ADVERTEHITIËli. Acht Zomer Goncerien Stoombrouwerij ZOMERZORG. ^BwHet Hert", van J. A. OORMAN, te Vlijmen. Borst- Maag- en Ingewanden, versterkende Pillen. *er. 2 mr» s«j i-ws Op raad der koningin heeft de koning fan België zich bereid verklaard tegen het najaar een conferentie der Europeesche staten te Brussel bijeen te roepen, ten einde te beraadslagen over den slavenhandel te land cn ter zee en de middelen te vinden oin dezen te verhinderen of althans de rampen tan dezen menschenhaniel te verzachten. Met Frankrijk is een contract gesloten tot regelen van de geschillen betreffende de grenzen der bezittingen van beide landen in West-Afrikaen ook is een nieuwe conven tie betreffende de posterijen en den telegraaf tot stand gekomen met Frankrijk en Duitseh- land. [let parlement heeft do kredieten toege staan, die gevraagd zijn tot uitbreiding der vloot. De burgers van Groot-Brittanië zullen danduor in staat worden gesteld hun indns- slrieele ondernemingen in andere landen met de grootste gerustheid voort te zetten. Daarna wordt in de troonrede gewaagd van dSn vooruitgang van handel en landbouw die gepaard is gegaan met de gelijdelijke onderdrukking der ongeregeldheden in Ier land, en ten slotte betuigt de koningin haar tevredenheid over de sporen van vermeer derde welvaart en vooruitgang, welke overal tijn waar te nemen. Dit Londen wordt van 30 dezer aan de N. R. Cl. gemeld De toestand is nog onveranderd. De dok- besturen hebben na verscheidene conferentiën, o, a. met kardinaal Manning, wederom ver klaard dat zij niet verder kunnen gaan dan gisteravond. Op de voorwaaideu der dokbe- stuurders verklaarden minstens 2000 arbeiders thans weiter in de dokken te willen werken. Ouder dezen zijn talrijke teruggekeerde werk stakers, hetgeen de aanvoerders van laatstge noemden echter loochenen. Heden inspecteerden een aantal belangheb benden de nieuwe iandiugplaatsen en steigers aan de Tbameshaven, w elke de Tilbury-spoor wegdirectie overmorgen openstellen zal voor aanvoeren van levende Hollandsche runderen en schapen, waarvan negen ladingen verwacht worden tusscbeu Zondag en Woensdag. De inrichtingen bieden piaats voor 8500 schapen en 1800 runderen. De Ttlbury-spuorwegdirec- tie wil later de ïhames-haven ook tot ont schepingshaven maken voor Hollandsche land bouwproducten, eventueel ook voor reizigers, die vroeger reeds langs dezen weg Londen bereikten. Bij het Luncheon, dat op de be- lichtiging volgde, dronk de directeur der Maatschappij, de heer Stride, op de vriend schap tusschen Engeland en Holland. Spreker uitte de hoop, dat de Hollandsche regeering wel zorgen zal dat de Engelscbe overheden gceue aanleiding vinden om het opgeheven verbod op den invoer van levend vee te her nieuwen. Alsdau immers zou het verbod ver moedelijk duurzaam worden. De heer Drum mond, president der Vereeniging van vec- kiudelaars, deelde mede dat er slappen worden gedaan om de ongelijkheid in vracht tusschen ïwsnd en geslacht vee ten nadeeie van het tffilgenoemde uit den weg te ruimen. - De kardinaal Manning en de alderman ink, plaatsvervanger van den lord-mayor, Wden gisteren een onderhoud met de dokbesluren over de werkstaking, teu einde Ie trachten eene schikking te bewerken, üe uitslag is nog niet bekend. Vit ANHRIJH. Er is een manifest van den graaf van Parijs verschenen, waarin gezegd wordt, dat de beslissende worsteling is aangevangen, en dat thans het gezag moet worden ontrukt aan de fractie, welke de republiek in gevaar beeft gebracht en de dierbaarste vrijheden beeft geschonden. In het manifest komt rader het volgeude voor. De conservatieven, en vooral de voorstan ders der monarchie, moeten het bewijs van eendracht geven; overal waar zij hunne eandidateu hebben gesteld, moeten diu krach- llg worden gesteund. Doch zij moeten daarom hen niet als vijanden behandelen, die