Uit de Omgeving fBe Bel'tsche fabrieksarbeiders. In de huishoudelijke vergaderingen Van de neutrale, christelijke en R. K. or ganisaties te Delft is besloten liet aanbod van de directie der Ned. Gist- en Spiritus fabriek te aanvaarden. De gecombineerde vergadering van de christelijke en R. K. vereenigingen nam dit besluit met algemecne stemmen. De hoofdbestuurder der chr. vereeniging, de heer Karsdorp, waarschuwde de leden om zich nu niet meer door de actie der mo dernen te laten meesleuren. In de vergadering van de Ned. Vereeni ging van Fabrieksarbeiders werden de voorstellen dér directie onder protest aan vaard. Gezien de huidige machtsverhou dingen en gezien het standpunt dat dooi de christelijke vereenigingen werd inge nomen, besloot men verdere actie te staken. Aan de directie zal worden medegedeeld dat er onder de leden nog een groote. ontstemming heerscht over de nieuwe ar- beids- en loonregeling. Met ingang van 1 April worden door de tot stand gekomen overeenkomst de uur- loouen met 5 ct. verhoogd en het aantal verlofdagen op.6 gebracht. Door de directie der Liimfabrielc is op de conferentie met de hoofdbesturen me degedeeld, dat zij bereid is het uurloon met 2 ct, te verhoogen, waardoor dan aan de gist- en lijmfabriek dezelfde uurloo- nen zullen worden betaald. Over dit aanbod moeten de arbeiders nog vergaderen, terwijl aan de oliefabriek de onderhandelingen nog moeten worden begonnen. De directies der fabrieken zijn voorts niet bereid thans reeds de 45-urige werk week, in te voeren, maar willen de wette lijke regeling te dier zake afwachten. BUITENLAND. HET ONWEER DRIJFT AF. Naar het zich laat aanzien zal het Paaschfeest in verschillende landen toch niet onder zulke droeve omstandigheden worden gevierd, als het aanvankelijk wel scheen. Zoowel uit Duitschland als uit Dene marken komen weer berichten die er op wijzen dat er eenige ontspanning komt. Uit Berlijn wordt gemeld dat de toe stand in het Ruhrgebicd als gunstig kan worden beschouwd. De vertegenwoordigers van de arbei ders-organisaties liehben zich verplicht er voor op te komen, dat de algemecne sta king, voor zoover deze nog voortduurt, onmiddellijk afgebroken wordt, dat Vrij dagmiddag om twaalf uur alle wapens ingeleverd zullen worden, terwijl de offi- cieele autoriteiten weer in hun ambt her steld zullen* worden en de gelegenheid zullen krijgen om zonder overlast hun cfficieele verplichtingen te vervullen. De meest nijpende kwestie op het. ©ogenblik is echter deze, of de leiders der arbeidersorganisaties er in zullen slagen, om hun gezag door te zetten. In dit op zicht heerscht er, zooals ook zelfs uit so cialistische bron wordt gemeld, ernstige vrees. De gewapende benden oefenen over al een gewelddadig terrorisme uit en de z.g. „militaire leiders", luisteren niet meer naar de politieke leidslieden. Een duidelijk bewijs daarvoor levert hetgeen zich op een nacht te Elberfeld heeft afgespeeld. Naar hetgeen men uit die stad meldt, moeten wilde afdeelingen van het roode leger dien nacht het raad huis bezet hebben en de macht aan zich getrokken hebben. In het mijngebied van Homburg, Reck linghausen en Dortmund ziet de toestand er veel beter uit. De algemeene staking is vrijwel overal afgebroken en vrijwel overal is het werk hervat. Het spoorwegverkeer met Essen en om geving is nog geheel gestremd tengevolge van het doen springen der spoorbruggen en de verbindingen. Het comité van actie te Barmen heeft de arbeiders uitgenoodigd om de alge meene staking op te heffen. Hier is het afleveren van de wapens in vollen gang. In plaats van het roode leger wordt in Barmen een Arbeiterwehr