NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. Me2e Courant verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen» ABONNEMENT: Prijs per Hummer 10 Cent. ADVERTENTIE N: Bureel: Scheepmakerssteeg 6. Zaterdag 14 Juni 1890. N°. 138. Uitgevers: Gebroeders Muré. Were Burgerschool voor Meisjes. !.i burgemeester en wethouders FEUILLETON. De Wilddief. Vooi Leiden, per maanden 1*25, !!1| Franco door het geheele rijk, per 3 maanden 1.60. Uk,, 3.44 3.3f 1.16 4.44 5.30 3.33 Van 16 regelsf 0.90. Elke regel meer0.15. Groote letters worden berekend naar plaatsruimte. Dienstaanbiedingen, A contant, zonder rabat, per regel 0.10. 204. Jaargang. k lu IIJ lil,! 'rijiliji Van de geabonneerden op de Han- ilingen en Ingekomen Stukken van Gemeenteraad zijn verzonden het ütingsverslag van Donderdag 29 Mei en de Ingekomen Stukken van 106-125. Stads-BericSs ten. !ii ui Leiden brengen ter kennis van belang- bbenden dat de gelegenheid tot inschrij- si jng van Leerlingen voor de Iloo- ire Burgerschool voor Meisjes wordt engesteld op Maandag 2, 9 en 16 llli a. s., des middag9 van 3 uren tot iir 5, in het Schoolgebouw aan de Ga smarkt. Burgemeester en Wethouders voornoemd de kanter, Burgemeester. e. KIST, Secretaris. Leiden, 30 Mei 1890. BtGEMEESTER en WETHOUDERS van WEN, gezien art. 6 der Verordening van den llen Itaember 1880 [Gemeenteblad No. 4 van 18S1). 8J Brengen ter algemeene kennis dal tot hel 45j toen inschrijven van nieuwe leer- 5.51 togen voor dc openbare scliolcn voor !.t oorbercidcnd en voor meer ultge- 9'H fcid lager onderwijs, gelegenheid zal «even worden: voor die voor voorbereidend meer uitgebreid H iger onderwijs voor jongens en meisjesin tl schoolgebouw aan de Oude Vest voor die voor meer uitgebreid lager on- irwijs: der le klasse, voor jongensin liet school- llmw aan de Aalmarkt; der le klasse, voor meisjes, in liet scliool- thotiw aan de Boommarkl der 2e klassevoor jongensin het school- aan de Pieterskerkslraal der 2e klasse, voor meisjes, in liet school- |éouw aan de lireestraal; en wel van den 2den lol en met den 14en hl e. k.dagelijks (den Zondag uilgezon- 8) van des voormiddags halfnegen tot negen urenen op Maandag, Dinsdag, Donderdag en Vrijdag bovendien van lialftwce tot twee uren des namiddags. En geschiedt hiervan openbare afkondiging door plaatsing in de Leidsche Courant. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE KANTER, Burgemeester. E. KIST, Secretaris. Leiden, 31 Mei 1890. LEIDEN, 13 Juni. Burg. en weth. geven den gemeente raad in overweging aan P. Toutenhoofd, op diens verzoek, vrijstelling of restitutie te verleenen van schoolgeld voor zijne dochter, leerlinge der hoogere burgerschool voor meisjes, over de laatste twee kwartalen van den cursus 1889/90. Naar aanleiding van art. 3 van het reglement van beheer hebben bestuurderen der stedelijke werkinrichting den gemeente raad de navolgende dubbeltallen voorge dragen voor de leden van dat bestuur buiten den gemeenteraad, die den lsten Juli a. s. moeten aftreden, zijnde de hoeren C. J. baron Leembruggen, dr. D. De Loos en dr. J. G, Van der Siuys, die weder opnieuw benoem baar zijn. lste de heeren C. J. baron Leembruggen, dr. D. E. Siegenbeek van (Heukelom. 2de dr. D. De Loos, W. F. Verhey van Wijk. 3de dr. J. G. Van der Sluvs, dr. A. W. Kroon. Onder overlegging van de desbetref fende stukken geven burg. en weth. den gemeenteraad in overweging aan P. J. Har- tevelt en G. D. Beulink vergunning te ver leenen tot het leggen van twee bruggen over de Zoeterwoudscbe singelsloot en van een zinker in die sloot ten dienste van de duinwaterleiding voor hunne aldaar ge bouwde buizen onder de door de commissie van fabricage voorgestelde voorwaarden. Burg. en weth. geven den gemeente raad, naar aanleiding van desbetreffende ver zoeken, in overweging. 