NTL1 IEUVVS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. (leze ('onmin verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. AOO»»EIHEI3T: Zaterdag 8 Juni 1889, N', 134. ADVERTEHTIEli: Bureel: Mcheepinakerssteeg 6= UitgeversGebroeders Muré. Stads-Berich te s. it A ft K W E T. Leiden, 7 Juni 1889. J A C H T. UFFICIEELK ISERICilTEN. Het uur der Vergelding. 59). Vooi Leiden, per 3 maanden1.25. Franco door liet geheele rijk, per 3 maanden 1.60. Prijs per Nummer 10 Ont. Van 1—6 regels 0.90. Elke regel meer 0.15. (iroote letters worden berekend naar plaatsruimte. Dienstaanbiedingena contantzonder rabatper regel 0.10. 203e Jaargang. Hoogerc Burgerschool voor Meisjes. BURGEMEESTER EN WETHOUDERS van Leiden brengen ter kennis van belang hebbenden, dat de gelegenheid tot inschrij ving van leerlingen voor de Hoogere Burgerschool voor Meisjes wordt opengesteld gedurende de inaand Juni a. s. op eiken Maandag tusschen drie en vijf uren des namiddags, in het schoolgebouw aan de Garenmarkt. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE KANTER, Burgemeester. E. KIST, Secretaris. Leiden, 23 Mei 1889. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN Brengen Ier algemeene kennis dal door DIRK VERMEY, alhier woonachtig, een ver zoekschrift is ingediend om v»rti"nnin(j vn/ir den kleinhandel in sterken drank in liet per ceel Spilsteeg no 21. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE KANTER, Burgemeester. E. KIST, Secretaris. De COMMISSARIS des KONINGS in de Provincie ZUID-HOLLAND Gezien hel besluit van de Gedeputeerde Stalen van den 21slen Mei 1889, n°. 88; Gelet op art. II der wet van den I3den Juni 1857 Staatsblad no. S7j Brengt ter kennis van de belanghebbenden, dat bij voorno. tnd besluit door de Gedeputeerde Staten is bepaalddal de afzonderlijke jach ten op waterwild voor dit jaar zijn geopend op Donderdag den I sten Augustus aanstaande en dat mitsdien van af dat tijdstip de uil- oefening der jachtbedrijven, vermeld in art. 15, d, f en ft, der wel op de jacht en vis- selierijis geoorloofdwordende tevens her innerd aan de bepaling van art. 1 van het Reglement op de uitoefening der jacht en vis- scherij in deze Provincie, krachtens welke die jachten niet anders mogen plaats hebben dan op liet water, langs de stranden, oevers van meeren, plassen, rivieren en op moerassige landen. En zal deze kennisgeving, in plano gedrukt, worden afgekondigd en aangeplakt, waar zulks te doen gebruikelijk is, alsmede in liet Pro vinciaal Blad en in de Nederlandsche Staats courant worden geplaatst. Ue Commissaris des Konings voornoemd, FOCK. 's Gbaveniiace den 25slen Mei 1889. LEIDEN, Juni. In hare hedenmiddag alhier gehouden zitting heeft de commissie voor de arts exaineii9 tot arts bevorderd den heer M. Kievii. Naar we vernemen is omtrent de da- deres van den kindermoord, onder Oegst- geest gepleegd, bij de politie nog niets bekend, Tengevolge van de drukkende warmte zijn hedenmiddag eenige openbare scholen o—'-4— Gisternamiddag tegen zeven uur ston den twee knechts van den huisschilder V. in de Bakkerssteeg aan de Haarlemmerstraat op de ladders te verwen toen een rijtuigje met heer en dame kwam aanrijden. Het rijtuig reed tegen de ladders zoodat deze op zijde werden geschoven en de verwers zich slechts voor neerstorten konden be hoeden door zich aan de raamkozijnen vast te klemmen. Intusschen was het paard van de been geraakt; de lieer was uit het wagen tje gesprongen, de dame er uitgevallen. Dame en paard waren eenigszins gekwetst. Toen men zich niet een en ander in de laagte had bezig gehouden richtte men meer in 't bizonder den blik naar boven waar nog altijd de verwers hingen. Door de lad ders wtêr op hunne plaatsen te schuiven kon men hen gelegenheid geven naar be neden te komen; gelukkig ongedeerd. Gisternamiddag is