I feu w NIEUWS- ES ADVERTENTIEBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. k G 9 8 $£$E$ï: Vrijdag 19 Juli 1889, I', 163. Uitgevers: Gebroeders Muré. p v; i fff I eie Courant verschijnt das el ij ks, behalve op Zon- en Feestdagen. Vooi Leiden, per S maanden f 8.2a. Franco door liet geiieele rijk, per ,'3 maanden 1.60. Prijs per Suwaer 10 ('t-sit. AOV.ERTERTIEH: Van 16 regels0.90. Elke regel meer 0.15. Groote letters worden berekend naar plaatsruimte. Dienstaanbiedingena contantzonder rabatper regel 0.10. Bureel: Sclieepiitakerssteeg 6. Stads -Kier ich te?i proces-verbaal van de opening der stembriefjesdie ter benoe ming van negen leden van den Gemeente raad van Leidenden 16deD Juli 1889 a>ijn ingeleverd. Op heden den zeventienden Juli achttien honderd negen en tachtig in de gemeente Leiden, is door het bureau van stemopneming in de ter inlevering van stembriefjes bestemde zaal op het Raadhuis plaats genomen, des morgens te negen uren. Het bureau is samengesteld uit den beer Louis Marie De Laat de Kanter, Burgemeester, Voorzitter, en de lieeran Abraham Koetser en Simon Cornelis Martinus Knappert, leden van den Gemeenteraad, slemopnemers. De Voorzitter plaatst op de tafel drie stembussen, hij hem den 16 Juli 1889 overgebracht uit de drie afdeelingcn der gemeente Leiden, waarvan twee met dc daarbij behoorende sleutels en lijsten van kiezers krachtens machtiging ingevolge art. 57 der Kieswet bij Koninklijk besluit van 23 Au ustus 1851 no. 64 verleend zijn ter hand gesteld aan de onderbureau!, bestaande uit de heeren leden van den Gemeente raad mr. J. J. Schneither en dr. M. J. De Gocje als voorzitters, mr. S. J. Fockema Andreae, C. G. Tiele- man, P. L. C. Driessen, dr. P. J. Kaiser als stem- opnetners, die van den uitslag van het door hen bevondene behoorlijk aantcekeniug hebben gehouden en van hunne bevinding behoorlijk verslag gedaan. De zegels der bussen worden onderzocht en be vonden ongeschonden te zijn. De bussen worden achtereenvolgens geopend en bevonden vijftien honderd twee en zestig stembriefjes te bevatten. Dit getal met de lijsten der kiezers, die briefjes hebben ingeleverd, vergeleken zijnde, is gebleken te zijn even groot als het getal dier kiezers. Nadat de biiefjes zijn dooreengemengd worden zij door den Voorzitter een voor een geopend en overluid voorgelezen. Het bureau heeft van onwaarde verklaard zeven en twintig stembriefjes, waarvan één niet van het vereischle zegel was voorzien en zes en twintig on ingevuld waren. Het getal der geldige uitgebrachte stemmen is mitsdien geweest vijftien honderd vijf en dertig. Van dit getal zijn uitgebracht op de heeren: rnr. F. Was 969, L. G. Le Poole 967, H. C. Juta 963, dr. W. N. Du Rieu 948, J. J. Hasselbach 944, J. A. Van Hamel 943, P. Zillesen 921, A. L. De Slur- ler 919. mr. H. Van der Hoeven 751, P. J. Van Hoeken 583, W. F. Van Wijk 529, F. J. Los 498, J. H. Donner 496, J. J. Groen 485, F. Van Dorp 478, mr. L. M. J. H. Kersteus 431, J. A. Bots 416, H. L. A. Van Campen 405, J. L. Creyghton 99, J. Filippo Hz. 78, Herman F. A. Damen 26, mr. J. Bredius 24, B. C. Looijaard 20, mr. S. Le Poole 11. J. P. Dries- sen 11, rnr. J. A. Buys 10, mr. J. A. F. Coehergh 7, mr. Lamberts Hurrelbrinck 7, P. Van Cranen- burgh 7, J. graaf Van Limburg Stirum 5, N. Stad houder 5, P. J. Van Venetie 4, W. C. Mulder 4, K. T. Caron 3, C. Goekoop 3, M. II. Keiler 3, J.J. P. Van Zeyl 3, B, Den Houter 3, J. A. Van Dijk 3, prof. Buys 3, prof. Van Geer 3, J. Willenborg 3, J. Van Kampenhout 3, A. Parmentier 3, G. J. De Jong 3, mr. J. L. Klaverwijden 2, A. A. Regens burg 2, H. P. Kelder 2, L. W. J. Van der Drift 2, J. Van der Hoeken 2, D. Van der Horst 2, A Slok 2, J. P. J. Driessen 2, J. A. Bos 2, 11. Bokcrn 2, A. Verhoog 2, F. Paanakker 2, J. Dee 2, J. P. C. Dee 2, H. C. Coebergh 2, L. J. C. A. Gordon 2. 