1°. aan de Nederd. Hervormde Diaconie op te zeggen bet gebruik van een gedeelte groot 56 centiaren van den grond haar krachtens raadsbesluit van 31 October 1861 met het recht van opstal in gebruik gege ven, en de jaaxlijksche recognitie te vermin deren met f 1,96 en te bepalen op f55.65. 2". aan W. en G. Splinter in eigendom af to staan een gedeelte van het perceel kadastraal bekend Sectie C, n°. 1271, groot 56 centiaren, en hun te vergunnen het rooien van de boomen die op het te be bouwen terrein in den weg staan, alsmede het te maken riool te doen uitloozen in het stadsriool aldaar, een en ander onder de door de commissie van fabricage gestelde voorwaarden. Onder verwijzing naar de rapporten der commissie van fabricage geven burg. en weth. den gemeenteraad in overweging te besluiten 1°. dat de Binnenvestgracht van de Mare tot aan de Gasfabriek zal worden gedempt, en later zal worden beslist omtrent de be stemming te geven aan den daardoor ver kregen grond; 2°. dat mede zal worden gedempt het gedeelte gelegen tusscheu de Gasfabriek en de Tweelingstraat, mits de firma de Wed. H. A. Schmier zich verbindt om het over blijvende gedeelte langs hare fabriek voor hare rekening schoon te houden van lossen bagger en drijvend vuil. 3°. dat een riool zal worden gelegd in de Tweelingstraat en de sloot tusschen de be graafplaats en de fabriek der firma W. Bar neveld C°. zal worden verruimd of ver breed. 4". P. Kooreman te gelasten om binnen een door burg. en weth. te bepalen termijn de zonder vergunning verrichte aanplempiug van een gedeelte der Binnenvestgracht langs zijn daaraan gelegen perceelen voor zijne rekening op te ruimen, zoodanig dat de baggerschuiten aldaar den slappen bagger ongehinderd kunnen doorvaren. 5°. dat tot bestrijding vau de aan een en ander verbonden kosten een bedrag van f 11000 wordt beschikbaar gesteld te vinden uit de buitengewone ontvangsten, waaronder niet begrepen zijn de later eventueel ver- eischte uitgaven voor eene bestrating en eene behoorlijke afscheiding van de belen dende perceelen. 6°. tot vaststelling van den hierbij over gelegde» suppletoiren staat van begrooting, dienst 1890, strekkende tot verhooging dier begrooting met f 1 1000, iD ontvangst van volgn. 51. Art 3, geldleening ter voorzie ning in de kosten van buitengewone werken en in uitgaaf van volgn. 100, art. 13, dem pen van grachten. Ter vervulling van de betrekking van derden onderwijzer aan de school 3de klasse n°. 3 (vacature D. J. Dobbe) worden door burg. eu weth. aan den gemeenteraad voor gedragen 1°. S. Broekhuyzen, thans tijdelijk daar mede belast, 2°. F. A. Schilthuyzen en 3°. W. A. Kriest, beiden adspirant-onder- wijzer alhier. Voor de vervalling der vacature van derde onderwijzeres aan de meisjesschool 2de klasse worden voorgedragen 1». Mej. 8. H. E. Prins, onderwijzeres te Amersfoort, 2°. Mej. W. Van Romburgh, onderwijze res te Rotterdam, en 3°. Mej. G. M. J. Schretlen, onderwijze res te Leiderdorp. Ter vervulling van de vacature vau 2den onderwijzer of 2de onderwijzeres aan de Leerschool, verbonden aan de kweekschool voor onderwijzers eu onderwijzeressen, (va cature W. F. Oostveen), zijn voorgedragen: 1°. Mej. A. E. S. Michelsen, onderwijze res aan de school, 2". Mej. C. B. Renaud, en 3°. mej. J. B. Weijers, beiden werkzaam aan eene school. Na overlegging van desbetreffende stukken geven burg. en weth. den gemeen teraad in overweging aan A. en A. H. Romer vergunning te verleenen om twee bruggen te leggen over de sloot langs den Hoogen Rijndijk en een duinwaterbuis door den berm, onder de door de commissie van fabricage voorgestelde voorwaarden. Burg. eu weth. geven den gemeente raad in overweging aan Gebr. Van Wijk Co. vergunning te verleenen tot het ma ken vau eene loozing van bare fabriek aan de Uiterstegracht, onder de door de com missie van fabricage voorgestelde voor waarden. een verhaal Ü1T den tijd van graaf Jan II. 125.) .Volstrekt niet, al heeft hij ook reeds ir en dag om haar gevrijd. Het meisje tiet er waarachtig lief genoeg uit, maar !!gen den Gentenaar is zij erg bits en vin- ■ig, zoodat zij hem veeleer als haar pijniger to. - dan als haar bruidegom schijnt le beschou- 'I'. 