Uit de Omgeving. BURGERLIJKE STARO LEIDEN. 16 September. Geboren: Hendrica, d. van C. Schepers en E. de Vos Gcrrit Christiaan, z. van G. Verkerk en H. Schouten Hermanns Frans, z. van A. van Lunteren en G. Kly- meij Mina, d. van P. van Klink en W. van Klink Barbera. d. van P. v. d. Hengst en A. v. d. Vliet Ewit, z. van J. R006 en J. van Beclen Catharina, d. van P. Leemans en M. I. de Boever Wil lem Frederik, z. van G. Holswilder en W. den Oude Cornelis Willem, z. van W. Giezen en M. Dijkstra Cornelia Maria, d. van F. J. Verburg en M. J. van Niekerk. Ondertrouwd: P. J. Voorzaat jm. 23 jaar en P. H. Valkenburgh jd. 23 jaar F. van Vliet jm. 27 jaar en G. Bol jd. 25 jaar P. L. Blange wed. 48 jaar en W. v. d. Kuijff jd. 48 jaar D. van Booven jm. 27 jaar en C. Colijn jd. 23 jaar. Overleden: Sara Petronella Maas wed. A. Hakkenberg 86 jaar. controle door de arbeiders, zonder een be slissing te nemen. De besprekingen worden Donderdag voortgezet. Van de houding der fabrikanten is echter bekend, dat zij onge- Igd tot concessies zijn voor en aleer de inbeslaggenomen fabrieken zijn ontruimd, waartoe de werklieden nic-t geneigd blijken. To Lugano en nabij Milaan werden ver scheidene textiel-fabrieken in beslag geno men. Ook de Cantoni katoenfabriek. Milaansche bladen publiceeren een ge heimzinnige bolsjewistische circulaire, waarin de werklieden worden aangespoord zich vanaf 28 Augustus gereed te houden voor een revolutionaire actie. De aard van het document wijst op het bestaan van een geheime organisatie, die in verbinding staat met do Sovjet-regeering van Moskou. Landverhuizing naar Amerika. Wilson, de Amerikaansche staatssecreta ris voor arbeid, heeft gelast, dat er aan het landverhuizersstation op Ellis Island zes tig extra-inspecteurs aangesteld zullen worden, terwijl het verdere personeel ver dubbeld wordt. Er zullen nieuwe gebouwen opgericht worden om het hoofd te kunnen bicden aan den grooten toevloed van land verhuizers, waarvan er dagelijks 4000 man lankomen. Aile inrichtingen voor geesteszieken in do buurt van New-York zijn overvuld met landverhuizers, die geestelijk minderwaar dig geacht worden. Een heerlijk land. Het volkscommissariaat voor het. ver keerswezen in Sovjet-Rusland is eerst eind Juli voor den dag gekomen met een be grooting voor 1920. Als men de eindcijfers er van ziet, kan men begrijpen, dat het lang geaarzeld heeft, alvorens ze den volke kond to doen. Het deficit, dat in 1918 ongeveer 3,5 milliard roebel bedragen had en in 1919 reeds tot 6,5 milliard roebel geklommen was, zal voor 1920 de som van ruim 51 milliard bedragen. .ALPHEN AAN DEN RIJN. J.l. Woensdag was er weer paar denmarkt. Seeds vroeg in den morgen wer den de paarden naar het marktterrein in de Julianastraat gevoerd. Het geeft te Alphen altijd heel wat drukte, nog vermeerderd door de venters die op luidruchtige wijze hun waren aan den man trachten te brengen. Omtrent de aanvoer vernemen wij dat bij telling 570 paarden wfiren aangevoerd en wel over de Postbrug 131; Hofbiug 230 en Rijnbrug 209. Naar men ons mededeel t, zal de Alphensc'ne Groentenveiling niet meer 3 maal maar 2 maal per week gehouden worden, Het moet zelfs in het voornemen liggen dit in de wintermaanden één keer per week te doèn. KATWIJK AAN ZEE. Aan de markt alhier werden heden aangevoerd twee partijen haring. De volgende prijzen werden besteed: Mootjes haring f21,60. Makreel van f19.totf21. Opgehouden werden voor: V.H.F.