Dagblad voor Leiden en Omstreken. BUREAUHOOIGRACHT 35 - LEIDEN. - TELEFOON INT. 1278 Middenstand en Coöperatie. STADSNIEUWS. EINfttNLAim ABONNEMENTSPRIJS IN LEIDEN EN BUITEN LEIDEN WAAR AGENTEN GEVESTIGD ZIJN PEE KWARTAAL f 2.50 PEK WEEK I 0.19 FRANCO PER POST PER KWARTAAL f2.90 Iste JAARGANG. - DONDERDAG 12 AUG. 1920. - No. 112 ADVERTENTIE-PRIJS PER GEWONE REGF.L f0.221/, DES ZATERDAGS f0.30 INGEZONDEN RECLAMES DUBBEL TARIEF KLEINE ADVERTENTIES Tan hoogstens 30 woorden 50 cent: Zaterdags 75 cent, bij vooruitbetaling, (Slot). In zijn, in het vorig nummer aangehaald prac-advies komt Prof. Diepenhorst tot de conclusie dat tegenwerking van de coö peratieve beweging afkeuring verdient. „Onrechtvaardig zou het ^vezen de hulp Ier Overheid in te roepen, teneinde met ïaar sterken arm do ontwikkeling der coöperatie tegen te houden. Het verbod van verkoop aan niet-leden, n Duitschland voor den oorlog te kwader ire ingevoerd, mag onze sympathie niet lebben. Beperking van de bewegingsvrijheid der imbtenaren, wien do mogelijkheid van toetreding wordt ontnomen, is evenmin aahnemelijk. Het middel, in sommige Duitsche kringen oegepast, om door een bijzondere belas ing, als 'n progressieve heffing op den om- et, de coöperatie te drukken, kan ons niet a-koren. Reactie wil hier niemand." Geen tyrannieke maatregelen dus om iet bestaan van wie den middenstand con- junentie aandoet te vernietigen. De middenstand zie in de coöperatie eene concurrente, wier heilzame mededinging de rachten staalt en zuiverend werkt op de ;cbreken, welke den middenstand zoo licht ontsieren. Gelijk de middenstand voor zich- :elf de vrijheid vraagt om zich naar eigen evenswet te ontwikkelen, mag hij aan an- leren de gelegenheid tot krachtsontplooiing liet onthouden. Hij moet de vrijheid, hij neet den strijd aandurven. Den strijd met gelijke wapenen, waarbij niet de Overheid -h partijdig 6telle aan de zijde van één •r kampvoerenden. Inplaats van de coöperatie te veroordee- ea en te pas .en te onpas te bestrijden, moet ïaar Prof. D. oordeelt de middenstand van ,e coöperatieve beweging trachten te leerèn. „In plaats van een kortzichtige en on- •echtmatige verdelgingstaktiek te voeren vorde aandacht geschonken aan de juiste teginsclen, welke in do coöperatie schuilen. iDe middenstand leere de wapens gebruiken, iparvan zijn mededingers zich bedienen. Yereeniging, coöperatie is o k voor den middenstand ot wachtwoor d." Deze opmerking schijnt ons volkomen 1 uist. Wij behooren niet tot hen die meenen, n lat het streven van de consumenten er op 1 gericht moet zijn om den tusschenhandel 1 lit te schakelen. De tusschenhandel, de middenstand is bij le tegenwoordige ontwikkeling van de r naalschappijf onontbeerlijk. Maar daaruit volgt niet dat ten deze al- es bij het oude moet blijven en dat geen erbéteringen zouden zijn aan te brengen. Een medewerker van „Patrimonium" sprak onlangs als zijno meening uit, dat de verdwijning van den tusschenhandel, in rerband met de diensten die hij presteert: r liet als een economisch euvel kan worden leschouwd. Zonder noodzaak, zoo betoogde lij, worden de prijzen verhoogd. De ver- ïoogingen. overschrijden ver de grenzen van iet economisch nut dat de consumenten van -titze tusschenschakels hebben?, Mot deze uitspraak gaan wij niet accoord. el komt het ons echter voor dat hier veel verbeterd en bezuinigd zou kunnen worden. Het aantal tusscherihandelaren is schril in elke branche rijkelijk groot. De bedrijfs- Aiitgaven worden daardoor in niet geringe mate verhoogd. Konden de middenstanders er toe komen r, orn meer dan tot nu- samen te werken, niet -alleen door de verkoopprijzen, vast te stol- i[ len, maar ook door gezamenlijk in het groot in te Icoopen. en de artikelen op de meest economische wijze te bewaren, te be werken en te distribueeren, dan zou niet alleen het belang van den middenstand maar ook het belang van de consumenten worden gebaat. De leuze van onze middenstanders zij dus niet: middenstand tegen coöperatie, maar veeleer: de coöperatie in dienst van den middenstand. Uit de Pers. VOLKSVLEIEKS EN VOLKS- VRIENDEN. Naar aanleiding van een artikel in „Het Vaderland" over het tegen elkaar opbieden van Katholieke en Soc.