Ingezonden. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. 17 September. Geboren: Maria Elisabeth, d. van H. P. J. Hoppezak en M. M. A. Knalmann Eli sabeth, d. van J. P. v. d. Blom en II. v. Stratcr Marie Nelly, d. van L. J. van Bommel en E. van Drunen Dirk Jan, z van C. Schuring en C. A. Beek Antonius Christiaan Hendrikus Jozef. z. van A. H van Noort en C. J. E. W. Vorst Lucas Hendrik, z. van J. Dee en S. van Leeuwen. Overleden: Joannes Cornelis Tak, zoon 10 uur. Ondertrouwd: F. Verworst 25 jaar jm en W. G. Haneveld 21 jaar jd. C. J. Slcg- tenhorst 24 jaar jm. en D. J. van Dijk, 21 jaar jd. Ondertrouwd: Isaac Dool en Johanna Geertrui- da Ramp. Andrics Cornelis -van Nes en A ana Sara de Leeuw. Nicolaas Duiscr en Hasina Cornelia "Kluis. Willem Ernst van Leeuwen en Jannetje van der Akker. Gemeenteraad Zoeterwoude. De Raad der gemeente vergaderde Woens dagmorgen te 9 uur. Voorzitter burgemees ter P. Wap. Afwezig de heer Wesseling met kennisgeving. De notulen der vorige vergadering wor den door den secretaris gelezen en onver anderd vastgesteld. De voorzitter deelt mede, dat van Ged. Staten bericht is ontvangen dat het be zwaarschrift van den heer G. de Wit om ontheffing van belasting niet ontvankelijk is verklaard. De afd. Zoeterwoude van het Groene Kruis heeft aan den Raad een verzoek ge richt om een subsidie van 100. De' voor zitter stelt voor dit adre's te behandelen bij de gem eentebegr ooi ting. Aldus besloten. De gemeenterekening dienst 1919 wordt, nadat de voorzitter het advies der com missie had medegedeeld, vastgesteld. Ech ter lokte de hooge post der Huurcommis- sie bij de leden langdurige discussie uit. De voorzitter wees er op, dat door het an- nexeeren bij Leiden van den Haagweg en een gedeelte van den Rijndijk de uitgaven dit jaar niet, zoo hoog zullen zijn. Vervolgens heeft aanbieding plaats van de gemeenjebegrooting 1921, sluitend in gewone ontvangsten en uitgaven met een bedrag van 85950.86 en buitengewone ont vangsten en uitgaven tot een bedrag van 16000, samen 101908.86. Deze rekening zal ter visie gelegd wor den voor de leden en tevens worden rond gezonden. Als commissie van advies wor den gkozen de heeren Los, Noordnftan en Wesseling. I Het suppletoir kohier H. O. wordt vast gesteld tot een belastbaar inkomen van 47.230, hot kohier schoolgeld 2e kwartaal tof. een bedrag van 53.471/6. B. en W. stellen verder, voor een geld- leening aan tc gaan van f 50.000, tot een koers van 98 %,- tegen een rente'van ten hoogste 6De aflossing stellen zij voor t.e doen als volgt: In '21 en '22 ƒ4000, in '23 '24 en '2o föOO, in '26, '27 en '28 3000, in 1929 2500. Totaal dus 30000. Het, ove rige wordt afgelost uit de gc-wone en bui tengewone inkomsten der gemeente. Het voorstel van B. en W. wordt hierna z.h.s«t. goedgekeurd. Aan de orde komt. de instructie der ge meentewerklieden. Algemeene beschouwin gen worden niet gehouden, waarna de in structie artikelsgewijze wordt behandeld. Bij art. 3, betreffende het ontslag der werklieden door B. en W., stelt de heer Stadhouder voor in te lasschen, dat perso neel of werklieden door B. en W. ontsla gen recht van beroep hebben op den Raad, die in hoogste instantie beslist. De heer Los voelt hier niet veel voor en wijst op de onverwikkelijke geschiedenis in Leiden, betreffende het ontslag van een tweetal brugwachters. De voorzitter wijst ten slotte op het desbetreffend wetsarti kel, wat zulk een recht aan den gemeente raad ziiet toekent. Het voorstel van den heer Stadhouder wordt niet ondersteund. Na enkele kleine •wijzigingen wordt, ten slotte de