Hotel „Le Soleil d'Or", Voor Provisie. ff. F. REKET. Firma M. H. FONTEIN ZONEN. ot, Jacobs Maagflroiels, Ku sua &Si WO*. 2»_. i^SK "3S.-» Mausoleum en zal daarheen een lauwerkrans met witte rozen medenemen. Aan het dejeuner, hetwelk de Russi sche gezant ter eere van den czaar gaf, namen ook keizer Wilhelm, en de prinsen deel. De gezant, graaf Schuwaloff heette den czaar welkom, waarna de muziek het Russische volkslied speelde. Czaar Alexander stelde toen een dronk iD op keizer Wilhelm waarin hij zijn ingenomenheid betuigde over de ontvangst. Na het dejeuner bezocht de czaar met grootvorst George de keizerinnen Augusta, Victoria en Frederik. Na het afleggen van een bezoek bij de leden van het koninklijk huis, begaf keizer Alexander zich voor een poos naar zijne vertrekken. Tegen 4J uur ontving hij den rijkskanselier, die bijna anderhalf uur bij hem bleef. Bij het vertrek van prins Von Bismarck deed de Russische gezant hem uitgeleide tot aan het rijtuig. Bij het gisteren ter eere van den czaar gehouden feestmaal, zeide keizer Wil helm „Ik drink op het welzijn van mijn geerden vriend en gast, den keizer aller Russen, en op den voortduur der vriend schap, welke sedert langer dan eene eeuw tusschen onze huizen bestaat; eene vriend schap, welke ik als een erfdeel beschouw, mij door mijne vaderen nagelaten en die ik steeds za! onderhouden". Keizer Alexander antwoordde in de Fran- sche taal. Hij betuigde zijn dank voor de vriendschappelijke gevoelens door keizer Wilhelm geuit en dronk op het welzijn vau zijn gastheer. Vervolgens dronk de czaar de gezondheid vau den rijkskanselier, die van zijn zetel opstond, staande zijn glas ledigde en eene diepte buiging maakte, waarna keizer Wil helm den gezant Schuwaloff toedronk, die eveneens zich van zijn zetel verhief en ua staande zijn glas geledigd te hebben, diep boog. De Berlijnsche correspondent der N. R. Cl. meldt dd. 11 dezer. Nog nooit, geloof ik, is een op officieel bezoek hier gekomen buitenlandsch vorst door de Berlijnsche bevolking koeiet ont vangen dan heden de czaar. Nadat op bet afgesloten station de cere- monieele begrooting van den czaar door den keizer en zijnen hofstaat spoedig was afge- loopeu, reed het rijtuig, waarin de hooge gast naast den keizer gezeten was, snel naar de Russische ambassade. De meeste straten waren half ledig. Waar bij het bezoek van koning Umberto en van keizer Franz Josef honderdduizenden zich verdrongen, stonden thans hier en daar slechts eenige honder den menscheu, en dikwijls meer politie dan toeschouwers. In overeenstemming hiermede klonk er ook slechts zelden een schuchter „boch I" en dit gold natuurlijk niet den gaA, maar den Duitschen keizer. Men groette hoflijk, maar zwijgend. Over het geheel werd aan de h.fiijkheid geen oogen- blik door het publiek tekortgedaan. Alles ging in volmaakte orde toe, doch onder eene drukkende stilte. Eerst dicht bij de Russische ambassade, die aan de Lindeu gelegen is, stonden wat meer menscheo bijeen hoogstens echter, naar ik schat, een drieduizenden dit niettegenstaande er vlak voor het gezantschapsgebouw eene schitterende parade van al de Berlijnsche gardetroepen onder begunstiging van het prachtigste herfstweder gehouden werd: een schouwspel, dat anders op gewone dagen reeda duizenden kijkers lokt. Toen het rijtuig met de beide keizers voor het portaal der Russische ambassade stilhield, klonk er uit de menigte een zwak geroep van „hoeh 1" dat echter terstond door een demonstratief luid „Hoeh Kaiser Wilhelm I" overschreeuwd werd. Daarop vervulde de schetterende militaire muziek en het nu en dan zich herhalende hoera roepen der troepen de ijzige stilzwijgendheid van de eigenlijke