Dagblad voor Leiden en Omstreken. ABONNEMENTSPRIJS ix 'leiden ex buitex leiden WAAR AGEXTEX GEVESTIGD ZIJN 1PER KWARTAAL f 2.50 PEK tVEEK f 0.19 «BANCO PER POST PER KWARTAAL f 2.90 Is te JAARGANG. - DINSDAG 6 APRIL 1920. - No. 4 BUREAU: HOOIGRACHT 35 - LEIDEN. - TELEFOON INT. 1278 Volksmisleiding. '5\an ergerlijke volksmisleiding ma- Ren dc socialisten aich voortdurend (sotïuldüg'. iWal is er den laatsten lijd veel ge- Schreven en gesproken over de duurte- En hoe wed de regeermg in de socialis tische pers en vergaderingen gekapit teld. omdat zij niet krachtig ingreep- {VVaarom, zoo werd gevraagd', aan de onrechmatige prijsopdrijving niet een teirvdte gemaaid? En dan werden de proletariërs gewe- fcen op de Hollandsche- Draad en KabeL- ïabriok, die aan de aandeelhouders maar eventjes 100 pCt. kon uilkceren. En op jde Philips' Gloeilampenfabriek die het tol 150 pCt. dividend wist te brengen en Rvier directeuren een reusachtig inko- tmen hebben. Het Handelsblad zegt hieromtrent *m.> De düroktie verdient o- i. veel te veel, ook al geven wij toe, dat lieden die zulk een excepti'oneele zaak scheppen, exceptioneel loon verdie nen. De beide direkteuren, de he.e- ren Philips, trekken samen f 391.000 tantieme; d'. i'. met hun beiden méér dan voor de belangen'' van het heelo personeel wordt terzijde ge legd- Natuurlijk.trekt het personeel ook loon, en gratifikaties; maar 'de lieoren Philips touche-eren zeker ook nog wel vaste salarissen, en goede- Bovendien zijn zij vermoedelijk do •voornaamste houders der 750 winst bewijzen die aanstonds gezamen lijk f 873,000 ontvangen; en dan hebben zij ongetwijfeld ook nog pre ferente of gewone aand'eelen, dlie enorme dividenden en enorme koerswinsten hebben gegeven. Heb zoude ons niet verwonderen te hoo- ren dat deze twee hecren elk een miljoen of vier, vijf, aan de schep ping en de leiding hunner zaak heb ben verdiend'. Het is een goede, knap geleide zlaak, die duizenden arbeid ën goed hun brood verschaft- Maar is die belooning niet wat al te groot, en moet zij zoo maar op den ouden voet voortgaan? Moeten vier kommissarissen, dlie feitelijk niets noemenswaardigs doen. f 80,000 en meer per jaar blijven opstrijken? Niemand zoude er bezwaar tegen kynnen hebben, wanneer al dab geld ten slotte niet uit de zakken van faknepen konsumente.n kwam. e-dcrecn voelt, dat. men veel le veel betaalt voor de elektrische lampen, d'ie naar het schijnt objekt van in- l ternationale vertrusting zijn gewor den- Ieder die deze lampen gebruikt en zij zijn langzamerhandl levens behoefte geworden worcH dius ge knepen, wij zullen niet zeggen op dat, wij kunnen dlit niet bewijzen, maar met hef, gevolg dat een 'paar hëcrcn jaarlijks millioénen opstrij ken, en een groepje aandeelhouders jaarlijks veel te hooge dividenden." Juist- zeggen de socialisten. Dat gaat Verkeerd- De regeerin moet ingrij pen- Welnu, "de regeering was voornemens In te grijpen. Zij kwam met een ontwerp-Duurlewet .Waarin maatregelen werden voorge steld om onrechtmatige prijsopdrijving tegen te gaan. En wat deden-toen de socialisten? 'Aanvankelijk juichten zij het ontwerp loe. Maar toen het er op aan kwam, toon Stemden dj e s o c i al i s t e n t e- &e n. Een zonderlinge lïoud'ing, voor men- ëchen die over de duurtebes brij ding het feipooifde woord hebben. Of win men evenals de communisten Öe toestand! nog slechter maken, om de massa ontevreden te houden en tot op roer en verzet tc prikkelen? In elk geval: die socialisten stemden togen de Duurte- w e t- Dat moet niet worden-vergeten! V Gevaarlijke illusies. ..Wanneer wij ons niet aan gevaarlijke illusies willen overgeven, dan moeten wij het feit erkennen, dat de wereldri.jk- iclom. en dë productieve lcrarht door den oorlog geweldig achieruit zijn