gevormd uit le den der organisaties van de drie socialis tische partijen. Als men nu op die manier maar niet van de regen in den drup komt. Een revolutionaire oproep. Door welk een duivelschen geest de re volutionairen in Duitschland bezield zijn, blijkt overduidelijk uit de volgende op roei) die in sommige streken werd ver spreid: Strijdmakkers! Een nieuw, bruut sabel regiment, dat zich regeering noemt, heeft het gewaagd, van u onvoorwaardelijke onderwerping to eischeh. Wapens en mu nitie moeten, zeggen ze, bij de politiechefs ingeleverd worden. De voorwaarden, die ze u stellen, zijn zoo brutaal en schaamte loos, dat ze uw strijdwoede prikkelen tot liet uiterste. Als lafaards wil men u knechten, terwijl ge vrije mannen zijt. Met heldenmoed hebt ge den strijd ge voerd voor uwe idealen. Uw leven niet tellend, hebt ge gevochten tegeneen vijand, die onovertrefbaar is in brutali teit en wreedaardigheid. Uitdagend treedt de reactie u in den weg en eischt van u een slaven-onder- werping. Al uw fierheid en al uw lust tot vech ten wordt nu opnieuw wakker! Het prole tariaat willen neertrappen, bloed moet er vloeien bij stroomen, uw beste mannen wil men den kogel geven. Een beestachtig massa-moorden, de witte terreur in zijn verschrikkelijksten vorm willen ze u brengen. Zonder wapens lafhartig als een slaaf, moet het proletari aat in een stroom van bloed ondergaan! Makkers! Heldhaftige gardisten! Thans de wapens in de vuist! Toont uw gan- schen haat den vijand! Stelt u vast aan eengesloten als een sterke wal tegenover den aanstormenden vijand. Tegen de kracht van het proletariaat rnoct hét bruut geweld .van liet leger tê pletter loe pen. D# geest van spartacus moe? 7rïom- feeren. Stort u woedend op ds boesten! Denkt aan de gruweldaden, die ze op uw broe ders pleegden. Wraak! Gij strijdt voor een .heilige zaak. Gij vecht voor de bevrij ding van het proletariaat. De overwinning is duur. In reusachtige drommen trekken de roode gardisten het gevechtsterrein op. Nooit nog bracht het proletariaat zul ke legers op de been. De etappe zorgt voor brood, kleeding 'en munitie en steunt u krachtig bij den strijd. De centrale raad heeft in, geheel Rijnsch-Westfalen de verscherpte algemee ne staking geproclameerd. De strijd tegen het kapitaal en de re actie en de militaire heerschappij heeft het gezamenlijke proletariaat van het Roergebied op de been gebracht. Allen gevoelen de beslissende beteeke- nis van het oogenblik. Het woord „zijn of niet zijn" is geen holle fraze meer. Uw ge bleekte schedels zullen den grond bedek ken en door de stroomen van uw bloed zal de reactie waden, als gij den strijd verliest! Thans is het wachtwoord: Overwinnen of in ellende sterven! Maar gij wilt over winnen! Vooruit dan: Nu of nooit! Is het niet schrikkelijk? En dan te weten dat een regeering die tegen zulke beest-menschen krachtig wil optreden door een blad als Het Volk ten onzent, nog op alle mogelijke manie ren verdacht wordt gemaakt! Ontspanning in Denemarken. In Denemarken is eenige ontspanning merkbaar. Men is aan het onderhandelen en al is het niet veel er was toch over en weer al een weinig toegegeven. Liebe, de nieuwe staatsminister, had Donderdag den gewe'zen minister Stau- ning tot den ministerraad uitgenoodigd. Deze stelde zich op liet standpunt, dat hij als particulier persoon niet met het huidig kabinet kon onderhandelen, wel echter in zijn eigenschap als leidend lid van liet comité van actie, en hij maakte dan ook als zoodanig de onderhandelin gen mede. De vertegenwoordigers der arbeiders be gonnen natuurlijk* met het stellen van hun voorwaarden voor het afbreken der algemeene staking, n.l.: lo. Het onvoorwaardelijk aftreden van Liebe en diens ministerie. Deze eisch werd door Liebe afgewezen. 