v. Vollenhovens Stout ADVERTEWTI Staatsloterij. Boek- en Courantdrukkerij Bericht voor de Scheepvaart, o! pc lis, 0\!Vt\U;\: Katholieke Illustratie, BUITENLANDSOHË BERICHTEN j. c. van buuren van heyst. De Commissaris der Konings Het Echt B. M. DUTSER, Stadszaal. Lerste Qualiteit Anthracit-Kolen, Bruinkool- en Houtskoolbriquets en Distillatie-Coke. algemeen is dc inteckening opengesteld op Abonnementsprijs per 3 maanden negentig centi, franco per post één gulden. FRANSCHE OMWENTELING Miraculo-Preparaat. pr- w 1st» 3 m*6 m<3 «c"3 tstïp j k*fc. bewoner van hetzelfde hofje eu wiorp deen ten «lotte een flesch uiet zout/.uur, een zeer gevaarlijk bijtend vocht, in liet aangezicht. Woedend van pijn bracht hierop degeen, die bet vocht in het gelaat gekregen had, den metselaar met een broodmes een lange en diepe snede over het aangezicht toe. Hevig bloedende werd de metselaar voor- loopig aan het politiebureel aan de Nieuwe Haven door dr. Heymans verbonden en incest daarna per raderbaar naar het zieken huis worden overgebracht. Ook de andere persoon, die een gedeelte van de vloeistof in het linkeroog gekregen en op het lichaam brandwonden bekomen had, werd naar het ziekenhuis gebracht. De politic nam het broodmes en de ge broken flesch in beslag. Gedurende het afgeloopen saizoen wer den te scheveningen 31.429 zeebaden ge bruikt, of 14,382 minder dan in 1887. Het ongunstige weder was daarvan de oor zaak. De binnenbaden gaven niet zulk een belangrijk verschil; dit jaar werden er 4252, het vorige jaar 4309 genomen. Gisterenochtend is te Rotterdam een 14-jarige smidsjongen, werkzaam wan het zeekantoor aan de Boompjes uit eene dak goot gevallen, tengevolge waarvan hij zóó ernstig aan het hoofd werd gewond, dat hij spoedig daarna overleed. Met 1 Mei 1889 zal naar men mededeelt opnieuw een gedeelte van het loodspersoneel, bestemd voor den dienst in het Éngelsche kanaal van Hellevoetsluis naar Maassluis worden overgeplaatst. Gisterenavond ontstond te Rotterdam een begin van brand in eene bovenwoning aau de Sleutelsteeg aldaar, doordien een hond de petroleumlamp, die op de tafel stond, omverwierp en deze op den grond viel. Een treurige strafzaak is gisteren voor de rechtbank te Amsterdam behandeld. Een betaalmeester van de kou Ned stoomboot maatschappij stond terecht wegens valschheid in geschriften. Hij had op de werkbriefjes der sjouwers de cijfers van de uren vervalscht en daarvoor f 4-0.50 meer dan hij uitkeerde in rekening gebracht en ontvangen. Bij de ontdekking bekende hij, dergelijke oneer lijkheid reeds lang te hebben bedreven en aldus ongeveer f 10,000 te hebben verduis terd. Daar die feiten echter niet meer te bewijzen waren, stond hij enkel terecht voor het iaatste feit en werd tegen hem oplegging eencr gevangenisstraf van 2 jaren geëischt. Het comité der werkloozeu te Amster dam begaf zich gisteren naar het raadhuis en vroeg gehoor bij den burgemeester, ten einde uit ziju mond te vernemen, wat om trent hun adics, waarin zij bij den gemeen teraad aandrongen *oin onmiddellijk maat regelen te beramen, waardoor zij en de hunnen van voedsel kunnen worden voorzien, alsuilvoering te 'geven aan groote werken en concessie to verleenen aan de trampian- uen van de beereu Sanders c. s. enz. enz." in de zitting van Woensdag jl. was besloten. De burgemeester was echter verhinderd het comité te ontvangen. Wij