Ingezonden. Gemeentelijke Aankondgingen. Gemeentelijke Vischverkoop De Burgemeester van Leiden ibrengt ter kennis van de ingezetenen dat hedenavond (Zaterdag) aan de gemeentelijke Visch- winkels (Vischmarkt en Stadshulpwerf) van o10 uur verkrijgbaar is SGEOL i 0.26 per pond'. N. C. DE GIJ SELA AR. Burgemeester. (Leiden, 18 September ,1920. Verkoop van flanel en sportflanel. De Burgemeester van Leiden brengt ter algemeene kennis, dat voor inwoners van Leiden, op Maandag 20 September a.s. des* morgens tusschen 9 en 12 uur in de Waag alhier zullen verkocht worden een heele groste partij prima zware WINTERFLA- NEL en eene groote partij SPORTFLANEL (lichte en donkere kleuren) tegen den prijs van: Flanel, per 6 el f 3.97,5 Sportflanel, fier 4 el f 2.65 N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. Leiden, IS September 1920. Door J. II. H. Borgerding is om vergun ning verzocht tot het oprichten van een, bewaarplaats voor ten hoogste 200 L. ben zine in het perceel Kort Galgewater No. 5, kad. sectie B no. 112. Door G. den Heeten en) Co. is om ver gunning verzocht tot het oprichten van een herstelplaats voor motoren en machi nes in het perceel TJtrecbtsche Veer No. 19, kad. sectie D no. 1269, waarin zal worden geplaatst en in werking gesteld een elec tromotor van 4 p.k. voor het aandrijven van een ventilator voor een smidse, een slijpsteen, een -draaibank, ecit boormachine, een schaafbank en een zaagmachine. Genoemde verzoeken liggen met de bij lagen op de Secretarie dezer gemeente ter visie. Op -Zaterdag den 2 October e.k. des voor middags te half elf zal op het Raadhuis gelegenheid worden gegeven om bezwaren tegen deze verzoeken in te brengen. AGENDA. WOENSDAG 22 Sept. Geref. Jongel. Ver.. „Reliobotih" te Leiden. Openb. vergadering kerkgebouw Nieuwe Rijn. Spr. Ds. A. Ver hagen te Dirkt-Hand. Onderw.: De bestraf fende gerechtigheid en De verschonende liefde. WOENSDAG, 22 Sept. Ds. J. Douma vap Den Haag spreekt in het Hooigracht kei fc gebouw, ter gelegenheid van het 25-ja- rig bestaan van de Ring Leiden van den Ned. Bond van J. V. op G. G. Apotheken die tot en met Zondag op Maandagnacht eiken nacht en des Zondags geopend zijn: M. Boekwijt, Vischmarkt S. Tel. 552 A. J. Donk, Doezastraat 31. Tel. 1313. Lichten opa 18 Sept. 20 Sept Rijwiel- en motorlampen 7.40 7.36 Rijtuiglantaarns 8.10 8.06 De heer Verver uit Sloterdijk vraagt wanneer die prijs zal ingaan. De voorzitter heeft hem eens gelegd: „Grijpt als het rijpt!" De tijd i6 rij.p; op de markt wordt 3 a 4 cemö meer betaald dan wij krijgen. En wat de invoering betreft, op Den Haag hebben wij niet te wachten, wij moeten de lakens uitdeel em. Spreker zou reeds o.s. Maandag den nieu wen prijs wallen invoeren. De heer Verhoef zegt namens de afcfee- ling Slot er dijk dat deze meegaat met -die twintig cent als minimum doch dat a.s. Maandag wal laten ingaan. De Voorzitter wil zich houden aan de om'voering op 1 October en handhaving tot 1 lApril. De heer Kaptein uit Ouder-Almstel wil dat ondersteunen mits de bepailing er bij [komt dat wijziging >zal' geschieden, zoo dra de regeering bijzondere maatregelen neemt Na uitvoerige beraadslagingen wordt nu besloten' dal. van 1 October tot 1 April de (minimummelkprijs eal zijh 20 cent per liter, I Pilgrimfathers-hcrdenbing. Hieromtrent schrijft het New-Yorksche dag blad „The World": „De feesten to Southampton, Engeland, ter cere van den 30 aten verjaardag der Pilgrim Fa thers, zijn door andere gevolgd en wel te Provin- cetown en te.Leiden (Holland). Te Province- town waar do ballingen het eerst den voet aan wal zetten, waren de afgevaardigden van Enge land, Frankrijk en Nederland tegenwoordig bij hot herdenkingsfeest. De Amerikaansche jecreta? ris van Buitenlandscho Zaken heeft de