Dagblad voor Leiden en Omstreken. ABONNEMENTSPRIJS IN LEIDEN EN BUITEN LEIDEN WAAR AGENTEN GEVESTIGD ZIJN PER KWARTAAL I 2.50 PER WEEK f 0.19 l'BAXCO PER POST PER KWARTAAL f 2.90 fste JAARGANG* - WOENSDAG 19 MEI 1920. - No. 40 BUREAUHOOIGRACHT 35 - LEIDEN. - TELEFOON INT. 1278 ADVERTENTIEPRIJS PER GEWONE REGEL f0.2372 DES ZATERDAGS f 0.80 INGEZONDEN RECLAMES DUBBEL TARIEF KLEINE ADVERTENTIES van hoogstens 80 woorden 50 cent; Zaterdags 75 cent, by vooruitbetaling. Nu aangepakt. De verkiezingsstrijd Ie Leiden is Dinsdag officieel geopend. De candflidfciten zijn gesteld. En op 30 Juni over zes weken dus zal worden beslist in welken géést Leiden in dc toekomst zal worden be stuurd- Uitgemaakt zal dan worden of d»> so cialisten in Bond met de communisten de zaken naar hunne hand zullen zet ten of dat de rechtsche meerderheid zal worden gehandhaafd'. Wij wagen ons niet aan voorspellin gen liet verleden geeft geen maatstaf voor (enigszins waarschijnlijke bereken in- [f-Ul- De uitbreiding der gemeente bracht fn hel kiezerscorps ingrijpende veran deringen- En bovendien komen nu voor het eerst de vrouwen aan de stembus Na Maastricht is Leiden de eerste' plaats waar de vrouwen rechtstreeks [haren invloed kunnen doen gelden. Var. het- optreden der vrouwen zil- 'dus zeer veel afhangen Mcnschelijkerwijs gesproken hebben 'de vrouwelijke kiezers de tor-komst van Leiden in hare hand. De socialisten verwachten dat de vrouwen hunne zijdie zullen kiezen. m den gemeenteraad is onlangs de verwachting uitgesprok/n dat het aan tal roode zetels niet onbelangrijk zal worden uitgebreid- Men rekent dus niet alleen op vrou welijke par tij gen oo ten. maar ook op de stemmer, van een deel der Christelijke vrouwen. Vrouwen, antirevolutionaire vrouwen in Leiden wait zult gij in de komende weken doen? Zult ge u door 'dg schoonschijnende, beloften van de socialisten van den goe den weg talen brengen en uw begin sel, verloochenen? Zult. gij toelaten, zult. gij er toe me- ifc-werken. dat onze .stad zal worden be stuurd door mannen en vrouwen die openlijk uitspreken met de goddelijke ordinnantiën met die Clvristeli'ke be ginselen niet te willen rekenen? Zult gij er toe medewerken diat 'de [roode vloed al hooger stijgt en cat straks als de revolutionaire groepen de overwinning hebben behaald met onze beginselen wordt gespot en de naam pii onzen God wordt gelasterd? Immers neen. Dal moogt gij niet Dat kunt gij met. Dat wilt gij niet 'Gij hebt hét kiesrecht niet bc-gc-éra. Maar nu 't u geschonken is, nu langs ^ettelijken weg mede in uwe handen s gelegd de beslissing over het Bestuur v.in onze stad. nu vertrouwen wij. dat pij van dit u geschonken recht een goed gebruik zult maken. Vrouwen van Leiden., Heel Het land el op u. Met spanning word -n straks de govol" pen van uw optreden tcgcieoet gezien. Gij zult ongetwijfeld in de.kom'nde weken van alle kanen worden bestookt* •Mot. strooibilje'ten en verkiezing ida- 'tlon vol met schijnbaar mooie beloften zal mon trachten u over te halen voor rsn schotel lm zen moes uw eerstgeboor terecht Ie verknopen. Wij zijn overtuigd dat 'de overgroofe meerderheid van onze vrouwen cn meisjes daaraan geen cogorihlik zal 'denken. Dat is echter niet genoeg Er moet in dc komende weken wor den gewerkt, hard gewerkt. Door cn onder de manndn. Maar ook, door en onder dc vrouwen. De trage kiezers moeten worden aan- gevuurd' De slappe en weifelende kiezers moe ten worden bewerkt en gesterkt. Met een nooit geziene geestdrift moe ten wij ons werpen in den strijd. Tot dien strijd roepen wij al onze mannen cn al onze vrouwen op. Heel ons anti-revolutionaire leger moet worden