gegaan, en dat, zoolang hierin geen verbetering is geRomeri, noch door loonsvcrhoogin- gen, noch zelfs door socialisatie der pro ductiemiddelen, hel algemeen levens peil in Europa onmiddellijk kan worden opgevoerd tot het peil' van voor den krijg, en dus zeker niet belangrijk boven dit niveau". Zeker een uitspraak van een of an dere conservatieve groo|-kapitalist- die er belang bij heeft de arbeiders zoet te houden? Toch niet lezer. Het is oen citaat ontleend aan de So cialistische G>ds. Jammer slechts dat deze gids in dit opzicht door de socialist she leiders en de socialistische pers, d'ie zich eiken rlo aan gevaarlijke illusies overgeven, niet wordt gevolgd- STADSNIEUWS. „AFDEELINGSDAG". De Afdeeling Zuid-Holland - van den Bond van Jongelingsvereenigingcn op Geref. Grondslag hield gistoreu (Tweede Paaschdag) alhier haar Jaarvergadering. De morgenvergaderir g, al waar huishoudelijke zaken werden behan deld, had plaats in „De Graanbeurs", aan vangende kwart voor tien uur. Het ge- houw werd geheel gevuld, want van alle oorden uit de Provincie Zuid-Holland wa ren onze jongelingen in clubs en gezel schappen naar Leiden "opgekomen! Na het zingen van Ps. 36 3 door de ver gadering en gebed waarin de voorzitter, de heer A. van Rijn Dzn., voorgaat, houdt deze zijn openingswoord. Spreker wijst de jongelingen persoon lijk op den ernstigen tijd waarin wij le ven en vermaant de vereenigingen dat zij in arbeid cn leven steeds met kracht, on- verzaakt moeten strijden tegen de ster ker wordende machten van ongeloof en afval. Het afgeloopen jaar heeft tijd-gegeven om rustig het vereenigingswerk te ver richten, en geld te verzamlen, .propaganda te maken voor „het Uitbouwplan". De Zuid-Iiollandsche afdeeling, die: het zwaarst door het Bondsbestuur was aan geslagen, n.l. voor het bijeenbrengen van het respectabel bedrag van f 20(000, heeft door haar ijver dezen aanslag meer dan overtroffen en f30,000 aan den Bondspen- ningmeester afgedragen! (Krachtig en aanhoudend applaus.) Spreker prijst de Afdeeling zeer in haar voortvarendheid, waar ook nu gebleken is, wat de leden voor de vereenigings- organisatie over hebben. Zoo moeten de leden voortgaan! De arbeid mag thans niet worden verzwakt, de strijd meet steeds krachtiger en feller worden gevoerd ter eere Gods. Nadat de notulen der vorige jaarverga dering zijn goedgekeurd, krijgt de secre taris, de heer Lod. Kooijman gelegenheid tot het uitbrengen van zijn jaarverslag. Het verslag geeft blijk van goede voor uitgang der afdeeling, van een stijgend ledenaantal, van een zich uitbreidende werkzaamheid op alle gebied en een flin ke krachtsontwikkeling der vereenigin gen. Ondanks de dreigende toestanden op ADVERTENTIEPRIJS PER GEWONE REGEL f 0.281/2 DES ZATERDAGS f 0.30 INGEZONDEN RECLAMES DUBBEL TARIEF* KLEINE ADVERTENTIES van hoogstens 80 woorden 50 cent; Zaterdags 75 cent, by Yoornitbetaling. alle gebied, schaart zich de jongelings- schap steeds vaster aaneen, een dam op werpende tegen de aanvallen tegen de Geref. belijdenis gericht. Daarna wordt verslag uitgebracht van het gehouden Bonds- eri Afdeelingsbezoek. Deze verslagen worden voor kennisge ving aangenomen. De penningmeester, cle heer G. Goedhart Hzn., doet verslag over het beheer der fi nanciën gedurende het afgesloten boek jaar en tevens biedt hij de begrooting voor het nieuwe boekjaar aan. De rekening sluit met een bedrag van f 1074.46,5. Evenals het vorige jaar is het batig saldo teruggeloopen. Van f371.36,5 is het thans tot f 85.24,5 verminderd. Daarom besluit de vergadering op voorstel van het Afdeelingsbestuur om de contributie van f0.15 per lid voor de Afdeeling op f 0.25 per lid te brengen, vooral daar het loopende jaar zeker nog grootere uitgaven zal eischen dan het vorige. De