WC W WW WC WW «9Z WW MLJ MM TT- Tegen den schutterij officier en den student, die dezer dagen in de duinen, tus schen den watertoren en liet Rijn spoorstation te Schoveningen, een tweegevecht hebben gehouden, waarbij de officier aan de hand gekwetst werJ, is door de politie proces verbaal opgemaakt. (N. R. Ct.) Vrijdag is aan de Haagsche lijn onder de gemeente Zevenhuizen, nabij de llotte, het lijkje van een pasgeboren kind gevon den. Men vermoedt, dat het uit den trein geworpen is. De N. Schied. Ct. deelt als curiositeit mede, dat bij een door den ontvanger der invoerrechten en accijnsen te Schiedam ge houden openbare verkoop, een fust gedistil leerd, inhoudende 51 Ij., opbracht f 30.50 af accijns -30 18 Saido voor fust en gedistilleerd f 00.02. Gistermorgen te omstreeks acht uur had te Dordrecht een droevig engeluk plaats. Terwijl de brugwachter der kleine brug aan de Merwedekade bezig was de brug open te draaien, geraakte het zesjarig zoontje van A. R. met het hoofd tusschen de brug en een lantaarnpaal, waar de brug langs draait, waarbij het hoofd zoodanig gekneusd en verwoud werd, dat het kind in hopeloozen toestand naar het Ziekenhuis moest worden vervoerd. Men schrijft uit Aalsmeer aan de Avondpott f Vrijdag w erd deze plaats bezocht door eenige he=ren van Amsterdam en elders, die zich tot een commissie hebben gevormd, om te onderzoeken, in hoeverre de plannen tot droogmaking der uitgestrekte plassen nabij deze plaats, levensvatbaarheid kunnen verkrijgen. Naar wij vernemen, kunnen er na dit onderzoek gunstige rapporten worden uitgebracht." Bij gelegenheid der volksfeesten te Bennebroek had een droevig ongeval plaats. Bij de harddraverij kwam het rijtuig van den heer K. in aanraking met den burge meester dezer plaats, die ouder liet rijtuig viel, en daarbij den linkerarm brak, en eeue diepe wond in de zijde ontving. Door een 3tal geiieeaheeren, op het feestterrein aan wezig, werd liet eerste verband gelegd, en hulp verleend. Het ILbt. verneemt, dat er plan be staat om in de nabijheid van Oud-Zaudvoort aan Zee een groot en goed kurhaus te bouwen, met breede terrassen aan zee en eene concertzaal. Gelukt de poging van het bad-comité, dan wordt er een flink hotel eersten rang aan toegevoegd. Gedurende het afgeloopen 3de kwartaal dezes jaars zijn alleen van Amsterdam 2043 landverhuizers naar Amerika vertrokken. Ruim eene halve eeuw geleden strandde in de Eierlandsche gronden eene Pruisische brik. Het scheepsvolk werd gered en tijdelijk verpleegd bij de familie B. in het Eierland- sche Huis op Teasel. Niet lang na de schip breuk vertrok de bemanning naar het va derland, met uitzondering van een lichtma troos, die op een handelskantoor te Amsterdam eene werkkring zocht en vond. De kan toorbediende klom van trap tot trap op, bracht het tot chef en mocht na dertig jaren een vermogend mau heeteu. Toen besloot hij nog eens het eilaud te bezoeken, waar hij als schipbreukeling een goed onderko men had gevonden, en tevens zijne redders nog eenmaal terug te zien. Dit laatste was niet meer mogelijk, doordien allen overleden waren. Eer de vreemdeling weer vertrok, toog hij naar de plek waar hij eens aan land was gekomen en hij nam daar een verfris- schend bad in de Noordzee. Toen vertrok hij naar Parijs, waar hij destijds woonde. Thans houdt de voormalige scheepsjongen zich bezig met opgravingen in Griekenland. Zijn naam is wereldvermaard geworden. Hij heet dr. Schliemaun. Thans weusclit meu zijn naam te verbin den aan de badinrichting die men hier poogt te stichten nabij de plek waar eens de voor malige schipbreukeling voet aan wal zette. Of de plannen, door de firma Koning en Co. oulworpen, verwezenlijkt zullen worden, kan slechts de tijd leeren. Ct.) De Rbijuspoorweg-conducteur Van 't Hof, die te Utrecht door een trein van den Ceutraal-spoorweg overreden en zwaar ver minkt werd, is Zaterdag aan de gevolgen van dat ongeval overleden. Bij den raad van stad Deutichem is van den minister van binnenlandse'he zaken ingekomen eene afwijzende beschikking op het verzoek om een hooger subsidie voor het gymnasium. Uit Gelderujalseu schrijft meu aan het A. v. d. DagDat de handel in weelde- paarden in deze streken nog al iets beteekeut, blijkt wederom hieruit, dat Woensdag ze- veutien