Dagblad voor Leiden en Omstreken. ABONNEMENTSPRIJS IN LEIDEN EN BUITEN LEIDEN WAAR AGENTEN GEVESTIGD ZIJN PER KWARTAAL f2.50 PER WEEK fO.l'J FRANCO PER POST PER KWARTAAL 12.90 Iste JAARGANG. - VRIJDAG 24 SEPTEMBER 1920- - No. 149 BUREAUHOOIGRACHT 35 - LEIDEN. - TELEFOON INT. 1278 ADVERTENTIE-PRIJS - PER GEWONE REGEL f0.22y DES ZATERDAGS 10.30 INGEZONDEN RECLAMES DCDBEL TARIEF KLEINE ADVERTENTIES van hoogstens 30 woorden 50 cent: Zaterdags 75 cent, by vooruitbetaling, V Huwelijks-Wetgeving. Door de Ned. Vereen, van Staatsburge ressen is een rapport gepubliceerd, waarin de hoofdlijnen worden aangegeven waar langs onze tegenwoordige huwelijkswetge ving die gekwalificeerd wordt als te berus ten op „rechtsbegrippen van lang vervlogen tijden" dient te worden herzien. Nu zal er wel niemand zijn die durft be weren dat het huidig huwelijksrecht geen herziening behoeft. De praetijk heeft geleerd hoe dringend noodig het is, dat bepalingen worden ge maakt om tegen de willekeur van den echt genoot die de hem gegeven macht misbruikt, te kunnen optreden. Tegen doortastende maatregelen die aan de misstanden op dit gebied een einde ma ken, zal van onze zijde dan ook geen ver zet rijzen. Wat de Vereen, van Staal sburgeressen wenscht is echter heel iets anders. Zij wil niet meer of minder dan de Chris telijke gedachte die aan ons huwelijksrecht ten grondslag ligt ondermijnen en wegne men. Volgens Gods Woord is de man het hoofd van het gezin. Neen, zeggen de Staatsburgeressen, dat is een „verouderd rechtsbegrip". De man is niet het hoofd maar man en vrouw staan in elk opzicht gelijk. Het is zooals de „Maasbode" volkomen juist opmerkt een streven om aan de ge volgen van den paradijsvloek te ontkomen. Een streven dat op een volkomen misluk king moet uitloopen. Het merkwaardigste is, dat dit door de yoorstelsters zelf wordt ingezien. Vandaar dat zij in haar voorstellen een regeling opnamen om het gezag te verleg gen en te plaatsen buiten 't gezinsverband. Men voelt het, gezag moet er zijn. Daarom moeten er komen „Raden voor Gezinsaangelegenheden, bestaande uit man- men en vrouwen, tot wie de echtgenooten zich kunnen wenden om een beslissing bij verschil van meening omtrent de belangen van het gezin of van het kind". „Tot dezen Raad zoo heet het verder - kan ook elk der echtgenooten zich wen den, indien de andere echtgenoot zijn plicht jegens het gezin verzuimt, of zijn rechten misbruikt, of zijn handelwijze bet gezin schande, schade of gevaar brengt. Deze" Raad kan maatregelen nemen in het belang ,van het gezin". Zoo wordt dan onder een mooien schijn het gezin ontwricht en, evenals het geheele leven, dienstbaar gemaakt aan den allesbe- heerschenden staat. Waar dit op uit moet loopen is duide lijk. Als de Staat zich met de innerlijke ge zinsaangelegenheden gaat bemoeien, dan wordt in minder dan geen tijd het geheele gezin ontwricht en zal ook de voeding en de opvoeding van de kinderen door den Staat moeten geschieden. Door heel den strijd van de laatste halve eeuw wordt dan een streep gehaald. Waakzaamheid is daarom meer dan ooit geboden. Maar naast waakzaamheid ook werk zaamheid. Wij kunnen niet volstaan met een nefa- tieve rol te spelen en af te wijzen wat van andere zijde wordt geboden, maar wij heb ben ook wel degelijk het Vrouwenvraag stuk en in verband daarmede ook de huwe lijkswetgeving te beschouwen in het licht van de Christelijke b.eginselen. STADSNIEUWS. Agenda van de a.r». Maandag te houden Iiaa ds vergadcri ng. Aan de orde komt: le. Benoeming van een lid van het Bestuur der Stedelijke Werkinrichtig, uit de leden van don Raad (wegens het bedanken als zoodanig van den heer Dr. J. A. N. Knuttel). 2e. Benoeming van een lid der Commissie tot wering van schoolverzuim. 3e. Benoeming van een onderwijzer aan de bui tengewone school voor Lager Onderwijs. 