Dagblad voor Leiden en Omstreken. ABONNEMENTSPRIJS IN LEIDEN EN BUITEN LEIDEN WAAR AGENTEN GEVESTIGD ZIJN PER KWARTAAL f2.50 l'ER WEEK fO.10 FRANCO PER POST PER KWARTAAL f2.90 Iste JAARGANG. - ZATERDAG 25 SEPTEMBER 1920. - No. 150 BUREAUHOOIGRACHT 35 - LEIDEN. - TELEFOON INT. 1278 ADVERTENTIE-PRIJS PER GEWONE REGEL f0.22ï/i DES ZATERDAGS f0.30 INGEZONDEN RECLAMES DUBBEL TARIEF KLEINE ADVERTENTIES van hoogstens 30 woorden öO cent: Zaterdags 75 cent, ï- bg vooruitbetaling, Dit nummer bestaat uit twee bladen Gemeentelijke loonpolitiek. (Slot). Het is voor de Overheid die zich bewust is van hare roeping om een rechtvaardig loon te betalen niet gemakkelijk om het juiste bedrag daarvanaan te geven. Een richtsnoer zal naar Mr. Rutgers meent, moeten worden'gezocht in hetgeen door anderen in overeenkomstigen arbeid .wordt betaald. De vraag wat voor een bepaalde arbei dersgroep als behoorlijk levensonderhoud is aan te merken wordt mede beheerscht door den bestaandeu toestand, door de gewoon ten in den levenskring waartoe de arbei ders behooren. De Overheid heeft bij de loonbepaling te rekenen met de toeneming van de behoef ten; zij heeft ook te zorgen dat aan dege nen die in haar dienst zijn het minimum yoor levensonderhoud verzekerd zij. i Maar tegelijkertijd moet zij ook vermij den dat niet door haar loonregelingen een speciale „kaste" van arbeiders wordt ge kweekt die kunstmatig geheel wordt losge maakt van de overige arbeiders. Dit gevaar bestaat. Vandaar dat in een rapport van een Zaandamsche Raadscommissie met klem gewaarschuwd wordt tegenhet beslaande stelsel van het uitspelen van de eene ge meente tegen de andere. Dat is in onzen tijd aan de orde van den dag. Als in Leiden een voorstel aan de orde komt om het loon voor een agent 2de klas se te bepalen op f 35.— en voor een hoofd agent op f 43 per week, dan wordt zulk een voorstel bestreden omdat in plaatsen als Amsterdam en Den Haag een hoogor sala ris wordt betaald. Maar tegelijkertijd wordt in andere gemeenten, waar minder verstrek kende voorstellen aan de orde komen weer gewezen op de ideale regeling die in Lei den getroffen werd. Al deze vergelijkingen hebben slechts be trekkelijke waarde, zoolang niet. met de plaatselijke en andere omstandigheden re kening wordt gehouden. Het verdient daarom aanbeveling, zooveel mogelijk aansluiting te zoeken aan de loo- nen die ter plaatse voor overeenkomstigen arbeid worden betaald. Het behoeft geen betoog dat zulk een maatstaf niet zonder meer kan worden aan- Wanneer in een toestand der arbeiders ongunstiger is dan in andere soortgelijke gemeenten en de oonen belangrijk minder zijn, dan zal de gemeente zich daarbij niet mogen aanslui ten, maar heeft zij voor te gaan en een re geling te ontwerpen die aan particulieren ten voorbeeld kan worden gesteld. Maar is dat niet het geval dan is er geen enkele reden waarom de Overheid boven de plaatselijke loonen belangrijk zou uit gaan. Er mag toch ook rekening mede worden gehouden dat het personeel in gemeente dienst in verschillende opzichten (pensioen regeling enz.) reeds in een bevoorrechte po sitie verkeert en dat de hoogere loonen van het gemeente-personeel mede door particu liere arbeiders en daarmede-gelijk te stellen ingezetenen in den vorm van belasting moe ten worden opgebracht. De vraag doet, zich voor of voor alle werklieden van dezelfde groep ook precies hetzelfde loon moet. worden betaald of dat rekening moet worden gehouden met het feit dat het voor levensonderhoud noodige voor deu een een geheel ander bedrag is als voor den ander. Het maakt een groot verschil of iemand gehuwd is of niet of hij een groot, dan wel een klein gezin heeft. Nu spreekt het wel vanzelf dat het