ns scat «sr. JT'2 £t ,-*v Een tiental getuigen werden in deze zaak gehoord, waarbij ook de sjouwer die de be wuste stukken metaal stal van de bergplaats, behoorende tot de fabriek waar deze werk zaam was. Substituut-Officier van Justitie mr. Ort achtte de feiten, zooals ze ter terechtzitting waren behandeld, volledig bewezeu en vor derde voor beklaagde eene gevangenisstraf van 6 maanden. Ook in Den Haag is, in navolging van Utrecht, een bond opgericht, om niet meer te groeten door het afnemen van den hoed. Het denkbeeld is misschien zeer mooi maar bet is te verwachten, dat nog menige verkoudheid zal worden opgedaan dit toch is de oorzaak van den bond eer ouze dames er toe zullen overgaan om een heer die haar toeknikt terug te groeten, of velen het toewuiven met de hand van een winkel bediende of van hun oppasser zullen beant woorden. (Arn/t. Ct Naar wij vernemen, zegt de Maasb., zijn ten gevolge van bij de werkstaking aan den dag gekomen misbruiken negen bazen door hunne patroons ontslagen. Door bemiddeling van den heer De Fremery te 's Gravenzande is het archief der gemeente Naaldwijk verrijkt met een eigenaardig en belangrijk werk, nl. een oud keurboek van Naaldwijk, dat verscheidene bijzonderbeiden bevat omtrent de West- landsche heerlijkheden van het Huis van Oranje. Nadat de instructie in zake de huis zoeking bij A. J. K. te Haarlem, te ruim 9 uren was afgeloopen, zijn alle voorlooptg aangehoudenen weder op vrije voeten gesteld, behalve K. zelf, die tegen 10 uur naar het liuis van bewaring is overgebracht. Nog steeds heeft ieder den mond vol over deze zaak en hopen de omwonenden van deu gearresteerde, dat met hem tevens zijn berucht bierbuis zal verdwijnen. lil de instructie moet ook zijn gebleken, dat de koffiediefstal bij den heer Kremer in het beruchte huis is behandeld. (IV. R. Ct.) Door de vaste commissiën ter beoor deeling van nieuwe of schoon gekweekte planten, ingesteld door de Nederlandscbe Maatschappij voor tuinbouw en plantkunde, werden gisteren te Amsterdam bekroond de 4 volgende, zeer fraaie anthuriums: anthurium, H. Witte met certificaat le kl.; anthurium, J. H. Kottman, met eert. le kl.; anthurium, jhr. L J. Quarles van Ulford, uiet certificaat 2e kl.en anthurium, J. H. Krelsge, met certificaat 2e kl. Zij werden gewonnen uit de Anthuriums Terrierense Dehcardii, door den bekwamen kweeker J. H. Kottman, horlulanus bij het Koninklijk Zoölogisch Botanisch Genootschap te 's Gravenhage. Te Amsterdam heeft zich een com missie gevormd onder voorzitterschap van mr. G. Van Tienhoven, om den zeventig- sten verjaardag van den dichter J. J. L. Ten Kate niet onopgemerkt te laten voor bijgaan. Gisteren hebben de studeuteu in de theologie te Amsterdam hunnen leermeester, prof. J. 11. Gunning, die weldra naar Lei den zal vertrekken, als aandenken een kost baar boekwerk aangeboden. Namens ben sprak de heer Hooseboom den hoogleeraar hartelijk toe, waarop de heer Gunning met een kort woord dank zegde voor dit blijk van hulde. Het getal der nieuwe, voor het eerst ingeschreven studenten aan de universiteit te Amsterdam bedraagt thans 147. Aan de Utrechtsehe universiteit zijn in het geheel 127 nieuwe studenten aan gekomen. Men verzoekt aan de N. R. Cl. in verband met vorige berichten betreffende het overlijden van den heer D. in leven hoofd commies der posterijen, te Amsterdam, nog mede te deeleu, dat de heer D. reeds sedert eenigeu tijd aan zwaarmoedigheid leed, ver oorzaakt door zijn gestel. De portier van de loods der studenten roeivereeniging Nereus te Amsterdam staat zoo deelt het Vliegend Blad mede zeer in de gunst van de jougelui. Toen dezer dagen zijne vrouw hem verblijd had met een nieuwen wereldburger, zag den voi- gendeu dag tot zijn verwondering een fraai rijtuig voor zijn woning, waarin twee be stuursleden der roeivereeniging, die den ge De jongelui verrasten bovendien het echt paar met een geschenk van ruim 40 gld. voor den spaarpot van den zeer welvareuden Nereus." Dit is nog eens een jongen, die een kapitaaltje mee ter wereld brengt. Dinsdagavond i3 een bewoner der Spaarndamnierstraat, te Amsterdam, toen hij eenige kennissen aan boord