denzelfden tegenstander bestrijden. De republikeinscbe partij schrapte in 1884 ntde grondwet de bepaling, dat in de toe komst eene nieuwe heiziening werd voor gronden, Het doel moet nu zijn, om een 'Msel te doen zegeviereD, waardoor aan het l'»d de vrede op godsdienstig gebied wordt '"geven, en de instellingen krachtig enj sterk gorden gemaakt. De schrijver meent dat rechtgeaarde katholieken niet zullen Welen in hunne keuze, want dat geen 'egeeringevorm groot ere waarborgen kan geven dan de monarchie. Ook de keizerlijkgezindeu *ler beginselen hij eerbiedigt en die hunne '"'"neringen niet kunnen verloochenen, zul- 11 "iet weigeren de monarchie te onder- 'teunen, wanneer het blijkt dat zij alleen le" kan aanbrengen. De republikeinen, de e"lijke conservatieven, zullen evenmin een "geeringsvorm blijven verdedigen, welke door "jue eigene uilkomsten veroordeeld is. De Parijsche correspondent van de Times bewei ieri in slaat te ziju tot de mededeeliug, dat generaal Bonlanger voorde verkiezingen naar Frankrijk zal terngkeeren. n V S T C IS L A V 5i Keizer ilhelui zal Maandag en Dins dag de manoeuvres der garde in de zuidelijke Mark bijwonen, en bij die gelegenheid Leipzig bezoeker'. De Russische troonopvolger zou, na de in tegenwoordigheid des Duitsehen keizers uit te voeren manoeuvres bijgewoond te hebben, de Parijsche tentoonstelling incognito be zoeken, en vervolgens te Athene het huwe lijksfeest van den Griekschen kroonprins met de Duitsche prinses bijwonen. Vervolgeus zal hij op den kruiser Admiraal Koosnikoff, die hem naar Athene brengt, een reis om de wereld doen, Amerika bezaekc-n ert over VVlaiiwostok door Siberië (erugkeeren. Van goederhand wordt medegedeeld, dat de keizer de bestaande wet tot bescher ming van den arbeid voor onvoldoende en betere bescherming der werklieden tegen uitzuiging door de kapitalisten allernoodzake lijkst acht. (H. Cl) Het ministerie van oorlog houdt zich bezig met den voorbereidenden arbeid voor eene volledige nieuwe wet op de weerbaarheid. Die wet zal zich niet bepalen tot eenige veranderiugen en versterkingen, maar bedoelen eene grondige, het geheel omvattende reor ganisatie vau het Duitsche leger. De tijdingen uit Kopenhagen omtrent het aanstaande bezoek van den Czaar te Berlijn worden te Berlijn voortdurend met twijfel bejegend. De Norddeutsche Ztg, betoogt in eeu hoofdartikel dat do taak der Duitsche kolo niale politiek moet zijn, door concentratie van krachten het bezit van het reeds ver kregen geoied in Afrika, dat vijfmalen groo- ter ia dan Duitschland, te bevestigen en de toestanden aldaar te verbeteren. De Etniu- expeditie doet, volgens het orgaan san prins Bismarck, schade aan de koloniaal-politieke belangen van Duitschland. De adressen uit het rijksland, intrek king van den pasdwang vragende, ziju te Berlijn aangekomen. Eene principieele in williging vau dit verzoek acht men weinig waarschijnlijk; alleen eene feitelijke ver zachting zou mogelijk ziju. ELCl.) K H M A U K. E W. De keizer en de keizerin van Rusland zijn met hun gezin Douderdagnamiddag te 3 u. 50 m. te Kopenhagen aangekomen en door de Decusehe koninklijke familie ont vangen. Zij reden door de fraai versierde stad naar het spoorwegstation, om de reis naar Fredeushoig voort te zetten. In Deensche hofkringen wordt gezegd, dat de czaar aanstaande week den Duitsehen keizer zal bezoeken en dat de koning van Denemarken dat bezoek heeft aangeraden. K AI 1.1; A i(IJ K. De Bulgaarsche regeeriug maakt zich ongerust over de militaire toerustingen van Servië. Zij heeft aan de Porte medegedeeld, dat indien de berichten omtrent de oorlog zuchtige stemming io Servië zich bevestigen, zij genoodzaakt zal ziju de strijdmacht van Bulgaiije te mobiliseeren, ten einde niet door de omstandigheden verrast te worden. Pliil '1 KL HAAF. LONDEN, 29 Aug. In een hedenna- middag