gemobiliseerd. Niemand blijve achter. Worde er zóó gewerkt door mannen en vrouwen beide, dat wij met vrijmoe digheid' Gods zegen over onzen arbeid mogen vragen en de uitkomst in Zijne hand stellen. Maastricht. De vork'ezing voor- den Gemeente raad van Maastricht is voor de S. D. A- P. een groot "fiasco geworden. Dc verwachtingen waren lioog ge spannen. Er was een verwoede actie gevoerd. Mannen van naam in het roode kamp. Troolslra. Vliegen, Kleerekopcr e. a- gingen in persoon naar het Zuiden om de ze gé te helpen' bevechten. Alle? wees er op dat hier nu eens 'n reusachtige, overwinning zou wouden behaald. Zóó groot waren 'de verwachtingen 'dat op den dag van de stemming een speciale verslaggever van Het Volk naar Maastricht werd gestuurd die al half lin den overwinningsroes het volgende seinde: ,,Tr. cfe stad is van de verkiezlings- druklc nog Weinig te merken. „In ons Voiles hiïs echter heerschl groote bedrijvigheid-. „Voor alle stembureaux staan onze: mannen en vrouwen te ver spreiden. Het meest, ziel men vrouwen naar de stembureaux optrekken. „17c zichtbaar enthvsiasme ver vallen zij hun stcmnïrht. Nietwaar, dat beloofde wat. De Volk le7"-rs konden Maandagavond 'dan ook gerust gaan slapon. De victorie was wel zoo goed als verzekerd- Maar 'toen kwam Dinsdae- 'de uitslag.' De koude, harde ontnuchterende cij fers. Om op 'dezelfde Hoosde te bliiven Had 'de S. D A. P. elf zetels moeien bezet ten. Maar gefc'en Het scweldie- enlHusia-- me had men op minstens vijftien zetels moven rekenen. Moiar... men bracht liet tot zeven. Oftewel, 'twee minder den in den ouden, zooveel kleineren raad Het Had erger kunnen zijn juicht Het Volk. inderdaad. Maar de gewaande nverwinninv 'ïs hietlemïin in een smadelijke nederlaag verkeerd- Dal danken de socialisten aan de vrouwen- Laat Het straks in Leiden niet an ders zijn. STADSNIEUWS. Vereeniging „De Ambachtsschool". Onder voorzitterschap van den heer A. M. Touw had heden de jaarvergadering plaats van de Vereeniging ,,De Ambachts school". Zij werd bijgewoond, behalve door het personeel en de leerlingen aan de in richting verbonden, door eenige leden van den gemeenteraad en. verdere belangstel lenden, terwijl ook de ouders der leerlin gen in geruimen getale waren opgekomen. De voorzitter opende de bijeenkomst, waarbij hij in de eerste plaats woorden van waardeerende herinnering wijdde aan de nagedachtenis van wijlen den heer G. van Driel, den médebestuurder, vroeger lange jaren voorzitter, onlangs zoo onver wacht door den dood aan de vereeniging ontvallen. Verder wekte hij de leerlingen op tot ijver en plichtsbetrachting, en wekte hij dengenen op die aan het eind hunner stu diën waren gekopien, vast in te gaan op het doel dat zij zich hebben voorgesteld. Onze maatschappij toch, zeide spr., heeft mannen noodig met werklust en werk kracht, en indien ge u daarvan doordringt, zult ge werÈen tot welzijn van de maat schappij en tot eer van de school aan welke ge uwe opleiding heht genoten. Ook den ouders en voogden der gedi plomeerden werden eenige woorden van gelukwensch toegesproken. De leerling P. den Ouden dankt in een frisch speechje den directeur voor wat deze voor de leerlingen is geweest. Daarna bracht de secretaris, mr. W. de Glercq, het jaarverslag uit over 1919, waar aan het volgende wordt ontleend: Aan de plannen tot uitbreiding van de school kon nog geen uitvoering worden gegeven, doch er bestaan gegronde, voor uitzichten dat thans spoedig daartoe zal kunnen worden overgegaan. Hierdoor zal gelegenheid worden geboden om nog een 25-tal leerlingen, in hoofdzaak machine bankwerkers en smeden, meer aan de school te plaatsen. Verder