DE KLEINE KAPITALIST AGENTEN. Geene Hulp Geen Kiespijn meer! ADVERTENTIES. II ct Restantenboek Iloüoway's Zalf en Pillen. Openbare Verkooping van Cokes Steen en Pannen, Borstziekte S: S. Hof-Tandarts l)r. POPP's Tandpoeder of Tandpasta, Dr. POPP's Tandplombeersel Dr. POPP's Iirui(knzeep.| «3 bki «3 ■KJ WflL. (PW De heet Delafosse veranderde toen de vraag in eene interpellatie, waarop de heer Goblet gelijke inlichtingen gaf als de heer Spuller. De kamer nam met algemeene stemmen eene motie van orde aan, waarbij zij verklaart zich aan te sluiten bij de gevoelens van vriendschap, door de regcering jegens Rus land geuit. De zitting werd tot aanstaanden Zaterdag opgeheven. De ministerraad heeft besloten maat regelen te nemen tegen de Ligue des Pa- triotes. Naar aanleidiug van de gevangenneming van den kozakkenhoofdman Atchinoft hield de Ligue een bijeenkomst. Daarin werd een motie aangenomen, waarin de I.igae haar verontwaardiging uitsprak over de houding der Fransche regeering in deze zaak. De handelwijze der regeering, die niet schroomde Russisch bloed te vergieten, werd daarin in de meeste heftige bewoordingen veroordeeld. De Ligue besloot daarom een adres van rouw beklag te zenden aan het bevriende groote volk, welks bloed door Franschen werd ver goten en benoemde een commissie, ten einde geld bijeen te brengen ter ondersteuning van de bloedverwanten der Russen, die bij het bombardement van Sagallo het leven ver loren. Een commissaris van politie vergezeld door 20 agenten, bezette in den namiddag de kantoren der Ligue, en verbood terstoud iemand binnen te laten. In tegenwoordigheid van de heeren Déroulède, Laguerre en Miciiaud werden alle brieven en stukken der Ligue onderzocht en in beslag genomen. Deze drie heeren, die de aangenomen verklaring ten gunste van Atcliinoff onderteekenden, zullen terechtstaan wegens het plegen van vijandige handelingen, waardoor zij Frankrijk bloot hebben gesteld aan een oorlogsverklaring. De heer Déroulède wilde bij het verhoor geen der hem gestelde vragen beantwoorden. Nog verneemt men, dat de heeren Laguerre en Laisant, leden der kamer, in hechtenis zijn genomen, omdat zij zich gewelddadig tegen het onderzoek van de brieven en stok ken der Ligue hebben verzet. liet manifest van de „Ligue des Pa- triotes", dat der regeering aanleiding heeft gegeven eene vervolging in te stellen legen het bestuur der vereenigiug, luidt als volgt: „Het besturend comité van de „Ligue des Patriotes", sprekende en handelende uit naam der 240,000 leden dier veree niging in Frankrijk, protesteert met de diepste verontwaardiging tegen de niet te qualificeeren, door vaderlanders gewraakte handelwijze der parlementaire regeering, die niet geschroomd heeft Russisch bloed te doen vergieten door Fransche handen. De Ligue betuigt aan da groote bevriende natie haren diep gevoelden rouw, haar innig leed wezen en hare zusterlijke gehechtheid. „Het besturend comité opent dadelijk eene inschrijving ten gunste der familiën van de dooden en gewonden van Atchinoff's zending te Sagallo, en zelve schrijft zij in voor eene som van duizend frank. „Leve Frankrijk Leve Rusland „Van wege het besturend comité, de 20 comités te Parijs en de 89 afdeelings comités in Frankrijk en Algerie. „De voorzitter van