geheele ver-^ ordening goedgekeurd. De nieuwe inslruc-* tie treedt in werking op 1 Jan. 1921. Ten slotte komt aan de orde de bespre king omtrent woningbouw. De voorzitter wenscht dit liever in geheime vergadering te behandelen, waarom eerst de rondvraag wordt behandeld. De voorzitter deelt mede, dat den belas tinginspecteur gevraagd zal worden de zit dagen voor 'het innen der directe belastin gen wederom te- laten vervallen wegens te weinig deelname. De heer Los wijst er op, dat bij de hard draverijen de weg voor het publiek wordt afgesloten door de politie. Hij zou het he ter vinden, dat de politie het „gokken" te genging. De voorzitter zegt, dat de heer Los de politie een groote weldaad zou be wijzen indien hij voor het laatste euvel een afdoend middel wist. Wat het eerste be treft, dit behoort tot de competentie van B. en W. en dient tot veiligheid van net verkeer. Na nog enkele besprekingen gaat de Raad over in geheime zitting. Gemengd Nieuws Uit Maastricht schrijft men aan het „Vad:" over de „veredelde!' kermisverma kelijkheden het volgende: In al de jaren dat wij hier zijn en de kermissen en vastenavonddagen hier hebben meegemaakt, hebben wij nooit, zulk een drankmisbruik gezien als juist ditmaal. Alle mogelijke drankgelegenheden, en er zijn er hier buitengewoon veel, waren tot barstens toe ge vuld, men verdrong elkaar om een plaatsje. Er i3 verschrikkelijk gedronken (om geen erger woord to gebruiken). Meisjes van 1516 jaar, met jongens aan den arm, zwierden meer dan drie kwart beschonken langs de straat. Zondaga/ond om half 12-was een café in de Helmstraat- uit verkocht; er was geen druppel meer in huis. pinsjjagmorgen kwam een auto van een Ê3ou- wevij voor een Volkscafé op het" Vrijhof om. nieu wen voorraad bier te brengen, terwijl anders meestal voor voldoenden voorraad voor de drio dagen wordt bezorgd. Dinsdagmorgen werd een vrouw, zoo dronken als een karbouw, met loshangende haren, in haar onderrok naar het politiebureau gebracht. Al 'e staaltjes van dronkenschap te vermelden of ook maar vaag aan tc duiden zou ons te ver voeren, doch eeuTeit. is het, dat, in allen gevalle het drankmisbruik er niet op is verminderd. In April 1918 liep een jong ste bediende van een effectenfirma op de effec tenbeurs met een citybag, inhoudendo f2200. Een paar jongemannen spraken hem aan en vroe gen hem een enveloppe met effecten weg te bren gen. Zij zouden de citybag wel vasthouden. Do jongste bediende voldeed aan het verzoek cn in middels verdwenen de beide „hoeren" mot de citybag. De enveloppe, waarin effecten zouden zitten bleek nict6 te bevatten dan een exemplaar van een dagblad Dc beroofde jongen kon van de mannen geen juiste beschrijving geven en de politie zocht ver geefs. Intu6schen had zij wel Vermoeden op iemand en deze moest onlangs voor een andere zaak op een politiebureau verschijnen. Hij viel toen door dc mand en bekende de oplichting in April 1918 te hebben gepleegd. Hij is in arrest gesteld en. heeft tevens zijn mededader, dio even als hij, kantoorbediende was. genoemd. Ook deze mededader is thans in handen der politie. Bij de schaarschte en der. hoogen prij6 der bcuwsteenen maakt men in Duitschland metselwerk van hoogovenslakkc.n. Dit product, door den uitvinder Thermositc ge noemd, wordt verkregen door hoogovenslak direct uit den hoogoven in een reservoir met water af te tappen. De gevormde stoom blaast dan de d'-k tot eer. zeer poreuze massa, gelijkende op puim steen of tufsteen. Het product is zeer licht cn weegt ongeveer 137 E.G. per M3. Het is een uitstekende warmte-isolator ((beter dan asbest) en tevens geluiddemper. Van de fijne deeltjes maakt men met behulp van kalk de slakken-cement die gebruikt wordt als bindmiddel voor de thermositesteenen, die als hoogovenbeldeeding worden aangewend. Na breken en zeeven van het ruwe product wor den de korrel» van 3 1/2 tot 12 m.M. vermengd mot het bovengenoemd slakken-cement, in ver houding van 6 op 1 en water toegevoegd, totdat een weeke mortel is verkregen. In de steenpersen worden hiervan 800 a 900 steenen per uur ge perst. Na het persen worden de steenen 6 tot 8 uur aan de werking van afgewerkten stoom bloot gesteld en daarna een maand in de buitenlucht gedroogd. Deze zeer lichte steenen van 25 maal 12 mrv 1 9 1/2 c.M. hebben in drogen toestand een weer stand tegen druk van 9.6 tot 16.5 E.G. per c.M.2, voor oudere steenen bedroeg dit zelfs 29 K.G. Deze steenen zijn zeer geschikt voor woning bouw en kosten ongeveer een derde gedeelte van den tegenwoordigen prijs der metselsteen in ons land. Maandagmorgen j. I. kwam to Hoek van Holland per s.s. „Frinton" van de Har- wich-lijn, één transport Duitsehe krankzinnigen aan, die gerepatrieerd werden vanwege de Brit- eehe regeeringen en door de bemoeiingen van do Society of Friends of Foreigners in Distress i e ge leid werden door Engelsche verpleger en verpleeg sters. Van Hoek van Holland ging dit transport dadelijk per trein door naar Goch, tot Cranen- burg begeleid door twee sergeants van de mili taire politie van de groep Rotterdam. Cranen- burg is gelijk bekend het eenige kilometers in Duitschland gelegen naaste grensstation. Aldaar aangekomen, wilden deze onderofficieren het transport verlaten en de terugreis aanvaarden, doch niet alzoo dachten de te Cranenburg aan wezige militairen der Surefé militaire beige er over. De onderofficieren werden gearresteerd en ontwapend en doorgezonden naar Kleef, waar zij voor den militairen commandant geleid werden. Deze vond eerst geen termen om aan den toestand vande gearresteerden eeneinde te maken.Latcr op den dag zijn zij erin geslaagd dien commandant aan het verstand te brengen, dat zij geheel le goe der trouw daar waren, eu geen andere bedoelingen hadden, dan het bedoelde transport te begeleider: zooal6 hun was opgedragen. Zij werden toen vrij gelaten. Op hun vraag om hun wapens te mogeh terug ontvangen werd evenwel geantwoord, dat daaraan niet kon worden voldaan; zij moesten die achterlaten en ongewapend het bezette gehied verlaten. Te 's nachts half drie kwamen zij te Nijmegen aan. Te Amsterdam maakte iemand er de laatste dagen zijn werk van aan winkeliers telefonische orders op te geven. Hij vroeg of het bestelde onmid dellijk aan het opgegeven adres kon worden bezorgd en vroeg tevens of de Iooper wissel geld zou kunnen meebrengen. Nu eens was dit tet een. bedrag van f 10, doch in den regel vroeg hij om f 25 wisselgeld. In de nabijheid van het opgegeven adres nam hij dan het bestelde en het, geld in ontvangst en verwijderde zich onder voorgeven groot geld te zullen gaan halen. De oplichter bleef dan echter weg. Het as gisteren aan de po-litie van h<?t bureau Leidscheplein gelukt den dader in handen te krijgen. Het is een 17-jarige jon gen, die op deze wijze trachtte aan den kost te komen. Des avonds heeft, hij .gepro beerd uit Bet bureau te ontvluchten. Hij verzocht, aan de agenten der wacht zich even te mogen verwijderen, en toen hem dit, werd toegestaan, schoot hij onder hun armen door, het Leidscheplein op. Spoedig daai-op werd hij weer gegrepen. Het veelbelovende jongmensch hoeft nae- nig winkelier slachtoffer van zijn praktij