-Democratische raadsleden in sommige plaatsen, schrijft „D e T ij d." „In de eerste plaats zij opgemerkt, dat zoowel in het verleden als in het heden de liberalen niet onschuldig zijn aan zaken, die men thans den Katholieken meent te mogen verwijten. Als voorbeeld worde slechts genoemd het gesol met het staats pensioen, om zooveel mogelijk arbeiders le vangen. De hoofdredacteur van „Het Va derland" zal zich dit nog best herinneren. Toegegeven zij echter, dat het constatee- ren van een fout bij anderen eigen fout niet vergoelijkt. De vraag blijft dus: Bevat, hetgeen de redactie van „Het Vaderland" hier den Katholieken meent te moeten voor houden, een grond van waarheid? En dan zij ruiterlijk geantwoord: ja. Tegen een generalisecrcn, zooais „Het Vaderland" doet, door voortdurend te spre ken van de Katholieken, komen wij met warmte op. Toegegeven zij echter, dat er in onze katholieke kringen nu en dan zich tcekencn vertoonen, die de vraag doen rij zen, of bij sommige onzer leidende persoon lijkheden het verschil tussche democra tie en de ma g o g i e wel duidelijk voor oogen staat, men zich niet overgeeft aan volksvleierij, streeft tiaar populariteit. De bewering echter, dat dit van hoober hand zou worden goedgekeurd, mist ten eenenmale eiken grond. Bij herhaling is' en wordt erop gewezen, dat degenen, die het volk niet leiden doch zich laten leiden door het volk, dit volk juist opvoeden in averechtschen zin voortdurend wordt eraan herinnerd, dat onze leden van vertegenwoordigende licha men mannen moeten zijn van hoogstaand karakter, en van grooten zedelijken moed, voor wie het „doe wel en zie niet om" geen ijdele phrase wezen mag. Na derhalve vooropgesteld te ebben, dat de liberalen, gelet op hun verleden, nu juist niet de aangewezen menschcn ziju om ons zoo do les te lezen, zij "erkend, dat het door „Het Vaderland" gesignaleerde euvel ook in onze kringen sporadisch voorkomt, doch dan ook onvoor waardel ij k moet worden afgekeurd. Goede politieke voorlichting zal ook ten dezen verbetering kunnen brengen; zij toch moet er ongetwijfeld toe bijdragen, dat ons volk gaandeweg beter de volks- vleiers van de volks-vrienden onderscheiden leere." DE RUSSISCHE HEILSTAAT, Men weet nooit goed, zegt de „Amster dammer", wat men gelooven meet van de ontelbare en elkaar tegensprekende be richten over den toestand in Rusland on der het Sovjet-bewind, omdat men zoo wci- 'nig weet van de betrouwbaarheid en des kundigheid der zegslieden. Maar een getui genis van bijzondere betcekenis en geloof waardigheid is zeker wel de verklaring, die Thomas Shaw, de voorzitter van het con gres der 2de Internationale te Genève, de man, die als lid van de Engelsche arbeids- delegatie, welke Rusland bezocht, uit eigen aanschouwing kan spreken, heeft algelegd te genover een aantal journalisten, onder wie ook do redacteur van. „Het Volk", welke hiervan hot volgende verslag geeft: Hij had zeer goede, maar ook zeer slech te dingen gezien. De algemeene toestand der bevolking is buitengewoon treurig. Voedsel, woning en kleeding laten zeer veel te wenschen over. Als overal elders in het Oosten van Europa, bloeit er een onuit roeibare sluikhandel, zoodat, als in gewone kapitalistische landen, zij er het beste aan toe zijn, die over het meeste geld beschik ken. Aan den