bracht van de Zwolsche stoomboot De IJsel aan do De Ruyterkade, te water geiaakt en verdronken. Hoewel terstond pogingen in het werk wer den gesteld om den drenkeling te redden, verdween deze in de dieple. Zijn lijk is opgehaald. Voor de betrekking van eersten twee den en derden brugwachter op de brug over de Zaan te \Vcrmerve*i, waaraan verbonden is een weekloon van f 10 en f 9 hebben zich 680 sollicitanten aangemeld. Eergisteren kwam te Zevenaar eene karavaan van ruim 150 personen op reis naar Amerika. De troep was samengesteld uil Italiinen, Oostenrijkers en Zwitsers. Gisterochtend ongeveer half vijf uur brak er brand uit in de ververij der fabriek van de firma S. J. Spanjaard, te Borne. De brandweer was spoedig ter plaatse en met behulp van de spuit der fabriek was men de vlammen vrij spoedig meester. Alleen het bovenste gedeelte der ververij en een ge deelte der oude branderij is uitgebrand. De overige gebouwen der fabriek hebben ge lukkig geen schade geleden. De fabriek is tegen brandschade verzekerd. Z. M. de koning heeft aan het hoofd bestuur der Maatschappij van Landbouw in Limburg, evenals ten vorigen jare, eenige runderen tot veredeling van het veeras in die provincie ten geschenke aangeboden. De prijs der Duitsche steenkolen is wederom aanmerkelijk gestegen; hij is thans ongeveer 50 pCt. hooger dan in October van het vorig jaar. Men noteert thans voor Westfaalsche gaskolen f 14.vlamkolen f 13.50, machine ruhrkolen f 12.en kachelkolen f 12.per kar, of 17L 0 kilo, vrij scheep Iiuhrort of Duisburg. Aangez en de productie zeer ten achter blyft bij de vraag om kolen, zullen de prijzen vooreerst nog wel stijgende blijven. Nog steeds worden Engelsche kolen naar Duitschland verzonden, wijl men in dit land niet genoeg kolen kan krijgen. Dat de vraag in de laatste dagen niet gering is, blijkt hieruit, dat op Zaterdag 19 dezer door de verschillende mijnen in Duitschland niet minder dan 11,500 kolenwagens, elk van 10,000 kilogram inhoud, aan ver schillende spoorwegbesturen waren aange vraagd; op 21 dezer was dit aantal 10,800 wagens. SCt.) SCHOOL- ES ÜEÜMIËUWS. Aangenomen het beroep naar de vrije Geref. gemeente te Amersfoort door den heer J. J. Galjaart alhier. was het binnen weinig tijds geheel uitgebrand, terwijl de brandweer veel moeite ha 1 de be lendende perceelen tegen het vuur te be schermen. Onder de gemeente Empel is gisteren in ile Dieze drijvende gevonden het lijk van de wed. H. uit Engelen. Zij had 's avonds voor eene andere vrouw een bood schap gedaan en is toen door do duisternis misleid te water geraakt. GE VI ENG I) E 13 ER1C M TEN Koningin Victoria en prinses Louise van Engeland spelen beiden piano en orgel. De prins van Wales bespeeld de banjo, en de prinses is een zeer goed pianiste. De iiertog van Connaught bespeelt de fluit en de hertog van Edinburgh is een onvermoei baar violist. De czaar van Rusland blaast de cornet. De koningin van Italië bespeelt de piano Prins Hendrik van Pruisen is een componist en pianist zoowel als violist. De schoone keizerin van Oostenrijk speelt prachtig op de zither. De keizerin van Japan is zeer knap op de vkoto" een natio naal instrument, dat veel van een groote zither heeft. Koningin Elizabeth van Ru- menie speelt zoowel met vaardigheid op de harp als op de piano, terwijl de koning van Griekenland niet alleen een virtuoos op glazen en handbellen is, doch ook de fCymballum", het instrument der Tzegans van Hongarije, bespeelt. Ondanks de waarschuwing van niet uit te stappen vóór de trein stilstaat, welke waarschuwing in overvloed aangeplakt is door^de administratie der Decauviile-spoor- wegen op het tentoonstellingsterrein, heelt Dinsdag een vreesdijk ongeluk plaats gehad aan het station van den Eiffelioren. Eene dame is, ondanks het geschreeuw der be ambten, uit den trein gesprongen en onder de wielen van het rijtuig gevallen. Ofschoon de machinist onmiddellijk stopte was de dame een lijk. Eenige oogenbhkken te voren had de ongelukkige aan eeu medereiziger verteld dat haar man haar op den pont d'léna wachtte cu zij vreesde te laat te komen. Van daar de noodlottige sprong. Te Wesel ontstond dezer dagen