s ii MEUWS- EN ADVERT NTIEBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. Zaterdag 8 December 1888. Nu, 290. Uitgevers: Gebroeders Muré. Onschuldig Veroordeeld. >v. w. s. I m a ,?>-■ ■:1 H 'r - !:l i t* f. i on i a ii t verschijnt dadelijks, behalve op Kon- en Feestdagen. ABONMEÜAEHT: Vooi Leiden, per 3 maandenf 1.23. Franco door liet geheele rijk, per .3 maanden l.ttl». Prijs per \uuiuier 10 tYnt. 202^ Jnnrgnng. AQVERTEKTIER: Van 16 repels0.90. Elke regel meer0.15. Groote letters worden berekend naar plaatsruimte. Dienstaanbiedingena contant, zonder rabat, per regel 0.10. BureelSriicepMtakfrssteeg 6. Sta tis-ilericli ten. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der gemeente LEIDEN, brengen ter alge- meene kenuis dal, ingevolge art. 11 van het koninklijk besluit van 9 November 1851 {Staatsblad n°. Hi), in verband met Zijner Majesteit» besluit van 11 Augustus 1859 (Staatsblad n°. 80), op Zaterdag den 8,ten December a. s. des middags te twaalf uren op het Raadhuis een verga dering van kiesgerechtigden zal worden ge houden om de plaatsen aan te vullen van de beeren: C. J. LEEMBRUGGEN, A. 11ARÏEVELÏ Jz, L. G. LE POOLE, H. C. JUT A en A. DE KOSTER, die met het einde dezes jaars als leden van de Kamer van Koophandel en Fabrieken moeten aftreden, doch ingevolge art: 7 van eerstgemeld besluit op nieuw benoembaar zijn en van den heer: W. F. VAN HARTROP Tin. die wegens vertrek uit de gemeente heeft opgehouden liA dier Kan-ar te -ji. en in 1890 moest aftreden; dat de lijst van kies gerechtigden, waartegen bezwaren kunnen worden ingebracht bij het Gemeentebestuur, gedurende acht dagen, te rekenen van den dag der aankondiging, ter inzage ligt op de Secretarie dezer gemeente en dat de inlevering der stembriefjes op bovengenotmden dag geschiedt van 12 tot 2 uren des namiddags, waarna de bus geledigd wordt en de stem opneming plaats heeft. En wordt deze door plaatsing in de Leid- sche Courant afgekondigd. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE KANTEK, Burgemeester. E. KIST, Secretaris. Leiden, den 8 November 1888. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN, Gezien hel adres vail J. II. BENSCHOP, wonende alhier, houdende verzoek om ver gunning lol oprichting van eene distilleerderij in hei perceel Barbarasleeg, kadastraal bekend onder Seclie D, u°. 1414. Gelet op de arlt. 6 en 7 der W el van 2 Juni 1875 (Slaalsblad no. 95); Geven hij deze kennis aan hel publiek dal genoemd verzoek, met de bylagen, op de Secretarie dezer gemeente ter visie gelegd is; alsmede dal op Vrijdag den 21 Dec. a. z„ 's vooruiiddags Ie elf uren, op hel Kaadhuis gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren legen dal verzoek in Ie brengen. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE KANTER, Burgemeester, E. KIST, Secrelaris. Ieiuf.n, 7 December 1888. BURGEMEESTER en WETHOUDERS vtn LEIDEN, Gezien art. 0 der Verordening van den Urn November l88tJ Gemeenteblad No. 4 van 1881). Brengen Ier algeineene kennis dat lol hel doen Inschrijven van nieuwe leer lingen voor de openbare scholen voor voorbereidend en voor meer uiige breid lager onderwjjs, gelegenheid zal gegeven worden: voor die voor voorbereidend meer uitgebreid lager onderwjjs voor jongens en meisjes, in hel schoolgebouw aan de Oude Vest; voor die voor meer uitgebreid lager on derwijs: der le klasse, voor jongens, in het sehoed- (JfbrniW flA" AuimarUif der le klasse, voor meisjes, in hel school gebouw aan de boominarkt der 2e klasse, voor jongens, in hel school gebouw aan de Pielerskerkslraat der 2e klasse, voor meisjes, in het school gebouw aan de Lreeslraat; en wel vail den 3den lot en mei den I5en Dec. e. k.dagelijks (den Zondag uitgezon derd) van des vooriniddags halfnegen lol negen uren, en op Maandag, Dinsdag, Donderdag en Vijjdag bovendien van hal/twee lot turc uren des namiddags. En geschiedt hiervan openbare afkoiidigiii| door plaatsing in de Leidsche Courant. Burgemeester en Wethouders