KBIS1LIE S Advertentie banieeiiteïijKe Aankondigingen. Gemeentelijke Vischverkoop. De Buiige me eater van Leiden brengt ter kennis van de ingezetenen, dat morgen (Donderdag) aan de gemeentelijke Viscn- winkels (Vischmarkit en Stadshulpwerf) verkrijgbaar is SCHELVISCH a f 0.18, f 0.20, GROOTE SCKELVISCH T f0.24— f 0.3-4, SCHOL a f 0.20—f 0:24, GRCOTE SCHOL ii f 0^:>, VERSCHE HARING f 0.18 en KABELJAUW ii f0.38 per pond. N. C. DE G1.ISELAAR, Burgemeester. Leiden, 27 October 1920. Verkiezing Kamer koophandel en fabrieken. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter kennis van belanghebben den, dat, ingevolge art. 10 van het Konink lijk Besluit van 4 Mei 1896 (Staatsblad. No. 76) tot vaststelling van eem algemeen regle ment voor de Kamers van Koophandel en Fabrieken, op Vrijdag 26 Novcaiiber 1920, des namiddags van twee tot vier uren, ten Raa-dhuize een verkiezing zal plaats heb ben van vijf leden van de Kamer van Koophandel en Fabrieken in deze gemeen te, ter vervulling der vacatures, die op 1 Januari 1921 zullen ontstaan, tengevolge van de periodieke aftreding van de heeren G. Boon, J. Heringa, F. M. A. Fieck, J. P. Vergouwen en H. Vroom. N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, den 25 October 1920. AGENDA. WOENSDAG, 27 October, to Rijnsburg openbare vergadering in de Geref. Kerk te 7 uur. Spreker Dr. K. Dijk van Den Haag. onderwerp: Spreken in den Poort. WOENSDAG, 27October. Gaedemon- straties in Hotel van Egmond te Koude kerk WOENSDAG, 27 October spreekt om half acht te Leiderdorp in „Irene" de heer J. Noorkmdt, ambtenaar van den Raad van Arbeid over het onderwerp: „De vrijwillige ouderdomsverzekering en de voordeelen die zij biedt." DONDERDAG, 28 October. Chr. Nat. Werkmansbond. Openbare Vergadering in de Oosterkerk, 8 uur. Spreker Ds. J. C. V. van Bemmel te Hillegom. DONDERDAG, 28 October. Gasderaom Elraties in bet Hotel van Egmond te Kot» dekerk. VRIJDAG, 29 October. Tweede Cursus avond in het Nutsgebouw vanwege „De Middaghoogte". Mr. P. H. W. G. v. d. Helm spreekt over: „De wereld der cultuur als onderdeel der Schepping." VRIJDAG, 29 October, 8 uur. In het Volkshuis houdt Mevr. J. Polzervan Kol een lezing over Stiermarken. Apotheken die tot en met Zondag op Maandagnacht eiken nacht en des Zondags geopend zijn: u. F. r ijst, Steenstraat 3a, Tel. 136. H. J. M. Proot, Maarmanssteeg 17, Têl 435. DE POSITIE VAN ONS KABINET. Aan het Voorl. Verslag .over de Staats- begrooting is het volgende ontleend: Van verschillende zijden, waar men veel waardeering gevoelde voor de werkkracht van sommige minister, werd betoogd, dat 6odcrt geruimen tijd 't regeeringsbeleid blijk geeft van reactionnaireneigingen. Het anti-revolutie-ontwerp was volgens deze leden als symptoom van een ziekelijke revolutievrecs te beschouwen. Ook betreurden deze leden de sceptische üituumg yi de Troonrede over den Volken bond, die blijkbaar bestemd was om de noodzakelijkheid van de verhooging der militaire uitgaven goed te praten. Den departementen van Landbouw en Koloniën werd gebrek aan voortvarend heid geweten. Onder de leden, die het beleid van het ka binet verdedigden, waren er, die, hoezeer zij tegenover het kabinet dezelfde positie wenschten in te nemen als bij het optreden daarvan, nochtans te kennen gaven, dat zij niet alles, wat het kabinet te zien gaf,kon den bewonderen. Zij betreurden, dat bij de plaats gehad hebbende wisseling van minis ters het kabinet niet versterkt is kunnen wdrden met bewindslieden, in wie op grond van hun vroeger openbaar optreden de zui vere belichaming kon worden gezien van de diepste beginselen, welke aan het regee ringsbeleid ten grondslag liggen. Van meer bot. eekenis achtten deze leden cenige griven ,welke zij tegen den Minister van Onderwijs koesleruen. Deze minister heeft door het zonder nood zaak aan de orde stellen van de subsidiee- ring van de dramatische kunst getoond geen prijs te 6tellon op een onafgebroken nauwe samenwerking met allegroepen, die het regeeringsbeleid 6teunen. Betreurd werd, dat de minister bij de behandeling van de L. O.