r abonnementsprijs - Daablad voor Leiden en Omstrekeru I ,,A«°>™lENTIEPRIJSfo.22v; Dagblad voor Leiden en Omstreken. BUREAUHOOIGRACHT 35 - LEIDEN. - TELEFOON INT. 1278 BINNENLAND. NIEUWE LE1DSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJS IN LEIDEN EN BUITEN LEIDEN WAAK AGENTEN GEVESTIGD ZIJN TEE KWARTAAL f 2.5» TER WEEK f 0-19 JKANCO PER POST PER KWARTAAL f2.9» Iste JAARGANG. - DINSDAG 3 AUG. 1920. - No. 104 ADVERTENTIEPRIJS PER GEWONE REGEL f 0.22i/a DES ZATERDAGS fO.SO INGEZONDEN RECLAMES DUBBEL TARlEf. KLEINE ADVERTENTIES van hoogstens 80 woorden 50 contZaterdags 75 cent, bij vooruitbetaling Woningbouw en financieel beleid. \r (Ingezonden). De bouwvereeniging „Tuinstadwijk" jwenscht alhier te bouwen 209 woningen en een badhuis. B. en W. stelden voor het volle bedrag 'der bouwkosten voor te schieten, en boven dien eene „geraamde" bijdrage ad f 204.35 per woning per jaar door Rijk en Gemeen te in de exploitatiekosten te geven. Een der raadsleden 6telde op het voet spoor van Rotterdam voor, die bijdrage te bepalen op het maximum van f 180,per woning, per jaar, wegens den berooiden toestand der gemeentefinancien en omdat 1de a. s. bewoners best in. staat zijn door de 'geregeld doorgaande verhoogingen van sa laris f 0,50 huur per week meer te betalen dan geraamd was. d De wethouder van financien en volks huisvesting, verklaarde dat Rijk en -gemeen te failliet zullen gaan als men blijft doorgaan met het toestaan van zulke, door den chaotischen toestand steeds stijgeude bijdragen, maai* bestreed toch het voorstel tot vermindering der bijdrage en stemde er tegen, evenals alle andere Wethouders (Toontje solidair). - De voorzitter uitte geen enkel woord ten gunste of ter bestrijding van het voorstel. De meerderheid van den Raad keurde de geraamde bijdrage in het jaarlijksch tekort ad totaal f 45715.35 goed. Dat geschiedde op 2 Augustus 1920 in [Leiden. Waar is hier het financieele beleid van (Burgemeester en Wethouders? L. De eeuw van den Arbeider. (Ingezonden). In de Leidsche -Raadsvergadering van 2 Üezer kwam in een verzoek van den fede ratieven bond van personeel in openbaren dienst om een vacantie-toeslag voor alle Werklieden en ambtenaren ad f 30.en ïjeen voorstel van de S. D. A. P.'ers om het I verlof van het gemeentepersoneel met 4 da- Ijjgeu te verlengen en eeu vacantietoelage van f 30.te geven. Burgemeester en Wethouders van het groote gewicht der zaak "doordrongen, kwamen onmiddellijk met een spoed- eischend voorstel dat dadelijk moest wor den behandeld, om het minimum verlof met i behoud van loon te verlengen tot 9 dagen. En aldus werd besloten 's nachts om 12 Uur! Na een zeer verwarde discussie kwam er zelfs nog een dag bij. j Leiden kan gerust zijn, voor het gemeen tepersoneel wordt goed gezorgd! L'. STADSNIEUWS. Nederlandsche Pilgrim Fathers Herdenking. Hare Majesteit de Koningin heeft het Voornemen te kennen gegeven een aantal buitenlandsche deelnemers aan de Neder landsche Pilgrim Fathers Herdenking op het Loo te ontvangen. Op Zaterdag 20 Au gustus a. s. De Minister van Buitenlandsche Zaken, Ulir. Dr. H. A. van Kaïnebeek en de Mi- buister van Onderwijs Dr. J. Th. de Visser '.hopen bij de openingsplechtigheid van de Herdenking op 30 Augustus a. s. in het Groot Auditorium der Rijks Universiteit pjte Leiden het woord te voeren. Z.Exc. Mr. William Phillips, gezant van Amerika bij ons hof, heeft zich bereid ver klaard de eerste zitting van het Congres te pre6ideeren. Z.Exc. Sir Ronald Graham, Gezant van Groot Brittannie, heeft zich be- 'iieid verklaard de tweede zitting .van het Congres te presideeren. De gelegenheid tot deelneming aan de samenkomsten van de Herdenking staat nog open, maar spoedige opgave is gewenscht (secretariaat: Leiden). Geslaagd voor het Mercurius Diplo ma voor Boekhouden en a. v. de heer F. C. Otto alhier, leerling van