- f22.65 22.85, M.H. f 23.30. De heer C. Kooien t ij del ij k on derwijzer aan de 1ste Hervormde School, hootd de heer 'C. van der Rhee, is thans voor vast aan die school benoemd. De voermansknecht R. kwam met zijn voertuig en paard in aanraking met een .auto die uit de tegenovergestelde richting kwam, De voerman viel van zyn voertuig op de straat en kreeg een wonde aan zijn hoofd. Het paard kwam met een der achterpooten met de auto in aanraking en liep kreupel. Den autobestuurder trof geen schuld. BOSKOOP. C o öp. vereeniging „de 'Boskoopsche Veiling". Er werden prijzen besteed als volgt: Afgesneden rozen 25r—60 .ct. Dahlia's 2545 ct. Anjers 3550 et. As ters 37 ct. Acertakken 33 ct. Cerutaurea, 48 ct. per bos. Chrysanten 3852 ct. per bloem. Clematis Prins Hendrik 79 ct. per tak. Groenten: Snijboonen 820 ct. Suiker- boonenj 1216 ct. Tomaten 2035 ct. Uien 6 ct. per Kg. Door de N. V. Schee p s- werf „Akerboom"' alhier is aan B. en W. vergunning gevraagd voor het in werking brengen van een machinale hout- en ijzer- bewerking m haar perceel aan. de Zuid- kade alhier. NIEUW-VENNEP De vorige -week Zater- dag is door -de politie- alhier te 's-Gravenhage gearresteerd en naar Nieuw-Vennep overge bracht een: persoon die ongeveer een maand geleden een weduwe te Abbenes had opge licht voor f 100. Hij had zich uitgegeven voor rijksveldwachter en beloofd met haar te trou- .-ften. VoU,iens een bericht dat in enkele bla den heeft gestaan heeft deze persoon meer iweduwen op genoemde manier opgelicht. Zon- feg j.l. is bedoelde persoon met de weduwe in kwestie geconfronteerd. De aangehóudendê heefft bekend en is na verhoor op vrije voeten gesteld- B ij de politie alhier is een valsche gulden gedeponeerd die zeer goed was nagemaakt. Het randschrift: „God zij met ons" onCbrak. Op de valsche gulden was aanirebracbfl, het jaartal 1914 en de beel tenis van H.M. de Koningin. Kort geleden had een landbouwer alhier de goedheid aan een .twee tal zwervende personen onderdak te verlee- nen in zijn schuur. Toen hij den volgenden morgen in de schuur kwam, waren zijn gas ten reeds vertrokken. Hij kwam toen echter tot de onaangename ontdekking, dat zijn gas ten. de deur van de koornkamer hadden open gebroken err uit de koornkamer verschillende voorwerpen hadden ontvreemd. Ondank is werelds Joon. ,j De politie doet onderzoek. VOORSCHOTEN. Gisteravond vergaderde in de „Groote Vink" de schietvereeniging „Door oefening beter" onder leiding van den Heer C. J, A. Schrassert Bert. Verschillenee leden hadden zich reeds laten inschrij ven en werden de voorloopige statuten aan een oordeel de aanwezigen onderworpen. Enkele hadden aanvulling noodig, hetgeen geschiede. In de maanden Januari en Juli, zal worden prijsgeschoten en geregeld iedere Woensdag avond geoefend. Als leider bij de