Dagblad voor Leiden en Omstreken. BINNENLAND. ABONNEMENTSPRIJS IN LEIDEN EN BUITEN LEIDEN J WAAR AGENTEN GEVESTIGD ZIJN PER KWARTAAL 12.50 PER- WEEK- 10.19 FRANCO PER POST PER KWARTAAL 2.90 Iste JAARGANG. - WOENSDAG 13 OCTOBER 1920. - No. 164 BUREAUHOOIGRACHT 35 - LEIDEN. - TELEFOON INT. 1278 ADVERTENTIE-PRIJS PER GEWONE REGEL 10.221/2 DES ZATERDAGS 10.30 INGEZONDEN RECLAMES DUBBEL TARIEF KLEINE ADVERTENTIES van hoogstens 30 woorden 50 cent: Zaterdags 75 cent, bij vooruitbetaling - Dit nummer bestaat uit twee bladen V Het licht breekt door. Het wetsontwerp tot regeling van het Bewaarschoolonderwijs heelt in vrijzinnige jkringen een storm van verontwaardiging In de bladen verschenen scherpe artike len, men sprak van een nieuwen school strijd en zelfs werden door Volksonderwijs de afdeelingen opgewekt tot het organisee- ren van protestvergaderingen tegen deze schandelijke bevoorrechting van de bijzon: dero school. We zullen echter goed doen ons voorals nog niet al te ongerust te maken. Vermoedelijk hjjhben wo hier te doen met een storm in een glas water. Het licht begint door te breken. De frontmakers hadden in hun ijver om het bijzonder onderwijs tegen te werken, yergeten het ontwerp te 1 e z e n. Waren ze minder haastig geweest, had den ze behoorlijk konnis genomen van den inhoud van het ontwerp dan zouden ze het eens zijn met wat de heer Zernike in Jjpt Onderwijs schreef „In het wetsontwerp wordt voorge steld, dat het Rijk over elk dienstjaar aan de besturen van bijzondere be waarscholen, die aan bepaalde voor waarden voldoen, een bijdrage zal ver- leenen ca wel van 50 pet. van de kos ten van instandhouding, der school na aftrek van de geinde schoolgelden en b. eene tegemoetkoming in de kosten om te voorzien in de behoefte aan schoollokalen. De gemeentelijke be waarscholen krijgen daarentegen geen enkele Rijksbijdrage. Is dit stelsel nu in strijd mot het be ginsel der financiëele gelijkstelling? Wij kunnen hetniet inzien. Rijks- en gemeentekassen worden toch t beide door de gelden der belasting be talende burgers gevuld; het zijn beide publieke kassen. Of zekere kosten gedragen worden door het Rijk of door de gemeente, ie een. vraag, die alleen de financiëele ver houding van het Rijk en dë gemeenten raakt, maar die met geen enkel ideëel beginsel te maken heeft, i Misschien is er voor sommige ge meentebesturen in dit voorstel aanlei ding, om tegen het onthouden van Rijkshulp bedenkingen in te brengen. maar voor de vrijzinnigen als zooda nig, is er geen aanleiding, zich er over te verontrusten. Bij dit voorstel toch wordt de bij zondere bewaarschool achterge ste 1 d bij de openbare; de eerste moet de helft der kosten uit vrijwillige bij dragen vinden, de laatste kan dien steun missen, daar zij geheel door de publieke kassen wordt onderhouden. Als er hier van bevoorrecht ting 6prake is, dan genieten da ar van alleen de openbare s c h o 1 e n." Wij willen van de frontmaker6 niet slech ter denken dan ze zijn en vertrouwen dan .ook dat zij nu ze op een dergelijke wijze door een vrienxl" van de openbare school op hun feil gewezen zijn, ook zelf het dwaze van hunne actie zullen/ inzien. V Volk en Tribune. Er is tusschen de houding van „Het .Volk", het orgaan van de S. D. A. P. en de „Tribune", het communistische blad, bij de besprekingen van de Poststaking een be langrijk verschil. „Het Volk" maande uit practische over wegingen tot voorzichtigheid. De „Tribune" daarentegen zette de sta kers op vol te houden en promoveerde Mr. Troelstra zelfs tot commandant van de Burgerwacht. Oppervlakkig is er in het optreden van beide bladen een belangrijk verschil. Bij nader inzien blijkt echter een treffen de overeenkomst. Ten bewijze een paar aanhalingen. De „Tribune" schrijft o.m.: •De stakimgsdaad der post- eni