-wet niet alleen dc amendementen heeft afgewezen, waaraan door de algemeeno organisaties op het ge bied van het Christelijk onderwijs groote beteekenis werd gehecht, maar ook in zijn redevoeringen meer dan eens den indruk vestigde, dat hij de stelling aanvaardde, dat de wet niet alleen financieel© gelijkstel ling van openbaar en .bijzonder onderwijs ten opzichte van de openbare kas moest brengen, onder waarborgen van gelijke deugdelijkheid, maar dat de wet ook moest 6trekken om die beide takken van onder wijs, behoudens het verschil in richting ge heel gelijk te doen zijn. Deze opvulling is alleen verklaarbaar $>il hen, die aan de vrije school haar vrij heid misgunnen en boven alles bevreesd zijn dat de bijzondere school juist door dio vrij heid beter zal zijn dan de openbare. De hier aan het woord zijnde leden hoopten, dat de minister, die voor samenwerking met an ders gezinden steeds te vinden is, die sa-' menwerking in de toekomst in de eerste plaats zal zoeken bij die groepen, die het kabinet het naast staan. Eenige leden waren weinig ingenomeD met hetgeen door het kabinet ter bestrij ding van de duurte wordt gedaan. Zij ver zetten zich in het algemeen tegen loslating van crisismaatregelen. Door vele leden werd critiek geoefend op het. beleid van den minister van Finan ciën. Naar hunne meening is thans voldoen de gebleken dat deze bewindsman voor de taak, dio hij in buitengewoon moeilijke om standigheden op zich heeft genomen niet berokend is. Het is slechts aan de voortdu rende stijging van de opbrengst der midde len te danken, dat de dienst tot dusverre niet i6 vastgeloopen. Van krachtige maatregelen tot bezuini ging op do verschillende diensten is geen spoor te ontdekken, ofschoon de stijging van het budget, volgens sommige leden, on rustbarend ie. De vraag rijst dan ook, of wij niet boven onze kracht gaan leven. Voor de buitenge wone uitgaven zal wederom geleend moe ten worden, wellicht tegen een rente van 7 pet.., nu van een gedwongen leening geen sprake m'ero kan zijn. De stijging der uitgaven is nog niet tot 6taan gekomen en het is de- vraag of de stij ging der middelen zal aanhouden. Dit moet worden betwijfeld. Versterking der middelen tot dekking van een eventueel tekort moet reeds thans onder de oogen worden gezien. Hetgeen de Minister van Financiën tot dusverre te dien einde heeft voorgesteld, geeft, echter, naar de meening der hier aan het woord zijnde leden, weinig vertrouwen. BUITENLAND. Het mijnwerkersconilict in Engeland is nog niet tot een, oplossing gekomen. Er wordt echter, naar uit Londen ge meld wordt, hard gewerkt. De leiders der mijnwerkers zijn Dinsdag den geheelen dag in de weer geweest. Zij hervatten hun beraadslagingen over het regeeringsvoorstel hedenmorgen om 9 uur. Deze bespreking duurde twee uur, waarna niet de vier leiders, doch het geheelo hoofd bestuur der mijnwerkersfederatie naar Downingstreet toog. Dit was een belangrijke stap in de goede richting en naar Hodges verklaarde, heb ben de besprekingen met de regeering tot definitieve onderhandelingen geleid. De gunstige beteekenis daarvan kan men ook afleiden uit de verklaring