het Genoot schap „Kennis is Macht" te Leiden (leer- aar de heer H. D. M. Knol). Aan het postkantoor Leiden en de daaronder ressorteerende hulppostkantoren werd gedurende de maand Juli 1920, inge legd f 144607.84, terugbetaald f 123204,36. Het. laatste door het kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 47067. Gistermiddag viel bij de zeilwedstrijden cp de Kaag. een zekere Tip, uit WeStzaan, van een schip van de 75 -M2 kruiserklasse over boord Hoewel 'hij een goed zwemmer was. verdronk hij leni kwam niet meer boven. De wedstrijd 7-5 M2 kruiserklasse werd uitgesteld; en de prijsu-itdeeling en feestelijkheden hadden Vi'isteravond natuurlijk ook niet plaats. Gistermiddag werd in het Noordeinde een werkwillig arbeider lastig gevallen door enkele uitgestotenen. Er onitstond een formeele vechtpartij, waar bij de uitgestotenen den werkwillige sloegen, tengevolge waarvan -deze een bloediielTS op liep. Het zoontje van den aangerandene werd 'bovendien bewusteloos tellen den grcitd gestompt. Tegien de broederlijke hoeren zal door de politie pro'ces-verbaal opgemaakt wor den. Naar wij uit goeden bron vernemen zijn de berichten, als zonden té Katwijk een groot aantal werkwilligen weder te werk zijn ge steld. ten- eenenmale onjuist. Bij informatie pij de patroonsvereeniging aldaar, bleek, dat er nia; één weder aan het werk is gegaan. Verjaardag H. M. Koningin-Moeder. De verjaardag'van de Koningin-Moeder, Ambachtsvrouw© van Baarn, is gisleien voor de eerste maal na 1913 te Baam luis terrijk gevierd. De feesten begonnen met klokgelui, waarna het fanfarecorps Cres cendo op den Brink een uitvoering van ko- raalmuziek gaf. In het Oranjepark had een groot kinderfeest plaats, dat werd bij gewoond door de Koningin en Prinses Ju liana. Hier gaven zes- zanggezelschappen een uitvoering. 's Avonds gaf de stafmuzielc der huza ren uit Amersfoort een concert op den Brink. De feesten werden besloten met een vuurwerk aan de naald van Waterloo. Op het felicitatie-register ten paleize Soestdijlc werd gisterenmorgen druk getee- kend. Landbouwfcderatie. Onder leiding van den heer D. de Boer uit Stompetoren worden met de voorzitters van verschillende landbouworganisaties in de provincies Noord- en Zuid-Holland be sprekingen gehouden over eene nauwere sa menwerking. De bedoeling is te komen tot een federatie op landbouwgebied met be houd van zelfstandigheid der diverse orga nisaties. Harwichboot aangevaren. Het inkomende Belgische stoomschip „Fuselier" is gisteren te Iioek van Holland in-aanvaring geraakt met de aan den stei ger liggende Harwichboot „St. Denis", welke schade boven de waterlijn bekwam. De kolcnlcvering. Over de credietovereenkomst tusschen Nederland en Duitschland schrijft de „Frei- heit": „De uitvoering van deze overeenkomst stuit op moeilijkheden. In de Fransche Ka mer heeft Millerand gezegd, dat op grond van artikel 248 van het verdrag van Ver sailles de geallieerden een algemeen voor recht op Duitschlands bezittingenhebben. Geen enkele neutrale mogendheid zou dus zonder goedkeuring van de geallieerden een verdrag van Duitschland mogen sluiten,dus zou ook het Nederlandsche credietverdrag niet rechtsgeldig zijn. „Deze uitlegging van artikel 248 is vol strekt niet steekhoudend. In dit artikel wordt bepaald, dat alle bezittingen, win sten en bronnen van^ inkomsten van Duitschland en van de Duitsche bondssta ten in de eerste plaats waarborgen zijn voor de betaling der' schadeloosstelling en de nakoming van Duitschlands andere ver plichtingen. Daaruit volgt echter nog geenszins, dat Duitschland geen verdrag, zooals het Duitsch-Nederlandsehe crediet- en kolen verdrag mag sluiten. Wanneer Duitschland de te Spa gesloten overeen komst uitvoert en maandelijks twee mil- lioen ton kolen aan de geallieerden levert, kan de Entente er niet het minste belang bij hebben, andere