meerdere opbrengst zal f380 zijn. De begrooting wordt goedgekeurd nadat de post „Bureaukosten" van f 50 op f 100 is gebracht. De begrooting sluit met een bedrag van f 1240.52. De Commissie voor nazien van de boe ken van den Penningmeester brengt een gunstig rapport uit, waarna de vergade ring aan de boekhouding haar goedkeu ring hecht. In het afdeelingsbestuur worden her kozen de periodiek aftredende leden, de heer Lod. Kooijmans van Hillegersberg cn de heer P. van Nes Czn. van Hazers- woude. Door liet bedanken van het be stuurslid, de heer P. Goedendorp te IJmui- den, wegens vertrek uit de provincie, wordt nog in het bestuur gekozen, de heer J. Kloot, van Rotterdam, candidaat van het Afdeelingsbestuur. Op voorstel van het Afdeelingsbestuur wordt "nog o.m. besloten: a. om de volgende Jaarvergadering te Rotterdam te houden; b. om de leiders-vergaderingen te Rot terdam, Alplien en Meerkerk te houden. De behandeling van de Bondsagenda wordt uitgesteld. In de rondvraag komen o. m. de aan hangige zaken betreffend» het uitbouw- plan ter sprake, en dc bekende moties die langs alle vereenigingen hebben gecir culeerd. De voorzitter zegt dat vele leden en daardoor ook vele vereenigingen te voor barig zijn geweest met het nemen van besluiten of het vellen van oordeolen. La ten alle leden zich matigen en laten wij samen kalm afwachten wat er zal ge schieden. Meer geduld is volgens spr. hier wel geplaatst. De morgenvergadering werd te 12 uur door den voorzitter gesLoten, De middagvergadering werd te 2 uur gehouden in de Geref. Kerk, Hooigracht 97. Na gebed en een kort openingswoord cloor den voorzitter kreeg Dr. C. N. Im- peta van Purmercnd het woord tot het houden van zijn referaat: De Jonge- lingsvereeniging en de cri- tiek der Jongeren, welk onder werp door het Afdeelingsbestuur aan dë orde is gesteld. Spr. begon met op te merken dat we le ven in een hoogst critieken tijd, in alle opzichten, maar ook voor de Kerk van Christus. Onder de crisis-verschijnselen acht spr. óók te behooren de beweging der Jongeren. Hij onderscheidt die in een tweevoudige. De eerst is die deigenen die vooruit willen, zeer zeker, in lengte en breedte en diepte, maar dan: in het oude spoor. Die trouw willen blijven aan Schrift en belijdenis en Kerk, maar beter willen doen verstaan de waarde van die alle voor het leven, bepaaldelijk des tegenwoordi- gen tijds. Terwijl de andere groep schoon gespecialiseerde onderscheiding moeilijk valt juist op die 3 punten af wijkende meeningen verkondigt. Spr. ci teert daarbij Ds. Netelenbos over Gen. 3; de Utrechtsche vergadering van „Jong- Gereformeerden"; Johannes: het Kruis in top; Dorst: „Consequentie gevraagd". Met de eersten kunnen we toestemmen dat 't Evangelie van Christus een boodschap heeft ook voor dezen tijd, en 't zaak is de boodschap te verstaan die 't brengt ook aan ons Jiart. Tegenover de tweede cate gorie moeten we ons echter verzetten te gen elke poging om ons op 't gebied van Schrift en Belijdenis en Kerk iets „we zenlijks" te ontrooven. Spr. behandelt daarna de klachten en aanklachten die er uitgebracht worden op Kerk en Belijdenis, leer en leven, predi kers en prediking enz.-en zegt: ten deele zijn ze onbillijk, maar ten deele hebben ze, gelijk ook vele onzer voormannen ver zekerd hebben, recht van bestaan; en we zijn doende er aan tegemoet te komen (uitbreiding der belijdenis, nadruk leggen op het „ethisch" element in de prediking) vgl. de brochure vail Dr. Landwehr, enz.) Maar de jongeren moeten dan ook zeiven hun roeping verstaan, die spr. lien be scheidenlek op T harte bindt. Gerefor meerd willen we blijven; de namen „Etisch-Gereformeerd" (door Ds. Netelen bos opgewarmd) en „Gereformeerd- Ethisch" (Dr. de Vrijer) stichten verwar ring. Met een