4e. Idem als voren aan de school der 3e klasse No. 1. 5e. Idem als voren aan de school der 3e klasse No. 2 (vacature L. van den Brander). 6e. Idem als voren aan de school der 3e klasse No. 2 (vacature E. G. Vorssolman). 7e. Idem als voren aan de school der 3e klasse No. 3. 8e. Idem als voren aan do school dor 3e klasse No. 4. 9e. Benoeming van eene tijdelijke loorares in hut Duitsch aan de Hoogero Burgerschool voor Jongens. 10e. Idem als voren in de geschiedenis. 11e. Benoeming van een tijdelijk leeraar in het Nederlandsch aan de Hoogere Burgerschool voor Jongens. 12e. Idem als voren in het Fransch. 13o. Idem als voren in het Duitsch. 14e. Benoeming van een 2en Amanuensis bij het onderwijs in natuur- en scheikunde aan do Hoogero Burgerschool voor Jongens en voorstel om de benoeming voor den tijd van één jaar to den plaats hebben. 15e. Fraeadvies op het verzoek van A. Sjouw om eervol ontslag als onderwijzor-plaatsvcrvan- gend hoofd der school 3e klasse No. 3. 16e. Idem als voren op dat van H. van Leeu wen om eervol ontslag als onderwijzer aan de 6clxool 3e klasse No. 9. 17c. Idem als voren, op dat van A. Metz om eervol ontslag als gymnastiek-onderwijzer aan da openbare lagere scholen. 18e. Praeadvies op het verzoek van H. Brandt om de te bouwen loods op het terrein achter de Pieter van Twistlaan, kad. Sectie O, No. 3232, van hout te mogen maken. 19e. Praeadvies op het verzoek' van T. C. van der Stoel om het te bouwen gebouwtje op het ter rein achter de Pieter van Twistlaan, kad. Sectio O, No. 676, vaii hout te mogen maken. 20e. Vooistel tot wijziging van het Raadsbe sluit van 17 Mei 1820, inzake de regeling van do bezoldiging van de onderwijzers en onderwij- zeresseuverbonden aan de gestichten Endegeest, Yo orgels t en Rhijngeest. 21e. Voorstel tot wijziging van het Raadsbe sluit van 5 Juli 1920, inzake den aankoop van verschillende perceelen grond nabij den Hoogcn Rijndijk beoosten de Rijndijkstraat. 22e. Praeadvies op het verzoek van Jac. Wil brink om ontslagen to worden van zijne verplich tingen inzake de levering van grind aan do ge meente. 23o. Praeadviea op het verzoek van het Leid6ch Drankweerccmité om hot kosteloos go- bruik van de Stads-Gehoorzaal voor het houden van een anti-alcohol-tentoonstelling en van eeno openbare vergadering. 24e. Praeadvies op het verzoek van A. Mulder om vrijstelling van de betaling van door de ge meente gedane uitgaven voor het maken van een verhoogd voetpad langs zijn perceel Morschstraat hoek Galgewater. 25e. Voorstel tot beschikbaarstelling van gelden voor de uitvoering van de rioleerings- en dem- pingswerken ten behoeve van het bouwplan IV dBr vereeniging „de Eendracht", benoorden den Lagen Rijndijk. 26e. Praeadvies op het verzoek van J. H. Sun- dermeyer en P. van Ulden om herziening van het uitbreidingsplan der gemeente, ten aanzien van de straat, geprojecteerd tussehen Witte Rozenstraat en Gerrit Doustraat. 27e. Voorstel inzake den aankoop van het per ceel grond onder de gemeente Noordwijk, kad. Sectie A, No. 1941 en do beschikbaarstelling van de voor dien aankoop benoodigde gelden. 28e. Voorstel inzake de verhooging van de voor schotten en bijdragen, als bedoeld in art. 30 der Woningwet, ten behoeve van de meerdere kosten "an uitvoering van do bouwplannen op het z.g. Kooiterrein en het aan te leggen Volkspark, door do Vereeniging tot Bevordering van den Bouw van Werkmanswoningen. 29e. Praeadvies op het verzoek van den Lcid- sc.hen Bestuurdersbond inzake het verleenen van rabat op den prijs der brandstoffen. 