verdragen van Duitsch land met neutralen, welke dienen ter verbe tering van zijn economischen toestand en levensmiddelenvoorziening, te verhinderen! De export van bloembollen. De Reichskommissar iur Aus- und Einfuhr- bewilligairfr heeft, volgens een bericht in liet Weekblad voor Bloembollencultuur, besloten ooik in <jtt jaar den in<voer_van bloembollen in Duitschland- weer toe te staan. Dit besluit is voornamelijk hé' gevolg van talrijke per soonlijke en schriftelijke aanvragen. Hoewel de definittieve bepalingen, onier welike voorwaarden de. invoer zal kunnen .plaats hebben-, nog niet zijn vastgesteld, zal, ■naar wordt medegedeeld, het hoogste bedrag voor invoer een millioen mark zijn, hétzelfde bedrag, waarvoor in Jde jaren 19.17'19 on geveer verdunningen- zijn verleend. Even-als vorige jaren krijgen alleen die -broeiers ven-gunningen, niet de handelaren, die de bollen doog verkoopen. Evenmin krij gen dit jaar stadsparken en particulieren vergunningen; alleen dus dé handelaars. Onze Hollandcshs bloemkwekers. Op de keuring der Royal Horticultural So ciety, die 27 Juli j.l. te Londen werd' gehou den, hebben eenige 'Hollandsche Bl'oemkwee- ■kers onderscheidinjgen: ontvangen. Zoo werd! eene verguld-zilveren „Flora"-medaille toege kend aan de N.V. Rvveekerij „Meilusif" v.h. K- Velthuys te Hillegom voor een groote groep Gladiolusen en een getuigschrift! van verdien ste aan de firma E. H. Krelage en Zoon its .Haarlem voor hare inzeniding Gladiolus pri- mulinus Atalanta en Hermione. Dc Bouwvakuitsluitiag. De afdeelingen Rotterdam en 's-Graven- hage van de Landelijke Federatie van Bouwvakarbeiders hebben het Federatiebe stuur gemachtigd de consequentie van de afwijzing der patroonsvoorstellen te aan vaarden. Deze consequentie is dat, wat de Federatie betreft, de uitsluiting voortduurt Studentenleven in Delït. De Senaat ,van het Delftsehe Studenten corps heeft -zich met een ernstig woord ge richt tot de a.s. studenten aan den Techni sche Hoogeschool, omdat door „groentijd" en krantenberichten maar al te vaak ge heel verkeerde meeningen postvatten. On der de 2000 studenten getuigt het vereni gingsleven van een krachtig bestaan en ook buiten het korps is de studentenbeweging zeer actief. Het corps stelt zich op het standpunt, dat van de student, behalve een weten schappelijk, ook een .bruikbaar mensch moet worden gemaakt on bevordert daar om de lichamelijke ontwikkeling. Voorts tracht het corps, om, met behulp van ge meente en regeering, ten einde in den lca- mernood te voorzien, een eigen woning bouw. voor circa 150 studenten tot stand. te brengen. Voorts behartigt de senaat de belangen van hen, die bij het reserve-kader dienen. Daar het in het belang van de stu die is, dat de bemoeiingen van het corps alle studenten omvatten, streeft de Senaat naar een federatie van alle studentenorga nisaties. Het voorloopig federatie-bestuur verte genwoordigt ongeveer 1700 van de 2000 studenten. Nog verder strekken de werkzaamheden van het corps zich uit. Het werkt krachtig voor de nationale studentenorganisatie, voor de stcunverleening aan Oostenrijksche studenten. Na nog te hebben gezegd, dat het corps en de corpsvereenigingen ter bevordering van het goed slagen der Federatie er naar streven de contributie laag te houden, eindigt de senaat met de mededeelingen, dat verhalen over het z.g.n. „groentijd schandaal" zeeer zijn overdreven. M. J. Koenen, f Gister* overleed te Maastricht'op 72-jar. leeftijd de heer M. J. Koenen, letterkundi ge, oud-leeraar aan de Rijkskweekschool voor onderwijzers, samensteller van het bekende handwoordenboek der Nederland sche taal. Dure turL Dezer dagen wezen we er reeds op, schrijft het „Gentr.", dat de vrije turf dezen winter ongehoord duur zal wórden. We noemden toen een prijs van f 12 de 1000. Dit cijfer bleek -nog veel te laag. Uit het Groninger