niet mogelijk is met alle particuliere aangele genheden rekening te houden. Maar huwelijk en bezit van kinderen zijn zooals Mr. Rutgers terecht opmerkt wette lijke geregistreerde'feiten waarvan het con- stateeren niet de geringste zwarigheid op levert, waarbij simulatie buitengesloten is en van geen enkele min of meer weillekeuri- ge schatting sprake kan zijn. De tegenwerping is gemaakt, dat een loon in verband met de samenstelling van het gezin door het particuliere bedrijf on mogelijk kan worden nagevolgd. In bet algemeen is dit juist, hoewel het o. i. zeer sterk moet worden betreurd. Voor de Overheid behoeft dit dan ook geen reden te zijn om hierin het particulie re bedrijf te volgen. De kindertoeslag wordt meestal alleen verleend aan de beambten met lagere bezol digingen. Naar het ons voorkomt terecht. De lagere loonen moeten noodzakelijker wijs geheel of bijna geheel worden besteed aan noodzakelijke levensbehoeften, zoodat wanneer het gezin groeit op die noodzake lijke behoeften moet worden bezuinigd. Dit geldt niet, althans niet in dien zin en in die mate bij hoogere bezoldigingen. Uit practisch oogpunt verdient het dus aanbeveling met deze toeslagen een zekere loongrens niet te overschrijden. Maai- voor de lagere salarissen verdient een kindertoeslag dan ook alle aanbeve- ling. Wanneer voor de Overheid de arbeid niet is een koopwaar, de arbeidsovereenkomst niet is een commcreieele transactie, wanneer het loon dat dc Overheid betaalt om recht vaardig te zijn met het levensonderhoud in verband moet 6taan, dan mag en moet met het huwelijk en het bezit van kinderen bij het bepalen van hét loon rekening woTden gehouden. v Dp, A. KUYPER. Niet zonder ontroering zal in breede krin gen vernomen zijn, dat Dr. Abraham Kuyper zich in verband met zijn slech ten gezondheidstoestand genoodzaakt zag als lid der Eerste Kamér te bedanken. De politieke loopbaan van Dr. "Kuyper is daarrflcde definitief algesloten. Onbeschrijflijk groot is de invloed, ge* weest, die Dr. Kuyper als partijleider, journalist, kamerlid en Minister op het staatkundige leven van on6 land heeft uit- Vanaf zijn eerste optreden nam hij een leidende positie in en tot in hoogen ouder dom werd hij in staat, gesteld onze partij te leiden en hare beginselen op onnavolg bare wijze in woord en geschrift te verde digen. En thans is ook deze reus geveld. Zijn kracht is gebroken en zoo heeft Dr. Kuyper zich tenslotte genoodzaakt gezien zich uit den strijd geheel terug te trekken. Opzichzelf is hierin niets dat verwonde ring wekt. Dr. Kuyper behoort tot de zeer sterken en na een leven van arbeid en strijd als het zijne moet het veeleer verwonderen dat hij niet eerder tot terugtreden genoopt werd. Dit neemt echter niet weg dat er in dit aftreden iets tragisch is. Hoe gaarne zouden velen niet gezien heb ben dat Dr. Kuyper als een Lohman tot het laatst van zijn leven in staat was ge steld, naar de wensch van zijn hart te ar beiden. God heeft het echter anders gewild. Worde het onzen ouden leider gegeven met blijmoedigheid in- dezen voor hem veelszins* donkeren weg te berusten. Maar prikkele dan ook zijn terugtreden de jongeren onder ons het Anti-revolutio naire vaandel met vaster hand te omklem men en de banier van onze beginselen hoog op te steken. De schitterende redevoering door Dr. Kuyper bij zijn 25-jarig jubileum als re dacteur van de Standaard gehouden eindig de hij met deze treffende woorden: „Dit alleen vraag ik van U broeders en zusters: Als eenmaal mij de pen ontvalt en mijn hand onzen Standaaard niet meer kan omhoog heffen, laat er dan in onze gelederen geen oogenblik deinzing zijn maar sluit u dan aanéén en laat dit dan de offerande der liefde zijn, dat