Gemeentelijke Aankondigingen. Gemeentelijke Vischverkoop De Burgemeester van Leiden brengt ter (kennis van de ingezetenen, dat heden avond (Zaterdag) van 510 uur aan den Gemeentelijken Vischwinkel (Vischmarkt) verkrijgbaar is SCHELVISCH u i 0.10, GRCOTERE SCHELVISCH f050 en SCHOL f 0.2G per pond. N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. Leiden, 25 September 1920. Uitreiking van Suikerkaarten. De Burgemeester der Gemeente Leiden brengt ter algemeene kennis dat a.s. Maandag 27 September een aanvang zal (worden gemaakt met de uitreiking van Suikerkaarten voor het 5de tijdvak. Deze uitreiking geschiedt uitsluitend op vertoon \an de Levensmiddelenkaart en wel: Aan het Broodbureau Nieuwe Rijn, 's morgens van 912 uur, 's middags van 25 uur en s avonds van 79 uur. Aan de volgende Hulpposten: Stadstimmerwerf, Galgewater, Reinigingsdienst, St. Jacobsgracht, Openbare School, Prins Hendrikplein op den Maresingel, 's morgens van 912 uur en 's middags van 25 uur. De laatstgenoemde post is bestemd voor hen wier kaart is afgestempeld „post Gas fabriek of Oude Heerengracht". De uitgifte zal geschieden voor hen wier kaart is afgestempeld „Post Nieuwe Rijn": Dinsdag 27 September no. 1-2000; Dinsdag 28 September no. 20014000; 'Woensdag 29 September no. 40016000; Donderdag 30 September no. 6001 en hoo. ger. Voor hen wier kaart is afgestempeld voor een der hulpposten: Maandag 27 September no. 1900; Dinsdag 28 September no. 8011SC0; Woensdag 29 September no. 18012700; Donderdag 30 September no. 2701 en hoo- ger. Deze uitreiking geldt niet voor hen wier kaart is afgestempeld met de woorden „te adviseeren". Daarvoor zal tijd en plaats nader worden bekend gemaakt. De Suikerkaarten voor kinderen beneden één jaar kunnen worden ontvangen op vertoon van het troüwboekje en levensmid delenkaart; cck voer het ontvangen daar van zal ©3D, nader tijdstip worden bekend gemaakt. Een ieder is verplicht zich aan boven staande regeling te houden en onmiddellijk na in ontvangstname der kaarten te over- tuigen dat het juiste aantal ontvangen is. Aan later inkomende reclames kan geen gevel q worden gegeven. 'Aan kinderen beneden 14 jaar worden geen kaarten uitrereikt. N. C. DE GIJSELA AIR, Burgemeester. Leiden, 25 September 1920. BEGROOTING. Burgemeesters en Wethouders van Lei den brengen ter algemeene kennis, dat, ingevolge artikel 203 der Gemeentewet, de begrooting der plaatselijke inkomsten en uitgaven voor den dienst 1921 aan den Raad is aangeboden, op de Secretarie dezer gemeente voor een ieder ter inzage is ne- dergelegd en in druk, tegen betaling der kosten, algemeen verkrijgbaar zal worden gesteld. N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, den 25 September 1920. Verkoop van flanel en katoen. De Burgemeester van Leiden brengt ter algemeene kennis, dat voor inwoners van Leiden, op Maandag 27 September a.s. des morgens van 912 uur in de WAAG alhier zullen worden verkocht prima zware witte Katoen en prima winlerflanel ■tegen den prijs van: Witte katoen, per 10 el f 5.90 Flanel, per G el f 3.97,5 N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. Leiden, 25 September 1920. Apotheken die tot en met Zondag op Maandagnacht eiken nacht en des Zondags geopend zijn: H. J. M. Proot, Maarmanssteeg 17, Tel 435. G. F. Prijst, Steenstraat 35, Tel. 136. Lichfen ops 26 Sept. 28 Sept. Rijwiel- en Motorlampen 7.23 7.19 Rijtuiglantaarns 7.53 7.49 leen of met familieleden een winkelzaak drijven, boven degenen, die