Dagblad voor Leiden en Omstreken. ABONNEMENTSPRIJS IN LEIDEN EN Dl'lTEN LEIDEN WAAK AGENTEN GEVESTIGD ZIJN PER KWARTAAL f 2-50 PER WEEK f 0.19 FRANCO PER POST PER KWARTAAL f 2.00 tste AARGANG. - MAANDAG 19 APRIL 1920. - No. 15 BUREAU: HOOIGRACHT 35 - LEIDEN. - TELEFOON INT. 1278 ADVERTENTIEPRIJS - PEK GEWONE KEGEL f 0.221/* DES ZATERDAGS f 0.30 INGEZONDEN RECLAMES Dl'BB EL TARIEF. KLEINE ADVERTENTIES van hoogstens 30 woorden 50 cent; Zaterdags 75 cent, bij vooruitbetaling. V °ok 'n eigen kring. Wanneer do leuze van Groen van Prinsterer ..tegen de Revolutie" wordt aangeheven, dan moet daarbij niet al leen gedacht worden aan socialisten, communisten on andere risten" dte meer openlijk de revolutie prediken, maar ook aan dJie partijen die. feitelijk uil hetzelfde revolutie-beginsel leven- Tegelijkertijd mag echter ook niet worden vergelen in eigen kffing ronct te ai en. Ook in de harten van hen, die zicfï plaalsen op Antirevolutionair of Ghris- telijk-H'istorisch standpunt, woedt het revoi] ut'ie-beginsel- Iliep moet echter terdege worden on derscheiden. Wij z.ijn nogal eens geneigd te over drijven. Nog maar al le vaak meent men de werking van.het revolutie-beginsel te speuren waar dit ni/d het geval is. Niet iedereen dlie met krachtige slem waarschuwt tegen bestaande misstan den en met ernst op hervormingen en verbeteringen aandringt is revolutio nair. Er zijn-misstanden op velerlei1 ge bied. Niemand dlie van het leven onzer dagen kennis neemt zal dJit kunnen ont kennen. En 't is dte plicht van de Christenen van- de Christenen in de eerste plaats, daartegen hunne stem te verheffen om dat zulke misstanden indruischen te gen'Gods Woord en het. bestendigen daarvan in strijd is met het Anti-revo lutionair-beginsel". Wanneer de rechten van d'e maat schappelijk -zwakken worden aangetast, dan hebben wij daartegen op te- komen, omdat.- hier een revoLu'|iionair beginsel werkt, omdat, ingegaan wordt tegen de eisohen van Gods Woord- Wij geven onmiddellijk tóe-dat hier soms misgetast wordt- Er zijn ook onde-r de Christenen die ï-n hiin hervormingsijver te ver gaan en eenzijdig die belangen van eene maat schappelijke klasse behartigen. 7 Zij hebben zoo lang gestaard' op aller lei maatschappelijke ellende, zij vtonlen zich zóó aangegrepen door de noóden ran -die economisch zwakken, 'cllai ze wet eens u,t het oog- verliezen, dat de maatschappij een organisme is, welks leden een zeer ui teen 1 nopende plaats e-n taak hebben, maar die toch allen - voor het welzijn van he4 geheel' nnodig zijn. Ook dat is een verkeerd beginsel1 (fel als revolutionair bestreden moet wor den. Noodzakeliik is echter hierbij do voorzichtigheid niet. pit het oog te ver- linzen en goed' te. onderscheiden, Iemand die als tameliik rood bekeneï staal kan toch méér en" beter anti-revo- krlionatir zijn dan hii die een meer be- hedend standpunt inneemt. Men kan zeer gematigd zijn, de revo lutionaire uitspattingen schuwen als de pest en toch zonder dat men het. zelf wensch'ti of vermoed! met den revolutio nairen zuurcfeezem besmet zijn. Togen do revolutie, die leuze van Groen heefl ook: voor onze dagen nog 'groole beleeVpnis.. maar vóór wij 'die leuze aanheffen en overnemen is het "gewenscht ons eerst goed n te denken wat dit woord e%elijk inhoudt. STADSNIEUWS. -Dondierdlag a<s. vergadert .de A-R. Kies vereen igi-ng .Nederland en Oranje" alhier in het Nulsgebouw om de- stem ming van de rangorde van de candiida- tenlijst voor do gemeenteraadsverkie zing voort te zetten. Zeer'in het- belang van de samenstelling van deze lijst zal het