openhaar gemaakt manifest verkla- itu de dokbesturen zich bereid tot het betalen van 5 peuce per uur voor gewo nen arbeid en van 6 peuce voor overwerk, bij allen arbeid die geen stukwerk is. Verder stellen zij voor, in plaats van het contractstelsel stukwerk iu te voeren, waarbij de arbeiders 6 peuce voor gewoon en 8 pence voor overwerk zouden ver dienen. De heer John Burns verklaarde, dat de werkstakers deze voorstellen nimmer zouden aatmemon. LONDEN, 30 Aug. (Pari, tel. Hbl.) In een bijeenkomst der werkstakers iu het Oosteinde gehouden, welke ik bijwoonde, werd besloten een proclamatie te richten tot de werklieden van alle ambachten om hen aan te sporen tot een algenoeene Werksta king, te beginnen Maandag a. s. Indien de directeuren voor dien tijd niet toegeven, wil men hen aldus dwingen de voorwaarden der werklieden aan Ie nemen. LON DEN, 30 Aug. (Part. tel. Hbl.) De toestand word ernstiger. Zestigduizend matrozen en stokers hebben voorgesteld even- I eens bet werk te staken, jj YOKOHAMA, 30 Aug. Door eenover- stroomiug zijn te Wakayama bij Osaka 10,000 menschen omgekomen en werden 20,000 personen van dak beroofd. Onder de inwoners heersebt groote ellende. LONDEN, 30 Aug. 6 uur. (Part. tel. Hbl.) Ik had zooeven een onderhoud met de directeuren der dokken, die mij verze kerden, dat zij besloten zijn de door de dokwerkers geeischte loonsverboogiug niet toe te staan. Voor het overige heelt de toestand geen werkelijke veraudering ondergaan. ATHENE, 31 Aug. Weer zijn verster kingen voor de Turksche troepen op bat eiland Creta aangekomen. Ohakir Paeha heeft weer eeu proclamatie uitgevaardigd, waarin bij mededeelt, dat de Turksche troepen naar het binnenland zullen oprukken tin einde de orde te herstellen. De weerspannigen zullen terecht staan voor een krijgsraad. LONDEN, 31 Aug. 2 uur. (Part. lel. Hbl.) Ik verneem van de dokdirectie, dat zij nog steeds in besprek is met de kaai werkers, maar tot dusver is nog geen schik king getroffen. Sommigen verwachten, dat de weikstakiug heden zal eindigen, maar dat komt nog niet waarschijnlijk voor. Vijftien duizend werkstakers hielden een optocht in de City, maar de orde werd daarbij niet verstoord. Burns zegt, dat er Maandag een zoo groote, opgewondenheid zal heerschen, dat öf de directie der dokkeu moet toegeven öf de regeering tusschen beiden moet komen. LONDEN, 31 Aug- 10 uur. (Part. iel. Hbl.) De Standaard betoogt, dat uit het manifest, hetwelk de leiders der werkstaking gisteren uitvaardigden en waarin zij aile werklieden te Londen aansporen, Maandag den arbeid te staken, blijkt, dat de oorsprong der werkstaking te zoeken is iu eeu socia listische beweging op groote schaal. Daarom spoort het blad de regeering aan, zich voor te bereiden op een krachtige onderdrukking der eerste ongeregeldheden. Hedennacht hielden de reeders weer een bijeenkomst, waarin zij andere voorstellen ontwierpen, ten einde tot eeu schikking te geraken. De toestand wordt als zeer ernstig beschouwd. LONDEN, 31 Aug. Drieduizend smids gezellen te Keigley (in het graafschap York shire) hebben den arbeid gestaakt. Hetzelfde werd gedaan te Deptford bij Londen door 2590 molenaarsknechts. De directie der dokken heeft bekend ge maakt, dat zij niet verder zal gaan dan de concessies, welke door haar zijn aangeboden. «üamstt, LKTTBKBSi KM SASIMST. Programma van de muziekuitvoering op Zomerzorg, op Dinsdag 3 Sept. 1889, onder directie van den heer W. Van der Linden. Isle afd.: N°. 1. Festmarseh, Niels W. Gade; 2. Ouverture der Haydeschacht, F. Vou Holstein; 3. Fantaisie de l'opéra La kind, Leo Delibes; 4. Lc Bengali, Solo voor Picolo (de heer Swart), Sellenik5. Le Déparl du MarinFantaisie de La Foute. 2de afd.: N°. 