openings rede-gehouden. De ceremonies in de groote zaal van de Leid- eche universiteit, vormden echter hot centrum van alle feestelijkheden. Hot herinneringsfeest voor de Pilgrim Fathers die in Nederland hun eerste asyl vonden na hun vertrok uit Engeland, is ter zelf der tijd een feestdag voor dit land, dat door allo eeuwen heen de idealen voor de vrijheid van het menschdom zoo hoog gehouden heeft. De „speakers" in Leiden hebben terecht na druk gelegd op het feit, dat de Hollanders reed6 drie eeuwen geleden hun souvereine rechten be waarden door hun uitlevering aan Engeland te weigeren. Dc waarnemende Nederlandsche gezant mr. De Beaufort heeft in denzelfden geest gesproken en gezegd, dat Nederland er nog steeds trotsch op is, dat het de heilige rechten van gastvrijheid voor politieke bannolingen en zij die terwille bun geloof hun yaderland verlieten of moesten verlaten, ook in 1600 ongeschonden bewaard heeft. Trotsch gaat het Nederlandsche volk er op, dat het eens gastvrijheid verleend heeft aan ben die het stevige fundament hebben gelegd voor het Amerikaansche Gemeenobest. Te Londen is Donderdag hot driehonderdjarig herdenkingsfeest der Pilgrim Fathers gevierd, door een religieuze samenkomst in de Memorial Hall, vanwaar de aanwezigen in processie trokken naar de Guildhall. Aldaar werd o.a. het woord gevoerd door prof. Eekhof, die de groeten "*or? tolkto van de Nederlanders, vooral van de Lei? donaars. Boter. De Minister van Landbouw heeft be- paafld, dat van de boter, berei,d door pro ducenten, die zac'li schriftelijk hebben ver bonden tot nakoming der verplichtingen hun ingevolge arit. 1 en 2 rijher beschik king van 15 Augustus 1919 opgelegd, zal mogen worden uitgevoéVrl 10 pet. der pro ductie over de week van 5 tot 12 Septem ber j.l. Suikertaarten, De Minister van Landbouw maakt be kend, dat in het tijdvak van Maandag 20 September tot en met Zondag 26 Septem ber e.k. geldig zullen zijn de bons no. 50 en 51 van de Rijkssuikerkaart. Programma voor de opening v)an de zitting tder Staten-Generaal op Dinsdag. De Koningin, die de zitting der Staten- Generaal zaH- openen, zal om één uur met den volgenden trein van het 'Paleis1 afrij den: a. een/ comlmando cavalerie; b. een rijlcnecht-majoor en. twee rij knechts te paardi c. de opperceremonierneester, gezeten in •e'en rijtuig met twee paarden bespannen, een lakei naast elk portier; d. de Koningin, vergezeld van den Prins, gezeten in een staatsiekoets met acht paarden bespannen, een (koetsier naast elk paard, en vier lakeien naast edit portier. De chef van het Militaire Huis van de Koningin, te paard, rijdende naast de staatsiekoets, een weindg achter het portier ter rechterzijde, en de gouverneur der Ko ninklijke Residentie, te paard, rijdende een weinig achter het portier ter linkerzijde. Achter de staatsiekoets d<e officieren van het Militaire Huis van de Koningin, te paard, rijdende twee aan twee, naar ouder dom van rang; e. een commando cavalerie. De trein zal rijden: door de Heulstraat, door het Lange Voorhout (Schelppad); over den Korten (Vijverberg, naar het Binnen hof. De rit naar hot Paleis gaat langs den- zelfden weg. Dinsdag na de plechtige opening vari de zitting der Staten-Generaal in de groote grafelijke zaal, zal des namiddags van drie tot half vijf gelegenheid bestaan die zaal te bezichtigen; toegang zal worden ver leend door den ingang in den noordweste lijken toren! van de zaal," terwijl deze door den zuidwestelijken toren zal moeten wor den verlaten en vaar bij de bevelen in het belang der orde te verstrekken, stipt zullen moeten worden opgevolgd. Be Arbeidswet. Het Haagsche Correspondentie-bureau schrijft: Naar wij met zekeriieicl verneiroen be- staat het voornemen de Arbeidswet 1919 gedeeltelijk op 24 October a.s. in werking te doen treden eri den. termijn betreffende de volledige doorvor ing, van het verbod van arbeid van kinderen benéden 14 jaar op 1 Juli 1021 te stellen. Een weinig vctorbarig. 