anderen kant zijn de theaters en concertzalen steeds overvol. De toegangs kaarten worden in de fabrieken verdeeld. Zonder toestemming der overheid mag niemand reizen. Er zijn geen andere hotels dan die door de Sovjets worden beheerd. Er is geen handel meer, geen eigenlijk winkel bedrijf, geen koffiehuisleven. De betaling der arbeiders is volstrekt niet uniform. De ingenieurs krijgen meer dan de arbeiders, een geschoolde arbeider krijgt meer dan een ongeschoolde. De be roemde zanger Schaljatin bijv. krijgt zelfs 40,000 roebel per maand. Het valcvereenigingswezen is zeer onont- wildceld. De organisaties kunnen trouwens op de arbeidsvoorwaarden geen invloed uit oefenen. Zij worden van bovenaf vastge steld. Wat den politieken toestand aangaat: er is in Rusland geen dictatuur van het pro letariaat. Er is een dictatuur van enkele bourgeois en intellectueelen, die niet uit de aibeidersklasse zijn. voortgekomen en er obk niet toe behooren. De dictatuur dezer lieden is absoluut. Zij besturen heel dit mïï- lioenenrijk naar hun wil, door middel van geweld. Zeker, er worden ook wel eens verkie zingen gehouden, maar daarbij gaat het al heel zonderling toe. De verkiezingen mogen slechts plaats hebben in tegenwoordigheid yan een sovjet-commissaris. Zoodra nu de aanhangers van het Bolsjewisme gestemd hebben, gaat de sovjet-commissaris heen, zoodat niemand meer" stemmen mag. Op deze wijze is het natuurlijk heel makkelijk een meerderheid te krijgen, ja elke opposi tie onmogelijk te maken. Commentaar overbodig. Verslag Gcref. Kerk. De Kerkeraad der Geref. Kerk alhier heeft aan de Gemeente aangeboden het ver slag over den uitwendigen toestand der Kerk in 1919. Wij ontleenen daaraan het volgende: De Dienaren des Woords mochten in het jaar 1919 hun arbeid ongestoord verrich ten. Gedoopt werden 85 kinderen. Met attestatie zijn ingekomen 140 leden en met doopattest 31 doopleden. Na onderzoek door den Kerkeraad wer den 8 loden tot de Gemeente toegelaten. Door 97 doopleden werd belijdenis des ge- Overleden zijn 39 leden en doopleden; vertrokken met attestatie 130 leden en 58 doopleden. Huwelijksinzegening had 24 maal plaats. Door 9 leden werd de gemeenschap met de Geref. Kerk verbroken. De winst- en verliesrekening geeft aan een nadeelig saldo van f 1306.23. De uit gaven bedroegen in totaal f 23301.32. Aan collecten voor de Kerk werd ont vangen f 6635.54 5, aan plaatsengeld f 5560.51, en aan contribution een bedrag van f 6023,75 5. Voor bijzondere doeleinden werd gecol lecteerd f 2271.25 5. Gememoreerd 'wordt dat op 1 September de plaatsengelden werden afgeschaft en vervangen door vrijwillige contribution. Uit het verslag van de Diaconie blijkt, dat in totaal ontvangen werd f 14.827,92 5, waaronder een bedrag van f 9754.31 5 aan collecten. De uitgaven beliepen echter f 17,336.55, zoodat een nadeelig saldo te boeken valt van f 2508.62 5. De voogd ij commissie vermeldt met blijdschap dat in 1919 geen nieuwe aanvragen inkwamen, dat de verhouding tusschen verzorgers en kinderen (8) alles zins bevredigendwas en dat in de meeste gevallen over het gedrag der kinderen niet viel te klagen. De Yerplegingscommissie deelt mede, dat de Diaconie in verband met de hooge uitgaven ernstig overweegt of het mogelijk is een afzonderlijk fonds voor sanatorium-behandeling en dergelijke in het leven te roepen. De Christ. Bewaarschool had over 1$19 eeg saldo van f 617.45. De ontvangsten en uitgaven van het „Juffrouw-Maashofje"- bedroegen f 1419.47. Het bestuur deelt mede dat gezien de vele aanvragen van ouden van dagen uit breiding dringend noodig is, maar dat het daarvoor noodige kapitaal ontbreekt. Voor de zending werd ontvangen f 864,79. Voor de Medische zending f 162.50. Verder bevat het verslag allerlei