2o. De rijksdag moet tegen Zaterdag bijeengeroepen worden, om, zoo mogelijk, den politieken toestand tot klaarheid te brengen. Nadat Liebe met den Koning had ge confereerd, werd de eerste eisch onvoor waardelijk afgewezen.. De tweede eisch werd ingewilligd, maar met de toevoeging dat het Kabinet in geen geval zou aftreden. Over dit laatste punt wordt thans nog onderhandeld. Verwacht wordt cat de Koning ten slotte zal toegeven en dat een coalitie-kabinet zal worden gevormd. Het einde van de stakingen zou dan spoedig verwacht kunnen worden. Ds politiek van Wilson. Naar de „Daily Tel." uit New-York ver neemt, is men in goed-ingelichte kringen te Washington overtuigd, dat Wilson niet voornemens is zich voor de derde maal candidaat voor het presidentschap te stel len. Wel ecliter zal hij tot het bittere ein de de leider van zijn partij blijven. Verder is hij van plan zijn politiek van verdraagzaamheid tegenover Mexico voort te zetten en de wereldpolitiek, waaraan hij tijdens de vredesconferentie vasthield, te handhaven. Ook de voltooiing van den Volkenbond blijft een punt van zijn streven, want hij is er van overtuigd, dat de Vereenigde Sta ten ten slotte tot den Volkenbond zullen toetreden. Hij meent, dat de tijd zijn ge dragslijn te Parijs volkomen zal recht vaardigen; hij hoopt zelfs, dat de feiten, welke hem zijn overtuiging opgedrongen hebben, nog voor de aanstaande verkie zingen tot het bewustzijn van het volk zullen doordringen. Wilson is voorstander van een nauw keurige en billijke herziening van de vre desvoorwaarden voor Duitschland; vol gens zijn meening eischen de groote be langen der wereld dringend een herzie ning, waarvoor hij dan oolc met alle kracht zal opkomen, zoódra de oorlogs toestand tusschenAmerika en Duitsch land geëindigd is. Groote uitsluiting in Italië. Met ingang van Vrijdag zijn in Italië bijna honderdduizend personen, werk zaam in de industrieën, uitgesloten. Verscheidene dagen geleden zijn zij naar de werkplaatsen gegaan en hebben gedurende den tijd, dat zij daar vertoefden geen werk verricht. Toen zij Donderdag morgen weder in hun werkplaatsen ver schenen, vonden zij deze door soldaten bezet. De fabrieken zullen niet eerder worden heropend, dan na bereidverklaring der arbeiders om te werken. Een geheim verdrag? De „New York American" ontvangt uit Berlijn den tekst van een ontwerpvoor stel betreffende een geheime overeen komst tusschen Engeland en Turkije, ge- teekend in Constantinopel April 1919, zonder voorkennis van Frank- r ij k en Amerika. In deze overeenkomst \yerd bepaald, dat Constantinopel in handen der Turken zou blijven. In ruil hiervoor zouden de Tur ken den Engelsclien de controle waarbor gen over de Dardanellen en andere be langrijke concessies doen o. a. betreffende den Britschen invloed in Syrië en Meso potamia. Bulgarije. De uitslag der verkiezingeTi, die op 28 Maart in volmaakte orde plaats hadden, is als volgt: Agrariërs 112, communisten 44, democraten 24, nationalisten (partij Guesjef) 15, progressisten 8, socialisten 9, radicalen 6, liberaal bloc 3, Ghenadiefis- ten 3, totaal 229. De agrariërs winnen 27, zetels, de communisten 2, de socialisten vejliezen er 30. De bladen spreken van een aanstaande hervorming van het kabinet op den grondslag eener coalitie van agrariërs, na tionalisten en progressisten! De toestand In Ierland. Een extratrein, welke den betaalmees ter van den Great Southern and Western Railway in Ierland, die 2500 pond voor uitbetaling van loonen