1 Door 'de Fransche drukkeersfirma Ta ride wordt ook in oms Hand een (kaart verkocht van Europa, waaróp d« nieuwe grenswij zigingen rijn aangegeven. Men is zoo in genieus geweest ZeenwSch-Vilaandienen en een stukje van Limburg miet de hoofdstad Maastricht alvast de Belgische kleur te geven. Wij vertrouwen, dat men hier zooveel nationaliteitsgevoel emi trots heeft, om die kaart niet te hoopen. „Tijd", Invaliditeitswet. Men schrijft ons van bevoegde zijde: Zooals men weet liet do Invaliditeitswet niet toe, dat op rentekaarten en op daarop geplakte rentezegels woorden of teokens geplaatst werden. Slechts was voorgeschreven, de geplakte zegels te dagteekenen, terwijl tevens in enkele gevallen (geschil over verzekoringsplicht, over de vraag of werkgever voor arbeider do premie moet be talen of over de loonkla6eo) de werkgever be? voegd was de zegels te parafeeron. Thans is aan oen en ander uitbreiding gegeven bij Koninklijk Besluit van 30 Juli 1920, Staats blad no. 627 en is dienaangaande het volgende bepaald: „Ingoval voor of door een verzekerde ingevolge jle Invaliditeitswet over een kalenderweek geen premie behoeft te worden betaald, wordt het stel len van woorden op de rentekaart, waaruit, de reden van de nietbetaling der premie blijkt, toe gelaten, mit6 dit op de volgende wijze ge schiedt: le. In het vakje der rentekaart, bestemd voor het inplakken van het zegel, dat open blijft, wordt do reden, waarom geen zegel geplakt wordt aangegeven, door hot 6tellen van het woord „ziek", „werkloos", of „werkstaking". 2e. Voor het geval, waarin een vrouw, die oen huishouden te verzorgen heeft, door welke oorzaak ook, niet tegen loon of als ondernemer heeft ge werkt, wordt de reden aangegeven, door het stel len* van de woorden„niet gewerkt". 3e. De aanduidingen, ondfir lo en 2e bedoeld, moeten door den arbeider geteekend worden met de beginletter van zijn achternaam. e=5 Door den Chri6telijken Besturenbond zal binnenkort een cursus in de Ned. Taal worden ge opend. Naar wij vernemen zal het lesgeld slechts 15 cent per avond van twee lesuren bedragen. Zeker een goede gedachte. Nu de werktijd verkort werd is het uitnemend wanueer op deze wijzo de ontwikkeling, vooral van de jeugdige arbeiders in de hand wordt ge werkt, - Wij vertrouwen dan bok dat er van dezen goed- koopen cursus eeu druk gebruik zal worden ge maakt. Een kleine vergissing* „De Tijd" vermeldt, dat de Fransche drukkors- firma Tarido in on6 land een kaart verkoopt van Europa, waarop de nieuwe grenswijzigingen zijn aangegeven. Men is zoo ingenieus gewocst Zeeuwscli-Vlaanderen en een stukje van Limburg met. de hoofdstad Maastricht alvast de Belgische kleur to geven. BUITENLAND. Dc Russische Regcering speelt een eigenaardige rol. Terwijl hare afgevaardigden naar Riga zijn vertrokken om daar met de Polen te onderhandelen, heeft de regeering een dral- lend bericht de wereld ingestuurd waaraan het volgende ontleend is: „Wij moeten het Witte Polen vernieti gen. Wij kunnen ons economische werk niet beginnen voor wij het Witte Polen vernie tigd hebben. Het doet er niet toe, hoe groot do lasten en de ontreddering zijn, het doet er niet toe, hoe nijpend de kweste van onze voedsel voorziening is; het doet er niet toe, hoe belangrijk het vraagstuk van de bestrijding van den hongersnood is, dat de fundamen- teele kwestie is om ons voor de verschrik kingen van den oorlog te behoeden; de fundamenteele kwestie voor den vrede is nog altijd de vernietiging vanPo- 1 e n." In denzelfden geest verkondigt Trotsky dat de bolsjewiki nu sterker zijn