telegraaf- werkers moet een signaal zijn, een machtig teeken. En de arbeidersklasse van geheel Nederland moet als één man gesloten staan achter de stakers. De hoon die de mannen van de post en de telegrafie is aangedaan, treft ons allen. Wij allen, arbeiders, zijn door de houding der Nederlandsche regeering'doodelijk be- leedigd. Daarom i6 deze strijd, waaraan heel de Nederlandsche arbeidersklasse, voor zoover ze nog niet geheel gespeend is van prole tarisch klasse- en eergevoel, een strijd die gericht is tegen de regeering van Ruys de Beerenbrouck. De regeering moet aftreden. Zij dient heen te gaan omdat de groote massa der arbeiders tegenover haar staat. Het parlement moet worden ontbonden, en nieuwe verkiezingen moeten worden uit geschreven. Want klinken niet uit de gelederen der christelijke arbeiders de kreten op, die uit schreeuwen, dat ze geen vertrouwen kun nen hebben in deze regeering? Eert regee ring, die immers zegt zoo prat te gaan op de „democrate"? Openlijk heeft de regeering van Ruys haar karakter getoond. Het is de regee ring, die opkomt voor de belangen der groo ten. Het is een kapitalistische-reactionaire regeering. Zij is de verdedigster van de uit buiting en toont, waar zij kan, slechts min achting voor de arbeiders, die ten slotte toch alles voortbrengen en de makers zijn van allen rijkdom. De regeering heeft u getart, arbeiders van Holland. Zij heeft u beleedigd in uw makkers van den post, en telegraafdienst. Thans behoort ge uw plaats te weten. Gij moet uw makkers steunen. Met alle macht, waarover ge beschikt. Niet slechts financieel, maar ook door de daad! Hoort ge dat, kameraden van de spoor, die men ook laat wachten tot St-Juttemis op verbetering? Hoort ge dat, onderwijzers, die „be loond" wordt voor uw werk, op een manier die op zichzelf reeds een hoon beteekent? Hoort ge dat, ambtenaren en arbeiders in dienst van het Rijk? Arbeiders van Nederland! De strijd der postten telegraafslaven is ook uw 6trijd. Als één gesloten massa dient de heele arbeidersbevolking deze strijd te .steunen. Tegen de kapitalistische regeering van Ruy6-Aalberse-Heemskerk Voor het recht der stakende post- en En in „Het Volk" van Maandagavond heet het: Wat zal de regeering met de loonen en de 6takers doen? „Daarover heeft het betrokken korps van arbeiders en ambtenaren nog een woord méé te spreken, indien het onverzwakt in élan en strijdlust blijft staan, ook in deze faze van zijn actie. Maar ook het overige deel der socialistische arbeidersklasse kan daar het zijne toe doen, wanneer het zijn sterke stem laat hooren. Zijn sterke 6tem van kameraadschap met de vrouwen en mannen van de post, zijn sterke stem van verzet tegen den driesten hoogmoed, den eigengerechtigden dwang, dien minister Ruys op deze strijdvoerende proletariërs heeft bot gevierd. Daarom is het goed, dat onze Amster- damsche Partij-federatie eene betooging voor het po6t.personeel en tegen de Re geering heeft georganiseerd. Uit broeder schap met de strijdende kameraden, uit af keer van de tyransnie d!er Regeering, uit be. •hoefte om uiting te geven aan wat zij in de afgeloopen week hebben beleefg, zullen duizenden zich reppen naar de zalen van „Bellevue". Een treffende overeenkomst. Het is hetzelfde lied en dezelfde wjis. Het verschil is alleen dat de Tribune als altijd meer consequent is en wat harder schreeuwt. Maar principieel verschil is er niet. De bedoeling van beide bladen is haat zaaien, verbittering kweeken, onrust sto ken, revolutie maken en de positie van de Regeering verzwakken. Ook onder de christelijke beambten was er eenige onrust en weifeling de vorige week. Uitlatingen als van „Volk" en „Tribune" zullen hen echter spoedig tot bezinning brengen. De onaandoenlijke derde. Loonsverhooging is noodig in vele ge vallen. En indien al