Dagblad voor Leiden en Omstreken. BUREAUHOOIGRACHT 35 - LEIDEN. - TELEFOON INT. 1278 ABONNEMENTSPRIJS IN LEIDEN EN BUITEN LEIDEN IV A Alt AGENTEN GEVESTIGD ZIJN KWARTAAL f2.50 SB WEEK l.lXC'0 i'E.t I'OST PER KWARTAAL f0.19 f2.90 Iste JAARGANG. - DONDER DAG 9 SEPTEMBER 1920. - No. 136 ADVERTENTIE-PRIJS PER GEWONE REGEL f0.22'/, DES ZATERDAGS f0.30 INGEZONDEN RECLAMES DUBBEL TARIEF KLEINE ADVERTENTIES van hoogstens 30 woorden 50 cent: Zaterdags 75 cent, I- by voornitbetaling, Rijke ooyst en hooge prijzen. Het menschdom dat naar God en zijne boden niet vraagt, wordt niettemin door od met zegeningen overladen. „Het graan, dus meldt de Daily News, dat in onze dagen het hoofd- veoclsel voor de meeste naties is,- is dit jaar in Europa, niettegenstaande het buitengewoon ongunstige weer, bijna wonderbaarlijk gegroeid. In som mige streken van Frankrijk is de oogst overstelpend en in Norfolk en Lin colnshire spreekt men van recordjaren. De oogstberichten uit Ai.xrika, Ar gentinië, Indie en vooral uit Zuid- Australic zijn van de beste. En zij wa ren nooit zoo belangrijk foor ons als nu. Slechte oogst zou voor de meesten broodgebrek beteekend hebben. En nu, met de overvloedige velden in de meeste gedeelten der wereld, wor den wij nog bedreigd met een verhoo ging der broodprijzen, welke in de toe komst nog grooter zal worden. Rijk en groot is de zegen die God ons rin schenkt. Maar ook deze zegen wordt weer op Deve wijze misbruikt en verzondigd. Want niettegenstaande de overvloedige gsten in de meeste deelen van de wereld, ngt overal een verhooging van de roodprijzen, die tengevolge zal hebben dat midden van den overvloedigen zegen yo- d gebrek zullen moeten lijden. gevolg vooral van de hooge vracht- jzen die op hun beurt weer een gevolg 1 van de hooge looneischen van het per- icel en de gouddorst van de onderne- j Daily News meent dat hier al- heil is te verwachten van het opvoeren wr alle landen van de eigen graanpro- tie. Misschien kan er in deze richting iets (daan worden. \ooï alles zal het echter noodig zijn dat harten worden omgezet. Dat de geest van ego isme en eigenbaat, thans het menschdom beheerscht wordt pat er weer komt een vragen naar en een leven van de wet Gods die zooals onze echismus het uitdrukt van ons ,eischt, t wij ons naasten nut, waar wij kunnen mogen bevorderen en met hem handelen lals wij wildpn dat met ons zou gehan- d worden. En nu is het helaas waar dat de wereld t vraagt naar Gods Woord en Wet. laar hoe staat het ten deze met de be ers? Is hier merkbaar het verschil tusschcn en die God dient en dien die Hem niet ntr Krasse uitspraak. To Woldendorp, een klein plaatsje in lotingen, ie deze week een Christelijke coool geopend. Voor deze omgeving, waar de Christelij- e scholen nog zoo dun gezaaid zijn, een Ht van meer dan gewone beteekenis. nat aan deze plechtigheid echter een eer bijzonder karakter verleende, was het itreden van den schoolopziener, de heer ommes. Een vrijzinnig man, die het niet onder oelen of banken stak dat hij een voorstan- fer is van de openbare school. Maar die toch zijn' groote blijdschap uit- >rak, dat hij thans bij de opening van een thristelijke school aanwezig kon „In de eerste plaats, zoo lezen wij in de verslagen, wenschte de heer Hom mes een bekentenis af te leggen en wel deze: dat hij v r ij z i n n i g is. Geen communist of S. D. A. P.er, doch een partijgenoot van Dr. D. Bos, (Vrijz.