Dagblad voor Leiden en Omstreken. BINNENLAND. COURANT ABONNEMENTSPRIJS IN LEIDEN EN BUITEN LEIDEN WAAR AGENTEN GEVESTIGD ZIJN PER KWARTAAL 12.50 PER WEEK10.19 FRANCO PER POST PER KWARTAAL 12.90 Iste JAARGANG. - DINSDAG 12 OCTOBER 1920. - No. 163 BUREAUHOOIGRACHT 35 - LEIDEN. - TELEFOON INT. 1278 ADVERTENTIE-PRIJS PER GEWONE REGEL I 0.22 1/2 DES ZATERDAGS 0.30 INGEZONDEN RECLAMES DUBBEL TABIEA KLEINE ADVERTENTIES van hoogstens 80 woorden 50 cent: Zaterdags 75 cent, bij vooruitbetaling V Democratie en directe actie. Mr. Troelstra zet zijne wanhopige pogin gen om van twee wallen te eten voort. Hij wil niet de democratie overboord gooien. Het door de meerderheid volgens het door de Soc. Democraten zoo vurig be geerde algemeen kiesrecht gekozen Parle ment mag niet verdwijnen. De minderheid mag niet de meerderheid overhcerschen. Maar Mr. Troelstra is behalve democraat o o k en zelfs in de eerste plaat-s, revolu tionair. En nu doet zich een moeilijkheid voor. De overgroots meerderheid van ons volk ,wil van revolutie niets weten. Dat is geble ken bij vorige verkiezingen. En als straks de vrouwen aan de stembus komen, dan zal dit nog duidelijker blijken. De heer Troelstra en daarin staat hij piet alleen verwacht van de volgende' verkiezingen een verzwakking van de revolutionaire groepen. Voor een revolutie is dus nu en in de naaste toekomst van het Parlement, niets to hopen. En dus geen revolutie? Neen zegt de leider van de S. D. A. P., juist wèl. Als het Parlement in zijn tegenwoordi- gen vorm niet de revolutie kan brengen* dan moet zij bewerkt worden door de „di recte actie", van de arbeiders die over het Parlement heen grijpen naar de macht- Dat is volgens Mr. Troelstra een h i s- Itorische noodzak el ij kheid. De politieke, democratie is een hinder paal op den weg naar de revolutie, en dus moet die hinderpaal door de georganiseerde arbeiders worden genomen en op zij gezet. De hceren Vliegen en Schaper die trou wens bij een deel van de partij verdacht worden als niet zuiver in do leer, zijn dit met den groóten leider niet eens. Zij willen vasthouden aan de democra tie. Daartegen komt Mr. Troelstra in verzet. In het populair wetenschappelijk Bij voegsel van „H c t V o 1 k" toont hij aller» eerst aan dat de heeren Schaper en Vliegen in beginsel met hem op hetzelfde standpunt elaan daar zij in bepaalde conflicten de di recte actie toch ook niet afkeuren. Welnu vraagt Mr. Troelstra, op welken grond kan dan worden beweerd, dat in h e t meest beslissen de conflict, de strijd om de staatsmacht zelve, dit wapen niet mag worden gebruikt? Hij geeft toe, tegen den geest ouzer par lementaire democratie gaat de directe actie zeer zeker in. Maar wat wil men als de revolutie nu an- 'ders niet te verkrijgen is! „Voor mij, aldus de heer Troelstra, is het slechts een vraag van practijk, nu ik een maal, tegen het beroep op Parlement, de mocratie enz., in onze eigeu reien in, de al- gemeene theoretische beteekenis en toelaat baarheid van dat middel heb onderzocht er tevens heb kunnen constaleeren dat he1- door de Tweede Internationale is aanvaar „Ik wijs er op, dat ook onze Eonheidsmotie de toelaatbaar heid van „andere danwettige middelen" ter verovering der politieke macht erkent. Indien hiermede niet de directe actie mocht bedoeld zijn, wat dan wel? De zaak komt dus hierop neer, dat Mr. .Troelstra nog wel in s c h ij n aan de de mocratie vasthoudt maar dat hij in werke lijkheid aan de revolutie de voorkeur geeft. En daar hij hierin de steun heeft van het Congres denk aan het congres in den zak! volgt daaruit dat de S. D. A. P. met haren leider op hetzelfde standpunt staat, dat de S. D. A. P. niet is een de-, mocratische, maar een revolutionai- r c partij, die er niet tegen opziet als haar dit profijtelijk schijnt de meerderheid met geweld naar haren wil te dwingen. En aangezien op het „beslissende mo ment" als over het al of niet aanvaarden van de directe actie, moet worden beslist, de leiders weieens het hoofd kwijt zijn denk aan 1918 of om met den heer Heykoop te spreken „het verstand over boord gooien", is het duidelijk dat deze re volutionaire S. D. A. P. een gevaar moet worden geacht voor ons land. Laten we dat geen oogenblik uit het oog verliezen. STADSNIEUWS Jnva-Comité. De 65e Jaarvergadering van bovengenoemde Zendingscorporatie zal niet, 'zooals eerst bepaald was gehouden worden in Zomorzorg, maar op '18 November a.s. dos nam. té 2 uur in een der zalen van „In den vergulden Turk." Tevens ligt het in het plan aan den avond van dien dag nog een samenkomst in de Oosterkerk te houden. Dat nu Leiden deze vergadering zal ontvangen 6taat in verband met eeno nieuwe*en meer omvat tende organisatie van deze Zendiugsvereenjging. Naar wij vernemen wordt de benoeming van een directeur van den geneeskundigen dienst, welk punt in de e.v. Raadsvergadering aan de orde komt, niet zonder spanning tegemoet gezien. Gelijk men weet is door B. en W. als no. 1 op de voordracht geplaatst, de heer M. D. Horst, aits, Conservator aan het laboratorium voor ver gelijkende pathologie der Rijks'Universiteit alhier Het is echter volstrekt niet onmogelijk, du3 Werd ons verzekerd, dat no. 2 van de voordracht, Dr. H. H. van Eijk, arts te Huizen, gekozen wordt. De Soc. Democratische Raadsfractie schijnt be sloten te hebben op den heer v. Eijk hare stemmen uit te brengen en ook in andere fracties zullen waarschijnlijk leden zijn, die dezen candidaat steunen. Het kan dus een eenigszins spannende stem ming worden. ssf Aan den heer R. Riphaageu is tegen. 1 No vember a.s. eervol ontslag met pensioen, toegn-' kend als godsdienstonderwijzer bij de Ned. Herv. Gem. alhier. Tot zijn 77ste jaar heeft hij gear beidmoer dan veertig jaren in de genoemde Ge-= meente te dezer stede. Weldra hoopt de Commis sie voor het Godsdienstonderwijs, een jonge kracht in zijn plaats te stellen iiaast do beide andere godsdienstonderwijzers. Door de Regoering is een ontwerp inge diend om de vergoeding door de Gemoenten aan het Rijk to betalen voor hot innen der opcenten op de personeele belasting te laten vervallen. Wordt dit voorstel aangenomen, en daaraan valt niot te twijfelen, dan zou dit voor onze ge meente oen mindere uitgaaf van f 4000 beteeke- De directeur van bet Post- en Telegraafkan toor alhier, deelt ons mede, dat naar Amsterdam postpakketten weder kunnen worden verzonden on quitautiën weder kunnen worden aangeboden. Naar wij vernemen zal binnenkort door de Evangelisatie der Geref. Kerk alhier (Morschwcg) oen openbare vergadering worden gehouden in do Stadsgehoorzaal, waarin als spreker zal optreden ds. A. Lauwere te Brussel. In het Ziekenhuis alhier is opgenomen P. Br. uit (Rijnsburg die bij oen twist met J. v. M. uit Katwijk a. Z. over een geldzaak, door laatst genoemde met een mes in de zijde gestoken is. -Mevrouw do wed. dr. J. C. G. Jonker al hier heeft aan do bibliotheek der Universiteit al hier, overeenkomstig den wensch van nu wijlen haar echtgenoot den hoogleeraar dr. J. C. G. Jonker, ten geschenke gegeven het wetenschappe lijk deel van diens uitgebreide boekverzameling. waarbij veel van groot belang voor de studie der Indonesische talen. Aan de schenkster is de bijzondere dank der regeering betuigd. Onze lozers zullen zich waarschijnlijk nog herinneren het debat onlangs in den Gemeente raad gevoerd over den bouw van Middenstandswo- ningen en het daarbij door den heer de Lange ontwikkelde denkbeeld, om n.l. ook de particuliere woningbouw aan te moedigen. In verband hiermede vestigen wij de aandacht op een bericht onder „Binnenland" waarin do voorwaarden zijn omschreven waaronder do regee- ring den particulieren middcn6tand6-woningbouw wil steunen. Hedenmorgen om 9 uur vertrokken van het