Uit de Omgeving- Gemeentelijke Aaokontlgingen. Gemeentelijke Vischverkoop De Burgemeester van Leiden brengt ter kennis van de ingezetenen, dat morgen (Zaterdag) aan de gemeentelijke Visch- winkels (Vischmarkt en Stadsliulpwerf) verkrijgbaar is SCHEL VISCH ii f0.18, GROCTERE SCHELVISCH a f 0.22—f 0.34, SCHOL 11 f 0.26 en VERSCHE HARING i 0.18 per pond. N. C. DE GIJSELAAR. Burgemeester. Leiden, 17 September 1020. AGENDA. rr WOENSDAG, 22 Sept. Ds. J. Douma van Den Haag spreekt in het Hooigracht kerkgebouw, ter gelegenheid van het 25-ja- rig bestaan van dc Ring Leiden van den Ned. Bond van J. V. op G. G. Aüolheken die tot en met Zonda? op Maandagnacht eiken nacht en des Zondags geopend zijn: M. Boekwijt, Vischmarkt 8. Tel. 552 A. J. Donk, Doezastraat 31. Tel. 1313. Lichten op: 17 Sept. 38 Sept Rijwiel- cn motorlampen 7.42 7.40 Rijtuiglantaarns 8.12 8.10 BUITENLAND. Dc Poolsch-Russischc oorlog. Het Poolscho legerbericht van gisteren luidt: Aan het Zuiderfront overschreden onze afdeelingen in verbinding met het Oe- krainsch leger, de Dnjestrlinie bij Jezupol cn Halitz en bezetten na zwaren strijd de heuvels ten Noorden van Halitz. Er wer den 300 gevangenen gemaakt en 4 machi negeweren bemachtigd. Noordelijker, tusschen de Gnila-Lipa en Swirz bereikten onze troepen Zagorge en Podkamien. De overige patrouilles in Klein-Polen zijn steeds actief. Oostelijk van Wladimir-Wolmiski ruk ten onze afdeelingen overwinnend voort. Een aanval van de vijandelijke ruiterij bij Kolno werd afgeslagen. De troepen van generaal Malankowitz namen Kamion Kachyrski en veroverden een geschutbatterij, maakten duizend ge vangenen en bemachtigden 500 trein-wa- gons alsmede een hoeveelheid munitie. Ten Oosten van Kobrin overschreden onze af deelingen, nadat zij 'n vijandelijke artillerie aanval hadden afgeslagen, de linie van het Boeg-Dnjipr Kaumel. De verslagen vijand trekt ten Noorden van Kobrin in de richting van Prusjang terug. Aan de Swiskocza trekt de vijand op den oostelijken oever terug. In het Suwalki-gebicd hebben gewone voorposten gevechten plaats. Dc vredesonderhandelingen. Men verneemt, dat de vredesvoorwaar den, die te Riga aan de bolsjewiki zullen worden aangeboden, definitief door de Pool- sehe regeering zijn vastgesteld en er be staat geen twijfel of, als de Russische re geering waarlijk dien vrede wenscht, de preliminairen binnen enkele dagen kunnen worden onderteekend. Do Poolsche regeering heeft voldoende acht geschonken aan alle rechtvaardigbare eischen van de sovjet-regeering, en is be reid echter alleen op den grondslag van volkomen reciprociteit om aan die re- gecring alle gevraagde waarborgen te ge ven. Presidentsverkiezing in Frankrijk. Zij die na het bekende treinongeval van den Franschen president als hunne meening uitspraken dat het bier maar niet een ge woon ongeluk betrof maar dat er wat an ders achter moest 6teken, hebben wel gelijk gekregen. De president vertrok onmiddellijk met ziekteverlof en wel werd voortdurend vol gehouden dat, zijn toestand vooruitgaande was, en dat, hij binnenkort zijn werkzaam heden zou kunnen hervatten maar de on juistheid van deze berichten is thans af doende gebleken. De officieclc optimisten zegt een Fransch correspondent, blijken aangaande Descha- nel's gezondheid het publiek wekenlang bij den neus te hebben gehad. De president heeft thans officieel zijn voornemen te kennen gegeven, om wegens zijn voortdurenden slechten gezondheids toestand zijn hooge functie neer te leggen. Hij stelde den minister-president