waggons werden geladen voor België en Frankrijk bestemd, allen aangekocht op de laalsle najaars-paardenmarkt te Buren. Voor de rijdende artillerie werden te Gel- derinalseu 3 stuks aangekocht. Na keuring zullen er nog eeuige waggons voor Frank rijk volgen. Naar de Zutph. Ctverneemt zijn eenige Groningsclie en Friesche families voornemens binnenkort naar Transvaal te vertrekken en zulks naar aanleiding der hoogst gunstige berichten door hen van familieleden aldaar ontvangen. Zaterdagavond had te Stavoren een droevig ongeval plaats. C. B. van Zaandam, behoorende tot de bemanning van het stoom schip Prins van Oranje, varende tusschen Enk huizen en Stavoren, w as om proviand uitgeweest. Hij het terugkeeren aan boord stapte hij bijzijden de brug en viel met het hoofd op een aan den wal liggend bootje. Per draagbaar is hij naar liet Stadszieken huis te Eukliuizcii overgebracht. Er bestaat zeer weinig hoop hern in 't leven te houden. In den nacht vau Woensdag op Donderdag jl. heeft te Groningen diefstal met braak onder verzwarende omstandig heden plaats had. Een of meer dieven hebben zich door ovcrklimmiug toegang verschaft tot een tuin, gelegen buiten de bebouwde kom dezer ge meente aan den Friescben straatweg en hebben voorts den daarin aangewezen koepel met geweld opengebroken. Alles scheen nu van hunne gading te zijn, want eene menigte voorwerpen van allerlei aard, als daar zijn: een geheel theeservies, een gevuld theebusje, twee presenteertrommeltjes, een vloerkarpetje, een doosje met zilveren lepeltjes, enz., enz., werden door hen medegenomen. Van dezen diefstal werd kennis gegeven aan de gemeentelijke politie, die met haar gewonen tact een nauwkeurig onderzoek instelde en alweder met het gunstig gevolg, dat schier alle gestolen voorwerpen bij een opkooper in beslag werden genomen, zoodat het niet valt te betwijfelen, of ook de dieven zullen weldra in hare handen ziju, Den heer J. Fred. Klein, te Middelburg is de onderscheiding te beurt gevallen, dat bij langs diplomatieken weg namens het bestuur van den St. Gertrudstoren te Stock holm, in Zweden, is uitgenoodigd tot het ouderzoeken en bespelen van het aldaar ge plaatste klokkenspel. BUITENLANDSCHE BERi(JUTEN BKLKIK. Men gelooft te Brussel dat het doel van kolonel Lahure's zending naar Afrika is de oprichting van een internationaal ge sticht voor ziekenverpleging op een punt van de kust nabij de Sahara, om reizigers en zendelingen tot toevluchtsoord te verstrek ken. De instelling zal op onzijdig gebied worden opgericht. Het gerechtshof van koophandel te Brussel, uitspraak doende in den eisch der dochter van wijlen den beluchten Arinand Peltzer tegen den directeur van het Musée Castau (een wassenbeelden-museum), strek kende tot weguemiug van het beeld van haar vader, heeft zich incompetent verklaard en de partijen naar de civiele rechl smacht verwezen. De jury te Spa beeft uitspraak ge daan. Bij den schoonheidswedstrijd werd de eerste prijs van 5000 francs toegewezen aan mej. Martha Soucarel, een 18-jarige echoone uit Guadeloupe, de tweede van 2000 fraucs aan mej. De la Kosa, een 16-jarig meisje uil Ostende, en de derde vau 1000 francs aan eeue 25-jarige dame Marie Ste vens uit Weenen. Engelbeen, beschuldigd van de geld- verduisteringen uit de gemeeulekas te Gent, is Vrijdag voor de raadkamer der rechtbank verschenen, ten einde eene beslissing te ver- uemeu omtrent het al of niet handhaven der voorloopige hechtenis. De beschuldigde werd bijgestaan door de advocaten Verbes- sem en Begerem, en na een uitvoerig plei dooi heeft de rechtbank de voorloopige aan houding, als door de eischen der instructie niet geiechtvaardigd, niet bestendigd, flet openbaar ministerie heeft vau deze beslissing terstond beroep aaiigeteekeud, in afwachting waarvan Engelbeen nog in hechtenis is ge bleven. De deurwaarder der gemeeeutebelastingen de heer F. die vermoed wordt ook bij de verduisteringen betrokken te zijn heeft Gent heimelijk verlaten. Dientengevolge is door deu rechter van instructie tegeu hem een bevel tot aanhouding uitgevaardigd. KütilfUlil. Te Londen werd kort geleden het adres rondgedeeld van een bureau voor be trekkingen, dat inlichtingen en raadgevin gen verstrekt ten opzichte van alle moge lijke betrekkingen. Aan 