- Dem.). Hij staat echter op het stand punt, dat iedere partij gelijk heeft voor zijn beginsel op te komen. In de tweede plaats wenschte de heer Hommes, hoewel vrijzinnig, openlijk uit te spreken, dat er wellicht geen plaats te vinden is in ons land, waar «oo noodig een Chr. Schoql moest wor den opgericht als te Woldendorp. Spreker schroomt niét te zeggen, dat men ook als vrijzinnige, uit zijn vel springt, wanneer men de toestan den kent, die hier aan de openbare school heerschen. Woldendorp's open bare school is verwilderd en al krijgen we nu hier aan de Chr. School een „Wildeman", spreker gelooft toch, dat de heer W. tegen de verwildering, die hier heerScht zal opkomen. Ze moe ten, aldus de heer Hommes, hier opge voed worden, hetgeen tot op heden niet gebeurde." Zie dat zijn toch merkwaardige uitspra ken. Niet. omdat hier nu een b.eeld van het openbaar onderwijs in zijn geheel zou zijn gegeven, al staat onomstoot'elijk va6t dat van de opvoeding door vele onderwijzers die zelf geen gezag erkennen en voor wier besef deugd en ondeugd hebben stuivertje gewisseld, geen hooge verwachtingen mo gen worden gekoesterd. Het frappante is „echter dat toestanden als hier door een officieel persoon, die voorzichzelf de openbare school prefereert, geteekend werden aan de school die tot alle Christelijke en maatschappelijke deugden heeft op te leiden, m o g e 1 ij k zijm Men mag aannemen dat deze schoolop ziener het zijne zal hebben gedaan om hier in verbetering te brengen en dat hij daar bij den steun heeft gehad van het betrok ken gemeentebestuur en de overige autori teiten. Maar toch stond hij blijkbaar machte loos. Waaruit opnieuw, de hooge noodzake lijkheid, maar ook de grootscho taak van het Christelijk onderwijs aan het licht treedt. STADSNIEUWS. Toegelaten is tot de 1ste klasse van de H. B. S. voor Meisjes, 1 leerlinge tot de 2de klasse 1 leerlinge. Met 78 leerlingen ving gisteren het nieu we cursusjaar aan: lsle klasse 24 leerlingen, 2de klasse 23 leerlingen, 3de klasse 8 leerlingen, 4de klasse 10 leerlingen en 5de klasse 13 leer lingen. Naar gemeld wordt zal prof. Ein stein, die ook door Zwitserland een leer stoel is aangeboden, geen gevolg geven aan do uitnoodiging om in 't buitenland een hoogleeraarsstoel te bezetten, doch te Ber lijn blijven. Dit besluit van den geleerde is een gevolg van de talrijke brieven, die aan Einstein gezonden zijn ten govolge van de z. g. „Aktien der Gesellschaft der Natur- forscher". Prof. Einstein zal, voordat hij als gast zijn colleges gaat houden te Leiden, nog op de Kieler week voor Kunsten en Weten schappen spreken over de relativiteits theorie en. op een vergadering van de Na- tuuronderzoekers-vereeniging gelegenheid tot debat geven omtrent deze theorie. Gisternamiddag omstreeks vier uur had nabij de Zijlpoort alhier een ongeval plaats met twee te fiet6 rijdende dames. Door verkeerd uitwijken reden beide rij wielen tegen elkander aan ten gevolge waarvan een der dames over de straat werd geslingerd. Gelukkig bleek dat zij geen let sel bekomen had. Haar fiets was danig ge havend en geheel onbruikbaar geworden. Prof. Dr. D. A. de Jong, directeur van het Laboratorium voor Vergelijkende Pa thologie alhier vertrekt, met zijn assistent Dr. H. J. van Nederveen, naar België ter bestudeering van de veepest.; Prof. Antoine Pillet, hoogleeraar in het internationaal privaatrecht aan do Uni versiteit te Parijs, zal in October aan de Leidsche Universiteit, een aantal colleges geven. Op het commissariaat van politie hier ter stede bevindt zich een Hollandsche her dershond, bastaard, lichtbruin en zwart ge stroomd, en met zwarte snuit Reu. Hoogte circa 45 centimeter. Het dier is onbeheerd op den openbaren weg aangetroffen. De eigenaar wordt verzocht zich op het hoofd bureau van pQlitie aan te melden, waar hij zijn hond terug kan bekomen. In den afgeloopen nacht ving een agent van politie op den Hoogewöerd een konijn, dat daar heel gemoedelijk over de keien