Gemeentelijke Aankondgsngen. Gemeentelijke Vischverkoop. De Burgemeester van Leiden brengt ter kennis van de ingezetenen, dat morgen (Woensdag) aan de gemeentelijke Yisch- winkels (Visclimarkt en Stadsliulpwerf) verkrijgbaar is SCHELVISCH a f0.20, GROOTERE SCHELVISCH a f 0.22—f 0.26, SCHOL a f 0.33 en VERSCHE HARING a 0.20 per pond. N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. Leiden, 1-4 September 1920. AGENDA. DINSDAG, 8 uur nam. in „Phebc", Oude Vest, Bijbelbespreking en Bidstond Jeruel. WOENSDAG, 15 September. Rondgang collectanten voor de Unie-collecte. 8 uur nam. in dc Pieterskerk Dank en Bedestond voor de Chr. Scholen. Spreker Ds. G. R. Kuiper predikant te Haarlem. WOENSDAG, 22 Sept. Ds. J. Douma van Den Haag spreekt in het Hooigracht- kerkgebouw, ter gelegenheid van het 25-ja- rig bestaan van de Ring Leiden van den Ned. Bond van J. V. op G. G. Apotheken die tot en met Zondag op Maandagnacht eiken nacht en des Zondags geopend zijn: M. Boekwijt, Vischmarkt 8. Tel. 552 A. J. Donk, Doezastraat 31. Tel. 1313. Lichten op: 14 Sept. 15 Sept Rijwiel- en motorlampen 7.48 7.46 Rjjtuiglantaarns 8.18 8.16 Naam der Gemeente Heldor. B. en W. van Helder hebben er de aan dacht van den Minister van Binnenland- sche Zaken op gevestigd, dat hunne ge meente, ook in officieele briefwisseling, met uiteemloopcnde namen wordt aange duid. Niet alleen wordt in plaats van den naam ..Helder" in véle gevallen gebezigd „den Helder", doch het komt ook voor, dat openbare besturen de gemeente aanduiden roet den naam „Nieuwediep" of met den naam „Willemsoord". Het gemeentebe stuur is van oordeel, dat de juiste naam der gemeente is: „Helder" en riep 'sMini sters tusschenkomst in om zooveel moge lijk te bevorderen dat die naam algemeen gebruikt worde. De Minister heeft zich, naar het „Hbld." meldt, met de opvatting van het gemeente bestuur vereenigd en aan de gemeente besturen verzocht voor het gebruik van den juislen naam zorg te dragen. Nationale Bloemenhulde. Het aantal verecnigin^en, zoowel in als buiten Den Haag. dat zich aanmeldt voor de nationale betooging met bloemenhulde ter Ier eere van de Koningin op 21 September a.s-, wordt met den dag grooter. Bepaald is dat de vereen igingen om 2 uur 's middags aantreden! in de Maliebaan, van waar zij langs de fcoschwachterswoning door het Bezuidenfiout naar het paleis „Huis ion Bosch" trekken. De aanbieddtfj. der bloemen hulde zall te ongeveer kwart over 3 plaats hebbent De terugweg is nog niet vastgesteld. iHet Bestuur van den Oranjebond verzoekt cien ingezetenen van Deni Haag te vlaggen en. oranje te dragen en vraagt de medewerking van Rijk, gemeen/te en patroons teneinde hen die aar.' de belooging wenschen deeil te nemen daartoe in. s>taat te stellen door hun van 12 uur ai vrijai te gevent Nederlanders nit Rusland. Ilct Ministerie van Buitenlandsche Zaken ontving van den consul-generaal der Ne derlanden te Hclsingfors bericht, dat in het •Finsche quarantaine-station Tervoki de heer Rudolf Snethlage en echtgenoote als mede dc heer Jan Dorff met echtgenoote en twee kinderen, allen Nederlanders, behou den uit Rusland zijn aangekomen. Het socialisaticvraagstuk. Naar „Het Volk" uit de kringen der soc.