Mille- rand reeds in kennis met de boodschap, die hij tot dit doel aan de beide Kamers zal zenden. Millerand zal morgen den kabinetsraad op de hoogte brengen van dit onderhoud. Na deze zitting zal Millerand met do voorzitters van den Senaat en de Kamer confereeren om in overeenstemming .met hen den datum van de bijeenroeping van het, Parlement vast te stellen. Den daaropvolgenden Zaterdag zou dan de Nationale Vergadering bijeenkomen, om den nieuwen president te verkiezen. Volgens de Temps" scheen verleden week Desc-hanel's toestand langzaam te verbeteren, zoodat men mocht hopen, dat hij zijn werkzaamheden zou kunnen her vatten. Den lOcn September is hem echter een nieuw ongeluk overkomen, waarvan tot heden geen bijzonderheden bekend zijn geworden. Om zes uur 's morgens verliet Deschanel dien dag zijn kamer en ging een wandeling in het park maken, waarbij hij zich in de richting van het kanaal begaf. Deschanel wisselde nog enkelo woorden met een vis- scher, waarna hij zijn wandeling voort zette. Plotseling bemerkte de visscher Descha nel midden in het kanaal. Gelukkig was het daar niet zeer diep cn het water kwam dan ock slechts tot aan qijn borst. De president werd naar het kasteel teruggebracht. Het ongeval had geen verdere, nadeelige gevolgen, maar Deschanel en zijn familie zijn van meening, dat zijn herstel niet zoo snel zal plaats hebben, dat, hij zijn werk zaamheden op den vast gest elden datum zal kunnen hervatten. De Duitsclic kolenmijnen. Het rapport van de socialisatie-commis- sie betreffende de socialisatie der kolenmij nen is thans verschenen. Twee voorstellen worden hierin ontwikkeld. Het eerste voorstel is dat, wat reeds door de meerderheid der eerste socialisatie-com- missie werd verdedigd. Volgens dit voorstel zouden al de Duitsehe mijnen onmiddellijk ten gunste van de „Deutsche Kohlengemein- schaft" worden onteigend. De Rijkskolen- raad beheerscht. de Kohlengemeinschaft #en wijst, de bestuurders er van aan. Dit voor stel, waarin ook de middelen worden aan gewezen ter bepaling van den kolenprijs, is o. a. onderteekend door Prof. Ballod, Dr. Braun, Hilferding, Hue, Kautsky, Umbreit, enz. Volgens het tweede voostel wordt de technische en economische «leiding der ko- lenproductie aan den Rijkslcolenraad toe vertrouwd. De Rijkskolenjaad zal de rol 6pelen van een centraal Syndicaat waaraan heel de kolenproductie tegen den kostenden "prijs moet worden afgeleverd. Binnen een tijdperk van 30 jaar zal de Rijkskolenraad de mijnen dan overnemen. Dit voorstel is o. a. onderteekend door Melchior, Walter Rathenau, Wissell en von Siemens. Een aantal onderteekenaars van het eer ste voorstel o. a. Hue en Umbreit zijn ook bereid het tweede voorstel te steunen, in dien het hunne verworpen wordt. Zij zien in het tweede voorstel in elk geval een lang- zamen stap naar de socialisatie. Al de leden van de commissie waren het erover eens, dat do tegenwoordige wijze van organisatie van de kolenproductie niet gehandhaafd mag worden. De kapitalisti sche belangen dienen bij deze productie te worden uitgeschakeld. Dc crisis in Italië. Dc Matin verneemt uit Milaan: Thans kan men de eerste en belangrijkste stelling der Italiaansche patroons genomen achten. Zich te onttrekken aan het beginsel van toezicht door de vakvereenigingen blijkt meer en meer onmogelijk. Van meet af aan begingen de werkgevers fouten, bijvoorbeeld door verwerping van den eisch tot loons- verhooging niet op grond daarvan, dat deze slechts een lapmiddel is, maar van den slechten