bevolking, In de straten, door welke de czaar heen reed, was nauwelijks eene vlag te zien, zelfs iu de allernaaste omgeving van de Russische ambassade. Met uitzondering van de ko ninklijke gebouwen, de ministeriëu, eenige hofleveranciers en enkele hotels, die ten ge lieve hunner Russiche gasten een paar vlag gen hadden uitgestokken, waren de huizen rijen volslagen kaal. Berlijn droeg zoo beslist mogelijk zijne gewone, allerdaagsche pkyaionoaiie. Inmiddels haddeu de beide keizers hel rijtuig verlaten en vóór het geopende portaal 'an het gebouw der ambassade post gerat, hechts en links van hen groepeerden zich uu hun slechts uit hooftl-officieren bestaande gevolg, en terstond daarop begon de groote parademarsch van al de Berlijnsche garde- regiuienten, welke de beide monarcheD, een uur laug, slaande op het trottoir, bijwoonden, hij het verschijnen van den czaar was het Russische volkslied gespeeld geworden; ook gaven eenige regimenten nog Russische lie deren ten beste. Toen echter klonken de oude Pruisische marschen, waarbij de voorbij- marscli der regimenten plaats had met eene stiptheid en flinkheid, die zelfs voor Prui sische oogen „fabelachtig" waren. Onze keizer, die Russische uniform droeg, volgde met zichtbaar welbehagen en vaak levendig glimlachend en zich bewegend dit militaire schouwspel. Daarentegeu bewaarde de czaar voortdurend zijn ernstig gezicht en zijne stijve houding, terwijl hij wel elk voorbijge- dragen vaandel hoffelijk groette, maar zeer weinig met zijne omgeving sprak en slechts af en toe eenige korte woorden oiet keizer Wilhelm wisselde. Ten slotte schudden de beide vorsten elkander eenige malen beleef delijk de hand, traden toen samen in het ge antschapsgebouw en trokken zicli in de gala-vertekken op de eerste verdieping terug. Hier bleef de keizer met den czaar lang durig in gesprek. Nog eenmaal vertoonden zich de beide vorsten even aan het venster; doch de me nigte bleef stom, cn slechts de trommen roffelden. Toen echter de jonge Bismarck het gebouw der ambassade verliet, klonk er plotseling een luid hoerageroep. De rijkskanselier had den czaar niet naar de ambassade vergezeld. De groep der beide kamers voor het ge zantschapsgebouw is opgenomen geworden door eenen photograaf, die bij het richten van zijnen toestel door de oogenblikktiijk toegesprongen politie voor geheel iets an ders gehouden werd, doch, naar het bleek, tot zijne operatie hoog verlof had. Met uitzondering van twee louter plaat selijke couranten, spreken de heden ver schenen ochtendbladen in hunne hoofdarti kelen geen woord over het bezoek van den czaar. OU8TGKB1JK. Het Fremdenblatl zegt: Het bezoek van den czaar te Berlijn bewijst, dat er geen reden bestaat om (e vreezen voor een ver storing der tegenwoordige orde van zaken door een gewelddadigen aanval. De Russi sche pers verkeert in eene dwaling door aan te nemen, dat het verbond tusschen Duitsch- land en Oostenrijk zou kunnen geschokt worden ton gevolge van het bezoek van den czaar. De Preste zegt, dat de handhaving van den vrede afhangt van den czaar, en deze verstandig zal handelen wanneer hij in goede verhouding tot het drievoudig verbond blijft. De Neue freie Preste laat zich in hoofd zaak aldus uitMochten de betrekkingen tusschen Rusland en Dnitschlaud verbeteren, des te beter. Doch is dit niet het geval, dan is het drievoudig verbond een waarborg tegen elke gebeurlijkheid. &CHUOL- ES KKKKNIIKVW8. Bedankt voor het beroep naar de Ned. Herv. gem. te Leiderdorp door ds. P. S. Meerburg te Kethel. U E CL1 ,H E We maken onzen lezers opmerkzaam, dat de Leidsche Courant ter lezing ligt in de leeszaal van de Groote Modemagazijnen „du Printcmps" te Parijs. TER MARKT TE LEIDEN AANGEVOERD. 