'en. Omdat er hier maar weinig vrouwvolk et ik baar bedienen en u zal ik maar «.li fens zeggeD, dat mij de Gentenaar een flink jkichenk heeft beloofd, als ik de jonkvrouw 'nor mijn praten tot een huwelijk met hem hn bewegen." .Wat zult gij dau uw best doen!" .Natuurlijk! Reeds heb ik haar gezegd, tat rij met Adolf den Gentenaar, een dapper rechtschapen man, gelukkig zou kunnen 'otden. En raad nu eens, wat zij toen ant- ïi, 1 loorddep" n Ito Sprak zij misschien van bedenkelijk?" .Zij gaf geen antwoord; zij bleef zoo stom als een visch, manneke! Toen heb ik ge zegd: .Schort er dus wat anders aan, jonk vrouw? Den meisje9aard keu ik uitmuntend: Stellig hebt gij een anderen vrijer!" .En nam zij u dat ook kwalijk?" .Toch nietl Maar zij kreeg een klenr als bloed, wat mij natuurlijk alles verried." .Hel Wat kon u haar 'kleur verraden?" .0! Onnoozel bloedjeI Als een meisje bloost, wanneer men over een vrijer spreekt, heeft zij haar hart stellig reeds vergeven." .Zoo?... Doch laat aan de jonkvrouw, die stellig ook wel van opschik zal houden, mijn ruos maar eens zien." .Ten uwe pleiziere zal ik gaan, al baat het waarschijnlijk ook niet." Nu ging de marketentster met de roos. De marskramer bleef op het voorplein wachten. .Het grootste wonder der aarde, bet vrouwenhart schijnt ge waarachtig nog beter te kennen, dan ik bet doe", zei de marke tentster, toen zij terugkwam, met dreigend opgeheven viuger. .Wat vermag de op schik toch veel, koopman! Zoodra de jonk vrouw de roos zag, was al haar treurigheid vervlogen. Toen riep zij blijde: O! Gaarne zal ik met den koopman over de roos spreken." .Toonde zij dus nog al kooplust?" .Jawel, manneke!" .Dan zal ik ook weldra voordeelig ver- koopen", zei de Wilddief, terwijl hij met de marketentster naar binnen ging. .Omdat ik mijn vermoedelijke winst aan nw vrien delijkheid te danken zal hebben, moogt gij zelfs twéé mooie dingen uit mijne mars kiezen. Ze zijn n vau barte gegund." Dat gij een hupsche kerel zijt, had ik gauw genoeg gezien, hernain de marketeut- ster blijde. .Daarom breng ik u dan ook bij de jonkvrouw, ofschoon de Gentenaar het mij hoogst kwalijk zoude nemen, als hij het maar wist. Handel vlugjes; want ik weet niet, of de Gentenaar, die nu nog onder de veereu schuilt, vroeg opstaat. Dit is de kamer van de jonkvrouw", zei de marketentster, terwijl zij een deur open maakte. Ze zeide nog: .Hier zal ik een oog in het zeil blijven houden. Maak gij maar vlug voort." .Natuurlijk, vrouwtjelief!" terwijl hij ziiu muts afnam. .Doorsnuffel mijn koopwaar inmiddels maar eens goed en doe vooral een goede keuze. Dan kan u de tijd onmogelijk lang vallen." .Zoeken zal ik goed; klop gij maar, als ge klaar zijt, hernam de marketentster, ter wijl ze den gewaanden marskramer binnen stiet. Agnes vroeg onmiddellijk luid, zoodat de marketentster haar goed kou verstaan: Zijt gij de koopman, die mij de prachtige roos heeft doen aanbieden?" .Ja, jonkvrouw! Mocht zij u soms be hagen?" .Mijn Hemel 1 Zijt gij hier?" vroeg Agnes ontroerd. .01 Waarom stelt gij nw leven aanhoudend voor een steeds door het ongeluk vervolgde maagd in gevaar?" .Agnes!" riep de jonkman, die bij zijn binueukomst de zijn gelaat misvormende pleister bad afgerukt, met een doordringen den blik, .mij zou bet een hemelscbe zalig heid wezen, als ik voor u zou mogen ster ven. Gezworen beb ik, dat ik u aan de macht van nw vervolger zal ontrukkeu en mijn heiligen eed blijf ik levenslang gestand .Achl denk slechts aan uw eigen veilig heid. Onmogelijk kunt ge mij verlossen. Gij zit bier te midden van uw vijanden; u heeft den Gentenaar den dood toegezwoieu." Wordt vervolgd.)

Leydse Courant | 1890 | | pagina 1