toestand der industrie. De arbeiders wilden zich daarvan reken schap geven en "bezetten dc fabrieken. De patroons trachten 'nu de draagkracht van het toezicht der vakvereenigingen te ver zwakken. Dit toezicht, bestaat daarin, dat de arbeiders de technische en financieele functioneering der industrieën willen ken nen. Ze willen meewerken tot toepassing der reglementen op werving en ontslag. Op deze punten vooral verzetten zich de patroons. Deze ziin verdeeld. Overal neemt het aantal bezettingen van fabrieken met sekwestratie van het perso neel toe. De verkoop van gemaakte goede ren wordt georganiseerd en roode garden gevormd. De oplossing kan niet langer uit gesteld worden. De sympathie der regeering gaat uit naar do productieve coöperaties. Labriola, de Minister van Arbeid, heeft al onderhandeld over den afstand der groote staatsinrichtin gen aan die groepen. De banken zijn bereid de zaak te financieren. Dc Kamer zal een wet op de controle der productie bijna een stemmig aannemen. Volgens de Petit Parisien zijn in Piemont 450 fabrieken gesowjetiseerd, onder andere belangrijke Fransche, als de bandenfabriek van Micbelin. Meer dan 200,000 arbeiders nemen aan de beweging deel. Nochtans ziet Giolitti den toestand blijmoedig in. Een donkere toekomst. Woensdagmiddag had in het Stadspark te Cassel een vergadering plaats van meer derheidssocialisten, welke zeer druk bezocht was. Scheidemann hield een rede, waarin hij o. a. zeide: De volkomen overwinning van Rusland op Polen zou de invoering van het sovjet systeem in dit land beteekend hebben. Op het oogenblik, dat het bolsjewisme naar ons overslaat, kunnen noch Rijn, noch Vo gezen, noch Kanaal het tegenhouden. Daar om moet aan de Entente steeds meer duide lijk gemaakt worden, dat zij zich slechts voor de bolsjewiki kunnen behoeden, wan neer Duitschland leven en arbeiden kan. In verband met de" veelbesproken kwestie van het weder toetreden van socialisten tot de regeering verklaarde Scheidemann: De toestanden zijn zoo ernstig gewor den, dat wij blij kunnen zijn, na de verkie zingen een tactiek to hebben gev.olgd, die destijds absoluut juist was en op het oogenblik nog juist is. Wij gaan ernstige maanden to gemoet; levensmiddelennood, woning-ellende, kolengebrek met koudo in do woningen, werkloosheid, kortom een onafzienbaar tijdpeifc van ellende hebben wij te wachten. De toestand in Ierland. Het „Journal" verneemt uit Londen, dat men ter gelegenheid van den dood van den burgemeester van Cork, die intusschen nog maar steeds doorstaakt, ernstige ongere geldheden verwacht; men heeft de vrouwen der in Ierland dienst doende Engelsche of ficieren aangeraden, naar Engeland te ver trekken. Dit is een uiterste voorzorgsmaat regel, dien men zelfs onlangs in Mesopota- mië overbodig heeft geacht, toen het land bi in a in openlijken opstand was. Tegen de werkeloosheid. In Engeland maakt men plannen, om in den komenden winter arbeid to verschaffen aan werkeloozen, want afgezien van het dreigende miinwerkcrsconflict, ziet "het er dreigend uit voor de Engelsche industrie. Men schat het aantal werkeloozen in den aanstaanden -winter op. minstens 200.000 doch de mogelijkheid is volgens de „Daily Tel." niet buitengesloten, dat dit zal stij gen tot een half millioen! De directeur-generaal van het departe ment van verkeerswegen heeft thans een plan uitgewerkt, om de werkeloozen aan den arbeid te stellen bij het aanleggen en verbeteren van wegen, omdat daarbij de be zwaren tegen het gebruik van ongeschoolde