vernemen, dat ofschoon de 's Jacob van de maatschappij Holland pas met volle lading vertrok, er reeds ongeveer 2000 ton voor de Bantam derzelfde Maatschappij ge reed ligt terwijl de Burgemeester den Tex met volle lading morgen de reis aanvaardt en twee schepen der stoomvaart-maatschappij Nederland ul. de Prinses Marie en de Soenda aangewezen zijn om eene tnsscheureis te doen. AmstCl.) Van Tessel worden sedert den 1 sten dezer maand duizenden lijsters uitgevoerd, die bij menigte in de kreupelboschjes van dat eiland worden gevangen. De lijsters kosten 9 ct. per stuk. Door sommige lijster vangers werd reeds van (20 tot f27 be- somd in éénen nacht. Overigens levert de jacht weinig op, evenals de kooien, waar maar weinig waterwild is te vangen. Te Dinxperlo liet de eigenaar van een huis dit sloopen. Te middeu van de puiu- hoopen bleef echter, naar de Zutph. Ct. mededeelt, ééne kamer onaangeroerd, welke tut woning verstrekte van een gezin van vijf personen. De huurder bleef vele jaren achterstallig in bet betalen der huur. maar weigert zijne woning te verlaten, en de eigenaar kan het werk niet voortzetten zon- rler gevaar voor menschenleveus te doen ontstaan. Sedert een aantal jaren worden op de ijzergieterij vau de firma Schaepman Hell- mich te Zwolle ijzeren rijstpannen gegoten, die in grooten getale naar Oost-Iodië wor den verzonden. Eeu 40tal vormers en gieters vervaardigen die en worden per stuk betaaldreeds eenige malen is het werk loon daarvan met eenige centen per stuk verminderd, maar kon men daarmede toch nog ruim tien gulden per week verdienen. Fo n hun heden namiddag werd bekend gemaakt, d.\t liet loon weder, naar gelang van de grootte der pannen, met 1, 2 en 3 centen per stuk werd verminderd (zijnde ongeveer 20 pcicent hunner verdienste), verzochten zij hun baas en daarna bun patroon te vergeefs oin tegen het oude loon te mogen blijven werken, waarna een 30tal gehuwde vormers en gieters het werk staak ten, de fabriek verlieten en zeer rustig door eenige stralen en wandelingen huiswaarts gingen. De gezamelijkc vormers en gieters van de ijzergieterij der firma Schaepman en Hclmich, die gisteren namiddag wegens loonsvermindering het werk staakten, en de fabriek verlieten, hebben lieden morgen te 10 uren, na overleg met hun patroon, voor- loopig weder tegen het oude loon, hun werk hervat. De voorgestelde loonsvermin dering was een gevolg van groote concur rentie in Engeland en elders. Ct.) Uit Zuidbroek meldt men dat de arbeiders der fabriek van den heer W - A. Scholten gisteren weder hebben kunnen be ginnen te werken. De commissaris des ko nings is van Zuidbroek weer te Groningen teruggekeerd. Het volk hield zich rustig. Eergisteren is te Essen bij Groningen de zout-fabriek ^Eos", van den heer Beins, door eene onbekeude oorzaak in de asch gelegd. Hoewel de stoomketels onder volle spanning stonden en de fabriek in volle werking was, is niemand gewond, doch er kon niets gered worden, liet gebouw en de werktuigen waren verzekerd, vele andere goederen niet. Het vonnis der rechtbank te Breda tegen de gebroeders en zuster v. r te Til burg. wegens het afleggen van eeueu valsclieu eed bij het indienen vau eene memorie van successie, is door de rechtbank te 's Bosch bevestigd. Een hunner is lot 4 maanden gevangenisstraf veroordeeld, en de andere drie zijn vrijgesproken. Door de Belgische justitie zijn