oefeningen zal de heer J. Schippers, belangloos, fungee- ren. A. s. Woensdagavond zal worden begon nen niet schieten in de „Grooten Vink" en zal de baan geopend zijn vanaf 's avonds 7 uur. OUDEWETERING. Aan h et h u lp postkantoor alhier is met ingang van 16 Sept. benoemd tot besteller J. Horsrnau. welke reeds ongeveer twaalf jaren als hulpbesteiier alhier dienst deed. NOORDWIJKERHOUT. De Raad dezer gemeente verga dert Vrijdag 17 Sept. a.s. des avonds te 7 uur, op het agenda komen de volgende pun ten voor: 1. Ingekomen stukken. 2. Opmaking voordracht van personen ter benoeming tot Zetters voor 's Rijks belas tingen. 3. Subsidie ten behoeve van de politie school te Hilversum en politie-cursussen in verschillende plaatsen, 4. Adres van het Bestuur van de R.K. Volksbond Afd. Noordwïjkerhout houdende verzoek om een toeslag op de prijzen der brandstollen voor a.s. winter. 5. Reclame's hoofdelijke omslag. BODEGRAVEN. De door Notaris ICruzeman gehou den verkooping, iö het café van Oude jans, ten verzoeke vau Mej. v. Haaften, van een Heerenhuis in de Kerkstraat, werd in bod gebracht, door den Heer A. A. Kooij op f14600,afgemijnd door den Heer Ruber- kamp ten behoeve der „Hanzebank" op f1900,brengt nlzoo op f16500, Een motor met z ij span sloeg op de hoek Brugstraat om, omdat de bestuur der te kort draaide. De bestuurder kwam met zijn been onder de motor fe liggen, hij had zich echter niet bezeerd, aangezien dit een hout been was. Op de Rijksstraatweg hoek Brug straat had een aanrijding plaats, tusscheu een auto en een motorrijwiel- De bestuurder van het motorrijwiel, kwam te vallen en lag onder de auto en het motorrijwiel. Door de omstanders opgeholpen, bleek hij geen letsel te hebben cn liep ook deze aanrijding zon der ongelukken of s'-hade af. ZWAMMERDAM. Op Dinsdag 12 October v m 11 uur, zal zitting worden gehouden van den militieraad voor de lichting 1921, landstorm (broederclieust) in het gebouw der Chr.Jonge- lingsvereeniging „Daniël" Waaierstraat No. 2 te Gouda Do inlijving Van de militie- plichtigen der lichting 1920, zal plaats heb ben te Delft, in het barakkenkamp bij de Kogelgieterij op Dinsdag a. s. 5 October des v. m. 10 uur, LEIDERDORP. Gisteravond werd alhier een vergadering gehouden van leden van de pas opgerichte Chr. Oranje-Vereeniging welke in de eerste vergadering reeds een crisis moest doormaken, die haar beslaan bedreigde. Op deze vergadering echter kwam men tot definitieve besluiten, die hoop geven, dat de vereeniging thans de ftegenslagen- te boven zal komen. Van het voorloopig bestuur dat fop de vorige vergadering was gekozen, was alleen de heer Spaargaren aanwezig, zoodat hij genoodzaakt was de leiding op zich te nemen. Hij sprak er zijn leedwezen over tuit dat ■hij de andere voorloopi-g-bestuursleden niet aanwezig zag, hoewel hij door de gegevens die hij bezit reeds ha'd begrepen onder welke omstandigheden deze vergadering zou gehouden worden. Nadat de notulen, waarop eenige Aan merkingen gemaakt en aanvullingen wor den toegevoegd, zijn goedgekeurd, deed de Voorzitter mededeeling van de ingekomen stukken, die het bedanken van