-dem. Kamerfractie verneemt, .wordt daarin dc wenschelijkheid overwogen om aan een commissie uit die fractie het uit werken en indienen van enkele wetsontwer pen op te dragen, ten einde met de sociali satie een begin te maken op den grondslag van het eocialisalie-rapport der S. D. A. P. Men heeft daarbij op het oog den landbouw de 6uikcrfabricage en een der takken van transport. Uitvoer van schapen cn schapenvleescK. De Nederlandsthc Uitvocrmaalschappij brengt ter kennis van belanghebbenden, dat zij in staat is, tot nader aankondiging aan bonafide exporteurs consenten te verleunen voor den uitvoer van beperkte hoeveelhe den lovende en geslachte schapen en lam meren, welke aan de daarvoor geldende kcuringsvoorschriften voldoen. Voor de aan de endosseering dezer con senten te verbinden voorwaarden verwijst zij naar dc uitvoerige schriftelijke inlich tingen, welke, voor zoover belanghebben den zijn aangesloten bij den Bond van Ne- derlandsche Vleesch Exporteurs of bij den Nederlandse-hen Bond van Veehandelaren, hun door deze organisaties worden toege zonden en voorts op aanvrage door de Ver- eenigde Kamers, afdceling 1, van genoemde maatschappij worden verstrekt. Kasgcldvoorziening door gemeenten. Naar wij vernemen, heeft de Verecniging van Nederland6che Gemeenten zich sedert eeni gen tijd ernstig bezig gehouden met de moeilijkheden, welke gemeenten ondervin den bij de voorziening in hare behoeften aan kasgeld. In een bepaald opzicht zijn reeds r&sulltaten van die bemoeiingen be reikt, waarvan, naar valt aan t« nemen. weldra zal blijken. Bestanddeel van de te verwachten organisatie zal ook uitmaken de vestiging van een bureau der Vereeni- ging, hetwelk o. m. gegevens aanlegt be treffende de financieele positie van gemeen ten. De verecniging beeft besloten tot de in stelling van eene commissie, welke lot taak zal hebben te onderzoeken, in welk opzicht maatregelen door gemeenten zijn te treffen, om te 6trekken tot een oeconomisch beheer bij do gemeenten in het algemeen en bij hare bedrijven en diensten in het bijzonder. Bijna 3 millioen. Door dc Commissie voor het gemeen schappelijk overleg te Amsterdam is een nieuwe loonregeling voor de gemeente-werk lieden vastgesteld die straks aan den ge meenteraad ter goedkeuring zal worden voorgelegd. Dc kosten zullen, naar H e t V o 1 k meldt, ongeveer 3 millioen guldens per jaar be dragen. Plaatsvervangend burgemeester In een gemeente in Noord-Holland werd onlangs een nieuwe wethouder benoemd, die van de beide wethouders de oudste in jaren was, dus eventueel ook plaatsvervan gend burgemeester. Nu kwam echter de wijziging der Ge meentewet, waarbij bepaald is, dat de plaatsvervangend burgemeester door B. en W. wordt aangewezen. In bovenbedoelde gemeente weid echter hieromtrent geen overeenstemming verkregen. Het zeker bij zondere geval deed zich n. 1. daar voor, dat elk der wethouders plaatsvervangend bur gemeester wilde zijn. De een op grond van het grootste aantal dienstjaren als wethou der, en de nieuwe wethouder omdat hij de oudste in jaren was. De burgemeester zal nu alleen de beslis sing moeten nemen en een keuze doen. lnlusschen is er dus geen plaatsvervan gend burgemeester in de gemeente, waar men juist zoo begeerig is naar dat ambt. Ongeschikt voor den militairen dienst. De Minister van Oorlog heeft aan de korpsen van het leger een opgave gezon den van 465 personen, welke niet meer voor den krijgsdienst mogen worden aangeno men, benevens een opgave van 35S perso nen, aan wie voor een bepaalden tijd het recht is ontzegd om bij de gewapende macht of als militair geëmployeerde te dienen. Dc Volkszang. In het voorjaar heeft de Nationale Ver- eenigjng voor den Volkszang een cursus voor volkszangleiders ingesteld, voorloopig bij wijze van proef; deze instelling heeft tot doel, tegemoet te komen