turfland schrijft men ons, dat het moeilijk is voor de bewonérs in het veenland zelf- turf te koopen tegenf 17 de 1000. Uitvoer van vroege aardappelen. De Nederl. Uitvoer-Mij. brengt ter ken nis van belanghebbenden, dat zij weder consenten kan endosseeren voor den uit voer eener beperkte hoeveelheid vroege aardappelen gedurende de week van 9 tot en met 15 Augustus e. k. Aan deze eudosseering zijn verbonden dezelfde voorwaarden als die voor de en- dosseering van consenten voor den uitvoer van genoemd product, gedurende de week van 2 tot en men 8 Augustus 1920. Consent.aanvragen en de- daarmede ver band houdende stortingen en waarborgen moeten uiterlijk Donderdag 5 Augustus e.lc., des namiddags 4 uur, ten kantore van- voornoemde maatschappij zijn ontvangen. Een Bouwcommissie. De Minister van Arbeid heeft ingesteld een commissie welker taak het zal zijn hem van advies te dienen in zake maatregelen betreffende: le. de distributie der aanwezige werk krachten' 2e. den invoer van buitenlandsche werk krachten 3e. regularisatie in den bouw; 4e. de opleiding van werkkrachten; een en ander voor zoover het betrekking heeft op den burgerlijken bouw hier te lande' BUITENLAND. De Poolscli-Russisclie oorlog. Met de onderhandelingen omtrent den wapenstilstand schijnt het nog niet erg vlot te gaan. Er wordt althans nog lustig gevochten terwijl uit Warschau wordt geseind: Ofschoon de Poolsche onderhandelaars sinds twee dagen aan het. Russische front vertoeven, is hier nog niets omtrent wa- penstilstandsonderhandelingen óf -voor waarden vernomen. .Volgens particuliere telegrammen, zou de bolsjewistische legerleiding de qnder- handelingen tot Woensdag willen vertra gen, in de hoop, voor dien tijd, nog belang rijke strategische successen te behalen. De nieuwe chef van den Poolschen 6taf ontving gister de persvertegenwoordigers en deed hun de volgende mededeelingen: De' toestand is ernstig, dat kan niet worden ontkend. Men moet er op voorbereid zijn, dat de strijd tot het uiterste moet worden uitgestreden. De Poolsche legerlei ding heeft thans de strijdkrachten zoo ge ordend, dat het mogelijk zal zijn, den vij andelijken opmarsch te stuiten. Het is dui delijk, dat het streven der bolsjewiki er op gericht is, nog voor de wapenstilstands onderhandelingen de geheele Bug-linie te bezetten. Aan de Poolsche onderhandelaren is door den minister-president opdracht gegeven te eischen de onafhankelijkheid van den Pool schen §taat en eventueele ontwapenings- eischen' te weigeren. Voorts moeten ze eischen de door Lloyd George voorgestelde demarcatielijn, of althans die linie welke, den dag van den wapenstilstand, door de Polen zal zijn ingenomen. Het slot van de verklaring van den mi nister luidt: Polen moet er zich voor wach ten, zich den haat der Duitschers, Tsjechen of zelfs der Russen op den hals te halen en Frankrijk moet eindelijk gaan inzien, dat. Polen de rol van gendarmen van Europa niet spelen kan. De toestand critiek. Een telegram uit Berlijn meldt, dat alle teekenen er op wijzenr dat de Russen, zelfs als de wapenstilstands-onderhandeliügen werkelijk begonnen zijn, hun opmarsch niet zullen stopzetten. Het vierde Russische leger rukt na den' val van Bialostok in twee colonnes tegen Majorvik op. Deze kolonnes zijn van zwa re artillerie voorzien, voor het geval, dat zij voor Warschau" op een sterkeren tegen stand der Polen zouden stooten. Het is echter moeilijk aan te nemen, dat de Polen in staat zullen-zijn den oprukken- den Russen vastberaden tegenstand te bie den. De wapenen, welke den geinterneerden Polen in Duitschland afgenomen zijn, too- nen in hun variatie duidelijk, uit hoeveel elementen de bewapening der Poolsche le gers bestaat. Naast Oostenrijksche on Fransche geweren ziet men Italiaansche handgranaten, Russische bajonetten en Duitsche karabijnen, revolvers en munitie, Volkomen