met vreemd personeel werken, dat onder de Arbeidswet valt. Wijl nu het wetsontwerp op de win kelsluiting nogbij het departement van Landbouw in bewerking is, heeft Minister Aalberse besloten de nadere regeling van de uitvoering der Arbeidswet voor zoover het de winkels betreft, voorloopig te laten Fusten. u._ De ocstcrquacstic en de Regccring. Gemeld wordt dat de Minister van Fi nanciën aan de Nederlandsche Vereeniging van Vischhandelaren heeft bericht, dat-hij, gelet op den stand der zaak, momenteel geen aanleiding vindt om de burgemeesters van Ierseke en Bruinisse te doen hooren. hetgeen de organisaties ter Roosendaal- eche samenkomst hadden verzocht. De Minister heeft intusschen in verband met de gehouden audiëntie medegedeeld, dat hij met belangstelling uitziet naar het toegezegde adres, hetwelk heden aan den Minister werd verzonden. Behalve aan dc Ministers van Financiën pn Landbouw, wordt de uitvoerige Memo rie eveneens toegezonden aan den Minister van Buitenlandsche Zaken, daar de export belangen in groote mate bij de regeling be trokken zijn. Over den inhoud van het adres zullen nadere mededeelingen geschie den. De Codro-kwestie. De verkóoping der fabrieksgebouwen van de N. V. „Codro" zal 13 October a.s. plaats vinden, ter plaatse, dus te Noordwijkerhout Zooals onze lezers weten, is door „Codro" een proces begonnen tegen den S-taat der Nederlanden, waartoe aanleiding was het feit, dat dc tegenwoordige Minister van J.andbouw, 'Handel en Nijverheid, weigert de financieele verplichtingen na te komen, die zijn voorganger, Minister Posthuma, aanvaard had, volgens de eisc'heres. Het einde van dit proces is voorloopig nog niet *tc zien. In Januari werd de dag vaarding tegen den Staat uitgebracht De procureur van eischeres verzocht daarna inzage van het advies van den landsadvo caat. Dat werd aanvankelijk geweigerd en pas in Juli j.l. toegestaan. Zulk een loop van zaken bevordert echter de spoedige afdoening van het proces begrijpelijkerwijs niet. Idenburg Kamerlid? Naar de Chr. Amsterdammer verneemt moet het de bedoeling zijn de vacature- Kuyper te doen vervullen door de verkie zing van den heer A. W. F. Idenburg, oud minister van Koloniën. Diens gezondheids toestand is gelukkig weer van dien aard, dat deze hem niet beletten zal een e. v. ver kiezing tot Eerste Kamerlid te aanvaar den. Vrijwillige ouderdom sverzekering. Aan het Nederl. Correspondentiebureau in Den Haag wordt geschreven: Nog 6teeds zien vele instellingen van weldadigheid, vooral' vele diaconieën niet in. welk een vruchtbaar arbeidsveld de vrij willige ouderdom6-verzokering voor haar biedt. Duizenden, die niet onder de ver plichte verzekering vallen ingevolge de In validiteitswet zijn niet in staat de premie voor de vrijwillige ouderdom6verzekering te betalen. Deze groep van personen, die uit den aard der zaak de economisch aller zwaksten omvat, zal geen ouderdomsrente ontvangen en dus op den ouden dag aan gewezen zijn op steun van gemeentewege of van particuliere instellingen. Indien voor deze stakkers een vrijwillige ouderdoms- verzekering wordt gesloten, zullen vele weldadigheidsinstellingen door het betalen van een betrekkelijk geringe weekpremie haar uitkeering later belangrijk kimnen verminderen, als de bedeelden in het genot van ouderdomsrente zullen gesteld zijn. Door overleg tussehen de instellingen van weldadigheid en de Raden van Arbeid kan op dit gebied zeer veel bereikt worden. Dat de laatstgenoemde colleges tot