station alhier 80 Duitsche kinderen, die vanwege het Comité van de Nederlandsche Central voor vacantiekinderen uit Duitschland alhier waren verpleegd. Zij keerden via Zevenaar naar hun Vaderland terug. Duurtebijslag Spoorwegpersoneel. De uitbetaling van den duurtebijslag aan het spoorwegpersoneel zal Vrijdag 22 Octo ber plaats hebben. Loonregeling Textielarbeiders. Door de ledenvergaderingen van de ver schillende textielarbeiders-organisaties, werd de nieuwe loonregeling, zooals die door de fabrikantenvereeniging is voorge steld, goedgekeurd. Een nieuw Chr. Hist. Dagblad. Door de Christelijk Historische Partij in het district Haarlemmermeer is, naar ge meld wordt, besloten tot uitgifte van „het Christelijk Historisch Dagblad". O. m. zal voorloopig dit blad worden ver spreid in de gemeenten Haarlemmermeer Sloten (N.-H.), Aalsmeer, Uithoorn, Vinke- veen, Nieuwer-Amstel en Ouder-Amstel. Regecringsstenn Middeiujtandsbouw. De regeering ia bereid den particulieren middenstandswoningbouw te steunen. Zij if bereid een uitkeering a fond perdu te ver strekken van vijf-en-twintig gulden per vierkanten meter vloeroppervlakte voor iedere woning. Daarvan mag de oppervlak te de honderd vierkante meters niet te bo ven gaan, zoodat de middenstandswonin gen, met deze regeeringssubsidie gebouwd, ten hoogste een inhoud mogen hebben van driehonderd kubieke meters. Voor het overige zouden de particuliere middenstandswoningbouwers geheel vrij zijn, ook in de huurbópaling. Wanneer zij van die vrijheid zouden gebruik maken om buitensporig hoogo huren te eischcn en huurders zich daarover bij de autoriteiten beklagen, zal door arbitrage worden be-, paald, hoe hoog de huren in redelijkheid mogen zijn. Naar verluidt, zal door onze gfemeentelij- ko overheid hare meening ten opzichte van dezo regeling worden uiteengezet. Overtreding der Postwet. Eenigen tijd geleden werden van uit Ylis- singen circulaires verzonden, waarin tot fi- nancieelen steun voor het nieuwe ziekenhuis werd opgewekt. Deze circulaires werden verzonden van af het distributiebureau in enveloppes, waarop stond „Uitvoering dis- tributiewet, portvrij". Wegens het onge- frankeerd verzenden dezer brieven, die na tuurlijk niet vrij van port waren, is tegeD den beheerder van het bureau proces-ver baal opgemaakt, en deze werd thans door den kantonrechter veroordeeld wegens over treding der postwet tot f 15 boete, subs. 15 dagen hechtenis. De eisch was f 25 boete. De Invaliditeitswet. Het komt vaak voor, dat aan een arbei der inlichtingen moeten worden gevraagd waarom op de door hem ingeleverde rente- kaart een of meer zegels ontbreken. Uit het antwoord blijkt meermalen, dat geen zegel geplakt behoefde te worden, om dat de arbeider ziek was en dp werkgever geen loon behoefde te betalen- of wel om dat de arbeider werkloos was wegens gebrek aan werk, werkstaking enz. Het vragen van inlichtingen kost echter tijd en papier, terwijl de arbeider veelal niet meer in staat is juiste inlichtingen te verstrekken. In verband biermede wordt er de aan dacht op gevestigd, dat het thans toegela ten is in het vak, waarop geen zegel ge plakt wordt, de reden te vermelden, waar om geen premie verschuldigd is, door in dat vak te plaatsen een der woorden „ziek", „werkloos", „werkstaking" enz. Als bewijs dat die mededeeling juist is, behoort de ar beider bij dat woord de eerste letter van zijn familienaam te plaatsen. Wanneer de arbeider voortaan hiermede rekening houdt, wordt hemzelf en den Raad van Arbeid moeite bespaard, daar het vra gen van nadere inlichtingen dan overbo dig is. Krnisbessenstrniken. Voor den invoer van kruisbessenstruiken in Zweden moet een certificaat overgelegd worden, waarin verklaard wordt, dat alle struiken ontsmet zijn door zorgvuldige be spuiting met of indomlceling in een For- maline-oplossing. De ontsmetting moet kor ten tijd voor