dan zij ge weest zijn en dat zij Polen den tweeden slag kunnen toebrengen, die nog harder zal aan komen dan de eerste, en blijft Joffe, het hoofd van de bolsjewistische vredesdelega- tie, verklaren dat Polen ontwapend moet worden in zulk een omvang dat het alleen in staat zal zijn, zich te verdedigen, maar niet om aan te vallen. „Het bolsjewime" laat Joffe er met be minnelijke naïviteit op volgen, „kan zich niet ontwapenen. Het wordt overal bedreigd en vecht nog voor zijn bestaan." Men zal moeten erkennen, dat zulke praatjes alleen reeds voldoende zijn, om de Poolsche partij, die totdusver het krach tigst voor den vrede opkwam, van gedach te te doen veranderen, want het zal niet ge makkelijk zijn met tegenstanders, die na den gevoeligen klap, dien zij hebben gekre gen, nog zoo weinig besef vooi\de werke lijkheid hebben, zich over een redelijken vrede te verstaan. Het zou er dan ook vrij mistroostig uit zien^ als men niet uit ervaring wist, dat bluffen een kunst is, die de bolsjewistische machthebbers uitstekend verstaan. Toch zullen de Poolsche onderhandelaars wel niet nalaten met deze dreigende uit spraken ernstig dekening te houden. De ontploffing te New-York. Donderdagmorgen had in de Beurswïjk te New-York een geweldige ontploffing plaats, waarbij 30 personen gedood en 170 gewand werden. Nader wordt hierom/trent gemeld: AHe ramen van de beurs en van talrijke wolkenkrabbers in de buurt werden ver nield. De oorzaak der ontploffing is nog niet bekend. Allerlei geruchten doen die ronde. Er wordt beweerd, dat twee perso nen in een aut'o naai Morgans kantoor gingen, en 'daar een bom wierpen. Inder daad werden de overblijfselen van een vernield/en auto gevonden, waarnaar de politie een onderzoek instelt. Ook wordt beweerd, dat een auto in botsing kwam ■met een wagen die dynamiet vervoerde, bestemd voor het opgraven van het terrein van de -nieuwe effectenbeurs. De verwoes ting is ontzettend. Op straat lagen de doo- dien en gewonden en/ tal van doode paar den in grooe plassen bloed, waarmede véle gebouwen zijn bespat. Onder de dooden vondi men drie meisjes wier lijken ontzet tend zijp «verminkt. De zoon van 'Piepont Morgan behoort tot de talrijke gewonden. Vele beursbedienden en makelaars bevon den zich tijdens het ongeluk op straat. Ooggetuigen! beweren, dat zij bij de ont ploffing een rook- en vuurzuil zagen, die de korijtoen tot vijf verdiepingen hoog ver brandde, waarop een ontzettend) geraas volgde. Honderden voetgangers werden weggeslingerd. Een talrijke macht, be staande uit politie en militairen, heeft de wijk afgezet. De beurs is op last vain den gouverneur gesl'oten. De schade wondt op minstens twee millioeni dollars geschat. De New-Yorksche politie geeft toe, dat de bomaanslag in het beiursk war tier is te wijten] aan misdadig opzei. Een h'eeje be stelwagen met dynamiet, voorzien van een lont (de wagen behoorde aan een apothe ker in New-Jersey, die spoorloos verdwe nen i9), is voor dezen aanslag gebruikt. Burgemeester Hylon loofde 10,000 dollars uit voor de ontdekking van de daders. De explosie was over geheel Manhatten te hboren en. in de heele finamcieele wijk zijn alle ruiten, vernield. 'Er ontstond een algemeene paniek, 'er ■liepen geruchten van een bolsjewistisch en aanslag op die beurswijlk, vele bureaux wer den/ verlaten, op straat lagen lijken en zwaar gewonden, .ten deele ontzettend ver minkt. De politie heeft aanwijzingen gevondten, dht de ontploffing is veroorzaakt door een reusachtigen bom, geil/aden met een steak ontploffend middel, namelijk trinitrotoluol en stukken ijzier ven venstertralies. V. D. meldt uit-New-York d.d. gisteren: Door de ontploffing zijn 24 personen ge dood. In het ziekenlhiuis liggen 126 gewon den, waarvan velen er ernstig aan toe zijn. Vele anderen worden thuis behandeld. De schade beloopt 3 nrllioen dollar. Aan fond. sen is voor een waarde van 300,000 dollar verloren gegaan. De politie denkt, dat de ontploffing het werk is geweest van de -jpooden, Velen zijn getroffen door. 