ligt het in het voornemen van het bestu\rr om weldra de werkplaatsen van meer moderne werktui gen ,en gereedschappen te voorzien. Over de resultaten van de'opleiding aan de school van leerlingen voor het machi nisten-examen mag gunstig worden ge oordeeld. Tot heden slaagden alle leerlin-' gen. Dit gunstig resultaat lieeït er waar schijnlijk toe geleid dat het bestuur van deze school door de regeering is uitgenoo- digd tot het inrichten van een avondcur sus tot opleiding van jongelieden tot het machinisten-examen. De. school behoort hierdoor tot een van de zes scholen die van de 64 ambachtsscholen hier te lande zijn aangezocht. De kosten van deze op leiding zullen geheel door het Rijk wor den gedragen. Twee der machinist-leerlingen werden uit het fonds, door oud-leerlingen gesticht, ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan der school, kosteloos voor het examen opgeleid en gratis .van boeken' en leermiddelen voorzien. Na het uitbrengen van dit verslag had eene openbare les plaats, tot welker bij woning de belangstellenden werden uitge- noodigd. Vervolgens had de uitreiking plaats van de diploma's en de geschenken aan de leerlingen die den cursus met goed gevolg hebben afgelegd. De voorwerpen voor de verloting in een paar zalen tentoongesteld trokken zeer de aandacht, evenzeer de tentoonstelling van teekeningen -en werkstukken, door de leerlingen vervaardigd. De vereeniging heeft in het jaar 1919 ongeveer 20 leden en 4 begunstigers verlo ren, terwijl 21 leden toegetreden zijn. Verder kan worden medegedeeld dat de plannen tot uitbreiding werkelijkheid zijn geworden en met den nieuwen cursus de beide leerlokalen en het nieuwe machine- gebouwtje in', gebruik kunnen worden ge nomen. De heer P. de Bruin, leeraar in. het tuin we zen, teekenen enz., die ten gevolge van lichaamszwakte in 't begin van 1919 ontslag moest nemen, overleed op 1 Juli van diat jaar. Een woord van weemoedige hul'de wordt aan zijne nagedachtenis ge wijd. De portier, de heer R. van der Heemst, vierde onder talrijke bewijzen van belang stelling op 1 Februari zijn zilveren ambts- feest. De vereenigig heeft nu drie scholen on der haar beheer, t. w. de Ambachtsschool (dagcursus), de Vak-avondschool voor vol wassenen cn de Machinistenavondschool. De Avondschool telde 190 leerlingen, t. w. 55 voor het timmeren, 22 meubelmakers 108 metaalbewerkers en 25 huisschilders. De Vakavondschool voor volwassenen werd bezocht door 155 deelnemers, t. w. 4 boekbinders, 7 behangers, 32 electriciens, 3 gasfitters, 30 metaalbewerkers, 8 meu belmakers, 15 schilders en 10 timmerlie den. Hun leeftijd varieerde van 20 tot en met 50 jaar. De Machinistenschool werd bezocht door 14 leerlingen. Het onderwijs aldaar.bestaat in Ned. taal, Engelsclie taal, natuur- cn wiskundige vakken, lijn- en vak-teekenen en scheepswerktuigkunde._ De vereeniging telt 158 "leden hij 22 be gunstigers. De rekeningen^wijzen aan: die van de Ambachtsschool: ontvangsten f47,578.83, uitgaven f43,025.65, batig saldo f4553.18; Vakavondschool: ontvangsten f3902.34, uitgaven f4601.46, nadeelig saldo f699.12; Machinistenschool: ontvangsten f 1035, uit gaven f 1034.91, nadeelig saldo f49.91. De leerlingen die .thans met diploma de school verlaten zijn: 2 5 metaalbewerkers, t. w.: E. G. van Beukering, P. J. van der Walle, II. Knot ter, A. J. Meijs, P. J. Bernsse-n, JL G. van Loon, M. Boom, P. J. de Gunst, J. P. Bousohor, \V. de Roode, G. Lasonder, N. Breedeveld, W. B. van Bemmel, D. Hil- verstein, M. Meinesz, T. C. Stuivenberg, F. H. Hermans, H. F. de Wekker, J. C. I.ambermont, A. de Bes, J. C. v. d. Ouwee- len, C. van Duykeren, P. J. Baars, A. de Bes, II. Zaalberg; 15 timmerlieden, t. w.: C. H. No- let, P. van den'Bosch, M. Barsema, A. Kriek, J. A. van der Werf, M. N. van Hees- wijk, A. J. K. van der Steen, L. Moolenaar, NI. C. den Ouden, E. P. Mugge, P. N. Hoog- straaten, J. Massaar, J. 