mede- deelingen ovèr wijkverdeeliim, catechisa- tiën, Jongelings-, Meisjes- en Knapenveree- niging, Zondagscholen, Dameskrans, Zen- dingskrans, Commissie voor Evangelisatie enz. Ruime stof, aldus eindigt de verslagge ver, biedt dit verslag om den Heere te prij zen voor Zijne trouwe zorgen aan de Ge meente ondanks onze onwaardigheid be steed- Maar tevens bevat het voor do Gemeente een krachtigen spoorslag om niet te ver slappen, niet tïaag te zijn in het benaarsti gen, maar in het stoffelijke mededeelzaam te zijn, opdat in alle behoeften kan worden voorzien. Op 8 December a. s. zal het 25 jaar geleden zijn dat Ds. W. Bouwman alhier te Lutjegast zijne intrede deed. Ds. Bouwman, diende achtereenvolgens de kerken Lutjegast van 8 December 1895 tot September 1898, Ezinge, October 1898 tot Mei 1901, HaJlum van Mei 1901 tot 1916 en sinds 6 Augustus 1916 do Geref, Kerk alhier. Gisterenmorgen omstreeks 12 uur was de schilder B. werkzaam bij de Wer- ninks Bet onf abrieken aan den Ho ogen Morschweg, toen hij van een ladder viel, die 2,5 meter hoog was. Hij klaagde over hevige pijnen in den rug en pol3. Toen hij per brancard naar het ziekenhuis was ver voerd bleek, dat zijn eeno pols tamelijk ernstig gekneusd was, doch de ruggegraat- wervels waren niet beschadigd. Naar we nader vernemen is de toestand van den patient niet zoo ernstig als zich dat aanvankelijk liet aanzien. Gisterenavond, ongeveer 3 uur» reed bij de molens van den- heer Noordman door het schrikken van het paard, een wagen met in zittenden te water- De heer B. v. d. E. kwam onder het rijtuig terecht, maar werd er geluk- kU; spoedig onder, uitgehaald. De PilgrimffaXiers-litoratuur is weer ver rijkt met een keurig uitgevoerd werkje van Mej. M. S. S. Kuyper.- In de inleiding zegt de schrijfster o-m-: ""Als men zoo giet dezen en genen over de Pilgrimfathers-gedachtenisfeesten, die eind Augustus cn begin September ook hier te lande zullen gevierd worden, spreekt, krijgt men gewoonlijk de volgende vragen Wie waren de Pilgrimfathers? Waarom gingen ze weg uit Engeland? Wat hebben wij Nederlanders met die Pil grimfathers te maken? D,e bedoeling van dit boekje, waarop wij na dor onder „Leestafel" de aandacht hopen le westiken. is op deze drie stereotype vragen, die inzonderheid ook de Leidenaars in'ercs- seeren, een antwoord te geven. Gistermiddag omstreeks 3 uur was do 39-jarige Th. C. K., bezig om van een schuit zakken meel te dragen naar de meel fabriek van den heer B. Daartoe moest, hij van de schuit naar den wal een vlonder overloopen. Plotseling struikelde hij cn viel van den vlonder in de schuit, met het on gelukkige gevolg, dat zijn linker-dijbeen uit de kom schoot. Per brancard werd hij naar het Academisch Ziekenhuis vervoerd, waar hij ter verplegingwerdopgenomen. Goederenvervoer naar Duitschland. Zendingen levend vee, benevens ketelwa- gens ledige zoowel als beladèn kuTi-» nen zonder Bescheinigung van het Duit sche Gezantschap te Den Haag verzonden worden. Zendingen aan het -adres van een tus- schenpersoon op eeq in Duitschland gele gen grensstation en bestemd om aldaar als een nieuwe zending te worden aangeboden, worden, voorzoover zij -niet vallen onder, de toegestane uitzonderingen, 6lechts ten. vervoer aangenomen indien de Transport- bescheinigung op dat grensstation luidt en bovendien de aanwijzing draagt, dat do doorzending naar een bepaald aangegeven station is toegestaan. Uitvoer van levende runderen. De Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel heeft: a'. ingetrokken zijne be schikking van 6 Aug. 1920 en b. ingetrok ken de bij zijne bcscikking van 2 Februari 1920, verleende dispensatie van het verbod tot uitvoer van levende runderen, aileen voor zoover betreft den uitvoer naar en via