van Lloyd George, dio verleden week in het Lager huis zeide, dat hij aarzelde, een. conferentie van vertegenwoordigers der mijnwerkers en mijneigenaars bijeen te roepen, voor en al eer er een basis was gevonden, die tot de finitieve onderhandelingen zou kunnen lei den. Tot zoodanige onderhandelingen kwam bet vandaag. De conferentie, die om half twaalf in Lloyd George'6 ambtswoning aanving, werd niet alleen door de betrokken minis ters en het voltallige hoofdbestuur der mijnwerkers, maar ook door vertegenwoor digers der mijneigenaars bijgewoond. Er was zooveel te bespreken, dat de leden der conferentie eerst tegen half drie gingen lun chen. Om vier uur werd de conferentie hervat. In dien tusschentijd werden door de drie tccr conferentie vertegenwoordigde partijen nog besprekingen gevoerd. Tot laat in den namiddag werd de conferentie bij Lloyd George voortgezet. Maar ook toen had men nog niet een definitief resultaat kunnen be reiken. Het hoofdbestuur der mijnwerkers hield nog een afzonderlijke beraadslaging. Men verwachtte allerwegen, dat de onderhande lingen in Downingstreet. hedenavond her vat en dan tot een goed einde gebracht zou den worden. Zooeven werd echter het be richt ontvangen, dat Smillie en zijn colle ga's besloten hadden, de onderhandelingen niet vanavond, doch morgen voort te zet ten. De houding der spoorwegmanncn. Berichten van verschillende afdeelingen van den bond van spoorwegarbeiders ma ken melding van een zeer merkbaren af keer van interventie ten behoeve van de mijnwerkers en plaatselijke' leiders hebben openlijk als hunne meening te kennen ge geven, dat een groot aantal spoorwegarbei ders geen gevolg zou geven aan een oproe ping tot staking, zelfs, al zou de bond deze slaking willen laten doorgaan. Niets minder dan een meerderheid bij stemming zou iets kunnen veranderen aan de besliste houding der spoorwegarbeiders in 'verschillende districten en men gelooft algemeen dat het resultaat van een stem ming*' een verwerping van de staking zou zijn. De „Times" zegt, dat een groot aantal spoorwegarbeiders van meening zijn, dat een staking noodlottig zou zijn voor het spoorwegbedrijf, voor de natie en voor den bond zelf. De Koning van Griekenland. Onmiddellijk nadat de koning gestorven was, is de ministerraad in een spoedzitting bijeengekomen, en heeft een proclamatie tot de natie gericht. In deze proclamatie drukt het kabinet zijn leedwezen uit over den dood van den jemgen souverein, onder wiens regeering* Griekenland zijn gebied heeft kunnen uit breiden. Voorts wordt in de proclamatie gezegd, dat volgens do grondwet prins Paul den overleden koning zal opVolgen. Intusschen heeft cle regeering besloten, Ingezonden Mededeelingen a 45 cent per regel, Zaterdags 60 cent. Zie 4542 om met het. oog op de afwezigheid van prins Paul en do betrekkingen tusschen de natie en het kind van ex-koning Constantijn, de ontbonden Kamer bijeen te roepen ter ver kiezing van een regent, die het bewind zal voeren, totdat de nieuwe koning zal zijn aangekomen. In den tusschentijd en totdat de regent den eed op de grondwet zal hebben afge legd, zal de constitutioneele koninklijke macht door den ministerraad worden uit geoefend. Carnegie onteerd gestorven? De nalatenschap van Carnegie is thans bekend. Het blijkt., dat de zoo schatrijke man bij zijn leven niet ten volle het plan heeft uitgevoerd, dat hij zich had voorge nomen, n. 1. het overgroote deel van zijn fortuin weg tf> geven voor zaken van open baar ^nut, als oiiderwijs, bibliotheekwezen, musea en liefdadigheid. De nalatenschap bedraagt volgens de taxatie ongeveer 25.000.000 