'kleine stukken ijzer, vermoedelijk van sasringen. Anderen zijn gebrand,, denkelijk door pi- krinezuur. Er zijn ecni dood paard' en een vernielde wagen gevonden, waarin volgens detectives een bom met een -tijdbuds zou aangetroffen zijn. Vakvereenigingen in Rusland. De Rus Grigorjanz, in den tijd voor het bolsjewisme een der aanvoerders van de vakvereenigingsbeweging in Rusland, schrijft in de „Vorwarts" een artikel over den stand van deze arbeidersorganisaties op dit o ogenblik, in verband met het feit, dat de Russische vakvereenigingsmannen, die thans een bezoek willen brengen aan Duitschland enkelen hunner is de toe stemming geweigerd het rijk tc betreden voorgeven meer dan vijf millioen geor ganiseerde Russische arbeiders te vertegen woordigen. Dit noemt Grigorjanz een groote bluf. Er is een tijd geweest, dat de vakvereenigings beweging in Rusland zeer bloeide. Bijvvor- beeld in het revolutiejaar 1917. Toen reeds 6tonden de bolsjewiki vijandig tegenover de vakvereenigingen en in hun strijd tegen deze maakten zij gebruik van de „fabrieks- comité's", wat men in Duitschland noemt bedrijfsraden. Toen de bolsjewiki de macht kregen, hebben zij al hun best gedaan de niet-bolsjewistische elementen uit de vak- vereeniging6bcsturen te verwijderen. Dit werd hun makkelijk gemaakt door het ver val van de industrie. Doch de fabriekscomi- té's, die onder de plak der sovjets kwamen, begonnen oproerig te worden. Ze voelden zich achteruit gezet. Ten slotte werd een compromis gesloten. De vakvereenigingen werden samengesmolten met de fabrieks- comité's, echter zoo dat de organisaties zich 1 volkomen ondergeschikt maakten aan de comitéV. De vakvereenigingen hielden dus feitelijk op te bestaan. En de comité's doen alleen aan politiek. De „nieuwe" vakvereenigingen zijn niet anders dan werktuigen van de sovjet regee ring. Prij'sdaling in Amerika. Volgens mededeelingen van het Ameri- kaanscho'arbeidsbureau is het index-cijfer der groothandelsprijzen van alle artikelen gedaald van 262 in Juli tot 250 in Augus tus. Deze daling zou het gevolg zijn van de prijsdaling der landbouwproducten, voe ding en kleeding. De index-cijfers der eer ste twee zij n.l. respectievelijk gedaald van 266 op 222 en van 317 op 299. Hazerswoude, 17 Sept. 1920. Mijnheer de Redacteur, ■*t Bestuur der. Burgerwacht teHazerwoude vraagt een kleine plaatsrutmte in Uw blad. Zoo gaarne zou het zien dat op Woensdag 22 September alle aangesloten leden van de Burgerwacht deelnemen aan den Schietwed strijd te Kntwyk, uitgeschreven door de Federatie van Burgerwachten Rijnland-Oost. Laat daarom de patroons daartoe gelegen heid geven aan het personeel, zonder dat hun schade worde berokkend door derving van loon. Een goed-geoefende burgerwacht is van groot belang voor de veiligheid van ons land, en de schietwedsirijden vormen oen uitstekend middel om den moed er in te houden. Daarom gelegenheid geven tot schieten met behoud van loon. Wellicht jyenschen eenige inwoners der gemeente, bijzonder voorde Burgerwacht van Hazerswoude, bljjk te geven van waardeering door één of meer prijzen disponibel te stellen. Zij kunnen die dan kenbaar maken voor den Rijndijk bij den WEled.achtb. heer Burge meester van Hazerswoude, en voor het Dorp bij den heer P. van Nes, voorzitter van de Burgerwacht uiterlijk tot Dinsdagavond a.s. Met dank voor de plaatsruimte: Het Bestuur der Burgerwacht te Hazerswoude. Uit de Omgeving* ALPHEN AAN DEN RIJN. Donderdagavond half acht werd alhier een vergadering gehouden