België. Ten aanzien van den uitvoer van levenda runderen naar en via België, wordt, der halve het verbod tot uitvoer weder onver minderd van kracht. Dc post voor Indië. De Directeur van het Postkantoor Anv. sterdam brengt ter kennis, dat brievenma len zullen worden verzonden naar N. O. Indië per stoomschip „Wilis" van den Rotterd. Lloyd. Het zeeposttarief is op deze zendingen van toepassing. Laalsio buslichting ten Hoofdpostkantoor aldaar 13 Augustus 8 uur 's avonds, aante kening tot 6 uur 'b avonds; voor groote partijen drukwerk aanmerkelijk vroeger. Postpakketten voor N. O. Indië en Egypte met deze gelegenheid te verzen den kunnen worden aangeboden tot 13 Augustus 12 uur 's middags. Do boycot der C. 3. V. 'Naar wij reeds meedeelden heeft de rcgcc- limg een Commissie benoemd om na te gaan of de N.V. Cenltrale Bouw.inav4alen-Voor* zienang nog reden van bestaan heeft. Daarmede 'kwam zij dus tegemoet aan eten wensch van H ej Volk dat dezer ila- Uöix de ministers sommeerde zich me: deze kwestie te bemoeien. Wie intusschen meenen moet. da', deswe ge het christelijke kabinet een pluim verdien de in de oogen roode redactie. s: zich deerlijk. Wanf nu deug: cat indijk ce samen stelling der commissie niet. die he: volgende brevet van onvermogen nuk::jg.: Ingesteld is een kommissie voor o ie,zoek maar de gestes (de handelingen) d." NV. Centrale Bouwanaterialen-Voo-z11 ite 'sGraveif.iage.enter «beantwoording icvraag •of er voor de regeering aanleiding bestaat mede te werken ;ot de kontin-uatie (.voort zetting) dezer vennootschap. voor de nog resteerende ach; jaren. FEUILLETON. Langs donkere wegen. JfO) .Laat mij den Zebra wat opschilderen, tante Mary", vroeg May. ..Den Zebra lieve!' antwoordde dez'a, ter- wijl zij haar logmet opzetite, en dé blauwe ïn roode strepen onderzoekend bekeek; t,.dat dier behoort zeker tot een uitgestor ven ras uit den tijd, dat Zebra's nog geen a staart, hadden en slechts drie pooten." ik heb deni staart vergeten," ant woordde May onthutst. Hoe verheugden de kinderen zich altijd op deze Zaterdagen het hospitaal 1 En daar stond „de rijke vrouw" van Bee e treurig en peinzend in de groote kamer 'rond te kijken. Hoe kaal zag deze er dien avond uit! en todh brandde er een helder uur in den haard en twee waarsen on gekende weelde waren op de perselei- nen kandelaars ontstoken; de oude arm stoel met zijn versleten- cretonnen over- L( trek, zag er aanlokkelijk uit. Mary liet er zich met een zucht in neervallen, en Let- H (ice knielde op liet haardkleedje. .Zöudtge liever alleen willen zijn, tante i Mary Zal ik naar henedén gaan en u ah i leen laten?" vroeg het kind bedeesd; zij ihad baar tanite nog pimmer te voren zóó vermoeid en ernstig zien kijken. Dat wekte haar op. „Neen, !ie>ve, ineen ben ik zeer vervelend, Letitioe? Straks zul len wij naar beneden gaan, als va-de. en moeder eerst wat gepraat hebben. Kom wat dichter bij mij. lieveling; hen ik u in eens geheel vreemd géwordén? Maar, wat een mager handje! Gij zijit ziek geweest mijn kind, en tante Mary was er niet om u op te passen." J.ettice schudde haar hoofd. Ik 'heb zoo naar u verlangd," fluisterde zij. terwijl zij Laar hoolkl op den arm liet rusten. „He; scheen, dat gij zoo ver weg waart. En ik kon het niet verdragen, dat ik Matma zoo tot last was. Zij zag er zoo vermoeid uit" „Dwaas kind!" Moeders vinden' het nooilt lastig hunne kinderen te verzorgen, als zij ziek zijn," antwoordde Mary haar zacht in den wang knijpend. Hoe mager en Week was die, en zij begon ook al ge bogen te loop en, evenals 'haar vader. „O, maar Rosie was ook ziek; en vader was niet wel, 'bij hoestte efg en kon niet goei slapen. Mama zag er altijd zoo uitgeput uit, als zij mij eten of medicijnen bracht; zij had nooit tijd om even