de verzending onder toezicht van een technischen ambtenaar of contro leur bij den Phytopathologischen dienst plaats vinden. Clemenccau in Indië. Men meldt uit Ned. Oost-Indië, dat Cle- menceau zal uitgenoodigd worden, zich ge durende zijn verblijf in Indië te beschouwen als gast van de Indische regeering. De eer ste gouvernements-secretaris, de heer Gh Weiter, zal Clemenceau worden toegevoegd Bezocht worden Batavia, Buitenzorg, Ban doeng, Malabar, Djocdja, Solo, Soerabaja Bali, Padang, Fort de Koek en Medan. Eén-manstram wagons. In de jongste gemeenteraadszitting van Amsterdam heeft wethouder Wierdels me degedeeld, dat daar ter stede proeven zul. len worden genomen met de „One mans car" de tramwagen die alleen een bestuurder noodig heeft en waar het publiek automc* tisch zijn kaartje betaalt. Indertijd^ heeft de directeur van de ge meentetram te Amsterdam, deze wagens in verschillénde Amerikiymscho steden bezich tigd en zich omtrent hunne exploitatie op de hoogte gesteld. In verband met de proefneming, welke zal plaats hebben, is met een wagenfabriek te Breslau en een electriciteitsfabriek te Berlijn in onderhandeling getreden. Aardappelen naar België. Uit Brussel wordt gemeld d.d. 11 dezer: Heden worden de grenzen opengesteld voor het ontvangen van onbeperkte hoe veelheden aardappelen uit Holland. De eer ste zending bedraagt twee millioen kilogram tegen een vermoedelijken prijs van dertig frank de honderd kilogram. Reeds zijn een twaalftal groothandelaars uit de omgeving van Terneuzen voor den verkoop van aard appelen op de beurs van Brussel versche nen. De invoer van aardappelen uit HollanrJ zal hier de prijzen aanmerkelijk doen dalen. Men betaalt hier thans 55 frank de 100 ki- Postzegclveiling. Men meldt uit Amsterdam: Omringd door een schat van bloemen, opende de firma Booleman Zaterdag da 50ste postzegelveiling met een der meest zeldzame verzamelingen van Nederland en Koloniën van uitsluitend ongebruikte post zegels. Bij het begin der veiling deelde da. suctionaris mede, dat voor de geheele col lectie ook een gecombineerd bod was inge komen, zoodat het geheel van de talrijk liefhebbers zou afhangen, of dit al dan niet zou worden toegewezen. Met klimmende be langstelling werd dan ook het resultaat af gewacht en aan het einde der veiling bleek, dat voor f 20. 000 te zamen was geboden. De belangrijke verzameling werd ten slotte aa# één liefhebber voor' f 20.400 toegewezeu Post-, telcgr., telef.-pcrsoneel. De tijdelijke voorzitter van den raad van ministers heeft gisteren een korte audiëntie verleend aan de vertegenwoordigers van den R. K. Bond van post-, telegraaf- en te lefoonpersoneel St. Petrus en van den Chr. Bond Door Plicht tot Recht. Zij kregen den indruk, dat de regeering zich op het oogenblik ernstig bezig houdt met het vraagstuk der tractementsregeling, en dat 6poedig de oplossing is te verwachten. Uitvoering Schcuxwet 1918. De lijst der schadeloosstellingen, inge volge de Scheurwet 1918, voor perceelen in de prov. Zuid-Holland, ligt voor belangheb bende hypotheekhouders ter inzage ten kan- toere van het Prov. Productiekantoor voo^ de prov. Zuid-Holland, Carel van Bylandt- laan 10, 's-pravenhage, van 21 tot en met J 27 October op eiken workdag tusschen 9 en 12 uur voorm. Rijk en Gemeenten. Ingediend is een wetsontwerp tot intrek king van de wet van 21 December 1852. Krachtens deze wet zijn provinciën en ge meenten het Rijk een vergoeding verschul digd van 2,5 pet., van het bedrag dat aan opcenten op 's Rijks belastingen te barer behoeven wordt geheven. De Regoering wenscht deze vergoeding te doen vervallen, als strijdig met het beginsel, dat waar Rijk en gemeente elkaar krachtens tal van wet telijke voorschriften zonder vergoeding diensten bewijzen, het verstrekken van hulp in het belang der gemeenten eveneens kosteloos behoort te geschieden. De intrek