gij dan nog trouwer, nog eendrachtiger om diezelfde banier blijft aaneensluiten en op uwe jongere zonen en dochteren iets over brengt van het vuur dat gij temidden var onzen strijd in uw eigen hart hebt voelen gloeien". Moge het zoo zijn. En worde het Dr. Kuyper gegeven van dat nieuw opbruischende leven en die ver- warmenende gloed nog iets te aanschou wen. DE ZOMERTIJD EINDIGT. Wij herinneren er onze lezers aan dat in den nacht van a. s. Zondag op Maandag 27 September de wintertijd (de normale tijd) weer wordt ingevoerd en de z. g. n. zomer tijd eindigt. Zondagavond a. s. dient men klok of hor loge cén uur achteruit te zetten, om Maan dagmorgen bij tijd te zijn. STADSNIEUWS. Bazaar voor Wijkarbeid. In den loop van de volgende week, van Dins dag 28 September tot Vrijdag 1 October zal in den Foyer van de Stadsgehoorzaal een groote bazaar worden gehouden. Een bazaar die, gezien het doel dat men daar mede hoopt te bereiken, naar wij vertrouwen zeer druk zal worden bezocht. De bedoeling is nl. op deze wijze de wijkar beid in de Ned. Herv. Gemeente krachtig te steunen. Het betreft hier een zaak van groot belang. In veler woningen is en blijft in dezen be narden tijd nood van allerlei aard te letiigcn. Dat is op zichzelf reeds van groote beteekenis. Maar van nog veel meer beteekenis is in onzen zoozeer gedemoraliseerden tijd de g e e s t e 1 ij- k e nood van een groot deel der bevolking. En in dien stoffelijken en geestelijken noo4 wenschen de wijkvereenigingen te voorzien. Bij bet zoeken naar middelen om dezen arbeid krachtig te kunnen voortzetten, werd enkele mann den geleden besloten tot het organiseeren van een bazaar. Onder eere-voorzitterschap van den burgemees ter heeft het Comité uit de wijkvereenigingen. bestaande uit ds. Punselio, voorz., dr. Riemens, 2e voorz., Mevr. van Nes—v. d. Pol, perfningm. P. J. Fontein, dr. D. Plooy, J. F. de Hoer, mej. C. van de Pavord Smits, mevr. de wed. dr. do Baas—v. Charldorp, ds. C. R. Rijnenberg, C-hr. Sicrag, mevr. J. G. v. d. Steen—v. Went en J. B. Meijnen, secr.. deze zaak ter hand ge nomen. Aan dit comité werd nog een Dames-comité van 21 leden toegevoegd. De voorbereidende arbeid i6 nu zoo goed ah A.s. Dinsdag wordt de bazaar geopend. Het belooft een mooi geheel te worden. Men zal er vinden luxe-artikelen, maar ook nuttige goederen. Er zal dus zijn voor „elck wat wils". Muziek en zang zullen de noodige afwisseling brengen. En om de bazaar zélf, maar vooral ook om het doel dat met deze bazaar wordt beoogd, wekken wij dan ook gaarne onze lezers en in zonderheid onze lezeressen op, tot het brengen van een bezoek. Gemeentebegrooting. Verschenen is de ontwerp-begrooting der in komsten en uitgaven van de gemeente Leiden voor don dienst 1921, met memorie van toelich ting. Het is oen boekdeel van maar eventjes 290 bladzijden- De ontvangsten en uitgaven zijn door B. en W. in totaal geraamd op f 9.696.653, met een post van f 100.000 voor onvoorziene uitgaven. De opbrengst der belastingen is als vogt ge raamd: Opcenten op de belasting der gebouwde eigen dommen f 52.858vorig jaar f 49.040. Opcenten op de belasting der ongebouwde eigen dommen f 781vorig jaar f 402 Opcenten op de hoofdsom der belasting op het personoel f 160.000vorig jaar f 120.000 Opcenten op de dividend- en tantième belasting f 35.000vorig jaar f 22.000. Belasting op de honden f 3000vorig jaar f 3500. Belasting op tooneelvertooningen enz. f50.000; vorig jaar f25.000. Opbrengst van het vergunningsrecht f 10.300 evenals het vorig jaar. Hoofdei ij ke Omslag f 2.817.253. Voor het Ioopende dienstjaar was de opbrengst geraamd cp f 1.890.522, terwijl deze belasting heeft opge bracht f 1.747.191.42. Bovendien bleef toen nog