dollar. Daarvan kwam wat minr der dan de helft aan de weduwe. Carnegie zelf had indertijd de formule uitgevonden: „een man, die rijk sterft, sterft onteerd." Nu is „rijk" een betrekkelijk be grip. Carnegie had tijdens zijn leven veel en veel meer weggegeven, dan hij aan de zijnen had nagelaten. Maar zelfs een Ame rika ansch multi-millionair mag, er met 25.000.000 dollar toch nog altijd wel we- 2611 x Het krakend Sovjet-bewind. De correspondent, van de Journal ver neemt uit Sinowjef's naaste omgeving, dat deze den toestand in Sovjet-Rusland hoogst ernstig acht. De aanstaanden winter zal een barren honger meebrengen. Het volk mort meer en meer, de boeren bezaaiden ^maar magere lappen gronds, juist voldoen de voor hun levensonderhoud. Als van den winter zich geen breede revolutionaire be weging in het Westen voordoet moeten de volkscommissarissen capituleeren. Een defensief verbond. Polen, Roemenië, Hongarije en Finland hebben een militaire overeenkomst gesloten voor den tijd van drie jaren. Zij nemen de verplichting op zich in geval van een bols- jewistischen aanval elkaar krachtdadig te steunen. Herstel van het Tsarisme. Aangaande den politieken toestand van Zuid-Rusland deelde de „Matin" mede,' dat sedert kort, vooral in den Krim, stemming wordt gemaakt, voor het herstel van de tsarenkroon. Als candadaat wordt grootvorst Michael Alexandrowitsj, tweeden broeder van den eX-tsaar Nïcolaas genoemd. De president der Wrangel-regeering Kriwoschein, zeide tot een berichtgever van de „Matin" er van overtuigd te zijn, dat. als het uur zou zijn gekomen van een volksstemming, deze zich zou uitspreken ten gunste van de invoe ring van een konstitutioneele monarchie. De regeering zal echter niets doen om dit uur dichter bij te brengen of de volksstem ming te bein vlo eden. - Dalende prij^n. De Daily News vermeldt een prijsdaling in verschillende artikelen als thee, ge droogd fruit., Iersehe ham, peper, kruidna gelen, meelspijzen en vet, maar een prijs stijging voor Engelsche ham, eieren, aard appelen, uien en citroenen. Thee is in zoo'p groote hoeveelheid in voorraad, dat de im porteurs er elke week van trachten te spuien bij weinig kooplust. Te Londen moeten vele winkels artikelen met verlies opruimen. Het blad Men's Wear een orgaan van manufacturiers, klaagt over de koopersstaking. Men kan niet voor on- bepaalden tijd voortgaan zegt het blad met goederen te. produceeren, die enkel opgestapeld worden. Ook hoeden dalen in prijs, maar volgens Men's Waer zullen die zelfs op hun laagste punt nog twee-en-een- half maal zoo duur zijn als voor den oor log. Laten we hopen dat we van dezen regen ook in ons land enkele druppels kunnen op vangen. Stakingen in Rijnland. In de industriestreek van Rijnland en Westfalen staan er weer groote stakingen voor de deur. Zoo zal vandaag op de West Duitsche kanalen een staking van de stokers en ma chinisten bij de binnenscheepvaart begin nen. De pogingen om tot overeenstemming te geraken tusschen de vereeniging van werkgevers in do binnenscheepvaart en de vereenigingen van werknemers zijn vandaag afgebroken, zonder resultaat te hébben op geleverd. Ook in de houtindustrie zijn de onder handelingen over het tarief mislukt, zoodat men meent, dat het ook daarin tot een sta king zal komen. Successen van generaal Wrangcl. Volgens de legerberichten van 19 en 20 October heeft het leger van generaal Wran- gel in do richting van Wolhowahka bij Swiatcdoekhowka een divisie roode cava lerie verslagen en zeven kanonnen buitge maakt. Bij Kakhowka werd de vijand naar zijn oude stellingen teruggedreven. In de buurt van