BINNENLANDSCHE BERICHTEN. BUITENLANDSCHE BERICHTEN BH2 T DXITERIITEir. Heden werden bevorderd tot doctor in de rechtswetenschap, aan de rijksuniversi teit alhier, de heer C. IJssel de Schepper, geb. te Amsterdam, na verdediging van zijn academisch proefschrift, getiteld: „De successie- en registratiewetteu in verband met Art. 1129 B. W.", en de heer G. Jannink, geb. te Enschede, na verdedigiug van zijn academisch proefschrift, getiteld: „Eenige opmerkingen over de gevolgen van den termijn bij verbintenissen." Aan de rijks-universiteit alhier is het caudidaats examen in de geneeskunde afge legd door de heeren J. E. Muschart, K. De Lint, en het theoretisch geneeskundig examen door den heer D. Van der Horst. OFFIC1EELE BERICHTEN. Bij Z. M. besluit is aan Zr. Ms. adju dant in buitengewonen dienst, den gep. luit.-gen. der iuf. jhr. A. R. J. Klerck en aan al zijne wettige zoo mannelijke als vrouwelijke afstammelingen, de titel verleend van baron en van baroueB is H. L. Manders benoemd tot burge meester der gemeente Schijndel; tot burg. van Rukfen c. a., H. Antonis- sen; tot burg. vau Geleen J. M. H. Smeets eecr. dier gem.; tot burg. van Eersel, L. Schellens, tot burg. van Bolsward P. Peere boom; tot burg. van Zoutelaude W. H. De Bruyn van Melis- en Mariekerke, en tot burg. van Biggekerke L. Simonse; is, met ingang van 25 Mei, aan J. Van der Oord, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als burg. van Akersloot; is aan Martin Backhaus, geb. te Berlijn, en Moritz Silberstein, geb. te Upiue (Rus land), vergunning verleend de geneeskunst nit te oefenen op Nederlandsche zeeschepen, met uitzondering van oorlogsvaartuigen, onder voorwaarde dat zij de wettelijke bepalingen omtrent de uitoefening der geneeskunst iu Nederland, stiptelijk na komen; is aan den eervol ontslagen commissaris der loodsen te Hellevoetsluis, J. Van den Berg, met ingang van 1 Mei, uithoofde van meer dan 6öjarigen ouderdom, een pensioen ad f1334 toegekend; is aan H. Van Kessel, zich schrijvende H. Van Kessel Hz., eervol ontslagen ba- kenmeester in het 4de bakenkwartier van de Waal te Leeuwen, een pensioen ver leend teil bedrage van f322 's jaars; en aan M. Van Andel, eervol ontslagen bakenmees- ter in het 7de bakendistrict van de Waal te Zaltbommel, een pensioen ten bedrage van f352 's jaars. zijn, met ingang van 1 Juli 189), be noemd tot commies der posterijen van de 4de kl. K. A. Van Langeraad jr. en J. M. Lietz, thans surnumerairs der posterijen, en zijn bevorderd lot commies der posterijen van de 2de kl. W. P. Van Oldenborgh, thans commies der posterijen van de 3de kl.en tot commies der posterijen van de 3de kl. V. C. E. Dittlinger, thans com mies der posterijen van de 4de kl. De heer P. K. A. Meerkamp van Emden, bij koninkl. besluit van 30 Octo ber 1889 benoemd tot consul te Manila, is als zoodanig door de Spaansche regeering erkend. De beer J. E. Blandy, met mach tiging des kouings benoemd tot vice- consul te Funchal, is in die hoeda nigheid door de Portugeesche regeering erkend. Bij beschikking van den minister van waterstaat, handel en nijverheid zijn, met ingang van 1 Juli aanstaande, bevorderd tot opzichter van den rijkswaterstaat der 2de klasse H. Schreuder, thans opzichter der 3de klasse, en tot opzichter 3de klasse A. N. Wind, thans opzichter der 4de klasse. De burgemeester van Uithoorn, de heer E. B. Fremery Kalff, is aldaar na een langdurig lijden overleden. Zaterdag maakte H. M. de koningin met de prinses een uitgestrekte rijtoer in eeu panier en bezocht o. a. de buurt schap Tongeren, onder Epe. {O. D.) Een treffend ongeluk heeft dezer dagen den oudsten zoon van een geacht ingezeten te Scheveningen, student iu de rechtsweten schap te Leiden, getroffen. Met eenige s'udiemakkers een uitstapje makende, reed hij te paard het rijtuig voor, waarin de laatsten gezeten waren. Door een betreurenswaardige omstandig heid werd zijn paard schichtig en wierp den ruiter ter aarde, terwijl tot overmaat van ramp het rijtuig, dat achter hem aan reed, niet stopte maar over den student heenreed, waardoor deze zeer ernstige ver wondingen heeft bekomen aan borst, rug en beenen. De deelneming, die de familie ondervindt, welke schier terzelfder tijd een harer siera den door den dood verloor, is algemeen. [D. v Z.