoowel de vac.-De Moor als de vac.-Karssen. Massa-vlucht uit de kerk. Uit Kiel wordt aan de „Frankf. Zeitung" gemeld dat aldaar, naar aanleiding van een artikel in de ^Republik'^ het orgaan der On- afhanko)i.ike Soc. Parlij. in de dagen van 27 tot 31 December j.l. «en ware massa-vlucht uit de evangelische lands-kerk heeft plaats ge had. Bij duizenden verdrongen de menschen zich voor het gerechtsgebouw om hun uit treden aan te geven. Een etei/ke politiemacht was noodig om de orde te handhaven. In vier dagen tijde hebben meer dan 10.000 personen hun lidmaatschap van de kerk opgezegd, on der trie slechts weinige katholieken. Onder één juk? Kunnen en mogen we onder één juk gaan met wie spotten, vraagt J. L. in do „Schóól met den Bijbel." Niet mot wie in een oog-enblik van felle opwinding zich een grol woord laten ontval- JpnJDat is erg genoeg, doch bewijst hoogstens gebrek aan zelfb oh eer selling, soms, meestal, ook aan innerlijke beschaving. De vraag naar de mogelijkheid van samen werking met zulken we stellen ons niet in Farizeescben hoogmoed boven hen, doch vree- zen hun invloed op ons zicleleven is er al ©en van hel uiterste gewicht. Ik persoonlijk geloof nog, dat samenwerking met zulken, dio geheel buiten onze levensfeer, ons belijden staan, en er absoluut tegen ingaan, ongeoor loofd is. Leidt ons niet in verzoeking.. Dat moet meer dan een woord zijn. Dooh de mogelijkheid van samenwerking moet wel zeer evident zijn, voor wie kennis nam van het orgaan van den Bond, afdeeling Den Haag van 4 December 1.1. De Schrijver vindt daarin een verzameling Bijbelteksten, zóó profaan, zoo gemeen toe gepast, dat de vraag zich voor doet: hoe is bet mogelijk, met zulken samen te wekken? Hier is toch geen oogeniblikk olijke uiting, hier is deopenharing van een bdozen geest. Waar is de ijver voor den naam en de zaak dos Heeren, bij wie nu nog met zulke opzettelijke spotters willen samenwerken? Durven samenwerken? Het gestoelte der spotters. Zou de schrijvir van deze dingen dat niet hebben beklommen? En dan is hier niet een in de hitte en de overspanning van hot oogenhli'k los er heen geworpen boos woord. Maar hier is een in. volle kalmte neer geschreven schandelijke spotternij. Mogen de oogen opengaan. Een geschenk dal arm maakt. Zoo noemt de heer J. C. Wirtz Czn. in „Het Chr. Schoolblad Onzo Vacatures" den geldelij- ken steun, die het wetsontwerp 'bewaarschool- onderwijs aan de bijz. bewaarscholen wil ge ven. „We hebben hier inderdaad te doen, zegt 'hij, met aangeboden geschenken, dio de scholen niet alleen dreigen arm temaken, maar zelfs het beslaan er van in de waagschaal stellen, wanneer die geschenken worden aanvaard. Dit bewijst wel, dat we met de wijze van subsi dieeren op een verkeerd spoor zijn gekomen. Dit betreft ook het Middelbaar en Gymnasiaal onderwijs en gedeeltelijk ook het vakonderwijs. Het wordt hoog tijd, dat de Staten-Generaal zich eens ernstig met dit vraagt?tuk gaat be moeien." Chr. Landbouwonderwijs. Voor de te Varssoveld op te richten Ohr. La gere Landbouwschool hebben zich 155 leerlingen aangemeld. Uit het Sociale Leven. WERKLOOZENKASSEN. In verband met do ernstige crisis-werldooBheid in sommige bedrijven als textielindustrie, schoen industrie, meubelindustrie e.a. heeft, do Regeering besloten, om in afwachting vg.n do totstandkoming en do invoering' van wachtgeldregelingen voor die bedrijven, de reglementaire uitkooring uit de werkloozenkassen van organisaties van arbeiders in die bedrijven nog tot 29 Januari a.s. mogelijk te maken. SLAPTE. Wegens slapte in het