Alcsjla werden do rooden, die de Djnep- per waren overgetrokken, naar den linker over teruggeslagen. Gisteren hebben ongeveer 170 fietsen de Berlijnsche courantenbezorgers een wed strijd over een afstand van 22 kilometer gehouden. Allen haddon zij zakken kranten op den rug. Bij de deelnemers was een be steller met één been en eon 61-jarige. Verscheidene bruggen over het Rijn- Hernekanaal bij Golsonkirchen zijn, naar men meent tengevolge van de ondermijning van den borieir. door de daaronder liggen de mijn Graf Bismarck verzakt. Een brug te Buer heeft men reeds 75 c.M. hooger moelon leggen, uu moet er een te Gelsen- kirchen aan de eene zijde 99 en aan de an dere zijde 118 c. M. opgovijzeld worden. Dq binnenschippers op de kanalen van Wosl-D uilooldamt zullen vermoedelijk morgen iu staking gaan, omdat de werkge vers don loon opslag, met terugwerkende kracht tot 1 Aug. j. 1., welke het scheidsge recht den schippers heeft toegekend, hebben .geweigerd uit te betalen. Uit Weencn wordt gemeld, dat de Simplon-expree-trein op bet station Vin- kovitsj in brand geraakt is. De postwagen en de wagon met postpakketten hadden 'n waarde van millioenen guldens. Er bevond zich o. m. een zending uit Parijs aan gene raal Wrangel bij, welke een zeer hooge waarde vertegenwoordigde. Staten-Generaal. TWEEDE KAMER. Wijziging Gemeentewei en Rijksinkomsten- belasting. Vergadering van gisteren. Aan de orde is het wetsontwerp tolt wij ziging dor Gemeentewet en van de Wet op de -Inkomstenbelasting (uitbreiding ge meentelijk belastinggebied). Dc aigemeene beschouwingen worden ge opend. De Voorzitter verzoekt uitsluitend de aigemeene étrekkdmg van bet ontwerp in zijn geheel (bij de aigemeene beschouwin gen te behandelen. Voorts wijst hij op de aangekondigde aigemeene ui (koering aan de gemeenten. Het desbetreffende ontwerp heeft het departement reeds verlaten. Spr. verzoekt beperking bij het aanroeren van dit punit. Ten slotte waagt hij de waarde- vermeerderingsbelasting niet te behande len aangezien to dier >zake een speciaal ont werp op komst is. Spr. stelt voor den spreektijd te bepalen op 'één uur. Aldusswordt besloten. De heer v. B e r e s t eij n (V.-D.) betoogt dat de nood der gemeenten eon feiifc is, len hij gaat na welke maatregelen sedert 1903 zijn overwogen. Deze Minister beheerscht z.i. niet de kwestie; in één jaar tij ds heeft hij viermaal een geheel nieuw ontwerp in gediend en het. is nu nog niét veel waard. De «voorgesteldo regr-eling-cn zullen weinig beduiden em men tast geheel in het 'duis ter wat voor diverse gemeenten het effect zal zijn. Hij troost zich. nu met de beide toezeg gingen voor de waarcjpveirmeerdiering en voor de aigemeene «uitkeering aam de ge meenten. Het is een overwonnen standpunt dat de overheid geen koopman mag zijn. De winst op de bedrijven is toegelaten. Het beleid van den Minister kan spr. niet toejuichen. De heer De Wyker slooth de Weerdesteijn (R.-K.) stelt de vraag of dit ontwerp wel de verruiming zal bren gen, die men wensoht? Hij betwijfeldt het wel en durft in elk geval geien bevestigend antwoord te geven. De -voorstellen zullen wei iets helpen, maar niet genoegv Hij aoht herziening van de wet van 97 (financieele verhouding van Rijk en Gemeente) dringend noodig. Spr. wijst er op, dat het aantal menschen toe neemt dat profiteert van de uitgaven der gemeenten en er niet voldoende aan bij draagt. Daardoor wordt het moeilijker men schen -te vinden, die de verantwoordelijk heid van het wethouderschap willen dra gen. Het ware daarom noodig dat het hooge gez"g meer bevoegdheid kreeg om toezicht -te houden op de