ge durende den nacht brand bij deu mauufacturier Plaat, gehuwd en vader van 9 kinderen. De brand greep snel om zich, zoodat 5 kinderen ,en het dienstmeisje weldra in gevaar ver keerden. De heer Plaat begaf zich te midden der vlammeu, om de achtergeblevenen te redden. Bij 4 kinderen en het dienstmeisje ge lukte dit; in zijue pogingen, om ook het laatste kind aan de woede der vlammen te onttrekken, slaagde hij niet hij werd het offer van zijn vaderliefde en stierf met zijn kind in de vlammen, De stad Napels wordt opnieuw door eene overstrooming geteisterd; zij ligt meer dan half onder, en na hevige regens zal het- zellde geval zich gedurig en steeds in erger mate voordoen, indien het gemeentebestuur geene afdoende maatregelen neemt voor den afloop vau het water. In den Corso Victorio Emauuele heeft zich een afgrond geopeud. door de ~Rijnïand»cltf~ttootnïrarnü)eg ver v oeïd Verscheidene huizen stortten in of werden 29016 reizigers. De opbrengst was: reizi- j zwaar beschadigd. Posilipo heeft groote schade gersvervoer f 4688.546, goederen en diversen 1 f 504.526, totaal f 5193.07. Van af 1 l.KiUi:-« 35 October, Gedurende de maand September werden Januari tot alt. September werden verroerd i 246674 reizigers. De opbrengst was: rei- zigersvervoer f 39338.30, goederen en diver sen f3746.63, totaal f43084.93. Per dag kilometer f 17.53s. Op Curafao laat, luideus een particulier schrijven, dd. 18 Sept., van daar, de toe stand nog veel te weiischen over. Na den regen was er weer een aanhoudende droogte ingetreden, gepaard met eeu brandende hitte, die den thermometer niet zelden deed rijzen tot 120 graden Fahrenheit. llet in Juli out- gelsden eu de Via Tasso is vernield, Een vreeselijk ongeluk gebeurde dezer dagen te Völkershausen, in Duitschland. Zeven knapen speelden in een schuur en rookten o. waardoor iu de schuur brand ontstond. In hun schrik eu uit vrees oui- dekt te zullen worden vluchtten zij Daar den zolder, ten gevolge waarvan 5 hunner, 7 tot 10 jaren oud, den dood vonden en de beidt: anderen zware brandwonden be kwamen. De Bchuur en twee slalgebouwen brandden af. Te Hamburg is nu ook weer een moord gepleegd volkomen gelijk aan die te White- chapel. Een meisje van 11 jaar werd op loken groen was, evenals de toen uitgezaaide - ij,.- dezellde wijze vermoord eu verminkt gevonden mats, weer geheel verdord. Men nad echter „j_,.t_„i. nog hoop op den regentijd, die gewoonlijk in October invalt, zoodat het uitzicht op een eventueelen oogst in Maart of April nog !j mogelijkheid mijnarbeiders eu iu liet schijnen de niet gehe: 1 vervlogen was. (Tijd.) Hedenmorgen om acht uur is de bekende Verwaaijen uit het buis van be waring te riaarh-m in een gevangenwagen naar den Hout overgebracht, waarheen zicil ouk begeven hadden de rechter-commissaris, de officier van justitie, vergezeld van een inspecteur van politie en eenige agenten. Verscheidene opgravingen werden gedaan in verband met door V. gepleegde diefstallen, doch tot nog toe vruchteloos. Te Rotterdam brak hedenmorgen om 9treeks 9 uur een hevige brand uit in de branderij van C. L. aan de Binnenrotte al- als de ongelukkige slachtoffers van Jack the Kipper. Keeds eenige dagen te voren was eeu der- li gelijke misdaad te Hamburg gebeurd. Beide misdaden hebben groote ontsteltenis gewekt. Dinsdagavond heeft men ill YVhite- 5 Cbapel iu een donkeren boek van Duncan- I slreet eene vrouw gevoudeu met messteken 1 in bet geiaat. Zij verklaarde dat Jack the 5 Kipper haar itad aangevallen en verwond. 1 Natuurlijk bad uil groote beweging en out- roeriug ten gevolge. De vrouw is naar bet hospitaal vervoerd. LIL IïEjaLAN DSCJÜü iJEtüüiiïEiü lukkigen vader verzochten in te stappen en -- --- n B ij u r- mede te rijden naar het stadhuis, waar zijn l streeks 9 uur een hevige brand uit in de t spruit werd ingeschreven met de namen branderij van C. L, aan de Binnenrotte ai- j; -— De Luxemburger Zeitung acht lie „Nereus, Gerrit, Hendrik." Dit is zeker de daar. Ontstaan doordat de helm van den ji niet al te gewaagd te onderstellen, dat de eerste maal dat de eerste naam, in de regis i ketel gesprongen was, stond het geheele reis van den