zonder de moderne hulpmid delen als prikkeldraad enz., kan het Pool sche leger zich niet meer tegen de massa's cavalerie der Russen verdedigen. Het Poolsche Noorder-front is op Os- trow-Pultush teruggenomen. Daarmede is de frontlinie tot op 50 K.M. van Warschau gebracht. Sinds Zondagmorgen heerscht in War schau een paniekstemming. De hoogere kringen vluchten uit de hoofdstad naar, Lodz en Petrikoff. Naar nog verluidt, verwacht men, in het' geval van een mislukking van de Russisch- Poolsche wapenstilstandsonderhandelingcn een verder oprukken der Russen en een overstrooming van Opper-Silezië door Polsche troepen. In de Poolsche grenssteden zijn hospi- taaltreinen met gewonde en zieke soldaten aangekomen. Do zieken zijn geheel uitge put, verwaarloosd en uingehongerd. Do uit de Oost-Pruisische streken aankomen de soldaten beweren, dat de gezondheids toestand van het Poolsche leger van dag tot dag slechter wordt. De stemming ander de Polen langs de Duitsche grens is zeer sleèht. In Ostrowo zijn de Poolsche soldaten tot muiterij over geslagen. Een aan de Oost-Pruisische grens staand Poolsch regiment jagers wei gerde naar het front te vertrekken. Bolsjewistisch schrikbewind. Volgens het Poolsch Persb. komen uit de Poolsche gebieden welke door de bolsje wistische strijdkrachten zijn bezet, schrik- FEUILLETON. Langs donkere wegen. ?2) „Welke voorwaarde? lik begrijp u niet", vroeg bij; maar een vreemd gevoel deed (hem een oogen'blik ontstellen, „Wat meent ge?" Hoe haatte bij baar glimlach. „Ik dacht, dat gij zeidet, dat MisS May- •Jinard u bet nieuws verteld bad", antwoord de Mrs. St. John, -met ware of voorgtewen- de verwondering. „LiaVe deugd, boe verve lend! En ik 'ben nu niet juist de rechte per soon, om bet u te vertellen. Oude mensclien bedenken soms wonderlijke dingen, maar dat zij zulken onzin zou bedacht hebben! Nii, als gij bet dan weten wilt" want IBertde's grijze oogen schenen baar te door- - boren „er was ééne voorwaarde gemaakt 6 een dwaze en onnoodige, z-ooals gij zult [toestemmen', en zeer benauwend voor het ^ize-digheidsge.voel van die arme Mary dat zij Grome niet kan -erven, zonder vooraf te belooven, dat zij nooit zal trouwen met ze keren Mr. Cutüibert Lyndhurst." „Groote goedheid, gij liegt (vrouw!" barst-, e liet van zijne lippen, terwijl bij opsprong; toen. hield bij zich in en er scheen een jifiioude rilling over ihem te gaan -- bet waa een overtuiging, dat zij de waarheid 3j£prak. iWas dat de bedoeling van Mary's edrag? Had zij hem daarom yerme_den?, Hij herinnerde zich boe koud haar band was, en hoe droevig de blik, waarmee zij hem aanzag. Zou Mary, zijn eigen, trouw hartige Mary hem daarvoor opgeven? Neen, daarvoor kende hij haar te goed. Zijne oogen' -verloren hun vuur en namen een zachte uitdrukking aan. Janet zag het, leünde voorover eri raakte hem zacht aan. „Bertie, mag ik iets vragen? Bestaat er iets" (met een geringe verheffing van stem) „tusschen u en Mary?" „Waarom vraagt gij mij dat? Neen, gij hebt geen. recht om dat te vragen", ant woordde hij; -maar zij maakte hem ook zoo boos. „O, m-aar ik heb er wel recht toe", ant woordde zij zacht. „Zij is onze zuster; wij houden meer van haar dan iemand anders ter wereld; kunnen «wij het helpen, dat wij' haar welzijn beoogen? Toen ik den inhoud van het testament hoorde", ging zij lang zaam -voort, terwijl zij zichbaar met -moeite bare woorden koos, „en wist welke rijkdom baar deel was geworden, zeide ik -tot mijn man: „Mrs. Reid heeft goed gehandeld; zij had geen verstandiger keuze kunnen doen. Mary zal de „milde dame" van -de plaats zijn; die weldoenster van oud en jong, de vriendin van rijk en arm; zij zal regeeren als een koningin, want zij heeft een ko ninklijke natuur"; dat zeide ik tot hem." Bertie zweeg. Hoe zou hij haai; den. Was het niet waan? Maar toch was zij zijne Mary! „De