niet beslist noodig dan toch Er over te spreken, er voor te pleiten is een gemakkelij-.Ko en levens dankbare taak. Voor wie nadenkt en zich rekenschap geeft van zijne woorden en handelingen doet zich hierbij echter een bezwaar voor, door den 6ociaal-democraat van den Tem pel geteekend als een onaandioeiT»' lijkederde. „Een nieuwe geest dus heet het in zijn „Kapitaal en Volksinkomen" is in de arbei ders gevaren. Begeerte heeft hen aange raakt. De begeerte naar meer inkomen, naar rui mer leven zal zich niet neer leggen. Inte gendeel de onrust en ontevredenheid wak kert, voortdurend aan. Ziij worden gevoed doorliet machtsbesef. Het leven van de groote massa blijft poóver, alle loonsver- hoogingen ten 6pijt; de prijsstijgingen en tariefsverhoogingen, die in onverbrekelijk verband niet uitblijven, prikkelen weer tot nieuwen aanval. Het conflict is permanent. Het teekent zich af als een titanische strijd tusschen menschelijke machten. En toch wordt het laatste woord gesproken door een on aandoenlijke derde: de econo mische mogelijkheid. Volkomen juist. En met die economische mogelijkheid zal men willens of niet moeten rekenen. Jammer dat de socialisten altijd vergeten op deze waarheid die hen toch zeer goed bekend is, de aandacht te vestigen. STADSNIEUWS Textiel-industrie. Door de samenwerkende vereenigingen van Textielarbeiders (store) „Unilas", „De Eendracht" „St. Lambertus" en de Land. Fed. alhier, werden in September de volgende voorstellen gedaan om trent loon en arbeidsvoorwaarden: le. Invoering van de 45-urige werkweek; 2e. afschaffing van huisarbeid; 3e. betaling van over uren als volgt: tot des avonds 9 uur met 25 pet.; na 9 uur tot begin uur volgenden morgeu 50 pet; Zondagsarbeid 100 pet. beven het gewone loon. 4e. doorbetaling van de erkende Christelijke feest dagen, vallende op werkdagen; 5e. 6 (zes) va- cantiedagen met behoud van loon; 6e. instellen commissie van arbitrage; 7e. invoering van Je volgende loonen: Arbeiders: le groep: fantasiewevers, touw- bazen, machinestellers, sterkers, wolsorteerdere, kettinglijmers, spinners, nettenbreiers, drukkers, teekenaars, plaatsnijders, graveurders, machinis ten, voormannen, toezichthouders; loon f35.—- per week. 2e groep: arbeiders in vollerij, ruwerij, etrijko- rij, scheerderij, Wasscherij, ververij, krasserij, schrobbelaars, wolvers, voorslijpers, stokers, ma gazijnwerkers, witwevera. Overigens alle ar beiders niet genoemd in groep 1 of 3: loon f31.— per week. 3e groepsjouwers loon f 27.— per week. Arbeidsters, le groep: kettingscheersters, brei sters, vouwaters, haspelaarsters, stikstera, rand- 6tera. Loon f21.— per week. 2e groep: twijnstera, apoelsters, aanmaakstcra, afzetsters, rijgstera, pluisters, maaastera, naaisters opstrikstera, kriipatere, aanhoudstera, vulsters.trek stera, festonneerstera. Overigens alle ar beidsters niet genoemd in groep 1loon f 19. per week. De leeftijden, waarop do voor bovenstaande groepen bepaalde loonen gelden, worden gesteld voor arbeiders op 21 jaar en voor arbeidsters op 18 jaar. Voor personen jonger dan 21 of 18 jaar wordt voorgesteld de bijgaande loonregeling voor jeugdige personen. Het tarief voor gelijksoortigen arbeid voor mannen en vrouwen meet ongeacht den leeftijd, gelijk zijn. Aan ambachtslieden, werkzaam aan de fabriek, zal minstens het geldend plaatselijk uurloon be* taald worden. Arbitrage-commissio. De commissie bestaat uit 4 leden en 4 plaats vervangende leden. Twee leden en twee plaats vervangende leden worden aangewzen door do .Yereeeniging van werkgevers en de overige door de gecombineerde besturen der Textielorganisaties De commissie heeft tot taak, èventueelo klach ten, betrekking hebbende op de regeling inzake de groepsloonen en de leerlingregeling, welke door een der betrokken organisaties