't Ilart, G. van Wijk, J. J. Lokker; 2 meubelmakers, t. w.: J. van Leeu wen en W. van Leeuwen; 1 schilder: G. Marseille. Overgangsexamens. Van de 3e naar de 4e klasse: A. de Bes, P. J. Baars, C. Lasander. Van de 2e naar de 3e klasse: M. Lagér- man, A. de Bruin, G. E. Groenendijk, L. Oudshoorn, P. J. Arts, P. F. Mizee, W. Hoogst ra at en, A. J. Langeveld, C. C. van Egmond, T. G. B. C. Ie Poole, D. M. van Ewijk, C. H. C.roex, A. J. Naber, H. Zirk- zee, P. Neuteboom, A. Kiel, T. P. de Ko- nink, C. van Rijs, G. J. Zeegers, J. Roos, W-. G. van Velzen, J. Sijpenstein, J. van Ulden, J. Hoogendoorn, P. v. d. Pompe, P. van Leeuwen, K. de Vries, W. Kooreman, J. Gijbeis, W. Stoute, P. Karreman, P. Vogelensang, W. v. Beek, W. F. v. Wei zen, D. v. d. Gevel, P. de Meij, A. Bonarius, C. Rigter, C. Schoneveld. Voorwaardelijk: P. Tuithof de Moet, J. v. Wijk, F. v. d. Veur, A. Dokkers, B. M. Vreeburg, P. H. Ileus, W. Duk, P. Corba. Van de le haar de 2e klasse: W. J. Vis ser, A. Scliouten, J. Roos, P. J. M. Fleur, C. v. d. Kraan. A. van Muijen, C. van Vliet, P. J. Corver, J. W. C. v. d. Lof, N. Zang hout, E. J. H. Alt, N. Neuteboom, J. Meijer, A. II. Hooger, A. W. H. de Bes, A. van 't Zelfde, A. v. d. Oever, W. A. v. Bruggen, W. van Zonnevdld, J. Singeling, II. J. van Klaveren, G. J. Leu3den, Th. Arts, J. C. Cos- ter, H. F. v. Noort, E. H. Haarlem, Th. Belt, C. P. v. Stijn, P. Oosterom, W. Momberg, P. Oudshoorn, J. Crama, T. J. A. M. Dries- sen, NI. J. Arbouw, W. Schouten, M. van Dijk, L. M. v. d. Wijngaard. Voorwaardelijk: J. P. v. d. Poel, D. v. d. Burg; J. W. Zeegers, J. G. v. d. Pompe, E.^ Hoekwater, A. M. Petit, H. v. Rosse, Q? Muske. Niet overgegaan 31 leerlingen. In de le klasse zijn geplaatst 63 leer lingen. Aan het Zoeklicht. Leiden, 19 Mei 1920. In den Leickchen Gemeenteraad ia Maandag een stukje geschiedenis afge speeld dat nadere belichting verdient. Het gjng ever de regeling van do plaatselijke belasting- Do soc.-democraat Dubbeldeman, ctio zich niet zoo erg op zijn -gemak schijnt te voelen, deed in zijn ijver om de kie zers le lijmen een voorstel, waarvan hij wist., zeker wist, diat het onuitvoerbaar was-- Hij rekende er echter op dat de rech terzijde hel wel zou verwerpen en zoo de socialisten in de gelegenheid stollen tot de kiezers te gaan en hen te vertel len dat zij het toch zoo goed bedoeld hadden. Op een gegeven óogenblik krabbelde hij evenwel tcroga. Hij vertrouwde de situatie niet- Vreesde, gedachtig- aan het spreek woord van die waard en zijne gasten, dat enkele rechtsche leden hem een kool zouden stoven en het voorstel zou worden aangenomen. En dat was niet de bedoel!n2*. Het was geen ernst g voorstel, maar alleen bedoeld als propaganda-mate riaal. Toen er eenige kans scheen te zijn dat. het zou worden aangenomen, werd het voorstel ingetrokken En eerst later, toen de weg vedlig was. en de verwerping vaststond, werd het opnieuw ingediend. Van kiezersmisleidl'mg gesproken. OBSERVATOR- Naar de Berlijnsche correspondent van het Hbld., van goedüngclichte zijde verneemt, zail prof dri Albert Einstein, die zich, zoe.als bekend, in Nederland bevindt cn hedenmiddag zijn eerste voordracht te Leiden zou houden, elk jaar drie weken aan de Le>idsoho Univer siteit voordrachten over zijn relativi teitstheorie houden. Prof. Einstein blijft echter gewcon lid der Berlijnsche Akademie van Weten schappen- Prof. Mr. E. M. Meijers alhier is benoemd tot lid van de -Commissie voor het Nolarisexamen. Tot. berichtgevers voor de afd. B der Rijkscommissie voor de monumen tenzorg zijr» o. a. benoemd, de heeren W. W. G- Regl, Alphen aan den Rijn en mr- dr- J C. Overvoorde alhier, wijs schoolvergaderingen in le voeren. Gemeentelijke Arbeidsbeurs. Stads- timmerwerf. Telefoon no. 127. Geopend van 9—12 en 's middags van 2--5 uur. 