't slot luidde het: .Wie een helder hoofd heeft en gezond van lijf en leden is, behoeft in Engeland niet te verhongeren en kan het altijd wel tot iets goeds brengen. Als bewijs halen wij hier prins Henry Van Batleuberg aan, die met drie stuivers i i den zak hier kwam en de dochter van de koningin, prinses Beatrice, huwde." In deze reclame zag meu eene beleedigirig van den prins Van Battenberg; een politieagent nam de rondgestrooide bil jetten in bezlag en de eigenaar van het bureau werd voor de rechtbank gedaagd. Hij haalde echter de schouders openzeide: .Als ik den Battenberger beleedigd heb, dan kan hij mij voor den rechter brengen anderen sta ik niet te woord." F A A V k K I.) Ii. In de Zaterdag gehouden kabinetsraad is door den minister vau marine medegedeeld, dat de toestand in Tonkin veel veroeterd is, dat groole benden der oproerige» zich ontbonden hebben, en de cholera verdwe nen is. Le Temps bevestigt het bericht, dat de regeeriug een wetsontwerp tot herziening der grondwet zal aanbieden. De opheffing van deu senaat en van den post van pre sident der republiek naar de tegenwoordige «ijze van verkiezing, is daarvan echter uit gesloten. De prefect van politie heeft den ven ters van nieuwsbladen te Parijs verboden deu inhoud uit te galmen, omdat door het uitroepen van onware sensatieberichten me nigeen gefopt wordt. De venters mogen nu alleen de namen der couranten uitschreeuwen. De geneesheeren, die den toestand onderzocht hebben van Gasnier, welke voor eenigen tijd een moordaanslag heeft gedaan op eeo beambte van het Duitsche gezant schap (de beambte is geen Duitscher, uiaar een Franschman), verklaren in hun rapport, dat Gasnier wegens zijn gekrenkte geest vermogens niet toerekenbaar geacht kan worden. Generaal Campenoii, de gewezen Fraii8che minister van oorlog, heeft in het Bois de Boulogne zijn been gebroken. Terwijl de generaal een rit te paard maakte, reed een jongtnensch op een hollend paard tegen hem aan. Beide ruiters werden uit den zadel gelicht. De een stond ongedeerd op, maar generaal Campenon moest met een gebroken been naar zijne woning wor den vervoerd. ZWITSEKEAAD. Te Neuchatel heeft het Leger des Heils aanleiding gegeven tot ernstige onge regeldheden. Bij de inwijding van een nieuw gebouw voor het leger bestormde de menigte dit, doch werd door de politie ver hinderd het te vernielen. Het hoofd der politie werd ernstig gekwetst. Voorloopig zijn daarom de optochten van het leger in de stad verboden. ITALIË. De Agenzia Ste/anie spreekt de ver ontrustende geruchten tegen, welke omtreut den gezondheidstoestand van koning Humbert in omloop worden gebracht. Victor Napoleon is naar Turijn ver trokken. DUITSCHE AX D. Reeds vroeg in den middag waren Don derdag de straten van Stuttgart vol men- schen; eu hoe meer de tijd naderde dat de keizerlijke trein moest aaokomeu, des te stormachtiger werd het gewoel der menigte, die als 't gtruisch veler wateren stroomde door de straten in de richting van het station, en die als 't ware zijn golven tegen de huizen en de lantaarn palen opsloeg en er menscbeu voor de ramen der eerste eu straaljougens in de laatste achterliet. Zes minuten voor achten verkondigde een kanonschot dat de trein den tunnel tusschen Ludwigsburg en Stuttgart verla- teu had en op hetzelfde oogenblik werden op de bergen en op de balkons der huizen eu villa's de vreugdevuren ontstoken. Een geweldige beweging ontstond ouder de ontel bare menschenmenigte. De kanonnen dreun den, alle klokken luidden, de deuren van het koningspaleis vlogen open eu de koning reed naar het station om deu hoogen gast te verwelkomen. De straten waren prachtig versierd de Neckarstad heeft nooit een dergelijke smaak- en kunstvolle versiering, met zoo veel pracht aangebracht, binnen hare muren gezien. Bovendien was, behalve de vlag gen, 't groen en de bloemen, de (gebeele weg, waar de beide vorsten zouden langs rijden, aan beide zijden met gloeiende slingers lampious behangen en 't bleeke electrische licht wierp een tooverachtig ge- heimzinnigen maauglans door 't gebladerte der boomeu, wonderbaar afstekend bij 't gouden licht daarbeneden. Iu het station hadden zich de burgerlijk vereenigingen, de geestelijken, rijks- fl landdagafgevaardigden en een hondeidui jonge dames