bij haar aanhangig worden gemaakt, zoo snel mogelijk tot eene voor beide partijen te aanvaarden oplossing te bren gen. Do commissie bepaalt zelf de wijze waarop eventueele klachten door haar zullen worden be handeld. Zij hoeft, hot recht een of meer leden van de Vereeniging van Workgevef; als wel een com missie uit de arbeiders en (of) de besturen der Toxtielarbeidorsorganisa^ics in haar midden te laten verschijnen. De commissie kiest uit haar midden een eerste on tweede voorzitter, een van werkgevers- en een van werknemerszijde. Hot eene halfjaar is de werkgever voorzitter, het andore halfjaar do werknemer voorzitter, be last met do leiding der commissievergaderingen. Bij ontstentenis van de eerste, treedt de twee de voorzitter in functie. De commissie heeft recht, wanneer hare loden hot over een bepaalde zaak niet met elkander eens kunnen worden, een onpartijdig voorzitter aan zich toe te voegen. Deze mag noch tot de kringen der Textielondernemingen behooren, noch met de organisaties dor arbeiders in betrekking staan. Voor jeugdige personen werd de volgende rege ling voorgesteld: Tot 14-jarigen leftijd per week f6.— op 14 jarigen leeftijd per weok f 8.—, met periodieke verhooging voor de eerste 2 jaar van 1 gulden per drie maanden en vervolgens 1 gulden per halfjaar, met di enverstande, dat op 21 jarigen leeftijd het groepsloon moet kunnen worden ver diend. Voor vrouwelijke jeugdige personen: tot 14 ja rigen leeftijd por week f 5.50op 14 jarigen leeftijd per week f 7.Periodieke verhoogiag gelijk de mannelijke jeugdige personen, met dit verschil dat op 18-jarigen leeftijd het groepsloon moet kunnen worden verdiend. Bovenstaande regeling zal gelden voor jeugdi ge personen welke niet in tarief loon,werken. Van de georganiseerde patroons is thans ech» ter bericht ontvangen dat de ingediende voorstel len geen redelijke basis voor een bo* spreking kunnen vormen. In verband met de a.s. invoering der Arbeids wet wenschen de patroons thans geen onderhan delingen van zoo ingrijpenden aard. Door de Vereeniging „De Middaghoogte", waarvoor de vorige week Dr. de Hartog uit Am sterdam optrad, wordt dezen winter eene cursus gehouden over: „Christendom en Cultuur". Aan het Zoeklicht. Leiden, 13 October If \0. Binnenkort komen in alle gemeenteleden de begrootingen aan de orde. En met de begrootingen ook de loonen van de gemeente-ambtenaren en degenen die in dienst zijn van de gemeentebedrijven. Mag ik de vrijheid nemen onderstaand^ uitspraak van den Amsterdamschen Soc. Democratischen wethouder, De Miranda in de bijzondere aandacht van dames en hoe ren Raadsleden beleefdelijk aan te beve len: „De wedstrijd, die de velerlei organisa ties ondernemen om den hoogsten gooi te doen, beantwoord door de verschillende politieke partijen met het hoogste bod, schept een verhouding die tot ongerustheid omtrent de toekomst van het gemeenschaps bedrijf aanleiding geeft." OBSERVATOR. De eerste cursusvergadering zal plaats hebben op Vrijdag 15 Oct. a^. in de Nutszaal, waar door Mr. P. H. W. G. van der Helm zal beham deld wordeu „Inleiding en Probleemstelling". Wij verwijzen naar de advertentie in dit nunn mer. Naar men ons mededoelt wordt door de hulp* vereeniging van den Geref. Zendingsbond alhier, voorzitter de heer J. Schippers, secretaris de heer W. Keereweer Jr., op Maandag 18 Oct. a.s. in do Oosterkerk oen Zendingsbidstond go- houden, waarin ds. A. F. P. Pop, predikant te Ameide, zal voorgaan. iMet ingang van 1 November is "bevorderd tot administratrice bij 's Rijks Museum van Na* tuurlijke Historie alhier, mej. A. J. Sleyser, than# machineschrijfster bij dat museum.. Men meldt ons: Het Leid6cho Comité voor de Evangelisatie arbeid in Belgie, mag met voldoening consta- teeren dat do samenkomsten op de dorpen, welko dezo week