koop en zoolang ook de gemeente daar haar inkoopen doet,, heeft tot resultaat ge luid dat een aantal handelaren eieren voor hun geld gekozen hebben en Vrijdag middag op de veiling gemijnd heeft. Het laat zich aanzien dat dit conflict zal worden beëindigd en de gemeentelijke groentewinkels naast die der handelaren vreedzaam en prijsregelend zullen kun nen voortbestaan. Een juffrouw te Rotter dam heeft een nieuwe truc uitgedacht om woningzoekenden af te zetten. In een café in de Feijenoordstraat vertoevende ver telde zij, dat een Fran^aise een gedeelte van haar' huis had afgehuurd, maar dat deze wel bereid was voor een flinke gel delijke belooning onmiddellijk te ver huizen. Verschillende huurders kwamen Zich achtereenvolgens aanmelden en be taalden f 50 tot f 100 belooning. Een der huurders verscheen zelfs met zijn gehee- len inboedel voor het bedoelde huis, maar de Frangaise, die van niets wist, weigerde haar plaats in te ruimen. De juffrouw, die een tiental huurders heeft opgelicht, is in arrest gesteld. Het anderha 1 f-j arig doch tertje van C. N. te Gouda is onder ver dachte verschijnselen van vergiftiging ge storven. Op last van de justitie is het lijkje naar Rotterdam overgebracht. De vader en de moeder van het kindje zijn mede naar Rotterdam gebracht, en de justitie heeft voldoende termen gevon den, den vader aan te houden. Te Garderen heeft een 10- jarige jongen, na een woordentwist, een even ouden knaap, met een mes over den rug gesneden, waarop deze zijn tegenstan der met een knuppel een zoo hevigen slag op het hoofd toebracht, dat de jongen ruim een half uur bewusteloos bleef. Zijn dit... nieuwere zeden? De vlag van den nieuwen vrijstaat Danzig wappert thans voor de eerste maal op een te Amsterdam liggend zeilschip, de met hout van Finland aan gekomen bark „Penang". Deze vlag is geheel rood met twee boven elkander slaande kruizen onder een gouden kroon. De „Java Bode" vertelt: „Wij vernemen een staaltje van schrikbarende activiteit van Tante Post, dat wij niet kunnen nalaten te publiceercn. Tien jaar geleden zond een onzer lezers een brief naar een van zijn familieleden in Holland. Ingesloten bevond zich een portret van zijn jongste spruit, een gezellig, dik babytje. 24 Febr. j.l. ontving de gelukkige vader een telefoontje van het postkantoorOf hij even wilde komen? Men kan zich zijn schrik en daarna zijn verheugenis voorstellen, toen hem het portret getoond werd, dat. hij reeds tien jaar in Holland waande! Doch hier moeten wij ook het beleid van de Post verwonderen, om liet portret aan te houden. Want, zegt het blad, indien de familie in Holland nu de foto van het kindeke ze is al een jongedametje ontvangen had, zou men denken dat papa wéér de gelukkige vader van een spruit was ge worden, wat tot verwikkelingen had kun nen leiden, als men weet, dat papa in In- dië en mama in Holland vertoeft! Een jonge Franschman, 18 jaar oud, in Engeland woonachtig, beeft heel Londen in beroering gebracht door éen sensationeele ontvoering. Eenige dagen geleden verdwteen een 15- jarig "meisje en violiste van talent, uit Lon den. Het kind, mis-s Darbey, diet een wan hopig briefje achter, waarin zte schreef dat ze levensmoe was en zich in de Theems zou hebben verdronken op htet oogenblik, dat het episteltje gevonden werd. De familie hechtte hieraan al dadelijk weinig geloof, en w'eldra ve3tigde zich ook de vaste overtuiging, dat ze niet dood