te erhalen een bedrag van f 79.432.28. Met deze belasting gaat het dus. zooals trou wens te voorzien was, in de stijgende lijn. We hopen op de begrooting nog nader terug te komen. - Gisteravond hield do Afdeeling Leiden en Omstreken der Ned. Veroen. van Chr. Kantoor- en Handelsb. hare eerste vergadering in het bouw Patrimonium, lot inzet der wiulercaiu- pagne. Na de gebruikelijke opening gaf de voorzitter oen kort verslag van de in afgeloopen maanden verrichte werkzaamhedenwees op het succo3 van de actie voor 14 daagacho vacantie-toeslag en on sta teerde met voldoening, dat verscheidene fir- ma'6 er dit jaar toe overgingen hun personeel eeu vaeantie te verleenen. De salariswenschen (do z.g. minima) zijn thans voldoende nan do werkgevers bekend gemaakt, door toezending van de bekende circulaire op door hen geplaatste annonces voor kantoorperso neel. Met verschillende firma's hier ter stede word over do minima gecorrespondeerd en onderhan delingen zijn nog gaande. Ook in deze a.s. campagne blijft het Bestuur diligent inzake de vestiging der minima. Bespro ken werd het voorstel van het Hoofdbestuur tot wijziging der oude minima en er werd de aan dacht op gevestigd, dat voorkomen moest wor* den, dat die minima als maxima zouden wor den beschouwd, hetgeen bij onderzoek maar al te veel het geval bleek te zijn. De voorzitter deed overigens mededeeling om trent de actie onder het winkel- en magazijnper- soneel. Geconstateerd werd dat verschillende win* keliors bereid waren in overleg te tre den met de organisaties. Binnenkort zal oen vergadering worden belegd in vereeniging met do R.-K. Zusterorganisatie, ten einde aldaar 4e houding te bepalen ten opzichte van hen, dlf als nog in gebreke bleven, ook maar cenigsr- inatè gevolg te geven, aan de tot hen gerichte verzoeken om salarisverbetering. In de vacature van voorzitter werd voorzien. Do causerie omtrent „Socialisatie" moe6t we gens het vorgevorderd uur tot een volgende ver- •gaderiug worden uitgesteld. Do goederendienst LeidenUtrocht, eige naar do heer Th. Rothfusz, heeft haar diensten uitgebreid. In plaats van twee maal, wordt vanaf de Volgende week drie maal per week gelegen heid gageven, goederen voor Utrecht bestemd, me de te geven. Behalve deze geregelde diensten belast de onder Aan het Zoeklicht. Leiden, 25 Sept. 1920. Toevalligerwijs kreeg ik gisterenavond de gemeente-begrooting voor 1921 in han den. Reeds bij het lezen van de eerste post kwam ik onder den indruk. Ontvangsten wegens vroegere diensten: Nihil. Ter toelichting wordt, hierbij dan nog eens herinnerd aan de rekening over het dienst jaar 1919 die in haar geheel een nadeelig slot aanwijst van één millioen ne gen honderd drie en twintig duizendvijfennegentig gulden en twee en twintig cent. Er zal straks natuurlijk weer in den bree de o v e r en nog veel meer naar aanlei ding van deze begroot ing worden gerede voerd. Ik zou de dames en hoeren Raadsleden beleefdelijk in overweging willen geven daarbij dit Nihil als uitgangspunt te no men. Misschien dat dan de debatten nog eeni- ge vrucht voor de gemeente afwerpen. OBSERVATOR. nemer ztch ook met verzendingen voor goheol Gelderland en Utrecht. De overgroote toezending van goederen, dood de firma tot het inleggen van een derde dienst per week, besluiten. Wij verwijzen belanghebbenden naar de desho* treilende advertentie in dit nunjmer. Door de Leidsche Christ. Besturenbond :s adhaesio betuigd aan het adres door het „Leidsch Drankweer-Comité" aan den Raad gezonden, om, de café's op 4 October a.s. to sluiten. Bij de Gercf. Kerk alhier zijn dit jaar aan de beurt van aftreding do ouderlingen A. Bo- gaards, J. M. de Koning Jz.. J. W. Kooymans. D. Nieuwenhuis, P. de