tripte. Waarschijnlijk is het dier uit een passeerende transportwagen geval len, zonder dat de voerman zulks bemerkte. De eigenaar kan het konijn terugbekomen aan het politie-bureau op de Breestraat. In de heden gehouden vergadering van de classis Leiden der Geref. Kerken is na praeparatoir examen met algemeene stemmen toegelaten tot den dienst des Woords en der Sacramenten de Weleerw. Zeergel. Heer Dr. R. Th. Ruysch, beroepen predikant te Lisse. BINNENLAND. België en liet Rijnverkecr. Uit kracht van do ontheffing van de en trepot-rechten voor alle goederen,, die te Antwerpen worden ontscheept, en to water naar Straatsburg worden gezonden, - heeft de Belgische regeering doen weten, dat zij kosteloos sleepen toestaat van Antwerpen naar Dordrecht en terug aan de booten, die voor dat trans port worden gebruikt. Deze dienst, die ge organiseerd wordt door de administratie van. het vervoer langs de binnenwateren, zal van vandaag af worden ingevoerd. Eerste lustrum J. C. G. O. B. Zooals we reeds meldden wordt 't eerste lustrum van den J. C. G.'O. B. 15 Septem ber a. s. te Den Haag gevierd. De dagvergaderingen worden in do groo te zaal van „De Dageraad" gehouden. De morgenvergadering vangt om half elf aan. De heer W. C. F. Scheps, de nieuw- gekozen bondsvoorzitter zal in deze samen komst een rede houden, getiteld: „Met vaste hand en kloeken zin." De vergadering is verder geheel huishoudelijk. Om één uur zal een gemeenschappelijke koffietafel gehouden worden, waarna om 2 uur de openbare middagvergadering aan vangt. De heer C. Veerman, bonds-secreta- ris, van Leiden zal op stellingen refereeren over: „Het karakter van den Bond". Er zal gelegenhéid zijn om met den refe rent van gedachten te wisselen, waarna Ds. C. van Wijngaarden, Ned. Herv. Pred. te Voorschoten, de opwekkende rede zal hou den, getiteld: „Geheelonthouding eisch van Christenroeping". Om 5 uur nemen deelne mers aan het lustrum, met afgevaardigden van zusterorganisaties die als gasten aan wezig zullen zijn, deel aan een gemeen schappelijk diner, waarna om acht uur in de groote zaal van het feestgebouw „De Vereeniging" een feestavond gehouden wordt. Zang, muziek, samenspraken, voor drachten, tableaux en een lintenspel zullen bij afwisseling gegeven worden. Ds. P. Ch. v. d. Vliet, Geref. predikant te Hazerswoude zal de feestrede uitspreken, getiteld: „Anti-alcohol en Pro Rege". Prov. Z -Holl. Bond „Pro Rcge". Te 's-Gravenhage kwam Zaterdagmid dag de Prov. Z.-H. Bond van „Pro Rege" in algemeene vergadering bijeen. Voorzitter, Ds. L. J. S. Crousaz van Maassluis. Onder applaus werd besloten den Voor zitter van „Pro Rcge", Ds. T. J. Hagen te N.-Pekela een telegram van gelukwensch te zenden in verband met de Koninklijke on derscheiding welke hem dezer dagen ten deel viel. Het door het voorloopig bestuur samen gestelde concept-reglement werd bij accla matie aanvaard. Uit een twintigtal candidaten werden, na enkele stemmingen tot bestuursleden ge kozen de heeren (alph.) P. v. d. Broek' te Vlaardingen; Ds. L. J. S. Crousaz, Maas sluis; Adj. van Helden, Den Haag; Serg.- Maj. Krijthe, Gorinehcm: B. Maat, Vlaar dingen; Serg.