gestie der gemeentebestu ren. Daartegen zou de autonomie zich ver zetten, 'meent men misschien, maar spr. vreest dat niet tn die mate. Hij denkt zich meer toezicht op de subsidies, de salarissen en op de gestie der gemeentebedrijvn door onderzoek door accountants. De wijze, waarop die bedrijven worden gevoerd is dikwijls verre van fraai en Gedeputeerde Staten 'missen ide bevoegdheid om ze te con troleeren. De boekhouding van de gemeentebestu ren moet z. i. meer commercieel zijn, zoo dat lhet overzicht gemakkelijk ware -te ver krijgen. Dit is dringend noodig om toezicht te houden op de wijze van beheer. De heer |Rey mor (R.K.) wijst op de tegenstrijdigheid, dat -de nood der gemeen ten steeg en dat de grenzen van de belas tingheffing (Meven bestaan. Het is dus de voornaamste ariiuld der Regeering, dat zij dezen toestand liet beslaan. Het ontwerp acht hij onvoldoende en kan slechts als be gan van afrekening worden beschouwd. Wat het ontwerp eigenlijk beteekent weet niemand. Het is een sprong in het duister en spr. hoopt dat do Regeering haar mede deelingen zal uitbreiden De heer J.Ter L a an (S. D.) klaagt er over dat dit ontwerp geheel onvoldoende is. Hij wijst op de slechte toeslandon in de gemeöh'ten, idiie niet meer in staat zijn haar plichten te veryullen. De rentevoet is .plot seling tot 7 opgevoerd. De Kamer, moet zich daarover uitspreken. De heer De Wilde (A.R.) is voor een beperking van de autonomie der gemeante- bevoegdhedd zeer bevreesd. Hij hoopt dat de regeering daaraan niet zal tornen. De gemeenten moeten weten, dat, wat zij doen, zij ook zelf moeten (betalen, en het is een verkeerde gedachte, die gewekt wordt, dat het Rijk geheel of gedeeltelijk de kosten zal dragen. Vervolgens wijst spr. op de kosten van de politie, het onderwijs en het armwezen. fS Hij begrijpt dat het niet aangaat een deel £1 dor kosten eenvoudig over to dragen; daar- voor i-s noodig een regeling der verhouding I van Rijk len Gemeente. De krankzinnigen- 3 verzorging wil spr. ten laste van het Rijk 0 brengen. 't Wetsontwerp dat thans voorligt is onder 1 antiore pmstandighedeji gemaakt en past L feitelijk niet meer in het kader vyn deze tij- (t den. tyle-ti dii-recte belastingen komt men or niet, want de hoogste inkomens zijn reeds buitengewoon zwaar belast en zij kunnen 6 iliet zwaarder belast worden, w-il men niet aan de andere zijde een ernstig gevaar loop en. De vergadering wordt verdaagd tol he den 1 uur. Üit de Omgeving. SASSENHEIM. Droevig ongeval. Gisteravond bad alhier een verschrikkelijk- on* geluk plats, waarbij het 11-jarig zoontje van den heer Ainroerlaan op noodlottige wijze om het len ven kwam. De jongen was met een vriendje op weg naar de R.-K. kerk, toen do tram van 7 uur passeerde. Zooals helaas maar al te veel gebeurt klom do jongen achter op de treeplank vatl de eerste wa-i gen en wilde meerijden. Toen hij bij de kerk weer van do tram zou springen, kwam hij met een langs den weg btann- d enboom in aanraking en kwam onder de wagon terecht. Het laatste wiel van de eerste wagen en de ge» heele tweede wagen gingen over het lichaampje heen. Dit was dan ook zoo vreeselijk verminkt dat het eerst in het geheel niet \vas to herkennen en daar het vriendje van schrik was gevlucht, verkeerden heel wat ouders in doodelijko enge» rustheid. Het lijkje werd naar het Raadhuis cervi-erd, waar het na eenigentijd werd herkend. De tram was ontspoord; eerst tegen 10 nur was Je baan weer vrij. .Ter gelegenheid van het 4 0- jarig bestaan der Vrije Universiteit, hebben do oud-studenten dier inrichting rich alom opge maakt om de kas van het studenten-studiefonds der V. U. wat te stijven. 