6. Ouverture Mignon, A. Thomas; 7. Grand Air de l'opéra le Comle üry de Solo voor Oboe (de heer RudersJorf), Rossini 8. a. Adagio de la le Symphonie de, (arr. W. Van der Linden), Kaliwoda; b. Aubade Printanière, (arr. W. Vau der Linden), La Combe; 9. Fantaisie de l'opéra La Muelte de Portici de Auber, F. Du uk Ier. Programma van (ie muziekuitvoering op Musis Sacrum op Zondag 1 Sept., te twee uren, door het muziekcorps der dienstdoende Schutterij, directeur: de lieer A. Van Leen wen. 1ste afd.: N°. 1. „Für's Vaterland", Marsch, Millöcker; 2. „Luslspiel-Ouverture", Kéler-Béla; 3. „Loreley-Paraphrase", Nes- wadba; 4. Wald-Idylle", Tougemalde, Hasselmann. 2de afd.N°. 5. Ouverture Militaire, Brepsant; 6.Auf Glückes Wogen", Walzer, Wuldteufel; 7. a. Wonnetraum", Gavotte, Sabalhil; b. „La Rossignole", Bluette, Grossi8. Waffenrut", Fanfare, Clarans. EC i. A M E 8. We maken onzen lezers opmerkzaam, dal de Leidsche Courant ter lezing ligt in de leeszaal van de Groote Modemagazijnen „(lil Printeilips" te Parijs. TEU MARKT TE LEIDEN \ANGKVOEUD. 3 Augustus. V erkoclite I hoeveelheid. Prijzen. Laagste j Hoogste Oude Tarwe Nieuwe Tarwe Oude Kogge Nieuwe RoggeI Gerst (zomer)1 r> Chevalicr-Gerst Zware Haver - Lichte I Maïs S Paardenbooncn Boter',equal. vat). .1 (2e 1 c 1 per kil.) (2e Turf hanrdbr. le soort o (grauwe) Lange zwarte II. Is. 79 O kilog. dubb.hectol, 4. 4.75 - 5.'O 6.— 3.50 4. 3. o 3.50 5.50 6.— 48.— 56.— «0 4^.— 1 20 1.40 1. 1.1 S 0.-20 0-14 Bevallen van een Jongen C. C. BINK Veli.ekoop. Leiden, 31 Augustus 1889. Groenesteeg. Eenige kennisgeving. Voor de hartelijke bewijzen van deelne ming ondervonden bij het overlijden van onzen Broeder en Behuwdbroeder, betuigen wij onzen dank. G. C. M. QUANT, Sinnige. A. A. F. QUANT. Leiden, 31 Augustus 1889. Het LAATSTE der door Leden van het Muziekcorps der Grenadiers ONDER DIRECTIE VAN DEN HEER W. VAN DER LINDEN, op DIASDAG 3 SEPTEMBER 1889, des avonds te zeven uren. Toegang volgens de bekend ge maakte bepalingen. Donderdag 5 September, des avonds te zes uren, TUIN en ZAAL voor het publiek gesloten door eene Feestverga- (leriiig van de Leden der Nederl. Maatsch. voor Tuinbouw en Plantkunde, Afd. Leidenmet hunne Dames. Hofleverancier. Het CORMAN's Stout, scheikundig on derzocht en aanbevolen door Prof. E. A. VAN DER BURG, te Leiden, en Dr. VAN HAMEL ROOS, Amsterdam, is het beste, meest versterkeude en aangenaamste van smaak. Prijs: 1/2 Ton 12; 1/4 f6.50; 1/8 ƒ3.50. Verder uitmuntende Brnsselsche Faro, N. Licht, D. Princesse, enz. Billijke prijzen. Onilcn enjongen mannen Kj - wordt de zooovon verschenen, bekroonde rtiouwo uitgave aanbovoloii van dsn lm Metl.-Raad Dr. Muller over ty'rió f'ietc/e 0lenuw- en\ met opgave voor radicale genezing. jgj Ka ontvangst van 60 cent in post- jv zogols, toezending onder couvort. Eduard Bendt, Braunschweig. B Deze Pillen hebben in alle ziektegevallen waar voor men dezelve aanwendde altijd zeer gunstig gewerkt, het is het onschadelijkste en voor- iredelijkste ziektestof oplossende middel, dat de oorzaak van elke ziekte en verouderde kwa len spoedig wegneemt; en bij een duurzaam gebruik waarborgt hel den lijder een volko men herstel. l)e verschillende preparaten dezer gelukkige zamcnstclling ondergaan ieder op zich zelve een naauw keurig scheikundig onderzoek, om dat er met deze zeer fijne ingrediënten veel bedrog gepleegd wordt, waarom men wordt gewaarschuwd voor namnaksels. Lijders aan astlima, borst, maag, ze nuwen. koorts, graveel eurhumatlek gevoelen zich door het getrnik dezer Pillen zeer gelukkig, die in verzegelde doozen, a 1.20 met gebruiksaanwijzing, verkrijgbaar zijn le Leiden bij VERKOUW EN STOKHUYZEV, Gouda, M. PALMEN; 's Page, SINGELS, Kleine Groenmarkt; alwaar tevens verkrijgbaar is ge steld het alotn beroemde uitwendig middel legeu kinklioels en mede zeer voortreffelijk aanbevolen legen verouderde kramp, maag en slijmhoest korte ademhaling en vastzittende verkoudheid.

Leydse Courant | 1889 | | pagina 3