30e. Praeadvies op het verzoek van den Leid- schen Bestuurdersbond, inzake het verleenen van steun aan uitgetrokken werklooze transportarbei ders. 31e. Bezwaarschriften tegen aanslagen in de plaatselijke directe belasting, dienst 19191920. Hot bestuur van „Nederland en Oranje" nondt Maandag 27 September a.s. eene vergade ring. Op d6 agenda staat vermeld: De a.s. Winter- campagne, en bespreking der circulaire van het 'centraal comité. Bij wijze van proef wcnscht de Minister van Onderwijs, in overleg met zijn ambtgenoot- van Justitie, het volgend jaar aan de LeidscLe Hoogeschool de gelegenheid te openen tot het ontvangen van opleiding voor de notarieele exa mens. Er worden op de Staatsbegrooting gelden aangevraagd voor de benoeming van twee lec toren, om dadelijk na de Kerstvacantie met de opleiding een begin te maken. Gisterenavond had bij de Leiderdorpsche brug een ongeval plaats. Eon dame die van do richting Alfen kwam fietsen en niet belde kwam met den heer VI. uit Koudekerk in aanraking. Beide tuimelden over den grod. Het voorwiel van het heerenrijwiel werd in elkaar gedrukt. De heer VL kwam met den schrik vrij. Bij Kon. besluit van 21 dezer is de aan stelling door den universiteitsraad van de stich ting Leidsch Univcr&iteitsfonds alhier Yan A. Einstein als hoogleeraar voor den leerstoel, ge vestigd vanwege die stichting bij de faculteit der wis- en natuurkunde aan de Rijksuniversiteit alhier, om onderwijs te geven in de natuurkun de, bekrachtigd. Met ingang van 1 November is H. C. Stet- felaar, tijdelijk adjunct-inspecteur der dirocto be lasting alhier, 2e afdeeling, tijdelijk belast met de waarneming der botrekking van inspecteur dier middelen en werkzaam gesteld aan de In spectie der directe belastingen enz. alhier, 2de afdeeling. Een motorrijder die hedenmorgen met een flinke vaart langs de Breestraat tussehen hot verkeer doorlaveerde, kwam in aanraking met een heer die eenigszins ter zijde uitweek,waardoor de motorrijder zijn rijwiel niet meer kon uit- balen.Met één slag lag de aangeredene tegen den grond, terwijl de motorbestuurder een eind verder naast zijn rijwiel tuimelde. Gelukkig liep een en ander goed af. De aangereden heer klaagde over pijn in den rug. Hot rijwiel was eenigszins be schadigd. Naar wij vernemen worden alhier pogingen aangevoerd om tot de oprichting van een plaatse lijke Antirevolutionaire propaganda-club te komen Het moet in do bedoeling liggen, wanneer de organisatie plaatselijk geregeld is, van uit Lei den een centrale "a.-r. prop. club te vormen, om- rattend Leiden en Omstreken, overeenkomstig de stollingen welken in de Woensdag te Utrecht ge houden vergadering van den Bond van prop.-clubs zijn aangenomen. Wij verwijzenbelanghebbenden naar het verslag dezor belangrijke vergadering, opgenomen in ons v orig nummer. In de advertentie der Dahlia-tentoonstelling ven gisteravond staat abusievelijk vormeld dat heden, Vrijdag do toegangsprijs 60 cent is. Dit moet zijn 30 cent! Woensdag op den eersten dag der inschrij ving zijn tot hel Leidsch Studentencorps niet min der dan 99 studenten toegetreden. Verleden jaar bedroeg op den eersten dag dat aantal 66, dat later tot 78 klom. Onze stadgenoot, de heer W. van der Laan slaagde te 's-Gravenhage voor liet examen Schoonschrijven M. O. De heer M. van Wamelen, hoofd der school Aalmarkt alhier, is door den gemeen tcraid van Haarlem benoemd tot tijdelijk leeraar aan den gemeentelijke cursus tot opleiding van hoofd onderwijzers (essen). te Haarlem. BINNENLAND. Yan het Hof. Kort voor haar vertrek uit de residentie heeft de Koningin gistermiddag ten Ko ninklijke Paleize ontvangen de commissie uit de Eerste Kamer, belast met de aanbie ding aan de Koningin van het Adres van Antwoord dier Kamer op de Troonrede. De commissie bestond uit den voorzitter, generaal baron Van Voorst tot Voorst en de leden van de commissie van redactie van het adres: jhr. Michiels van Kessenich, mr. van Basten Batenburg, jhr. mr. van der Maesen de Sombreff, d'Aumale baron van Hardenbroek van Hardenwijk en