aan het gebrek aan goede leiders van volkszangbijeen komsten. Hoewel de» instelling nog te kort bestaat om van positieve resultaten te kunnen spreken, heeft het hoofdbestuur van genoemde vereeniging toch reeds aan leiding gevonden, in beginsel te besluiten, de proef voort te zetten en uit te breiden en tevens een diploma in te stellen, dat den bezitters de bevoegdheid toekent, in de ver schillende afdeelingen zelfstandig volks- zangbijeenkomslen te leiden. Rechtzinnige Christen Socialisten. Zaterdag j. 1. werd te Amsterdam een vergadering gehouden, waarop in beginsel besloten werd tot de oprichting van een zelfstandige organisatie van rechtzinnige Christen-Socialisten. Een commissie werd benoemd, die tot taak heeft het ontwerpen van een beginsel verklaring en het daarna zoo spoedig mo gelijk bijeenroepen van de vergadering, waarop tot de oprichting van de nieuwe organisatie kan worden overgegaan. BUITENLAND. Rusland en Polen. Aan het Russisch-Poolsche front blijft het rustig. Het officieele Poolsche communiqué van 13 September luidt: Langs de Dnjestr, de Gnila Lipa en de Boven-Bocg bij Krystyr.opol heerschtc ge ringe gevechtsbedrijvigheid. Ten Noorden van Hrubierzow overschreden onze afdee lingen dc Boeg en veroverden zij de plaat sen Berezcy, Ljuboml en Horodlo. In het gebied ten Oosten van Brest-Litovsk namen wij na verbitterde gevechten Kobrin en maakten wij honderdtachtig gevangenen, behoorende tot de 57e en 58e bolsjewisti sche infanterie-divisie. Verder noordelijk heerschte wederzijdsche patrouille- en ver kenningsactiviteit. In het gebied van Soewalki niets nieuws. Omtrent de vredesonderhandelingen valt niets te melden. Conferenties en geen einde. Er i6 alweer een conferentie gehouden. Ditmaal tusschen Millerand en de Ilaliaan- sche premier Giolitte. Er werd. naar Reuter meldt, een tele gram aan Lloyd George gezonden, waarin wordt gezegd, dat Giolitti en Millerand niet uiteen willen gaan zonder Lloyd Geor ge een hartelijken groet te brengen. De beide minister-presidenten hadden opnieuw de gelegenheid do volledige overeenstemming hunner algemeene inzichten va6t te stellen, alsmede de noodzakelijkheid eener nauwe entente tusschen Engeland, Italië en Frank rijk, ten einde de oplossing der Europeesche problemen en het herstel van den vrede en de normale betrekkingen tusschen de vol ken te verzekeren. - Slaking van mU ...n De hoop dat alsnog een schikking zal worden getroffen voor de mijnwerkers deu arbeid neerleggen, wordt in Engeland nog niet opgegeven. Ofschoon de leiders der mijnwerkers tot nu toe geen oogenblik blijk geven van hun onverzoenlijke houding te willen wijzigen zijn er toch verschillende berichten in om loop over informeele stappen, welke tnans zouden worden gedaan. Het sub-comité van het Drievoudig ver bond komt morgen bijeen, en men verwacht in arbeiderskringen, dat als een resultaat van deze bijeenkomst een stap zal worden gedaan in de richting van een schikking. Men hoopt op dc mogelijkheid, dat het drievoudig verbond formeel door het uit voerend comité der mijnwerkers zal wor den uitgenoodigd om de onderhandelingen met de regeering to voeren. In dit geval zou het drievoudig verbond een onderhoud met den premier aanvragen. Het is bekend, dat, terwijl zij de eischen der mijnwerkers als basis voor de discussie on dersteunen, de spoorweg- en transportar beiders, die de twee andere afdeelingen van het verbond uitmaken, voorbehoud maken nopens do grens tot welke zij deze eisch zullen steunen, wanneer zij tegenover