bedrijf, zijn deze week aan de sigarenfabrieken van do firma's C. Smits en Cö. Gebr. Van Vugt ie Gorinchom, hot ge- heele personeel en bij Gebr. de Goeij een gedeelte van de sigarenmakers ontslagen. Hot sigaronbedrijf alhier staat nu bijna gelieol stil. De gemeenteraad van Helkndoorn heeft het verzoek der directie der Kon. Stoomweverij en der Fabrikanteavereen, to Almelo, om 10 pet. bij te dragen in de wachtgeldregeling voor de tex tielarbeiders, in dien 't rijk 50 pet. en de werkge vers 40 pet. bijdragen, voorwaardelijk ingewil ligd. Te Borger is de werkloosheid zeer groot en zij wordt nog grooter, nu a.e. Zaterdag ongeveer 100 jonge arbeiders der glasfabrieken-Bakker ge daan krijgen en de andere glasblazers slechts halve dagen werken. Steun voor uitgetrokken Sigarenmakers. Dc samenstelling van een Central© Com missie voor den steun aan uitgetrokken si garenmakers, welker aanbal groot is, kan zeer spoedig worden tegemoet gezien. Aan haar zal dadelijk de vraag worden voorgelegd, welke wijzigingen in de be staande steunregeling gewensoht moeten worden geacht. Het is de bedoeling, aar! de eventueel aan te brengen wijzigingen, voor zoover zij verbeteringen zijn, terug werkende kracht te geven tot 1 Januari 1921. Typografen. Vanwege de afd. Amersfoort van den Alg. Ned. Typografenbond deelt men mede, dat zij een motie van den volgenden inhoud heeft aangenomen: De afdeeling Amersfoort van den Alg. Ned. Typ. Bond, in hJh. vergadering bijeen op Dinsdag 4 Januari, protesteert ten sterk ste tegen de houdig der werkgevers-verte genwoordigers. aangenomen in de verga deringen van de Looncommissie, en is van meening: dat door deze houding de goede trouw waarmede de werknemers de C. A. O. heb ben aanvaard, geweld wordt aangedaan. dat hierdoor de waarde van 'artikel 29 der G. A. O. tot nul wordt gereduceerd, en hiermede de voornaamste voorwaarde, waaronder de werknemers de C. A. O. heb ben aanvaard, wordt teniet gedaan, dat, mochten de werkgevers-ver tegen-r woordigers in deze houding blijven volhar den, zij niet alleen de handhaving yau .dll contract ten zeerste bemoeilijken, doch! hierdoor tevens oen groot bezwaar opleve ren voor een eventueel nieuw af te sluiten Collectieve Arbeids-Overeenkomst, en is dan ook van meening, dat het m de gegeven omstandigheden, volgens artikel 29 der C. A. O., verplich tend is, het loon in overeenstemming te brengen met het sinds Januari 1920 gesle gen levenspeil, en besluit deze motie te publiceeren irf de pers. NOORDWIJK. Men meldtvanlhier aan bet' Handelsblad Nu men in Noordwijk het distributiebon drijf binnenkort z*>.l liquideeren loopt plot seling het hardnekkig gerucht hat het mefc de kas niet in orde zou zijn. De Raad hield over deze zaak reeds een paar malen een zitting met gesloten deuren, doch er wordö tot dusver officieel niets bekend gemaakt. De buitenwereld is.in haar oordeel ver deeld. Tegen den zin van de Katholieke raadsfractie, met name van de Katholieke weihouders, werd indertijd de heer v. Gooi, commissaris van politie alhier, tot direc teur van het bedrijf aangewezen. En uir wordt het, door de partij van den heen Gooi zullen we nu maar zeggen, voor het minst vreemd gevonden dat juist thans nu de burgemeester voor korten tijd buiten dè gemeente toefde, de?e zaak aan de orde is gesteld door de Katholieke wethouders. Intusschen i6 de justitie in de kwestie ge mengd die de boeken en bescheiden hooft opgevraagd. Er wordt gesproken van een tekort varü f 4800 ogeveer waartegen echter een borg stelling van f 5000 zou staan, zoodat im ieder geval de