ken gemaakt. - KORTE BERICHTEN. Te Enschedé wordt een gedenkt.eeken opgericht ter herinnering aan de doortrek kende krijgsgevangenen. Uit Oost-Groningen emigreeren tegen den winter een 50-tal gezinnen naar Ame rika. Op initiatief van de R..K. sociale actie wordt te Den Haag een roomsch-kath. volksuniversiteit opgericht. Te Den Haag wordt als nieuwe hee- renmode en licht Norfolk-jasje met donke ren broek gedragen. Van de vesting Brielle wordt het Oos telijk en Zuidelijk deel der vestingwerken opgeheven, - Van 29 Aug. tot 5 Sopt. werden onder 998 veebeslagen in ons land mond- en klauwzeergevallen opgemerkt. Sedert Mei 1.1. zijn 831 personen uit het legerweggejaagd wegens wangedrag. Land- en Tuinbouw. Tentoonstelling te Aalsmeer. Ter gelegenheid van de opening van het nieuwe veilingsgebouw te Aalsmeer, welke bouw zijn voltooiing nadert, zal er eene tentoonstelling worden georganiseerd, welke eenige dageni zal duren. Gezien de hooge ontwikkeling van de Aalsmeersche cultures kan verwacht worden, dat in die dagen wat schoons geexposeerd zal wor den, waaraan eeaa liefhebber en kenner wat zal hebben. De datums zijn nog niet vast gesteld. Geachte Redactie! In het verslag, betreffende .dc Oranjevereenigiug alhier i6 een onbegrijpelijke fout geslopen. Aan de besprekingen heb ik geen deel geno men, om de eenvoudige redBh, dat ik op die ver gadering niet tegenw oordig was. Uw Ed. dw. Leiderdorp. L. W. VAN GIESSEN. (In ons verslag van de gehouden vergal >ng te Leiderdorp is inderdaad de heer v. Gisssen genoemd, wat natuurlijk op een abuis berust, daar de heer v. Giessen, gelijk uit bovenstaand schrijven blijkt, niet ter vergadering aanwezig wa6, en dus ook niet gesproken kan hebben. Red.) STADSNIEUWS 135-jarig jubileum van hst Genootschap M. S. G. Niet iedere vereeniging is het gegeven een levensbestaa# te hebben van 135 lange jaren. Meer dan een eeuw te leven, van. ge slacht in geslacht, is voorzeker een voor recht, wat met Hots genoemd mag worden. Zulk een vereeniging is die van het Genoot schap „Mathesis /Scientiarum Gemitrix." De feestelijke herdenking van dit zeld zame jubileum werd gistermiddag aange vangen met een gezellig samenzijn op „Den Burcht", tot net slagen waarvoor het Leidsch Strijkensemble „Sappho" niet weinig heeft bijgedragen. Te 4 uur werd het bestuur door de feest commissie de zaal binnengeleid, waar de voorzitter, de heer O. S. Knoltnerus, allen een hartelijk welkom toeriep en £en wensch uitsprak, dat dit 135-jarig jubileum op waardige wijze zou gevierd worden. Hij bracht voorts dank aan allen, die het be stuur hadden terzijde gestaan in de voorbe reidingen van het feest, voornamelijk voor de welwillende medewerking van „Sappho" Te half zeven ving in de artistiek ver sierde groote zaal een gemeenschappelijke maaltijd aan, waaraan een honderd-tal per sonen. aanzaten. Onder de gasten merkten wij o.m. op den Burgemeester en secretaris van Leiden, jhr. mr. dr. N. C. de GijsJaar en mr. dr. C. E. van Strijen, den inspecteur van het Mid delbaar Onderwijs te 's-Gi'avenihage, den heer Groötehaar, verder den dii'ecteur en verschillende bestuursleden van M. S. G. De Minister van Onderwijs, dr.