gehouden worden en waarin ds. Lam wers van Brussel spreekt over: „Zijn overgang van de Roomsche naar de Gorof. Kerk", allerwe- ge succes hebben. Gisterenavond was het. Korkgobouw te Hoofd dorp, waar de spreker door ds. Bouwman werd ingeleid, stampvol. Do gehouden collecte bracht in ronde cijfer# 1300 op. Aan het einde werd ds. Lauwere het laatsto vers van Psalm 134 toegezongen. VoorcTeelen der Invaliditeitswet. Van de Invaliditeitswet kennen de mees ten alleen de schaduwzijde, n. 1. de verplich ting om zegels ne plakken. Laar om di ei de Raad van Arbeid te Apeldoorn een goed werk door ook eens de aandacht te vesti gen op de zonnige zijde der wet. Onder meer worden de volgende gevallen genoemd le. Verzekerde overleden 24 Juni 1920, nadat gedurende 30 weken in het geheel is betaald aan premiën f 18. Na het overlij den werd op 15 September 1320 eon kind geboren, dat tot aan zijn 14de jaar een jaarlijksche rente van f 187.20 zal genieten. 2e. Verzekerde overleden 21 Juni 1920; in dit geval werd weer voor f 18 aan zo gels betaald. Nagelaten werden 2 kinderen, in 1913 en 1915 geboren. Aan weezenrento werd weer toegekend f 187.20 welk bedrag genoten zal worden, totdat het jongste kind 14 jaar is geworden, dus tot aan 1929. 3e. Verzekerde overleden 9 April 1920; aan premiën werd betaald een bedrag van f 11,40. De 6 nagelaten kinderen zullen tot aan 1934 (het jongste kind is eerst in 1920 geboren) een rente ontvangen van f 187.20. FEUILLETON Langs donkere wegen. 132) •Rosie was zeer rusteloos, maar geduldig. Haar keel was droog, zeide zij en zij was lieet en dorstig; dacht die arme mama, dat zij ziek was? en waarom bleef zij daar lig gen, als zij toch zoo moe was? Tante Mary zou hij haar blijven lievo TaDte Mary en haar alles yert-ellon van die zieke kindertjes, die zij in Sloane Court oppaste en van het gebochelde jongetje, dat stierf. „O neen, lieve Rosie!" riep Mary uit met een benauwd gevoel, toen het kind' dit zei- de, want het was een ernstg geval ge weest; typhus was als een plaag op het steegje getallen en had elf -kinderen ge dood. Zij had dag en nacht onder hen gewerkt, en woonde wegens de besmetting later nog geruimen tijd alleen in een armoedig ka mertje, dat Maurice voor haar had! opge zocht. Deze weken kwamen Mary voor als eene nachtmerrie; het was haar alsof zij maanden lang niets gedaan had dan doode kinderen" m hun kistjes te leggen. „Weer een gelukkig kindje", placht zij bij zicfozelve te zeggen, terwijl zij het kalme gezichtje aan aller oogen onttrok. Het kwam haar gespannen verbeelding soms voor, als hoorde zij het klappen van enge len-vleugelen boven de ruwe vloeken uit, om haar heen. „Hij heeft d'e Lammeren in 'Zijme armen vergaderd!" placht zij te zeggen, hij het zien; van de tranen der bedroefde moeders. Zij, nóch (Maurice treurden er over als de kind-eren stierven, maar nu „Noen, lieve Rosie", fluisterde zij zacht; „wij moeten die arme mama niet s/toren! pij moet uw best doen, om wat te slapen"; en Rosio deed gwioorzaam haar best om stil te liggon. Daarna' kwam er beweging in het bed van May. Kon klagend etemme- sfcje verbrak de stiRo. „O, Tante Mary, is het hijha morgen? Ik voed mij zoo ziek!" en /Mary spoedde zich met een kloppend hart naar het bedje van hei kind. May was schreiend en verschrikt wakker ge Worden cn Roeie begon haar zusje te troosten-, maar haar stem klonk zwak en onduidelijk. „Schrei niet, lieve May; het is niet lief om ziek te zijn, en mama vindt het zoo -naar. Zoete kinderen m boeken schreien nooit, als ze ziek zijn." „Maar ik wil niet ziek zijn", antwoordde het arme meisje, terwijl zij overeind: ging .zitten en .er diep ongelukkig uitzag. „Het kwam alle/maal, omdat die hanen van Bee zoo luid kraaiden en dat deed mijn hoofd <zoo'n pijn. Is uw hoofd ook erg, Rosie, en