-Maj. de Neef, Dordrecht; W. C. F. Scheps, Den Haag en Ds. K. K. Troost te Naaldwijk. Uit deze negen personen, werd Ds. Crou saz tot voorzitter gekozen. Het voorstel, om te komen tot uitgave van een Provinciaal-Orgaan,werd nader aangehouden. Het tekort van de Prov. Landdag be draagt totaal f 243.64. Na uitvoerige be- sprekigen, werd besloten dit bedrag ponds pondsgewijze over de leden in de Provincie om te slaan. Het Duitsehe invoerverbod op haring. Berichten nopens opheffing van het Duit sehe invoerverbod op haring zijn voorals nog, naar gemeld wordt, onjuist. Weeldebelasting. Het hoofdbestuur van de Ned? Vegefa- riërsbo'nd heeft aan den Minister van Fi nanciën een adres gezonden, waarin ver zocht wordt bij eventueele indiening van een ontwerp-weeldebelasting daarin niet op te nemen: ingevoerd versch fruit, gedroog de vruchten en druiven, welke volgens het voorontwerp als weelde-artikelen zullen worden beschouwd. In het adres wordt er op gewezen, dat bolasting dezer artikelen een verminderd gebruik tengevolge zal hebben, wat aller minst in het belang van de volksgezond heid moet worden geacht. De bomaanval op Sluis. Aan de gemeente Sluis is door de Engel- sche regeering een som van f 50.000 uitbe taald, wegens schade, veroorzaakt door een bomaanval uit Engelsehe vliegtuigen op 1 October 1917. Wijziging Militiewet. Ingekomen zijn wetsontwerpen tot tijde lijke afwijkingen van de Militiewet en tot het treffen van Landstormvoorzieningen. Noodig wordt geacht een betrekkelijk klein, doch goed toegerust kernleger, dat binnen korten tijd door uit reservetroepen gevormde afdeelingon op grootere sterkte gebracht kan worden. Het zal in hoofdzaak wprden samenge steld uit ten hoogste 20 jaarlijlcsche lichtin gen van 13,000 man {met inbegrip der zee militie) tegenover de 20 lichtingen (militie 6, landweer 5 en landstorm 9 jaren) van 23,000 man, waarover thans beschikt wordt. Ten behoeve van die vorming der reservetroepen zal aan de overige voor den krijgsdienst beschikbare jongelieden, voor zooveel noodig een oefenpllicht wor den opgelegd. Zullen de eerstbedoelde dienstplichtigen gehouden zijn tot een verblijf onder de wapenen voor eerste oefening van: 6 maanden voor de onbereden troepen (onder bijzondere omstandigheden met ten hoogste 4 maanden te verkorten); 12 maanden voor de hospitaalsoldaten; 12 maanden voor de bereden manschap pen der artillerie; en 18 maanden voor de cavalerie; de oefenplichtigen zuMen alleen verplicht zijn om gedurende enkele jaren een 1 Vker, getal uren per week aan de voor hen voor geschreven oefeningen te komen deel nemen. Duitsclio credieten. Op 16 September zal de betaling van den1 eersten termijn van zeven millioen gulden op het Nederlandsche kolen- en ijzercrediet plaats hebben. De vei'dere zeventig mil lioen worden in boaandelijksche termijnen betaald. De expeditie naar Spitsbergen. Van Kaap Bohemen seint men aan de „N. R. Crt.": Aan de Koningin is een gelukwensch ge zonden uit naam van de Noordelijkste Ne derlandsche nederzetting, waarvoor II. M, telegrafisch dank heeft betuigd. Alles is wel. Lichamelijke opvoeding. Naar wij vernemen ,is spoedig de indie ning te wachten van een wetsontwerp ter regeling van de lichamelijke opvoeding van de jeugd van 14 tot 19 jaar. Het Arbeidsbesluit 1920. Het „Staatsblad" no. 694, gisteravond verschenen, bevat het koninklijk besluit van 10 Augustus, tot vaststelling van een. algemeenen maatregel van bestuur als be doeld bij art. 10 eerste lid, dér Arbeidswet 1919, kortweg het „Arbeidsbesluit 1920" ge naamd. Het stuk ir 55 pagina's groot en is inge deeld in 7 hoofdstukken. In hoofdstuk I wordt opgesomd we'ken arbeid vrouwen en jeugdige personen in het, algemeen niet verrichten mogen. Het zijn in het algemeen die werkzaamheden, die groote krachtsinspanning eïschen of gevaar opleveren voor gezondheid of leven. (Hoofdstuk II handelt over het verbod van arbeid van vrouwen en jeugdige personen in fabrieken en werkplaatsen. Ook hier is het doel te zwaren of gevaarlijken ar beid, of arbeid in onhygiënisch ingerichte ruimten tegen te gaan. Hoofdstuk III regelt het verbod van ar beid van jeugdige personen cn vrouwen in winkels en apotheken, hoofdstuk IV het zelfde inzake kantoren, hoofdstuk