bij zich had, ver voerde, werd 5 mijlen vóór Limerik door vijftig gewapende mannen aangehouden, die het geld meenamen. KERK EN SCHOOL NED. HERV. KERK. Bedankt voor het beroep te Oudwou- de en Westergeest ds. A. K. Straatsma te Oosterzee. GEREF. KERKEN. Aangenomen: het beroep te Twij- sel de heer J. van Herksen, cand. te Zwolle. Bedankt: voor het beroep te Heeg ds. B. van Halsema te Hallum (Fr.). Land- en Tuinbouw Land bouwweek. Ter gelegenheid van haar 75-jarig be staan zal de Gelderscli-Overijselsche Maat schappij van Landbouw in samenwerking met het Nederlandsch Landhuishoudkun- dig Congres van 2329 Augustus 1920 te Arnhem aqn „Landbouwweek" organisee- ren. In deze week zullen eene keuring en eene tentoonstelling van paarden, van fokvee, van varkens van het Geld.-Över. Varkensstamboek en van zuivelproducten en eene tentoonstelling op economisch- wetenschappelijk gebied worden gehou den, .terwijl voorts demonstraties land bouwtrekkers' en van trek- cn politiehon den zullen plaats hebben. Verschillende voor den landbouw be langrijke vraagpunten zullen worden in geleid. Op de beide laatste dagen van deze Landbouwweek zal een goed verzorgd concours hippique worden gehouden. KATWIJK. Naar men ons mededeelt komt in de eerstvolgende raadsverga dering in behandeling eon voorstel van B. en W. om op Zaterdagmiddag, des Zondags en op de algemeen erkende Christelijke feestdagen het schenken van sterken drank te verbieden. Wij zullen ten zeerste toejuichen, wanneer de Raad dit voorstel aanneemt; vooral op den Zondag zal het zeker een groole stap in de goede richting zijn. —In den loop dier we&'k van 4 bot 10 April is geldig bori no. 26 en 27 der Rijkssibkerkiaart voor een naif pond suiker. De ï32e broodkaart heeft geldig heid tot, en met 12 April e. k- d: 133e vangt aan 13 April d. a. v- De paars ge kleurde broodkaart heeft geldigheid tot en met 12 April. Burgerlijke Stand. Geb'o ren: Jacoba, d- v. C. van Duijvenbode en J. Hoek Jacob, zvan J. Haasnoot en N. den Haas Maartje, d. v. W- Ouwe hand en M. van Duijn Leuntje, d. v- J. Blokker en P. Boesaard Johannes» z. v. J. Arnold'us en G. M. Maarlense Jacobus, zoon van J. Arnold'us en G- M. Maarlense HendTi'ka Lijsbeth, d. v. 'J. C. G. van der Laan en P. W. van der Zwan Johannes Cornells z. v. Th. M- van Sehie en D. Compeer Krijn, z- v- P. Vooijs en G. Schaap. Overleden. A. de Jong oud) 7 m. d1- v A- en van C. Schaap A. Tolsma oud 27 jaar echtgenoote van H. Belkmeer O. Harlevelt oud 36 jaar echtgenoote van D. Kuijt- KATWIJK AAN ZEE. De handel in haring ligt op dit oogenblik totaal stil. Er wordt geen ton verscheept. Ook de handel, in bokking is nauwelijks vermeltdens waard. Donderdagj. l.w er dereen vracht auto met werkwilligen van hier naar Amsterdam gebracht, met bestem ming om voorde buitenlandsche vaart te worden aangemonsterd'. Door de politie alhier is .Donderdag j-T. beslag gelegd op een vaartuig .geladen met steenkolen, niet gedekt door een vervoerbewijs. Het on derzoek toonde aan dat deze steenkolen ptyandesffen van Rotterdam naar hier waren vervoerd- De kleinere vaartuigen die anders, deelnemen aan de versche vischvangst op de kurk hebben diif. ver wisseld met. garnalen visschen. Hierme de wordt thans beter resultaat bereikt De prns is wel een'sarins terug geloo- pen doch niet bepaald noemenswaard f 4—f 5.