de Ligue des Patriotes", Paul Déroulède". De secretaris-generaal, „Pierre Richard." „De algemeeue gemachtigde, „G. Laguerre". ITALIË Bij de opening der zitting van de kamer van afgevaardigden deelde de heer Crispi mede, dat het kabinet, na de discussie der laatste dagen en ten einde de belangen van den staat Diet te schaden, zijn ontslag den koning heeft aangeboden. Z. M. heeft den minister verzocht, voorloopig hunne por tefeuille te behouden, om in den gewonen dienst te voorzien. Na deze mededeeling ging de kamer voor onbepaalden tijd uiteen. DUITS® HLAS O. Officieus wordt thans erkend, dat het Duitsche legerbestuur, dat reeds in zijne ei gene fabrieken snel laat arbeiden, bij de Oostenrijksche wapenfabriek van Steyr tegen verhoogden prijs 400,000 staks repeteerge weren heeft besteld, die einde 1890 moeten worden afgeleverd. Men is voornemens te Berlijn een Bismarck museum op te richten, waarin voor werpen die op den rijkskanselier betrekking hebben, zullen worden verzameld. In de be kende straat „Unter den Linden" wordt een huis voor dit doel aangekocht. De tweede zoon van den rijks-kanse lier, graaf Wilhelm Von Bismarck, is thans als ambtenaar opgeklommen tot den rang van „regeerings-president." Als zoodanig is het bestuur van het district Hanover aan hem toevertrouwd. De Kölnische Zeitung is zeer veront waardigd over een te Mannheim verschij nend, aan de belangen der Rijnscheepvaart gewijd tijdschrift. Das Rheinschiff, omdat het een artikel van een RotterJamschen schrij ver heeft opgenomen, waarin betoogd wordt, dat Nederland voor de scheepvaart op de Rijn reeds meer dan zijn plicht gedaan heeft, en dat de geheele beweging in Duitschland voor grootere diepte van het vaarwater alleen een voorwendsel is om Keulen tot eene zee haven te kunnen maken. Te Mannheim schijnt men met die beweging niet ingenomen te zijn want hetzelfde tijdschrift heeft zich vroeger nogal eens in dien geest uitgelaten. Kapitein Wissmann is te A'iexandrië aangekora"». De tijdingen van den rijks commissaris zullen Europa waarschijnlijk op eigenaardige wijze bereiken. Kapitein Wiss mann is ul. voornemens een duivenpost in te stellen en heeft daartoe 200 duiven, een geschenk van dé Sliaatsburger Post duiven vereenigiug, medegenomen. De bemanning en krijgstoerusting voor de expeditie van kapitein Wissmann zijn reeds te Zanzibar aangekomen. De reiziger heeft voor zijne rivierbooten vier bootsmans maten en 5 matrozen van de Duitsche ma rine aangeworven, die de volgende maand naar Afrika zullen vertrekken. Een verplaats bare inrichting tot ziekenverpleging wordt te Berlijn tentoongesteld en zal neldra worden verzonden. 009TEAR1J Si. In en voor het stadhuis te Pest heb ben de studenten Woensdag weder rumoeri ge betoogingen gehouden. Aanleiding daar toe was het besluit van den gemeenteraad, met 219 tegen 71 stemmen genomen, om aan de beweging tegen de legerwet niet deel te nemen. De bereden politie kwam tusschen beide zoodat. de orde niet verder gestoord werd. Een aantal studenten zijn van de uni versiteit te Czernowitz verbannen, wegens het maken van beleedigende zinspelingen op kroon prins Rudolf's dood. RI SS. A Ti I». De Czaar zal volgens den correspondent van de Standard omstreeks het einde van Juni te Kopenhagen