jhr. mr. dr. de Gijselaar. In de vestibule van het paleis werden aan de commissie de militaire eerbewijzen ge bracht door een peleton jagers, waarvan de hoornblazers bij aankomst en vertrek der conunissie een eeremarsch bliezen. Met den gewonen staatsspoortrein van 2 uur 36 m. zijn gisteren de Koningin, Groot hertogin Marie van Mecklenburg en de Prins naar het Loo teruggekeerd. In een vlak voor het Koninklijk salon rijtuig geplaatsten bagagewagen werd op verlangen van de Koningin het bloemstuk, dat H.M. j.l. Dinsdag bij de nationale hul- debetooging werd aangeboden, naar het. Loo medegevoerd. Staten van Zuid-Holland. De voorzitter van het Hoofdstembureau voor de verkiezing van de leden der Prov. Staten van Zuid-Holland maakt bekend, dat de openbare zitting" van genoemd bu reau, ter benoeming van een lid van de Staten voornoemd, noodzakelijk geworden door het niet aannemen van hare benoe ming door Dr. C. A. van Manen, zal plaats hebben op Woensdag 29 Sept. a. s. der nam. ten 12,30 uur in het raadhuis te 's-Graven- hago. Maximumprijzen van turf. De Minister van Landbouw heeft voor Zuid-Holland de volgende maximum-turf- prijzen vastgesteld: 1. Korte Friesche turf f 1.56, 2. lange f 1.92, 3. lange losse turf (haverstroo), 1ste 6oort, f 1,92, idem 2de soort, f 1.80, 4. ma chinale Drentsche turf (Rahder) f 2.52, 5. Drentsche baggerturf (baggerblokjes) f 1,86 6. Noordhollandsche turf, le soort f 1.95, idem 2de soort f 1,83, idem 3de soort f 1.71, 7. luchtballen f 1,29, 8. bakkersturf f 1,83, alles per 100 stuks. Onder kleinhandelprijs wordt verstaan de prijs van de turf afgehaald bij den tusschenhandel (niet op de veenplaats). De prijzen zijn per 100 stuksbij verkoop van grooter of geringer hoeveelheden mo gen slechts evenredige prijzen bedongen worden. Klachten over niet-in achtneming van bo venvermelde maxima, alsmede wenschen om voor bepaalde op de lijst niet vermelde turfsoorten maxima vast te stellen, of wel om met het oog op plaatselijke omstandig heden voor een bepaalde gemeente wijzi ging in de maxima te brengen, behooren gericht te worden tot den burgemeester. Deze beschikking treedt in werking op den dag na haar afkondiging in de Neder- landsche Staatscourant. De minister heeft den burgemeesters ver zocht, vooral te doen uitkomen, dat deze prijzen den verbruikers door de tus6chen- handelaren in rekening kunnen worden ge bracht op de plaats van verkoop, hetzij schip, winkel, magazijn, en dat daarin niet is begrepen de thuisbezorging en eventueele opslag in bewaarplaats. De Tweede Kamer. De afdeelingen der Tweede Kamer heb ben tot voorzitters benoemd de heeren No- lens. de Wyckerslooth, Schokking, Schaper en Visser van IJzendoorn en tot onder-voor zitters de heeren De Savornin Lohman, Duymaer van Twist, Van Sasse van Ysselt^ Van Vuuren en Rutgers. Socialistische wethouders. Naar de „Amsterdammer" verneemt,' moet het in de bedoeling liggen der soc..« democratische raadsleden te Amsterdam, van hun bondgenooten in het democratisch bloc een duidelijke verklaring lo eisehen op het punt der gemeentelijke bemoeiing met de levensmiddelenvoorziening. Mocht zulk een duidelijke verklaring niet gegeven wor den, dan zal naar aanleiding daarvan door de soc.-dem. wethouders, de heeren Wibaut en de Miranda de portefeuille-kwestie wor den gesteld. Vragen van Mr. Troclstra. De heer Troelstra heeft de volgende schriftelijke vragen gesteld aan de regee ring: 1. Is de regeering van plan, voor dat de instructie aan de Nederlandsche delegatio in den Volkenbond wordt vastgesteld, deze aan de Kamer mede te deelen, op dat de Kamer in de gelegenheid zij, hare inzichten daarover te doen kennen. 