-R. en Gr.) Nog steeds beerscht te Zevenhuizen de influenza onder de paarden en wel in zoo hevige mate, dat er verscheidene aan sterven, terwijl die, welke genezen, nog langen tijd voor het landbouwwerk onbruik baar zijn. Op de honden-tentoonstelling te Ber lijn verwierf Diana, Duitsche dog van den heer F. A. Onderwater te Dordrecht, den le prijs. Ct De arrond. rechtbank te Arnhem heeft den winkelbediende B. E. te Nijmegen, aan geklaagd van overtreding der wet op de fabrieksmerken het vermelde geval, dat zeep onder den naam van die van Gebr. Dobbelmaun zou zijn verkocht ontslagen van rechtsvervolging. Gisterenmiddag is het detachement infanterie sterk 128 onder officieren, korpo raals en manschappen onder bevel van den lsten luitenant Van Harreveldt en den 2den luitenant De Jongh uit Enschede naar Arn hem teruggekeerd. Gisterochtend zou het sedert 1 Januari jl. te Leeuwarden gestationneerde detache ment huzaren naar Deventer terugkeeren. Met het oog op de mogelijke werkstaking onder de veldarbeiders in de noordelijke streken der provincie Friesland, is echter daags tc voren tegenbevel gekomen en zal het detachement voorloopig nog te Leeu warden blijven. Te Drachten woedde Maandagnamiddag, evenals Zondag, een hevig onweder. De 20- jarige jongeling J. Kroeze, van Oudega, aldaar den weg passeerende, werd door den bliksem getroffen, z66, dat hij terstond een lijk was. Een jongetje, dat hem vergezelde, viel wel ter aarde, doch bleef overigens on gedeerd. Gistermorgen circa 8J uur had te Vlissingen het volgende ongeval plaats aan boord van Zr. Ms. transportvaartuig Coertzeu, staande in het droogdok der Kon. Mij. De Schelde. Bij het aanbrengen van nieuw want op genoemd stoomschip was een tuiger in een bootsmansstoeltje aan den voormast gehe- schen, toen de mast eensklaps begon te wankelen en omver viel, doch gelukkig op den schoorsteen bleef hangen. Bij onderzoek bleek dat de mast bij het dek vervuurd en daardoor afgebroken was. De tuiger, zekere Visser, maakte gedurende den val eenige slingeringen en bekwam daardoor aan de beenen en andere plaatsen van het lichaam kneuzingen, die echter, naar men hoopt, geene ernstige gevolgen zullen hebben. Het bij den president van 't hof te 's Hertogenbosch vermiste zilveren voorwerp is later teruggevonden. De bezoeker een ontslagen gevaDgene was dus geen dief. is ten huize van J. Van Bladen, te Oud Heusden, de bliksem in den schoorsteen geslagen. Een stuk van den muur werd omvergeworpen, en in de kamer werden eenige meubels vernield of omvergeworpen, waarna de bliksem een uit weg naar de buitendeur genomen heeft. De bewoners, die juist zaten te eten, kwamen met den schrik vrij. Dezer dagen ontving iemand een bank biljet van f25 waarop twee naamstempels waren afgedrukt; onder één daarvan stond geschreven „failleert spoedig" en onder den anderen „is insolide". Misschien eene goede manier om dat ongepaste middel van reclame tegen te gaan BELGIE. De afdeeling der Brusselsche slavernij- conferentie in zake hoofdstak V dat betrek king heeft op de instelling van informatie kantoren te Zanzibar en te Brussel en van andere inrichtingen die ten doel hebben voor de uitvoering der algemeene akte te waken, heeft het uitvoerige verslag betreffende deze quaestie aangenomen, zoodat dit nog alleen door de volledige vergadering moet worden goedgekeurd. Gisteren kwam te Jolimout een inter nationaal congres van mijnwerkers bijeen. Vele buitenlaudsche gevolmachtigden waren aanwezig, onder welke drie leden van het Engelsche lagerhuis, de heeren Burt, Craw ford en Fennerwick. Een Belgisch gevol machtigde heette den leden welkom, waarop de afgevaardigden van Engeland en West- falen hun dank betuigden. Het congres ging vervolgens over tot de samenstelling van het bureau. EJidKELAN». In het Heerenhuis