V ten opzichte van het kunst- en amusements bedrijf. Hoofdstuk VI regelt het beroeip, hoofd stuk VII bevat de slotbepalingen. Hat stuk is ter Landsdrukkerij verkrijg baar^ Togen de tabaksbelasting. Het landelijk congTes van den Eers'fcn Ned. Bond van klein fabrikanten in de si- garenindustrie heeft een motie aangeno men, waarin het ontwerp banderollen- systeem, tot heffing van tabaksaccijns, verklaard wordt als te beteekenen den al geheelcn ondergang voor de alreeds kwij nende sigaren-industrie. Voor groote gezinnen. Op de vragen van het Tweede Kamerlid den heer Haazevoet inzake bevordering van den bouw van arbeiders- en midden standswoningen, 5jn het belang de.r groolö gezinnen, heeft, de minister van Arbeid o.m. geantwoord dat lot dusver met den bouw van. woningen en het toeslaan van bijzon dere bijdragen voor groote gezinnen vrij- wijl geen ervaring is opgedaan. Toezending van de circulaires betreffende woningbouw aan alle bouwvereenigingen zou beduiden- de kosten veroorzaken, die blijkens de er varing niet noodig zijn, doordat die circu laires in de dagbladen worden opgenomen. Vraagt, een vereeniging een enkele maai een afdruk van e^n circulaire (het komt zelden voor), dan wordt aan dat verzoek voldaan, voor zoover de beperkte voorraad toereikend Sa. FEUILLETON. Langs donkere wegen. W) .Jonge vrouw dat is het juist; gij hebt en spijker op den kop geslagen, papa", toen giechelde Carrie en de andere zus- er Sophie giechelde ook. „Waarom lacht ge, meisjes?" vroeg Mrs. Igerton, die een horentje aan haar oor lield en eene zware roodsatijnen japon droeg, die in kleur maar al rte veel over eenkomst had met hare dikke wangen. „Gij maakt altijd grappen met uw vader, die ge dan niet kunt herhalen." „Wees toch niet zoo boos, mama!" antwoordde Miss Carrie tartend, want men had hu meurtij es op de Priory. „Papa noemt Miss St. John eene jonge Vrouw, dat is alles; en die uitdrukking past juist bij haar. Zij ziet er precies uit als eene zondagsschoolonderwijzeres, die .veeren en kunstbloemen inblazingen van den duivel noemt"; en weer"giechelde Car rie om haar eigen geestigheid en lette in' het minst niet op den knech1, die naast ,haar stond. i,Onzin, Carriel" antwoordde haar moe der scherp, want zij had deze ontbeoeze- toing vrij goed' gevolgd„het zou beter zijn, *'s gij cn Sophie wat minder ©ra uwe klee- ren dacht. Jonge vrouw, waarlijk! Ik vind Miss St. John eene zeer aardige, voorname dame. Toen zij mijn horentje zag kwam zij dicht bij mij cn ik kon ieder woord ver staan, dat zij sprak, zonder dat ik behoef de te vragen het nog eens te lierhalen; dat is meer dan sommige uwer voorname kennissen zouden doen, Carrie." „Mama heeft Isabel Hawlces nooit ver geven, dat zij eens heeft gelachen, toen zij beproefde door het horentje te praten", - merkte Carrie op zachten tooii aan; en bij deze herinnering begonnen beide zus ters weer te lachen, waarmee Rolf Eger- ton instemde. Toen Mrs. 'Egerton knorrig vroeg, „wat is er, wat is er, Rolf?" liet men dit onopgemerkt en onbeantwoord voorbij gaan. Het oordeel van Miss Brettingham was niet veel gunstiger, toen zij dien middag naar Grome Cottage stapte, om onder een kopje thee, het nieuws van den dag met haar boezemvriendin, Mrs. Woodyard te bespreken. Deze bedde vrouwen waren ■vreemde contrasten. Mrs. Woodyard was de weduwe van een' Indisch officier, en zag er kwij nend en ontevreden uit. In haar jeugd was zij eene groote schoonheid geweest, totdat de stra/leni der Indische zon haar blanke ge laatskleur hadden doen verdwijnen zoodat zij er nu oud en verflenst, uitzag vóór haar tijd. Sedert teerde zij op de waardigheid, verkregen door haar vroegere bekoorlijk heden