king komt het Rijk op pl.m. f 500.000 te staan. Wijziging Ziektewet. De Hoogen B aad van Arbeid heeft in een Zaterdag j.l. gehouden vergadering een proad-» vies van zijn commissio voor de arbeiders-» verzekering tot wijziging van de Zicktewot-Talma behandeld. De Raad besloot den Minister van Arbeid in overweging te geven, alvorens tot overhaaste invoering van de Ziektewet over te gaan, met spoed oen onderzook te doen instellen naar het aantal arbeiders, dat thans krachtens collectieve arbeidsovereenkomsten of andere re gelingen op ziekengeld-uitkoeringen recht kan doen gelden, op welke wijze deze uitkeoringen zijn geregeld en in verband met de resultaten voor dat onderzoek te overwegen, of invoering van da Ziektewet nog wol gewcnscht is. De Raad acht het immers niet uitgesloten, dat zal blijken, dat de voorkeur zal moeten worden gegeven aan een geheel andoro regeling der zie- kengeld-uitkeering, waarbij do uitvoering wordt, ter hand genomen door de werkgeversvereni gingen in samenwerking met de vakcentralen, terwijl de wet, zich zou bopalen tot het opleggen aan den werkgever van de verplichting, om den arbeider in geval van ziekte gedurende een bo» paalden tijd ziekengeld uit te keeron. Een groote minderheid van den Raad achtte do instelling van een dergelijk onderzoek niet moor noodig on was van oordeel dat met de invoering van de Ziektewet niet langer getalmd moest wor den. Zij wijst er op dat vole arbeiders thans stel lig nog niet aanspraak kunnen maken op zicken- gelduitkeeringen en dat do door de meordorheid van den Raad aangegeen regeling toch niet allo arbeiders zal omvatten. FEUILLETON Langs donkere wegen. 131) „Vervelende Rosie!" riep Boe veront waardigd uit. „Ik kraaide niet a's de ha nen, vader; en als het kleine varkentje uil de ark komt, moet het knorren, weet ge!" Ja, en dan blaft Snap", klaagde Rosie, „en llatity begon te lachen, cn toen1 zong de ka narie maar steeds door!" „Mijn arm klein meisje!" riep Tante Ma ry medelijdend uit, terwijl zij zacht haar hand op het voorhoofd van het kind legde. „Maurice vindt ge niet, dat. wij de kana rie in de kamer van- Lettice kondeni zetten)? en misschien was liet goed, als Snap eens ,ccn beetje ging wandelen." En toen Mau rice aan haar verlangen voldeed, zei de zij ernstig: „Nu, Bee, nu moet ge heel stil zij-n, of Biddy moet u ook wegbrengen", want de trouwe Biddy was hen naar de pastorie gevolgd. Bee keek beleedigd. -Moe ten de koeien dan in het geheel niet loeien, Tante Mary die arme koeien?" „Zeker niet, Bee." ,jEn de leeuwen niet brullen?" „Natuurlijk niet. De zon gaat onder cn liet is tijd voor alle goed'e kinderen en die ren, om naar bed te gaan", antwoordde de oit v er bi d d e l'l'i j k e Tante 'Mary; na welke duidelijike toespeling Bee in eens zoo stil werd als een muisje, en onhoorbaar hare beestjes in en uit de ark liet komen. Maurice -keek tevreden rond en toen hij terug kwam cn scheen noode te scheiden. „Zoo, nu is het beter, lieveling", zeide hij, terwijl hij Rosie onrustig gadesloeg. Het trof hem plotseling hoe bleek en zwak zij er uitzag. ,Ik ben a'ltifd beter, als die lieve Tante Mary bij mij is", antwoordde 'Rosie, terwijl zij de hanid van Mary naar zich toetrok en die kuste. Het, tooneel'tje scheen Maurice zeer te treffen. „God zegene u alten, kinderen!" zeide lxij, toen de stem zijiner vtquw hem riep. Hij keek nog eens achterom, toen hij die kamer verliet. Bee was stil op Mary's schoot ge kropen; Rosde liefkoosde haar hand nog; Hatty had een klein stooltje aan hare voe ten' getrokken en Letice stond naast haar. „God zegene hten allen, en haar cvk!" fluis terde Maurice, terwijl hij deur s^pot. HOOFDSTUK XL. Mary was nog op haar post, toen zij 's avonds terugkwamen'. Toen de- buiten deur openging, liep zij zachtjes naar bene den, en volgde hen in de studeerkamer. Janet, die er ontstemd en imoe