^De Visser, had bericht van verhindering gezonden. Nadat het M&thesisliedi was gezongen heette de voorzitter allen aanwezigen har telijk welkom, niet,het minst de gasten. Na herinnerd te hebben welke dankbaarheid alle oud-leerlingen voor de School moel.en hebben, wees spr. erop, hoe het Genoot schap steeds steun vond in het Koninklijk Huis, wijl H. M. de Koningin bescherm vrouw vaii de vereeniging is. Voor die belangstelling is de vereeniging dankbaarheid verschuldigd, waarom spr. voorstelde een 'telegram van hulde aan H M. de Koningin te zenden, hetgeen met luid applaus werd begroet. Later wees de heer Knottnerus op den steun, die M. S. G. öteeds van het. ge meentebestuur en thans ook van den heer Grootehaar, inspecteur bij het M. O. ont ving. Hij hoopte dat dit steeds zoo moge blijven. De burgemeester van Leiden en de heer Grootehaar spraken den wensch uit tot groei en bloei van de vereeniging, terwijl beiden hun volledigen steun in de toekomst toezegden. Laatstgenoemde bracht tevens hulde aan den heer Knottnerus, die zijn op gedane kennis op zoo schitterende wijze naar buiten heef.t uitgedragen. Ook de secretaris, den heer Verhulst, werd' warm hulde gebracht voor hetgeen hij voor de vereeniging deed. De heer Terburgh herinnerde er voorts aan, hoe een der oprichters van het ge nootschap nog is vertegenwoordigd in een der nazaten, n.l. den heer van Campen, terwijl de heer A. L. Verhoog uit Sassen- heim de hoop uitsprak dat M. S. G. moge worden he,t troetelkind vair den heer Groo tehaar. De heer K. Sijtsma bracht de ver- -eeniging zijn gelukwenschen namens de vertegenwoordigde pers. Aan het slot van den maaltijd werd dank gebracht aan de heeren Lau. Terburgh en Rietbergen, die op zoo'n fraaie wijze zorgde respectievelijk voor decoratie, tafelversie ring en inscripties. Een strijkje, onder leiding' van den heer P. A.Smeele, zorgde voor de noodige afwisseling. De feestelijkheden werden hedenmorgen voortgezet. Te ruim 10 uur vertrokken rle deelnemers aan de feestelijkheden per „Vol harding" naar de Kager- en Braassemer- meer, onder liet zingen van het Mathesis- lied. Een matinée, hedenmiddag in „Zomer- zorg", vereeruigde de feestvierenden weder om tot en gezellig samenzijn. Tot slot van het jubileum is er heden- avond in de Slads-Gehoorzaal een feest avond georganiseerd. Met ingang van 16 Sept. is de com mies J. Vrijer alhier verplaatst naar het postkantoor te Alphen aan den Rijn. TELEGRAMMEN. BERLIJN, 16 Sept. De binnenlandsche politieke toestand tdtmt op het oogenblik een zekere spanning, welke is ontstaan door de kwestie betreffende de uitbreiding van den grondslag der rijksregeering naar links en door de gebeurtenissen in den gemeente raad van Groot-Berlijn. De besprekingen aangaande een eveiftueel toetreden der meerderheids-socialisten tot het regeerings- blok in het rijk nemon steeds in omvang toe, zonder dat het tot dusver is gelukt de aangelegenheid zelf nader tot een oplossing te brengen. PARIJS, 16 Sept. De avondbladen mel den dat de Kamers waarschijnlijk op Dins dag 21 September in buitengewone zitting zullen worden bijeengeroepen om een me- dedeeling der regeering in ontvangst te ne men. Het decreet der bijeenroeping zal door Deschanel worden onderteekend. De voor zitter van den Senaat zal de Kamerleden en Senatoren waarschijnlijk op 23 September in Versailles bijeenroepen. BERN, 16 Sept. In een officieel commu niqué betreffende het onderhoud tusschen Motta en Millerand wordt gezegd, dat dit gekenmerkt werd door de meest volmaakte hartelijkheid. Wat de scheepvaart op den Rijn betreft, houdt de Fransche regeering vast aan haar recht, haar bij het verdrag van Versailles toegekend, om een zijkanaal te graven over Elzassisch gebied. Hoewel deze kwestie niet speciaal door Millerand is uiteengezet, wordt in het communiqué de verzekering gegeven, dat Frankrijk de scheepvaartbe- langen van Zwitserland in dit gebied steeds zal erkennen en eerbiedigen. Het onderhoud betrof voorts economi sche en