was, maar ontvlucht. Tegelijk met haar toch was de 18-jarige Franschman verdwenen, die herhaaldelijk iri 'haar gezelschap was gezien en haar- uitermate het hof maakte. De Franschman was, op denztelfden dag dat miss Darbey térmist werd, verdwenen, onder voorwend- bei op reis te moeten voor een geheime op dracht der regetering. Naar alle kanten is het signalement van het tweetal geseind, pn ook is in alle ha vens op hen gelet. Er heeft zich iütusschen bij de Londen- sohe politie iemand aangemeld, die ver klaart 2 jongelieden te hebben gezien op de „Normania" tusschen Southampton en Ha vre, dite aan het signalement beantwoor den. De brievengaarder van het eiland Lundy, gelegen in het Bristolka- naal, dicht bij de Engelsche kust,, heeft na 24 jaren van afzondering op zijn eiland, Voor het eerst weer een bezoek aan het vasteland gebracht. Ik zou het nog niet eens gedaan hebben, zeide bij, als ik n'tt een dokter boodig gehad bad, zoodat óf ik hem opzoek -n moest óf hij bij mij komen. Door zijn een zaam verblijf op het eilandje, dat op het oogenblik nog geen 20 inwoners telt, heeft hij nog nooit een automobiel zien rijden, al heeft hij ze wel eens aan boord van een schip zien staan. De nationalé bond van spoorwegmannen en de vereeniging van treinmachinisten en stokers in Engeland hebben besloten een loonsverhooging te vragen van 20 shilling, in verband met de verhoogde levenskosten en het feit, dat onlangs aan de mijnwerkers en haven arbeiders belangrijke concessies zijn ge daan. In de streek van Viller s- Guislain, acht kilometer van Kamerijk, hadden twee ontploffingen plaats waarbij twaalf personen gedood en twee gekwetst werden. De ontploffingen hadden plaats doordat stoomploegen, die bij de land bouw gebruikt werden, in aanraking kwa men met onontplofte granaten. „De West" maakt melding van een relletje onder de sjouwerlieden te Paramaribo, die daarbij den steiger van de K. W. I. M. hebben bestormd en eenige ambtenaren mishandeld. Het relletje echijnt begonnen met een ruzie tusschen een Surinaamsclien sjouwer en een Cura- fiaonaar. Laatstgenoemde zou zijn tegen stander een 'trap hebben gegeven, waar door deze op den grond viel. De sjouwers en anderen hebben toen van de straat den steiger bestormd. De Cura^aonaars namen de wijk aan boord van de ..Aurora". Vanaf den steiger volgde een bombardement van het schip, met stuklcen brandhout. De Cura^aonaars van hun kant, wierpen naar den steiger stukken ijzer en wat zij verder aan boord konden vinden. De la- dingmeester Borne, die de orde trachtte te herstellen en een revolver te voorschijn haalde, werd overweldigd en mishandeld. Nadat een schot gevallen was, drong de tierende menigte het kantoor van den agent Kwast binnen. Het personeel werd weggejaagd en de heer Kwast te lijf ge gaan. Een ctuk brandhout naar zijn hoofd geslingerd, trof zijn hoed. De fiets van den heer Kwast werd in stukken getrapt, schil derijen in het kantoor stuk geslagen. Het tumult nam eerst eon einde toen de heer Kwast riep, dat hij bereid was een loon van 75 cent per uur toe te staan. De „Times" verneemt uit New-York, dat het gebrek- aan couranten papier in Amerika zoo ernstig is, dat de bladen zich overal moeten inkrimpen en den prijs verhoogen. De „New York Timps" meldt, dat het blad verplicht is 72 kolom advertenties weg te werpen. In Cleveland verspreidde zich het verontrustende bericht, dat de Canadeesch-Amerikaansche