aankomen en daar 4 weken vertoeven. Hij zal op zijn weg naar Kopenhagen een bezoek brengen aan den Duilschen keizer. RfLGA UW E Volgens de Débat» heeft in het Bul gaarsche stadje Loviseha eene botsing tus schen het volk en de gendarmerie plaats gehad. De militaire macht moest tusschen beiden komen, maar in plaats van op het volk hieuw zij op de gendarmes in waarvan velen gedood zijn. BRAZILIË liet bericht dat de gele koorts te Mon tevideo is uitgebroken, is van grond ont bloot. HANDELS- EN FINANClfiELE BERICHTEN. De Regeling-) Commissie der Uitvoering; ten voordecle van behoeftige Oud-Strijflers maakt beltend, dat bedoelde Uitvoering door om standigheden is moeten worden vastgesteld op: WOENSDAG 27 Maart a. s. De Commissie voornoemd, ANSINGH, Voorzitter. DE NIJS, Secretaris. KLESSER, Penningmeester. GEVRAAGD voor Leiden en Omstreken solide Agenten of Depothouders voor den verkoop van Sigaren aan parti culieren, tegen zeer hooge provisie. Brieven franco onder Letter L aan het Bureel van dit Blad. NEGENDE JAARGANG 1888, verschijnt eiken Dinsdag-, Donderdag en Zaterdag.namiddag, is het goedkoopste en meest gelezen finan- ciëele blad van Nederlanden de volledigste gids voor houders van uitiootbare fondsen daar, behalve alle uitlotingen, de uitgelote en nog niet ter betaling aangeboden num mers in eene Wekelijksche Reslan/enljsl vermeld worden. Abonnementsprijs (met -nbegrip der W e- k el ijk sc he Besta ntenl ijst ƒ8.per jaarfranco per post. Als Gratis-Premie ontvangt elk abonnetii een exempl. van het RESTANTEN BOEK. 5Wf Proefnummers en Prospectussen gratis (VIERDE JAARGANG 1888), bevat de tot 31 December 1887 uitgelote seriën van 50 I'remieleeningcnde Koers- lijst met berekening der werkelijke rentesom alle ter beurze van Amsterdam verlian deld wordende fondsen, benevens eene in 12 maanden verdeelde l'itlotiiigs Kalender voor 1888 van alle bestaandepremieleeningen. Alom verkrijgbaar in den Boekhandel voor den prijs van f' 1.50 ingen. en f'%-- ge bonden in linnen stempelband met vergul den titel. Uitgaven van BAR C°.Gedempte Voorburgwal 101, Amsterdam. TER MARKT TE LEIDEN AANGEVOERD. prijzen. 1 Maart. hoeveel heid. Laagste j Hoogste Paarden Veulens Ossen Stieren Melkkoeien - Kalfkoeien Varekoeien Vettekoeien Kalveren (vette) m (magere) (gras). Schapen (magere) (vette) Lammeren Varkens (magere) (biggen) Ter veren stuks i f 3 90 39 76 100 24 82 22 100 172.- 18 S9. - 1 20. 31 4. 15. 18.— i 190.- 230.- J 86. 240.- 80.— 8.50 25. - fo- io 15. - -36.— ICQ 4.25 9.50 markt aangebracht 307 runderen, 106 kal" 122 schapen en !0O biggen. par- Ter wekelijksche kaasmarkt aangevoerd 9 tijen kaas. Besteed werd voor tot Goudsche kaas. 2e qual. van Derby - f Leidsche 50 KG. - f- f - Edammer 2e qual. f f - Gouda, 28 Feb. Kaas-aanvoer 7 part. prijs le qual. f 2e qual. 17 a 23. Zwaardere f Noordholland- sche 22.5 23.Handel vlug. Boter. Goeboter 1.40 1.50, per kg., wei- boter ƒ1.10 1.20 per kg. Handel vlug. Delft, 28 Feb. Prijzen der boter ƒ60 70 78, pei 40 kilo, 237/8 en 132/16 vn. Boter, te zamen wegende 6060 kilogram. Oud en Jong. Deze edele genees middelen kunnen niet te hoog geprezen worden om den heilzamen invloed dien zij uitoefenen over de menigte ziekten iederen leeftijd en stand eigen. Oude wonden, zeere