dit overleg en het geven van inlichtingen en medewer king bereid zijn, mag men zonder eenig voorbehoud aannemen. Antirevolutionaire Kamerclub. In de vergadering van de Antirevolutio naire Kamerclub werd het bestuur herko zen, zoodat dit blijft bestaan uit de heeren: Mr. V. H. Rutgors, Voorzitter; J» v. d. Mo len, 2e Voorzitter; J. Schouten, Secretaris. Bijslag werkloozcnkassen. De bonden van bouwvakarbeiders hebben van den Minister een aanschrijving ontvan gen, dat in het algemeen zal worden terug gekeerd, ten opzichte van den door het Rijk en de Gemeenten te verleencn bijslag aan de werkloozenkassen, tot het normale per centage van 100. Met 2 October zullen dien tengevolge vervallen voor de bouwvakken de door den minister telkens opnieuw ver lengde verhooging tot 200 pet. Drukwerk uit Duitschland? Het Tweede Kamerlid H. G. M. Hermans heeft aan den Minister van Binnenlandsche Zaken de volgende vragen gesteld: Is het juist, dat het Centraal Bureau voor de Statistiek drukwerken in Duitsch- land bestelt en dat langs officieelen weg bij de hoofden van meerdere takken van 'e Rijks dienst er op aangedrongen is, om eveneens hun drukwerken in Duitschland te laten vervaardigen? Zoo ja, kan de Minister hieraan zijn goed keuring hechten? De Invaliditeitswet. Voor het kantongerecht te Middelburg is tegen een landbouwer uit Grijpskerke die geen zegels plakte en een ambtenaar van den raad van arbeid den toegang tot zijn hofstede weigerde en hem geen inlichtingen wilde geven, 32 maal f 2 en nog eens f 15 boete gevorderd. Twee personen uit Middelburg, die ver keerde inlichtingen gaven, hoorden f 25. eischen. BUITENLAND. PAUL DESCHANEL. '6 Werelds vreugd gaat ras voorbij. Dat heeft Paul Deschanel ervaren. Hij was een bekwaam publicist, een ge vierd redenaar als weinigen en in het staatkundige leven van de Fransche repu bliek nam hij een eerste plaats in. Toch was zijn eerzucht niet bevredigd. Hij wilde hooger klimmen. Eerste burger van Frankrijk te wor den, dat was zijn ideaal. Dat was bet waarnaar hij hunkerde vele jaren lang. En het ideaal werd bereikt. Deschanel werd tot president gekozen met een grooter aantal stemmen dan één van zijne voorgangers voor hem. Maar ook aan hem werd bewaarheid het woord van den Zanger uit de oudheid: „De dagen des menechen zijn als 't.gras; gelijk een bloem des velds alzoo bloèit hij; als de wind daarover gegaan is zoo is zij niet meer en hare plaats kent. haar niet meer." Nauwelijks stond Deschanel in het Ze nith van zijn roem toen het bericht kwam omtrent zijn geheimzinigo val uit een spoortrein. Langen tijd heeft hij nog geworsteld te gen de ziekte die zijn geestelijke kracht on dermijnde en zijn zenuwgestel sloopte. Maar eindelik moest hij het opgeven. O. het zal een droeve worsteling zijn ge weest daar in het kasteel van Ramboullct. Maar tenslotte werd Deschanel toch ge noodzaakt zich terug te trekken en van zijn hooge waardigheid afstand te doen. En op den dag dat Millerand tot presi dent werd gekozen werd Deschanel naar een sanatorium voor zenuwlijders overgebracht. Een tragisch einde Slechts weinige personen, zoo melden de bladen, hadden zich bescheiden opgesteld aan den ingang van de oprijlaan va# het kasteel, dat gehuld lag in een zachten na jaarsnevel. Om half een verliet een automobiel het kasteel met de kinderen van den ex-presi dent. Tien minuten later reed een andere auto voor. Deschanel zeer bleek en vermagerd, kwam naar buiten, gesteund door mevrouw Deschanel