arbeiders, het minst zijn. De Engelsche mijnwerkers. Het gevaar voor een staking van de En gelsche mijnwerkers is sterk verminderd, doordat de mijnwerkers een van hunne be langrijkste eischen hebben laten vallen. Algemeen, zegt een telegram uit Lon den, is men zeer optimistisch gestemd over den kern van het steenkool-conflict. Van arbeiderszijde wordt medegedeeld, dat de nieuwe voorwaarden, welke gisteren door het. bestuur der mijnwerkersfederatie zijn goedgekeurd, heden ter sprake gebracht zijn op de conferentie tusschen de leiders der mijnwerkers en- den president van den Board of Trade. Do „Labour",correspondent van do „Eve ning Standard" weet mede te deelen, dat de mijnwerkers definitief hebben afgezien van hun eisch in zake de vermindering van de prijzen voor den huisbrand. Voor de socialisten ten onzent die reeds zoo hoog van den toren hadden geblazen omdat de Engelsche mijnwerkers' nil eens voor iets anders dan hooger loon, voor een algemeen sociaal belang in het vuur gin gen, is dezen loop der zaken een groote te leurstelling. De mijnwerkers vechten alleen om wat hooger loon en niets anders. Dc veepest in België. De veepest in België kan als overwon nen worden beschouwd, dank zij den stren gen maatregelen van den Minister van Landbouw, Het aantal haarden is zeer ver minderd. De maatregelen inzake veeverzending waartoe op 17 Aug. werd besloten en waar bij bepaald werd, dat de dieren in stallen en weiden moesten blijven, zullen zoodanig herzien worden, dat de dieren verplaatst mogen worden en vervoer zal zijn toege staan van gemeente naar gemeente met een attest van den veearts. Een nitnoodiging naar Lenin. Lonin heeft aan een correspondent van do Daily News verklaard, gaarne te zullen zien, dat de anti-bolsjewistische bourgeoisie van alle landen delegaties, uit arbeiders en kleine boeren bestaande, naar Rusland zendt. Mocht dit kostbaar lijken, dan moeten de bourgeois bedenken, welk prachtig materiaal voor hun anti-bolsjewis- ,tische propaganda in ongunstige rapporten van deze delegaties zou zijn te vinden. Le nin is echter niet bang, dat die rapporten ongunstig zullen uitvallen. De aardbeving. De berichten, welke in het buitenland over de aardbeving verspreid zijn; worden in een telegram uit RomS, sterk overdre ven genoemd. Het officieel vastgestelde aan tal do oden bedraagt 114. De verwoestingen beperken zich tot kleine plaatsjes, over het platteland verspreid. De regeering heeft alle noodige maatregelen getroffen. Brutale juf. Een D-trein moe6t vlak bij Eisenach aan het voorgelegen station Eisenach West stoppen, omdat de lijn onveilig was. Een jonge dame die vlak bij Eisenach West woont nam de gelegenheid waar en stapte uit. Spoedig werd ze echter door den con ducteur achterhaald, die haar duidelijk trachtte te maken dat zij op een station waar de trein niet volgens de dienstrege ling stopt, niet mocht uitstappen en haar met geweld wilde dwingen weder in te stap pen en naar het eindstation door te reizen. Het publiek verklaarde zich evenwel met do dame solidair en hield alle portieren dicht, zoodat het den conducteur niet ge lukte haar weer in den trein te krijgen en hij ten slotte tot groote vroolijkheid der reizigers zijn prooi moest loslaten. Een erfenis van 45 millioen. Een jongo visscher uit San Sebastiaan, Manuel Garmendia genaamd, heeft een fortuin geerfd van 20 millioen peseta's, die volgens den huidigen koers gelijkstaan met 45 millioen francs. Toen hij nog een knaap je was, vertrok zijn moeder naar Amerika en liet