11. Van de Velde 2, M. P. Oudshoorn 2, M. H. Fontein 2, W. Aewendonck 2, A. N. Staats 2, J. P. Kerk vliet 2, C. G. Van Oerle 2, W. A. Elshof 2, J. De Koning 2, W. Splinter 2, A, Van Nickerk 2, S. Van Frank 2, W. Boodenburg 2, J. M. Hoogstraten 2, W. F. Verhey van Wijk 2, W. J. Suringar 2, A. Corts 2, H. Burgersdijk 2 en F. Pepcrkorn 2 stem men, mr. C. H. P. Klaverwijden, F. A- W. Schu- del, C. H. Kouw, prof. Van Iterson, mr. J. H. Goud- srnil, L. M. Van Gelderen, G. W. Zandvoort, C. Van Venetie, P. Planjer, J. 1. Planjer, B. Planjer, Caro- 1 us Van der Wijk, J. Van der Drift, C. A Bader, C. M. Dozy, F. M. Van der Heyden, S. Van Dorp, P. A. J. Wijlenburg, J. Van der Poel, A. F. Bic- gelaar, J. Bayer, Otto Bayer, C. Van Zijl, A. Van I eeuwen, B. Wijtenburg, VV. Pera, J. C. D:lessen, W. J. N. De Kok, G. 11. Smits, P. Van Beek, J. Mens, prof. Chretienni, M. Krukkcrt, C. L. Hansen, P. Spaanderman, J. Van Schaaich, M. B. Tukker, dr. H. Treub, S. C. Van Doesburgh, mr. J. S. 1). Van Doorn, M. Hangjas. G. J. De Casparis, A. C. M. Van Noort, M. 11. Van Waveren, J. Peerehoorn, A. D. Bamberg, L, Leusvclt, A Del vos, W. Van Oosten, P. Van Wijk, J. 1). Von Kauifinann, N. T. iL-ijst, P. L. Van Dijk. H. C. Le Poole, H. Le Poole, L. C. 11. Gordon, J. Van Hoeken, J. G. Bertels, J. T. II esse Is, M. P. Meerburg IICz., S. Thors, A. L. Rci- meringer Jr. Jan Leer, Piet Schoor, Salomon, Piet Huber, Gubbi, Quant, Van Jperen, H. C. Harteveld, P. F. Kollandet, J. A. Frank, J. F. Flsser, P. J. W. Knaap, W. Iltinann, D. Beuth, M. J. Van Wezel, M. J. Marks, A. J. Funtcyn, J. Fontein, J. Damstee, J. Wilhelmy Damsté, J. Ruig rok, J. F. Van Wijn gaarden, 11. De Nie, Pauw Eigeman, D. J. Meijsing, A. Werner, P. Van dec Hans, A. J. Welrens, B. Blankenberg, dr. Weebers, J. J. Van Giezen, H. Van Borseien, P. Bongerts, H. Heyrnans, J. H.J. Kuipers, B. II. J. Schmier, FilhryII. Van Hees, L. A. Verhoef, J. J. VaO Giessen, L. D. Pander, J. B. Hoogeveen, Jan Bieschot. W. Lam boo, J. Hoogenstraatcn, P. L. Van Erkel Jr., L. G. Bink, W. F. Van den Berg, B. Schmiers, C. T. B. Cuypcrs, A. Bartels, J. Pley- zier, dr. J. G. Van der Sluys, \V. 0. Zuurdeeg, J. M. Helling, L. Ouwerkerk, F. Alofs, C. J. G. Reinke, Piet Keuls, C. R. Van Ruijven, A. 11. Dros, J. G. H. Alas, A. J. Binnendijk, W. N. Kriek, S. Van Leeuwen, R. De Wilde Rz. C. Van der Gissen, C.J. Leijh, P. Van der Waals, S. Werner, F. D. Riet bergen, Le Poole, C. Chrisliaausc Jr., F. 11. A. Dries- sen, G. W. Van der Drift, G. A. H. Goes, J. H. G. Alofs, N. Woulerlood, F. Van der Leeuw, P. Mazurel, W. Broek veldt, P. II. Swinkels, A. EphraVm, C. Hansen, A. Dolkemade, J. De Graaf, dr. Van Dissel, dr. R. Horst, P. Van der Most van Spijk Jr., H. Fi- lippo Hz., H. Brummelkamp, H. J. Blommesteijn, P. J. Muider, E. Polano, S. Crommelin, A. Kuenen en dr. J. C. Kist ieder eene slem. Hebben alzoo de volstrekte meerderheid van stem men verkregen de heeren inr. F. Was, L. G« Le Poole, H. C. Juta, dr. W. N. Du Rieu, J. J. Has selbach, J. A. Van Hamel, P. Zillesen en A. L. De Stnrler. Zijn derhalve verkozen tot leden van den Gemeen teraad van Leiden de aftredende heeren Mr. F. WAS, L. G. LE POOLE, II. C. JUTA, Dr. W. N. DU RIEU, J. J. HASSELBACH, J. A. VAN HAMEL, P. ZILLESEN, en A. L. DE STURLER. Geene volstrekte meerderheid verkregen zijnde voor het negende lid, moet krachlens artikel 11 der Gemeentewet eene herstemming plaats vinden, waar toe op de lijst bij art. 104 der Kieswet bedoelde worden geplaatst de heeren Mr. II. VAN DER HOEVEN