gemeente er geen schade door zou lijden. Wij vernemen dat de burgemeester zoo! juist is teruggekeerd er, persoonlijk een on derzoek doet instellen. ALPHEN AAN DEN RIJN. De pacht van hot gemeentewei* land nabij Hazeveld is door Burgemeester en Wethouders gegund aan S. Schouten, voor f 215' per jaar. De boerderij met 6tal ie gegund aan J. Creveld voor f 500 per jaar. Vr ij dag morgen is oon aanvang; gemaakt met heien van een viertal polen, voor het te bouwen nieuwen station alhier. Volgens de teekening zal het een prachtig geheel vormen'. Den 26 sten Jan. e.k. hoopt D s. G'. Wisse, van Driebergen, alhier in do Chr. Gér. Kerk op te treden met het onderwerp: „Mijn? heengaan". D e Minister van Justitie beeft zijn bijzondere tevredenheid te kennen gegeven aan den Rijksveldwachter K. de Gi'o^fc (brig, tit.)] wegens biritengewono plichtsbetrachting on ijvor door hem betoond bij het opsporen van 4 schul dig© daders van inbraken in de gemeente Won- brugge in de maanden September en October. Burgerlijke Stand. Bevallen:) J. E. Oltvoort geb. Pongers <L W. Sekeri6 geb. van Leeuwen d. P. Vroolijk geb. den Hollander z. C. Kok geb. Turkenburg z. M. W. Vee ter geb. Stigter'd. W.. H. P. M.Verdonk geb. Ha gen'd.W. J. Lepelaar geb. de Graai d. M. Th. Ziorkzee gob. Krimpelman levonL z. Overleden: C. J. Kastelein jm. 30 j. —W. Kuijf eebtg. van A. W. do Kruijf 53 j. K. Goedhart jd. 5 m. Gehuwd: L. Turk jm. 27 j. en G. van Om solen jd. 27 j. J. A. Henrij jm. 22 j. on N. Nachtegaal jd.20 j. N. v. Leeuwen wedr. 35 j. en C. van Dam jd. 25 j. Predikbeurten van Zondag S Jan. 1921. Hulpkerk (Wrihelminaetr.) Voorin, half 10 (Bed. H. A.) en nam. half 7 Dankz. Da. Veldhoen. Evangelisatiegebouw (Hoofdstr.)j Voorin, half 10 en nam. half 7 Ds. van Kooten, van Zevenbergen. Ooudhoornscho weg Voorn. 10 uur. Ds. Deetman. Martha-Stichting Voorin. 10 uur de heer Blanson Henkamans cand. t. d. H. D. te Zaandam. Gerof. Kerk Raadhuisstr. Voorm. half 10 ent nam. 6 uur Ds. v. d. Heijden, van Wassenaar. Hoofdstraat. Voorm. half 10 en nam. 6 uur Ds. Wïentjes. Chr. Geref. Kerk. Voorm. 10 en nam. 6 uur prceklezen. Woensdagavond7 uur Ds. van Brum- .men. j OUDEWETERING. De hoar A. Schplten, onder wijzer aan de Christelijke School alhier, ia benoemd aan de school met den Bijbel tet Waddinxveen. De benoeming is aangeno men. -;i HAZERSWOUDE. Op uitnoodiging van d« Ohr. Jongelingsvereeniging „Eere zij God" trad Woensdagavond in het lokaal „Sal- vatori" voor haar op de WelEerw. heen Ds. S. van Dorp van Rotterdam, met beti onderwerp „De Stad Gods". Z. Eerw. 'begon met te wijzen op de alge meene en bijzondere Genade, en behandel de zijn onderwerp in verband met Ps. 87 vers 3. Achtereenvolgens deed Z. Eerw. een blik slaan op: Verleden, of het Aardsche Jeruzalem, Heden, of het Geestelijk Jeruzalem, en de Toekomst, of het Nieuwe Jeruzalem.- De boeiende rede werd met onverdeelde aandacht door de talrijke aanwezigen ge volgd. Strekke, onder den zegen des Hee ren, dit bezielende woord tot een rijken zegen. 4 Ten nadeele van den heen P. W. werd Woensdagavond een rijwiel ontvreemd. Terwijl hij enkele oogenblikken vertefde bij kapper v. P. had hij zijn rijwiel onbeheerd laten staan. Woensdag a. s. des avonds ten 7 ure zal D. V. in de Geref. Kerk op treden Ds. A. Merkelijn Miss. pred. voofl Zeeland, om een rede te houden in het be lang der Zending. Predikbeurten a. e. Zondag Ned. Herv. Kork half tien, half zeven en Woensdag half zeven Ds. Luuring. Geref.. Kerk» half tien en 2 uur, Ds. van der Vliet*

Nieuwe Leidsche Courant | 1921 | | pagina 2