voorraad pulp voor de eerste tien jaar zou zijn uitgeput, doch deze voorstelling schijnt overdreven. Het feit blijft echter bestaan, dat het Ame- rikaansche dagbladwezen voor een ernsti ge crisis staat, welke alleen door de a 1- lergrootste bladen kan worden over leefd. KORTE BERICHTEN. De gemeenteraden van Ouddorp, Goe- ree en Stellendam hebben zich uitgespro ken tegen vereeniging dezer drie gemeen ten. Door den bliksem zijn te Mussel (Gr.) alle ruiten in de woning van J. Brinks stukgeslagen. Brand ontstond er niet. Uit de Groninger veenkoloniën ver trok personeel der landbouwers naar de Hollandsche havensteden voor het lossen en inladen uit de schepen van aangeko- ~men kunstmest. Te Weener, in Oost-Friesland, is Vrij dag de handelaar De Beer, afkomstig van Hoogezand vermoord. De dader is onbe kend. Bij den veehouder v. d. Z. in den Legmeerpolder zijn 5 kerkschapen uit de weide gestolen. De vachten der schapen zijn in beslag genomen. De politie is den dader op het spoor. Door een visscher te Oude Schild werd in zijn net opgehaald een stuk van een vliegmachine. De Nederlandsche Federatie keerde gisteren aan de stakers uit f5 voor onge- huwden .en f 7 voor gehuwden met 50 ct. per kind. De Vorwarts heeft uitgerekend, dat de staatsgreep van Kapp in 11 dagen tijds 1,400,000 ton aan Roerkolen gekost heeft, dat is zoo ongeveer de hoeveelheid, welke per maand aan de entente geleverd moet worden. Ingezonden stukken. Buiten verantwoordelijkheid der Red) Contractbreuk. Mijnheer de Redacteur, De ondergetetekende komt ïot u met een beleefd verzoek om eenige plaatsruimte in uw blad. Bij voorbaat mijn dank. Zooals het. wel bekend is, zijn de loonen der schilders, ingaande 5 April 1920, vei- hoogd. Nu in Leiden gteplaatst in de 2c klas. Daarvoor geldt bij uren werken 76 cents en bij 9 uur 68 cents. Nu zal ieder welden kend mcnsch zeggen dat de Leidsche schli- derspalvoons democraten zijn, maar dat is niet zoo. Want wat gebeurt nu, zij beslui ten onderling om 9 uur te laten wterken en alzoo 68 cents uit te betalen per uur! Dit is van hun kant dan ook niet kwalijk te ne men. maar wal wel berieden alle critiek iis, is dat zij contractbreuk pltegen met wat in art#10 sub 3 staat: In plaatsen waarvoor de bouw vakken de aebt-uren dag als normaal werk dag wordt vastgesteld zal dezelfde werktijd ook voor het schildersbedrijf gelden. Nu is door den Aannemersbond vastgesteld om ingaande 16 Maart j.l. den aclit-uur-werk- dag in te voeren voor Leiden. Dus volgens art. 10 sub 3 van het lande lijk contract heeft de Leidsche schilder niet alleen rtechi op 76 cents per uur, maar ook de plicht om de Leidsche schilderspatroons te wijzen op hun contractbreuk, die zij heb ben geplcefgd. Mocht uit de kwestie een strijd ontstaan, dan zijn zij de oorzaak en ihemand anders. Hoogachtend, J. R.— M. de R., In het Verslag van de Vergadering ran de Coöp. Raiffeisenbank te Leiderdorp zooals dat te vinden is in No. 8 van uw blad. komen teen paar misstellingen voor. Mag ik ze even verbeteren? Aan spaargelden werd in 1919 ontvan gen ƒ299610 en terugbetaald 9-1573. Dte saldo's der spaargelden bedroegen f 133552. Een komma meer of minder kan soms heel wat uitwerken! Achtend, UEd. dw. VAN GIESSEN. Leiderdorp, 10 April 1920. Land- en tuinbouw Pacht- en Jachttoestanden. „Het socialisme wordt ook onder de boe ren gevoed", schrijft iemand uit de buurt van Eindhoven aan het „Weekblad v. d. Noordbr. Chr. Boerenbond". En hij vertelt dan van grondbezitters, die hun pachters uitzuigen. De schrijver wil ze niet allen over één kam scheren, echter kent hij maar weinig goede. Hij verhaalt als voorbeeld: een grondeigenaar komt zijn pachter mededeelen, dat hij de plaats wil verkoopen; de pachter geniet evenwel de voorkeur. Deze gaat noodgedwongen tot koop over. 