over onze stad een verbazende zwerm zoogenaamde glazenmakers of korenbouten komen heenvliegen. Ze schijnen hier in den omtrek niet te zijn mêrgestreken. universiteit. Aan de rijks-universiteit alhier zijn de volgende examens afgelegd: A. Schuld, cand. examen geneeskunde; P. Vrijburg 2 not. examen; Th. Th. Gleicliman, cand. examen rechten. BINNENLANDSCHË BERICHTEN. De Maasbode verneemt met volkomen zekerheid, dat haar beweren, dat de candi- datuur van den luit. kol. Janssen te Roer mond uit het ministerie van oorlog zou zijn voortgekomen, en die heer een voorstander Z. M. heeft benoemd tot notaris te Augus- tinusga, gem. Achtkarspelen, J. Landmeter, cand.-not. aldaar; tot raadsheer in het gerechtshof te's-Gra- venhage, nar. S. M. S. De Ranitz, thans raadsheer in het gerechtshof te Amsterdam tot subst.offi. van just, bij de arr. rechtb. te Arnhem, mr. H. J. Van der Poel Hid- dingh, thans subst.-offi. van just, bij de arr. rechtb. te Groningen; tot griffier bij het kantongerecht te Gorin- chem mr. M. E. J. J. Van Lidth de Jeude, thans griffi. bij het kantongerecht te Rid derkerk. Z. M. heeft J. Peels, wegens zielsge breken, eervol ontslag verleend als burge- mpp\tpr van Waal*» L. M. neeit J. Ks. j_. mi. _j tot burgemeester der gemeente Gendringeu. Z. M. heeft verplaitst de controleurs der dir. bel. en van het kad. M. M. J. Colen, van Utrecht naar VGravenhage, en R. Nico- laï van 's-Hertogenboch naar Utrecht. Z. M. heeft in zijnen rang overgeplaatst bij het reg. gren. en jagers en zulks, voor zooveel uoodig, met afwijking v.m de formatie van dat reg. de 2e-luit. J. H. F. graaf Du Monceau, van liet 8ste reg. iuf. De officier van administratie lste kl. J. C. Kluit, dienende aan boord Zr. Ms. tor- pedo-instructiesehip Maruix, wordt met den 1 sten Juli a. s. op non-activiteit gesteld en vervangen door den officier van administratie lste kl. H. J. Van der Meer. zou zijn van den persoonlijken dienstplicht, onjuist is. De eerstvolgende verzending naar Cu- rapao in aansluiting te New-York op het vertrek van 29 Juni aanstaande, van de stoomschepen van de Red „D" line naar Carapao, zal plaats vinden op 15 Juni aan staande met den trein van 7.22 a. van Rotterdam (Benrs) naar Vlissingen. Twee schuiten zijn gisteren te Noord- wijk aan Zee aangekomen, doch de vangst was gering: de respectieve besommingen be droegen dan ook slechts f28 en f37. Het rijkstelegraafkantoor met telephoon- dienst te Woubrugge zal op 15 dezer open zijn: van 9 tot 12 uren voor- en van 2 lot 5 en 6J tot 8 uren namiddags. Naar wij vernemen zoo jhr. mr. O. J. Repelaer van Molenaarsgraaf de benoeming tot wethouder der residentie hebben aange nomen. (D. v. Z-H. en Gr.) Woensdag zon een paar te 's Ilage in den echt verbonden worden en begaf men zich dus naar het stadhuis. Onderweg kreeg cS »bcY-£iüS. een het opmerkte. Na lang wachten begaf ook zij zich maar weer naar huis. De trouwe- looze is nog zoek. De vrouw van den man, die te Stoinp- wijk bij den twist met den Haagschen vis- schers gedood werd, moet ontijdig bevallen en aan de gevolgen overleden zija. Ook het kindje is gestorveD. Vad Naar men aan De Maasbode mede deelt, is bij de laatste trekking van de Turksche Spoorwegloten de hoogste prijs, zijnde 300,000 frank, bij een effecten firma te Rotterdam gevallen. Dit buitenkansje moet een burgerman ten deel gekomen zijn. Op Zondag 26 Mei jl. is ten post kantore te Amsterdam vermist: een aange- teekend pakket, verzegeld en met een krnis- tonw omwonden, bestemd voor Helder, volgens ingewonnen informatiën bevattende 13 aangeteekende brieven, waarvan 5 met aangegeven geldswaarde, tot een bedrag van ongeveer 1687 fr. Een Amsterdamsch acteur is naar Parijs gegaan, heeft daar eenige malen de FEUILLETON. Ten gevolge van de lange ontbering was de ongelukkige vrouw zoo zwak ge