verschil lende voorloopige-besHuursledenf en leden inhielden. De lieer v. d. Beek verkrijg het woord, naar aanleiding van deze stukken en spreekt er zijn verbazing en spijt over uit, dat <le zaken zoo zijn geloopen. Spr. noemt de verschillende dingen nog eens op die in de vorige vergadering besproken zijn en waardoor deze voor de vereeniging zeer schadelijke geschiedenis is ontstaan. Dat er op de vorige vergadering per sonen zich beleedigd gevoelden, kan spr. zich best begrijpen. Maai* men was immers eerst iwarm gemaakt. Er was wind gezaaid, en was heit wonder dat nu storm geoogst wordt? Men (had! van beide zijden de fout moeten erkennen, maar dat is, ten koste van ver- eenigingsbelangen niet geschied. Het ging nu hart tegen hart. iHet spijt spr. dat het. deze reden heeft moeten zijn, waarom zooveel personen die in de ver eeniging werkelijk op hun plaats waren, zijn heengegaan. We kunnen elkander niet missen. We verstaan elkander in Leiderdorp zoo slecht. Er wordt schier een klasseslrijd ge voerd, ook op dit gebied. (Laten wij toch pogen de anderen terug te krijgen, want we hebben elkander noodig. De heer Goedhard is het gedeeltelijk eens met den heer v. Beek. Doch hij wil niet gaan „alsjeblieft" spelen. Mannen die er bij 't minste of geringste feit er van door gaan hebben we niet noodig. Spr. hoopt dat op deze vergadering spij kers met koppen zullen geslagen worden. We behoeven niet bij de pakken neer te zitten. De heer v. d. Beek wijst er nogmaals op, dat het in het belang van de vereeniging is dlat er nu -tactisch wordt opgetreden. De heer v. Giesen' wensclit ook op -behoud van de andere leden aan te sturen! We ku-nnen -niet buiten hen, we moeten niet te hoog doen. Na een lange discussie over deze zaak zegt de voorzitter, dat we bijeen gekomen zijn voor de belangen van de Chr. Oranje- vereeniging. Wij moeten ons dus eerst wel goed rekenschap geven1 wat het inhoudt zulk een vereeniging in het leven te roe ipen. We moeten, daarom nu niet -te opper vlakkig handelen. Spr.'sluit zich grooten- deels aan bij wat de heer v. d. Beek ge zegd heeft. We moeten er op uit zijn om dê beschikbare krachten samen -te hinden en dus voor alles op éénheid aansturen. De Oranjevereenoging zal zorgen dat het drievoudig snoer God, Nederland en Oran je hier niet gebroken zal worden. Om tot daden over te gaan, wordt be sloten -nu eenj bestuur te verkiezen. Tot voorzitter wordt gekozen de heer G. Goedhard, die onder applaus de benoeming aanneemt. De waarn. voorzitter, de heer Spaarga-, ren, spreekt er zijn blijdschap over uit dat de vergadering een flink man -tot voorzit ter gekozen heeft. Hij verwacht dat de ver eeniging thans een. vaste richting zal kun nen inslaan. Tot bestuursleden worden daarna geko zen de he eren v. Limburg, met 36 stem men, Spaargaren met 29 stemmen), Groe nendijk met 38 Stemmen, G. v. d. Beek met 23 stemmen1 en Osnabrugge met. 23 stem men. De heer Zaalberg wordt ten slotte tot 6e bestuurslid gekozen. Alle aanwezige leden namen hun benoe ming aan. De heer v. d. Beek wenscht te vernemen of de vereeniging reeds plannen) heeft voor den a.s. winter. Hij wil