2. Denkt de regeering bij de benoeming dier delegatie rekening to houden met den vaak uitgesproken wensch, dat ook leden der Staten-Generaal daarin zitting zullen hebben. Belangstelling voor onzen stedenbouw. Een gezelschap Belgische cn Fransche architecten maakt een tocht door ons land om kennis te makenmet onzen steden bouw en onze volkhuisvesting-complexen. De heeren bezoeken verschillende 6leden cn zijn heden te Amsterdam. Het Ziekenhuis te Amerongen. Donderdagmiddag 12 uur werd het zie kenhuis te Amerongen, dat do ex-keizer heeft laten bouwen, officieel geopend. Bij de opening waren tegenwoordig de ex-kei zer, Graaf Bentinck, Loco-Burgemeestor, van Amerongen. de Burgemeester van Lcer- sum, de Gemeente-Secretaris van Ameron gen, de Notaris dr. Ryfkogel en ds. Couvce van Amerongen. De openingsrede werd ge houden door ds. Mertens van Zevenhoven. Bij de aankomst van den ex-keizcr werd dq vlag geheschen. De vacature-Kuyper. In de op Dinsdag 28 September a. s. te 's-Gravenhage te houden buitengewone zit ting van de Staten van Zuid-Holland zal, behalve de reeds vroeger medegedeelde on derwerpen, ook nog aan dc orde worden ge steld de verkiezing van een lid van de Eer ste Kamer ter voorziening in do vacature- Kuyper. Troelstra over Troelstra. Uit een hoofdartikel in Het Volk: „In vroeger dagen, o. a. op het Deventer Kongres, verweet Wijnkoop geregeld aan Troelstra, niet „de polilikus van het pro letariaat" te zijn. Deze weet echter, tot, in deze dagen van scherpe mceningsverschil- len, zijn aktie voor een meer revolutionaire orienteering der Partij met een minstens even sterken arbeid tot behoud van haar eenheid te verbinden. Dit vereischt een ze kere ruimheid van blik, dio niet slechts de juistheid der eigen overtuiging- maar ook de betrekkelijke waarde van afwijkende meeningen en stroomingen ziet. Zonder, deze eigenschap is de politikus ondenk baar." Mr. Troelstra is blijkbaar nogal met zichzelf ingenomen.. FEUILLETON. Langs donkere wegen. 117) „Gij komt ook. Tante Mary", ging Dollie (vleiend voort. „Ik wil gaarne plezier heb ben en dit zal niet gaan, als gij er niet bij czijt! en Diana is er immers ooik", sprak zij een oveinig jaloersch. „Wij zullen zien; misschien dat ik wat •later kom", zei Mary ontwijkend. „Ik zal te Brotherton zijn tot halfdrie, tmaar ik kan u volgen, zoo dra ik mij ge kleed heb. Nu Dollie, het eten is op tafel en ïk ben al een half uur klaar; uwe moe- ider zal niet weten, wat er van ons gewor den is." 'Deze zomeravonden waren zeer rustig en prettig. Als het eten afgeloopen was en Mrs. Maynard zich met- een hoek of een handwerkje in een gemakkelijhen stoel in de zitkamer had neergevleid, liepen de ibeide meisjes het pauwenlaantje op en neer, totdat 'het donker werd; soms staken zij ook, met slechts een doekje over het- hoofd, in schemerdonker over naar de pas torie, slopen langs de waranda en kloeten dan legen het venster der zitkamer. Hoe welkom was Tante Mary dan. Maurice wierp zijn boek neer en ging naar het ven pier; Ipp*d.ao de kinderen, die gezellig niet 'hun werk om de tafel zaten, keiken glim lachend op. „Dollie en ik komen even goedenavond zeggen", zei Mary dan, terwijl zij met oogen stralend van geluk naar den familiekring keek. „Wat leest gij hun voor, Maurice? „Water Babies", van Kingsley! Vindt ge dat geen mooi boek, Dollie? Het is het mooiste sprookje, dat er bestaat." „Ik geloof, dat ik het nooit goed begre pen heb", antwoordde Dollie, toen zij af scheid genomen hadden en weer door het donkere park teruggingen. „Dat over Tom was heel aardig maar de rest erg verward." „Vindt ge? Maurice en ik hebben het eens samen gelezen en wij hebben er zoo van genoten. Het was het geliefkoosde boek van Bertie", antwoordde Mary zacht. Dollie schrikte, maar zei niets; het was de erstee maal, dat Mary zijn naam had ge noemd, en toch, wat sprak zij dien natuur, lijk uit. Zij waren1 beide stil, totdat zij het huis bereikten. De lampen