32 October. Verkochte hoeveelheid. Oude Tarwe Nieuwe Tarwe Oude Rogge Nieuwe RoggeI" Gerst (zomer)1 Chevalier-Gerst Zware Ilaver - Lichte J Maïs Paardenboonen Boter 'equal. -J vat), i (2e i J - o - per kil.) (2e - Turf htutrtlhr. Ie soort h. l. - (grauwe) Lungo zwarte 690 kilog. dubb.hectol. i.so 1.60 4.75 6.— >70. .62.— 1.75 1.55 XSSsSe Staatsloterij. Vijfde Klasse. Trekking van 12 October. s'rcj; iatt i óOOuüN°. 1)770 cn premie f 30000. n 3000: 1233 7382. 200: 5948 11351. 300: 2133 12600. N". 17073 niet. Premie 3000 Prijzen van 70. 1046 3756 5481 10687 11473 13183 17745 19z2 4568 9830 11164 12099 15464 18211 2219 4911 10436 11438 12629 15537 20407 PER TELEGRAAF. LONDEN, 12 Oct. De Times betoogt, dat de houding van den czaar jegens Duitsch- land is toe te schrijven aan keizer Wilhelm's bezoek in Engeland, aan het toc-nemen van den Duitschen invloed in Griekenland, am de aanstaande reis des keizers naar Kon- stantinopel en aan de jongste geheureuissen op liet Balkon-Schiereiland. BERLIJN, 12 Oct. {Part. tel. Hbl.) Gisteravond na afloop van het feestmaal hielden keizer Wilhelm en czaar Alexander een receptie. De Czaar sprak toen geruimeu tijd met prins Bismarck. Op verlangen van den Czaar nr.m de kanselier plaats in een leuningstoel, terwijl Alexander staande het gesprek voerde. Prins Bismarck scheen niet recht wel e:i ging spoedig heen. De omgang tusschen de Keizeis maakte den indruk van persoonlijke vriendschap, maar keizer Wilhelm voerde het gesprek steeds levendiger dan de Czaar, die steeds zeer kalm en ernstig bleef. De hofpiedikant Stöcker en de andere leiders der christelijk sociale partij maken bekend, dat zij, met het oog op den binnen- laudschen staatkundigen toestand, hun poli tieke werkzaamheden voorloopig zullen staken. BERLIJN, 12 Oct. Czaar Alexander en keizer Wilhelm zijn hedenochtend naar Hubertusstock vertrokken, ten einde daar te jagen. BERLIJN, 12 Oct. De National Zei- lung maakt een brief openbaar van generaal Waidersee, waarin de generaal ten stelligste protesteert tegen den zijns inziens zeer on- gepasten raad, hem door de National Zei- lung gegeven om zich buiten het openbaar twistgeschrijf ovpr politiek te houden, want juist de National Zeitung heeft er toe bij gedragen hem zonder eeuigen grond in een openlijke bespreking der politiek te mengen. Waidersee verklaart, dat hij den keizer dient als soldaat, maar geen partijman is. MUNCHEN, 12 Oct. Prins Ferdinand vau Bulgarije is met zijn gevolg gisteren avond in strikt incognito van hier vertrok ken. De prins gaat, naar men zegt, over Lindau eu Gèneve naar Parijs. KIEL, 12 Oct. De Engelsche admi raals Baird en Tracey zijn heden naar Ber lijn vertrokken en zullen Dinsdag temg keeren. Het Engelsche eskader blijft hier tot Woensdag. Bij het feestmaal, hetwelk de comman dant der marine ter eere van den Engel sche officieren gaf, stelde admiraal Knorr een dronk in op deu Duitschen keizer en de koningin van Engeland en admiraal Baird op de goede verstandhouding tusschen de Engelsche en Duitsehe marine. LEIBEA12 October. Bij het lieden gehouden litterarisch- matlicmatisch exauic-n zijn van de 7 candidaten geslaagd de heeren: J. M. A. Hegland, van Utrecht, A. E. Sainson, van Amsterdam, H. J. M. Proot, van Leiden en P. Persijn, van Arnhem. Rijnlands stoomgemaal te Halfweg is dit jaar geheel vernieuwd eu vergroot, zoodat de waterverplaatsing meer dan het dubbele bedraagt van het vorige stoomgemaal. Rijn land beschikt thans over vier flinke water- machines, ul. Katwijk, Gouda, Spaarndam en Halfweg. Qistereuavoud te ongeveer twaalf uur knalden op het Spui te 's ilage eenige schoten. De bewoners van enkele huizen snelden naar buiten en vonden een vrouw op den grond, die verscheiden kogelwonden in aangfziclil en lichaam had. De ongelukkige werd naar het ziekenhuis gebracht. Haar toestand is ernstig, doch niet levensgevaarlijk. De vermoedelijke dader is gearresteerd. De man loste die schoten op zijn bijzit, die thans aan een ander behoorde. Aan de instelling voor taal- land- eu volkenkunde van Ned.