en den heer Brice, zijn schoonva der. Men hielp hem instappen en wikkelde hem in een groote reisdeken. Deschanel wierp een laatsjen blik op de historische residentie, waarna de auto lang zaam wegreed langs de enkele toeschouwers die den afgetreden "president eerbiedig groetten. De Ministers-crisis in Frankrijk al6 gevolg van de verkiezing van Millerand tot president is reeds weer opgelost. Georges Leygues is opgetreden als voor zitter van den ministerraad en als minis ter van Buitenlandsche Zaken. Georges Leygues is 63 jaar oud en gedu rende 35 jaar Kamerlid. Hij was te zijner tijd journalist, letterkundige en dichter. In 1885 voor de eerste maal als afgevaardig de voor Yilleneuve-sur-Lot gekozen, werd hij zedert dien zonder eenige onderbreking herkozen. Zesmaal was hij minister, onder meer van 1899 tot 1902 minister van Bin nenlandsche Zaken onder Waldeck Rous seau. De laatste maal maakte hij al6 minis ter van Marine gedurende den geheelen duur van het minister ie-Clemenceau deel uit van het kabinet. Ook fungeerde hij eenigen tijd als vice-president van de Kamer. Hij be hoort tot de links-republikeinen. Dc mijnwerkers-staking in Engeland zal waarschijnlijk niet uitbre ken en a 1 s ze uitbreekt dan is zij reeds bij voorbaat verloren. De verdeeldheid onder de mijnwerkers-lei ders is van dien aard dat een waarlijk a 1- gemcene staking niet. meer te vreezen is. Het is een verschrikkelijke warwinkel ge worden een warwinkel, waaruit geen groote aaneengesloten actie meer ontslaan kan. Feitelijk was het gevaar voor „een na tionale ramp" al van de baan, toen Smillie c. s. hun befaamden eersten eisch de prijsverlaging van de huisbrandkolen die een sterke politieke tint droeg, en dc actie het karakter van een machtsgreep gaf loslieten. Sindsdien is men gaan onderhan delen over de vraag, of ecri loonsverhoo^ ging van twee shilling per dag onmiddellijk toegestaan zou worden, of aan een onpar tijdig scheidsgerecht worden onderworpen. De regeering, zich 6terk voelende in het bewustzijn van de haar steunende publieke opinie en met de wetenschap dat een staking bovenal een ramp voor de arbei ders zou worden, zoodat de positie der leiders inderdaad zwak was de regee ring hield vast aan het scheidsgerecht-voor stel. Zij handhaaft dit nog, en ten einde een oplossing to vergemakkelijken heeft minis ter Bonar Law het uitgebreid met de vol gende toezegging: „Een datum wordt vast gesteld waarop, indien een zekere produc- tiegrens (die niet hoog zal worden gesteld) overschreden is, een loonsverhooging zal worden toegekend". Pessimisme in Duitschland. Er gaat, naar uit Berlijn wordt gemeld, over Duitschland een golf van moedeloos heid en pessimisme. Met verlangen had men dezen herfst zien komen. Men had gehoopt, dat de herstel- brengende tijd zijn weldadigen invloed zou doen gevoelen, als de rijke wereld-oogst overal het voedsel-tekort zou doen vermin deren en zoowel overwinnaars als overwon nenen een oogenblik gelegenheid zou geven om andere dingen dan de zorgen over het dagelijksch brood te denken. De door vijf jaar roofbouw uitgeputte Duitsche grond heeft deze verwachting niet vervuld en ook bij de overwinnaars schijnt het herstel nog niet zoo ver te zijn gevor derd, dat zij den overwonnenen de helpen? de hand kunnen reiken. De teleurstelling is hier te grooter naar mate de verwachtingen hooger gespannen waren. Zij doet haar terugslag op ieder ge bied gevoelen. Zuid-Afrika. De voortgaande ontwikkeling van de