waren alle aangestoken in de zitkamer. Pratt had het theegoed binnen gebracht. Mrs. Maynard keek van haar boek op met een zucht van verlichting. „Wat zijt go lang uitgebleven! Ik begon ongerust te worden, de mist is vanavond zoo hevig." ..Wij gingen door het park naar de pasto rie; de maan.scheen, en het was heerlijk!" ®iftP Dollie uit, tervwl eou vluchtigen I blik sloeg op het rustige gelaat van Mary, j toen zij achter het theeblad piaats nam. IToen het kleine maal afgeloopen was, ging zij naar de piano en zong eenige van Ma ry's geliefkoosde stukjes, j Mary zat bij het venster en keek naar J het door de maan beschenen park; er scheen zich een zilveren pad door de hoo rnen te .kronkelen. Wat zong Dollie daar? „Vaarwel geluk kige dagen!" Ja, dat moest zij ook zingen neen, nu had zij eensklaps opgehouden en deze kla gende melodje vervangen- door eene die ernstiger, zachter en wat liooger van toon was. Ja nu zong zij Mary's lievelingslied! Hoe donker de weg ook. De Heer zal voorzien. Hetzij niet in mijn weg, Hetzij niet in uw weg, Zeer zeker in Zijn weg Zal Jezus voorzien. „Dank u, lieve; nu zullen wij Pratt bel len en dan lezen." Er stonden tranen in hare oogen, toen zij sprak, maar een glim lach speelde om hare lippen. Toen zij Dol lie later goederf nacht wensehte, bleef haar hand liefkoozend op haar schouder rusten. „Ik ben zoo blij, dat gij gekomen zijt; ik heb u gaarne bij mij, gij doet mij altijd goed!" zeide zij het meisje teeder aanzien de. Dollie bloosde van vreugde, maar zij antwoordde op haar snellen, afwerenden toon: „Gij zoudt iemand «oodig hebben, om u goed te doen!" maar Mary glimlachte dledhts en ging heen, terwijl zij de wijs nog neuriede van: Hoe donker de weg ooik. De Heer zal voorzien. „O, Bertie, laten wij dat niet vergeten! God heeft overal een weg, als wij onzen weg maar op Hem wentelen, zal Hij alles wèl maken." Het was op den Woensdag van de ten- nispartij op de Glade, dat Dollie haar vraag tot Maurice gericht had; en als er eene bliksemstraal voor zijn voeten was gevallen, had hij niet meer kunnen ont stellen. „En nu Mr. St. John wensch ik eens te weten, wat gij met Tante Mary gedaan hebt?" Dollie sprak op ernstigen, veront waardigden toon, terwijl zij van haar ro zen opkeek. „Wat wij met Tante Mary gedaan heb bent?" antwoordde Mr. St. John, terwijl hij op haar neerzag en zijn slappe vilten hoed tussehen de vingers ronddraaide. Mrs. May nard had 'hoofdpijn en hij was op verzoek van Mary het park overgestoken om Dol lie te halen; maar.daar zat zij nu in haar witte japon de bloemen uit te zoeken, cd scheen in het geheel geen haast te liebbuu om naar de partij te gaan. „Wel, in het geheel niets; wat denkt go, dat wij anders met haar zouden doen, dan haar ontzettend bederven?" „Van het bederven weet ik niets!" ant woordde Dollie, terwijl zij eindelijk voor eigen gebruik een klein bouquetje van do rozen gemaakt had. „Dan ben ik bang, dat het in het geheel niet goed voor haar is." „Waarom vindt ge, dal zij er slecht uit ziet?" antwoordde Maurice, terwijl hij eensklaps zeer ernstig werd. Maar zijn scherpe, doordringende blik hinderde Dol lie en zij werd een weinig verlegen; mis schien vond Mary niet.pret tig, als zij tegen haar broeder over haar slecht uitzicht sprak, en toch „Wel, niet slecht, Mary is niet sterk; maar zij ziet er anders uit, vermoeid en mager. Ik geloof, dat Mrs. St. John gelijk heeft, dat het vervelende Brotherton haar te zeer aanpakt; zij wenkt zoo vreeselijk. hard, vindt ge ook niet?" cn zij keek twij felachtig naar het gelaat van Maurice. Dollie maakte zich zeer ongerust over Mary erf wist niet hoe haar te helpen, en toch wat hielp her of zij Mr." St. John nu ook al ongerust maakte; wat nut zou dat Mary, doen? (.Wordt vervolgd). I

Nieuwe Leidsche Courant | 1920 | | pagina 1