opwekïcing aan de jonge lingen van onzen Bond om óók vooruit te willen maar dan in 't oude spoor, tegen afwijkingen zich te weer te stellen en veel studie te maken van de beginselen, be sloot spreker zijn zeer toegejuichte vrede. Aan de gedachtenwisseling namen deel de heeren Breedveld van Rotterdam, De Vries van Giessendam en Goedhart Lei derdorp. Gevraagd werd of meer studie niet soms juist tot 't inzicht leidde in 't bestaan van allerlei verschillen, of de Calvinistische wereldbeschouwing recht van bestaan had; of alles met subjectivis me was te qualificeercn, wat iemand eens gedaan had; en hoe de J. V. aan de bron nen kwam voor goede studie ook in deze aangelegenheden. Dr. Impeta beantwoordde deze vragen in den breede, tot genoegen der vergade ring. Nu komt Ds. P. Ch. van der Vliet van Hazerswoude aan het woord, tot het hou den van een Opwekkende Rede. Spreker heeft tot onderwerp: „Nu of Nooit". Spr. begint er op te wijzen, dat boven genoemde leuze een woord is, dat in zich bevat een beslissende keuze, een onwrik: baar besluit. Het is een woord van vast beraden wil, van durf, van moedgrijpen en voorwaartstrekken. Oudtijds stond het geschreven in de vaandels, waarmede ge harnaste krijgers den oorlog introkken. Het versierde de banieren van Lodewijk van Nassau in den slag bij Heiligerlee. Betoogd wordt, dat het juist een leuze is voor onze dagen, waarin veel gespro- kon, maar weinig wordt gedaan. Het is een woord van „d o e n" en daarom ook een geloofswoord. Simson in den tempel voor Dagon, David voor Goliath, Esther voor den Koning zijn er door bezield. De tegenwoordige eeuw, die zeer geweldig schijnt, heeft toch iets onvoldaans. Iets om wee van te worden. Hij wekt op zich niet te laten verbinden door den toover- glans der wereld, maar zich te verheugen in het eeuwige licht Gods. N u is het de tijd om te arbeiden. Spr. wijst er op, dat op de vereenigingen moet worden gearbeid, hard, gewerkt. Dat niet alleen de inleider zich moet voorbereiden, maar dat allen hebben mee te werken. En voorts, dat de vrije tijd des avonds meer en systematischer moet worden be steed voor het onderzoek van Schrift en belijdenis. Nu, nu de toekomst zoo donker is, moet met alle kracht gestreden tegen den vij and. En wanneer straks ook de roode le gers Oranje bedreigen, moet onze gelief de Vorstin kunnen rekenen op de geheel® Gereformeerde jongelingschap. En dan, laat ze komen met hun roode wimpels, ze zullen *t bemerken, dat we in de kracht van den Potentaat der potentaten de Oranjevlag ontplooien, waarop we het schrijven en het ook doen: Nu, nu of nooit! Daarom, houdt u gereed, weest' waakzaam. Slaapt niet in. En als het „vrijwilligers vóór" weerklinkt, blijve geen enkele achter, maar gaan we als één man voor God, voor Oranje en voor Ne derland! Na er nog op gewezen te hebben, dat in' deze crisisjaren onze jongelingen zich hebben te geven voor den Levensvorst.dat ze biddend liebbên te begeeren de bezie ling des II. Geestes en dat daartoe hun persoonlijk leven steeds meer door gebed geheiligd worde, eindigt spreker aldus: Neem mee van dezen dag een hart, bran dende in u, als de Schriften geopend wor den. Neem mee van dezen heirdag de geestelijke sieradiën Gods: geloof, hoop en liefde. Ga voort het pad naar omhoog! Zet u in den opmarsch als één man, zoo dat de grond dreune onder uw voet! Sluit de rijen! Heft de vaandels! En met de mu ziek voorop: N u, want onze Koning in den Heihei roept! N u, want God is ons ten schild in het strijdperk van dit leven! N u, met God door de vijandelijke bende! u met God of nooit! Ook dit kernachtig woord wordt met apnlaiis begroet Nadat de voorzitter allen die medewerk ten tot het slagen van deze afdeelingsver- gaderingen heeft, dank gezegd, gaat Ds. Impeta, nadat