voornoemd DE KANTER, Burgemeester. E. KIST, Secretaris. Leiiif.n, I December 1S88. De BURGEMEESTER der gemeente LEIDEN, brengt Ier algeirieeue kennis dal op heden aan den Ontvanger der Directe Belastingen alhier is Ier hand gesteld Iwee suppleloire kohieren wegens de personele belasting, en één ko hier wegens liet palenlreclit, 2e kwartaal, beide van den dienst 1S8S/M, en ezeculoir verklaard den 3 December ISS8 en herin nert voorts de belanghebbenden aan hunne ver plichting om hunnen aanslag op den bij de Wet bepaalden voet le voldoen. De Burgemeester voornoemd, DE KANTER. I.eiiien, 7 December 1888. l-hll>tC\, 7 kleccnibcr. Door de commissie voor de artsexamens is in de beden alhier gehouden zitting lot arts bevorderd de heer W. Druif en zijn voor bet le gedeelte toegelaten de heereu F. Sc'i, reu dl r en M. C. A, Bijleveld. Anti de rijksuniversiteit alhier zijn uog de volgende examina met goed gevolg afge legd Doctoraal-exameu klassieke letteren door den heer C. W. J. Wilde (cum laude). Doctoraal-examen rechtswetenschap door de beeren W. H. 11 oyer, J. J. Neuman de Loos. Morgenochtend te 11 uur zal het studeutengezelschap Pbllonides van hier ver trekken tot het maken van een tocht naar Haarlem en Zaudvoort. Des avonds te 10.58 zal hei gezelschap wet muziek eu fakkellicht weiden algen-at,i De redactie van deu Leidschcn stu dentenalmanak reed heden rond tot aanbie ding van de presentexemplaren. De commissie tut regeling der Mas kerade van 1890 roept iu de Fox de stu denten tot medewerking op bij het maken van plannen voor een onderwerp geschikt voor een gecostumeerden optocht. Tot eerelid van het bestuur van de Leidsche sludenlenroeivereeniging „Njord" is op de laatst geliou !rn vergadering be noemd de heer F. Wijdenea Spaans. Sedert den 2en December jl. wordt te Leiden vermist: 1 gegranuleerd zilveren armband 1 zilveren lepel eu vork met breeduit steel; 1 zilveren theelepel van binnen be krabd en waarop letters, zijnde een dier letters C; 1 paar ovale gouden oorknoppen, zwart geëmailleerd, in het midden een pa reltje en een onderstukje; 1 wit ivoren tooneelkijker met vergulde randen; 1 zwart Chineesche handschoenendoos ingelegd met parelmoer, en een notenhouten toiletdoos. De commissaris van politie te Leiden verzoekt opsporing eu bericht. Bij bet ontpakken van een grooten spiegel op den Nieuwen Rijn alhier ia hedenmiddag dat kostbare voorwerp gebroken. wnoiBiLB Mnicvrnf. Door Z. M. is de heer mr. T. M. C. Asser, hoogleeraar aan de universiteit te Amsterdam, raad adviseur aan het dep. van buitenlandache zaken, beuoemd tol Nedcrl. commissaris voor de Rijnvaart. Door Z. M. ia benoemd tot kanton rechter te Waalwijk, jhr. mr. E. J. B. J, M. Verheijen, thans griflier bij het kanton gerecht aldaar. Dc luit. ter zee le kl. W. A. Mouton, hehoorende lot de rol van Zr. Ma. torpedo- iusiruciieachip Marnix, wordt met den21en dezer op non-act. gesteld en vervangen door den luit. ter zee le kl. G. J. Sluyterman. De adelborst 2e kl. bij het Koninklijk Instituut voor de marine te Willemsoord, jhr. E. C. U. Calkoen, wordt met den len Januari a. a., ter zake van lichaamsgebreken, eervol van die inrichting ontslagen. zal op 8 dezer geen audiëntie verleenen. BINNEN LAND80HE BERICHTEN Men verneemt, dat bij de regeering het voornemen bestaat, om de betrekking van inspecteur bij bet lager onderwijs en die van arroudiasemcnts-schoolopzieuer op te heffen, en daarentegen het land in een grooter getal districten te verdeden, zoodat er bij de fungeerende, nieuwe functionarissen zouden «orden aangesteld. Een ontwerp tot wijziging van eeuige bepalingen der wet op de brievenposterij is iu bewerking. Daarin zal worden opge nomen eeu bepaling tot verhooging van het maximum-gewicht voor courauten, die aan een port van cent zijn onderworpen. (Fad) Aan de Katholieken in Nederland ia een manifest gericht van den volgenden in houd Twee feiten staan op dit oogenblik voor de geheele wereld, openbaar en onweerspre