Hemel is ons zeer genadig geweest", ging Janet voort op denzslfden gelijkmati- gert toon. „Zooals mij-n -man zegt, is het -dik wijls duister vóór het opgaan der zon. De laatste jaren zijn vol zorgen geweest. Ik veronderstel, dat Mary u wel verteld heeft, dat wij hoe langer hoe armer worden; ons kleine kapitaal is vreeslijk ingekrompen; en Mr. St. John is een slechte man van zaken men zegt, dat predikanten dat meestal zijnren zoo zijn wij ziwaar in de schuld gekomen.. En dat is nog niet alles" haar stem beefde -ondanks haar vast be sluit zich goed te houden „zijne gezond heid gaat achteruit; als hij -geen rust en verandering en versche lucht en gemakke lijker werk krijgt, zegt de dokter, dat hij- steeds meer Vervallen zal. Stel u voor, dat hij de tering eens kreeg! Wat zou er dan van onze kinderen worden? en nu", en zij klapte in de handen, „Mary zal ons redden. Zij is rijk rijk; zij zal ons te hulp komen; zij zal Maurice redden; zij zal goed zijn voor .mij en de kinderen; zij zal ons tot een zegen zi/,n, onze edelmoedige, trouwhartige zuster." Haar manier veranderde en zij strekte hare 'handen uit, en toen Qiij in zijne smart en woede naar haar keek, ston den hare schoon e oogen vol tranen, die langzaam langs hare wangen -biggelden. ;,B=r.tie, gij. hebt .een goed hart; gij -zijt een heer; stort mij en mijne kinderen niet in het verderf; treedt niet tusschen ons en Mary. Als gij haar v^in haar fortuin be rooft, 'berooft gij on's allen; dan maakt gij. mij eene weduwe en mijne kinderen tot weezen, als weinig zeer weinig zijn dierbaar leven zou kunnen redden. Als gij een hart hebt en. het niet zoo -hard is als ijzer, zult gij heengaan en haar aan ons overlaten"; en toen zij dit gezegd had, wendde zij zich langzaam af en ging in de duisternis weer naar boven, hem tot diep in den nacht 'bij het stervend .vuur achter latend, totdat zijn hart 'bijna stil stond en al zijn levensdroomen langzaam vóór zijne oogen in rook opgingen. •HOOFDSTUK XXII. Toen Mary Bertie's stem gehoord had, was zij naar hem toe gegaan, had hem goeden nacht gezegd en hem toen vastbe raden van zich gewezen; toen had zij het slot omgedraaid en zich tot nadenken neer gezet. Maar eerst nam zij den brief van Maurice uit den zak en las dien. Het cou vert was nog ongeopend, juist als toen Ja- net hem haar twee -uur geleden gegeven had. Sedert dien tijd had zij er meermalen op aangedrongen, dat zij hem zou lezen, maar Mary had geweigerd. De woorden van haar 'broeder waren haar heilig; zij» wilde hem bewaren, totdat zjj alleen was. Kon Maurice,haar eigen geliefde broe der, .haar helpen? Kon iemand haar helpen in dozen vreeselijken strijd? Wat had hij tot 'haar gezegd? en toen glimlachte zijl droevig en schudde haar hoofd bij het zien van het vroolijke begin. Maar voordat zij den brief geëindigd had, vloeiden de tra-, nen- op het papier. „Mijne liefste Mary" begon hij „mijne goede Mary, en nu zijt gij d.us da meesteres van Crome! Ik heb al de kinde ren naar beneden gehaald, om bet hun te vértellen. Lettice zeide niets,- maar werd zeer bleek; het lieve kind is ongetwijfeld bevreesd, u te zullen verliezen. Maar Hatty, en R-osie en May hadden meer te vertellen. „Is zij nu wel zoo rijk als de Sunamitische vrouw, vader?" vroe'g May. „Wij hadden dien avond juist die geschie denis gelezen. Ik geloof, dat ik er niet goed aan deed, majr ik antwoordde -haar op de zelfde wijze en verzekerde haar, dat gij wijnstokken en olijifpersen, dienstknechten, en dienstmaagden, en ossen en ezels in overvloed zoudt hebben; God zegen e hen; kinderen nemen- de dingen zoo letterlijk op. May -verstond inderdaad- mijn scherts niet en geloofde mij. „Wat zal zij met zooveel ezels doen, vader?" vroeg zij; en toen kwam Lettice op ernstig treurigen toom tusschenbeide, (Wordt vervolgd).

Nieuwe Leidsche Courant | 1920 | | pagina 1