hem achter onder dc hoede van een harer zusters. Thans is zij overleden, hem dit groote fortuin nalatend. De eerste zorg van den nieuwbakken mil- lionnair was den grootsten auto te koo- pen, dien hij kon vinden. lederen dag gaat hij daarmee naar de kade, waar hij zijn vroegere kameraden afwacht als zij van de vischvangst terugkeeren. Hij neemt ze dan mee in zijn auto naar de omstreken en gaat dan met hen aan den zwier. Duitschlaml's kolenvoorziening. De kolenppbrengst in het Roerbekken is in Augustus door de overuren met 7125 ton per dag gestegen. Na aftrek van de 1.7 millioen ton, die het Roerbekken aan de Entente moet leveren, blijven er voor Duitsch gebruik slechts 5.7 millioen ton over, tegenover 10.2 millioen in verdestijd. De vermindering van kolen uit Boven- Silezië, tengevolge van het Poolsche op roer, bedroeg in Augustus 650.000 ton. Sinds een tiental dagen heeft Berlijn, een nieuwe telefoon-centrale, die den naam „Rheingau" draagt. Men vreest echter, dat ze weer zal moeten worden gesloten en dat om de volgende reden: Dc centrale is op gericht met indertijd door hot. Oppersto Legerbestuur in België in beslag genomen materiaal, en nu cischt België dit materiaal terug. Hot. heeft daar volgens het verdrag van Versailles het recht toe. In de streken aan de Sieg worden tal rijke reeds lang stilliggende mijnen allengs weer in gebruik genomen en andere aan gelegd. In een der oudste mijnen, die vroeger heel weinig opbracht, de Sankt Andreas- schacht bij Bitzen, zijn tegenwoordig meer dan 600 arbeiders aan het werk. Bij het vernietigen van gasgranaten te Breloh op de Luneburgerhcide zijn, door dat dc wind plotseling draaide, drie perso nen door de vergiftige dampen gedood.-Tal van anderen zijn meer of minder ernstig ongesteld. Te Hamburg is een groot deel van de Deutsche Kohlen- und Kokswerke, aan de Indische kade, door brand vernield. De scha de bedraagt 1,5 millioen mark. Men schrijft de oorzaak aan brandstichting toe. Uit het Sociale Leven. Overheidspersoneel. Minister Aalbe.rse heeft gisteren vertegen woordigers van den Nederl. Chr. Bond van Personeel in Publieken Dienst., en den Nederl. R. K. Bond van Overheidspersoneel St. Paulus, in audiëntie ontvangen, ter be spreking van de quaestie betreffende het al of niet verleenen.van terugwerkende kracht tot 1 Juli 1918 voor den kinderbijslag,- evenals dit. is geschied met betrekking tot de loonregeling. Nadat gewezen was op hetgeen bij ande re departementen geschiedt, deelde Z.Ekc. mee, dat ieder departement deze zaak zelf kan regelen, maar dat met zijn medewerking in de toekomst aan eenige loonregeling geen terugwerkende kracht zou worden ver leend. Hierna wees men den minister op het feit dat daardoor nu de hoofden van groote ge zinnen minder wegens terugwerkende kracht ontvangen dan de ongehuwden, vooral nu de minister -voorgeschreven heeft, dat de in 1919 genoten duurtebijslag, waaronder ook kinderbijslag, van het ontvangen bedrag moet worden afgehouden. Verzocht werd, den kinderbijslag niet af te houden. De Minister beloofde, een en ander nog in overweging te zullen nemen. Beperking huisindustrie. Volgens het „Centrum" overweegt de regeering maatregelen tot regeling en be perking van de huisindustrie, in verband met do invoering der Arbeidswet. Staking in het Old ambt. Het modem en christelijk georganisee-d personeel dier Goop. Aardappelmeelfabriek „De Drie Provinciën" te Oostwold, heeft be sloten de aangeboden indïvidueele contracten niet te teekenen, maar heeft aan het