een compromis der regeering staan. Intusschen bereidt de regeering zich op het ergste voor. Maatregelen worden getroffen om do meest belangrijk diensten aan den gang te houden en te komen tot een rechtvaardige verdeeling der levensmiddelen over het ge- heele land. Dc toestand in Ierland. In Ierland blijft het onrustig. Naar uit Londen wordt gemeld, hebben vijftig gewapende en gemarkerde Sinn-Fei- ners een aanval gedaan op het kustwacht station Torrcad (district Antrim). Do com- mandeerendc officier en vijf man werden overweldigd, terwijl de wapenen, munitie en instrumenten werden meegenomen. De correspondent van de „Westminster Gazette" te Edinburg meldt, dat er in Schotland een Sinn-Fein-leger is, toegerust met wapens en dat in het geheim geoefend wordt. De politie te Glasgow, waar een talrijke Iersche kolonie is, houdt haar aan dacht op de zaak gevestigd. Er zijn daar 4000 jonge Ieren, in militaire eenheden ge organiseerd, die 's Zondags oefenen. De correspondent meldt, dat er bij dit leger ook veel ongunstige elementen en bolsje wieken zijn. Uit de Iersche hoofdstad Dublin wordt gemeld: Zaterdagmorgen is een machinist, die uit een café kwam, door drie mannen aan gepakt; gebet id en met kettingen aan een lantaarnpaal in eer. drukke straat gebon den. Op zijn gezicht werd een papier ge plakt, waarop stond dat hij een munitie- trein vervoerd had. Honderden aanschouwden het tooncel, zonder een poging te dóen hem uit zijn hachelijke positie te bevrijden. Zij be schouwden het geval als een kostelijke grap. Hongersnood in China. Volgens berichten uit Londen is de toe stand in China uiterst bedroevend. De inkomsten, waarover de regeering be schikt, bedragen 5.000.000 dollars per maand, terwijl het onveiminderbare mini mum der uitgaven 13.000.000 dollars per maand beloopt. Behalve dit 6teeds terug- keerende tekort is er een zoo groote mas6a schulden, dat het totaal Onmogelijk is, die te liquideeren. De overwinnaars in het jongste gewapen de conflict maken de financieele verwar ring nog erger door het inleveren van ont zaglijk hooge rekeningen voor oorlogskos ten, welke de regeering onmogelijk kan vol doen. De generaals persen de schatkist leeg en de fondsen, die bestemd waren voor de politieke zaak, verdwijnen op deze manier. De eenheid van het land, op welks her stel het leeningsconsortium aandringt, i6 nog verre van bereikt. Dat is een gevolg van den toestand in het Zuiden, waar het vechten voortduurt. Te Kanton heerscht een paniek. De menschen vluchten er om niet te worden uitgeplunderd. Naar luid van een Reuter bericht uit Pe king, afkomstig van Amerikaansche zende lingen strekt het hongersnood gebied in China zich uit over een breedte van 700 Eng. mijl, n. 1. van Pao-ting-foe tot de grenzen van de provincie Sjansji, de breed te van de hongersnoodstrook wisselt van 70 tot 350 Eng. mijl. De oogst heeft er slechts 8 pet. van de normale hoeveelheid bedragen. Van 30 tot 40.000.000 menschen worden door den hongersnood geteisterd. In vele dorpen brengen de gezinshoofden hun vrouwen en kinderen met arsenicum om het leven. Voor hulpverleening is een bedrag van 200.000.000 dollars noodig. Rusland cn Finland Naar aan de „Times" wordt gemeld, is het zoo goed als zeker, dat binnen twee we ken tusschen Finland en de bolsjewiki de vrede zal gesloten worden. Finland komt in het bezit van Petschenga, zonder dat het aan Rusland eenig ander gebied behoeft af te staan. Onlusten te St. Petersburg. Volgens berichten uit Viborg, zou er in St. Petersburg