aan die te Maastricht uitgeleverd drie individuen, verdacht van diefstal van kleederen, sigaren enz., in den afgeloopen zomer te Hoog-Cruts- Slenaken gepleegd. Het drietal is naar de gevangenis te Maastricht overgebracht. troon, waarop de Paus had plaats genomen, en waarnaast de armstoel des keizers stond Na de eerste plichtplegingen daalde de Paus van den troon af en geleide den keizer naar zijne particuliere vertrekken, alwaar beiden een onderhoud hadden, dat drie kwartier uurs duurde. Daarna hernam de Paus zijne plaats op den troon, met den keizer aan zijne linkerzijde. Na de voorstelling der hooge personages namen de keizer en zijn gevolg afscheid, en bezochten het museum van het Vaticaan, waarheen ook de Paus zich begaf, om het bezoek des keizers te beantwoorden. De keizer verliet te 3 u. 40 min. het Vaticaan. De troepen, die op een rij ge schaard waren langs den weg dien hij af legde, brachten hem de militaire eerbewijzen. De keizer begaf zicli van het Vaticaan recht streeks naar het Quirinaal en werd door de menigte luide toegejuicht. Heden heeft op het exercitie-plein Cento Celle eene wapenschouwing over 36,000 man plaats. Te Napels worden grootsche toebe reidselen, voornamelijk voor de verlichting, gemaakt. Zie verder het hijvoegtel.) K <-L V D. De prins en prinses van Wales zullen den 20n dezer Manchester bezoeken. Bij die gelegenheid zal er een revue vau 5000 man gehouden worden. Van het in het licht verschijnende boek van dr. Mackenzie zijn reeds 50,000 exemplaren besteld, waarvan een gedeelte naar Berlijn is verzonden. De schrijver erkent de echtheid van de uittreksels uit het boek en den brief, welke de keizerin- weduwe Frederik hem zes weken geleden zond, doch hij verklaart volstrekt niet te weten hoe de uittreksels, tot het uiakeu waarvan hij geen machtiging heeft gegeveu, verkregen eu openbaar gemaakt zijn. (N. HCt.) FAANHK1J K. Op het gisteren door den minister president Floquet aan zijne staatkundige vrienden gegeven diner waren de gevoelens der discligei.ooten omtrent de herzieuing verdeeld. De meerderheid was tegen de her ziening, doch de heer Floquet volhardde bij zijn voornemen om de herziening voor te stellen, als het eenige middel om de be- staunde moeilijkheden te bestrijden. Hij achtte de bijeenroeping van het Congres geenszins gevaarlijk eu verzekerde dal hij een ontwerp tot herziening bij de heropening der kamer zou aanbieden. Hij zou dan de verzending naar eene commissie vragen, doch de stem ming over den grond der zaak zou eerst na de stemming over de staatsbegrooting kun nen geschieden. Hij zou zich tegen du on middellijke discussie verzetten, en zich te rugtrekken indien de kamer de herziening mocht verwerpen. ITA LIK. Gisterenochtend bracht graaf Herbert Von Bismarck een bezoek bij den miuister Crispi. Tegelijkertijd gaf de Duitsche gezant bij het Vaticaan de heer Von Schlöszer eeu dejeuner, dat door Wilhelm, prins Hendrik eu k&rdiuaal Rainpoila werd bijgewoond De keizer begaf zich naar de weniug van den gezant in een hofrijtuig. Om één uur reed de keizer naar bet Vaticaan in zijn eigen rijtuig, dat hiervoor uit Berlijn was mcêgenomen. De keizer werd ontvangen door acht hooge dignitarissen van het Vaticaan. De Paus wachtte keizer Wilhelm iu de troonzaal op en ging hem tegemoet. De keizer maakte een diepe buiging; alle personen van het gevolg bogeu insgelijks eu