— wordt nog voor een mand be taald'. Dc vangst is goed. Debesommin gen van de grootere vaartuigen die de versche vrsclrvangst bleven uitoefenen waren in do'orsnee bevredigend- Deze be sommingen bedroéren f 40f 50. Een enkel vaartuig hooger. Het ..Leger des Heil s" hoopt op 2den Paaschdae* een openbare bijeenkomst op het strand alhier te hou den. Do Noor clLZ u idhoI' 1 an d- sclïn Tramweg-Maatschappij heeft op 'ti traject Katwijk aan Zee—Leilden een coupé voor dames ingevoerd. E*e n niet allediaagsch'e gebeurtenis had er Donderdagnacht op de Voorstraat, ter zijde van een boom alhier plaats! Deze plaats was n-1. 'dioor een poes tot kraamkamer uitgekozen, tiiie daar vier jongen had; geworpen. De moeder en de jongen werden meegeno men cn een betere plaats gegeven. LISSE. Kerknieuws Ned. Herv- Kerk: 10 uur voorm. Ds- L. J. van Leeuwen. 2,30 uur nam. Ds. L. J. van Leeuwen, H- Doop. 2e Paaschdag 10 uur: Ds. Steenbeek, van Kagc. Geref. Gemeente (Kanaalstraat). 0,30 voorm. Ds. J- O verduin. 3 uur nam. Ds. J. O verduin, bevesti ging van lidmaten. 2o Paaschdag 9,30 uur: Ds. J. Overduin Gereformeerde Kerk (Heereweg). 9,30 uur voorm. Dr- 0. Jansen, van „De Bilt". 4 uur nam. Dr. J. Jansen. 2e Paaschdag 10 uur Dr. J. Jansen. Clir. Gereformeerde Kerk. 9,30 uur voorm. Ds. H. Hoogendoorn. 5 uur nam. Ds. H. Hoocendoorn. ,2e Paaschdag 10 uur Ds. H. Hoogen doorn. Burgerlijken Stand Gebo- ren. Annetta Maria, "d?. v C- J. Schenk en van M- C. Breed Jacoba Huberts. v. J. B- M Meskers en J. A- Zand bergen. Ondertrouwd. 3. v- cl'. Lelij en A. D. M. Mansveld P. J. van Dam en S. W. van der Zaal J. G. Opstal en D. J. de Zwart. Overleden: Hcrmina ReinderS wed- van J. B. Zwicrseii, ouel 83 jaar Leendert Broekhuizen, wedr. van Johanna de Vries oud.64 jaar Dirk Mesman, we duwnaar van E. hangel aan, oud 76 jaar Pelronella Zaal, weduwe van H- Raap horst, oud 83 jaar Geerfcruida Johan na Beclen, oud 3 jaar Anna de Groot weduwe, van M. Komijn, oud) 60 jaar Martha Maria v. Dijk, echtgenoote van K. F. Daudeij oud 34 jaar Corniera Joscphina Ree, echtgenoote van J. van |LuSten. oud 31 jaar. Deze week werd 'door de Prot. Coop. Broodbakkerij en Verbruiks- verecniging „Ons Belang-", afd. Bakke rij uitgekeerd 8 pGf. dividend aan d<? le den. en 4 pet. aan verbruikers. Dit zal zeker aanleiding geven om lid le wor den van deze Vereeniging daar vele menschen met f 25 en f 30 naar liuis keerden. Spoedig zal een afdeeling krui denierswaren worden ingesteld- Dc jongenheer G. Steen- wjlnkel is Woensdag j. 1. geslaagd voor die eerste klas van de Chr. Kweekschool te Leiden- De L i s s e s c he Chr. B e s t u* renbond is voornemens propaganda te maken voor de te houden Landdag in het Gooi. In het O verbosch van Bantam bij Hilversum zal D- V. 13 Mei (Hemel vaartsdag) een bidstond worden gehou den om in deze tijden van beroering ons in onzen God! te sterken- BOSKOOP. Aan de bloemenveiling al hier waren op 2 April aangevoerd: 2000 seringentakken, 600 azaliataklcen en 500 Rhododendrontakken. Seringen van 420 cent per tak. Azalia van 17,525 cent per tak. Rhododendron van 13 cent per tak. Azalia Indica in pot per stuk 50 cent. Rhododendron in bloei per stuk 40 cent. Klimrozen 15 cent per stuk. Groenten: Kropsla 2e soort 2 cent per krop, Rabai*ber 57 cent per bos, Sjalot ten 27 cent per Kg., Aardappelen (leg- poters) 37 cent per Kg. TER AAR. Bevallen: H. v. Vliet geb. de Graaf, z. C. A. Vermeulen geb. v. d. Hoorn, d. L. Boekesteijn geb. Verhagen, d. A. Brenkman geb. Heemskerk, z. A. H. Voordonw geb. Schellingerhout, z. C. M. v. d. Vlugt geb. Venne, d. Ondertrouwd: P. Roodenburg 22 j. en M. Snijders 22 j. P. H. v. d. Helm en J. M. v. Leeuwen. F. Vermeulen 26 j. en E. M. v. Smoorenburg 25 j. Overleden: M. C. v. Eijk 85 j. J. G. Vis 9 m. J. N. v. d. Pijl 2 j. N. J. Vuijk 1 j. Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk. le Paaschdag v.m. half 10 en nam. half 7 en 2e Paaschdag v.m. 10 uur Ds. Enkelaar. Geref. Kerk. le Paaschdag v.m. half 10 en nam. half 7 Ds. Kuipers. 