wegens de nederlagen der bolsjewistische troepen een ernstige crisis zijn ontstaan. Een gerucht zelfs, dat er on lusten en buitensporigheden aan den gang zijn, terwijl een aantal volkscommissarissen gedood en zes van hen in de. Newa gewor pen zijn. Overal worden proclamaties tegen het sovjet-regiem verspreid. Een bevestiging hiervan en verdere bij zonderheden zijn tot nu toe niet ingekomen. Engeland en Egypte. De „El. Bassir", een Alexandrijnsch blad, publiceert een schrijven, aan het Egypti sche volk gericht door vier zonen van den sultan, die in Januari j. 1. een protest had den aangeteokend tegen de missie van Mil- ner. Zij verklaren nu, dat de toen uitge sproken beginselen nog steeds gelden en beschouwen de voorgestelde overeenkomst met Engeland niet als rechtvaardig. De prinsen spreken zich uit voor een onbeperk te onafhankelijkheid van Egypte en Soe dan. Ofschoon er om verschillende redenen wel oppositie tegen de overeenkomst zal kun nen verwacht worden, is dit de eerste pu blieke uitlating, zegt de „Times", waarin tegen de overeenkomst wordt geprotesteerd. Christenen vermoord. Uit Honkong wordt geseind: Volgens door de autoriteiten ontvangen berichten is een bloedbad aangericht on der de Chineesche christenen in het Wei- yeung-district. Soldaten, met machinegeweren gewapend hebben do dorpen overvallen, vrouwen neergeschoten, de chineesche diristen-leer- aar uit het kerkgebouw gesleurd en dezen vermoord. De dorpen werden daarop onder vuur ge nomen en de inwoners vei dreven en gedood. Het heet, dat de regeering te Canton te voren order had gegeven aan de troepen om den Christenen en vreemdelingen tc sparen. De Tsjecho-Slowakische minister van Financiën heeft in een rede over het wo ningvraagstuk verklaard, dat de toestand in Tsjecho-Slowakie hopeloos is. Alleen Praag heeft een tekort van 7000 woningen. Organisaties moeten worden opgericht ter wijl men crediet moet verschaffen zoowel in het binnen- als in het buitenland. Aan de Tsjecho-Slowaken in Amerika zal gevraagd worden periodiek een bedrag bijeen te bren gen van minstens 700.000 gulden. De „Times" verneemt uit Manchester, dat het comité van de katoenspinnerij-di recteuren morgen de kwestie zal bespreken om den werktijd tijdelijk in te krimpen. De schaar6chte aan geld. de duurte van goede ren en het gebrek aan bestellingen, maken de beperking van de bewerkte-katoenpro ductie noodzakelijk. Dezen winter zullen op de voornaam ste wegen van Frankrijk tanks als sneeuw ruimers gebruikt worden. Proeven hebben aangétoond, dat aldus een weg van 10 voet met weinig moeite betrekkelijk 6nel en zon der veel kosten voor het verkeer kan vrij gehouden worden. De boottrein uit Calais is gisteren avond bij aankomst aan de Gare du Nord te Parijs doorgeslagen en op het perron te recht gekomen. Acht personen zijn gewond. De „Daily Mail" meldt, dat de meesto kolenmijnen rondom Sheffield sedert Dins dag stil hebben gestaan, omdat de kolen- delvers in menigte naar de wedrennen te Doncaster waren getrokken. Daardoor ont stond een groot tekort aan steenkool, waar van handel en nijverheid te lijden hebben. Uit hef Sociale Leven. Handels- en Kantoorbedienden. Zaterdag vergaderde de Algemeene Bond van Handels- en Kantoorbedienden. Besloten werd voor jonge bedienden een aanvangssalaris van f 400 per jaar te vra gen; voor bedienden van 18 jaar f 1000; voor bedienden van 19 jaar f 1200; van 21 jaar f 1600; van 23 jaar f 1900; terwijl op 25-jarigen leeftijd het salaris f 2200 zal bedragen. Voor het