zijn, indien zooveel mogelijk allele den tegenwoordig ziin. Aaft de Geref. School voor M. U- L. O. aan de Hoogiandsche Kcrkgracht alhier zijn, wegens uitbreiding van per soneel tot onderwijzer benoemd de heer E. B. Kampenman te Arnhem en tot on derwijzeres Maj. S. Schaap te War mond- De benoeming van een derde leerkracht moet nog geschieden. Door "de L'eidschc Christelijke Oran je vereeniging werd heden onderstaand telegram verzonden: 'Aan Zijne Koninklijke Hoogheid den Prins der Nederlanden, Den Haag. De Leidsche Christelijke Oranjever- eeniging wcnscht Uwe Hoogheid en de Koninklijke Familie hartelijk geluk op dezen dag, hóópt,dat God Zijn genade in alle opzichten over Uwe Hoogheid ge bieden moge, en dat Hij Uwe Hoogheid bekwame om nevens Onze geöerbiedi.g- de Koningin, gelijk tot nu toe, een zegen te zijn voor ons geliefde Vaderland. Ds. THOMAS, Voorzitter- SPAA, Secretaris. Men verzoekt ons te melden; Nu bij he'. Plaatselijk Comité de ïnteekeniijs- ten zijn ingekomen, welke door kranige Lcid- scr.e jongedames aan de huizen zijn gepresen teerd, is eerst goed gebleken, hoeveel instem ming het mooie doel het' stichten van een monument ter nagedachtenis aan de 54e slacht offer onzer Marine, die tijdens de oorlogsjaren 'bij de'uitoefening van kun plicht om 'het leven zijn gekomen bijna overal ten deel is geval len. We -zeggen „bijna"; niet iedereen toch zal op een eerste oproep daarvoor enthousiast op springen dat zou, -bij de betrekkelijk geringe bekendheid, die de voorgeschiedenis van het mo nument nog heeft, .ondenkbaar zijn. Maar zij, <I:e deze wél kennen, zij. die beseffen, wat voor de weduwen en weezen beteekent, dat daar in den Hélder een grootsch. waardig monu ment zal verrijzen, als symbool van dankbaar heid van het Neder!, volk, van erkenning voor het grootste óffer wat door 'n. luerischenkind op 't- altaar van z'n plicht kan worden gepleegd, n.i. zijn teven; zij, die bij eenig nadenken inzien, dat 't toch niet aangaat dat er over die taliijke ar me slachtoffers van bun plicht, waarvan de «neesten een -ontijdig graf in de golven hebben gevonden, nu zij bij hun taak onze kusten te bevrijden van de ontelbare helsche mijnen, om de veilige vaart te bevorderen voor handel, scheepvaart en visscherij, om het leven gekomen zijn, eenvoudig maar niet verder gesproken wordt; zij, die weten, dat o.a. een weduwe van een dier slachtoffers, vernemende dat er een Comité gevormd was voor 't monument, 't welk ook de nagedachtenis van baar man gold, van haar pensioentje, van f 110.'s jaars (denk u eens in, lezer of lezeres), bij bet Comité f 10.wilde afdragen als haar aandeel; z!i die alle treurige, ontroerende bijzonderheden kert- nen, die de geschiedenis van dit Marine-monu ment vormen, zij zijn warm geworden voor dit Vadedaiidsche doel, zij hebben ingezien, dat 't een taak van piëteit is van het Nederl. volk, om eik naar zijn eigen, bescheiden krachten daar aan mede te werken! En dezulken zijn er in zelfs zeer aanzienlijke g.fien. daarvoor be schikbaar gesieldj BINNENLAND. PRINS HENDRIK. Z. K. H. Hendrik Wladimir Albert Ernst Prins der Nederlanden, viert heden zijn vier- en veertigste verjaardag. Spare God den Prins nog vele jaren voor de Koninklijke Familie en ons volk. Bestrijding van de revolutie. De Minister Heemskerk heeft bij de Tweede Kamer een wetsontwerp inge diend, waarin bepalingen worden voor gesteld tot bestrijding van revolutionaire woelingen. Alle weidenkenden in den lande zullen hopen, dat dit ontwerp spoedig wet worde Het ontwerp wil dat strafbaar wordt gesteld: le. Het in verstandhouding