-Indie te Delft, zijn t'nans ingeschreven 48 studenten, terwijl bovendien een marineofficier de lessen volgt en nog 6 personen het college van prof. v, d. Berg. Directeuren van het Foiuls, tot instandhouding van het Weeshuis der Ge meente Vlaardingen opgericht, berichten aan de Houders van de Obligatiën ten laste van dit Fonds dat het jaar Intrest, ver schenen den 1 October 1889, zal kunnen ontvangen worden ten kantore van de Hee ren JOHs ECK ZOON te Rotterdam of A. KNOTTENBELT te Tlaardingen. Wordende bij deze herinnerd dat de In- tressen welke zeven maanden na den ver schijndag niet zijn afgehaald, vervallen ten behoeve van gezegd Weeshuis. Tevens brengen Directeuren ter kennis dat den 25 Sept. 11. van voorschreven Obligatiën zijn uitgeloot N°. 100 folio 50 verso, groot ƒ250.— N°. 104 A folio 54 recto, groot ƒ200.N°. 104 B folio 54 verso, groot ^50.— en N°. 178 folio 140 recto, groot ƒ250.welke met 10 °/o premie aan gemelde kantoren zullen worden uitbetaald tegen overgave van die Obligatiëngekwiteerd door den laatsten houder. A. KNOTTENBELT. J. C. VAN BUUREN VAN HEYST. F. C. R. BENTFORT. J. VAN DUSSELDORP Cz. Viaahdingen, 1 October 1889. Bevallen van een doodgeboren Zooil E. M. li. KRANTZ Van Lijk. Den Laag, 12 October 1889 OjÉlflr'* REGENTEN der R. K. Armen en van het Weee en öudeliedenhuis alhier, nemen de vrijheid de COLLECTE ten behoeve dezer Instelling van Weldadigheid, te houden op Dinsdag den i5don October e. k.be leefdelijk in de liefdadigheid van Leidens Ingezetenen aan te bevelen. Regenten voornoemd, L. C. QUANT, Voorzitter. J. J, VAN HEESWIJK, Secretaris. Leiden, den 12 October 1889. 155. BREESTRAAT. 155. Heeren Bestuurders van Vereenigingen worden opmerkzaam gemaakt op de uitmun tende gelegenheid in bovengenoemd Hotel voor het honden van Vergaderingen en de doelmatige inrichting voor Partijen en Diners, tegen zeer billijke conditiën. Aanbevelend, UEd. Dienaar, ONTVANGEN: 2 ladingen puikbeste Zeeuwse he Jammen-Aardappelen ƒ3.00 per mud, dito Ronde 2.70, Zceuwsche Paarsen 2.50 en 2.30. Monsters te bekomen bij J» wfe beroemde echte ^SctnlzniarUtjjj Ongeëvenaard tegen I maag en darm catarrh, maagkramp en zwakte, koliek, zode in de maag, -slecht riekendenjadem, het zuur, oprisping, walging, braken, opzwelling, geel zucht, milt, lever cn nierziekten, hardlijvigheid enz. Nader omschreven in de bij iedere flesch gevoegde prospectus. Verkrijgbaar in bijna alle Apotheken en drogisterijen in flesschen k fl. 0,60, groote flesschen fl. 1,20. Het boek „Ziekentroost" wordt op aanvrage gratis en franco aan ieder adres gezonden. Men wordt verzocht hetzelve jier briefkaart of direct, of bij een der onder- t staande depothouders te bestellen. Centraal-Dcpot Dr. Bödiker Co., Emmerik. LeidenJ. W. H. ROTTEVEEL in Dro gerijen, N. K. SWEMER in Drogerijen, Mare 54; Den Haag-, F. HAPPEL, Dro gist; Rotterdam: C. J. W. SNABILIÉ Alfen a.dRijn: L. VAROSSIEAU Zn.; AmsterdamM. CLÉBAN C°.Heilige- weg 42. Grands Magasins de Ia Bourse lies plus vastes magasins de Nouveautés de la Belgique. BRUXELLES. Vraagt den pas verschenen Catalogus met de nieuwe Wintermode voor Dames, Heereu en Kinderen. Wordt gratis ver zonden. Bestellingen boven de 10 Gld. worden vrij van vracht en inkomende rechten aan huis bezorgd.

Leydse Courant | 1889 | | pagina 3