2e Paaschdag v.m. 10 uur Ds. Übbink, van Zevenhoven. IIAZERSWOUDE. Op een gehouden vergade ring van de Anti-Rev. Kiesvereeniging „Nederland on Oranje" werd door den heer P. van Nes behandeld de voorstellen van Grondwetsherziening, die op de De- putatenvergadering van 13 April a.s. zul len worden besproken. Tot afgevaardig den naar de Deputatenvergadering wer den benoemd de heeren D. de Bruijn Hz. en Ds. P. Ch. van der Vliet; tot plaatsver vangers de heeren Jac. Bol en G. Sepers. Tot secretaris van de Kleine Hazerswoudsche Droogmakerij is benoemd de heer A. Heesterman alhier. De jaarvergadering van de vereeniging „Ziekenverpleging" werd ge houden in café A. van Wijk. Behalve liet bestuur waren 9 leden tegenwoordig. Na opening door den voorzitter, de heer T. Wezelenburg, en het lezen der notulen door den secretaris Ds. Karres, kwam aan de orde een ingekomen schrijven van B. en W. inzake het aan den Raad gezonden adres betreffende schoolartsen. B. en W. willen zich eerst op de hoogte stellen of de noodige medewerking bij de verschil lende schoolbesturen gevonden wordt. Be sloten werd aan den Raad de noodige be scheiden te zenden ter toelichting en il- lustreering éan het voorstel. De voorzitter bracht daarop jaarverslag uit, en de penningmeester, Pastoor P. M. de Vetten deed rekening en verantwoor ding van gehouden beheer. De commissie, benoemd tot nazien der boeken, rappor teerde alles accoord te hebben bevonden. Bij de gehouden bestuursverkiezing >verd tot voorzitter herkozen de heer T. Wezelenburg, herkozen tot leden van het' bestuur de heeren Pastoor P. M. de Vet-< ten cn Pastoor J. L. II. Verhoeven, geko- zen in de vacature Dr. Meijer en Ds. Wie, lenga, de heeren Ds. P. Ch. van der Vliet' en Dr. T. M. Doorenbos. In plaats van Ds. Karres, die binnenkort de gemeente gaat verlaten, werd secretaris Ds. P. Ch. van der Vliet. Tot lid der commissie tot nazien der rekening werd gekozen de heer D. Buitenhuis. Door dc vergadering werd het bestuur vrijheid gegeven te komen met een voorstel van statutenwijziging, om alzoo te komen tot betere bestrijding der tuberculose. De voorzitter sloot met een woord van dank de vétgadering. O p b ij n a 6 5-j a r i g e n 1 e e f t ij d is alliier overleden de lieer J. Dekker. De overledene was vele jaren secretaris van het college van kerkvoogden der Ned. Herv. Gemeente, secretaris van de Vereen. „Onderling Hulpbetoon" en penningmeea- ter van de Vereeniging tot Werkverschaf- fing. Vrijdagmiddag had de plechtige teraar debestelling plaats van het stoffelijk over schot. Een lange stoet van bloedverwan ten en vrienden volgde de lijkkoets naatj het graf. Een vertegenwoordiger van me vrouw de douaiere Visser van Hazers- woude, tot dat doel van Bloemendaal overgekomen, legde een krans van leven de bloemen op de kist.Afgevaardigden van verschillende corporation, waarvan de overledene bestuurslid was, woonden de plechtigheid bij. Kerkvoogden cn notabe len der Ned. Herv. Gemeente voegden zich in den lijkstoet. Aan de groeve werd het woord gevoerd door Ds. J. J. C. Karres en de heer A. Fortgcns. De heer L. Dek ker dankte als oudste zoon de heide spre kers en alle aanwezigen voor de eer hun onvergetelijken vader bewezen. Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk. le Paaschdag half tien (H. A.), half zeven (dankz.) Ds. Karres. 2e Paaschdag 10 uur Ds. Hofstede, van IToogmade. Geref. Kerk. le Paaschdag half 10 en half 7 Ds. v. d. Vliet. 2e Paaschdag 10 uur Ds. Pol, van Boskoop. WASSENAAR. Kerkelijke berichten. Herv. Kerk, Dorp: le Paaschdag v.m. 10 uur Ds. v. Noppen, van Scheveningen, Doopsbe- dienlng. 