algemeene kwesties, met name de kolenvoorziening. FRANKFORT, 16 Sept. De Stockholm- sche correspondent der „Frankfurter Zei- tinig" heeft heden met het op de doorreis in de' Zweedsche hoofdstad toevenden lid der Sovjetafvaardiging, Kameneff, een on- dex-houd gehad, waar deze aangaande de houding van Engeland tot Rusland ver klaarde, dat de houding van Lloyd George tegenover Rusland gekenschetst moet wor den als een beginsellooze politiek, welke naar gelang der bolsjewistische successen heen en weer slingert. De politiek van Llovd George houdt vooral rekening met de bedreigde positie van Engeland in het Oosten en wordt door Frankrijk op sleep touw genomen. DUSSELDORF, 16 September. Voor de Dusseldorfer strafkamer heeft thans een proces plaats tegen ongeveer 50 spoorweg arbeiders en beambten wegens berooving en diefstal van spoorwegmateriaal. In den loop van de verhandelingen ver klaarde de minister van spoorwegen, dat tot dusver bij de spoorwegdirectie ten be drage van 208 millioen mark aan eischen tot schadevergoeding zijn ingediend voor gestolen materiaal. BRUSSEL, 16 Sept. De „Soir" schrijft dat- in de vergadering van de commissie voor buitenlandsehc zaken Delacroix de verklaring^ heeft afgelegd, dat de voor Po len bestemde munitie voortaan over Ant werpen wordt toegelaten PARIJS, 16 Sept. Volgens een bericht aan de Fransche bladen is het s.s. „La Lorraine", met Fransch goud uit Havre ko- 'mend, in de haven van New-York aangeko men. De 10,500.000 dollar in goud, welke de Fransche regeering heeft gezonden om als dekking te dienen van de leening, zijn onmiddellijk door het bankhuis J. P. Mor gan in bewaring genomen. LONDEN, 16 Sept. De Britsche schat kist heeft in de periode van 1 April tot 11 September ruim 541 millioen pond sterling ontvangen tegenover eene uitgave van bijna 456 millioen. In dezelfde periode van het vorige jaar beliepen de ontvangsten 411 de uitgaven 671 millioen. Laatste Berichten. 's-Gravenhage, 17 Sept. Generaal Baron van Voorst tot Voorst i6 wederom door de Koningin be noemd tot voorzitter der Eerste Kamer voor het nieuwe zittingjaar. De architect W. Verschoor heeft heden namens het bestuur van de vereeniging Openbaar Belang aanbesteed:'het bouwen van 139 woningen en 1 winkelwoning op een terrein aan den Parallelweg. Het laagst hadden ingeschreven: G. Bergshoef te Al phen aan den Rijn voor: ingeval A (wan neer de schade onafhankelijk van den wil des aannemers, door den storm enz., hem wordt vergoed) f 725.000,— ingeval B (wanneer de schade voor rekening komt van een aannemer) 5 pet. meer; ingeval C (wanneer alle timmerwerk buiten Den Haag mag worden vervaardigd) f 715.000,— in geval E. (wanneer deuren en lijstwerk in Den Haag moeten worden gemaakt) f 5000 meer. Gebr. van Boven te Rotterdam voor in geval D. (wanneer het timmerwerk ter be schikking van den aannemer wordt gesteld) f 610.00Ó, Stoomvaartberichien. STOOMV. MIJ. NEDERLAND. BORNEO yertr. 15 Sept. van Malmö. KON. NED. STOOMB. MIJ. BACCHUS vertr. 15 Sept. van Newcastle DIDO vertr. 15 Sept. van Danzig. HELENA arriv. 16 Sept. te Rotterdam. HERMELIN arriv. 14 Sept. te Lissabon. HELENA vertr. 16 Sept. van Rotterdam. MARS vertr. 16 Sept. van Amsterdam. OUERON vertr. 15 Sept. van Algiers. KON. WES7-IND. MAILDIENST. DELFT arriy. 16 Sept. te Rotterdam. KON. HOLL. LLOYD. GOOILAND, uitr., vertr. 14 Sept. van Rio Janeiro. HOLLAND AMERIKA-LIJN. MOERDIJK aiT. 14 Sept. te Hull. RIJNDAM arr. 14 Sept. te New-York. AVAHSZAWA vertr. 16 Sept. v. Danzig. NIEUW AMSTERDAM vertr. 14 Sept. van New-York, HOLL. BRITSCH-INDIE LIJN. NOORDERDIJK (uitr.) vertr. 