treden met een in het buitenland gevestigd persoon of lichaam ter voorbereiding, bevordering of teweegbrengen van revolutie; 2e. het invoeren van eenig voorwerp., waarvan men weet of ernstig vermoedt, dat het bestemd is om stoffelijken steun te geven aan het voorbereiden, bevorde ren of teweegbrengen van revolutie; 3e. het in bezit hebben van eenig voor werp als in punt 2 bedoeld; 4e. het in het openbaar mondeling of schriftelijk opruien tot ongehoorzaam heid aan eenig wettelijk" voorschrift óf tot gewelddadig optreden tegen de openbare orde. Verder wordt strafbaar gesteld iedere andere voorbereiding van een aanslag op den grondwettigen Hegeeringsvorm of op le orde van troonopvolging. In de Memorie van Toelichting wordt gezegd, dat het wetsontwerp zich in hoofdzaak ook zal keeren tegen buiten- landsche invloeden ter bevordering van een omwenteling in Nederland. De minis ter merkt op, dat zich hier te lande bui- tenlandsche invloeden doen gelden, welke strekken om aan de revolutionaire propa ganda niet onbelangrijk en steun te ver schaffen. De menschcn die revolutie wil len, zijn in óns land wel verre in de min derheid, maar met buitenlandsche hulp kan zelfs een zeer kleine minderheid voor de veiligheid 'van den Staat gevaarlijk worden geacht. Bij de strafbepalingen tegen den boven vermelden invoer wordt gedacht aan den invoer van groote geldswaarden, diaman ten enz. .Ook wordt nog opgemerkt, dat het wets ontwerp niet alleen strafbaar stelt hét- voorbereiden en bevorderen van een kon- krete poging tot revolutie, maar van om wenteling in het algemeen. Onder omwen teling is te verstaan het op onwettige wijze vernietigen of veranderen van de grond wettelijke organisatie van Staat of maat schappij. Vreemdelingen. Blijkens 'de in de laatste aflevering van het- Maandschrift van het Centraal Bureau voor de Statietek gepubliceerde cijfers betreffende het aantal in ons üarid vertoevende "vreemdelingen, be droeg: dit op 20 Maart i-1. 145,§13 (78,8*31 mannen, 66,952 vrouwen). Sedert de vo rige opgave is het aantal met 2,840 ,1,789 mannen, 1,101 vrouwen) toegenomen. Het grootste aantal vormen de Duil- schers, nl. 53,059. (28,621 mannen, 34,438 vruwen). vervoleens komen de Belgen met 49,212 (22,952 mannen, 26,260 vrou wen), daarnet de Franschen met 9,695 (4,304 mannen, 5,391 vrouwen en ten slotte de Engelschen met 4,182 (2,683 mannen, 1,499 vrouwen). Burn-ciEEesisr van Batavia. De heer Ir. A. Plate, directeur van den gemeentelijken wonineicïlierist te Rotter dam is aangezocht zich beschikbaar te stellen voor benoeming tot burgemees ter van Batavia. Verzakkingen. De verzakkingen in Limburg van gronden, wegen en gebouwen, welke worden toegeschreven aan die mijnon t- ginning, gaan steedis verder. In het open veld zijn plaatsen zichtbaar, waar z;cli de verzakkingen over groote-re afstanden uitstrekken. Het scheuren van gebou- wen gaal ook verder; terwijl dezer da gen in de nabijheid van Staatsmijn „Emma" voor den tweeden keer eene wegenvezakking plaats had. waarvan de diirecte oorzaak echter werd toegeschre ven aan een riool voor afvoer van mijn- water. Al worden de huizen, welkè door verzakking geleden hebben, ook op kos ten der mijn gerestaureerd, soms onbe woonbaar verklaard en onteigend, toch is een cn ander niet ten gerieve der be woners- On tlerw ijs- De Bond van Ned. Onderwijzers heeft per referendum de volgende voorstellen in zake het M- U- L. O. aangenomen: le. Dc Bond wil uitsluitend 3- of 4 klassige M. U. L. O -scholen, die een voortzetting vormen van de gewone la gere scholen. 