b.v. een spreker uitnoodigen. Toegezegd wordt dat het bestuur hier nader over zal nadenken. Ook werd) gesproken over het eventueel oprichten van een Chr. Harmons evereeni- ging. Doch men moest eerst d-e Chr. Oran je vereeniging vast op pooten zetten al vorens men hiertoe overgaat. Nadat 2 coupletten van het Wilhelmus gezongen zijn, en de heer Goedhard in dankgebed is voorgegaan, gaat de verga dering uiteen). ZOETERMEER. In de „Msbd." lezen we: „De kwaadwilligen-, die Zondag te Zoe- termeer de boerderij van den heer Huis man in brand staken, schijnen nog met meer wraakplannen rond te loopen. De familie ontving namelijk weer een dreig brief. waarin f 5000 werd geëischt en drei gementen werden) geuit tegen het leven van de familie, tegen het leven van hun vee, terwijl met afbranden van meerdere eigendommen wordt gedreigd. In verband met eventueele uitvoering van deze dreigementen en deze nieuwe be- drigingen ds de burgerwacht opgeroepen. De twee bedreigde boerderijen- wordëm elk door vier -leden van de burgerwacht be waakt, welke bewaking tot eind October is -toegezegd." Gemengd Nieuws ke gezinnen met kinderen onder de bestaan de omstandigheden ondervinden, wijziging te brengen in de regeling van den kinder bijslag voor het Rijkspersoneel. Zij zal de volgende wijzigingen voorstel len: 1. de bijslag wordt voor elk kind bene den den leeftijd van 18 jaren toegekend, dus reeds te beginnen met het eerste kind; 2. de bijslag wordt genoten ongeacht het bedrag der wedde, zoodat de bestaande grens van f 5000 komt te vervallen; 3. de bijslag bedraagt voor elk kind als sub 1 bedoeld 2,5 pet. van het brut-o-salaris met inbegrip van vaste toelagen met een minimum van f 50.en een maximum van f 200.per kind; Het ligt in de bedoeling vorenstaande wijzigingen met 1 October 1920 te doen in gaan, naar den maatstaf van de wedde en het aantal kinderen, op 1 Januari 1920. Wetsontwerpen tot beschikbaarstelling van de noodige gelden ter uitvoering van de nieuwe bepalingen, zullen met den mees ten spoed worden voorbereid en ingediend. Voorts is besloten de schalen 2 en 3 van het bezoldigïnsbesluit en maximum te ver- hoogen met f 100.ingaande 1 Januari !920. LEIDEN. Dr. !D. H. van Gelder, sinds 29 Juli 189Ö lector in het Perzisch en het Turksch aan de Leidsche universiteit, heeft ontslag ge vraagd. Ineen gezin inde Hen drikstraat te Rotterdam liet, de moeder haar kinderen van 4, 3 en 1 jaar gisterna middag een oogenblik alleen. Toen zij thuiskwam, -was het oudste kind in een waschkuip gevallen en verdronken. Het meisje was op een stoof gaan staan om in de kuip te kijken. Giste rnachtiste Berken (N.-B.) een hoeve van de wed. V., be woond door den landbouwer P., met in boedel en voorraad afgebrand. As ver dacht den brand gesticht te hebben is de zoon van de wed. V. gistermorgen gearres teerd. Maandagmi ddagoverkwom den landbouwer Oberi-uk te Huppel een ernstig ongeluk. Bij het vervoer van een dorschmolen werd het paard schichtig, waardoor Oberink ip een karspoor viel, met het gevolg, dat (een wiel hem over de borst ging. Naar het ziekenhuis ite Win terswijk vervoerd, overleed de man