eijt ge niet heel vv.arm?" „Ja, heel warm", antwoordde Rosie met een geduldig stem metje. „Ik geloof niet dat Sadrach, Meshach •en Abednego het warmer hébben gehad", ten Rosie wierp zich weer wanhopig op het tkussen. „O, Rosie is verbrand! arme Rosie is ver brand!" riep May op verschikten toon uit. ,/D neten, niet verbrand, maar ik ben be zig te verbranden", antwoordde Rosie op geruststellenden- toon. Zij was een grappig •kin/d. „Sadrach, Meshach en 'Abednego hadden <iemand bij zich, weet ge May, dus behoef ik niet bang te zijn"; en toen viel zij weer achterover en sloot de oogen. En Mary hoorde haar iets zeggen 'van den Goeden ijerder, en grazige weiden, en stille wate ren, die altijd en altijd door glinsterden. ,Maar dat maakte May nog hanger. „O, Rosie gaat ge sterven O, lieve Rosie, ga toch niet sterveri!" smeekte zij, en poog de om het kussenheen, naar haar zusje te zien. „Ik zal het niet doen, al3 ik het laten kan", antwoordde Rosie zwakker, want haar keel was droog, o zob droog. „Schrei niet meer, May; gij moogt ook wel sterven, als ge graag wilt. Ik zal den Heere Jezus vragen ons ie zanven te ha len." „O, lievelingen, stil! denk aan uwe arme moeder", riep Janet uit van haar rustbed ■opspringend, terwijl haar de tranen over de wangen biggelden. /Mary ging naar Maurice en! maakte hem ■wakker. „De kinderen zijn zeer ziek; ik denk, dat ge Denis te paard naar dokter Radley ■moest zenden", zeide zij. In een geval als dit is er géén tijd te verliezen"; en toen ging zij terug naar de ziekenkamer. Den volgenden morgen, toen Dollie zich kleedde, kwam haav moeder met een zeer ernstig gelaat bininen. „Tk heb juist eten boodschap van de pas torie gekregen", zeide zij. „Arme kleine Rosie en May zijn zeer ziek. Dr. Radley is er juist geweest, en heeft ge/zegd, dat het typhus is; Rosie is het ergst, haar k-eel is zoo ontstoken. Zij hebben beslóten de an dere kinderen naar Mrs. Crowder te bren gen; het is dicht bij; en zij heeft twee le dige kamers. Men kan het huis van uit de pastorieramen zien', dus behoeft Mrs. St. John niet het gevoel te hebben-, dat ze ver van haar weg zijn." „O, Moeder, die arme Tante Mary!" riep DoFLie ontsteld uit. Dit was een treurig vooruitzicht voor hen allen. In de eerste plaats natuurlijk voor de ouders, maar zij kon het niet hélpen, dat zij het eerst aan haar vriendin dacht. „Ja, waarlijk", zuchtte Mrs. Maynard, „zij heeft nu juist werk, dat haar past, om die arme, zieke kinderen op te passen. Den-is vertelde mij, dat Mrs. St. John ge heel ontdaan was, en er zee-r slecht uitzag. Mary kon niet schrijven, maar liet harte lijk groetten en zeggen, dat zij hoopte, dat wij niet al te 'ongerust zouden zijn. limma Ducie heefL beloofd voor de andere kinde ren» te zullen zorgen; zij heeft het reeds eens gehad en is er volstrekt niet bang voor. Zij kwam Mr. St. John in het dorp tegen en ging terstond met hem terug." „Ik wilde, dat ik Mary kon helpen", klaag de Dollie, „maar ik moet aan Grey denken, niiet waar, moeder?" En toen het ontbijt afgeloopen was, troostte zij zich een weinig door vier dichtbeschreven zij dj es aan haar minnaar te schrijven. Er wa% volstrekt geen gevaar voor besmetting, verzekerde zij hem; maar Grey maakte zich niettemin zóó. ongerust, dat hij werkelijk eer. vroegen trein nam en- op zekeren morgen nan heC ontbijt verscheen, en Dollie deed verbleken van plotseflinge verwondering en genoegen. Hij moest dien avond naar de stad terug» keeren, maar hij en Dollie brachten eonigs gelukkige uren samen door. „Tk wilde, dat ik u beiden mee kon ne» men", zeide hij mistroostig, toen hij zich' gereed maakte om afscheid te nemon. Dollie plukte een roós voor liem. terwijl zl| hem met zacht verwijtenden blik aanzag. i (Wordt vervolgd).

Nieuwe Leidsche Courant | 1920 | | pagina 1