't Resultaat is, dat hij in 't ver volg in plaats van f 400 als tot dusver, minstens het dubbele, moet opbrengen. De eigenaar is hem in zooverre ter wille, dat hij de helft van de koopsom er in houdt als hypotheek. De hoer wenschte drie vierde der koopsom als hypotheek, dan kan hij zich denkelijk redden, terwijl hij anders geld moeL opnemen. Maar hiervan wil de eigenaar niéts weten, hij mocht la ter eens geen voldoende waarborg heb ben! Hij waagt dus geen halven cent, de boer, die aan handen en voeten gebonden is, moet heel zijn have en goed maar wa gen. Na dit verhaal gaat de 'schrijver op bit teren toon verder, en betoogt, dat aldu9 zich wrok vastzet tegen de uitzuigers, en men oordeelt dan al gauw; laat de boel dan maar omver gaan, dan zullen ze de woekeraars ook wel krijgen. Inderdaad: zoo'n stemming is begrijpe lijk. Doch preeken en vermanen zal hier niet baten. Aan het egoisme der woeke raars kan alleen paal en perk worden gesteld door een goede, rechtvaardige pachtwet. De redactie van genoemd blad zegt vele brieven te krijgen met klachten over jacht en pacht; zij staat verstomd over de kortzichtigheid van heeren, die om klein genot en gering gewin of kin derachtig machtsgevoel, met zoo gevaar lijk vuur spelen in deze tijden. En dan •bezweert zij met allen nadruk iederen jacht- of pachtheer, iedere autoriteit of ambtenaar, af te laten van alles wat de boeren knevelt, schaadt, kwelt of ergert buiten noodzaak. „Laat ons hopen", schrijft zij, „dat zij hier niet met bitter berouw over moeten treuren op het graf van hun genot, hun aanzien en gezag." Dat klinkt als een sorhbere, grimmige waar schuwing. Welke evenmin haten zal, vree zen we, als vriendelijke smeekbeden. Maar als dan straks de revolutionnaire be smetting ook den vrede op het platte land verstoort, aan wie dan de schuld? Aan de" opstandige boeren, of aan de pachtwoe- keraars en wildfokkers? Wie zijn dan eigenlijk de revolutiekweekers? Het kwaad schuilt in eigen kring, vlak nabij. Hier houdt men zich echter doof voor alle vermaan. Dient dan de Regeering niet in te grijpen* krachtig en snel? Alleen door een gezonde wetgeving, welke tegemoet komt aan redelijke grieven inzake pacht en jacht, waterlast en bedrijfsbelemme- ring, belastingdruk, enz. kan het gevaar voor het platteland bezworen worden. Stand van het mond- en klauwzeer in Nederland gedurende de week van 28 Maart tot 4 April: Aantal Provinciën. Veebeslagen. Gemeenten. Groningen 24 12 Friesland 104 17 Drenthe 10 5 Overijssel 53 15 Gelderland 17 9 Utrecht 30 11 Noord-Holland 103 34 Zuid-Holland 164 47 Zeeland 7 7 Noord-Brabant 109 39 Limburg 32 9 In het egbeele Rijk 653 205 Het Oproer. Het oproer heeft zich door de volken Als een verslindend vuur verspreid! Een woeste kreet heeft tot de wolken Zijn daverenden galm verbreid! Een leus van waanven&and ten logen Verrijst Godlasterend ten hoogen, En 't zinneloos Euroop juicht toe! 