fabrieks bestuur bericht, dat het een collectief con tract wil aar| aan op de ingediende bemid delingsvoorstellen van een minimum loon van f 26 per week, met voor de vaste arbeiders yrije woning of vergoeding daarvoor on ver der verplacht lidmaatschap. Aanvaardt de directie dit voorstel niet, dan; zal van- den- kant der werklieden Maandag 20 Sept. de ar beid worden neergelegd op den oorspronke lijk inged'ienden looneisch van minstens f 28 per weeik- Zooals bekend-, zal 't fabrieksbe stuur echter reed's a-s- Donderdag tot uitslui ting overgaan. Salarisverhooging gevraagd. Het bestuur van het Nederlandsch Ver bond van Vakvereenigingen verzoekt in een adres aan de Tweede Kamer, ten spoe digste zoodanige besluiten te nemen, waardoor de regeering wordt genoodzaakt eindelijk op het gebied der loonregeling den arbeiders en ambtenaren in '6 rijks dienst recht te doen, door hunne salarissen zoo danig te verhoogen, dat zij niet, gelijk de laatste jaren, te worstelen hebben met een voortdurend tekort." KERK EN SCHOOL. NED. HERV. KERK. Drietallen: Te Rottum-Stitswerd A. Keers, cand. te Apeldoorn, A. de Buc-k, cand. te Leeuwarden en Dr. J. Th. Ubbink, te Roodeschool. Te Hilversum (3e pred. plaats), Dr. Th. L. Haitjema, te Apeldoorn; L. J. van Leeuwen te Lisse en P. J. G. Reinders, to Rotterdam. Tweetal: Te Oude-Tonge, W. J. Kol- kert te Loon op Zand; P. de Looze te Ren- kum. Beroepen: Te Rottum-StitswerdA. Keers, cand. te Apeldoorn. Te Melissant J. J. Kloots te Langerak bez. de Lek. Te Oudemirdum (toez.) C. J. Leenmans te Oos- terwolde (G.). Te Oudega (W.) L. Boersma te Vollenhoven. Te Zevenhui zen (Gr.), S. de Vries (toez.), te Idsegahui- zum (Fr.). Te Kestercn, J. J. Timmer, te Montfoort. Te Niehove (Gron.) J. Vink, cand. te Edam. Aangenomen: Naar Zuilichem, S. C. Groeneveld te Sprang. Naar Dom burg (toez.), H. J. Hak te Maasdam. Naar Capelle a. d. IJssel ds. F. H. van Oosten te Woudsend. Bed a n k t Voor Benschop, T. Lek- kerkerker te IJmuiden. Voor Ede (vac.- P. Zandt), J. J. Timmer te Montfoort. Voor Makkum en Cornwerd (toez.) A. C. H. Vollenweider, te Stavoren. GEREF. KERKEN. Tweetal: Te Doesburg, H. W. !Fel- derhoff te Rozenburg en J. B. Jansen te Zevenhuizen (Z.-H.). Beroepen: Te Velsen, J. D. Bocr- kool, cand. te Haarlem. Te Koudekerk a. d. Rijn, D. J. Couvee te Ridderkerk. CHR. GEREF, KERK. Bedankt: Voor Aalten: P. J. da Bruin, cand. te Apeldoorn: voor Ve>ei)cn- daal: J. W. Geels te Haarlem. Ur.ie-eollcetc. Lijs! 3 van dc 42e Jaarcollecle voor da Scholen met den Bijbel vermeldt in totaal van 75 Locale Comité s de som van f 11.381.64. ALPHEN AAN DEN RIJN. Donderdagavond werdh i e n een Chr. Oranjevereen. opgericht. Het ver slag van deze vergadering plaatsen we im het volgend nummer. t— Donderdagmiddag w.fl r d d a laatste heipaal, als fundeering vfcor het grondwerk der nieuwe Herv. Kerk, m-1 da vlag op do heimachine in den grond gesla gen. AandeOranjeschoolalhien is in de plaats van den heer C. N. Vlier* die aan de Chr. School te Soest werd be noemd, de heer Meiboom uit Amsterdam benoemd, die deze benoeming heeft aange nomen. f SASSENHEIM. Het Bestuur der A. R. Prop. Club vergaderde Donderdagavond. In prin cipe werd tot aansluiting bij den Bond van Antirev. Prop. Clubs besloten. Op de eerst volgende ledenvergadering zal een .desbe treffend voorstel worden ingediend. Da jaarvergadering zal indien eenigszins mo gelijk in de laatste dagen van eSpt. worden gehouden. In October zal een ledenverga dering worden gehouden waarop een inlei ding zal