naderden den Voor de vele bewijzen van deelneming, ondervonden bij het overlijden van Vrouwe G. C. WERNINK, Weduwe van Mr. G. G. VAN BUTTINGHA WICHERS, be tuigen hare Kinderen hunnen hartelijken dank. Uit aller naam, Mr. N. L. J. VAN BUTTINGHA WICHERS. Leiden, 13 October 1883. Ondergeteekende beveelt zicb aan tot het geven van Par tijen of bet houden van Vergaderin gen enz., is zeer goed ingericht tot bet leveren van DéjeunersDiners of Soupers in en buitensbuis met of zon der servies. Aanbevelend II. 11. DUYSER, Stads-Gelioorzaal. De COLLECTEURS DER STAATS LOTERIJ albier berichten, dat de LOTEN voor de 329c Loterij van af Vrijdag 26 October ten hunnen kantoren ver krijgbaar zijn. Leiden, October 1888. Directeuren van het Fonds tot instandhouding van het Weeshuis der Ge meente Vlaardingen berichten aan de Hou ders van de Obligatiën ten laste van dat Fonds dat bet jaar Intrest, verschenen den 1 October 1888, zal kunnen ontvangen worden ten kantore van de Heeren JOHs. ECK ZOON te Botterdam of A. KNOT TENBELT te Vlaardingen. Wordende bij deze herinnerd dat de In- tressen, welke zeven maanden na den ver schijndag niet zijn afgehaald, vervallen ten behoeve van gezegd Weesbuis. Tevens brengen Directeuren ter lkennis dat op deu 20 September 11. van voor schreven Obligatiën zijn uitgeloot N°. 47 folio 24 recto, groot /'250, Nu. 37 folio 29 rectogroot f 250, N°. 102 A folio 115 verso, groot ƒ100, N°. 102 B folio 116 recto, groot 50, N°. 102 C folio 116 verso, groot ƒ50 en N°. 102 D folio 117 recto, groot ƒ50, welke met lOpCt. premie aan gemelde Kantoren zullen wordeu uitbetaald tegen overgave van die Obligatiën gekwiteerd door dc laatste Houders. A. knotten bei t. P. KIKKERT Hz. F. C. R. BENTFOKT. Vlaardingen, 1 October 1888. Sclieepnmkerssteeg bij liet Rapenburg. Oudergeteekenden bevelen zich beleefde lijk aau voor de levering van alle soorten DHUKWEHk. GEBROEDERS ML HÉ. IN DE PROVINCIE ZUID-HOLLAND, brengt ter kennis van belanghebbendendat de werkzaamheden tot herstelling van de lilokhuishrug gelegen in den Rijksweg der lsle klasse n°. 5 zoover zijn gevorderd dat Maandag 15 October aanstaande de stremming van de scheepvaart in den Grccht of Grift zal zijn opgeheven. De Commissaris der Konings voornoemd RLUSSÉ, Lo. C. 's Gravenhagk, 12 October 1888. wordt steeds geleverd door verkrijgbaar bij P. VAN BEEK, Hoogewoerd N". 155, bij de Plantage. en bij J. VAN BEEK, Nieuwe Rijn, hoek Hartesteeg N°. 49. Voorts Duitsche en Engelsche STEEN KOLEN voor Haard Kacbel- en Stoom- gebruik, Sinids- en Houtskolen en al hetgeen verder tot den handel in brand stoffen behoort. Tot de levering waarvan zicb beleefd aanbevelen «cd. VA!\ HAAKSBERGEN M DUTILII, Oude Vest N°. 9, Leiden. BestelkantorenJ. E. VISSER, Viscb- markt 25, en J. J. SLEYSER, Hooge woerd 17. Prijscouranten op aanvrage verkrijgbaar. den 22n Jaargang dek DEZE JAARGANG zal o. a. bevatten een reeks Geïllustreerde Tafereelen l'it de vam 17 69. Vraag aan uwen boekhandelaar bet uitvoerige PROSPECTUS. Met Goudeu Medailles bekroond middel ter genezing van zwaktetoestanden, ze nuwaandoeningen, gevolgen van jeugdige verkeerdhedenenz. enz. Schriftelijke verklaringen, in de Nederlandscbe taal gesteld, worden onder discretie verzon den tegen toezending van 60 Cents in Nederlandscbe postzegels. EDLAKD BENDT, llrunswijk. (Duiltckland)

Leydse Courant | 1888 | | pagina 2