Ps. 84 6 was gezongen, voor in dankgebed en werd de bijeen komst gesloten. „Nieuwe Leidsche Courant". Gisterenmiddag had in ons gebouw, Hooigracht 35, de door ons aangekondig de receptie plaats waarbij een ieder in de gelegenheid werd gesteld II.II. commissa rissen, waarvan de heer W. Warriaar pre sident, en de heer Boot Jr. paatsverv. pre- sidennt is, met het bereikte resultaat ge luk te wensehen. Reeds gisterenmorgen waren daartoe da noodige maatregelen in het gebouw ge troffen. Zoo had de bloemist J. v. d. Berg, Hooigracht alhièr, zelf de verschillende lokaliteiten smaakvol met groen en bloe men versierd. Nauwelijks wees de klok drie uur in den namiddag of van alle zijden kwam men persoonlijk belangstelling toonen, en gedurende den geheelen namiddag viel den Raad van Commissarissen een zeer druk bezoek ten deel. Een deputatie van de A. R. Kiesvereeni- ging „Nederland en Oranje" bood bij mon de van den heer J. -de Lange de heer Brict was verhinderd haar heilwen- schen aan, en overhandigde namens het bestuur der Kiesvereeniging een schitte rend cadeau, hetwelk een sieraad in de directiekamer zal zijn, n.l. een fraaie gra vure van H. M. de Koningin in gouden lijst, vervaardigd in het lijstenmagaziju van L. C. Korerfhof. De heer de Lange merkte hierbij op, dat hij hoopte dat dit cadeau steeds het zinnebeeld mag blijven van den strijd die door de N. L. Crt. moet worden gevoerd voor God, voor Nederland en voor Oranje. Bovendien werd door de Kiesvereeni ging „Nederland en Oranje" een prachti ge mand bloemen aangeboden, getooid met oranjelinten. De A.-R. raadsfractie had ook een zeer fraaie mand bloemen, met voornamelijk seringen cn rozen ingezonden, terwijl' van particuliere zijde verschillende bouquetten in de lokalen prijkten. De heer P. Spaa sprak namens de Leid sche Christelijke Oranjevereeniging, waar van een deputatie tegenwoordig was. De heer Spaa begroette de Nieuwe Leidsche Courant met vreugde en hoopte dat zij voor ons een machtig wapen zal zijn in FEUILLETON. EEN VERWOEST LEVEN door HUGO KINGMANS. (Nadruk verboden.) Dat was dan ook verschrikkelijk: de Bene huilbui volgde op de andere. Het iwas al te erg! Zij, het knapste kind uit school, die door „meester" meermalen als .onderwijzeres of misschien-nog-wel-hoo- ger was voorgesteld, zij zou moeten gaan Idienen bij een boer? 'Al heel gauw liep het kind met haar „verdriet" naar „meester", die het ver keerd vond en nog dienzelfden avond tiaar liet huisje der Lokkersen ging, trot- Seerende de kou, die dat jaar al heel streng was de laatste dagen had het ta melijk gesneeuwd om te pleiten voor „lievelingsleerling", het knapste kind ifön z'n school. „Het knapste kind van z'n school" lag reeds te bed toen de hoofdonderwijzer kwam, maar het hoorde zijn stem, verliet bet bed, zonder beweging te maken en iegde het oor op het gaatje van den ver- Weerden zolder, rillend van de kou. jlïnt hoorde, dat „meester" pleitte voor fcgt kipd, dat toch v.eel te knap was, aai als dienstmeisje te worden gebruikt. Wer kelijk, zij moesben haar onderwijzeres la ten worden. „Maar dat kost zooveel geld", zei vader. „Och, kom, dat loopt wel los. Op de normaalschool krijgt ze gratis les. Boe ken kun je altijd voor een prijsje overne men, in den regel voor den halven prijs, van leerlingen, die de school verlieten of naar een lioogere klasse gingen. Daa had den ze alleen het tramgeld naar de nabu rige stad te betalen. Dat was ook niet zoo veel, want er werden door de trammaal- schappij schoolkaarten verstrekt. En als dat werd verzocht, gaf het Rijk daarvoor nog vergoeding. „Meester" wis! wel voorbeelden, dat het Rijk het gehcole tramtarief betaalde. Dus restte nog alleen de voeding en de kleeding. Ja, maar, moeder vind dat geen klei nigheid! Het