's Zaterdags van 9—12.30 uur. 18 Mei 1920. 1. Kalkbrander 29 Grondwerkers 19 Opperlieden 3 Betonwerkers 3 Metselaars Be hanger 1 Fundeeringwerker 1 Cc- mentwerker 1 Loodgieter 1 B loo kers kncht.1 Schoenmaker 1 Vellen- blootor 1 Hulpmonteur 1 F cien 1 Instrumentmaker 1 Stoker 1 Stokeir ^Machinist 1 Scheepsklin- ker 1 Bovenwerker 2 Bussenma- kers 8 Wolkammers 1 Spinner 13 Katoen drukkers 1 Dekenwever 1 Afvalsoriecrder 1 Handdrukker 5 Slagers 1 Koekbakker 6 Brood bakkérs 09 Sigarenmakers 1 Strip per —2 Sigaren«orteerdcrs 1 Deksor- leerdér 1 Tabaksbewerker 1 Win kelbediende 1 M-xgazijnknecht 2 Loopknechten 3 Koetsiers 1 Chauf feur 3 Molorschippees 4 Seh'.ppors 1 Nachtwaker 1 Kantoorbediende FEUILLETON. Langs donkere wegen. 10) bez? ging zóó naar aller genoegen voor- l'ij, dat het alle drie speet, toen haar broe der 's avonds binnenkwam, om haar naar huis te halen. Maar hij bracht een bood schap van zijn vrouw mee. De afstand was groot voor voortdurenden omgang, «naar Mrs. St. John hoopte, dat Mrs. May- nai'd hare dochter zou toestaan een nacht hij lien over te blijven; hare schoonzuster had zoo weinig kennissén en dat zou hun 0Oen veel genoegen doen. -Mis. Maynard aarzelde en keek vnigs- «ins twijfelachtig, maar een blik op Dol ly's verheugd gelaat scheen haar van be stuit le doen veranderen en met ecne klei- lle inspanning, welke alleen Dollie op merkte, werd de uitnoodiging aangeno men. ..M al lief van u, moeder, om mij af te •'aan!" riep Dollie dankbaar uit, toen de jJsten vertrokken waren. •Ik zag, dat gij gaarne wildet gaan, Dollie", wps het antwoord harer moeder. Zij wilde ï'el gaarne het genoegen van haar kind ^htni-rvon door eene toespeling op hare P *ig»n eenzaamheid, en toch telde zij de dagen, evenals een gierigaard zijn goud nog slechts veertien dagen en dan zou Dollie weg zijn. Dollie was te zeer ingenomen met hare nieuwe vriendin, dan dat zij haar genoegen door dergelijke gedachten zoude laten be derven; toen de dag aanbrak toog zij vroolijk op weg, met haar taschje in de hand. Mrs. Maynard had eenige bood schappen in St. Paul's Churchyard en stond er op hare dochter tot- den hoek van Lime Street te vergezellen. Toen zij af scheid namen wuifde Dollie met de hand en ging vroolijk verder; zij besefte in het minst niet, dat hare moeder t>p den hoek bleef staan en haar naoogde. „Wat heeft zij toch een slank cn bevallig figuurtje, en wat houdt zij zich goed!" dacht de arme moeder vol liefde. „Er is geen tweede, zooals mijne Dollie, en toch denk ik, dat slechts weinig mensclien haar mooi zouden noemen; God zegene haar!" Maar geheel onbewust van al deze bewon dering liep Dollie regelmatig door, ter wijl zij met haar taschje zwaaide. Biddy ontving haar één en al glimlach. Zij droeg dezelfde boezelaar, en had de mouwen opgestroopt; toch had Dollie niet zooveel op haar tegen als de eerste maal. „Miss Mary was uit, maar Mrs. St. John bevond zich in d.e eetkamer; of de jonge dame naar binnen wilde gaan?" en Biddy belastte ziel» gastvrij met haar taschje. De eetkamer was achter in huis ecne lange, sombere kgmer met een verschoten groen be«hang, en twee vensters, die op een klein binnenplaatsje uitzagen. Het uitzicht was niet vroolijk; links zwarte