eenige uren later. Een D-t reiin moest vlak bij Eisenach aan het voorgelegen station Eisenach West sloppen omdat, de lijn on veilig was. Een jonge dame die vlak bij Eisenach Wesit Iwoont nam de gelegenheid waar en stapte uit. Spoedig werd ze echter door den conducteur achterhaald, dlie haar duidelijk trachtte te maken dat cij, op een station waar de trein niet volgens de dienstregeling stopt, niet mocht uilstap pen en haar met geweld wilde dwingen we der tin te stappen en naar het eindstation door te reizen. Het publiek verklaarde zich evenwel met de dame solidair en hield alle portieren dicht, zoodait het den conducteur niet ge lukte haar weer in den tred-n .te krijgen en 'hij ten slotte tewt groote vroolijkheid der reizigers zijn prooi moest loslaten. Laatste Berichten. VGravenhage, 16 Sept. (Officieel). De Regeering wenscht., ter tegemoetkoming aan de moeilijkheden, wel TELEGRAMMEN. PARIJS, 15 Sept. Ook de „Temps", die zich mot een bijzondere zorg heeft ont houden van een bespreking van den gezond heidstoestand van den prestdent., behalve de publicatie der bulletins, schrijft thans dat Deschanel zijn ontslag zal nemen. Men kent den juisten datum nog niet. BERLIJN, 15 Sept.. Een van de eerste groote sociaal-politieke voorstellen, die den Rijksdag in zijn eerstkomende zitting zul len worden voorgelegd, zal een wetsont werp zijn betreffende de invoering van den achturen arbeidsdag. LONDEN, 15 Sept. Vandaag heeft de permanente commissie uit de Iersche vre- des-conferentie het volgende telegram uit Dublin gezonden aan den eersten minister: De permanente commissie uit de Iersche vredesconferentie doet voor de laatste maal een beroep op U om den burgemeester van Cork en andero hongerstakers vrij te laten op grond van de menschelijkheid, en omdat het dagelijks duidelijker wordt dat dit, on der de gegeven omstandigheden, een nood zakelijke voorwaarde' is voor het mogelij ke welslagen van eenigo beweging voor een Ierschen vrede. Toen juffrouw Mary Mc.Swinqy do gevan genis van Brixton gisteravond verliet, ver- lclaardo zij, dat de burgemeester van Cork hoofdpijn en pijn in den rug had. Hij was nog bij zijn bewustzijn, en overigens was zijn toestand niet veranderd. ROME, 14 Sept. De minister van arbeid is met het spoorwegarbeiderssyndicaat het onderzoek naar het geschil met de spoor wegarbeiders begonnen. BELGRADO, 14 Sept. Het Zuid-Slavi- he parlement heeft het vredesverdrag met Bulgarije met 136 tegen 10 stemmen be krachtigd. LONDEN, 15 Sept. Het hoofdbestuur 3 mijnwerkersfederatie besloot vandaag, tegen Dinsucg a.s. een Gedelegeerdenverga dering te beleggen. Tevens werd minister Horne gevraagd, om morgen het hoofdbe stuur te ontvangen, hetgeen hij terstond in willigde, De federatie beeft hiermede een eerste stap tot een vergelijk gedaan. DüSSELDORP, 16 Sept. De verloofde van Erich Prinz heeft in de ouderlijke woning zelfmoord gepleegd door ophanging. Deze daad staat in verband met de bekentenis, welke zij ten nadeele van haar verloofde heeft afgelegd, die verdacht wordt het bevel tot vermoording van Liebknecht en Rosa Luxemburg te hebben vervalBcht. BRUSSEL, 