met 751 stemmen en P. J. VAN HOEKEN a 583 En zijn tegen deze opening van stern briefjes door de in de zaal aanwezige kiezers geene bezwaren in gebracht. En is na ailoop van dit een en ander Proces- Verbaal opgemaakt in tegenwoordigheid van allen die zich in de zaal bevonden. Gedaan te Leiden den 17eD Juli 1889. DE KANTER, Voorzitter. A. KOETSER, KNAPPERT, Steinopnemers. Kosfelooae Inenting;. BURGEMEESTER EN WETHOUDERS van beiden brengen Ier algemeene kennis dat de zittingen voor kosteloozc inen ting in het Elisabctiishof aan de Oude Vest. na Dinsdag 23 Juli e. k. tijde lijk zijn gesloten. Burgemeester en Weihouders voornoemd DE KANTER, Burgemeester. E. KIST, Secretaris. Leiden, 18 Juli 1889. De BURGEMEESTER van Leiden brengt ter kennis van belanghebbenden dat inge volge Koninklijk besluit van 22 Mei 1889 (Slaatsblad n°. 66) de attestatie» de vita benoodigd tot het ontvangen van pensioenen der gepensionneerde Kolouiale landsdienaren en gepensionneerde Indische weduwen zullen worden afgegeven in de eerste dagen der FEUILLETON. Een nachtelijk avontuur. Mevrouw de Danfreville, een rijke Weduwe uit Parijs, logeerde gedurende deu winter eeuige weken te Londen bij eene bankiersfamilie. Eens op een avond bad zij een uit- noodiging gekregen voor een bal, waarheen de familie, bij wien zij logeerde, wegens plotselinge verhindering, haar niet kon vergezellen. Dewijl het juist hevig gesneeuwd had en het bal zeer laat eindigde, liet de gast heer een in Londen gebruikelijk genum merd huurrijtuig kornen, om mevrouw de Danfreville veilig naar haar woning terug 'e brengen. Ongelukkigerwijze kon de gastheer haar uiet begeleiden, omdat nog niet alle gasten vertrokken waren. Mevrouw Danfreville nam dus alleen in het rijtuig plaats. Zij was iu baltoilet eu had kostbare bijouterieën, o. a. prachtig schitterende diamanten oorknoppen, aan. Wegens de koude had zij een prachtigeu mantel, met kostbaar bont afgezet, omgeslagen. De schoonheid van den mantel, zoowel als van de prachtige edelgesteenten hadden, bij het instappen der dame, de begeerig- heid van den koetsier opgewekt. Hij be sloot daarom van de nachtelijke duisternis en de eenzaamheid der straten en de zorg- looze onvoorzichtigheid der dame gebruik te maken. In plaats van den weg naar do woning van mevrouw de Danfreville in te slaan, had hij reeds een van Londeus eenzaamste gedeelten doorgereden, toen het genoemde dame voor het eerst inviel, eens uit het raampje te zien. Tot haar grooten schrik bemerkte zij, dat zij zich in bet open veld op een zeer eenzame plek bevond. Zij klopte heftig tegen het raam en beval den koetsier stil te houden. Toen deze daar echter niet naar luisterde, maar in tegendeel het paard tot meer spoed aan dreef, rukte mevrouw de Danfreville het bordje af, dat zich aan den wand van bet rijtuig bevond en waarop het nommer en het tarief stonden, en dreigden den koetsier, dat, als hij haar niet dadelijk naar haar woning terugbracht, zij liet bij de politie zou aangeven. Of de koetsier nu de plaats bereikt had, waar hij de misdaad wilde begaan, of dat de bedreiging van mevrouw de Danfreville hem een langer weifelen gevaarlijk deed schijnen, hoe het zij, hij sprong van den bok en opende het portier. Op hetzelfde oogenblik gelukte het de dame, die het bordje, dat voor de aangifte zoo noodza kelijk was, krampachtig vasthield, uit het tegenovergestelde portier te springen en door een omheinde ruimte te komen, die bezet was met houten en ijzeren kruizen. Zij bevond zich dus op eeu kerkhof. Maar ook de koetsier was spoedig na haar binnen getreden. Het was hem nu niet alieen meer om buit te doen, maar zijn vrijheid, wellicht zijn leven stond op