beenen en huidziekten, die de gezondheid heimelijk ondermijnen en het leven eene langdurige marteling maken, worden spoe dig verdreven door de hulp van deze rei nigende en heelende Zalf, bijgestaan door Holloway's zuiverende Pillen. Deze medi cijnen bevatten in den kleinsten omvang, de beste middelen om het groote aantal ziekten te voorkomen of te verdrijven die de menschheid kwellen door hare onweten- lieid, zorgeloosheid, moeielijklieden of toe geven aan lusten. Zij worden daarom ern stig aanbevolen aan hen, die, door onvoor zichtigheid in hunne jeugd, lijdende zijn. Door het vermeerderd debiet zijn de prijzen als volgt: Doosjes Pillen, Potjes Zalf ƒ0,80, ƒ1,85, ƒ3, ƒ6.74, ƒ13.50 ƒ20.50 zijn op franco aan vraag a contant te bekomen bij alle Apothekers in Holland, alsmede in Holloway's Etablissement te Londen, 53, Oxfordstreet. op het Raadhuis te Leiden, op Manndag 4 Maart 1889, des voormiddags te tien uren preciesvan eene hoeveelheid van 1800 hectoliters COKES, verdeeld in par tijen van 100, 50 10 en 5 hectoliters, en zulks bij afslag tegen dadelijke betaling en binnen veertien dagen aan de Gasfabriek af te halen. Kloppen zeven cents per HL. Bezorgen vijf Koopen en bezorgen zes ets per HL. Bestellingen worden aangenomen aan het Kantoor der Gasfabriek en aan het Maga zijn Pieterskerkkoorsteeg 28, uiterlijk tot Zaterdagnamiddag 3 uren. Vraagt de concurreerende Prijscourant van Belgischen bij P. VAN ROOI JEN, Agent voor Nederland te 's Hoge. VOOR is te vinden wanneer de lijder te laat naar redding uitziet. Wie aan tering-, uitputting, asthma (gebrek aan adeiu)ontste king van de luchtwegen, aanhoudende prikkeling enz. lijdende is drinke het afkooksel van de Ilerba Houieriana, die echt in pakjes van 1 Gulden bij A. Droge in Brussel te ver krijgen is. Wie zich vooraf in lichtingen wil verschaffen over de bizondere en verrassende heil- zarne gevolgen van deze plant, over de beoordeelingen en aan bevelingen van doctoren en ov de aan den Importeur toegezonden getuigschriften, vi age aan hetzelf de adres gratis en franco de over deze plant handelende brochure. bij gebruik van het wereldberoemde echte Tip pnpp'o ax\tiii:ri\- ui rurr mondwater. Boven ieder ander Tandwater te verkie zen als voorbehoedmiddel tegen Tand- en Mondziekle/i. bij welker gebruik men steeds gezonde en schoone Tanden behoudt. tot het zelf vullen van holle Kiezen. s met het grootste succes ingevoerd iedere soort van Huiduitslag; dezelve is 01 bijzonder geschikt voor baden en voor dit doel ook steeds veelvoudig met hel beste gevolg gebruikt geworden. POPP's Zonnebloein-Oliezeep fijnste en beste Toilet-Zeep, ƒ0.40. Prijs: Anatherin-Mondwater, in fles- schen van ƒ0.60, ƒ1.20 en 1.78. Plantaardig Tandpoeder, f 0.80. Aromatische Tandpasta, ƒ0.40, Tandplombeersel, ƒ1. Kruidenzcep, f 0.35. WAARSCHUWING. -3St£" Alle bestaande namaaksels ran Am, therin-Mondwater zijn \oor de gezondheid schadelijk votgens analyse, daarom waal- schuw ik hiermede het geëerde pi voor aankoop van zulke namaaksels. Ilr. J. C. POPP, K. K. Hof-Tandarts te Weenes, Depóts te Leiden: Bij N. K. SWEMEK' Drogist, S. W. H. ROTTEVEEL en J. GROEN, Winkeliers. Alsook in alle ApothekenParfumerie Magazijnen en bij alle Drogisten in Nederlai

Leydse Courant | 1889 | | pagina 4