uitzag, was in een armstoel neergevallen. De avond was benauwd geweest; er broeide een on weer. De Dean was druk en -een weinig doof geweest; het diner vervelend en laDg; Janet had in het geheel geen pleizier ge had, zij had naar huis verlangd cn zich on gerust gemaa'kt over de kinderen. „Wij hebben een rustig avondje, gehad", begon Mary aarzelend. „Wij hebben al onze geliefkoosde verzen gezongen tenminste Lettice, Hatty en ik en toen heb ik voor gelezen en) hebben wij wat gepraat. Rosie leek beter en was slaperig, maar nu was zij juist erger en had zich heel ziek ge voeld!" Janet sprong zenuwachtig op. 'Al haar vermoeidheid was erge ten en zij gevoelde zich zeer angstig. „O, Maurice, laat als 't u belieft den dok ter halen'", smeekte zij. „Ik bob den geliee- lcn avond zoo'n akelig gevoel gehad, juist alsof er iets gebeuren zou. Rosie is nog nooit zoo geweest"; en de oogen van Janet vufden zich met tranen. „Onzin, kind!" antwoordde haar man vriendelijk; „gij zijt oververmoeid; maar toch melkte Mary op. dat hij ernstig keek. „Laten wij eens naar boven gaan en naar haar zien. Als liet niet zeer noodzakelijk is, wilde ik dokter Radley op dit uur .niet gaarne meer storen"; en toen volgden zij Mary. May lag half wakker. Zij zeide: „Goeden nacht, lieve mama", toen Janet haar voor bij ging; maar Rosie woelde rusteloos in haar bedje. Zij was verhit en koortsig; hare oogen hadden een vreemde uitdrukking, toen zij lien aannag. „Wie wilde ook weer een teug koud wa ter hebben, om zijn tong te verkoelen, tan te Mary?" Vroeg zij, toen haar tante haar wat hooger op het kussen 'legde. „Ik denk er voortdurend over en kan het mij niet herinneren; iemand1 in den Bijbel." „Zoudl ge gaarne "wat water willen heb ben'?" vroeg Mary en Janet'keek haar man verschrikt aan. „O, zij is ziek, zeer ziek!" riep zij uit, vergetende dat Rosie haar hoo- ren zou. En Maurice zeide: ,yStil!" maar even later fluisterde hij Mary toe, dat hij dokter Radiley ging halen. Maar hun bezorgdheid zou dien nacht niet verlacht worden. Dokter Radley was naar een verafgelegen dorp geroepen en zou eerst tegen dien morgen terug komen. Janet was diep verslagen over dit uitstel. „Wat zullen wij beginnen, al9 zij erger wordt en wij geen dokter hebben?" riep zi^ uit. „En wij weten .niet wat wij voor baar kunnen doen." „Dokter Radley zal er morgen beter over kuniben oordeelcn', antwoordde Maurice zeer ernstig, want hij en Mary vreesdens dat het kind) typhus zou krijgen. Mary was er zeker van; zij wist, dat zij zich niet vergiste, maar wilde de arme moeder niet nog on'geruster maken. Zij beproefde Janet te ondervragen naar de afgeloopen week, waarin zij gezegd had, dat het kind niet wel was, maar Janet rook terstond lont. ,G> ik ben er zeker van, dat gij denkt, dat zij zeer ziek is; dat zij een zware ziekte zal krijgen! Ik had haar niet moeten ver laten; ik had dokter Radley eerder moeten laten halen, maar ik dacht, dat het maar van voorbijgaanden aard was en 'Maurice scheen er zich in het geheel niet ongerust over te maken." „Ik evenmin, vóór een uur geleden", antwoordde Mary rustig; „en toen zond ik eén briefje aam Doliüe, om te zeggen dat ik vannacht hier bleef. Nu Janet, gij moet verstandig zijn en naar bed gaan en ik zal bij Rosie opblijven. Denk er aan, dat go zeer vermoeid zijt en' als het kind werkelijk ziek wordt, zult ge al uwe krachten noodig hebben voor de volgende dagen." Maar hoe Mary praatte en Maurice smeekte, zé; konden Janet niiet bewegen de kamer te verlaten. Het eenige wat zij wel wilde om hun genoegen te doen, was haar morgen japon aandoen en op een' canapé gaan lig gen aan het voeteneind van May's bedje. Toen Maurice zich terugtrok, angstig over den toestand van zijn lund*, lag zij met wijdgeopende oogen naar (Mary te kij ken, die bij Rosie zat. (Wordt vervolgd).

Nieuwe Leidsche Courant | 1920 | | pagina 1