'sNam. geen dienst. School Zijdeweg: geen dienst. Geref. Kerk: v.m. 10 en nam. 5 uur Ds. v. d. Heijden. 2e Paaschdag: Herv. Kerk, Dorp: geen dienst. School Zijdeweg: v.m. 10 uur Ds. Mei- sink, emer. predikant van 's-Gravenhage. Geref. Kerk: voorm. 10 uur Ds. v. d. Heijden. VOORSCHOTEN. Woensdagavond had de ten toonstelling en openbare les plaats van de Ambachtsteekenschool in het gym nastieklokaal van de Openbare School. Over 't algemeen maken de tentoongestel de teekeningen, zoowel hand als rechtlij nig, een zeer goede indruk en geeft liet wel het bewijs dat er onder de goede lei ding van de heeren Scheer en Valk goed gewerkt is. Nadat de teelceningcn waren bezichtigd, werden door enkele jongelui aanschouwelijk eenige cirkelverdeelingcn op het bord gemaakt "alsook enkele meet kundige berekeningen. Hierna dankte de voorzitter de heer dr. J. H. Holwerda na mens bestuur en leerlingon de onderwij zers voor de goede leséen welke door hen waren gegeven in dezen winter en sprak den wensch uit dat nog vele jaren op den ingeslagen weg mocht voortgegaan wor den tot nut van de a.s. vaklieden. Den jongens werd hierna een glaasje li monade aangeboden, waarbij de voorzitter meedeelde dat bet bestuur besloten had af te wijken van de vroegere gewoonte orri prijzen te geven. Nu zal, wanneer drie cursussen getrouw zijn gevolgd, een diplo ma met getuigschrift gegeven worden, wat meer van beteekenis zal zijn dan een prijsje. Na deze mededeeling gaf de voorzitter, ons, met behulp van een tooverlanlaarn, iets te zien uit Pompeji om hiermede aan te toonen dat de Romeinen ongeveer 1800 jaar geleden ook wel wisten te houwen, ja zelfs zeer veel smaak bleken tc bezit ten. Jammer dat veel van dit schoons is verloren gegaan door de aschrcgen waar onder genoemde stad werd bedolven. De voorzitter wist op aangename en leerza me wijze oud en jong zoo eenigen tijd be zig te houden. Een volgend maal zal ons iets worden vertoond van de Grieksche tempelbouw. Hedenavond zijn de teekeningen nog te bezichtigen van 79 uur. Op hob Gisterenmorgen sloeg een" paard met een wagen achter zich op ho! nabij de woning van den Burgemees ter. Het dlier holde de Voorstraat m en' vloog die Achterstraat door. Toen hel bij den stal van het Hotel Deurloo kwam, waar het thuis behoort, vloog het beest de poort in en kwam voor de deuren van den stal, welke dicht waren en' waar het voor bleef staan. Onderweg liep het paard eenige fietsen staande bij een winkel omver. Wonder boven won der zijn er geen persoonlijke ongeluk ken gebeurd, ofschoon het paard in' de Voorstraat rakelings langs de huizen vloog. KATWIJK AAN DEN RIJN. Vroeg Voorjaar. ,t Is zeker wel iets buiten gewoons, dat waar andere jaren men pas de laatste helft van Maart vroege aardappelen gaat planten, die dan uit den grond komen half April, men nu al, in de laatste dagen van Maart zelfs, de eerst geplante al boven den grond ziet komen. Algemeen verlangt men hiernaar niet. De vrees voor nacht» vorsten is nog te groot. Wanneer ze z.g. afvriezen is men, inplaats van vooruit, achteruit. Ook in het bloemcnvak ziet men iets abnormaals. De tulpen uit de koude kassen zijn weg, voor de warme kassen zijn er nog veel voorradig, die in bakjes geplant zijn dus alleen in de warme kas kunnen behanr dekl worden, terwijl op het open veld al veel tul pen beginnen te bloeien. Ja zelfs op luwe plaatsen staan er al varictoiten als Vermilion Brillant, La Matalas, Wouwerman, in vollen bloei. Wat zou eis tegenwoordig niet abnormaal zijn. du

Nieuwe Leidsche Courant | 1920 | | pagina 2