't Juicht toe en ziet met gretig oogen Naar 't uur uit, dat een gruwzaam pogen Het in den afgrond zinken dote! Om vrijheid schreeuwen die verwalen, Om vrijheid, bandloos als d'orkaan, Die uit zijn kerker losgelaten, Een halvte wereld doet vergaan! Om vrijheid van de hemelwetten! Om vrijheid d'onschuld ie verpletten, En wat hun driften weer durft bien! Om vrijheid koningen te moorden, En smaad te werpen op Gods Woorden, En gteen Jehovah meer t' ontzien! DA COSTA. TELEGRAMMEN. 's-GRAVENHAGE, 13 April. Gemeld wordt: De studenten der universiteiten Amsterdam, S. U., V. U. Groningen, Leiden en Utrecht stelden eenige maanden gele den commissies in om onderzoek te doen naar de sinds lang in hun midden ge koesterde wenschen op studiegebied, voor al in verband met de aanstaande wijziging van het Academisch Statuut Aan elke universiteit werd faculteil9ge- wijs den studenten gelegenheid gegeven hetzij mondeling, hetzij schriftelijk hun meening hierover te uiten. Het resultaat werd neergelegd in plaatselijke faculteits- rapportcn. Vervolgens kwamen uit elke academiestad de afgevaardigden van één zelfde faculteit bijeen, om na de noodige toelichtingen en besprekingen de plaatse lijke verslagen te combineeren tot één na tionaal rapport voor iedere faculteit. Deze nationale faculteitsrapporten (voor de meeste faculteiten vergezeld van de plaatselijke verslagen als bijlagen) bene vens een rapport der Zuid-Afrikaansohe studenten over hun speciale wensohen werden 6 April j.l. aan de eerste afdeeling van den Onderwijsraad aangeboden. CHICAGO, 12 April. De wisselwach ters in New-Engeland, in alle Zuid-Ooste lijke districten en Missisippi hebben het >verk hervat, terwijl die in Denver, St. Paul en -Minneapolis formeel besloten hebben het werk te hervatten. Van dén anderen kant hebben honderden spoor- wegmannen^in Cleveland, het hoofdkwar tier van den bond van spoorwegpersoneel, het werk verlaten. Financieele Berichten. Medegedeeld door de fa. LEO RUIJGROK. Amsterdamscbe Beurs. NEW YORK, 12 April. Een trein van den tunnelspoorweg is bij de Trinitykerk uit de rails geloopen, waardoor een wa gen op straat is gevallen. Twaalf passagiers werden daarbij gewond. De bestuurder wordt vermist. De trein had zeer groote vaart. Het gebeurde juist in de drukke uren, als duizenden zich naar hun werk begeven. De politiereserve is opgeroepen. BERLIJN, 12 April. Volgens een be richt uit Bochum aan de „Berliner Zei- tung am Mittag" heeft er Zondag in een mijn te Langendrur een ontploffing plaats gevonden, waarbij 14 lieden gedood, 7 zwaaf en 19 licht gewond werden. Van de zwaar gewonden is er een overleden en verkeeren de anderen in levensgevaar. LONDEN, 12 April. De Engelsche dok- werkersbond heeft besloten, zijn afdeelin- gen over het geheele land aan te schrij ven om geld in te zamelen tot ondersteu ning van de Nederlandsche havenarbei dersstaking. LAATSTE BERICHTEN. Op de postkantoren wordt een ande re dienstregeling ingevoerd wat betreft de openstelling van de kantoren voor het pu bliek voor die onderdeelen van den post dienst, waarvan de sluiting thans op 3.30 uur n.m. is bepaald. Nader worden die uren thans vastgesteld op 8.30 vm.3 uur nam. Naar wij vernemen zal deze regeling eerstdaags ook in Leiden worden inge voerd. Burgerlijke Stand. Gehuwd: J. de Haan w. en C. W. J Grolman jl. P. Rijsbergen jm. en A Lepelaar jd. F. H. Harteveld jm. en E Th. van Beek jd. W. Kuyer jm. en E, M. Kriek jd. H. van Voorbergen en P. M. Opdendreets. A. C. Schalker jm. en J. Ruitenbeek jd. J. Grommé jm. en M. P. de Bolster