om te ko= men tot oprichting van een Christelijke Oranje vereniging te Alphon a. d. Rijn. Een voorloopig comité had daartoe per oranje biljet een uitnoodiging gedaan aan alle inwoa-rs van christelijke huize. De opkomst was schitterend. De twee zalen van liet gebouw Concordia waren geheel gevuld. Nadat do tijdelijke voorzitter, de hoer Wester brink, do vergadering met gebed geopend liad, sprak hij een kort woord over het doel van den vergadering. Waar men op verschillende plaatsen al was gekomen lot oprichting eener chr. Oranjever- eeniging, had het eenige ondornemendo personen goedgedaeht, om na eenige bespreking met den heer van Ooyen, lid van het Hoofdbestuur van den bond van Chr. Oranjeverenigingen, om n.ik te Alphen een Chr. Oranjevereeniging op te rteh? ten. Het doel dezer vergadering, aldus spr., is om klare wijn te 6cltfenk<?ii; wij moeten klenr be kennen. grondslag voor de op te riekten Chr. O. V. moet zijn het onfeilbaar woord van God. Hierna werd het woord gegeven aan den heer Van Oojen, lid van het hoofdbestuur uit Den Haag. Spreker begon eert er aan te herinneren hoe het zijn aandacht had getroffon van een in gezonden stuk in do Rijnlandsche Courant, waar men aangemaand word om niet aan het feest deel te nemen dat van de „Wilhelminavereen." was uitgeschreven, omdat, men er een kermis van had gemaakt, en hoe bij menigeen de vraag was op gekomen, wat er nu van christelijke zijde gedaan moe6t worden. Het is niet goed, aldus spr., dat men komt met verbod op verbod, maar er moet ook aan ons volk een tegengift worden gegeven. Het is dan ook niet genoeg om zich enkel maar op te geven als lid van een Chr. Oranjever eeniging; neen men moet zich geheel geven om de liefde voor ons Oranjehuis op to wekken. Dat kan geschieden, gelijk men in Den Haag doet, waar men maandelijks vergadert en onderwerpen be handelt over de historie van ons Vaderland, die God met ons Jieeft gehouden, en die ons als christen in de eerste plaats als een eenig man moeien doen scharen om ons geliefd Oranjelmis. Men moet maar niet dénken: o, Troelstra doet geen kwaad; imen, de beginselen der rcvoluüo werken door. Duarom moeten wij als christenen de liefde tot Oranje weten op te wekken, om, als de nood aan den man komt, te toonen. dat wij de mannen der revolutie in de oogen durven te zien. Na verschillende middelen nog in bet midden te hebben gebracht om de vergaderingen van oen Chr. O. V. zoo aantrekkeli£ mogelijk te matron, werd den spreker dank gebracht voor hetgeen hij in 't midden had gebracht. Nadat 3 coupletten van het Wilhelmus staan? de waren gezongen, word er aangenaam van go? dachten verwisseld on verschillende vragen beant woord. Het eind als resultaat dezer vergadering was dat 173 ledon zich opgaven voor oen Chr. O. V. Nadat er ook nog op gowezen was om vooral onze joxnge kinderen op Koningin i 'er- jaardag niet te vergeten, maar voor hun oen feestje te organiseeren, opdat de liefde tot het Oranjehuis er zoo jong mogelijk inkomt, sloot^ den heer Van Buren met dankzegging deze opgewok? te en zeer aangename vergadering. ZOETERMEER. Brandstichter van woning A, H. alhier is ontdekt en heeft bekend, 't Is de 17-jarige A. v. R. aan de voorweg, niet ver van H. verwijderd, A. H. had hem steeds voortgeholpen met geld voor vee, enz., doch hij werd betrapt op diefstal van veevoeder, waarna H. niet meer met hem wilde te doen hebben. Uit wraak schreef hij dreigbrieven, eischte geld en dreigde met brand, moord en maakte Zondagavond een begin. Om half 11 was hij zelf bij het blussingswerk tegenwoor dig, doch hij kon zijn aliibi niet bewijzen, over het tijdsverloop van kwart voor 10 tot half 11, TER AAR. Ook hier wordt de aanvoer van groente minder, zoodat de Groenteveiling „God zij met Ons" en „De Hoop geleid ons", met eens per week zullen veilen voorloopig op Vrijdag. Vrijdagavond heeft de Chr. Zangver" eeniging „Looft den Hcere", een uitsteken*1 Jaarieest gehouden, opgeluisterd door ver schillende prachtige Samenspraken, Voor drachten en Gedichten en verschillende Liederen gezonden. Ook 19 de Zangvereen. nog een fraaie Medaille uitgereikt door den Ring van Chr. Jongelingsvereen. in het Ned. Jongelingsverbond Ter Aar -en Omstreken, ter belooniug voor de medewerking welke zjj verleend heeft op den gehouden Landdag. HAZERSWOUDE. De heer O. MOBACH, onder- wijzeraan de Chr. School op het dorp is benoemd te Winterswijk De heer J. van tier Spek alhier is benoemd tot bode van de Ambachtspolder, de Hoornsche en Rietveldsche polder. Als tijdelijke leerkracht aan de openbare school is benoemd me;. M. van den Ben, van Alphen. De repetitiën van deCh r.Zan ;- vereenigii^g „Concordia" zullen Vrijdag L4 September, des avonds te 8 uur weder aan vangen in het lokaal achter de Geref. Kerk, onder leiding van den Directeur de heer P. van Nes Czn. Allen die lust hebben zich in de zangkunst te willen oefenen, en die vol harding genoeg bezitten om de repetitiën ge regeld te volgen worden verwacht. Door het bestuur van de Ha- zerswoudsche Droogmakrrij zal op Maandag 27 September schouw worden gehouden. Donderdag werd door de Wil- helminavereeniging feest gevierd. Met koraal- muziek van den toren werd aangevangen, met schoolkinderoptochten voortgezet en met wedstrijden besloten. Door de heer J. Gaar keuken werd in de open lucht een bioscoop voorstelling gegeven, die uitmuntend moet zijn geslaagd en zeer werd geroemd. Door de Harmonie van Hazerswoude werden de feeste lijkheden opgeluisterd. De burgemeester ver eerde de feestviering met zjjn tegenwoordig heid en werd door den voorzitter de heer j. Zeldenrust rondgeleid en toegesproken, ^aarop door het hoofd der gemeente in waardeerende woorden werd geantwoord. Predikbeurten a.s. Zondag Ned, Herv, Kerk, 10 en 7 uur Ds. Luuring. Geref. kerk 10 en 7 uur preeklezeu. NOORDWIJKERHOUT. a.s. Zondag, des morgens te tien uur, hoopt voor de Ned. Herv. gemeente alhier op te treden Ds. Rutgers van Katwijk aan/Zee. WASSENAAR. De 8 t a t u t e n v a n d e a f d e e 1 i n g Wassenaar van het Nederlansch Werklieden- bond Patrimonium (Vaderlijk Eildeel), ge vestigd alhier, zijn Kon. goedgekeurd. BODEGRAVEN. Een groote woonwagen die de hoek Brugstraat Noordstraat wilde pas- seeren, viel om, omdat een voorveer brak. De vrouw en kinderen die er zich in be vonden, kwamen er uitkruipen. In de wagen was alles omgevallen, buiten de wagen was een oploop van nieuwsgierig publiek. Gelukkig liep dit ongeval zonder persoon lijke ongelukken af. HAARLEMMERMEER. Bij de op Woensdag 15 Sep? tember j.l. te Lisse gehouden schietwedstrijd mot de revolver, door do Vereeuiging „Juliana"' le? haalde de veldwachter P. van Gent te Abbcnoe, gem. Haarlemmermeer, den 2en prijs, bestaande uit een koperen bureaulamp en een eereprije, zijn? de een zilveren heerenhorloge. Het aantal pun? ten bedroeg 57. Er werd geschoten met vul pa tronen, op eon haan van 15 Meters Dit aantal punten werd ook behaald door den jachtopziener Schippers te Lisso, die bij het kampen den eer sten prijs verwierf. HAARLEMMERMEER. In d a.s. week begint inIJ-en Haarlemmermeerpolders het delven der beet wortelen de campagne aan de Suikerfabriek „Holland" te Halfweg zal niet voor October kunnen beginnende werkzaamheden in de fabriek zijn nog niet afgeloopen, ook na de gewone uren wordt daarin gewerkt. RIJNSBURO. In den afgeloopen nacht we ingebroken in een schuur van den heer W. 8. staande in Waard alhier. Twee manden niet bloembollen en een paardentuig zyn vermist.

Nieuwe Leidsche Courant | 1920 | | pagina 2