Zuid-Afrikaansche veeteelt kan niet beter worden geïllustreerd dan door de prijzen, welke do boeren besteden om in het bezit te komen van zuiver fokvee. Een boer in het Kaapsche district Burgersdorp heeft on langs een ram en 55 ooien uit Australië ingevoerd, welke dieren hem tezamen 3080 pd. et. hebben gekost. Voor den ram alleen betaalde hij bijna f 13000. Aan lager wal. Door Gen. Chr. De Wet is de stoot ge geven tot een publieke inzameling van gel den ten behoeve van Gen. Manie Maritz, den uit den Zuid-Afrikaanschcn oorlog be kenden rebellen-commandant, die in het be gin van den Wereld-oorlog verzet pleegde tegen dé Zuid-Afrikaansche Regeering, toen deze zich opmaakte om Duitsch Zuid-West- Afrika te veroveren. Gen. Maritz is later naar Angola, en verder naar Portugal ge vlucht, doch woont tegenwoordig te Ham burg. Hij i6 geheel geruineerd. In Oekraine is een staking van spoor wegarbeiders uitgebroken in de door de bolsjewiki bezette streken. Zelfs de mili taire treinen rijden niet meer. De spoorweg arbeiders weigeren geld van de sovjets aan te nemen. Hardnekkige gevechten hebben plaats tussehen de spoorwegmannen en de roode troepen. Naar uit Warschau word gemeld, zul len talrijke functionarissen van het Pool- sche ministerie van buitenlandsche zaken ontslag krijgen. Ook zal er een belangrijke wijziging gebracht worden in den buiten- landschen dienst, vooral wat de consulaten betreft. TalrijlfB Russische vluchtelingen zijn sinds eenigen tijd in Finland aangekomen. Zij worden door de Finsche autoriteiten ge ïnterneerd. Zij zullen nu bij het herstel lingswerk in Frankrijk dienst doen en een groot aantal hunner is reeds daarheen ver trokken. In dc mijn Roland zijn naar men zegt sedert eenigen tijd zes gewezen stuurlieden ter koopvaardij, die den oorlog als zeeoffi cier mede gemaakt hebben, als gewone mijn werkers werkzaam. KERK EN SCHOOL. NED. BERV. KERK. Beroepen: Te DokkuraB. ter Baar Dz., te Oosterwolde (Fr.) Te Nijkerk (G.), B. Hol land te Kampen, Bedankt: Voor Oostkapelle (toez.), J. van der Grient te Maassluis. GEREF. KERKEN. Beroepen: Te Delft ((vacature ds. Kuiper) H. S. Bouma te Leeuwarden; vacature ds. Ploos v. Amstel) A. Boeneveld te Nijkerk. Te Ylst P. Hekman te Gorredijk. CHR. GEREF, KERK. Aangenomen: Naar Bunschoten, P. J. de Bruin, ennd. te Apeldoorn. Ds. C. dc Wet, geref. predikant in Zuid- Afrika heeft namens do Geref. Kerken der Kaap kolonie aan mej. Kuyper een bedrag van ruim f1900 ter hand gesteld ten behoeve van den Christclijken arbeid ter leniging van den volke- nood in Duitschland, Oostenrijk en Hongarije. Nageilachtenis-Ds. J. Sikkel. Door Prof. F. W. Grosheide werd mot de heeren Prof. Anema te Zandvoort, Ds. K. Fern- l'.out, Mr. Grosheide, J. Bal huizen, H. Munnilc. allen to Amsterdam, Ds. H. Brouwer te Heem stede, Ds. J. C. Rullmann te Utrecht, Mr. G. van Baren te Schiedam, Dr. K. Dijk en J. P. Thierry, beiden te 's-Gravenhage, van gedachten gowisseld over de vraag, hoe het best do nage dachtenis van Ds. J. C. Sikkel te eeren. Ds. Netelenbos. In het „Amsterdamsch Predikbeurten- blad" schrijft de Herv. predikant Ds. Oort- huys: De Synode der Geref. Kerken heeft ge oordeeld, dat*wel vele fouten gemaakt zijn in de kerkelijke procedure tegen Ds. Nete lenbos, maar dat uit de schriftelijke en mondelinge onderhandelingen is gebleken dat Ds Netelenbos, inzonderheid in zijn Schriftbeschouwing, van de Belijdenis der Kerk afwijkt en alzoo als predikant in een Kerk, die bij deze