kind was nog in den groei, kon heel aardig „schransen zooals zij zich uitdrukte. En dan de kleeren! Als zij naar school ging, moest zij toch r.etjus in de kleeren zitten: (Het luisterende kind op den zolder watertandde er al van!) „Je kunt toch", oordeelde moeder ver der, „haar niet op klompen laten gaan. Zij moest dus geu egeld schoenen dragen Neen, meester dacht er wat licht over. Meesiei; begreep dit wel, maar daar stel de hij tegenover, dat de ouders toch ver plicht zijn, voor hun kinderen te zorgen en zich daar ook eenige opoffering voor dienen te getroosten. „Kijk eens hier. wanneer het meisj? de acte gehaald heeft en nergens onderwijze res geworden is, kan zij toch de huiselijke zorgen verlichten. Als dientsbode was dat schier niet mogelijk." Vader en moeder, die eerst vast op hun stuk stonden, begonnen te weifelen. En „het knapste kind" van de school, boven, was wel zoo verstandig dit te zien en het trotsche kinderhartje zwol. Ze zou onder wijzeres worden! Stil, maar, morgen zou ze er nog eens over zeuren en dan kwam het beste in orde. Meester vertrok, echter niet zonder de verzekering, dat vader en moeder er nog eens ernstig over zouden denken. W. Het liep echter heel anders. De plannenmakende mensch wordt daarin vaak gestuit door den wil van Eén, Die hooger is en die slechts één plan heeft, maar dan een plan. dat van eeuwig heid vaststaat, dat onveranderlijk is. om dat hij is de Onveranderlijke. Helder wit was den volgenden dag de aarde. Het was droge sneeuw, die in den afgeloopen nacht was gevallen, in zoo he vige mate, dat het tramverkeer een deer lijke stagnatie ondervond daardoor. Boer Janssen vond het dan ook maar raadzaam, z'n vrouw, die eenige dagen op reis was, met 'n arreslede van het naaste spoorwegstation af te halen, waarom hij dan ook last gaf» bles voor de slede te spannen. „Zouden we Bles wel nemen", had Lok- werse nog gevraagd. „Het beest is nogal schrikachtig. En dan die witte sneeuw en het bellengerinkel." „Welja, waarom niet?" was de onver schillige vraag. „Heb je ooit gehoord, dat een paard Jansen de baas was?" Neen, dat was zoo. Lokkerse wist liet. Alleen vond lvij het jammer, datjle baas zich daarop liet voorstaan. Op het allerlaatste oogenblik kwam er echter iets in den weg, zoodat Jansen zelf z'n vrouw niet kon halen. „Piet" (tegen Lokkerse), „dan moet jij het maar doen, hoor. Ik ben verhinderd." „Goed, baas", zei Lokkerse en ging al spoedig naar buiten, om even daarna met 'n sierlijken zwaai het hek der boerderij uit te arren. Luid blaffend liep Hector, een jong van den grooten waakhond, mee. In de nabijheid van de boerderij van baas Sinke, kefte de bond tegen Bles2 die schrikachtig, als het dier was met een sprong zijwaarts uitweek, zonder dat Lokkerse er op verdacht was. De arreslede kantelde. Lokkerse werd er met een smak uitgeslingerd, het hoofd bonzend tegen een boom, waar hij bewus teloos bleef liggen. Het paard liep door. Op de boerderij van Sinke had men hei drama, dat zich daar zoo haastig afspeel de, gezien. Een vlugge knecht wist liet paard te grijpen en tot stilstand te bren gen. De boer zelf en z'n vrouw liepen naar den boom, tilden Lokkerse op en brachten hem naar de huiskamer. De knecht klom op den rug van het nog-van-angst-rillende dier en rende naar het dorp om den dok ter. Toen deze binnen zeer korten tijd op de boerderij arriveerde, was Lokkerse nog niet tot bewustzijn gekomen. Nauwkeurig onderzocht liij den patient, schudde toen het hoofd. „Hersenschudding, vrees ik", zei hij kort, „ik geloof, de man komt er niet weer bo venop." Zijn vrees werd bewaarheid. Een uur later was Lokkerse een lijk. Ilij was heen gegaan, zonder tot kennis gekomen ts zijn* (Wordt vervolgd).

Nieuwe Leidsche Courant | 1920 | | pagina 1