te gaan zitten of le praten, zooals gij doet, en zij glim lachte noodt en zeide nooit iets vriende lijks. Zij vertelde mij allljjd, dat Rosie las tig was, en -dait vadpr zoo erg was, en dat ik *maar gauw beter moest worden, om haar te helpen. Eens kivvam zij terug en 'zag zij, dat ik schreide, maar ik was te zwak, om terstond op te 'houden, toen zij Biet mij beval, en toen werd zij boos en zeide, dat ik zelfzuchtig en knorrig was, en' dat ik haar taak nog verzwaardemaar ik kon er niets aam doen, heusch niet, tan te Mary." „Natuurlijk niet, mijn arm klein meis je;" en'zij zuch'trtie toen zij dacht aan de ruwe gezegden van Janet. Knorrig en zelf zuchtig! Dat was Letltice nog nooit in haar leven geweest. Wanneer zou Janet dat sehoone karakter toch eens leraren' begrij pen? ,Als mama mij maar eens gekust had zou ik mij niet zoo ongelukkig gevoeld hebben, maar zij ging heen, zonder mij goédennacht te zeggen, juist, zooals zij doöt, wanneer zij niet tevreden over ons is. Ik weet niet, wat ik gedaan zou hebben. Ik voelde mij zoo ongelukkig en zoo heet en zoo ziek, maar vader kwam bij mij." Mary keek verlucht. „Ga voort, lieve", zei de zij aanmoedigend. Natuurlijk bracht Vader alles *in oitde?" „Ja, hij was zoo vriendelijk; hij scheen er alles van te begrijpen en knorde niet op mij; hij draaide het warme kussen om, en verzette belt licht, zoodat het mij niet hin derde; en 'hij bette mijn gezicht, en zeide dat ik zoo sltil mogelijk moeSt liggen en dat ik dan spoedig beter zou zijn; en hij noemde mij zijn lief, geduldig dochtertje, en zeide, dat ik een goed kind was, cn dait hij zooveel van ons allen 'hield; en meer herinner ik mij niert. Ik denk, dat ik in slaap ben geva'Iilen, want toen ik wakker werd, stond hij naar mij te kijken. Ik her inner mij we-1. dat Mama den volgenden morgen zeer vriendelijk tegen mij was." •Mary zweeg; zij wist, dait Janet altijd be rouw liad, als zij knorrig geweest was, maar toch trof haar eensklaps de gedach te ,',Wat zou Leütice beginnen zonder haar vader. De Hemel hetpe deze kinderen, als zij ooit alleen weiden -overgelaten aan de zorg van zulk een veeieisc'hende moe der! Reeds waren de stille gehoorzaamheid^ en liet eenvoudig vertrouwen van Lettice op zware proef gesteld. „Wat is er, lieveling?" vroeg Mary, want het voorhoofd van" het kinld stond bewolkt.- „O, ik weet het niet," en zij drong zich liefkozend tegen haar tante aan; het is zoo prettitig om weer met u te praten, dat er allerlei vreemde gedachten uit mijn hoofd te voorsdhijn komen, evenals dé dieren uit tie Ark van Noach. Ik geloof, dat Biet dwaas en slecht van mij was„ om zulke dingen te denken." „Welke dingen, lieveling?" „O, dat Mama niet zooveel van mij houdt als van de anderen; zij zegt zoo dikwijls, dat ik haar vermoei, ais ik praat, of dat dk onhandig en kinderachtig ben; Hatty kan veel ebt/er met haar opschieten dan ik, hoeiwel zij dikwijls beknord wordt. O. als ik. •maar zoo mooi was ails Ree!" en LeLtica keek hoe langer hoe ongelukkiger. Dat was in het geheel niet goetl. Mary ging rechtop zitten en haar stem klonk koiul; deze vreemde inbeelding moest niet aange moedigd worden, en zij keerde hare ge-i dachten snel af van de onderliggend,' waar heid. „Lettice! I'k ben verbaasd ov-er u gij stelt mij zeer teleur. Wat hebt gij mij be loofd?" „Ja, dat weeft ik wel, tante Mary maar „Stil, geen maars. Is dat nie; zelfzuch tig, Lettice? is dat geen zlfzucht in don fijnsten vorm? Denkt^gij. dat liefde zulke afgepaste maat geeft? Zooveel voor u •zooveel voor Bee voor Hatty? Kunt gij uwe moeder verdenken van gebrek aan liefde? O, Lettice, dat is verkeerd, zeen verkeerd." Lettiice liet haarbpofd 1 ic i er. «r big gelden o. n pnm 'ire

Nieuwe Leidsche Courant | 1920 | | pagina 1