Vlaam, J. J. Warnaar en J. Woltcrs. Bovendien zijn nog twee vacatures te vervullen. Verder treden nog af de diakenen W. den noe* ten, P. J. Gijsman, J. den Duyn, K. van Steen* vi]k en J. v. d. Schrier. Ds. H. Thomas hoopt morgen weer voor het eerst tweemaal voor do Gemeente op te treden. De raad dor gemeente Doetinchem heeft tot leerares voor nat. historie aan het gymnasium aldaar benoemd mej. de Meyere van hier. Tot socretaris van de gezonheidscommissie alhier is benoemd de heer M. D. Horst, arts hier ter 6tede. BI ij kens een in dit nummer voor* komendo advertentie zal a.s. Woensdag 29 Sopt. in het gebouw Irene te Leiderdorp, een openbare vergadering gorden ghouden, waar d heer Zwij* nenberg van Eibergen zal spreken over „De Christelijke Land- en Tuindersorganisatie." Wij hebben moermalen in ons blad het groote belang dezer organisatie aangetoond en aango* drongen dat onze Boeren en Tuinders zich zoudon organiseeren in deze Christelijke Vereeniging Daarom wek en wij onze lezers te Leiderdorp (Hooge en Lage Zijde) en naaste omgeving, po om deze vergadering vooral niet te 1 h- tr LAND. FEUILLETON. Langs donkere wegen. 118) Er kwam een schaduw op zijn gelaat, iwant zijne liefde vo,or Mary was zeer groot, grooter dan broederlijke liefde gewoonlijk was; zij waren tweelingnaturen en bezaten elkanders volüe sympathie. „Maar nu ge er toch over spreekt", ant woordde hij, tenwijlhij zijn stem liet dalen als vreesde hij gehoord te -zullen worden, ,4k heb ook een verandering in Mary op gemerkt en er een. of tweemaal met Janet over gesproken?" „Nu!" viel Do lflie haastig in, „wat zei- de zij.?" „Janet gelooft met mij, dat zij 'het te druk heeft en gebukt gaat onder het gewicht •harer verantwoordelijkheid; dit leven ls haar nieuw en het is niet gemakkelijk voor een jong meisje. Gelooft gij, dat wij gelijk hebben', Mdss Maynard? Janet zegt, dat ik het mij verbeeld, maar eens of tweemaal heb ik mij den laatsten tijd verbeeAd, dat [Mary niet volkomen gelukkig was." „O, zij is te goed, om lang ergens onge lukkig over te zijn!" riep Dollie uit. met eene onwillekeurige heftige gevoelsuiting; „•zij is een engel van goedheid. Ik heb nog nooit haars gelijke gezien, nog nooit! O, daar komt zij aan tusschen de boomen, verklap mij niet, Mrs. St. John; zij vindt het niet prettig, als er 'drukte over haar gemaakt wordt, dat weet ik wel. Als gij haar zoudt kunnen overhalen, om meer te rusten, of een tijdje buitenslands te gaan voor eene verandering." Dollie had een vaag gevoel, alsof menschen altijd1 beter werden, als zij naar het buitenland gingen. „Haar stap ds veranderd, niot meer zoo liahl en veerkrachtig", merkte Ma-urice op; maar op zijne vraag: „Moe, Mary?" kreeg hij terstond een ontkennend antwoord. „Volstrekt niet; ik heb een goeden mid dag gehad; Mrs. Qopeland heeft eindelijk toegegeven en beloofd hare vijf kinderen te laten doopen", en toen volgde er een lang, opgewekt verslag van haar werk. (Maar voor eens schonk Maurice haar niet zijn volle aandacht. „Ik ben er zeker van, dat ge moe zijt, Mary", hield hij vol; „gij zijt verhit en buiten adem. Miss May nard1 en) wij allen vinden, dat ge te hard werkt. Laat mij u eens aanzien gij wordt mager." „Onzin", antwoordde Mary kortaf. Dat is nu kinderpraat, Dollie; gij zet Maurice er toe aan om met mij te spreken, maar ik zal het niet toestaan; ik wil niet beknord worden, zelfs niet door u, mijn grooten 'broeder!" en zij schudde haar hoofd tegen hem. „Ik vertelde hem alleen maar, dat moe der en ik vinden, dat gij te hard werkt", antwoordde Dollie gedwee. „Gij maakt, dat er eene lawine op mij neerstort", antwoordde Mary op half mis noegden toon. „Gij kent Maurice niet, nu gij hem dat