hield lord Wemyss een rede, tot bestrijding van het staats socialisme. Lord Salisbury betoogde, dat indien de socialistische plannen van lord Wemyss wer den verwezenlijkt, zich weldra een hevige reactie zou vertoonen. De voorstellen der socialisten wijzen op groote verkeerdheden, welke er bestaan. Wij zijn verplicht tegen deze te strijden, evenals keizer Wilhelm. De Liverpool Post meldt, dat Stanley het denkbeeld te berde heeft gebracht de negers uit de zuidelijke staten van Amerika naar Midden-Afrika terug te brengen, om het land aan den Boven Congo le ontgin nen. In een gezond klimaat en een vrucht baar land, dat in vele opzichten op Arkan sas, Mississippi en Louisiana gelijkt, zonder de moerassen, zoa elk hunner vk. Eng. mijl in eigendom kunnen krijgen, waarop zij suikerriet, katoen, citroen, tarwe en rijst zouden kunnen kweeken. Op het feestmaal, dat door de Tur- nersvereeniging te Londen, Stanley en 300 andere gasten werd aangeboden, verhaalde Stanley eenige lotgevallen zijner Afrikaan- sche expeditie. Indien hij alle moeielijk- heden had voorzien, zeide hij, zou hij den tocht niet met zulk een licht hart aanvaard hebben. Hij hing vervolgens een tafereel op van de kwellingen van den honger in het Donkere Werelddeel een verhaal dat bij deze gelegenheid natuurlijk zeer te pas kwam. De gezondheid werd gedronken van mej. Dorothy Tennant, die aan den maaltijd deelnam. Het voorgenomen huwelijk van Stanley schijnt sinds lang besloten te zijn geweest. Reeds vóér Stanley's jongste reis naar Afrika had hij zich met miss Dorothee Tennant verloofd; slechts een tiental vrienden waren hiermede bekend doch zwegen, daar tot ge heimhouding werd besloten. Gedurende Stanley's verblijf in Afrika waren de beide verloofden gedurig in briefwisseling. Elke post, die brieven aanbracht voor het Emiu- comité, bracht er ook voor miss Tennant. Tijdens de afwezigheid van den reiziger werden haar verscheidene schoone huwelijks voorstellen gedaan, doch zij sloeg alle af. Miss Tennant is eene kunstschilderes, wier werken in Engeland zeer hoog geschat wor den. Zij verbleef twee jaren te Parijs als leerlinge van Carolus Duran en Henner. 't Is eene schoone vrouw, groot van ge stalte, met een gelaat h la Rubens. Zij stamt in rechte lijn af van Olivier Crom well. Hare moeder was eene bekende schoonheid van Londen, en Mécimée beeft haar salon (in zijne brieven beschreven. Zij bezit belangrijke eigendommen in Wales. De stationsarbeiders te Dublin die onlangs meededen met de algemeene werk staking op den spoorweg tusschen Dublin en Cork hebben Zondag de in dien tijd aange nomen arbeiders, die voor het eerst hunne uuiformkleeding aan hadden, uit het station verdreven. Onder het geroep van blacklegs, het scheldwoord waarmede allen die arbeiden willen tijdens eene werkstaking worden aan geduid vormden zij een vierdubbelde rij die zich tegen de nieuwelingen opdrong. Verder werd een der nieuwe arbeiders de kleereu van het lijf gerukt en deze in flarden ge scheurd. Politie maakte een einde aan ver dere baldadigheid en de maatschappij heeft verklaard den nieuwen arbeiders de hand boven het hoofd te zullen houden. FAAWHKIJ K. De president der republiek zal, ver gezeld door den minister Constans, heden Parijs verlaten om te Montpeilier de feesten ter gelegenheid van het zeshonderdjarig be staan der hoogeschool bij te wonen, en ver der eenige steden in het zuiden des lands te bezoeken. Den 28sten zal hij te Parijs terug zijn. Weder heeft de Fransche krijgsmacht een zijner beste aanvoerders verloren. De generaal De Beaufort d'Hautpoul is op 85- jarigen ouderdom overleden. Opgeleid te Saint-Cyr, maakte d'Hautpoul de veldtoch ten van Morea en Algiers mede en werd in 1834 door minister Soult met zendingen naar Egypte en Syrië belast, waarna hij bij Soliman-Pacha als aide de-camp in dienst trad. Vooral onderscheidde de generaal zich als legeraanvoerder en te gelijk als handig diplomaat bij zijne expeditie naar Syrië in 1860, waarmede hij den vrede in het land wist te herstellen. Generaal