jd. J. P. v. d. Blom jm. ten II. Sr. Swater jd. Overleden: M. C. Bodrij, d. 21 j. A. M. Leichsenring, z. 7 m. J. Arnoldus z, 14 H. J. van Raaij, m. 69 j. W F. Hemerik w. 80 j. J. van Riet, geb. Plan je v. 54 j. J. Nievaart, d. 14 j. L. Lon- dema, ongeh. m. 30 j. "E. Nonhebel, geb. Bonda, v. 69 j. M. P. Hendrikse d. "2 j. s,N. de Boer, geb. van 'Santé, v. 31 j. Jhr M. B. W. des Tombe, m. 42 j. J. J. P. Hobbelen, m. 35 j. D. Wetselaar d. 3 j. C. A. Ankringa, wed. J. Rusten burg 79 j Ondertrouwd: W. H. Prins en Th. Kapitevn. H. J. v. Trigt en P. Weijers. ;E. Prinssen en G. v. Kooten. J v. d. Wedren en M. Maaskant. Getrouwd: A. Bteersen en A. W. v. d. Werff. T. Hoogevveen en A. M. v. Biezen Overleden: N. Erammeyer geb. Kluts vr. 70 j. C. A. Kleijn, d. 5 d. W. Warmerdam m. 46 j. Telegrafisch Weerbericht. volgens waarnemingen verricht in den morgen van 13 April 1920, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste bar o me. ore tand761.2 Seydisjford. Laagste barometeistand 729.7 Valtenia. Verwachting tot den avond van 14 April Zwakke tot matige Zuidoostelijke Zuidwestelijkcn wind, meest zwaarbewolkt of betrokken met lijdelijke opklaring, eenige regenbuien, dezelfde temperatuur. Stoomvaartberichten. STOOMVAART-MIJ. NEDERLAND. BANKA (uitr.) vertr. 9 April van Co- ronel. BOETON (Lhuisr.) vertr. 9 April van Colombo. CELEBES (thuisr.) vertr- 10 April van Camaran. CERAM (lhuisr.) vertr. 9 April van Colombo, ORANJE (thuisr vertr- 9 April van Colombo. PRINSES JULIANA (uitr.) vertr. 10 April van Algiers. SUMATRA arr. 11 /Vpril te Rotterdam. VONDEL (thuisr.) vertr. 10 April van Port Said- AMBON vertr, 9 April van Buenos Ayres- KON. NED. STOOMB. MIJ. ALMELO arr- 7 April te Monmuth'. CLIO arr. 11 April te Rotterdam. TRITON arr. -12 April le Amsterdam- CASTOR pass- 7 April Sagros. IRENE ver Ir. 7 April van Gibraltar, OBERON arr» April te Newport. ZENO pass. 8 Anril Ouessant. £RDAiiSUHE LLOYD. RINDJANI air. 12 April te Rotterdam. BIRMA arr*. 9 April te Batavia. INSULINDE (thuisr.) vertr- 10 April van Padang. MEDAN (uitr vertr. 10 April van Colombo. KON. HOLL. LLOYD. DRECIITERLAND (uitr.) arr. 9 April te Rio Janeiro. GOOILAND (uitr.) pass. 10 April Dun- genes. GAASTERLAND pass. 8 April Peim- KON. WEST.-INO. MAILDIENST. DELFT' vertr. 8 April van Anlofa- gasta. HOLLAND AMERI KA-LIJN. MAARTENSDIJK arr- 8 April te Cal cut la. VEENDIJK verlr. 9 April van Paclang- ZUIDERDUK arr. 10 April te Vera Cruz. STV. MIJ. OCEAAN. TANTALUS arr. 8 April le Batavia- 2% CerL Nederland h m Obk 4% 5 Gecons. Holl. Petrol, s Koninkl. PetroL Orion Petrol. IntL Hand. Bank Cert. Handel Mij. Amsterd. Langkat. gew^ idem pref. Deli Batavia. Besoeki Deli Mij. Medan Tabak Rotterdam Deli Senembah Amsterdam Rubber Nederl. Rubber IIoll. Amerika-lijn aai idem c< Huil. Stoomboot Kon. Keil. Lloyd Kon. Ned. Stoomboot Kon. Paketvaart Rotterdam. Lloyd Stoomv. Mij. Nederland Ned. Scheepv. Unie Noordzee Java China Japan A and. CulL d. Vorstenk Actions idem Hand. Ver. Amsterdam Amer. Hide Leather Amer. Smelting Ref. Anaconda copper .- Atch. Topeka Car. Foundry Central Leather Denver Blo Erie Kans. City South, idem Marine Comm. idem pref. idem 6 Missouri K. T. Mexican Nat. 2e pref Pittsburg Coal Southern Railway Steel corp. Stu deb aker Union Pacific United Cigar Maxwell and. idem lncomeb. idem restant bew, Koers van het geld: Prolongatie 4 pCk Wtsselnoteeringen (Amsterdoail Zicht. Londen n Parijs B Berlqn n Zwitserland n Weeuen Kopenhagen. B Stockholm Cbristiania België New-York comm. pxef. V.K. 46i/< 73 77 86i/2 282 872i/2 GOl/, 300 230 239 249 474 260 •1S1 260 270 460 2331/2 1161/a 500 495 243 2011/a 2401/j 262 318 369Va 305 152»/g 3471/a 3241/a 3621/.» 