in het hoofd gehaald hebt, zal hij mij geen rust laten; wat zijt ge toch een onruststooksterl" Maar ondanks haar scherts zag Dollie, dat Mary verstoord was. ,?Weet ge wel, dat ge een half uur te laat zijt? Neem haar mee, Maurice, terwijl ik mij van al dit stof reinig." „Gij hebt gelijk; zij ziet er lang niet zoo vroolijk uit als vroeger", merkte Maurice peinzend op, terwijl zij hunne wandeling ondernamen. Dollie zweeg; zij was geschrikt door de uitwerking harer eigen woorden. Zij had de hulp van Maurice ingeroepen, maar wat kon zelfs Maurice veranderen aan om standigheden, waaraan niets te veranderen viel? Dwaze, kleine Dollie! Wat voelde zij zich ongelukkig, en in dien tusschcntijd, verwelkomde Mary Grey. HOOFDSTUK XXXVI. Het was een heerlijke partij! Iedereen- maakte werk van Dollie; Miss Maynard werd een geestig, origineel persoontje ge vonden. Voor eens schoen her of de frissche schoonheid van Mabel Ducie in de scha duw werd gesteld en of de regelmatige trekken van Miss Vendale niet de minste aantrekkelijkheid 'bezaten. Dollies slank figuurtje, haar vroolijkheid, haar lachen trokken aller oogen tot zich; Jack Ducie zelf twijfelde aan zijn meerdere genegen heid voor zijn nichtje; de twee jonge offi cieren van Canterton waren aan hare voe ten; en waarlijk het' meisje scheen de ver persoonlijking te zijn van gezondheid en jeugd en geluk. iWat was het toch een prettige wereld, dacht Dollie, en wat scheen iedereen vrien delijk. Zij vondt de Ducies heel aardig en Mr. Jaek was zeker een knappe jongen, hij zag er bijna zoo goed uit als arme Bertie, en van Bertie gesproken, daar kwam Mary over het grasveld aan in haar zwarte zo- merjapon met eenige zacht-gele rozen in haar kanten doekje gestoken; en wie was die slanke donkere jonge man naast haar? Dollie kon zijn gelaat niet zien, want zij stonden stil en Mary stelde hem voor aan Miss Vendale; het volgend oogenblik gloei, den hare wangen en keerde zij haar part ner bijna den rug toe. „Veertig love het lot is ons gun stig, Miss Maynard; wij zullen het win nen!" riep kapitein Thompson vroolijk uit. „O, ik ben zoo warm, en de zon schijnt recht in ons gezicht", antwoordde Dollie.' „Wat ziet het er onder die boomen koel en heerlijk uit." „Ik ben dadelijk ter uwer beschikking", Uitvoering Arbeidswet. Zooals men weet, is het de bedoeling van den Minister van Arbeid om de regeling van de uitvoering der nieuwe Arbeidswet voor wat betreft den arbeid in winkels zooveel mogelijk gelijktijdig in werking te doen tre den en verband to doen houden met de wet op de winkelsluiting, teneinde bevoordee ling tegen lo gaan van winkeliers, die al- antwoordde hij," terwijl hij de bal over het net wierp. „Zoo, wij hebben het gewonnen! Laat ons nu een eindje omloopen, om af te koelen." „Daar niet heen!" antwoordde Dollie smeekend; want kapitein Thompson, over stelpt door zijne overwinning en door een groot gevoel van bewondering voor het witte persoontje naast hem, leidde haar naar het groepje, dat zij juist wenschte te vermijden. Waarom brach Mary hem zoo met haar in aanraking? Waarom had zij haar niet laten merken, dat hij verwacht werd. dan had zij zich strijdvaardig kunnen maken. Arme Dollie bloosde van verlegenheid; maar zij had zich niet ongerust behoeven te maken. Grey kwam haar koel tegemoet; hij nam even zijn hoed af en gaf haar be daard een hand. ..Hoe vaart ge, Miss Maynard? Wat tref! ge mooi weer voor deze partij!" en toei* trad hij terug en liet haar met haar met gezel verder gaan. Toen Dollie een half uur later terug kwam, zag zij hem spelen met Miss Venn dale. De ongelukkige Jack won nu; Grey, deed niets dan verliezen. (Wordt vervolgd.)

Nieuwe Leidsche Courant | 1920 | | pagina 1