2e. Voor-het M. U. L'. O. wordt geen afzonderlijke bevoegdheid vereischt. 3e. Indien wel afzonderlijke bevoegd heden worden verlangd, worden deze beloond- NederlandAmerika. Ter bevordering van de NedAmeri- kaanschc handelsconncclies is te Rot terdam een Nederlandsch—Amcrikaan- sche Kamer van Koophandel opgericht- Deze bedoelt te zijn een zustetrveree niging van de New-York'sche Chamber of Commerce for the Netherlands and the Netherlands East- and West-Indies in Jan. te New-York opgericht- Het ligt in de bedoeling1 voeling te houden met die Kamer. De noodzake lijkheid, de banden tusschon V. S. en Nederland nauwer aan te halen wordt algemeen erkend. De Invaliditeitswet, In de jaarvergadering- der R K. Han ze in het d'ocecs Den Bosch werd be sloten aan de Regeering zoo noodig een wijziging dor Invaliditeitswet le verzoe ken. waardoor midden standers geen zegels zullen behoeven te plakken voor hun zoons of dochters in hun bedrijf werkzaal u. Pilgrim Fathers in Hólland. 30 Aug—2 Sept. De 300-jarige herdenkng van den uittocht der Pilgrims Fathers-zal op bo vengenoemde data plaats vinden in Lei den, Amsterdam en Delfshaven.. Zij vangt aan met.een plechligcn dienst op Zondag 29 Aug- des ochtends tc Amltcr- daiu, waarin rev. Wm. Thomson van de Engelsche kerk lt> Amsterdam en rev- J. Irwin Brown van de Schotschc kerk te Rotterdam zullen voorgaan. Des na middags zal een godachtenisdienst te Leiden worden gehouden, m hel Jan Persynshof, de "plaats waar Robinson leefde, leerde en stierf. Het programma bevat, voor de eigen lijke feestviering hel volgende: Maandag 39 Augustus: '11 uur recep tie in de Leidsche universiteit. Verwel koming dioor 'den president van dc Pil grim Fathers-commissie en door den rector van de universiteit. Beantwoor ding door de Engelsche en Arne.rikaan- sche afgevaardigden. 12.30 u. lunch, 2 uur eerste zitting van het congres. Sprc" kers: Prof. Dr. A. Eekhof van -Leiden over Holland en de Pilgrims; W. Elliot Griffis, Ithaca. N. Y over Amerika en de Pelgrims. 7.30 u. Receptie van de af gevaardigden door den burgemeester op hel stadhuis. Dinsdag 31 Aug 10 u- Tweede zitting van het congres. 7,30 ii. Godsdienstoefe ning (Ilollandsch en Engelsch) in de Pieterskerk, waar John Robinson is be graven. 's Avonds een nationaal feest in ouden stijL ter eere van den verjaardag vdft H. M. Koningin Wilhelmina. Woensdag 1 Sept. In Amsterdam. 10 u- Meeting in het Rijksmuseum. 2.30 u- Bezock san de Bagijnckerk. Onthulling van een gedenkraam. 7.30 u- Receptie door het plaatselijk comité van Amster dam. Donderdag 2 Sept. In Delfshaven. Des morgens, zoo mogelijk, boottocht van' Leiden naar Delfshaven langs den we.g waarlangs de Pilgrms gingen. 11 u. Be zoek aan <le havens van Rotterdam; lunch aan boord- 3,30 u- Dienst in de kerk van Delfshaven. 5,30 u. Diner aan oord. 7,3o u Gewijde muziek in de noofcikerk van Rotterdam. 10 u. Vertrekt voor de feestviering te Plymouth, 'Lon den, Nottingham, enz. Het eere-comité beslaat uit de heeren? Dr. J. Th- de Visser. Minister van On derwijs-, Jhr. Dr. If. A. van Karnebeefc. Minister van Buitenlandsche Zaken;' Dr. A. Kuypcr. Minister van Slaat; Z. Exc. J. T. Cremer, gezant van Neder land te Washington; Jhr. Dr. J. Loudon,, gezant te Londen, Prof. Dr. P.urink, Jhr. de Savornin Lobman, Mr. Zimmerman,- burgemeester van Rotterdam, Prof. Dr. Snouck Hurgronje e a. Het -uitvoerend comité bestaat uit? Prof. Dr- F Pijper, Leiden, voorz Prof. Dr. H. M. van Nes, Leiden, vicer voorzitter; Dr. A. E Baron Mackav. Den Haag, penningmeester; J)r. D Plooy. Leiden, secretaris, e a