765 1267/g 76 139>/4 91 260 8 16 19 50 4S3/4 1667/8 96'/g 9»/s 3Vs 666/8 25 1135/4 1347/1 1281, 77 14 22 78 110.66»/» „16.05 5.727a 48.55 1.60 50.10 59.— 53.50 17.27»/j Marktberichten. LEIDEN, 13 April. Vette Varkensmarkt' Aanvoer vette varkens 71 stuks, Prijzen fl.84—fl.82; Licht soort 23 stuks, Prijzen fl.60fl.53. Handel traag. ROTTERDAM, 13 April. Vee. Aan- gevoerd 120 Paarden, 6 Veulens, 0 Ezels, 1455 Magere Runderen, 743 Vette Runderen 182 Vette Kalveren, 1268 Nuchtere kalveren Graftal veren, 56 Schapen, 8S Varkens en Overloopers, 372 Biggen, 17 Bokken. Prijzen pei 1 /2 K.G.: Koeien f0.700.95 2.10;Ossen fSÜ-90-100: Stierenf0.650.75 0.S5Kalveren:f0.901.127a fl.50 Prijzen per stuk: Melkkoeien 300725; Kalfkoeien 400695; Stieren 300800; Pinken, 130190; Graskalveren 00; Vaarzen 170250; Paarden 400600; Slachtpaarden 200—300; Hitten 250-350; Bigjjen 35—55; Overloopers 70120; Nucht. Fokkalvtren 30—50;Nucht. Slachtkalveren 2531; Biggen per week f 4.f 5. Vette koeien en Ossen, aanvoeT flink, han del niet vlot, prijzen nog hoog. Stieren aan voer redelijk, bandel langzamer, prijzen iets hooger. Melk en kalfkoeien, aan voer ruimer handel tamelijk prijzen behoorhijk. Jong Vee aanvoer «goed handel matig prijzen bijna on veranderd. Graslcalveren, aanvoer geen. Nucht fok en Slachtkalveren, aanvoer minder han del vlug prijzen hooger. WerkslachLpanrden en Hitten, aan voer fliu k handel redelijk prijzen alleen voor slach tpaarden iets hooger. Bigggen aanvoer goed handel tamelijk vlug prijzen beter. Overloopers aanvoer, goed handel kalm prijzen vrijwel als voorheen. Boter. Aangevoerd ti/j, 3/jc vaten, 68 stukken van 7a KG. Prijs f 2.7<>—-f2.80 per KG. BODEGRAVEN, 13 April. Kans. Aangevoerd 39 wagens, le soort f62.0065.00; 2de soort f58.—f60. Handel flauw. HAZERsTt OUDE H.E.V., 12 April. Aange- voerd 2091 Kippeneieren f9.1010.per 100 stuks. 217 eendeneieren f9.15—9.75 por 100 stuks. 0 konijnen f0.f per stuk. LEIDEN, 12 April Groentenveiling. Spinazie f5.G07.50, Uien f9.2010.per 100 K.G., Raapstelen f0.601.50, Rabarber f 0.60—0.90, Radijs f7.00—8.00, Salade fO.OO— f0,00, Seldery f0.4C-1.—Prei fl.00—1.50, alles per 100, Bloemkool f 0.000,00 p. stuk. AMSTERDAM. 12 April. Ter veemarkt waren heden aangevoerd 471 vette koeien, prijs 2e kw. f22.10, 2e kw. f 1.75—1,90, 3ekw. fl1.45 per K.G.;100 melk- en kalf koeien f3507C0, 97 graskalveren f115130, 368 nuchtere kalveren f1428, 221 schapen f3060 per stuk; 605 vette varkens, le kw. f2.05, 2e en 3e kw. fl.902.per K.G. schoon gewicht. ROTTERDAM, 12 April. Binnenland- sche Granen. Tarwe, rogge en peulvruch ten, hooger betaald. Overige artikelen 01.ver anderd. Tarwe van f 31.tot f34.t Rogge f26.50 tot f28.00 Gerst, Winter en Zomer, f24.50 tot f25.— Chevalier tot f 25.-50 tot f26.50 Haver f23.tot f24.50, Bruineboonen van f20.tot f27. Erwten, Kroon f27.00.f28.25, Schokker f27.50f'28.50; Kleine en groene f27.tot f28.25, alles p. 100 K.G. ROTTERDAM, 12 April. Buitenlandsche Granen (bericht van de makelaars Hagen beek van der Schalk). Stemming willig. Rogge per 2100 Kilo's: Western No. 2 stoomend op Antwerpen f27.50.

Nieuwe Leidsche Courant | 1920 | | pagina 3