in 't wit met de Duitsche et Wurtcmburgsche kleuren, geschaard. Klokslag 8 uur reed de trein het statin binnen; met veerkrachtige» tred stapte dt keizer uit, de koning liep hein te gein os eu beiden vorsten omarmden en kustet elkaar herhaaldelijk. De koning was Pruisische uniform, de keizer droeg 4 kleedij van een VVurtemburgsch oversir. Prins Wilhelm, die de gcueraalsumfo» der gardehuzaren droeg, schudde de kei» hartelijk de hand eu evenzoo den piia van Weimar en de audere vorsten. Na 4 begroeting wendde de keizer zich lot 4 militaire eerewacht, die het geweer p» senteerde, en onder trommelslag en mi- ziek begaven zich de beide vorste door de ontvangstzaal langs de rijs der eerewacht naar den uitgang, [g beide vorsten gingen met dichtgeslags mantel naast elkaar, de keizer onophoude lijk groetend, de koning eeuigszins gebogr. en met behulp van een dunnen wandelstok De keizer zag zeer ernstig, bijna somber; alleen bij de begroeting der beide konink lijke personen was zijn gelaat door ca vroolijken trek verhelderd geweest. Dicht achter hen liep prins Wilhelt Van Wurteinberg in de roode huzaret- uniform, een kranige ruiterfiguur. Aan den uitgang werd deu keizer en da koning door twee jonge dames uit oase van de stad elk een kostbare ruiker ovei- handigd. Toen de beide vorsten naar boilet traden en in het rijtuig stegen, dat ondtt den troonhemel gereed stond, barstte dl menigte, die zich op het plein verdroogoz een kijkje van het vorstenpaar te krijgen, in luide toejuichingen los. lomiddels weid ruim baan gemaakt door de troepen vao het garnizoen, waarop de koning en zijn gast naar het paleis reden door de laan van vlaggen en groen en vurige lampionsstrepei terwijl hier en daar achter de boomen cs op de balkons Bengaalsch vuur werd afge stoken, waarbij de electrische gloeilichtu verflauwden. Na het familiesouper ten paleize begos de serenade van de liederenkraii9 met hei lied jSchwabens Kaisergrusz". De kei» en de koning verschenen op het balkon, waar zij jubelend door de menigte werdii begroet. Ook toen werd op verschillend! plaatsen Beugaalsch vuur afgestoken. Ti van vereenigingen namen aan de seremk deel eu na afloop trokken zij af met muziek en toortsen, die de bonte mengeling vsi licht en kleuren nog vermeerderden. Tijdens de serenade sprak de burgemeester Hack een welkomstgroet uit. Zijn vHoch" op keizer Wilhelm en koning Karei vond stormachtige» bijval. Nog tot 11 uur duurde de algemeen', verlichting, die door duizenden werd bijge woond. Vrijdag maakte de keizer een rijtoer dooi de stad, terwijl kanonen gelost eo klokkci geluid werden. De stoet bestond uit i« hofrijtuigen en een schitterend geleide vit de stadswacht en de rijclub. In het eerste rijtuig zaten de keizer en de koning, daarin volgden de koningin, prins Wilhelm mei zijne gemalin Charlotte en de andere prinsen. Men reed langzaam. De keizer groette bel juichende volk onophoudelijk, doch mei zeer ernstig gelaat. Ook 's konings gelul stond strak. Onder de bevolking heerschle buitengewone geestdrift. Des namiddags om 4 uur vertrok 4 keizer uit de W urtembergsche hoofdstad, na een hartelijk afscheid van den koning. Herhaaldelijk groette de keizer uit het ven ster. Te 6 uur is de keizer te Ulm aangekomen, waar geen officieele ontvangst plaats hub Keizer Wilhelm ontving den burgemeeski Heim in het salonrijtuig en onderhield zich eeuige oogenblikken minzaam met bes. Na een kort oponthoud werd de reis voort gezet. Keizer Wilhelm zal voor het doch tertje van prinses Stephanie naar Weena meenemen een prachtige pop, met een niet minder prachtige uitzet; maar het mooi* is, dat de pop zes woorden spreken kan. Professor Geifken, die tot hiertoe hel meest genoemd wordt als de persoon, dn vermoedelijk het dagboek van keizer Fre- derik openbaar maaktewas gezant der Hui zesteden te Berlijn, daarna hoogleeraar tf Straatsburg, en is bekerd als een der vee maardste rechtsgeleerdenvooral op bet ge bied van bet volkenrecht. De werken vu Geffken zijn in bijna alle beschaafde talea overgezet. In volkenrechtelijke twistvrages werd hij menigmaal om advies gevraagd, Hij woont thans te Hamburg, is watzij« staatkundige gezindheid betreft conservatief, en van geloof orthodoxzoodat hij zekt;

Leydse Courant | 1888 | | pagina 2