belijdenis volhardt, niet kan gehandhaafd worden. Ilc meen, dat dit juist is. Dc witte das. Geknipt uit een Synode-schets van prof. Grosheide in „Noord-Hollandsch Kerk blad": „De Voorzitter heeft wat nieuws! Zelfs een Generale Synode van de Gereformeer de Kerken in Nederland kan niet aan den hooggeroemden en veelge6maden polsslag van den tijd ontkomen. Als vroeger de Voorzitter der Synode wettig verkoren was en zich huiswaarts had begeven, om daarna terug te keeren en een zitting te gaan lei, den, dan deed hij dat gesierd met een witte das. Toch, Van der Munnik doet het er thans zonder. Het is zeker ook tot hem doorgedrongen uit dat welbekende boekje ik meen nog eens aanbevolen in „De Heraut" dat alleen aansprekers en sup poosten (de schrijfster kende zeker geen Gereformeerde dominees in ambtsgewaad) do eigenaardigheid hebben om bij een ge- kleede jas een witte das te dragen. Zal de volgende Synode ons een jacket met ge streepte broek brengen?" Uit de Omgeving OEGSTGEEST. Hedenavond 7 uur opent de firma W. J. Woestenburg. te Oeg6tgeest in de Kempenaerstraat (13a), in een geheel nieuw naar de eischen des tijds ingericht perceel zijn zaak in verlichtings- sanitaire en huishoudelijke artikelen. Wij waren hedenmorgen in de gelegen heid in dezen nieuwen winkel 'n kijkje te ne men. En we hebben ons er van .overtuigd, dat ook al het nieuwste op het gebied van dit winkelbedrijf in ruime mate aanwezig is. Wij noemen slechts: stofzuigers, badkui pen met geizers, W. C.'s, kachels, lampen, fornuizen, pannen enz. enz. De inrichting laat niets te wenschen over en ieder zal er ongetwijfeld iets nieuws op practise!) gebied kunnen vinden. De winkel is gebouwd door den aanne mer Marcelis te Leiden. Behalve de winkel is in dit perceel ook het woonhuis en het kantoor benevens het magazijn ondergebracht. BODEGRAVEN. Gistermiddag half drie brak in den kruideniers- en .sigarenwinkel van den heer de Knecht in de Prin6 Hen drikstraat brand uit. In een kwartier tijd brandde het geheele perceel uit, zoo ook de bovenwoning bewoond door den heer Biesheuvel; niets kon worden gered. Zoo fel sloegen de vlammen uit, dat de winkelrui ten aan de overzijde der straat sprongen. De brandweer was onmiddellijk ter plaat se, en wist met drie standpijpen op de wa terleiding, den brand tot dit perceel te be perken. De oorzaak dezer brand is, het. plaatsen van een gaskacheltje te dicht bij sigaren, die gedroogd moesten worden. Verzekering dekt de schade. Een auto komende uit de richting Leiden reed op do hoek Brugstraat de hardsteenen paal die aldaar stond aan. zoodat deze bij den grond afbrak, de auto bekwam geen schade. Uit do Verhoef:Rolleman- school is ten nadeele van den onderwijzer een heerenrijwicl ontvreemd. Ongeveer zes weken gele den werden in het café Centraal, bewoond door mej. de Weduwe Kuiper, vier biljart ballen uit de toonbanklade ontvreemd. Door de ijverige nasporingen van den Gem. Veldwachter Verweij van Zwammer- dam en den Rijksveldwachter Haanstra van de Nieuwerbrug, is het mogen gelukken den dader te Alphen te arresteeren en in verze kerde bewaring te stellpn. Alhoewel deze hardnekkig bleef ontken nen, heeft hij door overmacht van getui gen daartoe gedwongen thans bekend. D(| biljartballen zijn door hem verkocht aan een caféhouder te Leiden. Gisteren middag werd hij overgebracht naar Utrecht, om ter beschikking te wor den gesteld van den heer Officier van Justitie. Kerkberichten. Herv. Kerk Zondag voorm. 