EventueeLe congressisten kunnen ziel? aangeven bij hel Hollandscho comité. Heerengracht 45, te Lo den. De kosten maaltijden niet inbegrepen, bedragen f 10. in Leden en omliggende plaatsen bestaat gelegenheid voor gratis Logies- Tijdige aanmelding is noodzakelijk. Onderzoek veevoeöer-fabricatie. De bijzondere commissie uit de Tweede Kamer tot het uitbrengen van verslag over een onderzoek ter zake van de overeen komsten. bedoeld in het wetsontwerp 207 (bereiding veevoeder uit afvalproducten) de 'handelingen der Regeering naar aanlei ding dier overeenkomsten en <1 weidelijke gevolgen daaruit voortgevloeid of nog voort •te vloeien, kan binnen den ij art. 32 juncto ti i van het Reglement vnn Orde be paalden termijn, welke.den lten dezer ver strijkt, niet met haar verslag-gereed'"zijin Zij verzocht daarom aan de Kamer den bedoelden .termijn te willen verlengen tod dten len Juli. Op voorstel van den voorzitter is daar toe besloten. BUITENLAND. Stskingsgcruchlfn. Heel dc wereld is vervuld va:; stakingsge- r iichtcn. Terwijl God de Heere in dit heerlijk'' voor jaar het tnènschdom zoo rijkelijk zeg *t, ert het met zijne gunstbewijzen ais overlaadt, schijnt het alsof de menschen zich inspannen otn die zegeningen voorzoover dit in hunne macht ligt, ongedaan te maken en die heerlijke gaven te vernietigen. 'In Amerika b.v. liggen1 groote voorraden voedsel opgestapeld, terwij! in Oostenrijk de menschen als ratten stervan van den honger, dank zij ook de staking van de transportarbei ders in ons land. In Amerika zelf is mede een groote staking) uitgebroken onder het spoorwegpersoneel, die natuurlijk ook groote stagnate en schade ver oorzaakt. Gelukkig komt er eenige verl et:: g. Volgens berichten uit New-York, verwacht men dat de' staking spoedig zal zijn afgeloopen. In Philadelphia oen .brandpunt van de staking hebben alle arbeiders liet werk hervat, op dc be lofte, dat 'geeit represaille-maatregelen zu'lec worden genomen. Ook in andere spoorwegccr.tr^ hervallen dc moeste arbeiders den arbeid. Zater dag zou tc Chicago een vergadering parus van een. waarop, naar yerlukü, de staking officiéél FEUILLETON. EEN VERWOEST LEVEN door HUGO KINGMANS. (Nadruk verboden.) 15) Maar naar moeder beteekende naar het dorp, dat zij in trotschcn overmoed den nek had toegekeerd. Naar het dorp! Naar het dorp! Dat beteekent plots dacht zij er aan dat beteekent...... Jan Folmer terugzien! Alsof het gister was geweest, stond hij vóór haar. Hij, de eerlijke, de trouwe, de rondborstige, met dien helderen oogop slag. Hij moest zoeken naar zijn woorden. Hij hakkelde. Maar hij meende het 1 'i zoo goed. Hij wilde haar geven hart ,.i hand, een hart van goud, als zij maar wil de aanvaarden. Hij h.ad haar lief. O, wat 'n Andere liefde was dat, dan die van mr. Van Oostrum, den verwoester van haar levens geluk. En wat had zij gedaan? Zij had hem .met minachting bejegend. Op haar aanstormen kwamen die ge- gedachten met woeste, ontembare kracht!... O, o, wat had zij gedaan?. Naar huist Naar moeder! Naar het dorp! Maar... maar... dat beteekende Jan Fol mer terugzien! Neen, hij zou niets zeggen, hij zou haar niet verwijten, maar hij zou haar alleen aanzien, als zij thuis kwam (had mbeder onlangs haar niet geschreven, dat hij haar vaak bezocht en haar hielp, als het noo- dig was?) en in z'n blik zou liggen, geen verwijt, maar 'n diep medelijden! En neen, duizendmaal neen, geen mede lijden, zij wilde geen medelijden. Die blik zou zeggen: Heb ik je niet ge waarschuwd voor het leven in een groote stad? Heb ik je niet gezegd, dat je er niet moest