minister Eyschen naar Deu ters van onzen burgerlijken stand prijkt. j gebouw in eeu oogwenk in lichtelaaie en Haag iu verband staat met de opening de kamer op 5 Nov. en eene eventueele koninklijke bood-enap. k v i ie. In de verschillende nijverheidsdistricten vau Henegouwen worden ijverige pogingen aangewend om eene werkstaking te doen ontstaan; zoowel le Peuple als bet Gentsclie socialistische blad Vooruit spieken van de eener werkstaking van alle in het bekken van Charleroi Centrum, maar lot dus ver pogingen vrij wel schipbreuk te lijden; te Soignies, gelijk trouwens op ineer plaatsen, zijn de loonen reeds uit eigen beweging met 10 pCt. verhoogd. Alleeii in de omstreken van Charleroi heeft de beweging eenigen omvang verkregen; daar telde men eergisteren ongeveer 1500 werkstakers, verdeeld over Charleroi, Lode- linsart en Marcinelle. De gendarmerie patrouilleert onafgebroken, doelt ongeregeld heden zijn er niet voorgekomen. E N L, A X SS De bekende radicale Engelsche afge vaardigde Charles Bradlaugh is gevaarlijk ziek. Zijn toestand wekt groote be zorgdheid. De Ironmanger, een dagblad, is bevreesd dat er een ijzertiood zal ontstaan in Engeland, waar de voorraad ruw ijzer niet zeer groot is. Volgens bericht uit Killarmey, in Ierland, zijn Dinsdag zes vermomde en ge wapende mannen de school te Rathmore binnengedrongen, hebben daar de kinderen, ten getale van 70, weggejaagd, de ruiten stukgeschoten en de onderwijzeres gedwon gen tc beloven dat zij geen onderwijs meer zal geven eu hare betrekking zal verlaten. E a A S éi li U H. De kamer van afgevaardigden en de senaat zijn tegen 12 November a. s. bijeen geroepen. Reeds meer dan 24,000 frs. zijn te Rijsel ontvangen voor de oprichting van een gedenkteeken voor generaal Faidherbe, groot kanselier van het Legioen van Eer, die onlangs overleed. In Parijs vle t men zich nog steeda met een bezoek van deu Czarewitcli. Nu weder meldt men zijn komst tegen de vol gende week. Waarschijnlijk echter is de prins dan nog te Athene. De 54 Javaantjes, die op Se Parijsche tentoonstelling beel de beschaafde wereld tot zich gelrokken hebben zijn Dinsdag vertrok ken met den sneltrein over Dyon, Modane, Turijn, Genua, alwaar zij beden met de „Prinses Amalia," van de maatschappij Ne derland, de reis naar Indië vervolgen. De Javanen waren zeer dankbaar en niet ten onrechte, want zij hebben hun inboedel voor de zeereis verzekerd voor 25000 fr., zoodat men zou mogen aannemen, dat zij meer dan de dubbele waarde bij zich hebben. Ieder der 54 Javanen heeft een vergulde medaille gekregen van den Eifieltoren, waarin de twee woorden „Uitvoerend comité" zijn gegraveerd, en voorts een gouden 20frankstuk. Tegen het tarief der 3e klasse reisden zi: tot Genua iu de 2e klasse. De Nederlandscbe consul-generaal had de Javanen aanbevolen aan de barmhartigheid der Italiaanscbe tul beambten, die, zoo men hoopt, al hunne gekochte snuisterijen en meubelen, naaima chines, pendules, parapluies en duffelscbe jassen vrijelijk zal doorlaten. Te Neuilly is een internationalen wed strijd geopend tusschen schoone vrouwen, Eeu vijf en twintigtal schoonen uit ver schillende landen zijn bijeengekomen om tt dingen naar de uitgeloofde prijzen. Elke vrouw is verschenen in hare nationale kleederdracht. Van Rijsel wordt van 22 October geschreven De w erkstakers van Dorignies hebben zich van Vaziers naar Fin le Noble'begeven, om den arbeid iu de mijnen aldaar te doen staken. Te Aniche gelukte hun dit gedeeltelijk, want in de mijn Gayant heeft een honderd tal mijnwerkers van de 500 het werk niet hervat en in den put Binicourt zijn een zeker aantal mijnwerkers niet afgedaald, tn de putten van het bassin van l'Escarpelle is het aantal werklieden, die aan het werk gebleven zijn, niet groot. Patrouilles gendarmerie en artillerie trek ken van de eene mijn naar de andere mij» om de orde te handhaven. Van den 23n wordt gemeld dat de werk staking zich uitbreidt in het bassin val Aniche; een escadron ca»alerie is daarbee» Eeu 50-tal werkstakers, die zich naar M| bureel der Compagnie d'Anziu begaven, t door de gendarmerie uiteengedreven.

Leydse Courant | 1889 | | pagina 2