en haar tegenwoordige slechte ge zondheid; zich volmaakt te kleeden en hare verschillende ziekteverschijnselen nauwkeurig na te gaan waren hare voor naamste bezigheden. De meeste harer ken nissen vonden haar vervelend, en het viel niet te loochenen, dat er weinig afwisse ling in hare gesprekken was; maar zij had toch ook hare goede hoedanigheden. Zij was vriendelijk voor zooverre hare kwa len dit toelieten; als hare vrienden gedul dig naar haar lijst van, ziekteverschijnse len wilden luisteren, dan was er niets, dat zij niet voor hen zou willen doen. -De meeste mcnschen bleven echter in gebreke en vielen haar tei'stond in de redezij von- dten haar zwaarmoedig en vol vreemde in beeldingen, en zij deden hun best het ge sprek eene meer opgewekte wending te geven. Mis9 Brettingham had eens geduldig ge luisterd naar het verhaal van twee lange ziekten en één verlies, toen zij. er op een warmen zomermiddag zat, en liet niets hooren dan een geduldig „O, foei!" of „Waarlijk 1" en zeidie dit op gepaste tijden op den juisten toon. Mrs. Woodyard was dankbaar en Miss Brettingham werd haar vriendin voor haar geheele leven. Voortaan had zij- eene toe hoorster naar haar hart- gevonden. Miss Brettingham was niet wat men noemt eene aantrekkelijke vrouw; zij was een mager eigenaardig persoontje, eenigSzins ten ach teren met haar kleeding. Zij droeg het haar in dikke zwarte krullen, die bijna hare hoog. wangbeenderen bedekten; hare zijden japonnen waren gekeerd en" zagen er zeer kaal uit; slechts bij bijzondere ge legenheden maakten eindjes echte kant en eene diamanten speld een deel harer klee ding uit; maar behalve bij deze extra gele genheden stond zij bekend om "haar ouder- wetsche slordigheid. Niemand dan de Rolf Egertons waagden het om haar te lachen, en dan nog slechts bedekt; want hoewel Miss Brettingham arm was en St. Norberts met zijne kleine kamers, en een jong meisje om de deur te openen tot de klein ste huizen behoorde, had Miss Brettingham een geslachtsboom, die hare meeste buren ontzag inboezemde en waarop zij haar arm bestaan voortsleepte. Nooit had iemand •zoo'n geslachtsregister bezeten. Zij had eene statige houding en een RomeLnschen neus, die volkomen bij haar waardigheid pasten. Wat hinderde het of haar japon kaal was of hare rokken te nauw, daar zij toch zulke uitstekende manieren en eene beschaafde slem had? Sprak zij niet juist als een Brettingham van Brettingham? Liet zij hare „r's" niet rollen juist als haar oudoom, Sir Willoughby Brettingham placht te doen?. 'En dan_,wat kon zij goed luisteren; zij placht rechtop te zitten in eene der gemak kelijkste stoelen van Mrs. Woodyard Want, zooals zij dikwijls opmerkte, „leu nen was haar gebrek niet, en zij had ge lukkig eene rechte ruggegraat gekregen" terwijl hare kleine, schoongevormde handen, Brettingham-handen, in haar, schoot lagen. „O, lieve", zei zij meermalen, „wat han delt de Voorzienigheid toch geheimzinnigl Daar ben ik nu gezegend met het lichaams gestel der Brettinghams krachtig en sterk met iedere zenuw in orde; en gij zijt het slachtoffer van een overgevoelig gestel." „En wat denkt ge van onze nieuwe buur., vrouw van Crome, Arabella?" vroeg Mrs. Woodyard kwijnend. De kleine voorkamer zag er gezellig uit in de winterschemering; een klein lampje •verspreidde een zwak licht; de theetafel was hij het vuur gezet; er was overvloedl van warme koekjes, waarvan Miss Bret-> tingbam zooveel hield; de thee was stertc en bijzonder geurig en de room dik en geel. Wat was vertroostender voor een« oudie vrijster, die geen zenuwen kende enl dus naar hartelust yan dit vergif kon g*i nieten. [Wedt vervottfd.l

Nieuwe Leidsche Courant | 1920 | | pagina 1