De Beaufort d'Hautpoul was grootofficier van het Legioen van Eer. Generaal Boulanger heeft weer een brief geschreven, gericht aan zijn vriend Laisaut en handelende over de jongste ne derlaag van het Boulangisme. Hij verklaart dat hij op zijn goede zaak blijft vettro-, De generaal zal zich voorloopig blij(tl den aan het bestudeeren van beL quaesties, maar toch zegt hij blijf i(, de soldaat van Frankrijk en de demo. Indien het vaderland in gevaar ik ter beschikking." De Eépublique Frangaise vergelijkt, tend Boulangers optreden met dat vj bekenden generaal Bourn in de Luchl Qirolslein en komt dan tot de slotso er in dit geval tusschen de geschiedi de opera-bouffe groote overeenkomst t De rechtbank der Seine heeft eet tal personen wegens h"t beleedigen het verzet tegen politiedienaren bij nifcstatie op 1 Mei veroordeeld tot afwisselende van 25 tot 50 frs. Zekei tellier, een bekend oproermaker, is zwaardere vergrijpen bij verstek veroo tot eene gevangenisstraf van drie m De ex koningin Isabella is va naar Engeland vertrokken, om een te brengen aan koningin Victoria. De bemanning der Fransche stii die de kust van Dahomey blokkeert! hevig aan koorts. Meer dan 70 i® de 350 zijn ziek. Tijdelijk hebben it) schen hunne operaties geschorst. S PA Ai J E. bf be iti da dn fal 12 mij rijf zijl Spi teri Een dagblad van Madrid dat veertien handelshuizen dezer deze maand hun betalingen gestaakt „Als men'' schrijft La Lp „hierbij voegt de fabrieken, die in nie gesloten zijn, de schade, welke dustrie in Biscaye lijdt, den ge toestand, waarin de landbouw verkee armoede van de werkende klassen, zich een juist denkbeeld maken resultaten door de fusionistische verkregen. „Het uur schijnt nu toch gesli [n zijn" eindigt het blad „om n dere beginselen en andere middelen, het land voorspoed bezorgen, te g; geeren". ITALIË. De Italiaansche kroonprins zal reis door het oosten den 30 dezer tersburg aankomen. De prins zal dat j tien dagen blijven en te zijner eeiL0, groote feesten worden gegeven, nie/ door de Italianen, die daar wone» ook door den Czaar, die den Italiai prins met groote onderscheiding zal lal vangen. O. a. zal de prins het vat loopeu bijwonen van het nieuwe ke jacht De Poolster. De Russische n van marine heeft twee oorlogsschej Eriktik en de Terez ter beschikkii den prins gesteld voor zijn overtocht Zwarte Zee. haa uit; bed aar sch bei ds goi le bat var ('er dto d to iiee DUITIC HLl^O Op Hemelvaartsdag is te K bergen in Oost-Pruisen, tijdeus het van het keizerlijk echtpaar, een gods oefening voor de troepen in de open lui Ooi houden, waarbij zoowel de keizer i keizerin tegenwoordig wareu. Dien dag Hunne Majesteiten ook deel aan de tot viering van het 400 jarig besta universiteit, bij welke gelegenheid de Sr™ kroonprins op de lijst der Academie-In.; is ingeschreven. Itet Te Hamburg hebben 47 metaali^ den arbeid hervat. Ook de doka* li schijnen geneigd de werkstaking op til De metselaars hebben nog steeds bel gestaakt. De gezamenlijke bierbrouwerijen ti len en omstreken zijn weder in voll king. Alle werklieden die den arbei den gestaakt zijn ontslagen en door anderen van elders, terwijl wers zich onderling hebben verbonde nen den tijd van een jaar geen der genen weder in dienst te nemen. De werkstaking der gezamenlijke i (t< makersgezelleu te Munchen is geêi*;1- tengevolge eener schikking tusschen troons en werklieden. Het kasteel te Heidelberg, het (i. dom van graaf Oberndorff, zal geb Ob] restaureerd worden. Het werk zal «fObl dene jaren duren, en naar geschat omstreeks 300,000 gld. kosten. 00§TEHRIJK. Volgens den 2ïmf«-correspondefl Oi te Weenen eenig belang gehecht i voortdurend en sterk aandringen der sche regeering bij de Porte om betali de achterstallige oorlogsschatting, den correspondent zou Rusland wille[lls den grond te herwinnen, dien hetf 4, eeuigen tijd te Konstantinopel verlij uit de Turksche hoofdstad grooterea# 1 op de Balkanstaten te kunnen doen f Obl: d 0 d.to (to Ito ditc (tc ditc ditc (to lito (tc

Leydse Courant | 1890 | | pagina 2