het spel. Mevrouw de Danfreville was tot haar geluk den koetsier een tamelijk groot, eind vooruit en de nacht was zoo donker, dat een afstand van eenige passen, voldoende was, om iemand uit het gezicht te verliezen. Plotseling voelt de vluchtelinge den grond onder haar voelen verdwijnen: het was alsof zij in een afgrond wegzonk, en inderdaad was zij in een open graf ge vallen, waarin den volgenden dag iemand moest begraven wordeu. Mevrouw de Danfreville begreep, dat deze kuil een schuilplaats was, die haar aan de blikken van haar moordlustigeu vervolger kon on trekken. Daarom gaf ze geen geluid eir laatste maand van het kwartaal waarover de betaling loopt. Tot het verkrijgen dier attestatiën zal in het vervolg gelegenheid bestaan op den derden tot en met den vijfden der maanden Maart, Juni, September en December van ieder jaar. De Burgemeester, DE KANTER. Leiden, 15 Juli 1889. De BURGEMEESTER der gemeente LEIDEN brengt ter algemeene kennis dat op heden aan den Ontvanger der Directe Belastingen alhier is ter hand gesteld het kohier van het patent recht van wijk IV, dienst 1839/90, executoir verklaard den löden Juli 11. en herinnert voorls de belanghebbenden aan hunne ver plichting om hunnen aanslag op den bij de Wet bepaalden voet te voldoen. De Burgemeester voornoemd, DE KANTER. Leioeis 18 Juli 1889. JACHT. De COMMISSARIS des KONINGS in de Provincie ZUID-HOLLAND Gezien-het besluit var. de Gedeputeerde Stalen van den 2Islen Mei 1889, n». 88; Gelet op art. 11 der wet van den 13den Juni 1857 Slaatsblad no. 87); Brengt Ier kennis van de belanghebbenden, dat bij voornoemd besluit door de Gedeputeerde Stalen is bepaalddat de afzonderlijke jacli- len op waterwild voor dit jaar zijn geopend op Donderdag den I sten Augustus aanstaande en dal mitsdien van af dat tijdstip de uit oefening der jachtbedrijven, vermeld in art. 15, d, f en li, der wet op de jacht en vis- scherij, is geoorloofd; wordende tevens her innerd aan de bepaling van art. 1 van het Reglement op de uitoefening der jachten vis- scherij in deze Provincie, krachtens welke die jachten niet anders mogen plaats hebben dan op liet water, langs de slrandenoevers van meeren, plassen, rivieren en op moerassige landen. En zal deze kennisgeving, in plano gedrukt, worden afgekondigd en aangeplakt, waar zulks te doen gebruikelijk is, alsmede in het Pro vinciaal Blad en in de Neder landsche Staats courant wurden geplaatst. lie Commissaris des Konings voornoemd, FOCK. 's Graveniiage den 25sten Mei 1889. hield angstig haar adem in. De koetsie1 had haar als een schaduw zien verdwijnen* Hij ging het graf voorbij, zonder haar te bemerkeu. Mevrouw de Danfreville was gered. Gedurende het overige gedeelte van den nacht liep de koetsier radeloos op het kerkhof rond, in de hoop haar te vinden, die nu zijn lot in handen had. Nu eens trachtte hij haar dour vreeselijke bedreigingen te verschrikken, dan weer door smeekbeden te roeren, terwijl hij onder de heiligste eeden zwoer, dat hij haar, als ze hem het bordje teruggaf, naar haar woning terug breDgen zou, zonder haar het minste leed te doen. Maar mevrouw de Danfreville bleef doof voor zijn dreigen, zoowel als voor zijn smeeken, en bleef zoo stil als een doode in het graf liggen. Eindelijk, toen het laat werd, was de koetsier gedwongen het kerkhof te verlaten en aan zijn vlucht te denken. Mevronw de Danfreville hield zich schuil, totdat de dag geheel was aangebroken. Maar reeds twee uur nadat zij haar schuil plaats verlaten had, was alles bij de politie aangegeven. Het gelukte zonder veel moeite den schuldige op het spoor te komen, die veroordeeld werd tot een zware straf.

Leydse Courant | 1889 | | pagina 1