10 uur Ds. Klomp, nam. 6.30 uur den heer Muller. Geref. Kerk Zondag voorm. 10 en nam. 6,30 uur Ds. van Dam. ZWAMMERDAM. Door een lid der Dierenbe- scherming uit Gouda werd aangifte gedaan van ergerlijke dierenmishandeling, gepleegd door een woonwagenbewoner op den Goud< 6chen straatweg. De politie heeft proce6-verbaal tegen den wreedaard opgemaakt. Nabij deze gemeenten op de Ziende, werd de hondenkar met koopwaar van Kielsdonk, door een passeerende melk wagen aangereden. De hondenkar kantelde en kwam met zijn~bestuurder in het water terecht. Gelukkig kou deze spoedig worden gered, alle pogingen om den hond te redden wa ren te vergeefs, zoodat deze verdronk. Een groote schadepost voor K., die naar wij vernemen geen schuld aan dit ongeluk heeft, en 6til met zijn hondenkar aan den kant van den weg stond. Kerkberichten. Herv. Kerk Zondag voorm. 10 uur D6. Israel nam. 7 uur onbekend. Geref. Kerk, Zondag voorm. 9.30 uur en nam. 6.30 uur Dr. v. Katwijk. KATWIJK. Burger 1. Stand. Geboren: Ada Johanna d. v. J. Durteux en M. C. Zuilhof. i Cornelia Wilhelmina d. v. W. J. v. d. Horst cn M. Geervliet. Cornelia Amerika d. v. J. Meij- vogel en A. v. Leeuwen Cornelis z. v. N, de Vreugd en A. Varkovi6ser. Pietje d. v. P. Ouwehand cn K. v. Duijn Abraham z. v. A. Hogewoning en A. Spranger. Overleden: Annetje' van Duijvenbodo, 82 j., wed. v. G. Hoek Cornelis van Rosaura 76 j., wed. v. J. Q>-uwef Jacob van Duijn 4 j. z. van H. v. Duijn en T. Kloos Cornelis Schaap 8 j. z. v. P. Schaap en J. v. Rijn. Gehuwd: C. Imthom jm. en M. Kuijt id. Ondertrouwd: C. Mantel en M. Klinken berg H. Zomerveld en W. Hoek. Onze burgemeester, de heer J. H. de Waal Malefijt, is opnieuw als zoodanig benoemd. HAZFRSWOUDE. Uitreiking van nieuwe 6 u i- kerkaartcn zal plaats hebben voor de bewoners van het. Dorp op Dinsdag 28 September a.6. 'en Raadhuize. Zij, wier namen beginnen met do letters A tot en met R komen van v.m. 9 tot r.m. 1 uur. Zij, wier namen beginnen met de letters S tot en met Z komen .van des n.m. 2 tot 4 uur. Voor de bewoners van deii Rijndijk op Woens-i dag 29 September a.6. ter Secretarie, van des n.m. 2 tot 5 uur. De zitting van den Militie-* raad zal voor de lichtingen 1920 cn-1921 worden gohoudeu op Maandag 11 October a.s. dee v m. 9.30 ure to Leiden, in het Gemeentegebouw Brce- straat 119. De heer O. Mob ach, onderwij zer aan de Chr. School op het dorp, heeft voor de benoeming te Winnterswijk bedankt. Bij de Donderdag in cafó Roden- burg, ten overstaan van Notaris Engelberta ga* houden publieke verkooping van ruim 3 HA. bouw- en tuingrond aan den Zijdeweg alhier, wor den de perceelen in combinatie gemijnd door Ion heer Ab. Hoogendoorn van Zegwaart voor* do eora van f 8692. De perceelen werden echter niet gegund. -Frodikbeurten a.s. Zondag. Ned. Herv Kerk. 10 en 7 uur De. Luuring. Geref. Kerk 10 en 7 uur Ds. v. d. Wiet. SASSENHEIM. Gehuwd: Dirk Durieux 34 j. en Maatje Wie link 25 j. Anthonie Bergman 40 j. wedr. v. J. Voorst en Maria Cornelia Floor 31 j. Geboren: Wytskc Martsen d. v. J. Hoekstra; en J. Werver. Ingekomen: Mej. J. M. van Zonneveld van Loosduinen. Mej. J. P. van der Ham van 's-Gravenhage. Vertrokken: Mej. M. van Ginhoven naar Bloe- mendaal. Th. Kraan naar Warmond. Mej. M. M. Burgmeijor naar Li6se - Mej. M. A. van dor Voort naar Alkemade. De uitreiking van nieuwe suikerkaarten zal plaats hebben op Donderdag 30 September a.s. des n.m. van 69 uur ten Raad- huize alhier.

Nieuwe Leidsche Courant | 1920 | | pagina 2