16 Sept. De metaalarbeiders die in de bovengrondsche werkplaatsen op de steenkoolmijnen in de Borinage arbeiden, hebben tot staking besloten om loonsver- hooging te verkrijgen. De arbeiders gingen hedenmorgen niet aan den arbeid. Men vreest dat deze actie de gedwongen werke loosheid der ondergrondscbe arbeiders mede zal brengen. Marktberichten. WESTLAKD, 15 Sept. Veiling. Aard appelen fl.902.40 por kin, Aardbeien 27 52 ct. per pond, Bloemkool 4—12 ct. per stuk, Blauwe Druiven 2345 ct., witte id, 00—00 ct. per pond, Eieren f16—17 p. 100, Komkommers 6»/,7J/2 ct. p. stuk, Kroten 60 ct. p. zak, Meloenen 10—80 ct. per stuk, Perziken 3—17 et. per stuk, Princesseboonen f2,953.30 per zak. Sla f2.40 per 10 krop, Snijboonen 10—43 ct. per 100 st., Spinazie 13 ct. per K.G., Spruitkool f 0,702.60 per zak, Stoofappelen f7.60Ü.80, Stoofperen f7.70 per kinTafelappelen 4—12 ct., Tafelperen 316 ct. per stuk, Tomalen 1315 ct. p. K.G. Zuring 9 cent per ben. LEIDEN, 15 Sept. GrooDtenvciling. Tuinboonen fO.OOf0.00, Doppers f00.00 f00.00, Postelein f9.00f 12.00, Aardappelen fO.OOf 0.00, Snijboonen f 8.00f 31.00, Heerenbooneu f 17.50f30.00, alles p. 100 Kg. Salade fl.20-fl.80, Andijvie f0.60—f2.00, Bloemkool f 12.00—f28.< O.Peen f6.00—f 11.0 Komkommers fO.O.000, Kroten f2.60- 3.20, Roode Kool 6.008.00, Groene Kool 3.008.00, alles per 100, Perziken f0,00- 0,00 Gele kool fll.00—15.00 per 100 stuks. Tomaten b c a fll.00— 27.00 per 100 KG. DELFT, 16 Sept. Tee. Vette koeien, le lew. f475—S75, 2e kw. f275475, kalfkoeien le lew. f 500875,2e lew. f275500; vaarkoeien le lew. f375625, 2e kw. f200375; magere varkens f48- 180; biggen f20—48; nuchtere kalveren f2S54; paarden f180725; wei lammeren f00—00. Rundvleesch f2.202.001.70 per K.G Extra f000. Aanvoer: 211 rund. ren, 12 paarden. 4 tte kalveren, 5S magere .veren, 18: a.-ljapen of lammeren S41 varkens, 786 biggen, 14 geiten of bokken. 2 veulens. Boter, Aanvoer 80/c, 6/lfl, wegende samen, 1660 Kilo. f 3.25 a f3.55 per kilo GOUDA, 16 Sept. Kaas. Aangevoerd 141 pahyon, handel matig fü.8610.91, 2e kwal. 0.82-0.85, rijksmerk fO.OO. zw. —KG, Boter. Aanvoer weinig, handel vlug, Goeboter f.0-1Weiboter fl,60fl,70 Veemarkt. Melkveeaanvoer, han del prijzen f 0 af.0-; Vette Var kens, goede aanvoer, handel vlug, prijzen i 0.9" f0.94 per »/s K.G. Magere Varkens grc< te aanvoer, handel flauw, prijzen fü.95 11.05; Magere Biggen, groote aanvoer, handel flauw, f4.50 a fó.00 per week; Vette schapen,aanvoer, handelprij zen fO.OO a fO.OO: Nuchtere Kalveren, aanvoer weinig, handel vlug, prijzen f25.-- f42.Lammeren,aanvoer, handel, prijzen f00.a f00.Fok kalveren aanvoer, handel, prijzen f00.— a f00. Slachtk al veren f a fExportkal- erep ff— Eieren. Aanvoer groot, handel matig, prij- en 115.00 a f 16.00 per honderd Katwijk a. s3. Rijn, 15 Sept. Tuinbouw- vereeniging Katwijk en Omstreken. Aard appelen per 35 K.G. Eigenheimers f2,40 f3,-, dito kleine f 1,20 a 11.60, Uienp.lOOK. f5.20 a f 5.40, dito kl. f5.3U a f6.10, Peen per 100 bos f 5.40 k f6.10, Bloemkool I f 16.20— f21.80. Bloemkool II f 94.0— f 13.10. Uien p. 100 pond f000000. Aanvoer 285 zak Aard appelen, 22300 Bloemkoolen, 8700 KG. uien. RIJ3SBURG, 13 Sept. - Ver. Veiling Tuinb.