winkel- en magazijnpersoneel zal worden gevraagd in twee loongroepen een aanvangsminimum van f 6 en f 8 per week, terwijl voor 18-jarigen het loon f 16 per week moet zijn, om met jaarlijksehe verhoogingen van f 3 per week te stijgen tot f 28 en f 33 per week in de levensmid delenbranches en van f 30 en f 35 per week in de overigo branches. Voor de vrouwelijke bedienden zal 80 pet .dezer loonen gelden. Voor handelsreizigers zal op 23-jarigen leeftijd een minimumloon worden gevraagd van f 2500. De contributie werd bepaald voor de laagste loonen op 40 cents per week en voor loonen boven f 2000 op f 1,15 per week. Het aantal leden liep, naar ter vergade ring werd meegedeeld van 6468 in 1919 tot 5653 terug. Een belangrijke achteruitgang dus. Conflicten in den Landbouw. Te Nieuwe Pekela ligt door de stakende aardappelrooiers het geheele bedrijf vrij wel stil. Te Wagenborgen is overeenstemming bereikt tusschen de directies van dc Stoom- dorschvereenigingen en de stakende perso- neelen. De organisatie der arbeiders werd erkend, terwijl de loonen met ongeveer 3 cent per uur zijn verhoogd. Er zal nu grootendeels per H. L. gedorscht koren worden gear beid. Het werk wordt heden hervat. De Coöperatieve Aardappelmeelfabriek „Drie Provinciën" te Oostwolde (bij Gro ningen) heeft het modem en Christelijk ge organiseerd personeel, dat de aanvaarding van het aangeboden looncontract weigert met ingang van a. s. Donderdag ontslag aangezegd. Christelijke Mijnwerkersbond. In de gisteren gehouden districtsverga dering van den Christ. Mijnwerkersbond, welke niet voor de per6 toegankelijk was, werd o. m. besloten tot aansluiting bij het R. K. Vakbureau, ingaande 1 October. Naar men van bestuurszijde verder me dedeelt, zou deze aansluiting geen verande ring brengen in het tot dusverre ingenomen 6tandpunt van den bond. De verhouding tot den Duitschen bond waarvan de Nederlandsche Christelijke Bond een afdeeling vormt, zou, ofschoon de Duitsche bond interconfessioneel is, dezelf de blijven. Het conflict in de Cartonindustrie. In de gistermorgen gehouden conferen tie tusschen vertegenwoordigers der car- tonfabrikanteni cru cartonarbeiders te Win schoten is overeenstemming verkregen, waarover echter de arbeiders nog moeten beslissen. Men hoopt dat Maandag 20 September alle fabrieken op volle kracht werken en successievelijk heden en morgen beginnen op een minimum weekloon van f26 voor Stadskanaal en Oudepekela en f 26.50 voor Reideriand. Geen der partijen/ neemt rancune-maat regelen. Wanneer aan een fabriek de ar beiders weigeren, blijven alle stopgezet. KERK EN SCHOOL. NED. HERV. KERK. Tweetal: Te Oudc-Tonge, W. J. Kolkert te Loon op Zand em P. de Looifi» te Rcnfcum. Beroepen: Te Nuenen e.a., J. J. de Vries te Buren. Te Nieuwe-Pekela (toez.). B. Keers. cand. te Apeldoorn. Te Cubaard vtoez.), P. Siemelïnk te Gaastmeer Te Zwarte waal S. Bartstra Dzn. te Geertruiten- berg. Te Kerkrade, H. W. te Winkel, to Nijehaske. Bedank t: Voor KamperlaDd' (toez.) J* Japcheni te Haamstede. GEREF. KERKEN. Beroepen: Te Overschie, J. J. Be rends te Maasland. Te Pern'is, M. Post te Nieuw-Dordrecht Te Koudekerk a. d. Rijn, D. J. Couvée te Ridderkerk. Te Kromme nie. J. H. Jonker, te Voorburg. Te Pernis M. Post. te Nieuw-Dordrc-hL Te Huizum Dr. S. P. Dee. te Dwiruj/elo Te Assen, W. Bouwman te Ledden. Aangenomen: Naar Ureterp. J. E* Reijenga te 't Zandt Afscheid Dr. Impeta. Zondagavond nam. Dr. C. N. Impeta af scheid van de Geref. Kerk te Purmerend' met e<en predikatie over 1 Petr. 5:10 