heengaan in eigen kracht? Die blik, neen, ze zou dien niet kunnen verdragen. Alles, maar neen, dat niet, dat niet! Dus niet naar huis gaan! Maar wat dan? Aan moeder schrijven? Alles eerlijk en openhartig bekennen? Lang duurde de tweestrijd voort, af mattend haar, martelend liaar, in onge kende afmatting Een strijd tusschen God en Satan! Satan, die zijn prooi, éénmaal geklon ken in z'n boeien, niet wil loslaten en zoo ja, dan alleen na hevigen, bloedigen strijd God, Die in liefderijk ontfermen zoekt het verlorene en wil bijèènvergaderen bij Zijn uitverkoren kinderen. Die strijd komt voor in het leven, dag in, dag uit. Een strijd, die duurt, totdat langs 's he mels transen de bazuin van de Engelen klinkt, die juichend omringen den weer- keerendén zoon van God! Satan wint 'den strijd op dit oogenblik! Marie Lokkeree ging niet naar het dorp ging niet naar haar moeder. Zij dacht plotseling aan het adres, dat de somnam bulisme op de kermis haar had gegeven. Daar waren verschillenre meisjes, had het mensch gezegd, die het zeer gezellig onder elkaar maakten. Misschien kon men haar daar wel een betrekking bezorgen. Dat was de eenige oplossing. En verruimd haalde zij adem, betaalde haar kamerhuur, de hospita verzoekende, brieven niet terug te zenden, als die kwa men, want die zou zij later wel komen ha len. HOOFDSTUK XIII. „Wie?, Waar" Met een ruk heeft de leider der plaatse lijke Middernach'fzending zich omgewena on kijkt zijn helper, die hem een bezoek komt brengen, aan. „Ik dacht, dat dat hok zoo goed als uit gestorven was", zegt hij dan verbaasd, 't Is waar, we zijn daar in lang riiet ge weest. Dat was een fout. Op onze louweren kunnen we nooit rusten. De vijand slaapt niet. Als hij de 'kans ziet, bakt hij ons een poets." „Ja, ik dacht ook, dat hel) afgeloopen was. Maar den laatsten tijd moet het zaak je weer bloeien. M'n aandacht is er dezer dagen op gevestigd. Wat zullen we doen?" Horringa, de middennachtzendeling, lacht even. „Moet je dat nog wagen? Er heengaan natuurlijk. Vanavond nog." „Dat dacjit ik wel. 'k Heb er op gere kend Posten?" „Neen," zegt: de ander beslist. „Een par maal er voorbij wandelen. Pesten een andere keer. Eerst eenige zekerheid heb ben." „Ik heb zekerheid, man. Madame Ma- chiavelli en manke Hein Horringa laat een lang-gerekt gefluit hooren. „Zoo, is het dat waardig tweetal? Dan opgepast. Dat zijn gladde alen. Daar moe ten we méér van weten. Vooruit, man. We gaan.". Ze gaan de straat op. Er valt een motregen, die hen doet hui veren, even. D ep in de kragen hunner jas- sen gedoken, begeven zij^ zich, zonder veel I te spreken, naar de straat, waar de wo ning is gelegen. In de nabijheid gekomen, slaat Ilorrin* ga stil. Zijn metgezel weet, wat dit beteekent. Horringa is de generaal. Naar hem luis* teren allen. Hij loopt reeds jaren in de „beweging", maar nog steeds met vol enthousiasme, gedreven als hij wordt door oprecht mede-« lijden met de schipbreukelingen op de le-venszee, die hij wil brengen tot Jezus, zijn Heer en Heiland. „We gaan er niet voorbij", zegt hij kort. „Men mag on3 niet zien. Ik moet eerst; volle zekerheid hebben." De andere glimlacht. Zoo is die Horringa altij*J. Men kan hem alles van a tot z gelooft. Maar als de puntt grootste belangstelling en doet, alsof hi| alles van a ot zgelooft. Maar als de puntje* op de i's gezet moeten worden, moet hij) eerst zélf overtuigd zijn. zélf gezien heb-, ben. Maar AIS hij dan ook zekerheid heeft, pakt hij aan met ongekend: gcos'drift en practiseh doorzicht. J (Wordt vervolgd).

Nieuwe Leidsche Courant | 1920 | | pagina 1