kelijk. FEUILLETON. VRIJ VERTAALD UIT HET ENGELSCH, van 140). „Hoe kan ik dan nog een dag en een langen nacht laten voorbijgaan zonder hem te omhelzeu. Negentien jaren lang heefl het graf zich reeds gesloten over den levende en ziju eenig kind heeft het in al dien lijd niet eens beproefd om hem hulp en troost te komen brengen. Moet het nog langer duren? Zeker niet, geen oogenblik I" Zonder het zelf Ie weten had zij, terwijl ze sprakhare handen biddend naar Robert uitgestrekt. Hij sloot die in de zijne eu drukte ze met warmte. Met volkomene vastheid van stem riep bij uit: „Gij hebt gelijk en ik ben geheel eu al tot uw dieust. Wauneer zullen wij gaan?" „Dadelijk, dat wil zeggen, als het u mogelijk is," antwoordde zij, hare haudjes losmakend uit zijne handen." „Ik beu bereid." „Gelooft gijdat miss Edith zoo vriendelijk zal wezen om met ons te gaan?" „Daarvan beu ik zeker, en we zullen dadelijk naar mijn huis gaan." Robert ging even op bet kantoor, waar hij eenige noodige beschikkingen te maken had en keerde terug, geheel gekleed om haar te vergezellen en met den hoed in de hand. Zij gingen te zanien de groote trappen af tot aan de geopende dear. Spoedig zag hij op straat een huurrijtuig, riep dat aau, hielp Ellen bij hel inklim men en plaatste zich nevens haar, na den koetsier het adres te hebben opgegeven. Onderweg werd er geen enkel woord ge wisseld. Miss Edith, spoedig op de hoogte ge bracht van Ellen's verlangen, toonde zich dadelijk bereid om aan liet verzoek te voldoen. Een bezoek in eene staatsgevan genis was stker wel het minst waarsan de oude juffrouw ooit gedacht had, maar zij ■was niet gewoon ergens voor terug te deinzen, waarmee ze hare medemenschen van dienst kon lijnte minder als dit hare lieve vriendin Ellen gold. „Als Philip Harmon onschuldig is, wat indertijd geen mensen kon gelooven, wie is dan wel schuldig?" „Wie heeft Agnes Ferrol vermoord?" vroeg miss Edith, terwijl zij bezig was de banden van haar hoed, die zeker niet uit het Franscbe modemagazijn afkomstig was, tot een allersierlijksteu strik samen te binden. „Laten we hopen, dat er nog eens een tijd komt, waarin we ook die vrttug kunnen beantwoorden." Verder schouk miss Leith een glas wijn in, reikte het glas aan Ellen over en zeide op eeu toon, die het weigeren onmogelijk maakte: „Drink dat Irêgl Ge ziet er uit, alsof ge geeu kracht genoeg bezit om te gaan doen wat ge wilt doen." Het meisje gehoorzaamde. Alvorens te vertrekken, sloot miss Edith Ellen als kind iu hare armen en fluisterde: „Dat de goede God u heden nabij moge zijn, mijn lieveling! Moed! Wie weet of Hij in Zijne ounaspeurlijke wijsheid niet juist u heeft uitverkoren, om de onschuld uws vaders aan het licht te brengen 1" De wiud waaide hevig door de breede straten en zware, donkere wolken schenen neder te hangen op de daken der huizen. Hoe meer zij Charleslown, hoe meer zij de sombere gevangenis naderdedes te meer begon Ellen's nart onrustig te kloppen. Bij den hoek 'ener straat sloeg het rijtuig ter linkerzijde af en stond weldra voor den hoofdingang van het gebouw, waarin zoo veel jammer en ellende voor de wereld verborgen bleef. De schaduw van een hoogeu toren viel op het plein voor de gevangenis neder. „Wacht even," zei Leith tot de beide dames in hel rijtuig, en besteeg de trappeu van het groote gebouw. „O, misschien is hy dood!" fluisterde Ellen angstig, want reeds meer dan drie jaren geleden heeft de kolonel nieti van bem gehoord." „Onzin!" riep miss Edith, die, spijt het harde woord, Ellen's hand met innig medegevoel drukte. „Misschien wordt het niet toegestaan, om hem te zien." „Neen, dat kan niet geweigerd worden. Ik weet wel, dat de mannen harten van steen hebbenmaar xeifs steenen zouden zich laten vermurwen door eene bede al* de uwe." Leitb was spoedig teruggekeerd en reikte nu Ellen de band, om haar behulpzaam te zijn bij het uitstappen. „Hij leeft dus eu ik mag hem zien?" „Ja." (Wordt vervolgd.)

Leydse Courant | 1888 | | pagina 1