worden, dat al de zorgen van een bekwamen geneesheer werden vereischt om haar te behouden, eD voorloopig had die genees heer streng vei boden de zieke aan een getuigenverhoor te onderwerpen, went de moord op de Leveret's wa9 natuurlijk een justitiezaak geworden. Veertien dagen lag Fanny nu reeds in het huis van de goede mrs. Mason, en voortdurend leefde zij in twijfel over haar geluk en vreesde zij, dat zij uit een heerlijken droom in den kouden vochtigen kelder zou ontwaken. Toch werd zij al sterker en ge;ouder, zij het dan ook langzaam. Dagelijks kwam mr. Cheltou naar haar zien, en toen ten slotte was het hem ook vergund met haar te spreken. „Gij zijt een uitmuntende ziekenver pleegster, mrs. Masou," sprak hij tegen de goede vrouw. „Uw zieke ziet er nn zoo goed uit, dat ik in haar de arme mrs. Colville niet zou herkennen." „Zonder uwe hulp, mr. Chelton, ware ik reeds dood geweest," sprak nu de zieke. „Aan u dank ik mijn leven, ach, dat ik het u eens konde vergeldeu." „Dat hebt ge al lang gedaan, mrs. Col viile," antwoordde hij, „door de belang rijke mededeelingen, die gij mij ge daan hebt." „Ach, die arme Liily," steunde Fanny nu, „hebt ge nog niets omtrent haar ont dekt, mr. Chelton De gevraagde schudde treurig het hoofd. „Niets," antwoordde hij, „ik heb daarbij zelfs de ellendelingen geheel uit het oog verloren. Het moet hen geiukt zijn, het meisje ergens heen te brengen, maar ik geef den moed niet op, ik zal ze vinden, ik moet ze vinden, mijn eer hangt er van af." „Het is te hopen, dat het u gelukken moge." „Ik moet u nog eens iets vragen. Toen ge mij in den kelder de geschiedenis van Lilly verteldet, spraakt ge van een moord, die op haar gepleegd zou zijn en die door het gerecht voor zelfmoord i9 gehouden. De aanleiding tot die gruweldaad was ijver zucht, dat hebt ge mij alles verteld, alleen hebt ge den naam van den moordenaar niet genoemd." „De moordenares, bedoelt ge, want Lilly werd vermoord door eene jonge schoone weduwe, die bij de familie Lawrence in woont. Zij wist niet, hoe de moordenares haar kamer heeft verlaten, want na het toebrengen van dei: dolkstoot werd zij bewusteloos." „Dat is wel te begrijpen, ik heb de kamer van Lilly gezien. Er is eeu venster, dat op een binnenplaats uitkomt. Onder dat venster groeit een klimopplant. Heeft de moordenares dus de deur van binnen ge sloten, dau moet zij door dat venster, langs die plant gevlucht zijn." „Dat is wel mogelijk." „Ah, door welk een weefsel van schur kerij is die arme miss omgeven. Maar zij zal op haar vijanden gewroken worden, ik heb de bewijzen van die misdaad nu in handen." „Bewijzen?" vroeg Fanuy verrast. „Ja, zeker, dat bewijs zijt gij, mrs. Col ville, ge hebt uit den mond van Lilly zelve de misdaad vernomen." Mrs. Mason had, gewapend met haar breikous, het gesprek aandachtig gevolgd. De detective wendde zich nu tot haar. „Wij hebben in uwe tegenwoordigheid vrij over de aangelegenheden gesproken, mrs. Mason, die voorloopig nog geheim moeten blijven, maar ik ben overtuigd, dat ik n onvoorwaardelijk kan vertrouwen, en vindt het zelfs goed, dat ge alles weet. Mrs. Colville zal n dus breedvoerig ver tellen wat er met het meisje is gebeurd, dat hier een schuilplaats is komen vragen, en dat ge niet hebt terug gezien." „Odat meisje met baar engelreine gelaat zal ik nooit vergeten." „Mr. Chelton," sprak Fanny nu, „ik zou zoo gaarne mijn arme oude moeder hierheen laten komen. Zij heeft de trouwakte in haar bezit, die mij met Colville verbonden heeft in dat rampzalige huwelijk." Mr. Chelton antwoordde niet, maar nam een toiletspiegeltje van den wand en hield Fanny dit voor. „Gelooft ge, dat uw moeder u herkennen zon?" vroeg hij. De arme Fanny wist niet dat zij zoo veranderd was, zij schrikte van haar eigen gelaat. [Wordt vervolgd.)

Leydse Courant | 1889 | | pagina 1