'Voor dat doel werden artistiek uitgevoerde bons verkocht, welker verkoop, voor deze gemeen te ook door een oud-student der V. U. tor ban i genomen, de belangrijke 60m van f 407.50 heeft opgebracht. WASSENAAR. A. e. Vr ij dagavond te half acht hoopt voor de Geref. Jongl. Ver. alhier ïn do Geref. Kerk op to treden ds. Mey6ter van Rotter dam, met het onderwerp: „Do nieuwe mensch". 0 Naar het Rijksopvoeding6ge- sticht i6 overgebracht de 14-jarige T., wcllco zich herhaaldelijk had schuldig gemaakt aan het op naam van anderen doen halen van koek en der- gelijken, welke dan door hom werden verorberd. Met ingang van 16 November a.s. is alhier benoemd tot agent van politie A. Trtimpi. thans als zoodanig te Dordrecht in be trekking. Burger 1. Stand. Geboren: Chris tina Jacoba d. v. V. Compeer en B. Knijnenburg —Trijntje Zuster Elizabeth d. v. W. A. Slager en T. Brolsma Tonny z. v. N. H. de Roo en M. W. v. Maanen. Ondertrouwd: L. J. A. Hazebroek en G. Apel doorn H. W. Horsting en E. B. Seebo J. J. Suiker en G. J. M. de Gooijer. OEGSTGEEST. De nieuw benoemde onderwij- zeres aan de O. L. S. aan de Morscb, moj. van Wijk te Ingen, heeft de betrekking aangenomen. Op 31 Oct. a. s. viert do hoor H. Beekman, Kempenaerstraat 3, alhier zijn 90e verjaardag. Hij is de oudste ingezetene dor ge meente. ZOETERMEER-ZEGWAART. W, ij herinneren or onze lezers aan dat op Vrijdag 29 Oct. a.6. de laatste maal gelegenheid zal zijn tot het betalen van honden belasting en H. O. Het kantoor is geopend van 'e morgens 10 uur tot n.m. 1 uur. De nieuwe dienstreg el'i n g op de lijn Gouda—Den Haag heeft enkele wijzigin gen. Naar Gouda vertrekt de namiddagtrein niet meer 5.22, doch reeds 5.07, terwijl de avondtrein van 9.03 verlaat is tot 9.40 en de laatste trein van 10.18 is vervallen. Naar Den Haag is de trein van 9.44 vervallen, die van 1.53 gaat eerst om 2.48. De overige trei nen zijn in beije richtingen onveranderd geble ven. Zondag a.6. hoopt i'n d'e G 0 r e I. Kiek op te treden de eerw. heer J. C. Sikkel, candidaat te Amsterdam. ALPHEN AAN DEN RIJN. Zaterdagmiddag a. 8. zal a 1- hier, belegd door het gomeentebestunr, een ver gadering plaats hebben in het Nutsgebouw, ter bespreking van do vraag, of de oprichting van een ambachtsschool alhier wenschelijk en nood zakelijk is. Daartoe zijn uitgenoodigdRaadsleden besturen vin organisaties van patroons en werk lieden en verder alle belangstellenden in de op richting van een Ambachtsschool voor de ge meenten: .Alphen a. d. Rijn, Ter Aar, Bode graven, Boskoop, Hazefcwoude, Koudekerk, muiden, Nieuwkoop, Nieuwveen, Rijnzaterwoude, Woubrugge, Zevenhoven en Zwatnmerdam. De Inspecteur van het Nijverheidsonderwijs voor dit district zal tegenwoordig zijn tot het verstrèkkon1 van inlichtingen. Maandag j. 1. hield de afde» ling van het Groene Kruis haar gewone led°nv r- eadering. Bij andere vergaderingen vergeleken was deze mooi bezocht; er waren 23 leden aan-» wezig. Nadat de voorzitter op gewone wijze do vergadering had geopend, werden de notulen door den secretaris voorgelezen, dio onder dank» zegging werden goedgekeurd. Ingekomen stukken en mededeelingen warer niet belangrijk en dus 6poedig afgehandeld. Du beschrijvingsbrief voor de aigemeene vergadering lokte meer bespreking uit, vooral 't punt Huis zorg. De afdeeling verklaarde zich echter niet voor Huiszorg. Als afgevaardigde voor de aigemeene vergade» ring werd benoemd de heer Kerkhoven; platta- vervanger do heer L. C, Jongenburger. De bogrooting voor 1921 werd na enkele aan-

Nieuwe Leidsche Courant | 1920 | | pagina 2