muren en eene menigte vensters van dè koekenbakker ij; rechts keek men op een blinden muur; de klimop hechtte zich aan de steenen en langs den rand stonden eenige bloemen, als Oost-Indische kers en fucksia's, die den tuin der kinderen uit maakten. De middagzon stroomde de kamer bin nen, en deed het oude leder en het ver schoten behang w at al te zeer ui komen. Mrs. St. John, die ijverig zat te werken aan een kinderkleedingsiuk, met Bee op den grond aan hare voeten spelende, stond op en verwelkomde haar gast met groote vriendelijkheid. Zij zag er wat moe en af getobd uit in het volle zonlicht, maar Dol lie vond haar schooner dan ooit^ beur bruin biaai* had roodachtige vlammen, cn hare oude zwarte japon scheen in ouder- wetschen vorm om bare leden gegolem „Ik zag nog nooit zoo n schoonheid, als de hare, nog nooit zeide Dollie later tot hare moeder; „cn toch ziet zij er eenigs- zi<ns vervallen uit. „Ja, zij is zeer schoon", gaf Mrs. Maynard ten antwoord, „maar naar mijne meening wordt hare schoonheid getemperd door die onvoldane, bijna ongelukkige uitdruk king; een minder schoon gelaat zoude mij beter bevallen"; en Dollie moest toegeven, dat hare moeder gelijk had. „Mary is nog op school, zooals gewoon lijk, maar zij verzocht mij. u van haar te groeten en u te zeggen, dat zij spoedig zou komen", begon Mrs. St. John en nam haar werk weer op, nadat Dollie Bee gekust had en was- gaan zitten. Zij naaide als iemand, die geen oogeroblik te verliezen had, en Dollie gevoelde zich niet geheel op haar gemak. De gedachte aan een tête-ó- töte met Mrs. St. John vond zij verschrik kelijk. Zij wilde haar wel op een afstand bewonderen, maar om tegenover haar te zitten en hare hersens te pijnigen met h'et zoeken van geschikte onderwerpen tot ge sprek, dat was te veel gevergd van hare jeugdige verlegenheid. „Waar zijn de kinderen en Lettice?" sta melde zij; mag ik eens naar hen toe gaan? Ik heb eenige peren en wat rozen voor hen meegebracht; en voor u ook, al9 u ze heb ben wilt." „Dank u; ze zijn prachtig, en Mr. St. John houdt zooveel van bloemen", en er kwam een glans van genoegen in hare donkere oogo.n. Zij vond, dat Dollie er frisch en lief uitzag, zoo door de zon be schenen. De grijze japon, hot blonde haar en de groote ïaode rozen vormden een aardig geheel. Zij was geroerd door de .vriendelijke oplettendheid van het meisje; en dan wist zij,' dat Maurice zoo blij met de bloemen zou zijn. „Zij zijn in de kamer hiernaast bezig hunne lessen te leeren. Zij hebben geen gouvernante; die weelde zouden wij ons niet kunnen veroorloven, maar hun vader, en ik onderwijzen hen. Le'.tice is bijna ge heel zijne leerlinge; zij kent al zeer goed Latijn voor haar leeftijd. Ik denk, dat het haar nog wel eens te pas zal komen, want wij zijn van plan hen zóó op te voeden, dat zij later onafhankelijk zijn, arme kinde ren!" „Ik vind het altijd jammer, dat meisje* gewoonlijk zoo hulpeloos zijn. Ik hoop zelve schilderes te worden", zeide Dollie, die wel goed nateekiende, maar geen greintje kun stenaarstalent in hare ontwerpen bezat. Zij werkte dagelij-ks uren lang ijverig op de teekenschool, en boven Ln hun huis in Abercrombie Road was eene kleine ka mer, die den naam droeg van „Dollie'a atelier." Het was eene zeer kleine ruimte, waar een ezel stond en eenige pleister-figuren waren opgehangen, benevens twee of drie onvoltooide teekeningen van lionden; want Dollies talent bewoog zich in een» geheel nieuwe richting, en zij had zich in den laatston tijd uitgegeven voor eene die- ren-schilderes een Landseer of Rom Bonheur in hert klein. M GVordl vervolgd

Nieuwe Leidsche Courant | 1920 | | pagina 1