14 Sept. van Suez. HOLLAND WEST-AFRIKA LIJN. AMSTELSTROOM (uitr.) arriv. 8 Sept. te Grand Bassam. WAALSTROOM (thuisr.) vertr. 3 Sept. van Dakar. Marktberichten. LEI DEK, 17 Sept. Veemarkt. Aange voerd 752 Runderen .6 Kalveren 916 Schapen 51 Stieren f225,690, 137 Kalf- en Melk koeien 1430820, 230 Varekoeien f250—675 191 Vette Ossen en Koeien 1'4S5—890, fl,S5 —2,20 per K.G. 133 Graskalvefen f 145255 6 Vette Kalveren f165— 240, f 2,85 f 3,00 f 0,00 per K.G., 20 Nuchtere Kalveren 118 —37, 231 Vette Schapen f54—SS. f 1,78f 1,90 per K.G., 685 Weide Schapen f4376, 000 Lammeren f604 Magere Varkens f45 130, 821 Biggen f22—38, 0 Paarden fOÜO 000, 6 Veulens f130315,11 Bokken of Geiten f6—2S. Kaar. Aangevoerd 152 partijen, le soort Goudsche kaas, per 50 K.G. van f86f88.00, 2e soort per 50 K.G. van f82—f85, le soort Leidsche kaas per 50 Kg. van f72 tot f75.00, 2e soort per 50 Kg. van f65.tot f71. Handel voor Goudsche Kaas goed. Handel voor Leidsche Kaas goed. Aan de Stadswaag gewogen 115 partijen, 4819 stuks 34927 K.g. LEEUWARDER?, 17 Sept. Kaas. Sleutelkaas fC.95—1.03, Nagelkaas 0.21 f 0.87, Goudsche 0 plus 1' 0.52f 1.42; Edammer 0 plus f0.94fl.41. Aangevoerd 42095 K.G Botter. Fabriek8boter f3.00f3.24 p. K.g. Aanvoer 79/s 94/lc vaten U9THOORR, 17 Sept. Op de kaasmarkt waren aangevoerd 78 partijen. Prijs Goudsche kaa» 3e soort f83.—a f88.2de soort f75.fSo. Handel traag. RUELOFAP.EXDSYEEN, 17 Sept. Teiling. Snijboonen fl.28, Princesseboonen fl.40 1.35, idem I f 1.85—2.05, Augurken Stippel fl.05, Aardappelen fl.751.65. Telegrafisch Weerbericht volgens waarnemingen verricht in dep morgen van 17.Sept. 1920, medegedeeld door net Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand: 761.5 Muencben Laagste, barometerstand: 744.7 BJalinhead Verwachting tot den avond van 18 Sept. Matige, tijdelijk wellicht krachtige Zuide- delijke tot Westelijke wind, tijdelijk opkla rend, later waarschijnlijk regenbuien, zelfde temperatuur. OFFSCIEELE EEURSKQTEERING V.K. O.K. 90% 4V:% 83 5% Indië S9 4% Hope 14 4% Oost Jan.-Juli ;>'/s - Oude Vaart 3891/ 386 Nieuwe >7 5% 370 Java China Japan -ot 360 Kon. Boll. Lloyd 160 Kon. ried. Stoomboot '203 200 Kon. Paketvaart 204 208 Huü. Stoomboot 1721/, 175 Ned. Scheepv. Unie 2327, 263 Rottordam. Lloyd 233 262 Stoomv. Mij. Nederland 2773/, 278 Noordzee 102% Oostzee 235 A'dam Dgji 42 Doli Batavia. B 500 500 260 Maatschappij 584 545 Med°n TaDafc 322 Rotterdam Deli 354% Sen aLah 62 8 645 275% 271 863 act. f 400.- f 400.- Insulinde olie 185% 187 Poerworedjo 283% H. V. A 8421/2 275 846 Ind. Hand. Bank 270 Cert. Handel MIJ 230% 232 779 775 Gecons. Huü. Petrol. 336 336 Korankl. Petrol* 844 843-88 Orion Petrol. 80 37 199% Amsterdam Rubber 227% 227 185% 133 R'dam Tapanoeli 145 Sumatra Rubber 260 Oost Java Rubber 390 85/e 8% Erie a a a a 20% 21 Missouri K. T. 9 9 Southern Railway S5»/4 353% 180 Hide Leather comm.. 17 Hide en Leather pref. 93 Union Pacific 157 157»/» Anaconda copper 18S Gulf Me- lean Nat. 2e pref 25% 25 w. Marine Comm. 30% so/a idem pref. 95 South. Paciiic 122% Steels 114% 117 Cigar 79% 79 Topeka 103 Studebaker a a 82 82 313 Geld 4 Stemming kalm. De koersen loopen iet» af. Eenig herstel in tabakken. Wisselkoersen tte Amsterdam. 16 8ept. 15 Sopt. pariteit Londen111,25 111,257/12,10.7 Berljjn Hamburg 5,17Vi 8,40 59,26 Parijs21,05 „21,05 49,— Brussel Antwerpen,, 22,874/-22,36 13,— Bazel52,02 52,86 48,— Weenen 1.45 1,47»/, „50.48 Kopenhagen. .„44,80 „44,50 „66,67 Stockholm 65.76 65,90 66,67 Christiauia 44,25 14,50 „66,67

Nieuwe Leidsche Courant | 1920 | | pagina 3