en 11. De •burgemeester en' Hervormde en Lutherschö ambtgenooten gaven van htm belangstelling door hun tegenwoordigheid blijk. Er werden verschillende toespraken, gehouden, die van ouderling Groot en| den afgevaardigde der olasse Ds. Beumee, van Landsmeer legden getuigenis af van groote er. hartelijke waar deering van Ds. Impeta's arbeid in zijn ge meente en^ in de classis. Zegene God ook den anbeid van dr. Impeta in de Geref. Kerk te Kampen. MBEmaaen—BB— Uit de Omgeving. aarlanderveen. B ij den landbouwer D. v. Leeuwen komt 'een ernstige borstziekte voor onder dc varkens. Reeds zijn er enkele varkens dood. BOSKOOP. De heer R. Vureus. al- hier. behaalde op de Hondententoonstelling te Leiden) met zijne (New-foundlander, ge naamd „Ursus", twee le prijzen. Coop. Vereeniging „De Boskoopsche Veiling." Er werden prijzen be steed als volgt: Bloemen1: Afgesneden rozeni 20—70 ct. Dahlia's 1535 et Lupinen 24 ct. Asicrs 25 ct. Pyrethrum '2—6 ct. Clematis in soor ten 25 ct Gladiolus 1116 ct. Anjers 1010 ct. Phlox 2 ct. per bos van 10 stuks. Clema- tis Prins-Hendrik per tak 79 ct. Ghrysanten (tros) .per stuk 5—11 ct. id. per bloem 13— 28 ct. Groenten: Tomaten 12—03 ct. Snij- boonerv 10—116 ct. Suikerboonen 1020 ct. Sjalotten) 5 ct; per K-G- Aan J. C. de Bruin, a 1- hier. is eervol ontslag verleend als tijd. Tee: aar aan de Ri jkstuinbou wvVintersc nooi en be noemd tot leeraar aan die sdiqol P. Vermcu-> len, Leiden. BODEGRAVEN. Tot Rijksveldwachter standplaats Utreoht, is 'benoemd de heer J. v. d. Hoeve, thans gemeenteveldwachter alhier. Burger 1. Stand. Beval- len: C. A. Hoosbeekv. Wenjsveen z. P. A. Th. Timp van den Heuvel z levenloos. Overleden: Johanna Antonia Verdain 45 j. MartSnus Johannes van Tongeren) 6 d. KOUDEKERK. Toen het elfjarig zoontje van> F- v. V. alhier aan 't fietsen was, had hij het ongeluk met zijn fiets te val len en/ daarbij zijn been te breken. Zon-da v morgen sloeg een paard', bespannen voor een dri'ewielige kar van der( landbouwer A. Verkleij. onder Leiderdorp op hol. Jn vliegende vaart kwam het paard met ka' achter izich deze gemeente inhollem. Bij den rijwielhandelaar L. S. alhier werd een) aldaar staande motorrijwiel aangereden en eenige metiers meegesleurd, terwijl nog een» paar lanfcaarmpatem het ook moesten ontgelden, doch dit liep nogal goed af. Het motorrijwiel had door de aanrijding belangrijke schade opfceloopcn. Bij de Geref. Kerk alhier werd het paard door den; 'landbouwer W. van Egmond gegre pen en tot staande gebracht. Gelukkig liep echer alles ai zonder per soonlijke ongelukken. B ij de Geref. Kerk a 1- bicr is beroepen, Ds. D. J. Couvée van Ridder kerk. aS KATWIJK AAN ZEE. Aan de m a r k t* w e r d n iï gisteren aangevoerd vijf partijen haring. De prijzen, waren als volgt: V. H. f 22-65. f 22.70. f 22.75, M. H. f 21.75. f 2e.45. f 22-66. SL H f 17.20 tot f 24.25, Makreel f 10— tot f 23— Volle haring werd' opgehouden/ voor: f 22.45 f 22.60 en Maatjes haring voor i 22.65, f 22.45 Gisteren werd alhier zekere T. uit Voorschoten aan de politie over geleverd die er sinds eenigen tijd zijn werk van maakte om natuurboter te verkoopenj en in de plaats daarvan margarine of wel on- deugdelijke boter af te leveren/. Eenige huis moeders waren zoo verbolgen op dezen per soon dat ze hem te lijf gingen, zoodat de po litie hem in bescherming moest nemen; Burgerwacht. Tot in* structeur der Katwijksche Burgerwacht is be noemd de heer H. Vooys. inspecteur van po* li tie alhier.

Nieuwe Leidsche Courant | 1920 | | pagina 2