-Prod. Bloemkool I f 17.00—21.50, idem II f7.7512.26, Due of York 0000, Eigen heimers f7.008.00, Drielingen fO.OO per 100 K.G., Peen f4.505.50 Kroten f 2.50—f 2.80 per 100 bos. Uien f0.00-0.per 100 Kg, Aan voer 9000 K.G. aardappelen en 14500 Bloem koolen. STGSKPWIJK 14 Sept. Op de beden ge houden eierenveiling werden aangevoerd 729 kippeneieren die verkocht werder voor f17.10 a f17.70 per 100, benevens 0 eenden eieren die f00.00 opbrachten per 100. De volgende week zal ingevroren vleesoh geveild worden. VOORSCHOTEN, 15 Sept. Telling T.P.V. Aangevoerd 580 eieren, per 100 stuks f 17.30 18.30, 140 eendeneieren, per 100 stuks f 17.50 00.00, 19 konijnen, p. stuk f0.30—2.20. Duiven per stuk fO.Oo10 Hanen p. stuk f0.600,70 0 Eenden per stuk fO.OO, Bik. fO.OO0.00, Roode kool f 00.00, Andijvie fO.OO alles per 100 stuks. ZOETERWOUDE, 15 Sept. Tryo Te ill Dg. Aanvoer goed. Kipeieren f 16.7016.80 Eendeieren f 00.00. Telegrafisch Weerbericht volgens waarnemingen verricht in deD morgen van 16 Sept. 1920, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand: 763.5 Breslau. Laagste barometerstand. 752.1 Valeutia. Verwachting tot den avond van 17 Sept. Zwakke tot matige veranderlijken wind, aanvankelijk uit Oostelijke richtingen,meest betrokken met regen, dezelfde temperatuur. CFFICiEELE BEURSNOTEERING 390 375 258 3591/2 l99*/< 2U9 175 2331/, 233 277»/, ios»/4 239»/, 43 174 5091/, 263 550 S30 8541/, 650 365 f405.- 171 1871/, 292 102 594 858*/, 2SO 2S9 505 285 5Nederland., 4»/s°/o 5% Indie 4% Hope 4% Oost Jan.-Juli Oude Vaart Nieuwe Java China Japan Kon. Holl. Lloyd Kon. ited. Stoomboot Kon. P&ketva&rt HulL Stoomboot a Ned. Sche>epv. Unie Rotterdam. Lloyd Stoomv. Mij. Nederland Noordzee Oostzee A'daur Deli Bescefci Deli Batavia. Cultuur Maatschappij Mëd'-n Tabak Rotterdam Deli Sen- m!>ah Compania Cultuur gew act Nierop Insulinde olie Poerworedjo Tels Co Stokvis H.V.A Ind. Hand. Bank 1 Cert. Handel Mi]. Gew. Dordtsche. Gecons. Holl- Petrol, Koninkl. Petrol. Orion Petrol. .na Steana Romana Amsterdam Rubber Deli Bat. Rubber Nederl. Rubber R'dam Tap&noeli Sumatra Rubber Oost Java Rubber Denver Rlo Erie Missouri K. T. a Southern Railway s Car. Foundry Hide Leather comm.. Hide en Leather pref. Union Pacilic Anaconda copper Gulf Mexican Nat. 2e pref Marine Comm. idem pref. South. Pacific Steels Cigar Topeka Sfudebaker Kol. Bank Geld 4 Stemming kalm. Afbrokkelende koersen door gebrek aan affaires. V.K. 91 O.K. 8411/, 848 891/, 200 2331/, 1S9S/4 132 150 260 412»/, 8V, 20 9»/, 851/2 171/, 93 157 187 25 8»/, 81 95 1221/4 1141/, 78»/, 105 82 321 538-50 2S0 233 775 385-41 843-48 8V, 2OV4 9'/4 351/4 157»/, 30»/, 114 78»/, S2»/, 315 Wisselkoersen te Amsterdam. 15 Sept. 14 Sept. pariteit Londenf11,25»/, f 11,23»/,f 12,10.7 Berlijn Hamburg 5,40 5,45 59,20 Parys„21,05 „20,95 4S, Brussel Antwerpen 22,35 22,27»/,48, Bazel 52,35 52,40 4S, Weeoen 1.47»/, 1,43 50,48 Kopenhagen. „44,5l) .,44,55 „66,67 Stockholm 65,90 65,75 66,67 Cbristiania ,„44,50 „41.55 «,66.67

Nieuwe Leidsche Courant | 1920 | | pagina 3