worden gehouden over „Socialisa/* tie". Verder zullen de leden in de gelegen heid worden gesteld onderwerpen voor ver dere vergaderingen op te geven. RIJNSBURG. Predikbeurten op Zondag 19 Sept. 1920. Ned. Herv. Kerk. Voorin. Ds. Bollée van Katwijk aan den Rijn. Nam. Ds. Bolkestein van Katwijk aan Zee. Gereformcerdo Kerk, voorm. en nam. Ds. van der Veen van Ruinerwolde. Chr. Geref. Kerk. Voorm. en nam. lezing- houden. Bur/ger 1 ijke Stand. Geb*o- ren: Antje, dochter van A. Zandbergci en D. Peursum. Getrouwd: P. Pols, oud 27 jaar en P. C. van Egmond, od 23 jaar K. van Duijn. oud 23 jaar en M. A. Glasbergen, oud 22 jaar. Overleden: J. Cegaar, oud 78 jaar wed. van C. M. Zandbergen J. van Nieuwkoop oud 6 maanden, z. van N. van Nieuwkoop en J. Zandbergen. KOUDEKERK AAN DEN RIJN. Bij de publieke veiling ten ovqrstaan van den notaris Engelbert to Ha- zerswoude van de kunst aardewerkfabriek „Trio" alhier, werd den Heer A. Dorrepaal te Koudekerk kooper voor f 2050. Predikbeurten. Geref. Kerk Zondagmorgen tien ure en 's avonds half zeven ure Ds. M. Stadig van Ezinga. Ned. Herv. Gem. Zondagmorgen tien ure en 's avonds half zeven ure Ds. Israel. NIEUW-VENNEP. Met de afle vering van sui- lterbielen is deze week alhier een begin gemaakt.. Woensdag werden de eerste sui kerbieten veroverd een geladen in, een schip liggende in de Ringvaart L§i mui der- dijk. Nog eenige en de geheele suikerbieten- campagne is in vollen gang. Voorde betrekking van onderwijzeres aan de O. L. School aan de Morsch hebben zich 13 sollicitanten aan gemeld. HAZERSWOUDE. Zaterdagmiddag van tot 6 uur zal voor de leden van de burger wacht op !het dorp een schietwedstrijd w or den gehouden met marga-ptronen, op het ■plein der O. L.-School. De wedstrijd wordt verdeeld in drie seriën, n.l. a. voor oud- militairen geoefenden, b. voor ongeoefen'- den> c. voor de leden die geregeld de weke- lij'ksche excercitie's volgen. In elke serie zijn 8 prijzen, of in 't geheel 24, u.l. 2 kistjes met. 50 sigaren le en 2e prijs; 1 kistje met 25 sigaren 3e prijs; 5 bosjes, elk 10 sigaren, 4e prijs. De prijzen worden na afloop uitgereikt". Donderdagmorgen geraakte! een span paarden van den landbouwer v. d. R. uit de Hoogeveen, op hol, doordat de verbinding van swing en dissel van dei wagen, waarvoor zij bespannen waren1, losraakte. De paarden renden in woeste vaart de Dorpstraat in, juist op het oog-enu blik dat een groote menigte zich bij de Ned. Herv. Kerk bevond, om te luisteren naar het Koraalmuziek van de Harmonie van Hazerswoude, die zich op den omloop van den toren daartoe had opgesteld. Doordat een der paarden viel kwam het andere dier tot staan, zoodat gelukkig ge-eni onheilen voorkwamen. BOSKOOP. e=i In de gehouden aandeel hou* dorsvergadering der N. V. Kranonburgs Stoof- brikettenfabriek te Boskoop, werd besloten gcett dividend uit te koeren. Do heer J. D. A. Sweep, stelde zich niet lier< kiesbaar als commissaris, in diens rlaats is tot commissaris verkozen de heer W. Kranenburg^ terwijl met ingang van 1 October de heer H* Splinter tot directeur der N. V. is benoemd. Zondag 19 Soptembor doa voormiddags 9.30 en des namiddags 6 uur hoopt voor de Confessioncele Vereeniging in het ge bouw „Salvatori" op to treden, de heer L. Matt iu 't Veld, godsdienstonderwijzer alhier. Burger 1. Stand van 10 10 September. Geboren: Wencelaus Petrus Maria v. L. v. Lint eu A. M. Belt. Maria d. v. D» Nijhof en K. C. Verweij. Maria Theodora d. M. Pouw en A. de VogeL

Nieuwe Leidsche Courant | 1920 | | pagina 2